Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

...Θελω βοηθεια το γουστο σας για το δωματιακι της!!!


Mairoulitsa

Recommended Posts

Γεια σας μητερουλες..και μελλοντικες μητερουλές!!!

Σε λιγο καιρο θα φερω στον κοσμο την πριγκιπεσσα μου....πρεπει λοιπον να της ετοιμασω το δωματιακι της.

Για αρχη θα πρεπει να διαλεξω τα χρωματα του δωματιου της.Εμενα μου αρεσουν τα ουδετερα...πχ...κιτρινο με λαχανι...η πορτοκαλι με κιτρινο...ασπρα λεω ολα της τα επιπλα...αλλα μετα σκεφτηκα...λιγο ροζ και μοβ..και λιλα δεν θα βαλω??θα βαλω...και κουβερτουλα και σεντονακια....θα ταιριαζει με τα χρωματα του τοιχου που λεω???...η ειναι υπερβολη αυτο που σκεφτηκα???

περιμενω απαντησεις να με ξεκολησετε λιγο....

επισης...

τι γνωμη εχετε για τις κουνιες με ροδακια η χωρις ροδακια??και εκει εχω ενα μπερδεμα.....

ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


με το καλο να ερθει το κοριτσακι σου!!!!!!! οσο για το δωματιο της εχω μια ιστοσελιδα που εχει ιδεες αλλα στο ιντερνετ θα βρεις παρα πολλες ορεξη να εχεις και χρονο και θα το κανεις τελειο. κουνια με ροδακια εμενα με βολεψε την μετακινησα και καποιες φορες στο δωματιο μου.

http://www.housetohome.co.uk/modern-childrens_room-pictures

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μαιρούλα και με το καλό!

Κοίτα, κι εμένα μου αρέσουν τα ουδέτερα χρώματα γι'αυτό το παιδικό δωμάτιο το βάψαμε σε φυστικί και λιλά. Κουρτίνες παιδικές γαλαζοπράσινες στο λιλά τοίχο. Παπλωματάκι και πάντα σε γαλάζιο, πράσινο και κρεμ. Τα έπιπλα στο χρώμα του πάγου. Το παιδικό χαλί σε γαλάζιο (forever friends). Όλα δένουν πολύ αρμονικά μεταξύ τους.

Κούνια πήραμε με ροδάκια.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εξ αρχής είχα την άποψη να πάρω κρεβατακι -κούνια που θα την εχει μεχρι τα 7. Το θεμα είναι ότι θα υπάρξει μια δυσκολία όταν σταθέι όρθια γιατι θα είναι πολύ κάτω το μωρό και τα κάγγελα δεν θα κατεβαίνουν . Βασικά πρεπει απλά να το κάνεις όπως αρεσει σε εσάς !!! Εγω πήρα έπιπλα ουδετερα (άσπρα με σχεδιο λαχανι-ροζ-γαλάζιο ) και το καναμε μισο ροζ κάτω και μισό άσπρα πάνω με μια μπορντούρα ροζ . Αλλά σου ανεφερα αυτό για την κούνια για να σκεφτείς τι θα είναι καλύτερο για σενα .

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απο προσωπική εμπειρία θεωρώ οτι η κουνια με τα ροδάκια εξυπηρετεί και για την μετακίνηση μέσα στο δωμάτιο ή και εξώ απο αυτό αν χρειάζεται.

Τώρα τα χρώματα είναι ενα θέμα εγω της είχα κρέμ με φυστικί κούνια και έτσι είχαμε βάψει και τον ένα τοίχο το καλόκαιρι ομως της πήραμε κρεββατάκι και αλλάξαμε τα χρώματα σε μωβ και κρέμ πάλι πιο girli Με κοριτσίστικά αυτοκ/τα το θέμα ειναι αν αυτό το δωμάτιο αργότερα θα το χρησιμοποιήσεις και για άλλο παιδάκι και πως θα θέλεις να το βλέπεις εσυ .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ εξ αρχής είχα την άποψη να πάρω κρεβατακι -κούνια που θα την εχει μεχρι τα 7. Το θεμα είναι ότι θα υπάρξει μια δυσκολία όταν σταθέι όρθια γιατι θα είναι πολύ κάτω το μωρό και τα κάγγελα δεν θα κατεβαίνουν . Βασικά πρεπει απλά να το κάνεις όπως αρεσει σε εσάς !!! Εγω πήρα έπιπλα ουδετερα (άσπρα με σχεδιο λαχανι-ροζ-γαλάζιο ) και το καναμε μισο ροζ κάτω και μισό άσπρα πάνω με μια μπορντούρα ροζ . Αλλά σου ανεφερα αυτό για την κούνια για να σκεφτείς τι θα είναι καλύτερο για σενα .

 

Κοίτα και εμείς κούνια κρεβ/τι της είχαμε πάρει αλλά είναι πιο στενή απο κανονικό κρβ/τι οπότε θεωρώ οτι είναι αδύνατον να την κρατήσει παιδάκι πάνω απο 3χρονων.:wink:εμείς ήδη απο πέρσι το καλοκαίρι την είχαμε αντικαταστήσει με παιδικό κρεβ/κι.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα και εμείς κούνια κρεβ/τι της είχαμε πάρει αλλά είναι πιο στενή απο κανονικό κρβ/τι οπότε θεωρώ οτι είναι αδύνατον να την κρατήσει παιδάκι πάνω απο 3χρονων.:wink:εμείς ήδη απο πέρσι το καλοκαίρι την είχαμε αντικαταστήσει με παιδικό κρεβ/κι.

 

Εγω πάντως είχα και στα δυο μου παιδιά κούνια κρεββατάκι και κοιμήθηκαν εκεί μέχρι και τα έξι τους. Χοροπηδούσαν πάνω και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Μέχρι κι εγώ είχα κοιμηθεί κάποιες φορές. Δεν ξέρω αν πρέπει να αναφέρω το κατάστημα. Αν θέλετε στείλτε μου pm. Υπόψιν ότι όταν τις μάζεψα μετά απο έξι χρόνια χρήσης ήταν ακόμη καινούριες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.....με το καλο το μωράκι σου....:lol::lol:κατα την δικη μου άποψη καλο ειναι να διαμορφωσεις το δωμάτιο της έτσι ωστε να ειναι λειτουργικο και για το παιδακι και για εσενα....εγω ποτιμω τις παλ αποχρωσεις γενικά....

στην κορη μου βαψαμε το δωματιο της με εν αιδιαιτερο χρωμα που κατα βαζει ειναι σε λεμονί τονο και οταν παφτει το φως του ηλιου δημιουργει μια διχρωμια λεμονι με λιγο πρασινο λαχανι πολυ πολυ ανοιχτο.....ήταν οικολογικο.....η κουρτινα με παιδικες παραστάσεις αρκουδακια και σπιτακια τα υπολοιπα έπιπλα σε ασπρα αναγκαστικα διοτι η ντουλαπα της ειναι άσπρη....και κανει ωραια αντιθεση η κουνια της ειχε ως βασικο χρωμα το δρυινο ανοιχτο και μονο το κεφαλαρι ήταν λευκο-μπεζ θα έλεγα...όλα τα υπολοιπα πάντα και παπλωματακι απο την μια οψη λαχι και απο την αλλη λεμονι.....

αποφευγω γενικά τα σκουρα χρωματα διοτι μετα αν θες να το αλλάξεις ειναι λιγο δυσκολο....θέλει πολλά χερια βάψιμο.....επίσης το ροζ επειδη τα περισσότερα ρουχα και εξεσουαρ που θα έχεις ειναι ροζ και διάφορες αποχρωσεις τους θα το βαρεθείς.....εγω τουλάχιστον επειδη μου έφερναν ολοι δωρα σε ροζ χρωμα....το έχω σιχαθει πλέον.....

επίσης δεν μου αρεσουν καθολου οι μπορντουρες στον τοιχο.....το θεωρω πολυ παλιο....

επίσης το μωρο στην αρχη βλεπει πρωτα τα έντονα χρωματα οπότε αν θελεις επιλεγεις ένα διακριτικο χρωμα και το διακοσμεις με πορτοκαλι κοκκινο....πρασινο τα οποια μαθαινει να τα επεξεργαζεται αργοτερα το μωρο καθως μεγαλωνει.......

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...