Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ?


christiki

Recommended Posts

ειμαι ασφαλισμενη στο τεβε

ξερετε καποιο σαιτ για να μπω να βρω ειστηρια για διακοπες?

μου ειπαν οτι υπαρχει ενα που λεει κ τις τιμες ποσο παει το ατομο!!

καποιος να με βοηθησει??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα δες εδωhttp://www.visitgreece.gr/pages.php?pageID=975&langID=1 λεει τι χρειαζεται και εχει και τον καταλογο με τα καταλυματα εγω αυτη τη στιγμη ειμαι διακοπες με τα εισητηρια

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

οι γονεις μου εχουν εισιτηρια κοινωνικου τουρισμου μεσω ικα δεν ξερω αν ειναι το ιδιο αλλα τους βρηκα δωματιο απο το www.oee.gr ριξε μια ματια εχει ολες τις πληροφοριες που χρειαζεσαι...ελπιζω να ειναι αυτο φιλια και καλες διακοπες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Παιδια θελω τη βοηθεια σας

Ο αντρας μου θα παει να απογραφει για τα προγραμματα της εργατικης εστιας

Πού θα παει , σε ποιο καταστημα; Πώς θα το μαθει αυτο;

Παλια θυμαται ειχε παει στης Αργυρουπολεως Απο τι εξαρταται; Απο την διευθυνση κατοικιας ή τη διευθυνση της εργασιας του ή το ικα που ανηκει;

Θα εκτιμουσα αφανταστα μια απαντηση

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλημέρα σε όλα τα μέλη.

Ήθελα να ρωτήσω εάν έχει μείνεις κανείς στο potos hotel στη Θάσο... Κλείσαμε δωμάτιο με κοινωνικό τουρισμό και αναρωτιέμαι αν αξίζει....

 

Ευχαριστώ....:)

Πεινάμε περισσότερο από την έλλειψη αγάπης και εκτίμησης σ΄αυτό τον κόσμο, παρά από την έλλειψη τροφής. Η αγάπη καρπίζει όλες τις εποχές και ο καρπός της είναι προσιτός σε όλους. (Mother Tereza)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 2 months later...

Τί ισχύει τελικά με τον κοινωνικό τουρισμό για 2013-2014; Διάβασα ότι θα γίνει η διαδικασία από τον ΟΑΕΔ...

Πότε;;; Να ανακοινωθούν οι προσθεσμίες για να κάνουμε αιτήσεις!!!

Αλλιώς δεν έχει πουθενά διακοπές ούτε φετος!!! :cry: Δηλαδή και με τα κουπόνια, δύσκολο είναι αλλά δίχως αυτά δεν υπάρχει ελπίδα...

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
πολυ φοβαμαι πως θα ειναι!

 

Σήμερα έλαβα στο f.b. σχετικά με τον Κ.Τουρισμό ότι ξεκινάει. Μπες στην σελ. dikaiologika.gr στο f.b. κάνε like & θα σου έρχεται ότι νεώτερο!!!!;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλο αλλα δεν αφορα ιδιωτικους υπαλληλους με Ικα αλλα ολους τους υπολοιπους!

 

Θα γίνει κοινωνικός τουρισμός μέσω ΟΑΕΔ για αυτούς που εχουν κρατήσεις υπερ εργατικης εστίας!!! Αναμένουμε!!!!!!!!!

 

http://www.newsbomb.gr/koinwnia/story/314425/koinonikos-toyrismos-dikaioyhoi-kai-dikaiologitika

 

http://polep.blogspot.gr/2013/06/2013.html

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Καλημερα!επαναφερω το θεμα!

Τελικα δοθηκαν σε 110.000 δικαιουχος εισητηρια κοινωνκιου τουρισμου ΟΑΕΔ 2013-14 τα αποτελεσματα αναρτηθηκαν τον σεπτεμβριο.

Ημασταν και εμεις στους τυχερους που πηραν...

Τα εχει χρησιμοποιησει ποτε κανεις ως τωρα?

Ποια ειναι η διαδικασια?Ποσες μερες ειναι?

Βρηκα μια λιστα με παροχους αλλα δεν εχει καθολου πληροφοριες οπως παλια.

Αν ξερει κανεις να μας διαφωτισει!

Αυριο θα παω και στον οαεδ να ρωτησω αν μαθω κατι χρησιμο θα το γραψω εδω!

Ευχαριστω !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Becky!!!! Οποιαδήποτε πληροφορία μάθεις για την νέα διαδικασία , πολύ θα ήθελα να μας ενημερώσεις!!!

Εγώ και ο σύζυγος, είμαστε στην λίστα δικαιούχων / ωφελουμενων αλλά επιταγή έχει μόνο ο σύζυγος. Στο ονομα του συζυγου λοιπον αναφέρει αριθμο ωφελουμενων 1 και όχι 2 (δηλαδη να εχει "κουπονια" ο ιδιος, εγω και το παιδι μας). Απο τι καταλαβα απο το συνολο αποτελεσματων , οταν καποιος εχει μπει στη λιστα και εχει ωφελουμενο = 0 και εχει επιταγη, προκειται για δικαιουχο τον ιδιο μονο, 1 ατομο δηλαδη. Οταν ομως εχει επιταγη αλλά γραφει Ωφελουμενος=1, τοτε αναφερεται σε "κουπονια" του εαυτου του και του συζυγου. Τέλος εχοντας επιταγή και ενδειξη Ωφελουμενος =2, τοτε μιλαμε για 3 κουπονια μαζι με τον εαυτο του...Σωστα;

 

Το παιδάκι μας κλείνει τα 5 τον Μαρτιο του 2014 και αναρωτιέμαι αν και πώς θα δικαιουται και αυτο επιταγή από τον Μαρτιο και μετα μεχρι την λήξη του προγράμματος, δηλαδή 31/7/2014.... Υπηρχε αυτη η προϋποθεση στην εγκυκλιο...ελεγε για τα 5χρν οτι δικαιουνται επιταγη και αυτα αρκει να εχουν κλεισει ημερολογιακα τα 5 εως 31/7/14.....

Με την λογικη αυτη ισως δικαιουμαστε και οι 3 μας επιταγη απο Μαρτιο εως και Ιουλιο και καταφερουμε να παμε πουθενα διακοπες....

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

και εμας εγραφε δικαιουχοι 2 αλλα το παιδι μας ειναι 5(μαλιστα χθες εκλεισε τα 6) και εγω ειμαι προστατευεμενο μελος οποτε και εγω ειχα αυτη την απορια.Λες τελικα να δικαουμαστε 3 οπως το εθεσες?μακαρι θα δω αυριο αν μαθω κατι αλλα σημερα ψαχνοντας βρηκα αυτο στο site http://www.koinonikostourismos.gr/katalkointoyrismos.aspx που γραφει αναλυτικα τους παροχους με τηλ οχι σαν τη λιστα του οαεδ που δεν βγαζεις ακρη.Τελικα για ποσες μερες ειναι και αν εχει συμμετοχη δεν καταλαβα!νομιζω 6 διανυκτερευσεις ειναι.οτι νεο εχω θα γραψω!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν κανατε αιτηση και ο συζυγος και εσυ, δηλαδη και οι δυο τα δικαιουστε και παραλληλα εχετε παιδι πανω απο 5χρν, τοτε μαλλον ετσι οπως τα λεω ειναι.....

Και ελπιζω δηλαδη να ειναι ετσι, για να δικαιουμαστε και εμεις και οι 3 απο Μαρτιο και μετα!!!!!

Θα περιμενω νεα σου!!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ξανα!

πηγα στον ΟΑΕΔ αλλα μαυρα μεσανυχτα δεν ξερανε να μου πουν τιποτα μονο να παρω τηλ στα συμβεβλημενα και να ρωτησω χρησιμοποιωντας τον κωδικο που αναγραφει στα αποτελεσματα!

Οπως παντα το δημοσιο πολυ εξυπηρετικοι.....

Link to comment
Share on other sites

Το περιεργο θα ηταν να πετυχεις σε υπαλληλο εξυπηρετικο και ενημερο της νεας διαδικασιας......

Οποτε μεσω φορουμ, οποιος ενδιαφερομενος κανει πρωτος την διαδικασια για να εξαργυρωσει την επιταγη κλπ, ας μας ενημερωσει!!!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ξανα!

Επανερχομαι με νεες πληροφοριες!

στο τηλ του ΟΑΕΔ 2109989121 το σηκωσε υπαλληλος θαυμα!!!

Ο αριθμος των δικαιουχων που αναγραφεται ειναι τα αλλα ατομα που ειναι στο βιβλιαριο οποτε οτι αριθμος γραφει (πχ 2 ειναι για 3 δικαιουχους τα 2 προστατευομενα μελη συν τον δικαιουχο).

Επισης τα ποσα συμμετοχης ειναι εδω στην δημοσια προσκληση

http://www.oaed.gr/images/NEA-ANAKOINWSEIS/ASFALISI/tourism201314/dhmosiaprosklisitour.pdf στην σελ 27

 

Απο εκει και περα τηλεφωνο εκει που θελετε και αφου συνεννοηθειτε τηλ και συμφωνησετε και στην ιδιωτικη συμμετοχη(προσοχη τα ποσα που γραφει ειναι τα ανωτατα ζητηστε πιο χαμηλες τιμες ειδικα αν ειναι εκτος εποχης!!!)

μετα οταν φτασετε να εχετε ταυτοτητα δικαιουχου και βιβλιαρια προστατευομενων μελων μαζι και υπογραφεται το συμφωνητικο με τον αριθμος της επιταγης σας.

Αυτα δεν το εχω κανει ακομα γιατι δεν ξερω που και ποτε θα παω απλα για να ξερουμε αν μπορεσουμε τι να κανουμε!

Αν κανεις ολοκληρωσει την διαδικασια αν μας ενημερωσει αλλα νομιζω οτι ειμαστε σε καλο δρομο για το πως και τι τωρα!!!!

καλα χριστουγεννα!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια Becky....θα τηλεφωνησω και εγω απο περιεργεια να δω τι θα μου πουνε στο τηλεφωνο αυτο και ειδικα στο θεμα των δικαιουχων μελων του ασφαλισμενου που πηρε επιταγη και για το παιδι μας που κλεινει τα 5 μεσα στον Μαρτιο!

Ο,τι μαθουμε, θα ενημερωσουμε το ποστ!

 

Καλές γιορτές!!!!!!!!!!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 month later...

κορίτσια sos!! είμαι άσχετη με το θέμα, γιατί δεν έχω ασχοληθεί ποτέ, αλλά όλοι μου λένε γιατί δε δοκιμάζετε με κοινωνικό τουρισμό και λέω γιατί αν δικαιούμαι να τους τα χαρίζω..

 

έχω πολλές απορίες...καταρχήν αν δικαιούμαι και τι...εγώ είμαι στο τεβε (οαεε δηλαδή) και ο άντρας μου στο ικα. Εγώ είμαι ασφαλισμένη 2 χρόνια κι ο άντρας μου από τον Αύγουστο πέρυσι (ήταν και πριν αλλά έμεινε 2 χρόνια άνεργος). Δικαιούμαστε εισιτήρια κοινωνικού τουρισμού; κι αν ναι ποια είναι η διαδικασία; πότε γίνονται οι αιτήσεις και που; για του χρόνου βέβαια συζητάμε τώρα..

 

διάβασα σήμερα μια ανακοίνωση που λέει ότι οι αιτήσεις για 2014-2015 αρχίζουν 15 Ιουλίου 2014 και το πρόγραμμα θα υλοποιηθεί από 1/8/14 ως 31/5/15. Για Ιούνιο - Ιούλιο 15 δεν θα υπάρξει κάτι; είμαι πολύ άσχετη ε; :oops:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...