Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΙΑ ΠΑΝΑ ΔΕ ΦΤΑΝΕΙ!!!


Recommended Posts

Με αφορμη αυτο που ειπατε για το πουλακι των αγοριων...βρε κοριτσια κανει να τους βαζουμε το πουλακι προς τα κατω?Το λεω γιατι εχω την αισθηση οτι τα αγορια οταν θελουνε να ουρησουνε το πουλακι τους ανεβαινει κ μολις τελειωσουν τοτε ξαναπεφτει(εχω δει τον μικρο μου)αλλα αν το πουλακι πιεζεται να μενει προς τα κατω αυτο δεν ειναι κακο?Δε ξερω...ρωταω...γιατι και οι γιαγιαδες μου λεγανε να βαζω το πουλακι του να κοιταει επανω η λιγο πλαγια,κι ετσι κανω,χαζομαρα?:rolleyes:

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ο μικρος μου ειναι σχεδον δυο οποτε δυσκολο να τον περιμενει!

αυτο με το πουλακι παντα πρεπει να κοιταει προς τα κατω μου το ειπε ο παιδιατρος και μαλιστα μου ειπε οτι αποφευγουμε και πολυ τον κινδυνο ουρολοιμοξεων ετσι

επισης ποτε δεν το αφησα 10 ωρες για να ξερω οτι και να γινει στις 4 ωρες το πολυ τους αλλαζω

επισης με το βρακακι καταβολευτηκα και του μικρου τετοια του βαζω γιατι αλλιως τα βγαζουνε μονοι τους- απλα βαζω το πουλακι προς τα κατω και ειναι ΟΚ

κι εμεις ειχαμε πισωγυρισμα με το μωρο και το αντιθετο

δλδ το μωρο βλεπει το μεγαλο και παει στην τουαλετα και τραβαει το πουλι του να φτασει να κατουρησει οπως ο μεγαλος- τρελλο γελιο!

αλλα και ο μεγαλος πισγυρισε πολυ με το μωρο............

θα ψαξω τις πανες που μου λετε η θα το παρω αποφαση οτι και να γινει 8 να ειμαστε στο ποδι

Link to comment
Share on other sites

επισης ποτε δεν το αφησα 10 ωρες για να ξερω οτι και να γινει στις 4 ωρες το πολυ τους αλλαζω

 

:confused::confused::confused: κατσε, γιατι μεχρι τωρα νομιζα οτι ειχα καταλαβει το προβλημα και τωρα με μπερδεψες...

 

Το θεμα δεν ειναι οτι τις καθημερινες που το παιδι κοιμαται περιπου 10 ωρες η πανα αντεχει, αλλα τα σαββατοκυριακα που μπορει νακοιμηθει και 12 υπαρχουν διαρροες;

Τον αλλαζεις ολη νυχτα καθε 4 ωρες;:!: Και παλι εχεις διαρροες;

Link to comment
Share on other sites

:confused::confused::confused: κατσε, γιατι μεχρι τωρα νομιζα οτι ειχα καταλαβει το προβλημα και τωρα με μπερδεψες...

 

Το θεμα δεν ειναι οτι τις καθημερινες που το παιδι κοιμαται περιπου 10 ωρες η πανα αντεχει, αλλα τα σαββατοκυριακα που μπορει νακοιμηθει και 12 υπαρχουν διαρροες;

Τον αλλαζεις ολη νυχτα καθε 4 ωρες;:!: Και παλι εχεις διαρροες;

 

αχ οχι αγω τα μπερδεψα

νομιζα εννοουσες τη μερα να τσεκαρω στο δεκαωρο

ναι τη νυχτα εχουμε και δεκαωρο και δωδεκαωρο

καλα τα ειπες

ειμαι λιγο τεμετερον

Link to comment
Share on other sites

αχ οχι αγω τα μπερδεψα

νομιζα εννοουσες τη μερα να τσεκαρω στο δεκαωρο

ναι τη νυχτα εχουμε και δεκαωρο και δωδεκαωρο

καλα τα ειπες

ειμαι λιγο τεμετερον

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μην αγχωνεσαι ..και εμεις κοψαμε την βραδινη πανα στα 5 .εφου αποκλεισαμε κατι παθολογικο με υπερηχο και ακτινογραφια σταματησαμε τα υγρα μετα τις 7.30 το βραδυ..ενα κατουρηματακι πριν κοιμηθει και ολα οκ..βεβαια ακομα και τωρα τα ατυχηματακια μας τα εχουμε αλλα που θα παει θα στρωσει...

Link to comment
Share on other sites

εμενα ο μικρος 30μηνων,καθε μερα μουσκιδι...!!!!7αρες της λιμπερο,παμπερς.βαβυλινο,ολα τα δοκιμασαμε,τιποτα δεν μας κραταει απο την πλημμυρα..κοιμαται γυρναει μπρουμυτα και ολα τα ουρα συγκεντρωνονται μπροστα με αποτελεσμα να πιεζεται η πανα και να ξεχειλιζει ο κηφισοσ!!!!!!οχι τιποτ'αλλο αλλα δεν του εχω παρει σεντονια τοσα οσα.!!!!

Link to comment
Share on other sites

:confused::confused::confused: κατσε, γιατι μεχρι τωρα νομιζα οτι ειχα καταλαβει το προβλημα και τωρα με μπερδεψες...

 

Το θεμα δεν ειναι οτι τις καθημερινες που το παιδι κοιμαται περιπου 10 ωρες η πανα αντεχει, αλλα τα σαββατοκυριακα που μπορει νακοιμηθει και 12 υπαρχουν διαρροες;

Τον αλλαζεις ολη νυχτα καθε 4 ωρες;:!: Και παλι εχεις διαρροες;

 

 

Χαχα!Κι εγω μπερδευτηκα με αυτο!

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο που μπορει να φανει χαζο,δε γνωριζω,απλα λεω ιδεα και λετε αν γινεται...Αυτα τα βρακια που φορανε στη θαλασα πανω απο τη πανα για να μην υπαρχουνε διαροες?Το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι δεν αναπνεει καλα το δερματακι τους,αν και με 2 κιλα τσισα σιγα μην αναπνεει ετσι κι αλλιως!:rolleyes:Θα εκανε κακο να φοραει κατι τετοιο μονο βραδυ?

 

Τελικα βρηκες μεγαλα νουμερα σε πανα?Ζητα αν καποια μανουλα εχει κουπονακια undergabe (καπως εστι λεγονται) να δοκιμασεις...στακαρφουρ εχει συνηθως τετοια

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

ο γιος μου ειναι κοντα στα 4, εχει βγαλει τις πανες αλλα τη νυχτα του φοραω ακομα....

το πρωι που σηκωνεται ειναι βρεγμενος πολυ, και το πυτζαμακι του... τι να κανω? να τον σηκωνω τη νυχτα να κατουρησει? κοιμαται και βαρια και δε θελω να τον ξυπναω ειναι και ο μικρος διπλα στο αλλο κρεβατακι που ξυπναει με το τσικ!

 

το παιδι κοιμαται καθε βραδυ στις 10.30 και αν εχει παιδικο ξυπναει 8.00 στεγνος, αν δεν εχει παιδικο ομως ξυπναει 10-11 και εκει γινεται η ζημια......καμμια μανουλα να μου δωσει τα φωτα της???

 

η pampers εχουν βγαλει πανες-βρακακια για μεγαλύτερα παιδιά, περισσότερων κιλών, που "βρεχουν ακομη το κρεβάτι τους". pamepers jumpers, νομίζω τις λενε. καπως ετσι...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...