Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΘΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗ ΓΕΝΝΑ!!!!!!!


Recommended Posts

Επίσης καθοριστικός είναι και ο ρόλος του συζύγου βέβαια! Και τέλος προς όλες ποτέ μα ποτέ μην τσακωθήτε με τους συζύγους σας για την μητέρα τους! Όσο δίκιο κι αν έχουμε όσο κι αν μας υποστηρίζουν δεν είναι καλό αυτό.....

και μεις την αγαπαμε τη μανα μας αλα δεν την αφηνουμε ν ανακατευεται στο γαμο μας! και δυστυχως η σχεση με την πεθερα ειναι η πιο λεπτη απ ολες, κι αν δε βαλει το ιδιο το παιδι της καποια οριαποιοςθα τα βαλει?

ασε συγχιστηκα παλι, και πριν λιγες μερες τσακωθηκαμε με τον αντρα μου πολυ ασχημα, πηγαμε σ ενα φιλο του και γυρναει η μανα του φιλου του και λεει "καλυτερα που ειναι αγορι να βγει κι ο πεθερος".(ατακα που εδω στο κωλοχωρι την εχω ακουσει πανω απο 20 φορες μεχρι σημερα και εφτασα σε σημειο να μιλαω σ ανθρωπο) και τη ρωτησα κι εγω απο που το συμπερανε αυτο, ακομα δε γεννηθηκε το παιδι, δν εχουμε αποφασισει ονομα" και μετα ο αντρας μου ταεβαλε μαζι μου γιατι της μιλησα αποτομα!

πραγματικα ωρες ωρες με φερνει στο αμην, δε φτανει που βγαλαμε τη μανα του στο πρωτο, που μεχρι να της πουμε οτι θα τη βγαλουμε μου πετουσε ολη την ωρα σποντες, τωρα μου ανακατευονται ολοι για το ονομα του μπεμπη κι αυτος απλα συμφωνει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 178
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

dimi.dimi περνάς κι εσύ δύσκολα! Ρε κορίτσια δεν μπορείτε απλά να τους το κόψετε; Εγω πλέον δεν έχω θέμα να μιλήσω απότομα στα πεθερικά μου, ε δεν πάει άλλο, η υπομονή έχει τα όρια της.. Δεν μπορούμε να είμαστε συνέχεια με το σεις και με το σας, ειδικά εφόσον ο σύζυγος κάνει ότι δεν καταλαβαίνει! Ας φανώ κακιά, στριμμένη και αγενής! Δεν αντέχω! Προκειμένου να έχω την ηρεμία μου.. Το τι μ@@@ς έχω ακούσει κι εγώ από την πεθερά μου και κάνω υπομονή δε λέγεται... Κάνουμε υπομονή για τόσα πράγματα σήμερα, θες τουλάχιστον να έχεις την ηρεμία σου με τους ανθρώπους που σε περιβάλλουν. Εμένα που θα μου φορτωθεί όλη η οικογένεια του άντρα μου στη Σουηδία (διότι εδώ θα γεννήσω) και ο άντρας μου επιμένει επειδή είναι οικογένειά του να τους φιλοξενήσουμε με φαντάζεστε;; Εγώ είπα να έρθει η μάνα μου που είναι και βασική, κάθε κοπέλα τη μαμά της θέλει όταν γεννάει και κανέναν άλλο και το άκουσε η πεθερά μου και ξεσηκώθηκε να βγάλει διαβατήριο να έρθει κι αυτή! Κι επειδή δεν μπορεί να αφήσει μόνο του τον πεθερό μου (ήταν μια ζωή δούλα του, αυτος δεν μπορεί να αυτοεξυπηρετηθεί) θα έρθει κι αυτός και ο κουνιάδος μου για βόλτα!!! Ακούτε;;;; Για να δούνε λένε το μωρό!!!Λες και είναι αξιοθέατο, θα έχουμε τα τρεχάματα μας και θα έχω μες στα πόδια μου ένα σωρό κόσμο που θα σχολιάζει κιόλας!

Link to comment
Share on other sites

τι λετε βρε κοριτσια?να κατασκηνωσουν?εγω δεν θελω κανεναν να βλεπω εκεινη την ωρα.μακαρι να μπορεσω να παω κρυφα να γεννησω χωρις να καταλαβει κανεις τιποτα και οταν τελειωσουν ολα να το ανακοινωσω και να τονισω οτι δεν θα δεχτω επισκεψεις γιατι δεν νιωθω καλα...υποτιθετε.τετοιες μπουρδες μου εκανε στην πρωτη γεννα η πεθερα,οπως λες dimi οτι το φασκιωνε να σκασει εμενα ηταν ιουνης και ζεστενοταν και πηγαινε ανοιγε τεντα το παραθυρο να κανει ρευμα να δροσιστει και το νεογεννητο απο κατω απο το παραθυρο!!!γεννημενη εγω και να σηκωνωμαι να κλεινω το παραθυρο γιατι δεν το εκλεινε που της το ζητουσα λεγοντας οτι δε παθαινει τιποτα το μωρο.μια ολοκληρη μερα εκατσε και γω σηκωθηκα 10 φορες να το κλεισω.και το χειροτερο το περασμενο βραδυ που γεννηθηκε η μικρη μου δεν ειχε βγει 3 ωρες απο την κοιλια και μου την εφεραν στο δωματιο και πηγε και φορεσε στο λαιμο του νεογεννητου αλυσιδα με το ζωδιο του!!!!!!!!!!!!!με το που το βλεπω μπηγω τις φωνες την πετανε εξω οι μαιες και το βγαλανε.στεκει καλα?δεν νομιζω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

doom μου φάνηκε κωμικοτραγική η περιγραφή με το παράθυρο αλλά και με την αλυσίδα με το ζώδιο.. Γέλαγα! Τι χαζές που είναι ρε παιδί μου;! Και η δικιά μου τα κάνει κάτι τέτοια βλάχικα... Ακόμα δε γεννήθηκε να του φορτώσουμε πράγματα, καταρχήν υπάρχει κίνδυνος να πνιγούν με τις αλυσίδες! Έχω ακούσει και το κορυφαίο, να του βάλουν παραμανίτσα-ματάκι στο μαξιλάρι και να τραυματιστεί το παιδί! Το θέμα είναι ότι αν το έκανε η μάνα μου, απλά θα την έβριζα, στην πεθερά δεν μπορώ να μιλήσω τόσο άσχημα, πρέπει πάντα να δείχνω προσεχτικά την ενόχλησή μου, τη δείχνω όμως, δεν πάει άλλο! Απλά όχι με φωνές! Παρεξηγούνται ρε γαμώτο, στεναχωριούνται και σε φέρνουν σε δύσκολη θέση με τον άντρα σου...

Link to comment
Share on other sites

πες της οτι εχετε αποφασισει ηδη για το ονομα του μωρου και δεν εχει καμοια σχεση με το ονομα της να δεις για ποτε θα Ξαναεξαφανιστει!!!!!!!

 

 

Συμφωνώ απολύτως!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
ειληκρινα δεν φανταζεσε ποσο σε καταλαβαινω...και εγω περναω μεγαλο δραμα κ ειμαι με τη κοιλια στο στομα!πολυ κακια κ ζηλια.....υπομονη και λιγα λογια για να εισαι εσυ ενταξει!! υπομονη...τι αλλο να πω ...σε καταλαβαινω γιατι εχω σκασει απ το θεμα πεθερα!

 

emena na deite zilia k kakia...

stin egkimosini pira 16 kila kai to paidi mou gennithike 2850gr !!! me eixa akoma kato sto xeirourgeio( ekana kaisariki) , mono to paidi eixan anevasei pano gia na to eksetasei i paidiatros . Molis akouse to baros eipe ston antra mou kai tin kouniada mou " kala pou ta epairne i dikia sou tosa kila? pos tha to megalosete pou einai san to maimoudaki?" simeioteon oti den itan kaneis allos dikos mou sto maieutirio( meno se alli poli apo autin tis katagogis mou) , dedomenou oti i mana mou itan stin douleia k pire aron ton aron to aeroplano kai eftase apogeuma.Den xreiazetai bebaia na episimano oti tous 7 mines zois tou paidioy moy , ektos apo 3-4 meres pou me boithise apisteuta ( xoris na to leo eironika) , tin pio krisimi stigmi poy tin xreiastika perissotero elampse dia tis apousias tis!!!. Eixa ton aderfo mou stin entatiki , miso pethameno( gia tin akriveia to proto bradi epathe anakopi k ton epaneferan!) , me to paidi mou molis 17 imeron kai xoris kamia alli boitheia( i mana mou etrexe pali san tin treli na mas vrei-o aderfos mou ki ego menoume stin idia poli me tis oikogeneies mas) kapoia stigmi , afou ksipnise o aderfos mou meta apo 15 imeres (!) alla eksakolouthouse na einai stin entatiki , epiasa ton antra mou k tou leo , ego tha pao na ton do. Bres atomo na kratisei ton mikro. tha eisai esi , tha einai i mana sou , den ksero, alla ego tha pao, sto anakoinono!!! fisika kseskistike k irthe na mas boithisei k kala.epatha megalo sok sto nosokomeio otan eida tin katastasi touy aderfou mou kai tin adiaforia tis petheras mou apenanti se autin . Simeioteon oti i pethera mou prosexe to allo tis eggoni , tis kouniadas mou , i opoia eixe boitheia apo tin diki tis pethera outos i allos!!!!!!!meta apo ayto , afou ta exosa ena bradi ston antra mou kala kala, tou eipa oti ego tha bro ton tropo mou k den tha ksanazitiso pote tin boitheia tis, ki etsi ekana. Brika ginaika. Otan leo se olous oti i pethera mou den meboithaei( autoi protoi rotoun poios krataei to paidi) me koitoun me aporia. Ergazomai , noikiazo spiti me ton antra mou , mexri prosfata noikiazame k grafeia kai xoris na eimaste k oi duo piasmenoi epaggelamtika tin stigmi pou eimaste akoma kainourgioi stous xorous mas , diname xrhmata k gia ginaika.......Tin ginaika tin plirono rgo moni mou k girnaei k mou leei tora pou tha figei auti k prepei na bro alli, e doste k kati parapano gia na eiste pio sigouroi. Me epaise tremoulo apo ta neura mou , girnao k tis leo , tosa mporo tosa dino.... Protimo to paidi mou na to pairno sto grafeio mou mazi mou , k na to kseskatizo ekei, para na tis to afino.....

kathe fora pou to diko mou paidi kanei kati prin apo to allo tis eggoni, amesos leei , siga min kanei auto pou mou lete. o ...( den anafero to onoma tou paidiou) to ekane pio meta klp.....nai exo to paidi thauma , ti se noiazei esena????????

Link to comment
Share on other sites

αχ ειλικρινα δεν τις καταλαβαινω αυτες τις συμπεριφορες. κι η δικια μου ενω πριν ηταν ενας αγγελος(στ'αληθεια),με το που εμεινα εγκυος μου εκανε το βιο αβιωτο...δεν καταλαβαινω...τωρα ηρεμησε καπως αλλα τρεμω τη στιγμη με το που θα γεννηθει το παιδακι μας με το καλο τι εχει να γινει...κι εγω δυστυχως εχω τη μαμα μου μακρυα.αν και για να ειμαι απολυτα ειλικρινης νομιζω πως δεν θα θελω κανεναν περα απο τον αντρα μου.οσο για το σπιτι καλυτερα να ερχεται μια γυναικα τον πρωτο καιρο να καθαριζει παρα να υποχρεωνομαι,γιατι ετσι νιωθω,πως θα υποχρεωθω. τελοσπαντων ας γεννησουμε με το καλο και ελπιζω να βρεθουν οι ισορροπιες συντομα και αναιμακτα!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Eίναι να μην σου τύχει.Πω πω κορίτσια, έλεγα για τη δική μου οτι δεν βοηθάει τώρα που είμαι έγκυος (θα μπορούσε να μας φτιάξει ένα πιάτο φαγητό) αλλά μάλλον είναι άγγελος μπροστά στις δικές σας. Η αλήθεια είναι οτι έχω τη μαμά μου και δεν με απασχολεί το θέμα πεθερά.Καλύτερα. Μην έχω και υποχρέωση και είναι συνεχώς μέσα στα πόδια μου. Με τη μαμά μου είναι αλλιώς. Λέμε και μια κουβέντα παραπάνω χωρίς να παρεξηγούμαστε.

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειμαι της γωμης οτι βρισκουν και τα κανουν, αμα οι αντρες μας τους ξεκοβαν καποια πραγματα δε θα ανακατευονταν.
συμφώνω!

γιατί τρώγεστε με τις πεθερές σας? εσείς τον άνδρα σας παντρευτήκατε, μ'αυτόν συζητάτε όσα σας προβληματίζουν, αυτός οφείλει να'ναι εκεί και να βάζει γυναίκα και μάνα στη θέση τους. Αυτός σχετίζεται με 2 διαφορετικές γυναίκες και οποιαδήποτε δυσλειτουργία μεταξύ τους θεωρώ ότι είναι καθαρά και μόνο ευθύνη ΤΟΥ. Αυτά του έχω ξεκαθαρίσει απο την αρχή και μέχρι τώρα δεν είχαμε προβλήματα:rolleyes: Αν και η πεθερά μου είναι σούπερ πιεστική δεν τις δίνουμε δικαιώματα και δεν έχει έδαφος να πατήσει, ελπίζω:confused:

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το επαναφέρατε, να πω κι εγώ ότι μόλις χτες κλείσαμε εισιτήρια σε πεθερά-κουνιάδο τον Αύγουστο, στο μήνα μου δηλαδή με πιθανή ημερομηνία τοκετού 27/08 και φεύγουν 28/08 διότι μέχρι τότε μπορεί ο κουνιάδος και η πεθερά δήλωσε ότι αν δεν έχει γεννηθεί το παιδί μέχρι τότε θα κάτσει για να το δει.. Όχι εγώ λέω να με βάλουν με πρόκληση για να προλάβουν να το δουν! Τέτοια πίεση ρε παιδιά σε κάτι τόσο σοβαρό;;;! Δε φτάνει που τους ανέχομαι σε μια δύσκολη φάση της ζωής μου που απλά θα θέλω να είμαι ήρεμη και να περιμένω το παιδάκι μου! Τάχα έρχονται να βοηθήσουν... Με τον άντρα μου τσακωθήκαμε τόσο που έκλαιγα από τα νεύρα μου και μου είπε οκ δε θα έρθουν! Ε δεν μπορώ να το βλέπω και σαν εκβιασμό.. Τελικά δέχτηκα να έρθουν για να μη στεναχωριέται κι αυτός και δε θα μείνουν στο σπίτι μας. Έχουμε νοικιάσει ένα μικρό σπιτάκι να μην τους έχουμε μες στα πόδια μας! Σκεφτείτε έξοδα, αναμπουμπούλα και ψυχολογία εγκύου μερικές βδομάδες πριν γεννήσει... Ο δε κουνιάδος έχει πάει με το μισό γυναικείο πληθυσμό, τάχα μου είναι μόρτης, κομπλεξικός είναι βασικά με τις γυναίκες και φοβάμαι και για το τι μπορεί να κουβάλάει από σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα.. Είναι τώρα αυτή τώρα κατάσταση για ένα νεογέννητο και μια λεχώνα;!

Link to comment
Share on other sites

Ο δε κουνιάδος έχει πάει με το μισό γυναικείο πληθυσμό, τάχα μου είναι μόρτης, κομπλεξικός είναι βασικά με τις γυναίκες και φοβάμαι και για το τι μπορεί να κουβάλάει από σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα.. Είναι τώρα αυτή τώρα κατάσταση για ένα νεογέννητο και μια λεχώνα;!

 

Mήπως είσαι υπερβολική;

Δεν ξέρω τι έχεις με την πεθερά σου αλλά σίγουρα έχει κι αυτή δικαίωμα να ζήσει τη γέννηση του εγγονιού της. Δεν θα το έβλεπα ως πίεση. Μάνα είναι κι αυτή...

Όσο για τον κουνιάδο σου πίστεψέ με το τόσο το μωρό σου όσο κι εσύ δεν κινδυνεύετε. Αν μου επιτρέπεις μην είσαι υπερβολική και ιδίως προκατελλειμένη. Ξέρεις γιατί καυγαδίζω με τον άντρα μου; Γιατί ο αδελφός του φαίνεται αδιάφορος. Δεν λέω είναι γιατί μπορεί να κάνω και λάθος. Εγώ θα ήθελα κι ελπίζω ακόμα πως το παιδί μου θα έχει 2 θείους, όχι μόνο τον αδελφό μου...

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

tamar μακάρι να είμαι υπερβολική, με καθυσηχάζουν όλα αυτά που λες γιατί δε θέλω να χαλιέμαι χωρίς λόγο. Ειλικρινά κατά βαθος θέλω καποιον να με μαλώσει ότι εγώ δεν τα βλέπω καλά κι όχι να σιγοντάρει στο ότι θα πρέπει να είμαι μόνη μου με τον άντρα μου και να είμαι ήρεμη και χαλαρή και να περιμένω το μωράκι μου χωρίς κόσμο και σχόλια και "βοήθειες". Το καταλαβαίνω αυτό που λες ότι είναι η οικογένειά του και θέλει κι εκείνος να τους έχει κοντά σε ένα τόσο σημαντικό συμβάν καθώς κι εκείνοι το περιμένουν πώς και πώς και κάνουν ολόκληρο ταξίδι για να βρεθούν κοντά μας! Έχω όμως και πάλι μια αγωνία για το πώς θα είναι τα πράγματα τότε.. Πόσο θα έχω βαρύνει, κατα πόσο θα ανέχομαι διαφορων ειδών σχόλια, κατα πόσο θα θέλουν βόλτες και ξεναγήσεις στη Στοκχόλμη και γενικώς τη στάση τους, έρχονται σαν μουσαφιρέοι με απαιτήσεις ή έρχονται πραγματικά για να χαρούν μαζι μας και να βοηθήσουν; Ο κουνιάδος μου έχει διαγνωσμένη ιπατίτιδα δεν ήθελα να το πω, ο άντρας μου με διαβεβαιώνει ότι δεν κολλάει έτσι μιας και είναι γιατρός. Κολλάει λέει από το αίμα και δε φαίνεται πάντα στο αίμα του, τι να πω τώρα; Δε ρωτάω και πολλά, πάντως το νεογέννητο ακόμα δεν έχει αντισώματα σε τίποτα και φυσικά δε θα έχει εμβολιαστεί. Έχω μια ανησυχία για όλα αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Ευθαλια θα συμφωνησω στο οτι δεν τους θες μεσα στα ποδια σου στην κατασταση σου.οτι εκεινες τις μερες θες να εισαι με τον αντρα σου και να εισαι χαλαρη χωρις να αγχωνεσαι οτι πρεπει να περιποιηθεις τους φιλοξενουμενους σου.οσο για το αλλο με τον κουνιαδο,χωρις παρεξηγηση,θα συμφωνησω με την tamar.το οτι ενας ανθρωπος ειναι ενεργος σεξουαλικα και τυγχανει να εχουν υπαρξει στη ζωη του πολλες συντροφοι, δε σημαινει απαραιτητα οτι αυτος ο ανθρωπος ειναι φορεας ΣΜΝ,ουτε οτι κινδυνευουν οι γυρω του.

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μολις ειδα για την ηπατιτιδα,κριμα... ακου τον αντρα σου ομως,ξερει και στο λεει και δεν το λεει απλα για σε καθησυχασει. οντως δεν κολλαει με την απλη δερματικη επαφη. αλιμονο αν μεταδιδονταν ολα τοσο ευκολα,θα νοσουσαμε ολοι απο διαφορα.

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος παραείναι σεξουαλικά ενεργός και μάλιστα παραδέχεται ότι πάει και αφύλαχτα. Μάλλον με πρόλαβες, παραπάνω γράφω ότι έχει ΣΜΝ απλά δεν ήθελα να το πω, προσπάθησα να το φέρω απ' έξω απ' έξω αλλά για να καταλάβετε την κατάσταση μάλλον πρέπει να το αναφέρω. Ούτως ή άλλως γράφουμε ανώνυμα οπότε δε νομίζω ότι εκθέτω κανένα (ελπίζω)...

Link to comment
Share on other sites

κανεναν δεν εκθετεις και μην ανησυχεις γι'αυτο,επισης οπως σου ειπα πιο πανω μην ανησυχεις για την υγεια του παιδιου σου και τη δικη σου.ειστε ολοι σας ασφαλης εφοσον δεν εχετε ανταλλαγη υγρων.ακου τον συζυγο,δεν προσπαθει απλα να καλυψει τον αδερφο του.ολα καλα θα πανε!

τωρα σε οτι αφορα τη μουρλα των πεθερων...βοηθεια μας!ευχομαι να ερχεται για βοηθεια και οχι για να σου κανει το βιο αβιωτο:)

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω ακόμα να είναι μόνο αυτο κι όχι τίποτα αλλο που δεν το ξέρουμε. Όπως και να 'χει εσείς θα νιώθατε άνετα να θέλει να πάρει αγκαλιά και να ασχοληθεί γενικώς (απο αγάπη φυσικά) με το νεογέννητο μωράκι σας; Που ακόμα δεν έχει καν ανοσοποιητικό... Εγώ γενικώς νιώθω ότι δε θα δίνω το παιδί μου ούτε στη μάνα μου, θα το έχω πάνω μου όλη την ώρα και θα το θηλάζω από τη στιγμή που θα γεννηθεί. Κάπου διάβασα ότι το μωράκι τους πρώτους 6 μήνες της ζωής του δεν αποτελεί ανεξάρτητη οντότητα αλλά είναι ένα με τη μαμά του όπως ήταν στη ζωή του μέσα στη μήτρα. Όλα αυτά θα τα κατανοήσουν οι επισκέπτες μας;;

Link to comment
Share on other sites

Ανταλλαγή υγρών είναι και το φιλάκι.. που είναι πιθανό να θέλουν να το φιλάνε.. Άμα δεν ξέρουν οι άνθρωποι μέσα στα πλαίσια του ενθουσιασμού είναι πιθανόν να κάνουν πράγματα που με τρομάζουν! Να μη μιλήσω για τα χρυσά που θα θέλει να του κρεμάσει η πεθερά μου... Και από τώρα τη σκέφτομαι να παέι να βράζει χαμομήλια διότι τον άντρα μου τον είχε ταράξει στο χαμομήλι όταν ήταν μωράκι. Ελπίζω ο άντρας μου να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων και να χειριστεί το θέμα σωστά διότι εγω προς το παρόν αγχώνομαι.. το τελευταίο πράγμα που θέλω 2 μήνες πριν γεννήσω...

Link to comment
Share on other sites

ορθα διαβασες και νομιζω πως κι εγω ετσι θα ειμαι...δεν θα θελω ουτε η ιδια η μανα μου να το ακουμπαει μεχρι να σαραντησει τουλαχιστον.η ιδεα και μονο οτι καποιος θα αγκαλιασει η θα φιλησει το μωρο με αηδιαζει και ειναι κατι που και η ιδια δεν εκανα ποτε σε μωρα φιλων και συγγενων.

αλλα το θεμα της παθησης του κουνιαδου μην σε ανησυχει...δεν μπορει να μεταδοσει τιποτα στο μικρο σου αν το παρει απλα αγκαλια...και να σου πω και κατι ακομα για να το ακουω κι εγω..οσο κι αν δεν θελουμε να τα ακουμπανε αλλοι,θα γινει ειτε μας αρεσει ειτε οχι,οποτε βαθειες ανασες και χαλαρααα! συγκεκριμενα εχω ακουσει οτι οταν γεννιουνται τα μωρα (εδω τουλαχιστον)οι γιατροι τα βγαζουν να τα δουν οι συγγενεις και περνανε απ'ολων την αγκαλια..παππουδογιαγιαδες, θειοι,θειες και δε συμμαζευεται!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Ανταλλαγή υγρών είναι και το φιλάκι.. που είναι πιθανό να θέλουν να το φιλάνε.. Άμα δεν ξέρουν οι άνθρωποι μέσα στα πλαίσια του ενθουσιασμού είναι πιθανόν να κάνουν πράγματα που με τρομάζουν! Να μη μιλήσω για τα χρυσά που θα θέλει να του κρεμάσει η πεθερά μου... Και από τώρα τη σκέφτομαι να παέι να βράζει χαμομήλια διότι τον άντρα μου τον είχε ταράξει στο χαμομήλι όταν ήταν μωράκι. Ελπίζω ο άντρας μου να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων και να χειριστεί το θέμα σωστά διότι εγω προς το παρόν αγχώνομαι.. το τελευταίο πράγμα που θέλω 2 μήνες πριν γεννήσω...

 

μιλαμε αποκλειστικα για αιμα,σπερμα και κολπικα υγρα.με το σαλιο δε γινεται μεταδοση.απο την αλλη οι γιατροι τονιζουν οτι μεχρι να παρει το μωρο λιγα αντισωματα δεν το φιλαει κανεις.κι αν λυσσανε να το φιλησουν ας το φιλησουν ψηλα στο κεφαλακι η πανω στο φορμακι του η εν πασει περιπτωση σ'ενα σημειο που δεν θα μπορει να το βαλει στο στομα του.

για τα χρυσα...ε κι αν καρφιτσωσει κατι στο κουνακι δεν χαθηκε ο κοσμος..κινηση αγαπης και χαρας ειναι. οσο για το τι θα τρωει το μωρο η μονη αρμοδια εισαι εσυ κι αν σου κανει νουμερα της το ξεκοβεις λεγοντας οτι ακολουθεις τις συμβουλες του παιδιατρου!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια πειτε μου τι γνωμη σας για κατι,μου λεει πριν λιγες μερες η πεθερα μου οτι φιλαει το παιδι στα γεννητικα οργανα !

(συγκεκριμενα ρωτουσε μπροστα μου τη μικρη "που σου δινει φιλακια η γιαγια?" και η μπεμπα ειπε "στο πουλακι" και αυτη χαζογελαγε)

της ειπα οτι δεν κανει και να μην το ξανακανει δεν ξερω αν παρεξηγηθηκε ή αν εγω εχω γινει γεροπααξενη και υπερπροστατευτικη, στον αντρα μου δεν εχω πει κατι ακομα απλα πλεον την αφηνω ελαχιστο χρονο μαζι της.

εσεις τι λετε? ειμαι υπερβολικη ή πρεπει να την εχω σε αποσταση? εκτος αυτου εχει προσκοληθει υπερβολικα στο παιδι σε σημειο εξαρτησης.

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια πειτε μου τι γνωμη σας για κατι,μου λεει πριν λιγες μερες η πεθερα μου οτι φιλαει το παιδι στα γεννητικα οργανα !

(συγκεκριμενα ρωτουσε μπροστα μου τη μικρη "που σου δινει φιλακια η γιαγια?" και η μπεμπα ειπε "στο πουλακι" και αυτη χαζογελαγε)

της ειπα οτι δεν κανει και να μην το ξανακανει δεν ξερω αν παρεξηγηθηκε ή αν εγω εχω γινει γεροπααξενη και υπερπροστατευτικη, στον αντρα μου δεν εχω πει κατι ακομα απλα πλεον την αφηνω ελαχιστο χρονο μαζι της.

εσεις τι λετε? ειμαι υπερβολικη ή πρεπει να την εχω σε αποσταση? εκτος αυτου εχει προσκοληθει υπερβολικα στο παιδι σε σημειο εξαρτησης.

 

Πλάκα κάνεις! Απορώ πως κρατήθηκες και δεν της έβαλες τις φωνές. Έπρεπε να ήμουν εγώ στη θέση σου. Και εννοείται πως ΠΡΕΠΕΙ να το πεις στον άντρα σου ΑΜΕΣΑ!

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...