Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΠΕΘΕΡΙΚΑ...


metanastis

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ds

    ds 9 δημοσιεύσεις

  • evangelia

    evangelia 7 δημοσιεύσεις

  • Elenna

    Elenna 7 δημοσιεύσεις

  • nen

    nen 7 δημοσιεύσεις

nen, είναι σαν να διαβάζω τον εαυτό μου..εμένα από τότε που έγιναν τα σκηνικά δεν έχουν τολμήσει να πατήσουν σπίτι, αλλά αυτή παίρνει τηλ. και με ζαλίζει να μην κουράζομαι.και τις δουλειές θα τις κάνει ο φούφουτος!!!την πέμπτη που πήγα στον γιατρό κάτι είδε και μου είπε ότι κουράζομαι αρκετά και να χαλαρώνω, όταν της το είιπα για να ψαρέψω αντιδράσεις μου είπε να σταματήσω την δουλειά!!να φτιάξει κανένα φαί δεν μπορεί που όλη μέρα κάθεται :evil: ετοιμάζεται όταν γεννήσω λέει να έρθει για 10 μέρες!!καλά, γλαρόσουπα :twisted::twisted: προτιμώ να πεθαίνω από την κούραση παρά να της δώσω την χαρά να το παίζει καλή γιαγιά!!τώρα που είσαι κυρά μου?α, ναι ξέχασα, διακοπές στη μύκονο!!ουφ!!τελικά μ'ονο η μάνα καταλαβαίνει, αλλά η δική μου είναι ο αγγελός μου 2 χρόνια τώρα.είμαι σίγουρη ότι όπως με έχει βοηθήσει όλον αυτόν τον καιρό θα το κάνει και τώρα.όσο για την άλλη, θα της πάρω ένα καλό αντιλιακό :twisted::twisted:

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο το πραγμα ρε συ ευαγγελια δε το καταλαβαινω!!!!! τωρα τιποτα, και οταν ερθει με το καλο το παιδι να ναι μες τα ποδια μας!!!!!!

εμενα ξεκουμπιστηκανε τωρα για διακοπες, και ολο περνουν και ρωτανε ποτε θα γεννησω!!!!! 100 φορες εχουμε πει αρχες σεπτεμβρη, τιποτα αυτοι!!!! τα ιδια και τα ιδια..... α,ναι !!! και να μη στριμωχνομαι , λεει (ελεος!!!!) και να κατεβαινω τισ κατηφορες στο πλαι :evil:

ο αντρας μου γελαει και δεν τους δινει σημασια, εμενα μου αναβουν τα λαμπακια!!!!

επειδη δε ζει η μανα μου, θελουν να μου κατσικωθουν τελη αυγουστου....... και καλα να βοηθησουν!!!!!!!!!! που ησουν κυρα μου το δευτερο μηνα που ειχα αιμορραγια και επρεπε να μεινω στο κρεβατι???? που ησουν ολους τους υπολοιπους μηνες, που δουλευα, ενιωθα σκ......, και ειχα και το σπιτι??? ηξεραν μονο να ερχονται ακαλεστοι κυριακες μεσημερι, να μαγειροτσικαλιζω εγω να ρημαδοφανε, και μετα να πεταγεται πανω το πυροβλημα η πεθερα μου, και καλα να πλυνει τα πιατα.... στο χερι,λεει, γιατι ειναι εξοδο το πλυντηριο πιατων... και αντε μετα εγω να τα ξαναπλενω οταν φευγουν,επειδη τα σκουπισε με λαδομενο πανι.... :evil::evil::evil:

ουφ..... το γελιο ειναι πως οταν γεννηθει η τζιτζικουλα μου, πρωτα ο Θεος, θελω να τη πω Μαρια επειδη την εχω ταξει στη Παναγια και νιωθω πραγματικα οτι προστατευει το μωρακι μου... εεεεεεεεε, τη πεθερα μου τη λενε Μαρια!!!

φουντωσα τωρα... κατσε να τσακισω λιγο τσιζ κεηκ, να ερθω στα ισια μου........ :D

Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ παράξενα τα πράγματα.το θέμα είναι να είνσι εκεί όταν πραγματικά τους έχουμε ανάγκη και όχι όταν αυτοί θέλουν.αν διαβάσεις άλλα post μου θα δεις ότι όταν είχα αιμοραγία και πήγα στο σπίτι τους, ο πεθερός μου μας έδιωξε :evil::evil:βρε ουστ, ουστ!!!

στο θέμα του ονόματος από την μέρα που πέθανε η μαμα μου είχα πει πως άμα κάνω κόρη θα πάρει το όνομά της, οπάτε όπως καταλαβαίνεις κανείς δεν έχει τολμήσει να αναφερθεί στο θέμα γιατί θα γίνει της κακομοίρας. :shock::shock: προσπάθησε να μείνει ο άντρας σου την πρώτη εβδομάδα μαζί σου, αν μπορεί λόγω δουλειάς, οπότε να μην έχουν δικαιολογία να σου φορτωθούν..εγώ αυτό θα κάνω, με την σύμφωνη γνώμη του πάντα.πάντως μην στεναχωριέσαι, σημασία έχει ότι πρώτα ο θέος σε λίγο καιρό θα έχουμε αγκαλίτσα τα καριτσάκια μας και όλα τα άλλα ούτε που θα μας ενδιαφέρουν.

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

α καλα, ειναι και οι δικοι μου ,αλλα και συ πετυχες διαμαντια!!!! ο αντρας μου θα παρει αδεια και εννοειται οτι θελουμε να ειμαστε οι δυο μας με το μωρακι μας.... εχουν να γινουν επικες μαχες!!! αληθεια, που γεννας? βλεπω ειμαι 2 βδομαδες μπροστα απο σενα. μενεις αθηνα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μετα απο τοσα που εχω διαβασει σε αυτο και σε αλλα post, θα ηθελα να πω κι εγω την γνωμη μου για τα πεθερικα, να δωσω και μια αλλη νοτα βρε αδελφε... :D:D

Εμενα η πεθερα μου και ο πεθερος μου με αγαπανε και τους αγαπαω παρα πολυ, μου παραστεκοντε συνεχεια προπαντος η πεθερα μου μιας και η μανουλα μου ειναι μακρια, Θεσ/νικη, και δεν μπορει να ειναι συνεχεια εδω.

Οταν τη χριαζομαι παντα ειναι διπλα μου, χωρις να μπλεκεται στο σπιτι μας, μαλιστα εγω πηγαινω και τους κατσικονομαι 1-2 φορες την ευδομαδα γιατι αυτοι μενουν στην Αθηνα κι εμεις Κρυονερι και κατεβαινω συχνα για δουλειες.

Οταν με επιασαν ασχημα τα ψυχολογικα μου 4ο-5ο μηνα αυτη ετρεξε να ρωτισει (διακριτικα παντα) και μαλιστα αυτη με συστησε στον ψυχολογο που με βοηθησε.Δεν με αφησε καθολου μονη μου ακομα και οταν ετρεχε με τη δουλεια, το σπιτι, το γαμο της κορης της, τα οικονομικα, τους γονεις της και οτι αλλο της τυχαινει.

Εχει κατενθουσιαστει με το μωρο και εχει αγορασει χιλια δυο πραγματα για την μπεμπα και για εμενα, ακομα και τωρα που παραπονεθηκα για τις ραγαδες με πηγε σε δερματολογο για να βρουμε τροπο να τις σβησουμε μολις γεννησω. :D:D:D

Στη μετακομηση μου και αφου ο γιατρος ειχε χτυπισει καμπανακι για προορο τοκετο, επιστρατευσε τις κορες της, το γαμπρο της, μια καθαριστρια και μια φιλη και τον εαυτο της να μου τα κανουν ολα.Εγω μονο τα εσωρουχα εβαλα στη θεση τους και αυτο μετα απο πολυ πιεση :oops::oops::shock: .

Οσο για τον πεθερο μου...μαλαμα ο ανθρωπος... :D:D Οταν δεν ειμουν καλα εδιωχνε τον αντρα μου απο τη δουλεια πολυ νωριτερα, παρολο που πνηγοταν απο το φορτο εργασειας, για να μην μενω πολυ μονη μου, και καθοταν αυτος μεχρι αργα, 58 χρονων.Σε εμενα δεν το ελεγαν για να μην στενοχωριεμαι, μου ελεγαν πως δεν εχει δουλεια.

Ακομα και οταν το σκυλακι μου επασε το ποδι του αυτοι ετρεχαν σε κτηνιατρους και επεμβασεις για να μην το βλεπω και παθω τιποτα :lol::lol:

Α!και σχεδον παντα περνουν το μερος μου σε οτι κι αν πω!! :shock::shock::lol: Αφου φοβαμαι μη ζηλεψει ο αντρας μου :lol::lol:

 

Ουφ!!Sorry για το μεγαλο ποστ αλλα ηθελα να πω οτι υπαρχουν και εξερεσεις στον κανονα που καλο θα ηταν να γινουν φωτινα παραδιγματα. :D

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

Ρε Έλενα τι ήθελες και τα έγραφες αυτά και τώρα τσιτώνουμε ακόμα περισσότερο με τα πεθερικά μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Αχ κούκλα μου πόσο τυχερή εισαι δεν έχεις ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις ειχαμε τα πανω μας και τα κατω μας στην αρχη αλλα τωρα ολα ειναι τελεια.Πιστευω πως αν δειξεις καλη διαθεση στην αρχη, σεβαμο και αν εχεις λιγη ανοχη με μερικες παραξενιες ολα γινονται. :D

Σε φυσιολογικους ανθρωπους βεβαια, οχι σε κατι καταστασεις που εχω ακουσει και διαβασει κατα καιρους και φριτω..

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

ok ,elenna, σου κανω την εξης προσφορα: ενα πιατο τορτελινια με μανιταρια, ενα κομματι τσηζκεηκ βυσσινο, 1 dvd με τα φιλαρακια, ενα οικοπεδο στη κερατεα, τη μηχανη του αντρα μου και τα πεθερικα μου, δεμενα , φυμωμενα, λοβοτομημενα και σε καταστολη...και συ μου δινεις τους δικους σου για μια ωρα.... (επισης μπορεις να μη μου δωσεις τιποτα, απλα να παρεις τα δικα μου πεθερικα - και το οικοπεδο στη κερατεα!!!!)

Link to comment
Share on other sites

ok ,elenna, σου κανω την εξης προσφορα: ενα πιατο τορτελινια με μανιταρια, ενα κομματι τσηζκεηκ βυσσινο, 1 dvd με τα φιλαρακια, ενα οικοπεδο στη κερατεα, τη μηχανη του αντρα μου και τα πεθερικα μου, δεμενα , φυμωμενα, λοβοτομημενα και σε καταστολη...και συ μου δινεις τους δικους σου για μια ωρα.... (επισης μπορεις να μη μου δωσεις τιποτα, απλα να παρεις τα δικα μου πεθερικα - και το οικοπεδο στη κερατεα!!!!)

 

Χαχαχχα!!!Αχ βρε κουκλα με εκανες και επεσα στο πληκτρολογιο απο τα γελια!! :D:D

Κουραγιο κουκλα μου...

Τωρα που το λες τα τοτρτελινια και το τσηζκεηκ κατι μου κανουν....Οσο για την μηχανη..χμμμ ο δικος μου εχει harley. Το σκευτομαι... :lol::lol::lol::lol::D

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ασε, μην ανοιξουμε αυτο το θεμα με τις μηχανες......... :mad:

πονεμενη ιστορια....

θα ηθελα να μπορουσα να βαλω να του τη κλεψουν, να τελειωνουμε, αλλα μετα φοβαμαι οτι θα κοπαναει το κεφαλι του στο τοιχο, κι οχι τιποτα αλλο θα μου ανοιξει καμια τρυπα στο σπιτι και θα ανοιξουμε δουλειες... αντε να καθαρισεις τα αιματα απο το τοιχο, να στοκαρεις, να τσιμεντωσεις, να βαψεις, να του κανεις "ωχου ωχου το κεφαλακι του μωρε", να γελας σατανικα απο μεσα σου...

κουραστηκα και μονο που το σκεφτομαι

Link to comment
Share on other sites

Οχ κουκλα μου πως σε καταλαβαινω...κι εγω θα εβαζα να του την κλεψουν αλλα εμενα δεν θα προλαβει να τα κανει ολα αυτα..μολις το καταλαβει θα πεσει κατω με 10 εκεφαλικα και 8 καρδιακες προσβολες και αντε να τον νταντευω κι αυτον και την μπεμπα. Ειδικα φετος που λογο του μωρου δεν θα παμε διακοπες με τη μηχανη εχει πεσει σε μαυρη καταθλιψη.

Και κολημα με τη harley βρε παιδι μου... μεχρι και το σταθερο μας ειναι μηχανη...Χτυπαει και ακουγεται βρουμβρουουμμμ σε ολο το σπιτι...Τα νευρα μου.. :evil::evil:

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

Οχ κουκλα μου πως σε καταλαβαινω...κι εγω θα εβαζα να του την κλεψουν αλλα εμενα δεν θα προλαβει να τα κανει ολα αυτα..μολις το καταλαβει θα πεσει κατω με 10 εκεφαλικα και 8 καρδιακες προσβολες και αντε να τον νταντευω κι αυτον και την μπεμπα. Ειδικα φετος που λογο του μωρου δεν θα παμε διακοπες με τη μηχανη εχει πεσει σε μαυρη καταθλιψη.

Και κολημα με τη harley βρε παιδι μου... μεχρι και το σταθερο μας ειναι μηχανη...Χτυπαει και ακουγεται βρουμβρουουμμμ σε ολο το σπιτι...Τα νευρα μου.. :evil::evil:

 

Τουλάχιστον, αν η κόρη σου τα φτιάξει με μηχανόβιο, δεν θα μπορεί να πει κουβέντα!

Link to comment
Share on other sites

α δεν εισαι καλα!!!!! χτες του λεω, "για φαντασου χρηστακο,σε καμια εικοσαρια χρονια να ρθει να παρει τη δικια μας απο το σπιτι κανενας τυπος με μηχανη, δερματινα, μαλλιας, με σκουλαρικι και τατου..." και μου απανταει, "ας ερθει, δεν θα πανε μακρυα, κανεις δε παει πιο γρηγορα απο σφαιρα... στα 50 μετρα, αυτος θα δαγκωσει την ασφαλτο, και η μικρη θα ερθει σπιτι να δει στρουμφακια..."!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock:

 

βρε μπουφο, του λεω, εγω οταν σε γνωρισα πριν 6 χρονια ησουνα πανω σε μηχανη, ειχες μακρυα μαλλια, σκουλαρικι και τατουαζ στο μπρατσο απο το στρατο!!!!

 

απαντηση : "τι θα φαμε το βραδυ?"

Link to comment
Share on other sites

Οχ κουκλα μου πως σε καταλαβαινω...κι εγω θα εβαζα να του την κλεψουν αλλα εμενα δεν θα προλαβει να τα κανει ολα αυτα..μολις το καταλαβει θα πεσει κατω με 10 εκεφαλικα και 8 καρδιακες προσβολες και αντε να τον νταντευω κι αυτον και την μπεμπα. Ειδικα φετος που λογο του μωρου δεν θα παμε διακοπες με τη μηχανη εχει πεσει σε μαυρη καταθλιψη.

Και κολημα με τη harley βρε παιδι μου... μεχρι και το σταθερο μας ειναι μηχανη...Χτυπαει και ακουγεται βρουμβρουουμμμ σε ολο το σπιτι...Τα νευρα μου.. :evil::evil:

 

Τουλάχιστον, αν η κόρη σου τα φτιάξει με μηχανόβιο, δεν θα μπορεί να πει κουβέντα!

 

Ασε εχει ξεκινησει να ετοιμαζει τα δικανα και τα πιστολια. Τις προαλες ειπε το θεικο οτι η δικια του κορη θα εχει αγορι μετα τα 25..Χαζομπαμπας εντελως...Βλεπω οποιο αγορακι την πλισιαζει να το δενει πισω απο τη μηχανη και να το σερνει..... :lol::lol::lol:

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά, ξέρω μπαμπά που τσακώθηκε με τη γυναίκα του γιατί έβαλε την 1 έτους κόρη τους να καθήσει δίπλα σε ένα δίχρονο αγοράκι που τη χάιδεψε στο μάγουλο και η μικρή έσκασε στα γέλια!

Link to comment
Share on other sites

α δεν εισαι καλα!!!!! χτες του λεω, "για φαντασου χρηστακο,σε καμια εικοσαρια χρονια να ρθει να παρει τη δικια μας απο το σπιτι κανενας τυπος με μηχανη, δερματινα, μαλλιας, με σκουλαρικι και τατου..." και μου απανταει, "ας ερθει, δεν θα πανε μακρυα, κανεις δε παει πιο γρηγορα απο σφαιρα... στα 50 μετρα, αυτος θα δαγκωσει την ασφαλτο, και η μικρη θα ερθει σπιτι να δει στρουμφακια..."!!!!!!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock:

 

βρε μπουφο, του λεω, εγω οταν σε γνωρισα πριν 6 χρονια ησουνα πανω σε μηχανη, ειχες μακρυα μαλλια, σκουλαρικι και τατουαζ στο μπρατσο απο το στρατο!!!!

 

απαντηση : "τι θα φαμε το βραδυ?"

 

nen μου μηπως οι αντρες μας ειναι δυδιμακια???

Λες και ακουω τον δικο μου!!! :lol::lol:

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

παιδι μου, φοβουνται οτι καποιος θα κανει στη κορη τους αυτα που κανανε αυτοι στις γυναικες!!!!!

 

εγω παλι φοβαμαι, μη τυχον και κανει η κορη μου, αυτα που εκανα εγω.... χεχεχεχεχεχε :?:):oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ειδα τις ιστοριες σας για τα πεθερικα σας και σκεφτηκα να γραψω και εγω τη δικη μου...

λοιπον ειμαστε και εγω και ο συντροφος μου 25 χρονων, ειμαστε μαζι απο τα 18 και γνωριζομαστε απο τα 15, με τα πεθερικα μου δεν ειχα ποτε προβλημα, ο μπαμπας του ειναι πραγματικος αγγελος και η μαμα του παρα πολυ καλη και ολα τελεια απο την αρχη της σχεσης μας με ειχαν σαν παιδι τους. και ειχαμε δειξει σε ολους απο την αρχη παρ' οτι μικροι πως το βλεπουμε σοβαρα, γενικα ολα τελεια απο τον πρωτο κιολας χρονο ειχαν γνωριστει και οι δυο οικογενειες και ολα τελεια.

σπουδαζαμε μαζι, απο το πρωι ως το βραδυ ειμαστε μαζι αδω και 7,5 χρονια.

πριν 2 χρονια λοιπον εμεινα εγκυος (χρησιμοποιώντας παντα προφυλακτικο), ειμασταν πολυ χαρουμενοι, ξεραμε πως θα ηταν δυσκολα στην αρχη και πως σιγουρα θα χρειαζομασταν καποια βοηθεια και απο τις 2 οικογενειες στην αρχη. οι δικοι μου αν και οικογενεια χωρισμενων γονιων και χωρις ιδιαιτερη οικονομικη ανεση πετουσαν απο τη χαρα τους αφου ηξεραν τη σχεση που ειχαμε και πως αν μαι μικροι ειμαστε αλλιως, ο μπαμπας του επισης τελεια και η μαμα του δεν ειπε τιποτα κακο στην αρχη, ομως μετα απο λιγες μερες αρχισε να περνει τηλ τη μαμα μου και να της λεει πως δεν ειναι σωστο... και ολα τα συναφη, να μην επεκταθω γιατι δεν ειναι και πολυ ευκολο, παντως σε ασχημο υφος.....Σε εμας δεν ειπε τιποτα κακο ουτε συζητησε κανενα φοβο της ουτε τιποτα, τελος παντων στην διαρκεια 4-5 ημερων και εφου ειχαν γινει καποιες συζητησεις των μαμαδων με πρωτοβουλια παντα της πεθερας μου, η μαμα μου τσαντιστηκε πια και της το ''εκοψε'' , της ειπα πως εγω θα βοηθησω οσο μπορω τα παιδια και εαν εσυ εισαι εναντιον να τους το πεις εσυ.

εγω στο μεταξυ τα εμαθα αυτα γιατι ακουσα καποια στιγμη τη μαμα μου να μιλαει και μου τα ειπε ολα μετα και επεσα σε καταθλιψη.

εκλαιγα 4 μερες μεχρι που αποφασισα να κανω εκτρωση γιατι φοβομουν μηπως δεν με συμπαθει μετα η πεθερα μου, φυσικα δεν καταλαβα τοτε πως δεν θα τη συμπαθω εγω μετα.(να σημειωσω εδω πως σε καμια περιπτωση το προβλημα της πεθερας μου δεν ηταν τα χρηματα γιατι δεν τα υπολογιζει ιδιαιτερα, μας εδινε παντα να ψωνιζουμε και τα λοιπα, και ειναι αρκετα ευποροι ωστε να μας βοηθησουν χωρις να ζημιωθουν ουτε στο ελαχιστο, και ηξερε επισης πως εγω δεν ημουν απο τους ανθρωπους που θα το εκμεταλευτουν αυτο, εχω μαθει να ζω με πολυ λιγα)

τα επομενα 2 χρονια,μεχρι και πριν λιγους μηνες δηλαδη που ξαναεμεινα εγκυος, εγω ημουν σε βαθεια καταθλιψη ,ειχα σταματησει τη ζωη μας σε ολους τους τομεις και με τρεχαν απο ψυχολογο σε ψυχολογο.

απο τοτε που εμεινα ξανα εγκυος (παλι με προφυλακτικο) εχω ξαναβρει τη χαρα και τη ζωη νιωθω παλι ελπιδα.

δεν το εχουμε πει στα πεθερικα μου ακομα αλλα δεν με ενδιαφερει καθολου τι θα πει η μαμα του, με την οποια δεν εχει μιλησει τα 2 αυτα χρονια καθολου ο συντροφος μου , παρ ολο που μενοουν στο ιδιο σπιτι, μιλαει μονο με τον μπαμπα του.

αυτα ειχα να πω, ελπιζω να μην σας κουρασα!!! :)

ymjE.jpg8APHp3.png

Είσαι ο άγγελος μου!!

Link to comment
Share on other sites

με το καλό το μωράκι σου και να μην σκέφτεσαι τίποτα άλλο!!!

έχεις έναν σύντροφο που σε λατρεύει και σε λίγο καιρό θα έχετεε το αγγελούδι σας αγκαλίτσα!! :lol::lol: τέλεια.

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τελικα αν εγω ειμαι η τυχερη της ιστοριας, αλλα τα δικα μου πεθερικα ειναι σκετο χρυσαφι.

ειναι βεβαια λιγακι στον κοσμο τους, με αρκετα προβληματα σαν οικογενεια, αλλα απεναντι σε μενα η πεθερα μου ειναι ακριβως οπως φανταζομουν μια 2η (αν μπορει αυτο να γινει ποτε ) μητερα..

τοσο που ο αντρας μου κανει παραπονα...οποτε παμε να φαμε εκει λεει "στη νυφη σου φτιαχνεις 3-4 φαγητα να διαλεξει και μενα μου πετας μια μακαροναδα για τα ματια του κοσμου"

 

παιζει ρολο βεβαια και η σταση του αντρα μου, δεν τους εχει επιτρεψει ΠΟΤΕ και απο την αρχη, να επεμβουν, καμια φορα τους κοβει ακομα και αν πανε να πουν τη γνωμη τους για κατι που αφορα εμας..

 

γιαυτο οταν ακουω παραπονα για πεθερικα ειμαι σχεδον σιγουρη πως κατα βαση το θαρρος τους το δινει το ιδιο το παιδι τους.

ισως αν εκει εστιαζατε το πραγματικο προβλημα και οχι μονο στην συμπεριφορα τους?γιατι στο γιο δεν θα κρατησουν ποτε κακια ενω στη νυφη δε θα το ξεχασουν ποτε..

 

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΡΥΣΑΦΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΤΟΥΝΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ

line_line_typew12_beg_d_typew11_time_1195880400_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites

DS ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΕΚΓΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΟΥ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ.ΚΟΙΥΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΑΓΓΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΟΥ Κ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΑΤΑΣ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΑ.ΑΣΕ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ...ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΣΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...