Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βιοχημική εγκυμοσύνη - Αποβολη


Georgia32

Recommended Posts

Καλημέρα και χρόνια πολλά ! Είχα την ατυχία να περάσω μια βιοχημική εγκυμοσύνη και φυσικά μια αυτόματη αποβολή . Προσπαθούμε από τον Δεκέμβριο και η χαρά μας όταν είδαμε το τεστ θετικό δεν περιγράφεται , δυστυχώς το Μ. Σάββατο είχα αίμα και αν και πήγα στο νοσοκομείο δυστυχώς απαντήσεις δεν πήρα, βλέπεται αργία. Χοριακή δεν κανανε και όπως μου είπαν δεν έχουν τεστ επιβεβαιώσεις λόγο κρίσης ! ήθελα να ρωτήσω αν κάποια είχε παρομοια εμπειρία και έμεινε ξανά έγκυος γρήγορα , ανησυχώ ότι κάτι δεν πάει καλά…ευχαριστώ προκαταβολικά να είστε καλά!

Αριάδνη μου, ξημερώνει γιατί σʼ έχω..

EcQXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 172
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και χρόνια πολλά ! Είχα την ατυχία να περάσω μια βιοχημική εγκυμοσύνη και φυσικά μια αυτόματη αποβολή . Προσπαθούμε από τον Δεκέμβριο και η χαρά μας όταν είδαμε το τεστ θετικό δεν περιγράφεται , δυστυχώς το Μ. Σάββατο είχα αίμα και αν και πήγα στο νοσοκομείο δυστυχώς απαντήσεις δεν πήρα, βλέπεται αργία. Χοριακή δεν κανανε και όπως μου είπαν δεν έχουν τεστ επιβεβαιώσεις λόγο κρίσης ! ήθελα να ρωτήσω αν κάποια είχε παρομοια εμπειρία και έμεινε ξανά έγκυος γρήγορα , ανησυχώ ότι κάτι δεν πάει καλά…ευχαριστώ προκαταβολικά να είστε καλά!

καλημερα και να μην σκεφτεσαι αρνητικα. το αιμα ειναι πολυ συνηθες στις περισσοτερες εγκυμοσυνες και πολλες φορες ειναι σημαδι εμφυτευσης. αν δεν συνοδευεται απο πονο μαλλον ειναι κατι αδιαφορο. ειχα αιμα και στις δυο μου εγκυμοσυνες. σου ευχομαι ολα να πανε καλα:-P

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια πολλά!!Εγώ έμεινα έγκυος τον Δεκέμβρη αλλά δεν κράτησε πολύ..Απέβαλλα στην 5η εβδομάδα..Τώρα, μετά από 2 μήνες είμαι ξανά έγκυος..Μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε..Απλά καλό είναι όπως μου είχε πεί και ο γιατρός μου να περιμένεις 2-3 μήνες...Εμείς μόλις τέλειωσε ο 2ος μήνας προσπαθήσαμε ξανά (σκεφτόμενοι ότι μπορεί να καθυστερήσουμε να το πιάσουμε αυτή τη φορά) αλλά είμαι πάλι εδώ και πάλι έγκυος!!!Δεν θέλει άγχος!!!Όλα καλά θα πάνε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά ! Είχα την ατυχία να περάσω μια βιοχημική εγκυμοσύνη και φυσικά μια αυτόματη αποβολή . Προσπαθούμε από τον Δεκέμβριο και η χαρά μας όταν είδαμε το τεστ θετικό δεν περιγράφεται , δυστυχώς το Μ. Σάββατο είχα αίμα και αν και πήγα στο νοσοκομείο δυστυχώς απαντήσεις δεν πήρα, βλέπεται αργία. Χοριακή δεν κανανε και όπως μου είπαν δεν έχουν τεστ επιβεβαιώσεις λόγο κρίσης ! ήθελα να ρωτήσω αν κάποια είχε παρομοια εμπειρία και έμεινε ξανά έγκυος γρήγορα , ανησυχώ ότι κάτι δεν πάει καλά…ευχαριστώ προκαταβολικά να είστε καλά!

 

αν το αιμα δεν συνεχιζει..μην ανησυχεις... κανε ομως χοριακη απο τις τιμεσ ο γιατρος σου θα καταλαβει.....ομοιοπαθουσα βλεπεις κι εγω

 

σου ευχομαι ολοψυχα, γιατι νιωθω την αγωνια σου, ολα να πανε καλα να εχεις χοριακη κατι...χιλιαδες και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!:)

BYMup3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στη βιοχημική κύηση στους πόσους μήνες ή βδομάδες αποβάλλεται το έμβρυο;
αν δεν κανω λάθος στη βιοχημική δεν εχει προλαβει ακομα να σχηματιστεί έμβρυο. η βιοχημική είναι περίπου σαν να αργησε να ερθει η περιοδος 1 εβδομάδα - πολλές γυναικες δεν την καταλαβαινουν καν... αν φτασουμε να μιλάμε για μηνες μιλάμε για παλίνδρομη.

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορεί να είσαι 3 εβδομάδων έγκυος και να μην έχεις βιοχημική αποβολή, αλλά κανονική; (ενώ ξέρεις ότι είσαι έγκυος)...

 

 

καθε αποβολη που γινεται πριν τον 1ο υπερηχο λεγεται βιοχημικη.

Link to comment
Share on other sites

βιοχημικη ειναι η εγκυμοσυνη η οποια ανιχνευεται μονο βιοχημικα δηλαδη στο αιμα ή τα ουρα...επομενως αποβαλλεται το κυνημα στοην 1η εβδομαδα καθυστερησης οπως ειπαν και τα κοριτσια πιο πανω και επομενως δε χρειαζεται αποξεση απλα αδιαθετεις. συνηθως τα εμβρυα(σποροι ) εχουν γενετικες ανωμαλιες και τα αποβαλλει η φυση ως μη υγιη. περασα και εγω μια βιοχημικη το δεκεμβριο αλλα ακομα προσπαθω..

 

γεωργια μην ανησυχεις πιασατε παιδακι σε πολυ συντομο διαστημα αρα πιστευω οτι γρηγορα θα ξαναμεινεις εγκυος.

καλη επιτυχια:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα δεν ξέρω κατά πόσον είμαι σχετική με το θέμα ή όχι αλλά θα ήθελα να μου απαντήσετε..είχα αναφερθεί ξανά μπορεί και να το έχετε διαβάσει ή και όχι δεν παίζει ρόλο να ρωτήσω λοιπόν:τον προηγούμενο μήνα είχα καθυστέρηση 5 ημέρες σε σταθερό κύκλο αδιαθέτησα ένα βράδυ μετά απο έντονο τσακωμό με τον μπαμπά μου..είχα κάνει ένα τεστ το οποίο είχε βγει αρνητικό λέτε να υπήρξε περίπτωση βιοχημικής εγκυμοσύνης;Στον γιατρό δεν πήγα και ούτε και τον ρώτησα τηλεφωνικώς δεν τον ενημέρωσα καθόλου.

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δεν ξέρω κατά πόσον είμαι σχετική με το θέμα ή όχι αλλά θα ήθελα να μου απαντήσετε..είχα αναφερθεί ξανά μπορεί και να το έχετε διαβάσει ή και όχι δεν παίζει ρόλο να ρωτήσω λοιπόν:τον προηγούμενο μήνα είχα καθυστέρηση 5 ημέρες σε σταθερό κύκλο αδιαθέτησα ένα βράδυ μετά απο έντονο τσακωμό με τον μπαμπά μου..είχα κάνει ένα τεστ το οποίο είχε βγει αρνητικό λέτε να υπήρξε περίπτωση βιοχημικής εγκυμοσύνης;Στον γιατρό δεν πήγα και ούτε και τον ρώτησα τηλεφωνικώς δεν τον ενημέρωσα καθόλου.

 

εγω με μια βιοχημικη σιγουρη και νομιζω τωρα παω για την 2η (περιμενω για να αυξηθει η μικρη μου χοριακη, αλλα δεν το βλεπω :cry:)

τα τεστ του φαρμακειου βγαιναν θετικα!!! και οι χοριακες θετικες αλλα σχετικα μικρες....

αυτα.

σου ευχομαι καλη τυχη και γρηγορα με ενα μωρακι στην αγκαλιτσα σου;)

BYMup3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παρά πολύ για τις απαντήσεις σας.. Δυστυχώς η χοριακή μου ήταν 21, περίμενα περίοδο στις 16 Απρίλιου οπότε έπρεπε να είναι πολύ περισσότερο, όπως μου είπε η γιατρός αν δεν έκανα τεστ δεν θα το καταλάβαινα θα νόμιζα ότι είναι περίοδος! Μου είπε ότι αυτό συμβαίνει όταν είσαι 4-5 εβδομάδων, το μόνο καλό είναι ότι δε πέρασε στην μήτρα οπότε δεν θα χρειαστεί να κάνω καμιά άλλη ενεργεία..Στεναχωρήθηκα παρά πολύ αλλά μετά σκεφτομαι ότι θα ήταν χειρότερα αν άκουγα καρδούλα.. Σας ευχαριστώ και πάλι , ελπίζω σύντομα να ξαναδώ τεστ θετικό!!

Αριάδνη μου, ξημερώνει γιατί σʼ έχω..

EcQXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Georgia μην στεναχωριεσαι...όλα θα πάνε καλά...

Ειχα κι εγώ μια βιοχημική τον Αυγουστο που μας πέρασε..ίσα που προλάβαμε να χαρούμε και τελείωσε.Με είχε πάρει τόσο πολύ απο κάτω που δεν ήθελα να ξαναπροσπαθήσω.

Ε λοιπόν τον επόμενο μήνα έμεινα έγκυος και να φανταστείς μόνο με δύο επαφές γιατί μετά απο αυτό δεν ήμουν καλά ψυχολογικά και δεν είχα όρεξη.Ετσι όπως θα δεις και στο τικεράκι μου σε ένα μήνα περίπου θα έχω το μωράκι μου!!!

Ηρέμησε,κάνε λίγο υπομονή και θα έρθει γρήγορα...σου εύχομαι τα καλύτερα!

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tzo28 σου εύχομαι τα καλυτέρα και σ ευχαριστώ πολύ!

Carmen πραγματικά καταλαβαίνω πως νιώθεις ελπίζω να ανέβει η χοριακή σου και όλα να πάνε καλά, περιμένω να μάθω νέα σου!!!

Emi μου έδωσες πολύ κουράγιο, σου εύχομαι ολόψυχα μια πολύ καλή εγκυμοσύνη..

Σας ευχαριστώ όλες πραγματικά!!

Αριάδνη μου, ξημερώνει γιατί σʼ έχω..

EcQXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

koριτσια καλησπερα..χαιρομαι που σας βρηκα.ημουν σε αλλη σελιδα..ααχ τωρα εχω και εχω μια τετοια περιπτωση με χοριακη απο 150 να παφτει στα 50 και αδιαθατησα..κανω μια πολυ δυσκολη δουλεια και αυτο φταιει..στεναχωρεθηκα πολυ.3μερες ελιωσα στο κλαμα..μετα μενεις ξανα ευκολα εγκυος?

J69np3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά ! Είχα την ατυχία να περάσω μια βιοχημική εγκυμοσύνη και φυσικά μια αυτόματη αποβολή . Προσπαθούμε από τον Δεκέμβριο και η χαρά μας όταν είδαμε το τεστ θετικό δεν περιγράφεται , δυστυχώς το Μ. Σάββατο είχα αίμα και αν και πήγα στο νοσοκομείο δυστυχώς απαντήσεις δεν πήρα, βλέπεται αργία. Χοριακή δεν κανανε και όπως μου είπαν δεν έχουν τεστ επιβεβαιώσεις λόγο κρίσης ! ήθελα να ρωτήσω αν κάποια είχε παρομοια εμπειρία και έμεινε ξανά έγκυος γρήγορα , ανησυχώ ότι κάτι δεν πάει καλά…ευχαριστώ προκαταβολικά να είστε καλά!

συμπατριωτισσα περασαμε τα ιδια τις ιδιες μερες!!!!και ουτε μενα μου καναν χοριακη.τα πηγα κυριακη του πασχα στη γενικη θεσ/κη και πηρα την κρυαδα

J69np3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα και καλο κουραγιο σε ολες μας,λυπαμαι πολυ που τοσες πολλες κοπελες περναμε τοσες δυσκολες καταστασεις....

εγω εγραψα και σε αλλο τοπικ την περιπτωση μου,με τελευταια περιοδο 16/3 και θετικο τεστ στις 17/4,την μεγαλη πεμπτη ξεκινησε αιμορραγια η οποια κρατησε μεχρι την δευτερα του πασχα,την τριτη εκανα υπερηχο στον οποιο ειδαμε σακο αλλα η χοριακη ηταν μοναδα.....φοβαμαι μηπως χρειαστω αποξεση,ο γιατρος λεει να περιμενω αιμορραγια τις επομενες μερες αλλα ανησυχω,σε ποιες περιπτωσεις φαινεται να χρειαζεται επεμβαση;

υπαρχει πιθανοτητα να αποβληθει μονο του τωρα;

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Eμεινα εγκυος τον επομενο μηνα μετα απο βιοχημικη εγκυμοσυνη-τωρα ο γιος μου ειναι 26 μηνων.Ο γιατρος μου με προετρεψε να ξαναπροσπαθησω αμεσως και να μην περιμενω καθολου.Και ειχε δικιο...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα και καλο κουραγιο σε ολες μας,λυπαμαι πολυ που τοσες πολλες κοπελες περναμε τοσες δυσκολες καταστασεις....

εγω εγραψα και σε αλλο τοπικ την περιπτωση μου,με τελευταια περιοδο 16/3 και θετικο τεστ στις 17/4,την μεγαλη πεμπτη ξεκινησε αιμορραγια η οποια κρατησε μεχρι την δευτερα του πασχα,την τριτη εκανα υπερηχο στον οποιο ειδαμε σακο αλλα η χοριακη ηταν μοναδα.....φοβαμαι μηπως χρειαστω αποξεση,ο γιατρος λεει να περιμενω αιμορραγια τις επομενες μερες αλλα ανησυχω,σε ποιες περιπτωσεις φαινεται να χρειαζεται επεμβαση;

υπαρχει πιθανοτητα να αποβληθει μονο του τωρα;

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

απ οσο ξερω πρεπει να ερθει αιμοραγια για να μη χρειαστει αποξεση..τοτε δλδ καθαριζει ο οργανισμος...η εγκυμοσυνη σου ηταν κ πολυ λιγων εβδομαδων οποτε ιισως να μη χρειαστει να κανεις κ τπτ και να το αποβαλει μονος του.

μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε...απ οτι βλεπω εχεις ηδη 1 παιδακι οποτε υπομονη και συντομα θα ερθει και το επομενο..εγω εμεινα στη προσπαθεια να το φερω στη ζωη δε τα καταφερα ομως αλλα τι στο καλο δε μπορει θα υπαρχει θεος!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

απ οσο ξερω πρεπει να ερθει αιμοραγια για να μη χρειαστει αποξεση..τοτε δλδ καθαριζει ο οργανισμος...η εγκυμοσυνη σου ηταν κ πολυ λιγων εβδομαδων οποτε ιισως να μη χρειαστει να κανεις κ τπτ και να το αποβαλει μονος του.

μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε...απ οτι βλεπω εχεις ηδη 1 παιδακι οποτε υπομονη και συντομα θα ερθει και το επομενο..εγω εμεινα στη προσπαθεια να το φερω στη ζωη δε τα καταφερα ομως αλλα τι στο καλο δε μπορει θα υπαρχει θεος!

 

αχ κοριτσακι μου,εχω διαβασει την ιστορια σου και εχω συγκλονιστει,σου ευχομαι απ'την καρδια μου να εισαι δυνατη και να φερεις στον κοσμο ενα υγιεστατο μωρακι...

δεν θελω να φανω αχαριστη,αισθανομαι τεραστια ευγνωμοσυνη που εχω το γιο μου,και εξαιτιας του ο πονος της απωλειας βιωνεται πολυ διαφορετικα...και φυσικα ηταν σε πολυ αρχικο σταδιο της εγκυμοσυνης...παρ'ολα αυτα βεβαια ποναω και ματωνω,το αγαπησα απο την στιγμη που ενιωσα οτι ειναι μεσα μου.

τωρα φοβαμαι γιατι ειμαι στην αναμονη για αιμορραγια,και δεν ξερω τι να περιμενω,δεν ξερω ποτε θα ηρεμησω,δεν ξερω αν θα χρειαστω επεμβαση,φοβαμαι πολυ.

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσακι μου,εχω διαβασει την ιστορια σου και εχω συγκλονιστει,σου ευχομαι απ'την καρδια μου να εισαι δυνατη και να φερεις στον κοσμο ενα υγιεστατο μωρακι...

δεν θελω να φανω αχαριστη,αισθανομαι τεραστια ευγνωμοσυνη που εχω το γιο μου,και εξαιτιας του ο πονος της απωλειας βιωνεται πολυ διαφορετικα...και φυσικα ηταν σε πολυ αρχικο σταδιο της εγκυμοσυνης...παρ'ολα αυτα βεβαια ποναω και ματωνω,το αγαπησα απο την στιγμη που ενιωσα οτι ειναι μεσα μου.

τωρα φοβαμαι γιατι ειμαι στην αναμονη για αιμορραγια,και δεν ξερω τι να περιμενω,δεν ξερω ποτε θα ηρεμησω,δεν ξερω αν θα χρειαστω επεμβαση,φοβαμαι πολυ.

να μη φοβασαι..οτι ειναι να γινει θα γινει για καλο κ επεμβαση να χρειαστει να κανεις κ παλι για τι καλο σου θα ειναι.οποτε αστο κ οπως ερθει..

να μη στεναχωριεσαι..εχεις δικιο οτι ειναι δυσκολο οπως και να χει κ αυτο ενα παιδακι ηταν οχι ολοκληρωμενο αλλα δικο σου...

στη δικια μου περιπτωση ηταν πολυ προχωρημενη κατασταση και ενα απ τα σπανια περιστατικα που φαντασου στο ευρυτερο περιβαλλον μου δεν εχει συμβει πουθενα και στο φορουμ ακομα δεν υπαρχουν πολλες παρομοιες ιστοριες.γιαυτο ερχεσαι κ λες γιατι σε μενα?γιατι να συμβαινει γενικα???

Link to comment
Share on other sites

Tzo28 σου εύχομαι τα καλυτέρα και σ ευχαριστώ πολύ!

Carmen πραγματικά καταλαβαίνω πως νιώθεις ελπίζω να ανέβει η χοριακή σου και όλα να πάνε καλά, περιμένω να μάθω νέα σου!!!

Emi μου έδωσες πολύ κουράγιο, σου εύχομαι ολόψυχα μια πολύ καλή εγκυμοσύνη..

Σας ευχαριστώ όλες πραγματικά!!

 

 

καλημερα!!!

εμενα τα νεα μου δεν ειναι καλα....

αδιαθετησα:cry:

τι να κανουμε????

ανυσηχω απλα γιατι εχω 2 στα 2...

ειχα πανω απο μια βδομαδα καθυστερηση,8 μερες, ο γιατρος μου ειπε να κανω την Δευτερα χοριακη και απο κει θα δουμε...ελπιζω τωρα να εχει πεσει αρκετα γιατι δεν θελω να κανω αποξεση!!!!(πως αντιστρεφονται τα πραγματα ε???)μεχρι χθεσ προσευχομουν να ανεβαινει και τωρα θελω σαν τρελη να πεσει!!!!!!

αχχχχ κοριτσακια μου τι τραβαμε για να γινουμε μανουλες..... και νομιζα πως ηταν πολυ απλο.....

BYMup3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα και καλο κουραγιο σε ολες μας,λυπαμαι πολυ που τοσες πολλες κοπελες περναμε τοσες δυσκολες καταστασεις....

εγω εγραψα και σε αλλο τοπικ την περιπτωση μου,με τελευταια περιοδο 16/3 και θετικο τεστ στις 17/4,την μεγαλη πεμπτη ξεκινησε αιμορραγια η οποια κρατησε μεχρι την δευτερα του πασχα,την τριτη εκανα υπερηχο στον οποιο ειδαμε σακο αλλα η χοριακη ηταν μοναδα.....φοβαμαι μηπως χρειαστω αποξεση,ο γιατρος λεει να περιμενω αιμορραγια τις επομενες μερες αλλα ανησυχω,σε ποιες περιπτωσεις φαινεται να χρειαζεται επεμβαση;

υπαρχει πιθανοτητα να αποβληθει μονο του τωρα;

 

ειχα μια βιοχημικη περσυ τον Αυγουστο και μια τωρα!!!!αστα!!!

ο γιατρος κοιταει την χοριακη αφου εχει πεσει τοσο μην ανησυχεις!!!δεν θα χρειαστει αποξεση ...ουτε εγω χρειαστηκα ...καθαρισε μονο του...

απλα πηγα 2 φορες και μου εκανε υπερυχο για να σιγουρευτει πως ειχα καθαρισει τελειως παρολο που η χοριακη νομιζω ηταν 4!!!

θυμαμαι παντως ειχα αιμα για πολλες μερες!!!!κ γι αυτο πηγα και 2η φορα για να σιγουρευτει ο γιατρος πως δεν εχει μεινει τπτ!!!αυτα απο μενα αντε να δουμε τωρα τι θα γινει.....

σου ευχομαι ολοψυχα να μην σου ξανασυμβει....και απο εδω και μπρος ολες μασ να εχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες και υγειει σπορακια....

BYMup3.png
Link to comment
Share on other sites

carmen σου ηρθε περιοδος,ε;τι να πω,λενε πως γινεται για καλο,πως το σωμα μας αποβαλλει κατι που δεν ηταν υγιες και βιωσιμο...αν αυτο ειναι παρηγορια.

pinakii δεν υπαρχουν απαντησεις,δυστυχως εγω απο τον ευρυτερο κυκλο μου εχω αρκετα παραδειγματα τετοιων περιπτωσεων,και με πιο μεγαλα μωρα,και με τελειομηνα μωρα,και με νεογεννητα....δραμα,καταστασεις που ουτε ξεχνιουνται ουτε ξεπερνιουνται.

οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο,ετσι δεν ειναι;

μακαρι σε λιγο καιρο να γραφουμε ολες τα ευχαριστα νεα,να μην τα ξαναπερασει αυτα καμια κοπελα....

εγω ακομα στην αναμονη για αιμορραγια ειμαι.για να δουμε...

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...