Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μπομπονιέρες και προσκλητήρια (κείμενα ευχες φωτο)


BIZELI

Recommended Posts

τι google.gr .. monbebe.gr επρεπε να είναι :-P

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

200-220 κουφέτα περίπου.. αλλά απο προσωπική πρόσφατη εμπειρία μου θα σε συμβούλευα να πάρεις μισό κιλό παραπάνω απο όσα χρειάζεσαι!! δια ευνόητους λόγους με πολύ σοβαρές δικαιολογίες, όπως πχ "αυτό εδώ τι γεύση έχει??" "δε νομίζω ότι αυτό εδώ είναι με γεύση μπανάνα .. α, ναι τελικά ήταν!" "αυτό εδώ έχει περίεργο σχήμα, δεν θα το βάλω στη μπουμπουνιέρα!" "αγάπη?? έλα να δεις κάτι καταπληκτικά κουφέτα που πήρα με γεύσεις! τι είναι αυτό που τρώς?? φράουλα?? α δε δοκίμασα φράουλα!" :(

2 κιλά πήρα με τις μπουμπουνιέρες .. :( :( :(

 

btw.. ο Καραμάνης απο όπου πήρα τα κουφέτα, έχει κάτι ΚΑ ΤΑ ΠΛΗ ΚΤΙ ΚΑ κουφέτα με κουμκουάτ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ!! με 6? το κιλό .. τα υπόλοιπα τα έχει 8? και δεν έχει απολύτως τίποτα να ζηλέψει απο του Χατζηγιαννάκη που πωλούνται 12? το κιλό!! :|

 

κατατοπιστικοτατη!! ευχαριστουμε πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λοιπόν .. μόλις τελείωσα τις μπομπο τα προσκλητήρια και τις καρφίτσες για τη βάπτιση ..

ΟΛΑ έχουν θέμα το μικρό πρίγκιπα.

 

το προσκλητήριό μας βαμμένο όλο στο χέρι, με λεπτομέρειες απο glitter glue :

prince_scan_inv.jpg

.. και με τη διαφάνεια όπου είναι τυπωμένο το κείμενο ..

invitation.jpg

τα τρύπησα με περφορατέρ και τα ένωσα με κερωμένο κορδόνι όπου είχα περασμένο ένα κουδουνάκι κι ένα μοτίφ με καρδούλα και με κορδέλλα με glitter όπου είχα περάσει ένα μικρό πρίγκιπα (όλα απο το diva!!)

 

ο φάκελλος ..:

envelope.jpg

 

οι μπομπο .. 2 διαφορετικές .. η μία είχε 4 γαλάζιες χαντρούλες και η άλλη 6 .. :

bobo2.jpg

bobo1.jpg

bobo3.jpg

τα υλίκά είναι ΟΛΑ απο την adorex και τα κουφέτα Καραμάνης .. ;)

πώς σας φαίνονται??? :D :D :D :D

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βασικά .. έχω ένα ψιλοθεματάκι με τα καλαθάκια .. πώς να τα στολίσω ?? έχω λίγο στουμπώσει το μυαλό μου και δεν κατεβάζει καμια ιδέα .. έχει στολίσει καμια σας καλάθι με μικρό πρίγκιπα?? θα πάρω γαλάζιο, ιβουάρ και λευκό τούλι και θα τα πλέξω αλλά τι εντυπωσιακό να βάλω επάνω??? χέλπ .. :(

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

δεν μου ερχεται τωρα κατι στο μυαλο αλλα θα το σκεφτω το βραδυ και θα βρουμε κατι... ολα τελεια θα ειναι...βαφτιζομαστε κι εμεις στις 17 Οκτωβριου αλλα για ενα περιεργο λογο δεν εχω αγχωθει καθολου... μα καθολου... (ενω γενικα ειμαι πααααααααααααρα πολυ αγχωδης)

ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ 6/8/04 ΝΙΚΟΛΑΣ 23/9/05

ΕΚΤΟΡΑΣ 2/2/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε νανουκα εισαι τρελη...

Εφτιαξες κ χαρτοπετσετες? Ποτε ειναι η βαφτιση?? Θα ερθω να φαω γλυκακι μονο και μονο για να παρω χαρτοπετσετα :mrgreen:

Σε τι καλαθια θα τις βαλεις? Σε αυτα τα μεγαλα που εχουν και τα καταστηματα βαφτισης? Νομιζω οτι και τιποτα να μην βαλεις, μονο τα τουλια παλι ωραια θα ειναι..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

κατ' αρχήν σας ευχαριστώ πολύ όλες σας για τα καλά σας λόγια!! :oops: :oops:

 

τα καλαθάκια είναι αυτά ..

 

kalathia.jpg

 

λέτε εάν τα στολίσω με τίποτα μοτίφ ή κορώνες απο χαρτόνι να είναι υπερπαραγωγή και κίτς??

 

dora οι μπομπο στοίχισαν 1,98? έκαστη .. λίγο τσιμπημένα αλλά είναι έτσι όπως τις θέλω ;) και έξω που ρώτησα μου είχαν δώσει για ένα απλό κουτάκι 5,5? και για ένα άλλο κουτάκι με ένα μπρελοκάκι αγοράκι μου είχαν πεί 3,5? .. οκ .. άντε γειά!!

οι χαρτοπετσέτες είναι οι πιο εύκολες!! εκεί που κάθομαι και βλέπω τηλεόραση με τα πιτσιρίκια, παίρνω 50 τις ξεπετάω τάκα τάκα και τέλος!! το θέμα είναι να έχουμε γλυκάκι για να τις αξιοποιήσω!! :-P διότι η γλυκειά μου μανουλίτσα λίγο ψιλοτσίνισε και μου είπε ότι μάλλον δε θα μου φτιάξει το μπακλαβαδάκο της :( :( :(

αν γίνει έτσι τότε θα φτιάξω εγώ μπακλαβά και πρέπει να αρχίσω τα "τέστ" απο τώρα .. τρέμε κυρία Βέφα :-P :-P

στην τελική εάν δεν τα καταφέρω θα τα δίνω μαζί με τις μπομπο "για τα κουφέτα" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

ααα.. ξέχασα να σας βάλω και τις καρφίτσες που έφτιαξα!! ..:

 

karfitses.jpg

 

θα τις φοράμε εγώ, η μαμά μου, η αδερφή μου, οι 2 νονές μας και η ανηψιά μου που θα μοιράζει σταυρουδάκια και μπομπο ..

αυτές οι καρφίτσες μου στοίχισαν 1 ? η μία .. η αδερφή μου που είχε δεί ίδιες αλλά σε άλλο χρώμα στη γλυφάδα τις βρήκε 15? τη μία :shock: και ευτυχώς που με ρώτησε πρώτα και δεν τις αγόρασε!!

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

κατ' αρχήν σας ευχαριστώ πολύ όλες σας για τα καλά σας λόγια!! :oops: :oops:

 

τα καλαθάκια είναι αυτά ..

 

kalathia.jpg

 

λέτε εάν τα στολίσω με τίποτα μοτίφ ή κορώνες απο χαρτόνι να είναι υπερπαραγωγή και κίτς??

 

dora οι μπομπο στοίχισαν 1,98? έκαστη .. λίγο τσιμπημένα αλλά είναι έτσι όπως τις θέλω ;) και έξω που ρώτησα μου είχαν δώσει για ένα απλό κουτάκι 5,5? και για ένα άλλο κουτάκι με ένα μπρελοκάκι αγοράκι μου είχαν πεί 3,5? .. οκ .. άντε γειά!!

οι χαρτοπετσέτες είναι οι πιο εύκολες!! εκεί που κάθομαι και βλέπω τηλεόραση με τα πιτσιρίκια, παίρνω 50 τις ξεπετάω τάκα τάκα και τέλος!! το θέμα είναι να έχουμε γλυκάκι για να τις αξιοποιήσω!! :-P διότι η γλυκειά μου μανουλίτσα λίγο ψιλοτσίνισε και μου είπε ότι μάλλον δε θα μου φτιάξει το μπακλαβαδάκο της :( :( :(

αν γίνει έτσι τότε θα φτιάξω εγώ μπακλαβά και πρέπει να αρχίσω τα "τέστ" απο τώρα .. τρέμε κυρία Βέφα :-P :-P

στην τελική εάν δεν τα καταφέρω θα τα δίνω μαζί με τις μπομπο "για τα κουφέτα" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

ααα.. ξέχασα να σας βάλω και τις καρφίτσες που έφτιαξα!! ..:

 

karfitses.jpg

 

θα τις φοράμε εγώ, η μαμά μου, η αδερφή μου, οι 2 νονές μας και η ανηψιά μου που θα μοιράζει σταυρουδάκια και μπομπο ..

αυτές οι καρφίτσες μου στοίχισαν 1 ? η μία .. η αδερφή μου που είχε δεί ίδιες αλλά σε άλλο χρώμα στη γλυφάδα τις βρήκε 15? τη μία :shock: και ευτυχώς που με ρώτησε πρώτα και δεν τις αγόρασε!!

 

θελω κι εγω μικρο πριγκηπαααααααααααααααααααααααααααααα

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν .. μόλις τελείωσα τις μπομπο τα προσκλητήρια και τις καρφίτσες για τη βάπτιση ..

ΟΛΑ έχουν θέμα το μικρό πρίγκιπα.

 

το προσκλητήριό μας βαμμένο όλο στο χέρι, με λεπτομέρειες απο glitter glue :

prince_scan_inv.jpg

.. και με τη διαφάνεια όπου είναι τυπωμένο το κείμενο ..

invitation.jpg

τα τρύπησα με περφορατέρ και τα ένωσα με κερωμένο κορδόνι όπου είχα περασμένο ένα κουδουνάκι κι ένα μοτίφ με καρδούλα και με κορδέλλα με glitter όπου είχα περάσει ένα μικρό πρίγκιπα (όλα απο το diva!!)

 

ο φάκελλος ..:

envelope.jpg

 

οι μπομπο .. 2 διαφορετικές .. η μία είχε 4 γαλάζιες χαντρούλες και η άλλη 6 .. :

bobo2.jpg

bobo1.jpg

bobo3.jpg

τα υλίκά είναι ΟΛΑ απο την adorex και τα κουφέτα Καραμάνης .. ;)

πώς σας φαίνονται??? :D :D :D :D

 

 

τελεια!!

τελικα οι δικες μας οι κατασκευες ειναι πολυ καλυτερες απο τις ετοιμες!! ε??? ε???

Link to comment
Share on other sites

Σουπερ τελεια ολα..

Πες στη μανα σου πως αν δεν φτιαξει μπαλκαβα θα πας και θα παρεις απ΄το χειροτερο ζαχαροπλαστειο και λες στους καλεσμενους οτι ειναι δικο της

Για τα καλαθια εγω προτιμω τα απλα μονο με τα τουλια.. Αλλα αν θες σωνει και ντε να βαλεις κατι κανε μια πιο μεγαλη φιγουρα του πριγκηπα με χαρτονι, σε παλ χρωματα και με πολλα γλιτερ και βαλτην καπου στη μεση, εκει που πχ θα εμπαινε ενας φιογκος.

Η εναν πριγκηπα σε στρογγυλο πλαισιο και βαλε τα τουλια γυρω γυρω (σαν τις κορναρδες των προεκλογικων αγωνων στις ΗΠΑ καπως)

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θελω κι εγω μικρο πριγκηπαααααααααααααααααααααααααααααα

λοιπόν.. έχω άλλους 6 .. μετά τη βάπτιση σας τα φτιάχνω καρφίτσες σε ό,τι χρώμα θέλετε και σας τα κάνω δώρο .. όποια θέλει ας μου στείλει με πμ τα στοιχεία της ..

πστ .. τσάμπα έ!! διότι όλες σας με βοηθήσατε!! :D:D:D:D

Πες στη μανα σου πως αν δεν φτιαξει μπαλκαβα θα πας και θα παρεις απ΄το χειροτερο ζαχαροπλαστειο και λες στους καλεσμενους οτι ειναι δικο της

αχαχαχαχαχα .. να σαι καλά!! γέλασα!!! δεν έχεις κι άδικο ..

όσο για τα καλάθια .. μμμμμμ .. ωραίες ιδέες .. υλοποιήσιμες .. μμμ .. ;)

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

τελεια!!

τελικα οι δικες μας οι κατασκευες ειναι πολυ καλυτερες απο τις ετοιμες!! ε??? ε???

of course!!!! άσε που βάζεις τα καλύτερα υλικά και ΞΕΡΕΙΣ τι παρουσιάζεις .. με τις έτοιμες ποτέ δεν ξέρεις τι θα συμβεί .. :roll:

και φουσκώνεις απο υπερηφάνια όταν σου δίνουν συγχαρητήρια :D :D :D :D

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν.. έχω άλλους 6 .. μετά τη βάπτιση σας τα φτιάχνω καρφίτσες σε ό,τι χρώμα θέλετε και σας τα κάνω δώρο .. όποια θέλει ας μου στείλει με πμ τα στοιχεία της ..

πστ .. τσάμπα έ!! διότι όλες σας με βοηθήσατε!! :D:D:D:D

 

εγω που δεν βοηθησα θα παρω??? :rolleyes:

και καρφιτσα και σκουλαρικι μη σου πω... παιζει τρειλερ το καινουριο σηριαλ του μεγκα Μ+Μ και η μια η πιτσιρικα που επαιζε στο Ευτυχισμενοι μαζι φοραει ενα μονό σκουλαρικι με τη φιγουρα του μικρου πριγκηπα... το θελωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω:eek::-o:-o:-o:-o

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

εγω που δεν βοηθησα θα παρω??? :rolleyes:

και καρφιτσα και σκουλαρικι μη σου πω... παιζει τρειλερ το καινουριο σηριαλ του μεγκα Μ+Μ και η μια η πιτσιρικα που επαιζε στο Ευτυχισμενοι μαζι φοραει ενα μονό σκουλαρικι με τη φιγουρα του μικρου πριγκηπα... το θελωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω:eek::-o:-o:-o:-o

το Σάββατο θα πάω στη diva για μια τελευταία φορά για να πάρω 50 μονογράμματα Ν διότι απο λάθος πήρα Ζ :oops::oops: .. θα πάρω σκουλαρίκια και θα σας φτιάξω πρίγκιπες σε ό,τι χρώμα θέλετε!! ειλικρινά θα το κάνω με μεγάλη χαρά!!! αρκεί να μου στείλετε πμ με τα χρώματα που θέλετε και πού να σας τα στείλω ..

ΜΗ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ .. ΕΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΥΡΙΖΕΙ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :D :D :D :D

 

monbebe .. εσύ μάι ντίαρ θα πάρεις και καρφίτσα και σκουλαρίκια!! ;) ;) 'ντάξ?? :-P

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

το Σάββατο θα πάω στη diva για μια τελευταία φορά για να πάρω 50 μονογράμματα Ν διότι απο λάθος πήρα Ζ :oops::oops: .. θα πάρω σκουλαρίκια και θα σας φτιάξω πρίγκιπες σε ό,τι χρώμα θέλετε!! ειλικρινά θα το κάνω με μεγάλη χαρά!!! αρκεί να μου στείλετε πμ με τα χρώματα που θέλετε και πού να σας τα στείλω ..

ΜΗ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ .. ΕΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΓΥΡΙΖΕΙ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :D :D :D :D

 

monbebe .. εσύ μάι ντίαρ θα πάρεις και καρφίτσα και σκουλαρίκια!! ;) ;) 'ντάξ?? :-P

 

οκ, αλλα το σκουλαρικι το θελω πλειν σιλβερ!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Το προσκλητήριο μας ήταν ένα μικρό βιβλιαράκι μέσα σε κουτί με πληροφορίες για τη μονή που έγινε η βάπτιση, διαμονή στην περιοχή και φυσικά το κείμενο της πρόσκλησης.

 

http://farm3.static.flickr.com/2670/3971951238_9e4bd63232.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2666/3971951402_bf00b82aef.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2635/3971182791_753f7c855b.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3483/3971951800_6fc63f1364.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3617/3971184739_6db16c475d.jpg

Link to comment
Share on other sites

οκ, αλλα το σκουλαρικι το θελω πλειν σιλβερ!

done!! pm me κάποια στιγμή τα στοιχεία σου να σου τα στείλω ..

.. μήπως να κλείσω το καθαριστήριο και να ανοίξω είδη δώρων / βάπτισης ??? :roll: :roll: :roll:

:-P

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Το προσκλητήριο μας ήταν ένα μικρό βιβλιαράκι μέσα σε κουτί με πληροφορίες για τη μονή που έγινε η βάπτιση, διαμονή στην περιοχή και φυσικά το κείμενο της πρόσκλησης.

 

http://farm3.static.flickr.com/2670/3971951238_9e4bd63232.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2666/3971951402_bf00b82aef.jpg

http://farm3.static.flickr.com/2635/3971182791_753f7c855b.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3483/3971951800_6fc63f1364.jpg

http://farm4.static.flickr.com/3617/3971184739_6db16c475d.jpg

Τέλειο!!!Εσύ το έφτιαξες?

Καλά και το μοναστήρι που έγινε η βάφτιση φανταστικό.Από Κορινθία είσαι?

Να σας ζήσει η κοράκλα σας...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν .. μόλις τελείωσα τις μπομπο τα προσκλητήρια και τις καρφίτσες για τη βάπτιση ..

ΟΛΑ έχουν θέμα το μικρό πρίγκιπα.

 

το προσκλητήριό μας βαμμένο όλο στο χέρι, με λεπτομέρειες απο glitter glue :

prince_scan_inv.jpg

.. και με τη διαφάνεια όπου είναι τυπωμένο το κείμενο ..

invitation.jpg

τα τρύπησα με περφορατέρ και τα ένωσα με κερωμένο κορδόνι όπου είχα περασμένο ένα κουδουνάκι κι ένα μοτίφ με καρδούλα και με κορδέλλα με glitter όπου είχα περάσει ένα μικρό πρίγκιπα (όλα απο το diva!!)

 

ο φάκελλος ..:

envelope.jpg

 

οι μπομπο .. 2 διαφορετικές .. η μία είχε 4 γαλάζιες χαντρούλες και η άλλη 6 .. :

bobo2.jpg

bobo1.jpg

bobo3.jpg

τα υλίκά είναι ΟΛΑ απο την adorex και τα κουφέτα Καραμάνης .. ;)

πώς σας φαίνονται??? :D :D :D :D

Δε βρίσκω λόγια!!!!!!

Συγχαρητήρια,είσαι χρυσοχέρα!!!

Άγγιξες ευαίσθητο θέμα καθώς και εγώ διαβάζω ανελειπώς στον Μικρό μου Πρίγκιπα την ιστορία....

Με το καλό να σας ζήσει...

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο!!!Εσύ το έφτιαξες?

Καλά και το μοναστήρι που έγινε η βάφτιση φανταστικό.Από Κορινθία είσαι?

Να σας ζήσει η κοράκλα σας...

 

Η αδελφή μου το επιμελήθηκε.

Δεν είμαστε από Κορινθία, απλά μάς άρεσε το μέρος και το μοναστήρι και το τοπίο.

Δεν έβρεξε και όλα πήγαν μια χαρά.

Ευχαριστούμε για τα καλά λόγια

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...