Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΗ


misspigi

Recommended Posts

ειμαι τοσο στενοχωρημενη που μου ερχεται να σκασω. η κολλητη μου 39 ετων εχει σχεση με εναν 70αρη!!!!! ο τυπος ειναι καλοστεκουμενος και δεν του φαινονται τα χρονια του, αλλα επειδη τον ξερω ειναι αθλιος. εχει χωρισει 2 φορες, οποια δουλεια και αν εκανε την διελυε κυριολεκτικα, ειναι σπαταλος και θελει μονο να παινευεται. δεν μπορω να πω λεπτομερειες, αλλα την καταστρεφει. αυτη τον κοιταει στα ματια. ειναι μαζι γυρω στον 1,5 χρονο και λιωνει για αυτον. δεν θα κανει παιδια; ξερω οτι λατρευει τα πιτσιρικια. ειναι κριμα να ξοδευει τα χρονια της μαζι του. ποτε θα ξυπνησει; ποτε θα καταλαβει το αυτονοητο; ξερω, ειναι ενηλικη και μπορει να κανει οτι θελει, ομως βρε κοριτσια δεν θελω να πιστεψω οτι θα χαλασει τη ζωη της ετσι ή (το χειροτερο) θα κανει παιδια μαζι του. με την οικογενεια της ειναι τσακωμενη. κανεις δεν θελει αυτη τη σχεση. εγω ειμαι διπλα της γιατι την αγαπαω σαν αδελφη μου, ομως θελω να τη χαστουκισω μηπως συνελθει. πειτε μου σας παρακαλω, ειμαι υπερβολικη; τη βλεπω ευτιχισμενη και ευχομαι να χωρισει; ειμαι τοσο κακια τελικα;

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 165
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν είσαι εσύ κακιά.Η σχέση αυτή είναι εκτός στερεοτύπων και για αυτό δεν μπορείς να την αποδεχτείς.Είναι όμως επιλογή της και όπως λες,την κάνει ευτυχισμένη.Η γυναίκα κοντεύει να φτάσει στην 4η δεκαετία της ζωής της.Δεν μπορείς να την αποτρέψεις από αυτή την σχέση,αφού της αρέσει!Τα παιδιά δεν αποτελούν για όλους στόχο ζωής.Μπορεί να τα λατρεύει αλλά να μην είναι στα σχέδια της.Πιστεύω πως αν ήθελε παιδί θα το είχε επιδιώξει μέχρι τώρα.

Κατάλαβα ότι σε ενοχλεί περισσότερο η ηλικία του συντρόφου της παρά τα ελαττώματα του.Τα ίδια μπορεί να συναντούσε και σε κάποιον συνομίληκο της.Πόσες και πόσες γυναίκες δεν έχουν εγκλωβιστεί σε σχέσεις με τα λάθος άτομα.Λογικά,για να παραμένει σε αυτή τη σχέση θα είναι ικανοποιημένη.Εσύ την βλέπεις λάθος,εκείνη την βλέπει ως την απόλυτη ευτυχία.

Μετράει που είναι ευτυχισμένη!

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

Μελισσουλα μου εχεις δικιο και κατα βαθος το ξερω και εγω. μου ειναι εξαιρετικα δυσκολο να δεχθω μια τετοια σχεση και δεν εχω μονο προβλημα με την ηλικια του. ο χαρακτηρας του συγκεκριμενου ανθρωπου δεν ειναι καλος. δυστυχως δεν μπορω να πω λεπτομερειες. θλιβομαι πραγματικα μαζι της. και ναι αν ηθελε να κανει παιδια θα τα ειχε κανει.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

εσενα σε φρικαρει το ενδεχομενο μιας τετοιας σχεσης για σενα την ιδια, δεν θα το εκανες δεν θα το αποδεχοσουν για τον εαυτο σου, η φιλη σου ομως ειναι μεσα σε κατι τετοιο κι αυτο κατι της προσφερει κατι σημαινει για εκεινη,,,ακομα κι αν της φερεται ασχημα αυτη υπομενει,,,καποιος λογος υπαρχει

 

εσυ εκτος απο το να πεις μια φορα την γνωμη σου κι εφοσον εκεινη δειχνει να εχει αναγκη να την ακουσει, πρεπει να σεβαστεις την αναγκη της να ειναι με ενα τετοιο τερας ακομα κι αν εσυ δεν το καταλαβαινεις

 

δεν ειστε ο ιδιος ανθρωπος και μην προβαλεις επανω της δικα σου πραγματα,,,εσυ εξοργιζεσαι γιατι μπαινεις στη θεση της,,, παρε μια αποσταση απο το θεμα, μην εκφραζεσαι με παθος πανω σε αυτο αλλα με ηρεμια,,,,μιλα της με ψυχραιμια οταν ειναι ετοιμη να ακουσει αλλα κυριως να κατανοησει τους λογους μιας τετοιας επιλογης,,,αν τελος καταληξει στο να παραμεινει μαζι του τοτε δεν σου πεφτει λογος,,,θα εχεις κανει μια προσπαθεια και τερμα στο τελος μονον το αποδεχεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το ξερω οτι το αντικειμενικο ειναι ολα αυτα που λετε. δεν τολμαω να μιλησω γιατι δεν ξερω τι παραπανω θα προσφερω σε αυτο το κοριτσι αν και εγω πω τις αντιρρησεις μου. τα εχει ακουσει απο ολους. θελω να ειμαι διπλα της γιατι πιστευω οτι καποια στιγμη θα συνελθει και θα θελει κοντα της ατομα που την αγαπουν.ειλικρινα σκεφτομαι πως θα αντιδρουσα αν η κορη μου εκανε κατι παρομοιο και μου ερχεται εγκεφαλικο.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι το αντικειμενικο ειναι ολα αυτα που λετε. δεν τολμαω να μιλησω γιατι δεν ξερω τι παραπανω θα προσφερω σε αυτο το κοριτσι αν και εγω πω τις αντιρρησεις μου. τα εχει ακουσει απο ολους. θελω να ειμαι διπλα της γιατι πιστευω οτι καποια στιγμη θα συνελθει και θα θελει κοντα της ατομα που την αγαπουν.ειλικρινα σκεφτομαι πως θα αντιδρουσα αν η κορη μου εκανε κατι παρομοιο και μου ερχεται εγκεφαλικο.

 

ναι ρε γλυκουλα αλλα δεν ειναι κορη σου ειναι 40 χρονων γκαμηλα,,,και στην κορη σου παλι θα λεγες θα λεγες στο τελος θα εκανε τα δικα της

 

παντως οσο πιο πολλα λεμε τοσο πιο αντιδραστικος γινεται ο αλλος

γι αυτο ψυχραιμια μπορει να ειναι απλα μια φαση της περιεργη

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι να την ταρακουνήσεις να συνέλθει! Προφανώς έχει φάει κάποιο κόλλημα και όταν ξεκολλήσει θα έχουν περάσει τα χρόνια και θα είναι πολύ αργά. Θα έχει χαραμίσει την ζωή της και είναι τόσο κρίμα. Μην νομίζεις ότι δεν είμαι συναισθηματική, απλά μιλάω από προσωπική εμπειρία και πίστεψέ με, χτύπαγα το κεφάλι μου στον τοίχο!

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη η θέση σου... Συνήθως όταν κάποιος ζει μια κατάσταση, και είναι ερωτευμένος, είναι δύσκολο να διακρίνει τα αρνητικά... Και ο φίλος ή ο συγγενής που δεν εμπλέκεται και βλέπει με καθαρό μάτι, γίνεται κακός όταν μιλήσει...

 

Όσο είναι μαζί του, ότι και να της πεις, να ξέρεις ότι αυτόν θα δικαιολογεί και εσένα θα σε κατηγορεί... Θα θεωρεί ότι ζηλεύεις, ότι δέν είσαι φίλη της κτλ...

 

Μακροχρόνια όμως μπορεί να καταφέρεις κάτι, γιατί θα σπείρεις έστω και ελάχιστες αμφιβολίες. Και να μην το καταλάβει τώρα, αργότερα θα το εκτιμήσει, όταν δει τα σκούρα. Απλά να είσαι προετοιμασμένη ότι τώρα μπορεί να απομακρυνθεί από εσένα.

Link to comment
Share on other sites

ster και εγω αυτο φοβαμαι. θα φτασει 45 και βαλε και οταν ξυπνησει θα κλαιει για τα χρονια που εφυγαν. πως να την ταρακουνησω; αν και εγω της μιλησω οπως ολοι θα μεινει χωρις εναν ανθρωπο διπλα της. αυτο που λεει η/ο γλυκος (δεν ξερω τι εισαι, συγνωμη χαχα) ειναι περα για περα σωστο. εχει ανοιξει μετωπο με την οικογενεια της και εχει πεσει με τα μουτρα στον ανθρωπο αυτο. αν της πει να πεσει στο γκρεμο θα το κανει χωρις δευτερη σκεψη. αν της πει να σταματησει να αναπνεει θα πεθανει ευχαριστως. για να καταλαβετε, η κολλητη μου εχει ενα μαγαζι και παει σχετικα καλα δεδομενης της κρισης. ξερετε ισα ισα να βγαινουν τα εξοδα της επιχειρησης. ε λοιπον ο κυριουλης εχει φαγωθει να το κλεισει το μαγαζι, γιατι δεν εχει δουλεια ΟΛΕΣ τις ωρες της ημερας και με τετοιες δικαιολογιες προσπαθει να την πεισει να παει να δουλεψει στο εστιατοριο που δουλευει και αυτος (ειναι κατι σαν συνεταιρος) για να την εχει πληρως υπο την επηρρεια του. ΕΧΩ ΦΡΙΚΑΡΕΙ.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

την αγαπαω πολυ για να την διωξω με την συμπεριφορα μου. δεν θα της πω τιποτα και θα βραζω στο ζουμι μου. τουλαχιστον οταν φαει τα μουτρα της να ειμαι διπλα της. οτι ηταν να της πω εγω της τα εχουν πει οι δικοι της.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα σου πω τί να κάνεις,μια και δεν σε ακούει ούτως ή άλλως.

Απλά απορώ...είμαι σχεδόν 37,δεν απέχω δηλαδή πολύ ηλικιακά από την φίλη σου και απορώ τί μπορεί να βρήκε σε έναν άνθρωπο 70 χρονών.

Πόσο μάλλον όταν είναι σκατοχαρακτήρας...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά.. μόνο να της μιλήσεις και εσύ.

Έχει τύχει σε φίλη μου, η οποία τώρα εκτιμάει τις φίλες της που της είπαν την αλήθεια παρόλο που τότε πίστευε οτι την ζηλεύανε.

Όσο για τον "τύπο": η τύχη κάποτε τελειώνει και η αλήθεια αργά ή γρήγορα αποκαλύπτεται.

95Jqp2.png

 

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο. Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η διαφορά ηλικίας είναι μεγάλη, μήπως της λείπει το πρότυπο του πατέρα και στράφηκε εκεί; Μπορεί επίσης να θέλει να κάνει παιδί μαζί του. Πάντως, στην παρούσα φάση, δεν νομίζω ότι γίνεται να της αλλάξεις μυαλό, αφου είναι τόσο κολλημένη, οπότε μείνε δίπλα της και προσπάθησε με την φιλία σου να την κάνεις να δει τα πράγματα και την ζωή της διαφορετικά. Ισως πάλι να φοβάται ότι αν χωρίσει από αυτόν, δεν πρόκειται να βρει άλλον και για αυτό να μένει σε αυτήν την σχέση.

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

misspigi,

 

νομίζω ότι είναι "άκυρος" ο τίτλος του θέματός σου... Μάλλον θέλεις η φιλενάδα σου να είναι ευτυχισμένη!

 

Η διαφορά ηλικίας δεν με τρομάζει τόσο (εξηγήσεις "λογικές" πάνω σ' αυτό έδωσαν τ' άλλα κορίτσια),

όσο η φαυλότητα του χαρακτήρα του κυρίου που αναφέρεις (κι αφήνεις και να εννοηθεί).

 

Το όλο σκηνικό και με δεδομένο ότι είναι μια γυναίκα που σαρανταρίζει (άρα ώριμη και ψημένη??)... μου δίνουν την εντύπωση ότι η φίλη σου για κάποιο λόγο είναι απελπισμένη. Προσπάθησε να εστιάσεις σ' αυτό και - προς Θεού - μην την εγκαταλείψεις.

Εκείνη δεν το ξέρει (ακόμη) αλλά έχει ανάγκη νάχει δίπλα της ψύχραιμους ανθρώπους που να την αγαπάνε πολύ!!

 

Και μην ξεχνάς, καλώς ή κακώς - κυρίως μαθαίνουμε από τις πράξεις και τα λάθη μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ολα αυτα που λετε ανταποκρινονται πληρως στην πραγματικοτητα. εχασε τον πατερα της που την ειχε πριγκιπισσα στην εφηβεια και πιστευω οτι τον συγκεκριμενο κυριο τον ειχε απωθημενο πολλα χρονια.ομως που θα παει; καποια στιγμη αργα ή (ελπιζω) γρηγορα θα καταλαβει οτι δεν της κανει αυτος ο ανθρωπος. η προοπτικη να κανει παιδι μαζι του μονο εμετο μου φερνει.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα σου πω τί να κάνεις,μια και δεν σε ακούει ούτως ή άλλως.

Απλά απορώ...είμαι σχεδόν 37,δεν απέχω δηλαδή πολύ ηλικιακά από την φίλη σου και απορώ τί μπορεί να βρήκε σε έναν άνθρωπο 70 χρονών.

Πόσο μάλλον όταν είναι σκατοχαρακτήρας...

 

Εγω ειμαι μεγαλυτερη απο την φιλη σου και παλι μου φαινεται περιεργη η σχεση της.. Νομιζω ομως οτι δεν μπορεις να κανεις και πολλα περα απο το να εισαι διπλα της και τωρα και αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

39 ετων και εχει ερωτικη σχεση με εναν 70χρονο???

Εισαι σιγουρη οτι ειναι ευτηχισμενη?Μηπως το παιζει ευτιχισμενη?Μηπως την εκβιαζει με καποιο τροπο που δεν το ξερει κανεις και δεν μπορει να φυγει απο αυτη την σχεση?

Πολυ περιεργο μου ακουγεται!

39 ετων ειναι πολυ νεα και .....70 χρονων μου φαινεται αρκετα μεγαλος για αυτην!!

 

Τι να πω και εγω....εγω ειμαι 28 και αντρα πανω απο 33 δεν μπορω να κοιταξω!Με τον αντρα μου εχουμε 10 μηνες διαφορα!!!

Link to comment
Share on other sites

Να το ελαφρύνω λίγο το θέμα ?

 

Οι άντρες από κάποια στιγμή και μετά, έχουν και τον κανόνα της ηλικίας, τον ξέρετε ? Διά 2 + 7 !!!!!!

 

Τι σημαίνει ? Στην περίπτωση της φίλης σου, 70/2+7=42. Πάλι μικρή του πέφτει ........

 

Να σοβαρευτώ, αν εκείνη θέλει πραγματικά την σχέση, εσύ τι μπορείς να της πείς ? Το μόνο που θα γίνει είναι να αντιδράσει και να συνδεθεί περισσότερο μαζί του. Αν μπορείς να συζητήσεις ήρεμα μαζί της, καλώς. Για να καταλάβεις και εσύ τι βρίσκει στην σχέση αυτή. Δεν μπορεί κάτι θα βρίσκει. Αν δεν είναι εφικτό αυτό, άστο καλύτερα, μόνο χειρότερα θα γίνουν τα πράγματα.

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα σου πω τί να κάνεις,μια και δεν σε ακούει ούτως ή άλλως.

Απλά απορώ...είμαι σχεδόν 37,δεν απέχω δηλαδή πολύ ηλικιακά από την φίλη σου και απορώ τί μπορεί να βρήκε σε έναν άνθρωπο 70 χρονών.

Πόσο μάλλον όταν είναι σκατοχαρακτήρας...

 

εγώ πάλι ξέρω γυναίκα πολύ όμορφη αντίστοιχης ηλικίας που δήλωνε "αν ο άντρας δεν έχει κάνει εντατική δεν είναι άντρας" :rolleyes:

 

και προφανώς δεν εννοούσε τον McDreamy στην εντατική, εννοούσε το εγκεφαλικό και τα λοιπά συμπαρομαρτούντα :-D

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι ξέρω γυναίκα πολύ όμορφη αντίστοιχης ηλικίας που δήλωνε "αν ο άντρας δεν έχει κάνει εντατική δεν είναι άντρας" :rolleyes:

 

και προφανώς δεν εννοούσε τον McDreamy στην εντατική, εννοούσε το εγκεφαλικό και τα λοιπά συμπαρομαρτούντα :-D

 

Μάλλον για άλλους λόγους ήθελε η συγκεκριμένη γυναίκα, τον άντρα να έχει κάνει εντατική. Αυτός που κατάλαβε, κατάλαβε......:lol:

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια νιωθω πολυ καλυτερα που το συζηταω μαζι σας. δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι της. απο δικα της μισολογα μου εχει δηλωσει οτι κανει την επανασταση (;) της επειδη ολα αυτα τα χρονια δουλευε και βοηθουσε την οικογενεια της. και οι προηγουμενες σχεσεις της μολις εφταναν πριν το γαμο χαλουσαν. λεει οτι δεν ηταν οι σωστοι αντρες για αυτην. και ειναι το ΚΑΠΗ; ο κυριος αυτος δουλευει το λογο αριστα. ειμαι σιγουρη οτι την εκβιαζει ψυχολογικα γιατι της λεει συνεχως οτι ειναι το λιμανι του και η γυναικα που θα ζησει μαζι της ως τον θανατο του (εδω κανω τον εμετο). αλλα συγνωμη και αυτη ειναι τοσο χαζη σχεδον 40 και πιστευει αυτα τα χαζοπαραμυθα; η κορη μου που ειναι 10 και δεν την δουλευεις με καλοπιασματα! ελεος. πειτε μου σας παρακαλω οτι θα καταλαβει το λαθος της συντομα και θα τον στειλει απο εκει που ηρθε.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

και να μην το καταλάβει το λάθος και να μην τον στείλει.... θα φύγει από μόνος του :lol::lol::lol: πόσο θα ζήσει μωρέ ακόμα?:lol::lol::lol:

 

Σόρρυ που το γελάω, αλλά στη θέση της αυτό θα σκεφτόμουν πριν με παρασύρουν οι έρωτες! "μα το μέλλον μαζί του για πόσο θα είναι"????

Link to comment
Share on other sites

και να μην το καταλάβει το λάθος και να μην τον στείλει.... θα φύγει από μόνος του :lol::lol::lol: πόσο θα ζήσει μωρέ ακόμα?:lol::lol::lol:

 

Σόρρυ που το γελάω, αλλά στη θέση της αυτό θα σκεφτόμουν πριν με παρασύρουν οι έρωτες! "μα το μέλλον μαζί του για πόσο θα είναι"????

 

 

Aχ,να αγιάσει το στόμα σου!!'Ηθελα να το γράψω τόση ώρα και κρατιόμουν!!

 

Πάντως,επειδή έχω έναν φίλο που δουλεύει σε εκκλησία,μια φορά έτυχε και πέτυχα τον γάμο ενός 70αρη με μια 40αρα.Έγινε στα κρυφά σχεδόν, με πολύ λίγα άτομα.Για αυτόν ήταν ο τρίτος και για αυτήν ο δεύτερος.

Αυτός ένας χάλιας και αυτή μια χαρά κοπέλα.

Δεν μπορείτε να φανταστείτε το τί μπινελίκια της έριξε όταν τελείωσε το μυστήριο και βγήκαν έξω για φωτογραφίες.Επειδή καθυστερούσε η κοπέλα χαιρετώντας,επειδή περίμενε ο κόσμος,επειδή,επειδή...για χαζούς λόγους.

Εγώ που ήμουν μπροστά,ειλικρινά ντράπηκα έτσι όπως της μιλούσε και αν ήμουν στην θέση της,θα του είχα φέρει την ανθοδέσμη στο κεφάλι.

Θα ήθελα να ξέρω αν είναι ακόμα μαζί,γιατί αυτό έγινε το περασμένο καλοκαίρι ή αν αυτός σχεδιάζει τον τέταρτο γάμο του...

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι ξέρω γυναίκα πολύ όμορφη αντίστοιχης ηλικίας που δήλωνε "αν ο άντρας δεν έχει κάνει εντατική δεν είναι άντρας" :rolleyes:

 

και προφανώς δεν εννοούσε τον McDreamy στην εντατική, εννοούσε το εγκεφαλικό και τα λοιπά συμπαρομαρτούντα :-D

 

 

 

Πολλά βίτσια έχω ακούσει,αλλά το συγκεκριμένο πρώτη φορά...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...