Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γαμος ξαδερφης


kiriaki76

Recommended Posts

Αν θες να βάλεις 50 ευρώ θα ήταν καλό να μην πάτε στο τραπέζι..γιατί σκέψου ότι δεν θα είναι ένα 30αρι το άτομο? Βάλτης τα 50 ευρώ,πήγαινε στο μυστήριο και μετά σπιτάκι..εγώ πάντα αυτό προσπαθώ να υπολογίσω..αν πάμε 3 άτομα στο τραπέζι του γάμου θα κοστίσουμε στο ζευγάρι κανένα 100αρι..αν είναι απλά γνωστός βάζω 100..αν είναι όμως συγγενής ανεβαίνει το κασέ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 115
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ξέρω μια καφρίλα που έκαναν κάτι γνωστοί στο γάμο τους.

Ό,τι χρήματα τους έδωσαν τα κατέγραψαν σε μία λίσταα και τα όσοι τους έκαναν δώρο πήγανε στο μαγαζί απ' όπου αγοράστηκε και κοιτάξανε τιμές και το κατέφταψαν! Δηλαδή:

-Οικογένεια Παπαδοπούλου 200e

-Οικογένεια Μητροπούλου 100e

-Οικογένεια Δημητρίου σκούπα Miele αξίας 100e

κ.ο.κ.

 

Κι όλα αυτά για να ανταποδώσουν την αξία του δώρου τους, σε κάποια ενδεχόμενη κοινωνική εκδήλωση στο μέλλον. Πολύ αίσχος, το θεωρώ εγώ...

 

 

καλά είπαμε!!!!οκ να ξέρεις τί σου έχει βάλει ο καθένας για να ανταποδώσεις αλλά αυτό είναι γυφτιά!!!!!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω μια καφρίλα που έκαναν κάτι γνωστοί στο γάμο τους.

Ό,τι χρήματα τους έδωσαν τα κατέγραψαν σε μία λίσταα και τα όσοι τους έκαναν δώρο πήγανε στο μαγαζί απ' όπου αγοράστηκε και κοιτάξανε τιμές και το κατέφταψαν! Δηλαδή:

-Οικογένεια Παπαδοπούλου 200e

-Οικογένεια Μητροπούλου 100e

-Οικογένεια Δημητρίου σκούπα Miele αξίας 100e

κ.ο.κ.

 

Κι όλα αυτά για να ανταποδώσουν την αξία του δώρου τους, σε κάποια ενδεχόμενη κοινωνική εκδήλωση στο μέλλον. Πολύ αίσχος, το θεωρώ εγώ...

Και εγώ το ίδιο έχω κάνει :oops::oops: Έχω ακόμα την λίστα των καλεσμένων κ διπλα το δώρο που μου έκαναν. Μερικοί από αυτούς παντρεύτηκαν μετά από μένα, οπότε για να μην παρεξηγηθώ κοίταξα τι δώρο μου είχαν κάνει αυτοί και έβαλα κάτι παραπάνω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαπου τεθηκε παραπανω θεμα για το τραπεζι, τις μπομπονιερες κτλ... Συγνωμη αλλα εχουν την απαιτηση ολα αυτα να τους τα πληρωσω εγω?

Οταν παντρευτηκα εγω εκανα οτι εκανα στο γαμο μου με την δικη μου τσεπη και δεν σκεφτηκα οτι για να ερθει ο ταδε στο τραπεζι μου θα πρεπει να του κοψω ταριφα.

Το λεω γιατι το εχω ακουσει. Ποσα ατομα απο μια οικογενεια θα παμε στον γαμο? τοσα Χ τοσα το ατομο στο τραπεζι = δωρο γαμου.

Συγνωμη αλλα δεν παει ετσι!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να βάλεις 50 ευρώ θα ήταν καλό να μην πάτε στο τραπέζι..γιατί σκέψου ότι δεν θα είναι ένα 30αρι το άτομο? Βάλτης τα 50 ευρώ,πήγαινε στο μυστήριο και μετά σπιτάκι..εγώ πάντα αυτό προσπαθώ να υπολογίσω..αν πάμε 3 άτομα στο τραπέζι του γάμου θα κοστίσουμε στο ζευγάρι κανένα 100αρι..αν είναι απλά γνωστός βάζω 100..αν είναι όμως συγγενής ανεβαίνει το κασέ..

 

 

 

δηλαδή ο άλλος σου κάνει το δώρο επειδή θα τον ταίσεις;συγνώμη που ρωτω και βγαίνω ελαφρώς εκτός θέματος αλλά επειδή εγω θα κάνω το γάμο του χρόνου δε σκέφτηκα καθόλου έτσι.....υπολογίζω τους πρώτους συγγενείς και κάποιους καλούς φίλους στο τραπέζι επειδή το θέλω εγω για κανέναν άλλο λόγο....εγω θέλω να κάνω τραπέζι δε με υποχρεώνει κανείς.

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ ούτε που ξέρω ποιός και τί μου έκανε στο γάμο μου.

Ο καθένας απλώνει τα πόδια του, μέχρι εκεί που φτάνει το στρώμα του. Ο Α μπορεί 100, ο Β 50. Δε σημαίνει θα δώσω κι εγώ 50, επειδή τόσα μου έδωσε. Εάν μπορώ παραπάνω κι έχω καλή σχέση μαζί του, θα δώσω παραπάνω.

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαπου τεθηκε παραπανω θεμα για το τραπεζι, τις μπομπονιερες κτλ... Συγνωμη αλλα εχουν την απαιτηση ολα αυτα να τους τα πληρωσω εγω?

Οταν παντρευτηκα εγω εκανα οτι εκανα στο γαμο μου με την δικη μου τσεπη και δεν σκεφτηκα οτι για να ερθει ο ταδε στο τραπεζι μου θα πρεπει να του κοψω ταριφα.

Το λεω γιατι το εχω ακουσει. Ποσα ατομα απο μια οικογενεια θα παμε στον γαμο? τοσα Χ τοσα το ατομο στο τραπεζι = δωρο γαμου.

Συγνωμη αλλα δεν παει ετσι!!!!!!

 

Ε ναι ρε παιδια, ειπαμε... Αυτο ειναι ΚΑΡΑ γυφτια. Εγω προτιμω παντα να δινω λεφτα γιατι δεν συμβαδιζει παντα το γουστο μου με αυτο του ζευγαριου, πολλες φορες δεν ξερω τι θα τους ειναι χρησιμο κ γενικα το θεωρω πολυ πρακτικη λυση. Εκτος αν ειναι πολυ κοντινα προσωπα κ εχω το θαρρος να ρωτησω αν χρειαζονται κατι συγκεκριμενο που με παιρνει να το αγορασω ή εστω να συμπληρωσω.

Θα προτεινα λοιπον να δωσεις λεφτα. Οσο για το ποσο, τα 100ε ειναι μια χαρα, αν τα αντεχει η τσεπη σου. Δεν εχει καμια σημασια τι δωρα σου εχουν κανει εκεινοι ή οι γονεις τους. Να σκεφτομαστε τι κανουμε εμεις, οχι οι αλλοι. Ας ειμαστε εμεις αξιοπρεπεις στις υποχρεωσεις κ ας ξεφτιλιζονται οι αλλοι.

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο έχω κάνει :oops::oops: Έχω ακόμα την λίστα των καλεσμένων κ διπλα το δώρο που μου έκαναν. Μερικοί από αυτούς παντρεύτηκαν μετά από μένα, οπότε για να μην παρεξηγηθώ κοίταξα τι δώρο μου είχαν κάνει αυτοί και έβαλα κάτι παραπάνω... ;)

 

 

 

 

αυτό ξέρω κι εγω....απλώς για να ξέρεις και να ανταποδώσεις..αλλά η Thaumataki είπε οτι πηγαν στο μαγαζί και ρώτησαν οι κάφροι αναλυτικά!αυτό είναι γυφτιά!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια εμείς έχουμε γάμο σε δύο εβδομάδες και έχουν ανοίξει λογαριασμό να τους βάλουμε λεφτα (έλεος κι αύτοι...) Είναι παιδικός φίλος του άντρα μου και θα του βάλουμε 50ευρω (όχι ότι μας περισσεύουν, αν τους παίρναμε δώρο κανα 20ρικο θα δίναμε..). Πολλά είναι??

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια εμείς έχουμε γάμο σε δύο εβδομάδες και έχουν ανοίξει λογαριασμό να τους βάλουμε λεφτα (έλεος κι αύτοι...) Είναι παιδικός φίλος του άντρα μου και θα του βάλουμε 50ευρω (όχι ότι μας περισσεύουν, αν τους παίρναμε δώρο κανα 20ρικο θα δίναμε..). Πολλά είναι??

 

 

 

καλά είναι;)

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ εγω τι ναπω που την πατησα... Παντρευτηκε 1ος μου ξαδερφος ενα μηνα πριν το γαμο μου και του πηραμε ενα πολυμιξερ (το ζητησε η γυναικα του) αξιας 250 ευρω. Οταν παντρευτηκαμε εμεις μας φερανε 2 ξυλινες κορνιζες!!! Περαστικα μου!!!!

"...κι υστερα εσενανε ρωτω το νοημα του κοσμου

και λες το χερι σου κρατω κι εσυ εισαι δικος μου..."

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσάκι, είναι τόοοσο σχετικό το θέμα των χρημάτων...

 

Για έναν άνθρωπο που έχει μισθό 1500 ευρώ, τα 50 μπορεί να φαίνονται λίγα. Για κάποιον που παίρνει 600 ευρώ, φαίνονται δυσβάσταχτα. Ο καθένας δίνει Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΙ ΑΝΤΕΧΕΙ τη δεδομένη στιγμή.

 

Αν έχει κάποια "υποχρέωση" συγγενική ή κοινωνική (αν και δεν μ' αρέσει η έκφραση) απέναντι στον άλλο, το κοιτάει λίγο παραπάνω. Αλλά αν κάποιος σε κακοχαρακτηρίσει επειδή δεν μπορούσες να δώσεις κάτι παραπάνω, έχει αυτός το θέμα και δεν αξίζει να στεναχωριέσαι.

 

Να δώσεις τόσα όσα θα σε κάνουν να νοιώθεις εσύ καλά αλλά και δεν θα σου διμιουργήσουν στεναχώρια στον οικογενειακό προϋπολογισμό.

 

Και το αν θα πας στο τραπέζι, πού θα γίνει το τραπέζι κτλ, κατά τη γ΄νωμη μου δεν έχει καμία μα καμία σύνδεση με το ποσό του δώρου.

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου έγραψα 200 ευρώ,λόγω συγγένειας.Πριν χρόνια στις ξαδέρφες μου δώσαμε 500 ευρώ(σε δραχμές βέβαια).Σίγουρα ήταν άλλες εποχές, αλλά δεν μας περίσσευαν ούτε τότε.Ήταν όμως αγαπημένα άτομα(ο πατέρας τους δηλαδή),γι'αυτό και δώσαμε αυτό το ποσό.Έχω ξαδέρφη που δεν με ξέρει,δεν την ξέρω,δεν με κάλεσε,αλλά αν γινόταν αυτό,100 ευρώ θα έπαιρνε και πολλά θα ήταν.Αν δεν έχεις καλές σχέσεις,δώσε 100.Τα 50 εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι λίγα για συγγενή,αλλά και πάλι μόνο την γνώμη μας σου λέμε,εσύ ό,τι θέλεις θα κάνεις.

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνω για το τραπέζι που είπατε και που το έχω ακούσει και από άλλους...πρέπει δηλαδή να δίνουμε ένα ποσό που να είναι ανάλογο του κόστους του τραπεζιού?Δηλαδή,θα τους στοιχίσω 50 ευρώ για παράδειγμα,αν με καλέσουν στο τραπέζι,πρέπει να δώσω οπωσδήποτε τα 50 + το δώρο =100??Γιατί πολλοί το υπολογίζουν έτσι,το έχω διαβάσει και σε κάποια θέματα εδώ μέσα.Αλλά και έτσι να είναι το σωστό,πώς θα ξέρω εγώ πόσα θα πληρώσουν ανά άτομο,για να είμαι "σωστή"?

Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανα εγώ το γάμο μου,δεν σκέφτηκα ποτέ οτι θα ταισω αυτά τα άτομα και θέλω να μου φέρουν αντίστοιχο δώρο..κάλεσα όσους ήθελα και το έκανα με την καρδιά μου και με μεγάλη χαρά..όμως στους άλλους το σκέφτομαι..ένα ζευγάρι ξεκινάει τώρα τη κοινή του ζωή και το δώρο έχει το νόημα της βοήθειας γι αυτό το καινούριο ξεκίνημα..ε,το θεωρώ γυφτιά να πάμε 10 άτομα σε ένα τραπέζι γάμου και να έχουμε βάλει φακελάκι 50 ευρώ..αυτός είναι ο δικός μου τρόπος σκέψης και δεν επιβάλω σε κανέναν τίποτα..εγώ στα πρωτοξάδερφα βάζω 200-250 ευρώ και στη ξαδέρφη μου που την είχα σαν αδερφή της έδωσα 400. Στον αδερφό μου έδωσα 1000ευρώ. Τα αντίστοιχα με μικροδιαφορές μου είχαν κάνει κι εμένα στον γάμο μου ..Ο αδερφός μου μου πήρε το πλυντήριο μιελε που έκανε 1100ευρώ..ήταν ανύπαντρος..εγώ μετά,είχα δεν είχα,ένιωθα ότι πρέπει να του κάνω αντίστοιχο δώρο..πιεστήκαμε και το κάναμε..θεωρούσα ντροπή να του δώσω κάτι λιγότερο γιατί κι αυτός ο καημένος μου έδωσε έναν ολόκληρο μισθό..δεν του περισσευαν,ούτε τα είχε στην άκρη..πιέστηκε γιατί ήθελε να μου κάνει ένα καλό δώρο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατι ειναι γυφτια? Εαν εσυ (μιλαω γενικα) θελεις να κανεις το γλεντι σου σε κτημα και κοστιζει το καθε ατομο 50 ευρω , ειμαι εγω υποχρεωμενη που με εχεις καλεσει να σου καλυψω τα εξοδα μου?

Αυτο και αν ειναι γυφτια. Εαν δεν μπορει να καλυψει τα εξοδα του καλεσμενου απλα δεν καλει. Δεν μπορω να διανοηθω οτι καποιος το παιζει και μαγκας απο πανω με τα χρηματα των καλεσμενων. Εγω καλεσα οσους ανθρωπους μπορουσε να αντεξει η τσεπη μου. Αλλωστε και εκεινα τα χρονια τα χρηματικα ποσα ως δωρο ηταν ελαχιστα. Τον αλλον δεν τον καλουμε για να μας φερει δωρο, να συνεισφερει στον τραπεζικο μας λογαριασμο η στο πολυτελεστατο τραπεζι μας.

Οσο για την βοηθεια... προσωπικα δεν περιμενα βοηθεια απο κανεναν. ΕΡγαζομουν και εγω και ο αντρας μου και το σπιτι μας ηταν γεματο. Στην χαρα μας θελαμε να ερθουν και οχι να μας γεμισουν τον λογαριασμο τραπεζης.

Ο καθενας δινει αυτο που μπορει. Για εμενα πχ με δυο παιδια που πηγαινουν σχολεια και φροντιστηρια, μισθο του μεσου ορου, τα 100 ευρω ειναι δυσβασταχτα!!! Για καποιον αλλον μπορει να μην ειναι τιποτα. Ειναι κριμα και αδικο να βγαινει ο καθενας και να κρινει. Εαν δεν τους αρεσει αυτο που δινω μην με ξανακαλεσουν. Εγω θελω να με καλουν γιατι με εκτιμουν και οχι γιατι υπολογιζουν στην τσεπη μου.

Link to comment
Share on other sites

Το λέω και γιατί το διάβασα εδώ μέσα,κάπου που δεν θυμάμαι και το έχω ακούσει από φίλους,ότι δεν πάνε στο τραπέζι γιατί μπόρεσαν να δώσουν μόνο 50 ευρώ και όχι παραπάνω και έτσι δεν θέλουν να "επιβαρύνουν".

Εγώ δηλαδή που δεν πάω σχεδόν ποτέ στα τραπέζια,γιατί δεν μου αρέσουν,να αρχίσω να αφαιρώ από το ποσό???:lol::lol::lol:Πλάκα κάνω,έτσι?;)

Link to comment
Share on other sites

Το λέω και γιατί το διάβασα εδώ μέσα,κάπου που δεν θυμάμαι και το έχω ακούσει από φίλους,ότι δεν πάνε στο τραπέζι γιατί μπόρεσαν να δώσουν μόνο 50 ευρώ και όχι παραπάνω και έτσι δεν θέλουν να "επιβαρύνουν".

Εγώ δηλαδή που δεν πάω σχεδόν ποτέ στα τραπέζια,γιατί δεν μου αρέσουν,να αρχίσω να αφαιρώ από το ποσό???:lol::lol::lol:Πλάκα κάνω,έτσι?;)

 

Ε μα!!! Μην τα ισοπεδωνουμε ολα!!!

Προσωπικα δεν το ειχα σκεφτει ποτε μεχρι που το διαβασα στα διαφορα φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

Ε μα!!! Μην τα ισοπεδωνουμε ολα!!!

Προσωπικα δεν το ειχα σκεφτει ποτε μεχρι που το διαβασα στα διαφορα φορουμ.

 

 

 

Εγώ δεν το είχα φανταστεί ποτέ,μέχρι που το σχολίασαν κάτι φίλες μου. Και φυσικά δεν μιλάω για την περίπτωση που είναι καλεσμένη μια 5μελής οικογένεια και δίνουν 50 ευρώ,αλλά για περιπτώσεις σαν την δική μου, όπου πάντα εκπροσωπώ εγώ όλη την οικογένεια.

Link to comment
Share on other sites

τι ισχυει στη κυπρο... για γαμο

δωρα πλεον δεν παιρνουμε, αχρηστα ειναι (οποτε το ανοιξε λογαριασμο για να του βαλετε λεφτα καποιος εγω φυσιολογικο το βρισκω αν και δε θα το εκανα γιατι μ αρεσει να διαβαζω καρτες και καρτουλες με ευχες χιχι)

καλυτερα λεφτα να τα κανει ο καθενας οτι θελει και να παρει οτι θελει

 

σε συγγενεις τα 50ευρω θεωρουνται παρα πολυ λιγα.. αντε να ειναι μακρινοι και να βαλουμε 100ευρω (επισης στη συγεκριμενη περιπτωση δεν νομιζω πως ισχυει το.. τι εδωσαν αυτοι στο γαμο μας να κανουμε κατι αντιστοιχο μιας και η θεματοθετρια στο γαμο της καλεσε μονο κουμπαρους και γονεις απ' οτι διαβασα)

απο κει και περα σε πιο κοντινους συγγενεις, απο 200 και πανω

 

σε φιλους και σε καλους συναδελφους κανα 50ευρω εως 100 το πολυ

σε κολλητους οτι γουσταρει ο καθενας

 

το 20ευρω παιζει αν προκειται για απλη κοινωνικη υποχρεωση να παραστουμε σε ενα γαμο

 

τωρα στην ελλαδα με τετοια κριση φανταζομαι οτι δεν ειναι εφικτο να δινονται τετοια ποσα ακομη...

Link to comment
Share on other sites

Το εξοδο του τραπεζιου ειναι επιλογη του ζευγαριου το οποιο και επιλεγει ποια ατομα επιθυμει στην παρεα του. Απο κει και περα π.χ. στα βαφτισια του μικρου καλεσαμε στο κεντρο ολους τους καλεσμενους μας, ολοι μας φεραν δωρο για το μικρο αλλα ακριβα αλλα λιγοτερο ακριβα (δεν με ενοιαζε αλλωστε) εκτος απο κατι πρωτες ξαδερφες των πεθερικων μου και μια της μανας μου που ηρθαν με τις οικογενειες τους συγγεκριμενα απο τη μια μερια ηρθαν 20 ατομα ολοι ολοι της οικογενειας και ηρθαν με αδεια χερια. Ε τοτε ομολογω οτι σκεφτηκα και εγω και οι δικοι μας οτι ηταν γυφτια να ερθουν τοσα ατομα να φανε και να μη χαλαλισουν ενα 30ευρω για ενα ρουχακι για το μωρο. Και τονιζω οτι εχουν οικονομικη επιφανεια. Το ξερω οτι ακουγεται κατινιστικο αλλα ομολογω οτι εκνευριστικα με τη συμπεριφορα τους παρολο που ουτως η αλλως θα τους πληρωνα ερθουν δεν ερθουν στο κεντρο καθως ηταν ρεζερβε τα ατομα. Σορυ που βγηκα εκτος θεματος αλλα το φερνω σαν παραδειγμα γιατι περιπου καταλαβαινω τι εννοουν με το δωρο ανταλλαγμα. Παντως ενα 100αρικο μια χαρα ειναι μην κολας κοπελα μου οτι μπορεις εσυ και απο τη στιγμη που δε σε πηραν τιποτα αυτοι μη σκοτιζεσαι.

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμι άσχετα αν έχουν βάλει λογαριασμό, αν εσύ πάρεις δώρο τι θα σου πει κανείς δεν το δέχομαι ?

 

 

Το πιστευεις βρε dalia πως προσφατα πηγα σε γαμο και ημασταν οι μοναδικοι που ειχαμε δωρο??? Ολοι διναν φακελακια και για να πω την αληθεια μου ψιλοντραπηκα..βλακεια το ξερω αλλα το ομολογω οτι ηρθα σε ψιλοδυσκολη θεση..:rolleyes:

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Το πιστευεις βρε dalia πως προσφατα πηγα σε γαμο και ημασταν οι μοναδικοι που ειχαμε δωρο??? Ολοι διναν φακελακια και για να πω την αληθεια μου ψιλοντραπηκα..βλακεια το ξερω αλλα το ομολογω οτι ηρθα σε ψιλοδυσκολη θεση..:rolleyes:

 

Οχι βρε παιδια και αν ερχομαστε σε δυσκολη θεση με τα δικα μας χρηματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πιστευεις βρε dalia πως προσφατα πηγα σε γαμο και ημασταν οι μοναδικοι που ειχαμε δωρο??? Ολοι διναν φακελακια και για να πω την αληθεια μου ψιλοντραπηκα..βλακεια το ξερω αλλα το ομολογω οτι ηρθα σε ψιλοδυσκολη θεση..:rolleyes:

 

 

 

σώπα καλέ!!εγω καθόλου δεν ντρέπομαι και για να σου είμαι ειλικρινής πρόσφατα με κάλεσε στο γάμο του συμμαθητής που βρεθήκαμε στο fb εγω στο ταμείο ανεργίας εν τω μεταξύ αλλά πέρα απο αυτό παντρεύτηκε μετά το Πάσχα όπου είχα μείνει και ταπί μετά τα έξοδα των ημερών....πήγα σ'ενα κατάστημα με φθηνά προιόντα οικιακού εξοπλισμού και χρήσης και πήρα ένα φθηνό διακοσμητικό για το σπίτι κι ένα λαμπατέρ για το παιδικό δωμάτιο (ήταν γάμος και βάφτιση μαζί) το κόστος και για τα 2 ήταν γύρω στα 20 ευρουλάκια τόσα είχα τόσα μπόρεσα..τους άρεσε δε τους άρεσε εγω προκειμένου να πάω με άδεια χέρια και να γίνω ρεζίλι διέθεσα έστω κι αυτό το μικροποσό...

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...