Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι, τα δίδυμα τρώνε nestle prenan που είναι για πρόωρα και κοστίζει το καινούργιο 18 ευρώ, μπορώ να πάρω κάποια επιστροφή από το ΙΚΑ ? ή να έχω κάποια συμετοχή τέλος πάντων από τη στιγμή που λέει ότι είναι γάλα για ιατρικούς σκοπούς. ξέρει κανείς να μου πεί?

ευχαριστώ πολύ

 

 

γραφει καποια πραγματα εδω αλλα ειναι για υποαλλεργικο γαλα αυτα που γραφουν,δεν ξερω αν ισχυουν και για εσενα

 

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=42673

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 148
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 months later...
παραγγειλε το απο http://www.flaschenmilch.de/catalog/index.php?ad=MNA&language=en να σωθεις

 

Γειά σας και απο μένα. Είμαι καινούργια στην παρέα σας. Είμαστε διδυμάκια 18 μηνών, και πίνουμε το Humana 3, και όπως καταλαβαίνεις θέλουμε 1 κουτί κάθε 1 1/2 μέρα περίπου. Βλέποντας το side που λές καταλαβαίνει κανείς τις τεράστιες διαφορές στις τιμές αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πώς παραγγέλνεις, αφού δεν στέλνουν στην Ελλάδα. Αν υπάρχει κάποιο κόλπο ή κάτι που δεν καταλαβαίνω πές μου.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα. Είμαι καινούργια στην παρέα σας. Είμαστε διδυμάκια 18 μηνών, και πίνουμε το Humana 3, και όπως καταλαβαίνεις θέλουμε 1 κουτί κάθε 1 1/2 μέρα περίπου. Βλέποντας το side που λές καταλαβαίνει κανείς τις τεράστιες διαφορές στις τιμές αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πώς παραγγέλνεις, αφού δεν στέλνουν στην Ελλάδα. Αν υπάρχει κάποιο κόλπο ή κάτι που δεν καταλαβαίνω πές μου.

 

 

Δεν στέλνουν άλλο πια Ελλάδα. Προσωπικά όπως και άλλες κοπέλες παραγγελνουμε απο το http://www.apo-rot.de αλλά δεν έχει το 3.

 

Δες όμως εδώ που το έχουν http://www.bebemio.it/it/ απλά δεν ξερω πόσο το πουλάνε εδω και κατά πόσο σε συμφέρει ;)

4Xjop3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω....:D

 

γραφει καποια πραγματα εδω αλλα ειναι για υποαλλεργικο γαλα αυτα που γραφουν,δεν ξερω αν ισχυουν και για εσενα

 

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=42673

καλησπερα σοφη,πειραζει που εχω αρχισει τη φρουτοκρεμα στο μικρουλι μου απο τωρα?ειναι 5 μηνων αυριο,αν γνωριζεις,ευχαριστω:confused:

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα έμεις αρχίσαμε κάπου στον έκτο. ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου. να σας ρωτήσω και γω κάτι?έχει καμία δοκιμάσει το νουλακ της Νουνού?το εβαπορέ?όπου ναναι θέλουμε να σταματήσουμε το μητρικό...και ΄΄εχω ξεκινήσει κάποιες απόπειρες....αλλά όλες οι σκόνες..πραγματικά δεν πίνονται...έχει δοκιμάσει καμιά σας?ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 8 months later...

γεια σου depeche m ,τελικα τι εκανες,παρηγγειλες απο σλοβενια?και εμενα ο γιος μου ειναι 3.5 μηνων και πινει λογω δυσκοιλιοτητας novalac it 1.αλλα δεν μπορεσα να βρω κανενα σαιτ για να παραγγειλω απ εξω.αν εχεις βρει κατι,ενημερωσε με.ευχαριστω!!!

zHrbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Βρε παιδια,δεν ειπανε οτι απο το Φλεβαρη το γαλα 1ης βρεφικης ηλικιας διατιθεται και απο τα σουπερμαρκετ;;;Στις Ιεραπετρας τα σουπερ δεν εχω δει κανενα,μονο απο το ΝΟ2 και μετα εχουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα από Πρέβεζα!

Μήπως μπορούμε να βρούμε καμία ιστοσελίδα εξωτερικού για το S26 Gold (stage 1)

(παραθέτω σύνδεσμο με τη φωτογραφία της συσκευασίας που έχω στο σπίτι, γιατί στην ιστοσελίδα της Wyerth δε το βρίσκω και δε ξέρω γιατί διαφέρει η συσκευασία,εμένα με μπερδεύει πάντως!)

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

(όλα τα γάλατα πλέον διατίθενται και σε Super Market από Stage 1 και άνω κανονικά-εκτός από το Metro για κάποιον λόγο, δε μπορεί να τα φέρει όλα και όσα έχει, είναι από Stage 2 και άνω)

 

Καλώς σας βρήκα! :)

Έφη Πρέβεζα

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα έμεις αρχίσαμε κάπου στον έκτο. ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου. να σας ρωτήσω και γω κάτι?έχει καμία δοκιμάσει το νουλακ της Νουνού?το εβαπορέ?όπου ναναι θέλουμε να σταματήσουμε το μητρικό...και ΄΄εχω ξεκινήσει κάποιες απόπειρες....αλλά όλες οι σκόνες..πραγματικά δεν πίνονται...έχει δοκιμάσει καμιά σας?ευχαριστώ!!

 

δεν θα σου προτεινα εβαπορε.εχει αρκετη ζαχαρη.

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, για το το aptamil θελω να ρωτησω αν ειναι καλο. το s-26 μας εφερε δισκοιλιοτητα

 

εγω εδινα φρισολακ στο μωρο ενος μηνος κ επειδη εκανε εμετους πηρα το απταμιλ πλας που ειναι για χορτατα μωρα και ειμαστε μι αχαρα κ ενω μα ςειπαν οτι κανει δυσκοιλιοτητα μεχρι στιγμης κανει κακα μια φορα την ημερα που εκανε με το φρισολακ καθε 4 μερες!καλυτερα ρωτησε τον παιδιατρο σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το Frezylak δεν το έχω βρει κι εγώ σε σουπερμάρκετ και το αγοράζω μόνο από το φαρμακείο στα 18.50 ευρώ.

 

Είναι μόνο στα φαρμακεία και αυτή τη στιγμή είνα ιακόμα σε έλλειψη. Απ ότι μου είπαν δεν θα το έχουν τα σουπερ μάρκετ και καλά γιατί είναι της συγκεκριμένης εταιρειας και είναι βιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχουν τοσο μεγαλες διαφορες οι τιμες στα γαλατα. το nan1 στο σουπερ μαρκετ εχει 10? και το nativa 5,5. ειναι τα διπλασια λεφτα. εχει να κανει με την ποιοτητα?

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχουν τοσο μεγαλες διαφορες οι τιμες στα γαλατα. το nan1 στο σουπερ μαρκετ εχει 10? και το nativa 5,5. ειναι τα διπλασια λεφτα. εχει να κανει με την ποιοτητα?

 

εμεις του δινουμε το nativa το 1 κ εχει περιπου 7,50 ευρω.το συστησε ο γιατρος οταν ειχαμε προβλημα δυσκυλιοτητας με τον δευτερο γιο μου κ το δωσαμε κ στον τριτο.μου ειπε οτι δεν εχει καμια διαφορα με τα αλλα κ ας ειναι πιο οικονομικο.εσυ που το βρηκες 5,5?μηπως εννοεις το 2 που το ειχαν βαλει σε προσφορα?

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

σ ενα μεγαλο σουπερ μαρκετ, δεν ξερω αν κανει να το αναφερω. κραταω μια επιφυλαξη μηπως ηταν το 2 αλλα και παλι εχει διαφορα. το nan2 παντως το ειχε 7,7 των 400gr και των 900gr 13,8 και nan1 900gr δεν εχω βρει πουθενα .

κανει να του αλλαξω γαλα μονο για την τιμη? δεν ξερω τι να κανω στην εποχη μας λα τα υπολογιζουμε και το τελευταιο ? που δινουμε

Link to comment
Share on other sites

σ ενα μεγαλο σουπερ μαρκετ, δεν ξερω αν κανει να το αναφερω. κραταω μια επιφυλαξη μηπως ηταν το 2 αλλα και παλι εχει διαφορα. το nan2 παντως το ειχε 7,7 των 400gr και των 900gr 13,8 και nan1 900gr δεν εχω βρει πουθενα .

κανει να του αλλαξω γαλα μονο για την τιμη? δεν ξερω τι να κανω στην εποχη μας λα τα υπολογιζουμε και το τελευταιο ? που δινουμε

 

εμεις του διναμε το almiron πριν απο το nativa.ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι θεμα marketing.εχω μεινει ευχαριστημενη.στον τριτο που το ξεκινησα απο τηναρχη δεν περασε ουτε κολικους.οσο για το διλλημα σου το καταλαβαινω.αλλα στην εποχη αυτη ολα μετρανε.παρε κ αλλες γνωμες,μιλα κ με τον γιατρο σου για το συγκεγκριμενο γαλα.παντως κ στα 2 δεν ειχα προβλημα αν αυτο σε βοηθαει.

NRNSp2.pngsMstp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις του διναμε το almiron πριν απο το nativa.ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι θεμα marketing.εχω μεινει ευχαριστημενη.στον τριτο που το ξεκινησα απο τηναρχη δεν περασε ουτε κολικους.οσο για το διλλημα σου το καταλαβαινω.αλλα στην εποχη αυτη ολα μετρανε.παρε κ αλλες γνωμες,μιλα κ με τον γιατρο σου για το συγκεγκριμενο γαλα.παντως κ στα 2 δεν ειχα προβλημα αν αυτο σε βοηθαει.

 

 

 

επειδη εμας ειχε αρκετους κολικους και του διναμε υποαλλεργικο γαλα τωρα εχουμε ξεκινησει να του κανουμε μιξη των γαλατων και οταν συνηθισει το κανονικο τοτε ισως του κανω αλλαγη γιατι δεν συμφερει

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
αν σκεφτεις οτι πηρε 4 κιλα σκονη humana σχεδον 40 ευρω κ στην ελλαδα τα 400 γρ κανουν 15 η 17?:shock: δηλαδη για την ιδια ποσοτητα στην ελλαδα θα ηθελε 120 με 130 ευρω μονο για το γαλα.κ αυτη στην ιδια τιμη τα πηρε ολα!
geia! tha mporouses na mou peis poia phre 4 kila gala humana toso fthina k apo pou? Euxaristw!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σας,

Είμαι καινούργια στο site και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει πάρει κάποια μαμά το novalac1 premium απο Αγγλία!!ειναι πολύ μεγάλη διάφορα τιμής και το σκέφτομαι να παραγγείλω.αλλα το κουτί ειναι λίγο διαφορετικό με το δικό μας

Ευχαριστώ και περιμένω απάντηση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...