Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ηρθαν να δούν τον μπέμπη και άρχισαν....


Stellinula

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρε κορίτσια είναι ΣΗΜΕΡΑ αισίως 6 μηνών ο μπουρμπουλήθρας μου....Είναι 7200γρ και 69-70 πόντους ειναι κοντός και χοντρός???

 

Αλήθεια πείτε μου ε?

Ναι είναι. Και κοντός και χοντρός και απαίσιος... Σκέτος κουασιμόδος.

Stellinula πάρε τα ίσια σου και μην ακούς τις βλακείες που λέει ο κάθε ένας, επειδή ξέρει πως σαν άνθρωπος δεν έχει τίποτα να επιδείξει και προσπαθεί αντί να καλυτερεύσει, να υποβιβάσει τους γύρω του........

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το κανουν ολες, κανει το 95%. Εδω σε βλεπουν στο δρομο ασχετες κυτατσες που δεν εχεις ξαναδει στη ζωη σου και σου κανουν παρατηρηση για το αν εχει ζεστη, αν το εβγαλες εξω, αν φοραει καπελο και αλλα συναφη. και δυστυχως το συγγενικο περιβαλλον θεωρει αυθαιρετα οτι εχει πολλα δικαιωματα και γνωμη.

Κατα τα αλλα συμφωνω στο οτι επειδη ακριβως ειναι μητρια της φερεται τοιουτοτροπως. Και σε ολα τα ποστ μου χρησιμοποιουσα εσκεμμενα τη λεξη "μητρια", για να δηλωσω αυτο ακριβως, οτι το κανει για να φανει καπως στον πατερα της κοπελας.

 

δηλαδη οταν γινουμε πεθερες ετσι θα κανουμε στις νυφες μας η στις κορες μας οταν αποκτησουν παιδι?

η μηπως εμεις ανηκουμε στο 5%?

δεν σε κανει καφρο ο ρολος της μαμας η της μητριας η της πεθερας απεναντι στα παιδια σου οταν αποκτουν τα δικα τους παιδια,,,,ησουν ανεκαθεν καφρος και στους φιλους σου και στους συνεργατες σου και στον αντρα σου,,,ηθελες παντα να επιβαλεσαι και να παριστανεις τον καμποσο στους αλλους

 

επειτα βρισκω οτι οι αδιακριτοι παρεμβατικοι ανθρωποι που χανουν το μετρο βρισκουν και τα κανουν....κι εδω η φιλεναδα μας απ οτι φαινεται τσιμπαει και καπου της το επιτρεπει αντι να την ξεχεσει πατικορφα κι εκεινη και τον μπαμπα της,,,κι οχι μονον αναρωτιεται κιολα

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε κορίτσια μου πάλι καλα που έχω και σας και με ξυπνάτε και με βοηθάτε!!!

 

ξυπνα! σε ανταγωνιζεται για να παριστανει στον μπαμπα σου την κυρια τελειοπουλιδου!

εσυ γιατι αμφιβαλεις τοσο πολυ για τον εαυτο σου επειδη η κυρια παπαροβα λεει το μακρυ της και το κοντο της? το παιδι δεν εχει μαμα, μπαμπα παιδιατρο? συνελθε

 

στο μεγαλωμα των παιδιων των αλλων λεμε την γνωμη μας μονον ευγενικα οταν μας την ζητητησουν η επεμβαινουμε χωρις να μας το ζητησουν σε θεματα ζωης και θανατου,,,,ολες οι αλλες παρεμβασειs ειναι κακοβουλεs προθεσεις κομπλεξικων

 

ξεκολλα και μην απαντας,,λεγε ναι ναι ναι και μετα vaffanculo!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη οταν γινουμε πεθερες ετσι θα κανουμε στις νυφες μας η στις κορες μας οταν αποκτησουν παιδι?

η μηπως εμεις ανηκουμε στο 5%?

δεν σε κανει καφρο ο ρολος της μαμας η της μητριας η της πεθερας απεναντι στα παιδια σου οταν αποκτουν τα δικα τους παιδια,,,,ησουν ανεκαθεν καφρος και στους φιλους σου και στους συνεργατες σου και στον αντρα σου,,,ηθελες παντα να επιβαλεσαι και να παριστανεις τον καμποσο στους αλλους

 

επειτα βρισκω οτι οι αδιακριτοι παρεμβατικοι ανθρωποι που χανουν το μετρο βρισκουν και τα κανουν....κι εδω η φιλεναδα μας απ οτι φαινεται τσιμπαει και καπου της το επιτρεπει αντι να την ξεχεσει πατικορφα κι εκεινη και τον μπαμπα της,,,κι οχι μονον αναρωτιεται κιολα

 

Δεν ξερω τι θα κανουμε εμις σε 25-30 χρονια. ξερω οτι παω βολτα με το καροτσι και στο δρομο αρχιζουν οι εντελως ασχετες θειτσες "να παρεις καπελο στο παιδι" (το εχει ηδη πεταξει 10 φορες)/ "γιατι δεν τρωει το γιαουρτι; να του δινεις κατι αλλο" (γιατι ηρθες μαι κατσικωθηκες διπλα μου στο παγκακι και σε βλεπει και δεν τρωει και δεν θα σε ρωτησω τι θα δωσω στο παιδι μου)/ "με τετοια ζεστη το εβγαλες εξω" (αμα ειχα που να το αφησω δεν θα το εβγαζα και ουτε παλι θα σε ρωτησω τι θα κανω με το παιδι μου). Και πολλα αλλα τετοια παραδειγματα. στα οποια δεν απαντω τις περισσοτερες φορες αλλα ειναι γεγονοτα που εκνευριζουν. Και δυστυχως οι συγγενεις ειτε θεωρουν οτι εχουν το δικαιωμα ειτε ναι και βρισκουν και τα κανουν. Αλλα εχουν και τη δυνατοτητα της επαφης επομενως πετανε και την αχρειαστη και ενκευριστικη γνωμη τους.

 

Το οτι ειναι "μητρια" επιβαρυνει την κατασταση και απο τις δυο πλευρες. Χωρις να θελω να εμπλακω σε στερεοτυπα, φαινεται οτι και ανταγωνιζεται την κοπελα και την μητερα της κοπελας-πρωην συζυγο του αντρα της (και αυτο ειναι κομματι του προβληματος) και φαινεται οτι εχει αλυτα προβληματα προσωπικα και ενδοοικογενειακα δικα της. βλεπει την κοπελα οτι τα καταφερνει και εχει πολυ ωραια οικογενεια και ειδκα σε σχεση με την ιδια, ισως και σε σχεση με τις οικογενειες των δικων της παιδιων και προσπαθει απεγνωσμενα να την πληγωσει. και μπορει να την πληγωσει χρησιμοποιωντας τον μικρο και το κανει.

η κοπελα απο την αλλη εχει ολη την πιεση της κακης μεταξυ του σχεσης και δεν μπορει να διαχειριστει ακομα την κατασταση επαρκως. εχει και εναν πατερα που δεν την υποστηριζει ποτε. εδω σηκωθηκε και εφυγε απο το σπιτι εξαιτιας της. ε και για το μωρο οπωσδηποτε τσιμπαει πιο ευκολα. και ειναι πολυ πιο ευκολο να σε επηρεασει ο αλλος απο κοντα παρα απο 1000 χιλιομετρα μακρια και μεσω τηλεφωνου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά δεν το συζητώ! ΚΑΙ θεόχοντρος ΚΑΙ θεόκοντος!!!

Μην μασάς καλέεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!

Επίσης μπορείς να της υπενθυμίσεις ότι στην δική της εποχή έδιναν στερεά από τον 3ο μήνα στα παιδιά...

Και να πω επίσης ότι οι συγκρίσεις είναι άκυρες εντελώς. Εγώ 10 χρονών ήμουν το ψηλότερο κορίτσι στο σχολείο... ήμουν γύρω στο 1.55... ε τώρα είμαι 1.58, επίσης ο αδερφός μου ήταν από τους πιο κοντούς, ποτέ δεν τον έβαλαν στην παρέλαση...είναι 1.87!!!

και εξάλλου η ζωή και η ευτυχία και η επιτυχία δεν μετριόνται με τους πόντους, έχω δει εγώ κοντούς άντρες που φυσούσαν και κάτι ψηλούς που δεν έλεγαν τίποτα!!!

συγγνώμη για το off topic, αλλά αυτό με τις συγκρίσεις χτυπάει ευαίσθητη χορδή

 

Πες τα χρυσοστομη

Link to comment
Share on other sites

στελλα το μωρο σου ειναι μια χαρα.καθολου χοντος και κοντος:Dμην αφηνεις τους κακοπροερετους να σε επιρεαζουν.αληθεια πιστευω οτι η εν λογω κυρια τα ειπε αυτα απο κακια και γιατι οχι απο ζηλεια.αληθεια εχει παιδια?οσο της δειχνεις οτι σε ενοχλει τοσο θα το συνεχισει

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσα να ανοίξω το στόμα μου δεν έχεις ιδέα που θα ηταν ο καθένας...Δεν γίνετε όμως...ΑΠΛΑ δεν γίνετε!

 

Δεν ξερω τι θα κανουμε εμις σε 25-30 χρονια. ξερω οτι παω βολτα με το καροτσι και στο δρομο αρχιζουν οι εντελως ασχετες θειτσες "να παρεις καπελο στο παιδι" (το εχει ηδη πεταξει 10 φορες)/ "γιατι δεν τρωει το γιαουρτι; να του δινεις κατι αλλο" (γιατι ηρθες μαι κατσικωθηκες διπλα μου στο παγκακι και σε βλεπει και δεν τρωει και δεν θα σε ρωτησω τι θα δωσω στο παιδι μου)/ "με τετοια ζεστη το εβγαλες εξω" (αμα ειχα που να το αφησω δεν θα το εβγαζα και ουτε παλι θα σε ρωτησω τι θα κανω με το παιδι μου). Και πολλα αλλα τετοια παραδειγματα. στα οποια δεν απαντω τις περισσοτερες φορες αλλα ειναι γεγονοτα που εκνευριζουν. Και δυστυχως οι συγγενεις ειτε θεωρουν οτι εχουν το δικαιωμα ειτε ναι και βρισκουν και τα κανουν. Αλλα εχουν και τη δυνατοτητα της επαφης επομενως πετανε και την αχρειαστη και ενκευριστικη γνωμη τους.

 

Το οτι ειναι "μητρια" επιβαρυνει την κατασταση και απο τις δυο πλευρες. Χωρις να θελω να εμπλακω σε στερεοτυπα, φαινεται οτι και ανταγωνιζεται την κοπελα και την μητερα της κοπελας-πρωην συζυγο του αντρα της (και αυτο ειναι κομματι του προβληματος) και φαινεται οτι εχει αλυτα προβληματα προσωπικα και ενδοοικογενειακα δικα της. βλεπει την κοπελα οτι τα καταφερνει και εχει πολυ ωραια οικογενεια και ειδκα σε σχεση με την ιδια, ισως και σε σχεση με τις οικογενειες των δικων της παιδιων και προσπαθει απεγνωσμενα να την πληγωσει. και μπορει να την πληγωσει χρησιμοποιωντας τον μικρο και το κανει.

η κοπελα απο την αλλη εχει ολη την πιεση της κακης μεταξυ του σχεσης και δεν μπορει να διαχειριστει ακομα την κατασταση επαρκως. εχει και εναν πατερα που δεν την υποστηριζει ποτε. εδω σηκωθηκε και εφυγε απο το σπιτι εξαιτιας της. ε και για το μωρο οπωσδηποτε τσιμπαει πιο ευκολα. και ειναι πολυ πιο ευκολο να σε επηρεασει ο αλλος απο κοντα παρα απο 1000 χιλιομετρα μακρια και μεσω τηλεφωνου.

 

Από τόσα λίγα ειλικρινά κατάλαβες πολλά...Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορούσα να ανοίξω το στόμα μου δεν έχεις ιδέα που θα ηταν ο καθένας...Δεν γίνετε όμως...ΑΠΛΑ δεν γίνετε!

 

 

 

Από τόσα λίγα ειλικρινά κατάλαβες πολλά...Ευχαριστώ!

 

Δεν κανει τιποτα απολυτως.

 

Οπως σου ειπε και η κουνελιτσα, το χρεος της για φετος το εκανε σε επισκεψεις, αντε του χρονου παλι. Και ειπαμε μη μασας και γινε κολλητη με το μπαινακη-βγαινακη. ε και αμα θες να πεταξεις και εσυ μια μπηχτη τυπου "εμενα αυτος ειναι ο γιος μου και σε οποιον αρεσει, σε οποιον δεν αρεσει σκασιλα μου/ ειναι το τελειο μωρο και επισης σκασιλα μου/ σε οποιον αρεσουμε για τους αλλους δεν θα μπορεσουμε" πες το. Και τι θα πει; γιατι τραγουδας ελενη δημου; χαχαχα

 

σου ειπα εισαι η τελεια μαμα για το μωρο σου και μην ακους κανεναν που θελει να χωεθει απλα στην οικογενεια σου. ακαι αμα ενας συγγενης, ακομα και η μανα μας και οα πατερας μας , μας κανει κακο τον περιοριζουμε ως προς τις επαφες μας.

Link to comment
Share on other sites

το παιδάκι σου είναι μια χαρά πολύ φυσιολογικότατο,,ΜΗΝ μπαίνεις σε αυτό το τριπάκι να ακούς ότι λέει η κάθε καρακαηδόνα που έχει άλυτα θέματα και κόμπλεξ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε κορίτσια είναι ΣΗΜΕΡΑ αισίως 6 μηνών ο μπουρμπουλήθρας μου....Είναι 7200γρ και 69-70 πόντους ειναι κοντός και χοντρός???

 

Αλήθεια πείτε μου ε?

 

Στελλινουλα,

ανεξαρτητα απο το τι θα σου πουμε εμεις,και πραγματικα χοντρος και κοντος να ειναι ο μπουρμπουληθρακος σου(που δεν ειναι ετσι??) και στο μελλον μπορει να ειναι κοντουλης ή χοντρουλης εσυ θα το αγαπας λιγοτερο το παιδι σου????Η θα το καμαρωνεις λιγοτερο????Δεν το ξερεις εσυ το παιδι σου??Περιμενεις απο την καθε μια και κυριως απο την τυπισσα που δεν την θεωρεις και αξια προσοχης να σου πει τι και πως φαινεται ο γιος σου???

ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ ΣΟΥ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ η γνωμη της και η γνωμη οποιδηποτε αλλου δεν μιλα καλοπροαιρετα.

Link to comment
Share on other sites

εξοπλίσου με υπομονή,έχεις να ακούσειε πολλά και όχι μόνο από αυτήν...κι από άλλους...

"το παιδί είναι χοντρό,ςίναι άσχημο,είναι σκελετός,είναι γκρινιάρικο,ακόμα να βγάλει δόντια,ακόμα να μιλήσει,μην του κάνεις όλα τα χατήρια,τι κακομαθημένο,δεν μας θέλει καθόλου" κλπ κλπ κλπ....

έχω ακούσει εγώ...

μέχρι και οι γριές στη πλατεία θα λένε διάφορα...

γράφω κανονικά στα παλιά μου τα παπούτσια,ξέρω τι παιδί έχω...

και χαίρομαι όταν το χαζεύουν όλοι όπου κι αν πάμε,όχι επειδή είναι όμορφο(έχω δει και ομορφότερα,χιχι),αλλά επειδή έχει τύπο,είναι τσαχπίνα και στρουμπουλούδικο...και κανει διαφορα καμώματα!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου συνονοματη

πρωτον δε θα ακους τους παραφιλολογους

εδω και οι γιατροι μεταξυ τους λενε αλλα ο ενας και αλλα ο αλλος

δευτερον δε θα μπαινεις στη διαδικασια να απολογηθεις

το μωρακι ειναι ετσι οπως ειναι και τραγουδαει ηδη το

σ οποιον αρεσουμε για τους αλλους δε θα μπορεσουμεεεε

 

οσο για τις βλακειες περι υψους και κιλων

 

τα δυο ανηψια μου οταν γεννηθηκαν ο ενας ηταν

52 εκατοστα και τωρα ειναι 25 χρονων και 1.85

και ο αλλος ηταν 49 εκατοστα και τωρα 29 χρονων ειναι 1.94

 

αυτα για τους.....αντε να μην πω.....

Link to comment
Share on other sites

Άσε Στελλινούλα, το θέμα που θίγεις νομίζω όλες οι μανούλες το έχουν συναντήσει.Κι εγώ πάντα αυτή την απορία έχω τί παθαίνουν όλοι οι άλλοι με το που αποκτάς παιδί και θεωρούν χρέος τους να σε συμβουλέψουν?Γιατί, εσύ, όχι, δεν αγαπάς το παιδί σου,μόνο οι άλλοι θέλουν το καλό του:evil::evil: Ακολούθησε το ένστικτό σου και τον παιδίατρο που εμπιστεύεσαι και όλα μια χαρά:cool:

image.php?type=2&o=9&c=2&date=2010-1-12&babyname=Antonis

image.php?type=2&o=16&c=4&date=2011-5-27&babyname=Baby%20Girl

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...