Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ηταν αγόρι και δεν έφταιγε...


Guest andro2

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Aυτή τη στιγμή βρίσκω το ψεγάδι του forum! Είναι που ο υπολογιστής δεν έχει τρόπο να κάνει τα χέρια μου να βγουν στη μεριά σου να σε πάρω μια αγκαλιά! Μην βάζεις στο μυαλό σου ούτε μια φορά ότι έφταιξες εσύ. Να σκέφτεσαι μόνο πόση αγάπη έχεις να δώσεις στο παιδάκι που θα έρθει. Γιατί αυτό είναι το μόνο σίγουρο, ότι θα έρθει.

Βρέθηκα σε αυτή τη θέση και ξέρω ακριβώς πως αισθάνεσαι αυτή τη στιγμή. Μετά από πολύ κόπο είχα μείνει έγκυος και πετούσα στα σύννεφα. Και όπως πετούσα, έπεσα και προσγειώθηκα τόσο ανώμαλα όσο δε φαντάζεσαι. Από τη μία το συναίσθημα της απώλειας, από την άλλη το πιο πεζό, το ιατρικό, το εκλογικευμένο της πτώσης των ορμονών, και εγώ να κλειδώνομαι στο μπάνιο για να κλαίω ανενόχλητη! Και πάνω που είχα πιστέψει ότι το ξεπερνούσα, να μιλάω με τη γραμματέα του γενετιστή και να μου λέει "είχατε ένα φυσιολογικό κοριτσάκι", και να γίνομαι χειρότερα από πριν. Να περνάνε ξανά οι μέρες και να γυρνάω στη δουλειά... Δεν έχω τρόπο να σου περιγράψω πως αισθανόμουν. Η φύση της δουλειάς μου είναι τέτοια που κάθε μέρα έρχομαι σε επαφή με το θαύμα της ζωής. Με κάθε τρόπο. Να κρατάω στα χέρια μου νεογέννητα, να μιλάω με τις πανευτυχείς μανούλες και να συγκρατώ με δυσκολία τα δάκρυά μου (όπως αυτή τη στιγμή). Να αναρωτιέμαι αν θα έρθει και για μένα αυτή η ώρα, ή αν αυτή θα είναι η ειρωνία της δικής μου ζωής. Δύο χρόνια μετά, στο διπλανό δωμάτιο, κοιμάται το κορισάκι μου. Το "φυσιολογικό" κοριτσάκι μου. Έτσι θα γίνει και με εσένα. Και πιο σύντομα. Και θα το βλέπεις στην αγκαλίτσα σου και θα σκέφτεσαι " μικρούλι, εγώ σε φιλοξένησα 9 μήνες, και φρόντισα για το καλό σου, και ήμουν γερή για να είσαι γερό", και αυτό θα σε κοιτάζει με τα ματάκια του και θα σου λέει με χίλιους τρόπους πόσο σε ευχαριστεί!!!

Υ.Γ. και εμένα το ίδιο μου είπαν τότε, και ούτε εγώ είχα κάτι, ούτε ο άντρας μου. Δεν έφταιγε κανείς. Είσαι τυχερή που ο γιατρός σου θέλει να σε ψάξει. Τα πρωτόκολλα (γιατί και στην ιατρική με αυτά δουλεύουν) λένε ότι πάνω από 6 αποβολές οφείλουν να χαρακτηριστούν ως "καθ' έξιν" άρα και να διερευνηθούν!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα έφταιγες εσύ εάν ήξερες οτι κάτι συμβαίνει και το παράβλεπες, εάν δεν ήθελες να κάνεις εξετάσεις, εάν εξέθετες τον εαυτό σου σε βλαβερούς παράγοντες, εάν κάπνιζες τρελά και έπινες όλο το Βόσπορο καθημερινά.

Απ' οσο σε έχω παρακολουθήσει μέσα στο site ΤΙΠΟΤΕ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ!!

ΑΝΤΙΘΕΤΑ από τότε που έγινε και το δεύτερο περιστατικό είσαι πολύ υπεύθυνη στο να ενημερωθείς και να κάνεις το καλύτερο δυνατό, είσαι στο δρόμο για τις σωστές εξετάσεις, ψάχνεις τους γιατρούς εξονυχιστικά και ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΡΥΟΤΥΠΟ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΚΑΙ ΑΡΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΈΧΕΤΕ ΤΟ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ (θρομβοφιλίες, θέματα ανατομίας της μήτρας κλπ.).

Νομίζω πρέπει να το πάρεις αλλιώς και έχουν δίκιο όλα τα κορίτσια που έγραψαν ως εδώ.

 

Και επηρεασμένη από την ιστορία φίλης να σου πω οτι λέω και στον εαυτό μου καθημερινά:

ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΛΟΓΗ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΙΔΑΚΙ, ΘΑ ΦΤΑΙΣ ΑΝ ΛΟΓΩ ΚΑΚΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙΣ, ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΘΑ ΦΤΑΙΣ ΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ ΑΛΛΟ. ΝΑ ΝΟΙΑΖΕΣΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗς ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗΣ (μέσος όρος αποβολών για κάθε γυναίκα 1-2, άρα άλλες καμία και άλλες 2-3).

ΠΑΡΕ ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ Η Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΣΚΟΤΕΙΝΙΑΖΕΙΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ!!

ειμαστε μαζί σου και το ξέρεις όπως και εμείς σε νιώθουμε κοντά μας!

Φαλαλ

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτα που λες καλε?

Δεν φταις εσυ, δεν φταιει κανείς. Απλα έγινε. Προσπαθησε σε παρακαλω να συνέλθεις γιατι φορτώνοντας τον εαυτό σου ενοχες χωρις λόγο , δεν κανεις τίποτα.

 

Υπαρχουν πολλα πραγματα που γίνονται και φταίμε εμεις. Αυτο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ενα απο αυτο. Αυτο ειναι κατι που επιλέγει κάποιος άλλος χωρίς να ξέρουμε ποτέ την απάντηση σε αυτο το γιατι

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΘΩ...ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ, ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΑΙΤΗΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ,ΟΜΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ.ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ,ΑΦΗΣΕ ΤΑ ΠΙΣΩ ΣΟΥ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ, ΤΟ ΟΦΕΙΛΕΙΣ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΘΕΙ :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι κοπέλα μου εσύ δεν σκότωσες κανέναν!!!!!!!!!!!! Μην σκέφτεσαι έτσι........

Αν ήξερες ότι είχες κάτι θα το έψαχνες απο πιο μπροστά δεν το ήξερες...........

Πάνε κάνε τις εξετάσεις που θα σου πει ο γιατρός σου και σου εύχομαι καλά αποτελέσματα (να δεις που δεν ΄θα είναι τίποτα σοβαρό) και σύντομα να γίνεις μανούλα!!!!!!!!!!!!!

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου γλυκό, μην σε παίρνει από κάτω. Πολλές ήταν στην θέση σου και μετά κάνανε πολλά και γερά παιδάκια. Κάνε υπομονή και έχε θετική σκέψη. Ο πόνος θα περάσει...

 oIKlp2.png

Link to comment
Share on other sites

andro2 τι λογια ειναι αυτα?κοριτσακι μου γλυκο σκεψου λογικα και καθαρα...μερικα πραγματα συμβαινουν για καποιο λογο...δεν ΣΚΟΤΩΣΕΣ κανεναν μονο τον εαυτο σου σκοτωνεις με αυτη την αντιμετωπιση..

προσπαθησε να δυναμωσεις και να προσπαθησεις ξανα ολα θα πανε καλα..

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάθεσαι και μιλάς με τον κάθε καλοθελητή?Μη λες τα προσωπικά σου στον καθένα.Τι είναι αυτά τα πράγματα?Στην εποχή μας άνθρωπος χωρίς παιδί σχεδόν αδύνατον.Μη συζητάς τα προσωπικά σου και μαζεύεται φθόνος γύρω σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μιλαγα με κάποια ''συγγενή'' πριν από λίγο.

ξέρετε τί μου είπε;

 

''μηπως να αρχίσετε να σκέφτεστε τη ζωή σας χωρίς παιδί;''

Μήπως είναι εντελώς πυροβολημένη; Μήπως να απέφευγε να καταπιεί το σάλιο της, μη τυχόν και δηλητηριαστεί; Μήπως να της άστραφτες κανένα φούσκο για να μην ξαναπεί τέτοιες μλκς;

Σου το ξαναείπα, δεν έχεις επιλογή, πρέπει να τραβήξεις το δρόμο που χάραξες, μέχρι τέλους.

Link to comment
Share on other sites

εμ, δεν τα συζητάω εγώ

τα είχε προλάβει άλλος του πολύ κοντινού συγγενικού περιβάλλοντος που έτυχε και ήταν μπροστά όταν μίλαγα με τον γιατρό για τον καρυότυπο...

πήρε δήθεν να συμπαρασταθεί.

να την χ..ω τέτοια συμπαράσταση και ιδίως από καποιον που μιλάει εκ του ασφαλούς εχοντας παιδια

έτσι αναγκάζεσαι και τους κάνεις όλους πέρα και αν τελικά έχεις την ατυχία όντως να μείνεις χωρίς παιδιά είσαι η στείρα, η στριφνή, η στρίγγλα, η άτεκνη, η κακιά................

εγώ όμως και κάθε άλλη από εμάς που ταλαιπωρείται να αποκτήσει παιδί ή το έχει κάνει συνειδητά, έχω επίγνωση του τι θέλω και ακριβώς επειδη το λαχταρώ τόσο και με παιδεύει τόσο, αν θέλει ο Θεός και μου το στείλει, θα κάνω ΤΑ ΠΑΝΤΑ για να ειναι ευτυχισμένο και υγίές.

Γιατί πλεον έχω φτάσει σε σημείο πριν από το ''εγώ'' να έρχεται στο μυαλό μου η λέξη ''ΑΥΤΟΘΥΣΙΑ'' και ''ΑΥΤΑΠΑΡΝΗΣΗ''

ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΗΡΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΝΕ

ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΊΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΑΥΤΟΥ

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΗΡΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΝΕ

ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΛΛΑ ΕΊΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΑΥΤΟΥ

 

πες τα κοριτσι μου να ξεσκασεις!! δεν φταις εσυ που μερικων το μυαλο ειναι μικροτερο του κουκουτσιου (σορυ κιολας) ουτε κανεις μπορει να καταλαβει την δικη σου ψυχολογια!

ΜΗ ΜΑΣΑΣ.. στο τέλος θα βγεις νικητρια και θα τους γραψεις αυτους που σε πικροχολουν.. εκει!! ξερεις εσυ!!

Link to comment
Share on other sites

μ'αρέσει ο θυμός και τα νεύρα γιατί δεν είναι κάτι παθητικό,γιατί πεισμώνουμε και δυναμώνουμε :cool: όρμα σε όποιον λέει βλακείες και μέσα σου ησύχασε: θα κάνεις παιδάκια και θα είναι πολύ τυχερά με μια μαμά σαν και σένα :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να της πεις ότι εύκολα φαντάζεσαι τη ζωή σου χωρίς να ξαναδείς τα μούτρα της :evil:

Λοιπόν υπάρχουν γονείς που κακοποιούν τα παιδιά τους. Υπάρχουν γονείς που γεννάνε 5-6 και τα βγάζουν στα φανάρια να ζητιανεύουν. Αυτοί πράγματι φταίνε γιατί περιφρόνησαν ένα δώρο που τους χάρισε η φύση και η τύχη τους και το πετάνε στα σκουπίδια.Κι αν η τύχη δε στάθηκε ευνοϊκη μέχρι στιγμής μαζί σου εσύ θα κάνεις τον αγώνα σου και θα την αλλάξεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι!

Λοιπόν, θα την πάρεις τηλέφωνο. Θα της μιλήσεις για την κουβέντα που είπε και για το πόσο πολύ σε πείραξε. Οτι καταλαβαινεις την αμηχανία της στιγμής και πως όταν κάποιος μιλάει εκ του ασφαλούς και χωρίς αντίστοιχη εμπειρία ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟΥ και πως εάν σε αντίστοιχη περίπτωση (που κούφια η ώρα πάθαιναν κάτι τα παιδιά της) όταν θα ήταν σε ένταση και ανησυχία της έλεγες εσύ την ίδια κουβέντα ΜΑΛΛΟΝ θα της κακοφαινόταν το ίδιο. Επίσης, οτι το θέμα σου δεν είναι κάτι προς δημοσιοποίηση, οτι και η ίδια ίσως να μην ήταν στις επιλογές σου για να το μοιραστείς και οτι δεν θέλεις να το συζητήσεις ΠΟΤΕ ΠΑΛΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.

Να μη σου πω δε, τι θα έσουρνα στον ενδιάμεσο που έκανε διάχυση της πληροφορίας εν αγνοία σου!!!

Και εάν δε μπορείς να το κάνεις εσύ δώσε μου το τηλέφωνο να το κάνω εγώ! Άντε γιατί φτάνει πια με τις παρόλες του κάθε άσχετου :mad:

Πολλά φιλιά σου στέλνω κορίτσι μου και μηνύματα συμπαράστασης!!

Φαλαλ

Link to comment
Share on other sites

μιλαγα με κάποια ''συγγενή'' πριν από λίγο.

ξέρετε τί μου είπε;

 

''μηπως να αρχίσετε να σκέφτεστε τη ζωή σας χωρίς παιδί;''

 

έλεος! αίσχος, και απαράδεκτο.. το άτομο που το είπε, πραγματικά ειναι αναίσθητο! δε μπορώ να φανταστώ τιποτε που να πληγώνει περισσότερο απο αυτό, αν ήμουν στην δική σου περίπτωση! αν είναι δυνατον... :?

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ

ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΕΞΑΛΛΟΥ Ο,ΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ Κ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ

ΕΤΣΙ Κ ΕΣΥ ΜΟΝΟ ΔΥΝΑΤΗ ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΜΟΝΟ ΔΥΝΑΤΗ ΨΥΧΗ ΜΟΥ

ΞΕΚΙΝΑ ΤΩΡΑ Κ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΣΟΥ

Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΣΕΝΑ

ΦΙΛΑΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites

μιλαγα με κάποια ''συγγενή'' πριν από λίγο.

ξέρετε τί μου είπε;

 

''μηπως να αρχίσετε να σκέφτεστε τη ζωή σας χωρίς παιδί;''

 

Ε δεν είμαστε καλά!!

Με τους συγγενείς γεννιόμαστε και έτσι τους ανεχόμαστε.

Μη κάθεσαι και σκας!Ακους εκεί..

Μήπως να σου έδινε τα δικά της παιδιά η έξυπνη να δει πως είναι η ζωή χωρίς παιδί?

Γκρρρρ!!! :twisted:

Σήμερα πλέον όλες οι γυναίκες έχουν δικαίωμα να αποκτήσουν παιδιά!Και έχουν και τα μέσα,αυτό είναι το σημαντικό!

Link to comment
Share on other sites

μιλαγα με κάποια ''συγγενή'' πριν από λίγο.

ξέρετε τί μου είπε;

 

''μηπως να αρχίσετε να σκέφτεστε τη ζωή σας χωρίς παιδί;''

Ανδρο μου μην σου φαινεται περιεργο αν θυμασαι τι σου ειπα πριν 2 μερες μονο εσυ και ο αντρας σου μπορειτε να καταλαβεται τον πονο.οι υπολοιποι θα το παιζουν ειδικοι στις πλατες σασ.εγω τα εχω περασει και τα ξερω.η καλυτερη αμυνα ειναι η επιθεση!οσο εσυ εχεις το κεφαλι κατω και κατηγορεις τον ευατο σου ,αυτοι θα κανουν πως σου χαιδευουν την πλατη και θα βαζουν δυναμη να σε σπρωξουν πιο κατω!εγω οταν απεβαλλα ειπα στον αντρα μου να μεταβιβασει σε ολους οτι ειμαι καλα κ δεν θελω να με παρει κανενας τηλ.μονο η πεθερα μου πηρε μετα απο δυο μερες δειλα και απλα μου ειπε οτι συμβαινουν αυτα κ να ξαναπροσπαθησουμε.

καλυτερα να με πουν σκληρη η κακια παρα να με λυπουνται.το ιδιο να κανεις κ εσυ.δεν εχεις αναγκη ουτε την λυπηση ουτε την παρηγορια κανενος .Πες οτιν ηταν μια ατυχια ,σηκωσε το κεφαλι και αρχισε να προετοιμαζεσαι για το επομενο νινι.Ηζωη ειναι σκληρη και μας δοκιμαζει καθημερινα αν λυγισεις με την πρωτη αναποδια εσυ θα βγεις χαμενη.Δες απο την αναποδη αυτο που σου λενε και απεδειξε τους οτι μπορεις να κανεις υγιεστατα παιδια.καλη επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...