Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς αποκτήσατε τα παιδιά σας;


πώς αποκτήσατε το παιδί σας ; (δυνατότητα περισσότερων επιλογών)  

649

  1. 1. πώς αποκτήσατε το παιδί σας ; (δυνατότητα περισσότερων επιλογών)

    • με εξωσωματική
      120
    • με έμμεσο τρόπο (πχ. σπερματέγχυση)
      38
    • με φυσικό τρόπο
      845
    • το υιοθέτησα
      12
    • μέσω παρένθετης μητέρας
      2


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα και απο εμενα!!!

Και τα 2 παιδακια μου με τον απλο, κλασσικο τροπο και με τα οσα διαβαζω πρεπει να ειμαι πολυ τυχερη...

Τον Αγγελακο στο αψε σβησε στις 16/11 και τη Λυδια με καισαρικη (ερχοτανε αναποδα) στις 15/11 μετα απο 4 (παρα μια μερα) χρονια...οπως καταλαβαινετε ενα γενεθλιο, ενα εξοδο;)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε 2-3 εβδομάδες περιμένουμε να γεννηθούν τα διδυμάκια μας χάρη στην εξωσωματική!!!:D:D:D Είμαστε πολύ χαρούμενοι που έμεινα έγκυος μετά από τόση προσπάθεια!!! Μην ντρέπεστε κορίτσια να το πείτε!!!Είναι προς τιμήν μας, όχι ντροπή!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 8 μήνες και αφού είχα αρχίσει να απογοητεύομαι... ένα βράδυ που τα είχαμε πιεί λίγο πάραπάνω και είχαμε ξεχαστεί... συνέβει!!! Πάντως δίνω ΠΟΛΛΑ συγχαρητήρια σε όλες τις μανούλες που αναγκαστικά ακολουθούν τον δύσκολο δρόμο για να φτάσουν σ' αυτόν τον υπέροχο προορισμό!!!

MMEcp3.pngNQasp3.png
Link to comment
Share on other sites

Με φυσικό τρόπο αλλά νομίζω ότι και οι κοπέλες που προσπαθούν με οποιονδήποτε άλλο τρόπο για κάτι τόσο υπέροχο και μεγαλειώδες όπως η μητρότητα δεν υστερούν σε τίποτα σε σχέση με τις υπόλοιπες. ίσως μάλιστα να αντιλαμβάνονται και περισσότερο από μας την αξία του παιδιού. Το παν είναι να νιώθεις "μαμά"!

 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!!!!

Τα παιδιά μου... η ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με φυσικό τρόπο.Με μιά και μόνο ελεύθερη επαφή.Βρισκόμαστε στον πρώτο μήνα προσπαθειών για το δεύτερο και ήδη έχω λίγο άγχος.Νόμιζα πως θα γινόταν και πάλι τυχαία και με την ευκολία της προηγούμενης σύλληψης.Αμ δε...

Link to comment
Share on other sites

Με φυσικό τρόπο.

 

Μετά από 7 ΧΡΟΝΙΑ προσπαθειών και με εξαιρετικά αδύναμο σπέρμα (τόσο που ο μικροβιολόγος μας είχε πει πως έχουμε πιθανότητα να αποκτήσουμε παιδί μία στο εκατομμύριο!!) ήρθε το πρώτο παιδί. Το θήλασα ενάμισι χρόνο, οπότε δεν είχα περίοδο, και μόλις σταμάτησα το θηλασμό μετά από δύο μήνες ήρθε και το δεύτερο.

 

Ξέρω πως ακούγεται απίστευτο, ειδικά στα ζευγάρια που δεν τα έχουν καταφέρει ακόμα, αλλά είναι η αλήθεια!

 

Πιστεύω πως όλα είναι θέμα πίστης, ίσως και χημείας μεταξύ του ζευγαριού (βιολογικής εννοώ).

 

Αν τελικά δεν ερχόταν παιδάκι εγώ είχα αποφασίσει να υιοθετήσουμε (δεν ήθελα να κάνω παιδί με σπέρμα δότη), κάτι το οποίο θα προσπαθήσουμε κάνουμε έτσι και αλλιώς λίγο αργότερα.

eOSyp3.png BwuCp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Το "χταποδακι" μας δεν ειναι βιολογική μου κορη, αλλά κορη του άντρα μου, για την οποια όμως εχει εκεινος την επιμελεια. οποτε τη μεγαλώνουμε μαζί.

στο μωρό που παλινδρομησε εμεινα εγκυος με φυσικο τρόπο απο τον 1ο μηνα.

στην τωρινή μου εγκυμοσυνη εμεινα εγκυος με φυσικο τρόπο τον 9ο μηνα προσπαθειών...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μου κόρη με εξωσωματική, μετά από 8 χρόνια προσπαθειών. Η δεύτερη απολύτως φυσιολογικά και ανέλπιστα.

Ειλικρινά, δεν ξέρω σε ποια από τις 2 εγκυμοσύνες μου ήμουν πιο αγχωμένη και είχα την μεγαλύτερη αγωνία. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 εβδομάδες μετά...

μετα απο δυο χρονια προσπαθειων ανακαλυψαμε το προβλημα κ τα καταφεραμε με την εξωσωματικη...

ευχαριστω την παναγια κ την επιστημη γιατι τωρα εχω αγκαλια το αντρακι μου.

Hojgp3.png

 

tt10da61.aspx

Link to comment
Share on other sites

Με φυσικό τρόπο και μάλιστα πολύ γρήγορα..Είχε προηγηθεί και μια βιοχημική εγκυμοσύνη..Ένα μήνα μετά από αυτή, έμεινα έγκυος στο αγγελούδι που έχω τώρα στην αγκαλιά μου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγω εμεινα με φυσικο τροπο μετα απο 4,5 χρονια αφου ειχαν προηγηθει μια σπερματευχυση και μια εξωσωματικη αποτυχυμενες.Ηθελε τελικα τον χρονο του ο 2 μηνων μπεμπης μου!!!!!!!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...