Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

gaps diet καντιντα και αλλεργίες


miriki

Recommended Posts

Κυρίες μου αλάτι Ιμαλλαίων ή θαλασσας σε ποσότητες μεγάλες (πάνω απο 10 κιλά) για να είναι οικονομικό.... έχετε κάτι να προτείνετε;

 

Μου τελειώνει το ροζ Ιμαλλαίων που είχα αγοράσει σε μέγεθος πέτρας πριν χρόνια (30kg) και η εταιρεία που το πήρα δεν υπάρχει πλεόν.

 

Κυκλοφορεί και ένα αλάτι Μεσσολογίου ακατέργαστο, με γρίζες αποχρώσεις, θα τα παρω αυτή την βδομάδα να το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να συζητήσουμε καμιά φορά και το θέμα του libido? :lol:

Γιατί εμένα είναι στα ύψη τους τελευταίους μήνες... :oops:

 

Με καλύπτει ο προηγούμενος χαρακτηρισμός του Superman και σε αυτόν το τομέα. :P

 

Έχει αυξηθεί και η ποσότητα σπέρματος. :shock:

Link to comment
Share on other sites

Καλωσορίσατε! :D

 

Α κι ένα τελευταίο, το πιο δύσκολο πράγμα για μένα είναι το βραδυνό γεύμα του μικρού. Όταν χειμωνιάσει θα αρχίσω τις σούπες, αλλά μέχρι τότε τι κάνουμε; Πολύ με προβληματίζει.....

 

Κακώς σε προβληματίζει. Θα δίνεις το ίδιο με το μεσημεριανό. Το πολύ πολύ να προσθέτεις και κανά αυγό ή κανένα άλλο σνακ για μία διαφορετική πινελιά. Συμφωνώ με το πόσο να μαγειρεύεις πια σε μία μέρα!:wink:

 

Εγώ πλέον την ρωτάω. Τι θες, φαγητό ή φρούτο ή κεφίρ με μάφιν κλπ (ό,τι έχω δλδ) και της δίνω αυτό που λαχταράει ο οργανισμός της. Έχω πααρτηρήσει λοιπόν ότι ενώ στην αρχή ζητούσε φρούτα, μετά από 2 μέρες που ενεργήθηκε πολλές φορές, άρχισε να ζητάει και φαγητό. Άρα καλά λέει η Κάμπελ. Να ακούμε το σώμα μας της την αίσθηση της απολαυσης...

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είπε και πράγματα που δεν έχει γράψει στο βιβλίο!

Αυτο που βρήκα έντονα εναλλακτικό είναι εκει που έλεγε ότι ο ίδιος ο οργανισμός κάνει employ virus κλπ. Αυτο ηταν κατι νεο για μενα.

 

Πολυ μου άρεσε και η ανάλυση της σκληρυνσης που έφερε ως παράδειγμα. θύμισε ταυτόχρονα ανάλυση Ομοιοπαθητικων με τα επίπεδα υγείας (onion).

Καταληγω πως η Campbell είναι καραεναλλακτικη :D

 

Είδες? Φοβερό ε?! Πώς μία ιογενής λοίμωξη λειτουργεί για την ίαση μας και οι περισσότεροι το καταπνίγουνε με ένα σωρό φάρμακα....

 

Έπαθα πολύ σοβαρή μαστίτιδα με 40,2 πυρετό και -είμαι περήφανη που το λέω- το αντιμετώπισα χωρίς καθόλου χημικά φάρμακα!! :)

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυ Του είπα λοιπόν για μουρουνέλαιο κλπ τουλάχιστον να ρωτήσει το γιατρό και θύμωσε.... Ε, δεν ξανασχολούμαι πάει και τελείωσε. Τόσα χρόνια δεν είχε βρεθεί ένας γιατρός να του πει πάρε και λίγη D και λίγο ασβέστιο βρε αδελφέ.

Κι εμένα που το έχει προτείνει γιατρός στον πεθερό μου, του έδωσε κάψουλες με λικιθίνη. Και όταν πήγα να του εξηγήσω ότι αυτό δεν είναι φυσικό μουρουνέλαιο με κοίταξε με μία απαξίωση.....ένα βλέμμα χίλιες λέξεις! :?

 

Να συζητήσουμε καμιά φορά και το θέμα του libido? :lol:

Γιατί εμένα είναι στα ύψη τους τελευταίους μήνες... :oops:

 

Παρόμοια πράγματα διάβαζα και στα Yahoo Groups τελευταία, μόνο σε φάσεις die-off πέφτει λένε.

Λογικά φυσικά όλα αυτά μια και η κάντιτα είναι γνωστό ότι ρίχνει τη λίμπιτο, μετά τα παιδιά είχα φθάσει σχεδόν στο μηδέν εγώ και τώρα ο άντρας μου άρχισε να απελπίζεται!

Το ανέφερε και αυτό στην συνέντευξη!

 

Η χορτοφαγική διατροφή θεωρεί ότι ξεκίνησε από μοναχούς που ήθελαν να ρίξουν τις ορμές τους. Αντίθετα το ζωικό λίπος ανεβάζει την λίμπιντο. Τα πάντα εν σοφία εξήγησε... :lol:

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα θέλω κι εγώ αυτά!

Από τότε που επέστρεψα από τις διακοπές διαβάζω για τα Pickl-it jars στο Yahoo groups και σε blogs και ζηλεύω...

 

Και έμαθα και κάτι καινούργιο: ότι αν πιάσει μούχλα από πάνω το τουρσί, έστω και λίγη, το πετάς ολό, γιατί εργαστηριακά ανιχνεύσανε μούχλα (τριχούλες) μέχρι τον πάτο του βάζου. :shock:

Που άμα φας τη μούχλα αυτή ουσιαστικά σου μποϋκοτάρει όλη την GAPS!

Γι' αυτό άλλη φορά χρησιμοποιήστε βάζο που σφραγίζει καλά, όπως τα Fido ή της Kilner στην Ελλάδα μέχρι να μας έρθουνε καμιά φορά τα Pickl-it jars.

 

PS. Επίσης δεν τρώμε τυρί που έπιασε έστω και λίγη μούχλα γύρω-γύρω, δεν φτάνει να κόψουμε το ύποπτο κομμάτι, το πετάμε ολόκληρο.

 

Τα είχα δει κι εγώ στο γιαχού γκρουπ και πολύ τα είχα ζηλέψει! Ευρώπη άραγε να υπάρχουν πουθενά?

 

Όσο για το τυρί...ουπςςςς! Την έκανα την πατάτα κι εδωσα λίγο και στο παιδί. :-( Πήρα λίγο τσένταρ 4 ευρώ ένα κομματάκι και λυπήθηκα να το πετάξω όλο. Αν το ήξερα ότι πάει μέχρι μέσα ειλικρινά θα το πετούσα, δεν θα το σκεφτόμουν. Αλλά νόμισα ότι είναι οκ αν το καθαρίσω καλά. :-(

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η χορτοφαγική διατροφή θεωρεί ότι ξεκίνησε από μοναχούς που ήθελαν να ρίξουν τις ορμές τους. Αντίθετα το ζωικό λίπος ανεβάζει την λίμπιντο. Τα πάντα εν σοφία εξήγησε... :lol:

 

Το θυμάμαι αυτό που είπε στη συνέντευξη, αλλά ζωικό λίπος έτρωγα και προ-GAPS, από το 2008 σταμάτησα να είμαι χορτοφάγος.

Άρα στην περίπτωσή μου τουλάχιστον φταίει η κάντιτα για τη χαμηλή λίμπιτο.

 

Άμα έκανες πυρετό στη μαστίτιδα δεν χρειάζεσαι κανένα φάρμακο χημικό ή ομοιοπαθητικό, ο οργανισμός σου ενεργεί από μόνος του να καταπολεμήσει το παθογόνο.

Η αύξηση των προβιοτικών τις μέρες εκείνες βοηθάει περαιτέρω τη μάχη που δίνει το ανοσοποιητικό σου.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτά τα αβγά! Ακόμη δεν τα ανέχεται τελικά. Ευτυχώς μόνο έκζεμα και όχι και τα κόκκινα σπυράκια που έβγαζε. Όπως και να χει όμως τώρα που ξεκινάμε από την αρχή κομμένα θα τα έχουμε για καιρό. Πάντως έχετε δίκιο. Σκέφτομαι μήπως τρώει το μεσημέρι το κρεατάκι με τα λαχανικά και το βράδυ τα λαχανικά με ζωμό (χθες τα τσάκισε) και διαφορετικό τουρσί για άλλη γεύση.

 

Πάντως έκζεμα ξε έκζεμα θα δοκιμάσω να φτιάξω μαγιονέζα μήηηηπως και τη γλιτώσουμε με αυτή, να αλλάξει και η γεύση μας λίγο.

 

Επίσης εκπληκτικά νέα πάω κι εγώ για απονεύρωση......

 

Μπράβο σούπερ μαν. Ελπίζω η σούπερ γούμαν σου να το εκμεταλλεύεται.....

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παίρνω αυτό αν και δεν το βρίσκω συχνά, μόνο σε μεγάλο Carrefour.

Είναι πολύ νόστιμο, ισάξιο του Kerrygold το λιγότερο θα έλεγα, προσωπικά το βρίσκω καλύτερο σε γεύση και ποιοτικότερο.

Αν και πρέπει να είναι πιο ακριβό, δεν θυμάμαι τώρα.

 

Και εμάς μας άρεσε γευστικά! Είχε μόνο σε συσκευασίες των 200 γρ. 3 ευρώ νομίζω... Βρήκα και άλλο ένα, πάλι αγγλικο, 3.5 ευρώ τα 200 γρ. Δεν θυμάμαι όνομα κάτι με farmhouse..

 

Λογικά θα είναι καλύτερο. Σε καρφούρ είπατε ότι το βρήκατε? Θα πάω να δω όταν επιστρέψω.

 

Η ελληνική επαρχία έχει απίστευτες πρώτες ύλες (κάθε σπίτι έχει και τον μπαξέ του εδώ στην Κοζάνη) αλλά τα σούπερ μάρκετ έχουν πολύ λίγα πράγματα.

 

fairy's mom εγώ το βρήκα σε τοπικό σουπερ μάρκετ το οποίο έχει κάποια καλά πράγμτα αλλά σε άλλα είναι χάλια. Ας πούμε αυγά έχει μόνο κλωβοστοιχίας, ούτε καν ελευθέρας βοσκής ή αχυρώνα. Συνηθώς βρίσκω αυγά από το χωριό μου αλλά αν ξεμείνω και χρειαστεί να αγοράσω από σούπερ αναγκαστικά σε Βασιλόπουλο ή Καρφουρ.

Επίσης από βούτυρα το καλύτερο που έχει είναι Δωδωνη και Αλτις (τα οποία γράφουν ότι παρασκευάζονται από παστεριώμενη κρέμα γάλακτος και όχι από γάλα...)

 

Και μια ερώτηση για τα βούτυρα.Κάποια που είναι σε γυάλες τα παίρνετε ή είναι μονο για μαγείρεμα;

Link to comment
Share on other sites

Το θυμάμαι αυτό που είπε στη συνέντευξη, αλλά ζωικό λίπος έτρωγα και προ-GAPS, από το 2008 σταμάτησα να είμαι χορτοφάγος.

Άρα στην περίπτωσή μου τουλάχιστον φταίει η κάντιτα για τη χαμηλή λίμπιτο.

Ναι, αλλά προ γκαπς μαγείρευες σε τόσο ζωικό λίπος? Γιατί εγώ μόνο με ελαιολαδο και τελευταία και λίγο coconut oil. Με την γκαπς μαγειρευω μόνο με ζωικό λίπος! Τα πάντα πλέον!

Και σκέψου ότι προ γκαπς όσο και να πρόσεχες την διατροφή σου (που ξέρω ότι την πρόσεχες πολύ) δεν επικεντρωνοσουν στο κρεας και στα ζωικά λίπη.

Τώρα ότι η γκαπς σου μειώσε την κάντιντα είμαι σίγουρη γι αυτό και σίγουρα βοήθησε. :wink:

Θα τρίβει τα χέρια του ο σύζυγος :lol: Βλέπω να διαφημίζει την διατροφή σε όλους τους φίλους του! :lol:

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ

fairy's mom εγώ το βρήκα σε τοπικό σουπερ μάρκετ το οποίο έχει κάποια καλά πράγμτα αλλά σε άλλα είναι χάλια.

 

 

Και μια ερώτηση για τα βούτυρα.Κάποια που είναι σε γυάλες τα παίρνετε ή είναι μονο για μαγείρεμα;

Το βρήκα! Ήταν αυτό που καθάρισα γιατί ήταν λίγο χαλασμένο :mad:

 

Δεν τα παίρνω ποτε γιατί θεωρώ ότι πρέπει να έχουν υποστεί κάποια θερμική επεξεργασία. Και γενικά δεν μου κάθεται καλά να πάρω βούτυρο στο μπουκάλι. Εσύ δεν μπορείς να βρεις από κανέναν τοπικό παραγωγό?

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Βρήκα και ένα προμηθευτή με πρόβειο βούτυρο απο ζώα στα βουνα των Γρεβενων και κάνω πάρτυ κάθε μεσημέρι. Προβειο βούτυρο σε θερμοκρασία περιβάλλοντος με μπόλικο μέλι..... Δεν το αλλάζω ούτε με με 1κιλο Haagen ή ενα πακέτο Cadbury σοκολατες. Αν μου το έλεγες δεν θα το πίστευα!!!

 

 

Γρεβενα ημουν. Αν το ηξερα θα το εψαχνα! Αλλα αν ξερουμε λεπτομερειες μπορω να το ψαξω μεσω της κουμπαρας μου. Θα χει θεμα με ψυγειο για αποστολη ομως ε?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Νεραιδομαμα γυρισες η εισαι ακομα πατριδα?

 

Φυσικα κι αν πιασει εστω και λιγο μουχλα μια τροφη το πεταμε ολο γιατι η μουχλα εχει διαπερασει ολη την τροφη και ειναι ιδιαιτερα τοξικη. Το ειχα δει σε μια εκπομπη στην τηλεοραση πριν χρονια.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Τελικα λαδι καρυδας που μπορω να βρω?

 

Επισης Ροζι εχεις καταληξει σε ασφαλες παγουρι για τα παιδια?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Vera δεν έχεις πάρει κουβαδάκια από τον Μερκόλα;

Αν όχι τότε μόνο από το iherb τώρα, δες αν έχει του Μερκόλα που είναι καλό.

 

Παγουράκια stainless-steel χρησιμοποιούμε εδώ και χρόνια τα Klean kanteen, δες εδώ: http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/shop/Klean_Kanteen

Aν θες να κάνουμε παραγγελία και μαζί, θέλω αυτά τα stainless steel τα ποτηράκια γιατί τα γυάλινα όλο τα σπάνε και δεν θέλω τα πλαστικά:

http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/shop/Klean_Kanteen/Steel_Pint_Cup

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν τα παίρνω ποτε γιατί θεωρώ ότι πρέπει να έχουν υποστεί κάποια θερμική επεξεργασία. Και γενικά δεν μου κάθεται καλά να πάρω βούτυρο στο μπουκάλι. Εσύ δεν μπορείς να βρεις από κανέναν τοπικό παραγωγό?

 

Στακοβούτυρα τοπικά είναι αυτά, δηλαδή ghee!

Δεν τα πήρα ποτέ γιατί συνήθως μόνο πρόβειο βρίσκω και φοβάμαι να μην έχει έντονη γεύση.

Αλλά αν τα δοκιμάσετε γραψετε μας εντυπώσεις.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Θα τρίβει τα χέρια του ο σύζυγος :lol: Βλέπω να διαφημίζει την διατροφή σε όλους τους φίλους του! :lol:

 

Μπα, με τα παιδιά δεν υπάρχει χρόνος για τέτοια!

Και πάει και για ύπνο νωρίς, εγώ κοιμίζω τα παιδιά, έπειτα δουλειές και καλλιέργειες κεφίρ, κομπούχα κτλ και συνήθως μετά πάω και τον ξυπνάω... δεν παραπονιέται καθόλου φυσικά αλλά μέχρι πότε? :lol:

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Vera δεν έχεις πάρει κουβαδάκια από τον Μερκόλα;

Αν όχι τότε μόνο από το iherb τώρα, δες αν έχει του Μερκόλα που είναι καλό.

 

Παγουράκια stainless-steel χρησιμοποιούμε εδώ και χρόνια τα Klean kanteen, δες εδώ: http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/shop/Klean_Kanteen

Aν θες να κάνουμε παραγγελία και μαζί, θέλω αυτά τα stainless steel τα ποτηράκια γιατί τα γυάλινα όλο τα σπάνε και δεν θέλω τα πλαστικά:

http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/shop/Klean_Kanteen/Steel_Pint_Cup

 

Ειχα παρει ενα αλλα θα μου τελειωσει λογω αποχης απο γαλακτοκομικα. Δεν την βγαζω για πολυ ακομα. Εχει το iherb του Μερκολα?

 

Εχω το παγουρακι το sig πως το λενε αλλα αρχισαν να λενε διαφορα και για αυτα.

Θα με ενδιεφερε μια παραγγελια σιγουρα αλλα οχι για ποτηρια θα προτιμα να πινει απο το παγουρι. Μαλλον κανα lunchbox

http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/shop/Lunchbots/Eco

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τους είχα τα Sigg και τα πέταξα.

Για το σπίτι δεν μ' αρέσουνε τα παγούρια, είναι δύσκολα στο καθάρισμά τους.

 

Και lunchboxes είχα πάρει πέρυσι στο μικρό για το σχολείο, τρία διαφορετικά μεγέθη και τα χρησιμοποιήσαμε όλα.

και τσαντούλα επίσης!

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει κι αυτά για το βαφτιστήρι μου, είναι πολύ καλά για γιαούρτι, χυλό βρώμης και σουπίτσες.

http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/shop/Lunchbots/Rounds

Λέω να πάρω αυτό για το γιο μου φέτος γιατί συχνά του βάζω χυλό βρώμης στο σχολείο:

http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/shop/Lunchbots/Thermal_Dark_Blue

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Για το βραδινό που λέγατε, κι εμείς συχνά τρώμε τα απομεινάρια μεσημεριανού προηγούμενων ημερών) αλλά πιο συχνά τρώμε αυγά, κυριώς μάτια αλλά και scrabled και βραστά, με λίγο τυρί.

Ένα εύκολο όμως και αγαπημένο βραδινό των παιδιών μου είναι λουκάνικο (στο τηγανάκι με λίγο λάδι καρύδας), αυτό το βιολογικό από τους Ευβιότοπους.

Fairy's mom τα λουκάνικα που μας έκανε την τελευταία φορά, παραλλαγή των δικών σου με σκόρδο, ήτανε καταπληκτικά, πιο νόστιμα από τα κλασικά του με πράσο και κρασί!

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

fairy's mom εγώ το βρήκα σε τοπικό σουπερ μάρκετ το οποίο έχει κάποια καλά πράγμτα αλλά σε άλλα είναι χάλια. Ας πούμε αυγά έχει μόνο κλωβοστοιχίας, ούτε καν ελευθέρας βοσκής ή αχυρώνα. Συνηθώς βρίσκω αυγά από το χωριό μου αλλά αν ξεμείνω και χρειαστεί να αγοράσω από σούπερ αναγκαστικά σε Βασιλόπουλο ή Καρφουρ.

Επίσης από βούτυρα το καλύτερο που έχει είναι Δωδωνη και Αλτις (τα οποία γράφουν ότι παρασκευάζονται από παστεριώμενη κρέμα γάλακτος και όχι από γάλα...)

 

Καμιά φορά αυτά τα μικρά μπακάλικα σε εκπλήσσουνε!

Σ' ένα τουριστικό μπακάλικο στη Χαλκιδική βρήκα ένα αγγλικό βούτυρο τόσο κίτρινο όσο και το Kerrygold.

Είναι της Dale Farm, πλάκα σε απλό χαρτί, σε περίπτωση που το δείτε κάπου αλλού, ειδικά οι βόρειοι.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τους είχα τα Sigg και τα πέταξα.

Για το σπίτι δεν μ' αρέσουνε τα παγούρια, είναι δύσκολα στο καθάρισμά τους.

 

Και lunchboxes είχα πάρει πέρυσι στο μικρό για το σχολείο, τρία διαφορετικά μεγέθη και τα χρησιμοποιήσαμε όλα.

και τσαντούλα επίσης!

 

Τετοια τσαντουλα?

http://www.littleacornstomightyoaks.co.uk/shop/Skip_hop/Lunchie

 

τι τελειες που ειναι! Αλλα τι χωραει μεσα?

Βασικα δεν θα βαζω χυλους και γιαουρτια, ουτε να τα δει. Κανα σαντουιτς και φρουτο.

 

Που προττεινεις δλδ να πινει νερο?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά αυτά τα μικρά μπακάλικα σε εκπλήσσουνε!

Σ' ένα τουριστικό μπακάλικο στη Χαλκιδική βρήκα ένα αγγλικό βούτυρο τόσο κίτρινο όσο και το Kerrygold.

Είναι της Dale Farm, πλάκα σε απλό χαρτί, σε περίπτωση που το δείτε κάπου αλλού, ειδικά οι βόρειοι.

 

δεν ειναι βιολογικα φανταζομαι....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτει με το προβιοτικο. Στις αρχες του βιβλιου λεει να δινεται με φαγητο για να μη καταστρεφονται απο τα οξεα του στομαχιου ενω μετα στην ιντρο λεει να δινεται το πρωι με λιγο νερο μονο. Τι ισχυει τελικα?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...