Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Αποφάσισα να εγκαταστήσω ιντερνετ στο σπιτι. Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα αυτό του γραφείου. Επειδή λοιπον δεν ξέρω που παντα τεσσερα βοηθήστε με παρακαλώ. Κάθε πληροφορία δεκτή

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΛΕΝΑ,καλησπερα.Να σου πω=παρε τηλ στις υπηρεσιες του forthnet και πες οτι θελεις το προγραμμα φορτνετ οικονομι.εχει ιντερνετ ολο το 24 ωρο,και σταθερη τηλεφωνια μαζι,με πολυ φτηνες χρεωσεις,και ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΟ ΟΤΕ.,και ολα αυτα μονο με 24 ευρο/μηνα.

 

Εγω,μολις σημερα το εκανα αυτο,αλλαξα δηλαδη,γιατι ειχα χωρια το ιντερνετ και χωρια το σταθερο,πληρωναμε και παγιο οτε,και δεν συμφερει,βλεπω.

Σε ενα μηνα μου ειπανε πως θα ενεργοποιηθει.Νομιζω οτι συμφερει.

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Μακρυα απο την ΟΝ. Μεγαλυτεροι απατεωνες δεν υπαρχουν. Εχω μετακομισει εδω και 4 μηνες και εξακολουθουν να μου χρεωνουν παγια.

Οσο για τις υπηρεσιες τους εμεις ειχαμε επιλεξει δωρεαν κλησεις, δικτυο και συνδρομητικη. Το τηλεφωνο εκανε διαφορους θορυβους, το δικτυο επεφτε οποτε ηθελε και η τηλεοραση ειχε ολα τα κλασσικα ελληνικα καναλια και καμια 15αρια ασχετα που καθολου δεν με ενδιεφεραν.

Ειχα καποτε και TELLAS αλλά ουτε απο εκει εμεινα ικανοποιημενη.

Επεστρεψα λοιπον στον Οτε. 14,5 το παγιο, 15,00 αστικες και υπεραστικες απεριοριστες και 15,00 το internet.

Link to comment
Share on other sites

always vivodi -μπορεί να αργεί να εγκατασταθεί αλλά λειτουργεί χωρίς προβληματα - και τιμη πολυ καλή. 2 γραμμές, απεριοριστες κλησεις εθνικα υπεραστικα, ιντερντε μεχρι 20 mΒ ειναι το μεγαλύτερο που μπορεί να δώσει, και cable tv ολα σε ενα μονο 46 ευρώ το μήνα χωρίς οτε.

μπαι μπααιι ΟΤΕ...!

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Forthnet και στο σπίτι και στο γραφείο.

Χωρίς πάγια, με καλές χρεώσεις και πολύ καλοί στα ραντεβού τους. Στέλνουν τις αιτήσεις και τα μοντεμ με κούριερ και γενικά έχουν επαγγελματική εξυπηρέτηση.

 

Αν τύχει να ζητήσεις κάτι απ'την τεχνική υποστήριξη, θα πρέπει βέβαια να περιμένεις ώρες στο τηλέφωνο. Αν τον βρεις όμως τον τεχνικό, συνήθως κάθεται και προσπαθεί πολύ ώρα μέχρι να σου λύσει το θέμα. Κάποτε που είχα πρόβλημα με την γραμμή στο σπίτι έπαιρνα άσχετες ώρες, συνήθως βραδινές και έκανα τη δουλειά μου.

 

Καλή επιτυχία στο ψάξιμο και με γειά ό,τι και να διαλέξεις :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις εχουμε Τελλας μεχρι στιγμης ημουν ικανοποιημενη

ουτε αντανακλαση φωνης ειχα κ δεν εχω ουτε τιποτα

τις τελευταιες μερες ομως λογο αναβαθμισης του δικτυου

οπως ειπαν εχω προβλημα με το ιντερνετ...ειτε το εχω

ειτε δεν το εχω ειναι το ιδιο :cry: τελος παντων μου ειπαν

οτι θα φτιαχτει συντομα.. :roll: .αντε να δουμε...

το προγραμμα ειναι το τελλας ζιστο με απιεριοριστες κλησεις

(τα κινητα τα χρεωνει) κ ο λογαραιασμος ερχεται ανα διμηνο γυρω στα 80 ευρω.

 

Σου ευχομαι να καταληξεις στο καλυτερο! :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από ίντερνετ έχω Conxx. Πληρώνω γύρω στα 15-16? αν θυμάμαι καλά για ταχύτητα 1ΜΒ. Η ταχύτητα είναι καλή και το χρησιμοποιώ για δουλειά.

 

Απλά μερικές φορές πχ 1-2 φορές την εβδομάδα(όχι σπουδαία πράγματα) μπορεί να μην έχω σύνδεση για λίγη ώρα(κανα μισάωρο). Νομίζω ότι είναι πταίσματα.

 

Απλά μου τη δίνει πολύ το πάγιο του ΟΤΕ. Έχω ISDN και πληρώνω 16-17? το μήνα σε πάγια. Γι' αυτό ψάχνω να αλλάξω εταιρία. Προσανατολίζουμε σε Forthnet ή Tellas γιατί μου φαίνονται πιο αξιόπιστες.

 

Αυτό που με ανησυχεί περισσότερο όμως είναι ο χρόνος της μετάβασης. Δεν μπορώ να μείνω χωρίς ίντερνετ ούτε 2 μέρες. Αν κάποιος/α έχει κάνει τη μετάβαση και γνωρίζει τη διαδικασία σε κάποια από αυτές τις εταιρίες, θα το εκτιμούσα να μου πει.

 

Πάντως ELENA1974 σου προτείνω Conxx αν σε ενδιαφέρει το ίντερνετ. Είναι αξιόπιστο, έχεις σχετικά σύντομη αναμονή αν χρειαστείς κάτι στο τηλέφωνο και έχεις σχετικά καλές ταχύτητες με σχετικά λίγα χρήματα. Μην ψάχνεις μόνο να βρεις το πιο φθηνό με τη μεγαλύτερη ταχύτητα, αλλά αυτό που θα ξέρεις ότι οποιαδήποτε στιγμή θα σε έχει online.

 

Αυτά.

 

Θοδωρής

Είναι δυνατόν να εργάζεσαι και να ζεις κάτω από την ίδια στέγη; Ιδού η απορία...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και 2 μήνες έχω ΟΝ.

 

Κατα-ευχαριστημένη, τι να πω, στάθηκα τυχερή. Έχω απεριόριστη αστική τηλεφωνία, υπεραστική, ευρώπη, αμερική. Μιλάμε όσο θέλουμε πραγματικά. Έχω ιντερνετ που τρέχει απίθανα, 16 mb δεν έχω προβληματιστή καθόλου, κατεβάζω βιντεάκια, φωτογραφίες... τα πάντα.

 

Μηνιαίο πάγιο 36?.

 

Φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε conxx αλλά λόγο περιοχής και αποστάσεως από το τηλεφωνικό κέντρο, όλο αποσυνδέσης είχαμε και όλο χωρίς ιντερνέτ μέναμε.

Ώσπου μια μέρα τα πέρνει ο σύζηγος και πήγε και έκανε αίτηση στην Forthnet.

Μέσα σε 15 ημέρες έγινε η αλλάγη και δεν μείναμε χωρίς τηλέφωνο καθόλου.

Μορούσαμε να πάρουμε αλλά δεν μας έπαιρναν για 1 ημέρα σχεδόν.

Κάναμε το πρόγραμμα Forthnet adsl 2play με 39,90ε το μήνα το οποίο παρέχει απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις και φυσικά απεριόριστο ιντερνετ.

Η ταχύτητα αυξήθηκε γιατι η Forthnet σου δίνει ότι ταχύτητα υποστηρίζει η περιόχη και η αποστασή σου ( είχαμε 1mb και τώρα έχουμε σχεδόν 3mb )

Λογαριασμός δεν μας έχει έρθει ακόμα αλλά από ότι έχουμε μάθει αυτά που λένε αυτά ισχύουν. Θα δείξει.

Πάντως γλιτώσαμε το παγιό του οτε !!!

698927w3uri2g9kq.gif + 698925jp6q6xl5uz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

MICHEL, Εγώ που έχω forthnet ΜΕ ADSL γιατί πληρώνω 39ευρώ το μήνα???

 

Για πες περισσότερα!

αν μπεις στην σελιδα της http://www.forthnet.gr θα δεις εκει ολα τα προγραμματα!εγω διαλεξα αυτο μου με συμφερει περισσοτερο.Δηλαδη θελω ιντερνετ,σταθερο με μικρη χρεωση(δεν πολυ μιλαμε στο σταθερο-εχουμε τα κινητα,τωρα!),και καθολου παγιο οτε.Ειναι το φορτθνετ οικονομι.

 

Δες το,και αν σε σου κανει ,παιρνεις τηλ.στην εταιρια και τους λες την αλλαγη που θες να κανεις.Εμενα λιγες μερες μετα την αιτηση,ενεργοποιηθηκε και μου εστειλαν κι'ολας μυνημα στο κινητο μου οτι ειναι ο.κ.λειτουργει και μαλιστα με πιο υψηλες ταχυτητες.

 

Εσυ πλήρωνες 39,γιατι προφανος ετσι ηταν απο την αρχη το προγραμμα που ειχες διαλεξει.Τωρα,αν θελεις και αλλες λεπτομερειες ,πες μου ,να σου πω.

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

MICHEL, Εγώ που έχω forthnet ΜΕ ADSL γιατί πληρώνω 39ευρώ το μήνα???

 

Για πες περισσότερα!

αν μπεις στην σελιδα της http://www.forthnet.gr θα δεις εκει ολα τα προγραμματα!εγω διαλεξα αυτο μου με συμφερει περισσοτερο.Δηλαδη θελω ιντερνετ,σταθερο με μικρη χρεωση(δεν πολυ μιλαμε στο σταθερο-εχουμε τα κινητα,τωρα!),και καθολου παγιο οτε.Ειναι το φορτθνετ οικονομι.

 

Δες το,και αν σε σου κανει ,παιρνεις τηλ.στην εταιρια και τους λες την αλλαγη που θες να κανεις.Εμενα λιγες μερες μετα την αιτηση,ενεργοποιηθηκε και μου εστειλαν κι'ολας μυνημα στο κινητο μου οτι ειναι ο.κ.λειτουργει και μαλιστα με πιο υψηλες ταχυτητες.

 

Εσυ πλήρωνες 39,γιατι προφανος ετσι ηταν απο την αρχη το προγραμμα που ειχες διαλεξει.Τωρα,αν θελεις και αλλες λεπτομερειες ,πες μου ,να σου πω.

 

Ευχαριστώ πολύ, δεν το ήξερα ούτε ήξερα οτι μπορώ να το αλλάξω.

 

Θα το κοιτάξω!

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που οι ιδιωτικές εταιρείες τηλεφωνίας έχουν πολύ ελκυστικά πακέτα, εγώ επέλεξα ΟΤΕ δηλαδή το Conx-x. Γιατί:

 

α)ο ΟΤΕ έχει συνεργεία και πολύ προσωπικό με αποτέλεσμα οποιαδήποτε βλάβη σου παρουσιαστεί να μπορεί να λυθεί σε μια βδομάδα το πολύ (βάζω στους χρόνους και το δημοσιοϋπαλληλικό κωλοβάρεμα). Οι ιδιωτικές εταιρείες βγάζουν από την μύγα ξύγκι και η τεχνική τους εξυπηρέτηση είναι αρκετά αργή

β)αν για τον α ή β λόγο δεν έχεις χρήματα να πληρώσεις τον λογαριασμό στην λήξη του, δεν κόβεται το τηλέφωνο ή το internet αλλά έχεις παράταση 15 ημερών ενώ στις ιδιωτικές αυτό δεν ισχύει. Εκεί πρέπει να πληρώσεις στην ώρα σου

γ)οι ταχύτητες του δεν παρουσιάζουν πρόβλημα ούτε επίσης η σταθερή τηλεφωνία, όσον αφορά την ποιότητα στις συνομιλίες.

 

Κύριο ελλάτωμα είναι βέβαια οι υψηλές τιμές του που όμως διορθώνονται σιγά σιγά.

Grow up and get a life!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω ειχα φορθνετ..

δεν ειχα προβλημα, αν και επειδη ηταν παλιο πακετο πληρωνα 39,50 € για ταχυτητα 1 ΜΒ ..(και σερνοταν) και σταθερα που πληρωνα 100 τοσα ευρω το μηνα στον ΟΤΕ..

Τελικα ομως εκοψα τη φορθνετ γιατι ειναι ηλιθιοι και πηραν τη δικη μου τη συνδεση και την εβαλαν στην καρτελα του πατερα μου και πηγαιναν λογαριασμοι στον πατερα μου.. (σε αλο σπιτι οεοοοοοοο) Εγω ειχα ιντερνετ ο πατερας μου οχι...

Μετα απο 5 μηνες που εντοπιστηκε το προβλημα δεν το ευσαν ο πατερας μου τα ειχε παρει στο κρανιο και τελικα το εκοψα.. και για να δειτε ποσο που@#4%ες ειναι ενω τους ειχα πει οτι δουλευω μεσω του ιντερνετ και οτι θελω να με ενημερωσουν ακριβως για το ποια μερα θα κοπει το εκοψαν απροειδοποιητα..

Τωρα εχω κανει αιτηση για να ενα πακετο σταθερης και ιντερνετ στον ΟΤΕ..

Αλλωστε πλεον τα πακετα του ειναι σχεοδν το ιδιο ανταγωνιστηκα.. Θα μου βγαινει γυρω στα 45 ευρω (μαζι με το παγιο) με ταχυτητα 4 ΜΒ

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χμ πολλά χρήματα είναι βρε Ντόρα,

αφου εγώ έχω με 38 ευρώ μαζι με φπα

 

cable tv (δεν το χρησιμοποιούμε όμως)

20 MB!!!

απεριοριστα σταθερά!

και πλέον απεριοριστα τηλέφωνα και στο εξωτερικό σε ΗΠΑ κ ΓΕΡΜΑΝΙΑ κ αλλες χωρες!

 

εγω ειμαι vivodi αλλά και άλλες εταιρείες να δείς και αυτές εχουν ανταγωνιστικά πακέτα..

και απο σταθερότητα ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ 2 χρόνια τώρα!

απλώς το θεμα ειναι παντα οτι κανον αυτή την αλλαγή για να φυγει ο οτε και να μπει ο αλλος παροχέας και ο οτε το καθυστερεί αυτο.

αξίζει όμως....!

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Για κλησεις εξωτερικου εμενα δεν με νοιαζει εφοσον δεν παιρνω κανεναν.. :lol:

Μπα.. ασε προτιμω να πληρωνω τα παγια του ΟΤΕ παρα να μπερδευομαι με την καθε εταιρια που σημερα ειναι και αυριο δεν ειναι..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...