Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γαμος ξαδερφης


kiriaki76

Recommended Posts

για πειτε..παντρευετε η ξαδερφη μου,...θα δωσω λεφτα...

ποσα να δωσω:confused:

οκ εχουμε καλες σχεσεις,αλλα εχει και της παραξενιες της...

εννοω,οτι ειναι και λιγο αρπα κολα....

50 ευρω???100μου φαινοντε εμενα πολλα...ο ανδρασ μου λεει ειναι οκ...

αλλα δωσω,δεν δωσω πολλα η λιγα...κατι θα εχει να πει...οχι μπροστα μου,,αλλα στους αλλους...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 115
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

για πειτε..παντρευετε η ξαδερφη μου,...θα δωσω λεφτα...

ποσα να δωσω:confused:

οκ εχουμε καλες σχεσεις,αλλα εχει και της παραξενιες της...

εννοω,οτι ειναι και λιγο αρπα κολα....

50 ευρω???100μου φαινοντε εμενα πολλα...ο ανδρασ μου λεει ειναι οκ...

αλλα δωσω,δεν δωσω πολλα η λιγα...κατι θα εχει να πει...οχι μπροστα μου,,αλλα στους αλλους...

50 ευρώ σε συγγενή μου φαίνονται πολύ λίγα... παίζει κ πόσα έδωσαν οι γονείς της ή η ίδια όταν παντρευτηκες εσύ... αν θα κάνει τραπέζι κ ποσοι θα πάτε;;; Εγώ για γάμο ξαδέρφης στην χειρότερη 200 ευρώ θα έδινα

Link to comment
Share on other sites

ναι ε και μενα μου φαινοντα λιγα 50....εγω δεν εκανα γαμο..με κοσμο..παντρευτηκαμε μονοι με τον κουμπαρο...;)στα βαφτισια μονο μου δωσανε κατι ρουχακια..η θεια.ναι θαπαμε και στο γλεντι που ειναι και 2 ωρες μακρια..

Link to comment
Share on other sites

50 ευρώ σε συγγενή μου φαίνονται πολύ λίγα... παίζει κ πόσα έδωσαν οι γονείς της ή η ίδια όταν παντρευτηκες εσύ... αν θα κάνει τραπέζι κ ποσοι θα πάτε;;; Εγώ για γάμο ξαδέρφης στην χειρότερη 200 ευρώ θα έδινα

 

Και μενα μου φαινονται πολυ λιγα για κοντινο συγγενη και μαλιστα "παραξενο" :rolleyes: Εξαρταται βεβαια και η οικονομικη σου κατασταση. Παντως τους αντρες μην τους πολυεμπιστευεσαι σε τετοια θεματα γιατι δεν το "πολυ εχουν" και σε εκθετουν στο λεπτο!Εννοω δεν πολυασχολουνται με τετοια κ τι θα πει ο κοσμος και τις τυοικοτητες κλπ Και οσο για το τι θα πει απο πισω σου,αφου δεν θα το απουφυγεις τουλαχιστον ας εισαι ενταξει οσο περισσοτερο γινεται.

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΙ ΛΕΤΕ ΚΑΛΕ ΑΚΟΥ 200 ΕΥΡΩ κουκλα μου βλε ενα φακελακι με 50 ευρω εκει κ μια χαρα ειναι οταν παντρευτικεσ εσυ τι σου εφεραν αντιστιχα τα παντρεμενα ξαδερφια σου ? εγω παντοσ ενα 50αρικο θα εβαζα ακου 200 ευρω δηλ στην αδερφη εσεισ ποσα θα βαζατε ρε κοριτσια ? κ τι μιζθουσ εχετε ?

.....

Link to comment
Share on other sites

50 ευρω ειναι λιγα κ αν εινναι κ 1η ξαδερφη.......

 

εμενα μια 1η ξαδερφη μου που μου εδωσε 50 ευρω την σκυλοβριζω μερα νυχτα κ δεν ειναι οτι δεν εχει εχει κ παραεχει.ορκιστηκα οτι οταν παντρεψει τους γιους της θα τους δωσω απο 25 ευρω που της πληρωσα κ ξενοδοχειο να κοιμηθει .παλιο σκρουτζ........ξαδερφη

Link to comment
Share on other sites

50 ευρω ειναι λιγα κ αν εινναι κ 1η ξαδερφη.......

 

εμενα μια 1η ξαδερφη μου που μου εδωσε 50 ευρω την σκυλοβριζω μερα νυχτα κ δεν ειναι οτι δεν εχει εχει κ παραεχει.ορκιστηκα οτι οταν παντρεψει τους γιους της θα τους δωσω απο 25 ευρω που της πληρωσα κ ξενοδοχειο να κοιμηθει .παλιο σκρουτζ........ξαδερφη

συγνωμη αλαλ δνε καλεισ για το δωρο προσοπικα δνε με νοιαζουν τα δωρα αλλα νομιζω πωσ οτι εχει ευαριστηση ο καθενασ δινει κ αν θελει ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ

.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγνωμη αλαλ δνε καλεισ για το δωρο προσοπικα δνε με νοιαζουν τα δωρα αλλα νομιζω πωσ οτι εχει ευαριστηση ο καθενασ δινει κ αν θελει ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ

και εγω αυτο λεω βρε εσυ....κανονικα οτι μπορει ο καθενασ...και εμενα στα βαφτισια που εκανα...δεν μου δωσαμε τπτ..κατι ρουχαλακια..αντε να κανανε 20 ευρω...και αυτο λεω και εγω 100 η 200 ειναι πολλα...

Link to comment
Share on other sites

θα βαλεις οσα μπορεις......

θα βαλεις τοσα, ωστε την επόμενη μερα να μη λειψει τιποτα απο το σπιτι σου κ την οικογενεια σου.......

δεν υπαρχει ταριφα.........

 

 

Αν και τα 50 μου φαινονται κι εμενα λιγα...

Η bounitsa ομως το εθεσε πολυ σωστα.

...Τι να πρωτοπω...

Πως να περιγραψω την αγαπη μου για σενα...

Μονο λογια αγαπης και στοργης πλημμυριζουν την ψυχη μου καθε φορα που...με κοιτας...μου γελας...με παιρνεις αγκαλια......

Link to comment
Share on other sites

Να βαλεις οσα μπορεις!

Και οσα νιωθεις!

Περυσι παντερυτηκε ο 1ος μου ξαδερφος...εχουμε αψογες σχεσεις και με τον ιδιο και με την γυναικα του..οι δικοι μου του εδωσαν 500 ευρω, εγω του πηρα 3 καδρακια που κοστισαν 90 ευρω, τα διιαλεξαμε μαζι με την γυναικα του! Αλλα και κατι πιο ακριβο να διαλεγε δεν θα ειχα ιδιαιτερο προβλημα...

Και παλι δεν το ειδαμε συκγριτικα γιατι στον αρραβωνα μου η θεια μου δυο κορνιζες μου πηρε! Στον δικο μου τωρα να δουμε...;););)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βάλε καλέ ένα 100άρικο...είναι δύσκολες οι εποχές...και συν τοις άλλοις άλλο τι δώρο σου έκανε η θεία σαν πρώτη θεία και άλλο η ξαδέρφη...

den mου κανανε δωρα..100 ειναι οκ!!;)

Link to comment
Share on other sites

50 λίγα μου φαίνονται εμένα. Εδώ 100 δίνω σε γνωστούς, όχι σε συγγενείς!

Γύρω στα 200-300 θα έδινα στη θέση σου.....

πλακα κανεις ε;)ε οχι και 300 ρε παιδια ελεος!!που ζουμε...
Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω ότι ο καθενας πλεον στην κριση που υπαρχει δίνει ότι μπορεί (και οχι ότι θελει..) επισης υπαρχει 4η ξαδερφη που την αισθανεσαι πιο κοντα και απο την 1η ξαδερφη,αρα για μενα δεν παιζει το 1η ξαδερφη αλλα τι νιωθεις γι'αυτη,αν αγαπιεστε πραγματικα τα χρηματα δεν παιζουν ρολο(δηλαδη αν αυτη εχει χρηματα και σου δωσει 500ε,σημαινει ότι και εσυ θα πρεπει να εχεις την αντιστοιχη οικονομικη δυνατοτητα??)...

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ζούμε σε δύσκολες εποχές και τα 100 εμένα μου φαίνονται πια πολλά. Όμως νομίζω ότι 100 είναι ένα σεβαστό ποσό, οπότε αγόρασε μία ωραία καρτούλα, βάλε και τα χρήματα και θα είσαι εντάξει.

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμεις οταν παντρευτικε ο ξαδελφος μου δωσαμε (η μαμα μου) πολυ μεγαλυτερο ποσο απο αυτα που αναφερθηκαν. Εμεις καναμε πολιτικο και δεν πειραμε δωρα. Η μητερα του ξαδελφου ομως μου εδωσε ενα αναλογο ποσο σαν καλοριζικο για το σπιτι. Τα δωρα για τα παιδια ειναι ανεξαρτητο.

Παντως με 50 ευρω εδω περνεις 2 κιλα σοκολατακια. Για γαμο συγγενη μου φαινεται πολυ χαμηλο σαν ποσο

Link to comment
Share on other sites

Εμεις οταν παντρευτικε ο ξαδελφος μου δωσαμε (η μαμα μου) πολυ μεγαλυτερο ποσο απο αυτα που αναφερθηκαν. Εμεις καναμε πολιτικο και δεν πειραμε δωρα. Η μητερα του ξαδελφου ομως μου εδωσε ενα αναλογο ποσο σαν καλοριζικο για το σπιτι. Τα δωρα για τα παιδια ειναι ανεξαρτητο.

Παντως με 50 ευρω εδω περνεις 2 κιλα σοκολατακια. Για γαμο συγγενη μου φαινεται πολυ χαμηλο σαν ποσο

nai αλλο η μαμα δηλαδι η θεια...και αλλο εγω...και εγω αν παντρευτει ανιψια μου εννοειτε θα την δωσω πιοοοο πολλα....:)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πρίν 3 χρόνια στον γάμο του αδερφού μου έδωσα 450Ε + τα έξοδα να πάμε, να ντυθούμε να παπουτσωθούμε 4 άτομα. Στην 1η ξαδέρφη μου πέρσυ για γάμο + βάφτιση μαζί της έδωσα 300 (και χωρίς να πάω στο τραπέζι). Πιστεύω ότι όλα είναι ανάλογα του βαθμού συγγένειας.

Link to comment
Share on other sites

εμενα οταν παντρευτηκαν τα δυο μου πρωτα ξαδελφια επειδη εγω ειμουν ηδη παντρεμενη τους εκανα οτι μου εκαναν.

ο ξαδελφος μου εδωσε 250? και εγω του πηρα ηλεκτρικη που ηθελε στην ιδια τιμη και η ξαδελφη μου πηρε δωρο 100? και της πηρα και εγω δωρο με το ιδιο ποσο.

οι γονεις μου εκαναν αλλο δωρο, δεν εχει σημασια ειμαστε αλλη οικογενεια..

παντως για πρωτη ξαδελφη ειναι πολυ λιγα 50?,

δεν το παιζω κουβαρντου αλλα 100? ειναι το λιγοτερο, υπολογιστε τα εξοδα που κανει το ζευγαρι για τους καλεσμενους (τραπεζι, μπομπονιερα).

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά θα έβαζα 100Ε,άλλες εποχές είναι πλέον...

δεν έχεις και καμιά τρελή υποχρέωση.σου έκαναν δώρο στο γάμο σου?στη γέννηση του παιδιού σού?στη βάφτιση του?όλα αυτά τα υπολογίζεις,είτε είναι συγγενείς,είτε όχι...

κι εγώ large ήμουν παλιά...και τι κατάλαβα? παράδειγμα...φίλη καλή,"συκουμπάρα"(πως το λένε), πάντρεψε με αυτήν ένα ζευγάρι ο άντρας μου,θεωρήσαμε να της κάνουμε δώρο πριν 5 χρόνια 150Ε(χρεωμένο σε κάρτα κιόλας),dvd+home cinema...(το είδε και δεν κατάλαβε τι ήταν!!!!!!!!!),εμείς δεν έχουμε κάνει θρησκευτικό,οπότε δεν πήραμε δώρο...και στη βάφτιση του παιδιού μου με τραπέζι,πήρα δώρο από αυτήν,ένα ρουχαλάκι αξίας 12Ε!!!!!!!!

τι να της πεις τώρα????

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...