Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΘΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗ ΓΕΝΝΑ!!!!!!!


Recommended Posts

μαπο την αλλη οι γιατροι τονιζουν οτι μεχρι να παρει το μωρο λιγα αντισωματα δεν το φιλαει κανεις.κι αν λυσσανε να το φιλησουν ας το φιλησουν ψηλα στο κεφαλακι η πανω στο φορμακι του η εν πασει περιπτωση σ'ενα σημειο που δεν θα μπορει να το βαλει στο στομα του.

 

Σοβαρά; Ωχ θα έχουμε θέμα με αυτό!...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 178
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια σε καποια πραγματα ειμαστε υπερβολικες.

Καλο ειναι να υπαρχει μετρο και απο τις δυο μεριες για να μπορουμε ολοι να απολαυσουμε τις στιγμες ευτυχιας.

Πριν λιγες μερες γεννησε η νυφη μου. Εκανα με την μητερα μου (και πεθερα της) ταξιδι 5 ωρων για να βρεθουμε κοντα της και κοντα στον αδελφο μου.

Ενω ειχα πει οτι θα μεινω στο ξενοδοχειο δεν το δεχθηκε και μου ανοιξε το σπιτι της. Φροντισαμε τον μεγαλο της, περασαμε τελεια, η μητερα μου της ετοιμασε τα πραγματα, της επλυνε την κουνια κτλ (δεν τα ειχε κανει η κοπελα γιατι ηταν στο κρεβατι), της ετοιμασε το σπιτι, της το στολισε με μπαλονια κορδελες κτλ (χθες μαζι τα διαλεγαμε) και σημερα που γυρισε σπιτι τρελαθηκε απο την χαρα της.

Εγω καθησα μονο ενα βραδυ και εφυγα για να μην ειμαι μεσα στα ποδια της παροτι παρακαλουσε να καθησω. Καθησε η μητερα μου σημερα και επιστρεφει αυριο. Πηρα τηλεφωνο και η κοπελα ειναι μεσα στην τρελη χαρα, καταλαβαινεις οτι ειναι ευτυχισμενη και οχι μουτρωμενη που η πεθερα της βοηθησε την κατασταση. Μπηκε σε ενα σπιτι καθαρο, στολισμενο με ζεστη σουπιτσα και οτι αλλο ζητησε η καρδουλα της να την περιμενει.

Δεν ειναι ωραιο ολο αυτο? Δεν ειναι ωραιο να χαιρεσαι και να μοιραζεσαι αυτες τις στιγμες? Εγω μονο που την ακουσα ετσι απο το τηλεφωνο ανατριχιασα ρε παιδια.

Link to comment
Share on other sites

(συγκεκριμενα ρωτουσε μπροστα μου τη μικρη "που σου δινει φιλακια η γιαγια?" και η μπεμπα ειπε "στο πουλακι" και αυτη χαζογελαγε)

:shock::shock::shock: Ουτε για αστείο. Οχι μόνο να το πεις στον άντρα σου, αλλά να της πείς να μην το ξανακάνει. Αν είναι δυνατόν.

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

ευθαλια εχεις απολυτο δικιο.ο ανηψιος μου νοσηλευτικε απο αυτα τα αθωα φιλακια 2 εβδομαδες.8 μηνων ηταν.απο μικροβιο που του μεταφερθηκε με το φιλι.οι γιατροι φωναζουν να διωχνετε οποιον παει απο πανω απο το μωρο και δεν εχει την τσιπα να καταλαβει απο μονος του να φυγει.ο κουνιαδος σου που εχει και τοσο σοβαρες ασθενειες μαλιστα καλο θα ηταν να μεινει μακρυα και να το κοιταζει οσο ρατσιστικο και αν ακουγετε αυτο.πανω απ ολα η υγεια του μωρου,και ας σε παρεξηγησουν.αν θελετε το πιστευετε πηγα επισκεψη σε σπιτι ξαδελφης μου που σαραντησε.ειχε κλειδωσει το μωρο στο δωματιο του το ειχε τραβηξει με την καμερα την ωρα που το ταιζε το αλαζε και το εβαλε στην κουνια και με εβαλε να το δω απο το βιντεο το παιδι που ηταν στο διπλανο δωματιο!!!!οσο εξωφρενικο κι αν μου φανηκε εκεινη την ωρα,που η ξαδελφη μου με ξερει δεν θα το αγγιζα το μωρο απλα θα το κοιτουσα.δικαιολογω τη σταση της γιατι ο καθενας με το παιδι του κανει οτι θελει...γι αυτο ευθαλια μου αν νιωθεις οτι τους θες μακρυα,εννοω οχι φιλια αγκαλιες κτλ απλα βαλε μπροστα το γιατρο οτι αυτος το απαγορευει....μη σκας

Link to comment
Share on other sites

Ανταλλαγή υγρών είναι και το φιλάκι.. που είναι πιθανό να θέλουν να το φιλάνε.. Άμα δεν ξέρουν οι άνθρωποι μέσα στα πλαίσια του ενθουσιασμού είναι πιθανόν να κάνουν πράγματα που με τρομάζουν! Να μη μιλήσω για τα χρυσά που θα θέλει να του κρεμάσει η πεθερά μου... Και από τώρα τη σκέφτομαι να παέι να βράζει χαμομήλια διότι τον άντρα μου τον είχε ταράξει στο χαμομήλι όταν ήταν μωράκι. Ελπίζω ο άντρας μου να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων και να χειριστεί το θέμα σωστά διότι εγω προς το παρόν αγχώνομαι.. το τελευταίο πράγμα που θέλω 2 μήνες πριν γεννήσω...

 

ναι δυστυχως αυτο με τα φιλια ειναι το χειροτερο και το αλλο παλι να 'φτυνουν" το παιδακι ελεος ειδικα εδω σε μας που ειναι χωριο ειναι χαλια τα πραγματα. εμενα η μικρη πριν καλα καλα σαραντησει κολλησε στρεπτοκοκκο κι επαθε μυνηγγιτιδα, βλεπεις οι θειτσες δε αρκουνταν στο να δουν το "αξιοθεατο" (παιδι) και να κανουν μια επιθεωρηση στο σπιτι (τι θα ειχαν την αλλη μερα να κουτσομπολεψουν) πλησιαζαν και πολυ κοντα στο παιδι και αρχιζαν τα φτου φτου φτου και πολλες παρα τις δικες μου αντιρησεις το φιλουσαν στα χερακια και τα ποδαρακια, που εγω κι ο ατρας μου αποφευγαμε να το φιλαμε. ε το μωρο μετα εβαζε χερια κ ποδια στο στομα και αρρωστησε.

μην αγχωνεσαι απλα ξεκαθαρισε το και κυριως για να μην παρεξηγηθειτε ζητα κι απο τον αντρα σου να τους πει, το μωρο να μην το φιλαει κανεις και πουθενα, και γενικα να μην το φερνουν πολυ κοντα σε μυτες στοματα κλπ και να προσεχουν η σωματικη υγιεινη τους (πλυσιμο χεριων, καθαρα ρουχα). ακομα και μια ιωση που σ εναν ενηλικα μπορει να εχει πολυ ελαφρα συμπτωματα για ενα νεογεννητο μπορει να ειναι πολυ επικυνδυνη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια σε καποια πραγματα ειμαστε υπερβολικες.

Καλο ειναι να υπαρχει μετρο και απο τις δυο μεριες για να μπορουμε ολοι να απολαυσουμε τις στιγμες ευτυχιας.

Πριν λιγες μερες γεννησε η νυφη μου. Εκανα με την μητερα μου (και πεθερα της) ταξιδι 5 ωρων για να βρεθουμε κοντα της και κοντα στον αδελφο μου.

Ενω ειχα πει οτι θα μεινω στο ξενοδοχειο δεν το δεχθηκε και μου ανοιξε το σπιτι της. Φροντισαμε τον μεγαλο της, περασαμε τελεια, η μητερα μου της ετοιμασε τα πραγματα, της επλυνε την κουνια κτλ (δεν τα ειχε κανει η κοπελα γιατι ηταν στο κρεβατι), της ετοιμασε το σπιτι, της το στολισε με μπαλονια κορδελες κτλ (χθες μαζι τα διαλεγαμε) και σημερα που γυρισε σπιτι τρελαθηκε απο την χαρα της.

Εγω καθησα μονο ενα βραδυ και εφυγα για να μην ειμαι μεσα στα ποδια της παροτι παρακαλουσε να καθησω. Καθησε η μητερα μου σημερα και επιστρεφει αυριο. Πηρα τηλεφωνο και η κοπελα ειναι μεσα στην τρελη χαρα, καταλαβαινεις οτι ειναι ευτυχισμενη και οχι μουτρωμενη που η πεθερα της βοηθησε την κατασταση. Μπηκε σε ενα σπιτι καθαρο, στολισμενο με ζεστη σουπιτσα και οτι αλλο ζητησε η καρδουλα της να την περιμενει.

Δεν ειναι ωραιο ολο αυτο? Δεν ειναι ωραιο να χαιρεσαι και να μοιραζεσαι αυτες τις στιγμες? Εγω μονο που την ακουσα ετσι απο το τηλεφωνο ανατριχιασα ρε παιδια.

 

Είναι ωραίο, όταν γίνεται από αγάπη χωρίς να μπλέκονται οι άλλοι μέσα στο ζευγάρι και χωρίς να δημιουργούνται προβλήματα. Εμένα όταν ήρθε η πεθερά στο σπίτι να με "βοηθήσει", δημιουργήθηκαν τέτοιες καταστάσεις που έφτασα στο σημείο να σκέφτομαι να χωρίσω...

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock: Ουτε για αστείο. Οχι μόνο να το πεις στον άντρα σου, αλλά να της πείς να μην το ξανακάνει. Αν είναι δυνατόν.

ναι της ειπα να μην το ξανακανει αλλα δεν ειπ τιποτα στον αντρα μου για να μην τσακωθει μαζι της, ειπα και στο παιδι να μην αφηνει κανεναν να τη φιλαει εκει και φυσικα να μην αγγιζει και να μη φιλαει το "πουλακι" κανενος

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια πειτε μου τι γνωμη σας για κατι,μου λεει πριν λιγες μερες η πεθερα μου οτι φιλαει το παιδι στα γεννητικα οργανα !

(συγκεκριμενα ρωτουσε μπροστα μου τη μικρη "που σου δινει φιλακια η γιαγια?" και η μπεμπα ειπε "στο πουλακι" και αυτη χαζογελαγε)

της ειπα οτι δεν κανει και να μην το ξανακανει δεν ξερω αν παρεξηγηθηκε ή αν εγω εχω γινει γεροπααξενη και υπερπροστατευτικη, στον αντρα μου δεν εχω πει κατι ακομα απλα πλεον την αφηνω ελαχιστο χρονο μαζι της.

εσεις τι λετε? ειμαι υπερβολικη ή πρεπει να την εχω σε αποσταση? εκτος αυτου εχει προσκοληθει υπερβολικα στο παιδι σε σημειο εξαρτησης.

 

 

απαγορευεται δια ροπαλου ο οποιοσδηποτε(ακομα και οι γονεις)να πειραζει τα παιδακια στα γεννητικα οργανα. αν το παιδι θεωρει πως ειναι οκ να το φιλανε εκει(γκρρρρρ),θα το θεωρησει οκ ακομα κι αν παει να το κανει καποιος ξενος..και για παιδεραστες δυστυχως ακουμε συνεχεια...

πες το και στον αντρα σου με ηρεμο τροπο και εξηγησε και στην ιδια τους λογους για τους οποιους δεν πρεπει να το κανει αυτο... χαθηκαν τα σημεια να το φιλησει το πουλακι της βρηκε?

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Ζωή έτσι όπως τα περιγράφεις, είναι ονειρικά! Μακάρι να γίνει έτσι και με μας! Επίσης, εσύ είσαι κοπέλα και καταλαβαινεις καλύτερα πώς νιώθει μια λεχώνα, ο άντρας (μην πω αγοράκι παρά τα 35 του χρόνια) δεν έχει ιδέα και συνήθως βλέπει το μωρό σαν παιχνίδι! Το έχει δηλώσει κιόλας "πότε θα βγει το μωρό να παίξουμε;"! Από την κοιλιά της μάνας του περιμένει να καταλήξει στο παιχνίδι μαζί του, σκέψου... Με τα φιλάκια δεν ξέρω πώς θα το χειριστώ, εύχομαι να είμαι ανα πάσα στιγμή από πάνω ώστε να ελέγχω την κατάσταση διότι φοβάμαι μην το πάρει καμιά βόλτα και δε βλέπω τι γίνεται. Ο άντρας μου δεν πρόκειται να μιλήσει εκ των προτέρων, τον ξέρω, μόνο αν έχει γίνει ήδη το κακό θα μιλήσει και θα πει απλά ένα "εεε καλό είναι να μην...". Δεν ξέρω κατά πόσο τους κόβετε έτσι ο αέρας ή θα πρέπει να τους τα πεις στακάτα για να καταλάβουν! Τους έχει με το σεις και με το σας, γεγονός που δε μου επιτρέπει αντίστοιχα να εκφραστώ ελεύθερα και αυθόρμητα!doom και ο άντρας μου γιατρός είναι και υποτίθεται τα ξέρει όλα αυτά οπότε δε με παίρνει να λέω "δεν αφήνει ο γιατρός", διότι θα είναι παρόν και πιθανόν να μη λέει τίποτα προκειμένου να μην τους στεναχωρήσει. Για κακή μου τύχη δεν ειναι ούτε παιδίατρος ούτε γυναικολόγος, οπότε τα περισσότερα απο αυτά τα θεωρεί υπερβολικά.

Link to comment
Share on other sites

ευθαλια εσυ θα πατας στο λογο του παιδιατρου και κανε και μια κουβεντα μαζι του πανω σ'υατο το θεμα,μπορει να εχει πολυ χρησιμαπραγματα να σου πει.

οσο για το μηνυμα της Ζωης να πω πως ναι ολα αυτα ειναι παρα πολυ ωραια οταν γινονται με καλη θεληση κι αγαπη και οχι για να σου την πει μετα οτι ''οταν με χρειαστηκες ετρεξα και ψοφησα και στην κουραση''. φυσικα και υπαρχουν υπερβολικες νυφες αλλα ριχνουν και οι πεθερες κατι διμαντια που σου κανουν την καρδια γκιουλ μπαξε!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απαγορευεται δια ροπαλου ο οποιοσδηποτε(ακομα και οι γονεις)να πειραζει τα παιδακια στα γεννητικα οργανα. αν το παιδι θεωρει πως ειναι οκ να το φιλανε εκει(γκρρρρρ),θα το θεωρησει οκ ακομα κι αν παει να το κανει καποιος ξενος..και για παιδεραστες δυστυχως ακουμε συνεχεια...

πες το και στον αντρα σου με ηρεμο τροπο και εξηγησε και στην ιδια τους λογους για τους οποιους δεν πρεπει να το κανει αυτο... χαθηκαν τα σημεια να το φιλησει το πουλακι της βρηκε?

αυτο της ειπα κι εγω, το ξερω οτι δεν το εκανε κακοβουλα αλλα καποιος αλλος μπορει να το κανει και στη σκεψη και μονο γινομαι θηριο

Link to comment
Share on other sites

Mήπως είσαι υπερβολική;

Δεν ξέρω τι έχεις με την πεθερά σου αλλά σίγουρα έχει κι αυτή δικαίωμα να ζήσει τη γέννηση του εγγονιού της. Δεν θα το έβλεπα ως πίεση. Μάνα είναι κι αυτή...

.

Οχι βρε κορίτσι δεν συμφωνώ... μάνα είναι κ αυτή αλλά προηγείται η έγκυος κ λεχώνα βρε παιδιά. Πάνω απ όλα να είναι αυτή ηρεμη κ καλά κ μετά ΟΛΟΙ οι άλλοι κ κυρίως οι πεθερές που συνήθως προβλήματα δημιουργούν.Ε όχι κ τη μέρα που πάμε να γεννήσουμε να χουμε την πεθερά στο νου μας. έλεος...

Link to comment
Share on other sites

αυτο της ειπα κι εγω, το ξερω οτι δεν το εκανε κακοβουλα αλλα καποιος αλλος μπορει να το κανει και στη σκεψη και μονο γινομαι θηριο

 

μα ουτε εγω σου λεω οτι η γυναικα το εκανε κακοβουλα..απο χαζομαρα το κανε,αλλα αυτο συγχυζει την κριση του παιδιου απεναντι στους ξενους. σου λεει το κανει η γιαγια και δεν ειναι κακο τι πειραζει που το κανε και ο κυριος... ο Θεος να φυλαει απο κατι τετοια,εδω κολλαει το φυλαγε τα ρουχα σου...

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Με τα φιλάκια δεν ξέρω πώς θα το χειριστώ, εύχομαι να είμαι ανα πάσα στιγμή από πάνω ώστε να ελέγχω την κατάσταση διότι φοβάμαι μην το πάρει καμιά βόλτα και δε βλέπω τι γίνεται.

Δεν κατάλαβες καλή μου, εσύ θα είσαι όοοοολη την ώρα με το μωρό- άσε που θηλάζει συνέχεια στην αρχή - και δεν θα το παίρνει κανείς άλλος το νεογέννητο. ΚΑΝΕΙΣ!Ακου μας που σου λέμε...οποιοσδήποτε εκτός της μαμάς είναι επικύνδυνος για το νεογέννητο. Εσυ πρέπει να προστατέψεις το παιδί σου, οι άλλοι δεν θα το κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε κορίτσι δεν συμφωνώ... μάνα είναι κ αυτή αλλά προηγείται η έγκυος κ λεχώνα βρε παιδιά. Πάνω απ όλα να είναι αυτή ηρεμη κ καλά κ μετά ΟΛΟΙ οι άλλοι κ κυρίως οι πεθερές που συνήθως προβλήματα δημιουργούν.Ε όχι κ τη μέρα που πάμε να γεννήσουμε να χουμε την πεθερά στο νου μας. έλεος...

 

Μα γιατί να την έχει κάποιος στο νου του;

Νομίζω, και διόρθωσε με αν κάνω λάθος, πως εμείς οι ίδιες αποφασίζουμε τι θα έχουμε στο νου μας τη μέρα της γέννας και όχι η πεθερά μας. Άσε που πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί και πως είναι δυνατόν τη μέρα της γέννας αντί να απασχολεί το παιδί να με απασχολούν τρίτοι.

Η Ευθαλία μίλησε γενικά για όλες τις μέρες. Για να είναι λοιπόν ήρεμη καλύτερα να επικεντρωθεί στο μωρό και όχι σε πεθερικά και κουνιάδια, τα οποία άλλωστε θα μενουν και σε άλλο σπίτι

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μα ουτε εγω σου λεω οτι η γυναικα το εκανε κακοβουλα..απο χαζομαρα το κανε,αλλα αυτο συγχυζει την κριση του παιδιου απεναντι στους ξενους. σου λεει το κανει η γιαγια και δεν ειναι κακο τι πειραζει που το κανε και ο κυριος... ο Θεος να φυλαει απο κατι τετοια,εδω κολλαει το φυλαγε τα ρουχα σου...

αυτο που λες καταλαβα κι εγω. αλλα το παιδι δεν ξερει ποιος το κανει απο βλακεια και ποιος εχει αλλο σκοπο, και της το εξηγησα.πιστευω να καταλαβε, γι αυτο δεν ειπα στον αντρα μου τιποτα να μην τσακωθει μαζι της, βεβαια αν το ξανακανει θα του το πω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες καλή μου, εσύ θα είσαι όοοοολη την ώρα με το μωρό- άσε που θηλάζει συνέχεια στην αρχή - και δεν θα το παίρνει κανείς άλλος το νεογέννητο. ΚΑΝΕΙΣ!Ακου μας που σου λέμε...οποιοσδήποτε εκτός της μαμάς είναι επικύνδυνος για το νεογέννητο. Εσυ πρέπει να προστατέψεις το παιδί σου, οι άλλοι δεν θα το κάνουν

 

 

εγω οταν γυρισα σπιτι με το 3ο μωρακι μου ειπα αντε να μην στεναχωρισω κανεναν...να το παρουν αγκαλια.....γιαγιαδες...παππουδες..θειες...

ξερεις τι καταφερα???να βαλω την ζουζουνα μου 2 μιση μηνων στο νοσοκομειο,να την κατατρυπισουν για τις εξετασεις.....και πολλα αλλα που δεν σου λεω για να μην σε στεναχωρισω......και ολα αυτα γιατι καποιος απο αυτους που ηρθαν σπιτι ηταν κρυωμενος και δεν σκεφτηκε ουτε για μια στιγμη εμενα και το μωρακι μου....

για να μην περασεις και εσυ τα ιδια καλυτερα λιγο κακια και ισως σε καταλαβουν παρα να τρεχεις μετα.......ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ!!!!

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες καταλαβα κι εγω. αλλα το παιδι δεν ξερει ποιος το κανει απο βλακεια και ποιος εχει αλλο σκοπο, και της το εξηγησα.πιστευω να καταλαβε, γι αυτο δεν ειπα στον αντρα μου τιποτα να μην τσακωθει μαζι της, βεβαια αν το ξανακανει θα του το πω.

 

 

ε θα το καταλαβε και η ιδια...κι αν παρεξηγηθηκε ξυδι!

σου ευχομαι να μην το ξανακανει!

μιλαμε μου την δινουν στα νευρα κατι τετοια...η που λενε στα αγορακια που ειναι η τσουτσουνιτσα τους και το τραβανε..ειναι αναγκη να γινεται αυτο?

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε μου την δινουν στα νευρα κατι τετοια...η που λενε στα αγορακια που ειναι η τσουτσουνιτσα τους και το τραβανε..ειναι αναγκη να γινεται αυτο?

 

Πω πω! Αυτό μου τη δίνει κι εμένα. Και περιμένω και γιο...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Πω πω! Αυτό μου τη δίνει κι εμένα. Και περιμένω και γιο...

 

 

κι εγω γιο και εχω δει τον πεθερο να το κανει στον αλλο του τον εγγονο αυτο το πραγμα λες κι ετσι γινεται αντρακλας το παιδι...τι να πω...δεν ξερω αν οι ιδιοι εχουν κατσει ποτε να σκεφτουν ποσο βλακωδες ειναι ολο αυτο ''που ειναι η τσουτσουνα σου αγορινα μου?δειξε μας''...θα το εκαναν ποτε σε εναν ενηλικα?οχι βεβαια. στο παιδι λοιπον γιατι να το κανουν?και εχω δει και μανες να το κανουν και παλι εκνευριζομαι..να φυλανε τα οργανα του παιδιου...δεν το λεω απο συντηρητισμο,καμια σχεση,απλα το βρισκω βλακωδες,ανουσιο και εντελως ακυρο.

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

κι εγω γιο και εχω δει τον πεθερο να το κανει στον αλλο του τον εγγονο αυτο το πραγμα λες κι ετσι γινεται αντρακλας το παιδι...τι να πω...δεν ξερω αν οι ιδιοι εχουν κατσει ποτε να σκεφτουν ποσο βλακωδες ειναι ολο αυτο ''που ειναι η τσουτσουνα σου αγορινα μου?δειξε μας''...θα το εκαναν ποτε σε εναν ενηλικα?οχι βεβαια. στο παιδι λοιπον γιατι να το κανουν?και εχω δει και μανες να το κανουν και παλι εκνευριζομαι..να φυλανε τα οργανα του παιδιου...δεν το λεω απο συντηρητισμο,καμια σχεση,απλα το βρισκω βλακωδες,ανουσιο και εντελως ακυρο.

 

Μη με φουντώνεις κι είμαι στις μέρες μου...

Ωχ τι με περιμένει και το χειρότερο είναι τι τους περιμένει...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

ευθαλια εσυ θα πατας στο λογο του παιδιατρου και κανε και μια κουβεντα μαζι του πανω σ'υατο το θεμα,μπορει να εχει πολυ χρησιμαπραγματα να σου πει.

οσο για το μηνυμα της Ζωης να πω πως ναι ολα αυτα ειναι παρα πολυ ωραια οταν γινονται με καλη θεληση κι αγαπη και οχι για να σου την πει μετα οτι ''οταν με χρειαστηκες ετρεξα και ψοφησα και στην κουραση''. φυσικα και υπαρχουν υπερβολικες νυφες αλλα ριχνουν και οι πεθερες κατι διμαντια που σου κανουν την καρδια γκιουλ μπαξε!

Kαμια σχεση.

Το ζευγαρι ειναι ηδη παντρεμενο 5 χρονια και ποτε δεν εχει ειπωθει τιποτα τετοιο. Δεν λεω οτι δεν εχουν υπαρξει προβληματα ειδικα στην αρχη. Το θεμα ειναι να υπαρχει καλη θεληση απ ολες τις πλευρες και να μην βλεπουμε οτι ο αλλος κανει πραγματα για να μας τα χτυπησει αργοτερα ή επειδη θελει να κερδισει κατι.

Επειδη ειμαι και η ιδια μαμα και μαλιστα με δυσκολες εγκυμοσυνες κτλ, ξερω ακριβως πως μπορει να αισθανεται μια λεχωνα. Για αυτο ακριβως αρνηθηκα στην αρχη να μεινω σπιτι τους και στην συνεχεια εφυγα πριν βγει η κοπελα απο το μαιευτηριο. Εννοειται οτι μιλησα και στην μαμα μου και ειναι και αυτη διακριτικη, τουλαχιστον με την νυφη της (γιατι εμεις πλακωνομαστε :-) ).

Μπορει να ακουγονται ονειρικα ή δεν ξερω και εγω αλλα ετσι εγιναν τα πραγματα ακριβως. Η κοπελα χρειαστηκε βοηθεια και της δωθηκε. Νομιζω οτι οταν δεν βαζουμε ακραια ορια τα πραγματα ειναι καλυτερα.

Συνηθως αφηνουμε τις μαμαδες μας να κανουν οτι θελουν ενω τις πεθερες τις εχουμε στην μπουκα.

Και εγω σαν εγκυος και λεχωνα ηθελα συγκεκριμενα πραγματα με τα παιδια μου. με τον τροπο μου και συμμαχο τον αντρα μου ολα πηγαν καλα.

Και να σας πω και το αλλο... οταν γεννησα την κορη μου και μετα δεν ειχα κανενα... ουτε καν τον αντρα μου λογω εργασιας (20 μερες ολομοναχη, 6 μηνες ολομοναχη...). Εκει εκτιμησα την οποιαδηποτε βοηθεια. Προσεξτε βοηθεια.. οχι να κατσικωθει ο αλλος και να κανει οτι θελει.

Αυτο ειναι στο χερι μας και με ποιον τροπο θα τα περασουμε. Χαλαρωστε κοριτσια και απολαυστε τις ωραιοτερες στιγμες τις ζωης σας.

Link to comment
Share on other sites

Μη με φουντώνεις κι είμαι στις μέρες μου...

Ωχ τι με περιμένει και το χειρότερο είναι τι τους περιμένει...

 

βαθειες ανασες και με το καλο να παρεις το αντρακι σου αγκαλια...κι οταν το παρεις μην το αφησεις ουτε για πλακα χαχαχαχα!

ελα μωρε ενταξει ψυχραιμια...κι εγω νομιζω οτι θα ειμαι λιγο κακιστρω με τους γυρω μου αλλα απο το να ζοριζομαι και να καταπιεζομαι καλυτερα να φανω κακια.κραταω μια κουβεντα που μου ειπε μια φιλη που γεννησε πριν λιγους μηνες;'' θα πηγαινουν να παρουν το μωρο αγκαλια(με σκοπο καθαρα βοηθητικο για σενα) κι εσυ θα σκυλιαζεις!θα θες να ορμηξεις σαν τη λεαινα ακομα κι αν προκειται για την ιδια σου τη μανα''...ζωωδη ενστικτα?ισως!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια καλά τα λέμε τώρα μεταξύ μας, εκείνη τη στιγμή όμως πώς θα είναι; Στο μαιευτήριο; Εγω με το που το γεννήσω θα το έχω δίπλα μου, στο ίδιο δωμάτιο, οπότε θα έρθουν να το δουν. Δε θα θέλουν να πάνε απο πάνω; Να το πάρουν αγκαλιά; Τι θα πω; Έτσι έγινε και με την αδερφή μου που γέννησε στο εξωτερικό, πάω να τη δω και βλέπω διπλα της τυλιγμένο σε μια μπλε κουβερτα ενα μωρό. Πήγα να το αγγίξω αυθόρμητα αλλά κρατήθηκα διότι σκέφτηκα ότι ειναι μωράκι και δεν κάνει. Είχε γεννηθεί μόλις πριν απο 2 ώρες. Μετά της έφεραν μια κουνίτσα και το έβαλε μέσα. Είναι λίγο χύμα εδώ, δεν το φέρνουν στους συγγενείς όπως στην Ελλάδα να το δουν. Το μωρό είναι με τη μαμά του στο δωμάτιο και όποιος θέλει μπαινοβγαίνει. Έχει βέβαια και τα καλά του αυτό! Εκείνη τη στιγμή τι θα πώ; Πώς θα πω "μην αγγίζετε!"; Κι αν δεν προλάβω διότι θα το έχουν ήδη σηκώσει; Και μόνο που θα βάλουν τις μούρες τους από πάνω αγχώνομαι...

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια πειτε μου τι γνωμη σας για κατι,μου λεει πριν λιγες μερες η πεθερα μου οτι φιλαει το παιδι στα γεννητικα οργανα !

(συγκεκριμενα ρωτουσε μπροστα μου τη μικρη "που σου δινει φιλακια η γιαγια?" και η μπεμπα ειπε "στο πουλακι" και αυτη χαζογελαγε)

της ειπα οτι δεν κανει και να μην το ξανακανει δεν ξερω αν παρεξηγηθηκε ή αν εγω εχω γινει γεροπααξενη και υπερπροστατευτικη, στον αντρα μου δεν εχω πει κατι ακομα απλα πλεον την αφηνω ελαχιστο χρονο μαζι της.

εσεις τι λετε? ειμαι υπερβολικη ή πρεπει να την εχω σε αποσταση? εκτος αυτου εχει προσκοληθει υπερβολικα στο παιδι σε σημειο εξαρτησης.

Ε δεν είμαστε καλά:evil:!! Αυτό που με νευριάζει περισσότερο έιναι ότι χαζογέλαγε κιόλας, σαν να υπερηφανεύοταν!! Εγω κοπέλα μου θα το έιχα ήδη πει στον άντρα μου , γιατί αν μαζεύονται και δεν μιλάμε μετά δε μας ξεπλένει ούτε ο Νιαγάρας!

Καταρχήν, εδώ μπορεί ένα μωρό να παθει ουρολοίμωξη ακόμα και από το πάμπερς, για φαντάσου και από φιλί εκεί!! Οπωσδήποτε να μιλήσεις και να μάθεις φυσικά αν αληθεύει, γιατί μπορεί και να ήταν μία απλή πλάκα(μακάρι δηλαδή!).

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...