Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ζωακια από felt: Τα φωτα σας!!!!


Recommended Posts

Αμελί μου, έκανα "βολτίτσα" στο μπλογκ σου!

Προσπάθησα να σου αφήσω σχόλιο σαν ανώνυμη αλλά δυστυχώς δεν το δέχεται (ή πολύ πιθανόν να έχω κάνει βλακεία γιατί είμαι σκράπας όσον αφορά στον χειρισμό των μπλογκς)

Το μηνυματάκι μου είναι αυτό

Κοριτσάκι μου και πάλι σε ευχαριστώ για τις οδηγίες σου, τα δύσκολα τα κάνεις εύκολα με μοναδικό τρόπο!

Καλή συνέχεια στις δημιουργίες σου!

*ΚατερίναΒ*

 

Ευχομαι να μας δείξεις πολλά πολλά καλούδια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 144
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κατερινάκι,τέλειες οι λαμπαδίτσες!!!Μήπως θέλεις να με ξαναβαφτίσεις??:P

 

Χριστινάκι μου να σου στείλω μια? Εχω φτιάξει και για μεγάλους, αλλα όχι απο φελτ, πήρα έτοιμα κάτι σαγιοναράκια (δες εδώ http://www.kyriacou.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=75&theid=75&open1=75&open2=&thepid=309&page=5) θελεις να σου στείλω? Αλλά με αντάλλαγμα, θέλω σοκολατοκέηκ και καφεδάκι όταν έρθεις στα μέρη μας:cool:!

Τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι μου να σου στείλω μια? Εχω φτιάξει και για μεγάλους, αλλα όχι απο φελτ, πήρα έτοιμα κάτι σαγιοναράκια (δες εδώ http://www.kyriacou.gr/details2.php?lang=1&wh=1&the1id=75&theid=75&open1=75&open2=&thepid=309&page=5) θελεις να σου στείλω? Αλλά με αντάλλαγμα, θέλω σοκολατοκέηκ και καφεδάκι όταν έρθεις στα μέρη μας:cool:!

Τι λες?

 

 

Με συγκινείς πάρα πολύ...αλλά δεν είναι ανάγκη!Ολόκληρη γαϊδούρα είμαι πια!!Τέλεια τα σαγιοναράκια πάντως!!

Το σοκολατοκέικ και το καφεδάκι ισχύει!Κάτσε να μετακομίσω και θα σας φωνάζω συνέχεια,να γουρουνιάζουμε παρέα!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εφτιαξα τις λαμπάδες των βαπτιστηριών μας, λίγο ερασιτεχνική η προσπάθεια, αλλά γίνανε με πολύ αγάπη!

Σας αρέσουν?

IMGP0023.jpg

IMGP0039.jpg

IMGP0040.jpg

 

τέλειες οι λαμπάδες σου, κατερινούλα!! καθόλου ερασιτεχνική δουλειά... πάρα πολύ όμορφα τα στόλιδια!!!! και για τους μεγάλους που έφτιαξες φαντάζομαι θα είναι πρωτότυπες - καταπληκτικά τα σαγιοναράκια!!

 

Αμελί μου, έκανα "βολτίτσα" στο μπλογκ σου!

Προσπάθησα να σου αφήσω σχόλιο σαν ανώνυμη αλλά δυστυχώς δεν το δέχεται (ή πολύ πιθανόν να έχω κάνει βλακεία γιατί είμαι σκράπας όσον αφορά στον χειρισμό των μπλογκς)

Το μηνυματάκι μου είναι αυτό

Κοριτσάκι μου και πάλι σε ευχαριστώ για τις οδηγίες σου, τα δύσκολα τα κάνεις εύκολα με μοναδικό τρόπο!

Καλή συνέχεια στις δημιουργίες σου!

*ΚατερίναΒ*

 

Ευχομαι να μας δείξεις πολλά πολλά καλούδια!!

 

Σε υπερευχαριστώ!!! και για το γλυκό μηνυματάκι και για τον κόπο που μπήκες να το γράψεις εδώ αφού δεν το πήρε στο μπλόγκ (δεν έχω ιδέα γιατί έγινε αυτό..)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και γω κάποιες προσπάθειες να φτιάξω ξωάκια απο τσόχα και κάτι κατάφερα... θα ανεβάσω αύριο φώτο να δείτε... Ελπίζω να σας αρέσουν... Γενικά πάντως απο το ψάξιμο που έριξα να βρω τσόχα υπάρχει απίστευτα μεγάλη ποικιλία και πάαααααρα πολύ μεγάλες διακυμάνσεις στις τιμές... Οι πιο έμπειρες που καταλήξατε; Είμαι απο Θεσσαλονίκη...

eNortjKzUjI0MjAztVSyBlwwFXYC1A,,39.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστώ, απ'οτι φαίνεται μόνο σε σας αρεσαν, δεν είχαν την απήχηση που περίμενα :(

Τεσπα, μη σας ζαλίζω....

 

 

Πλάκα κάνεις??Είναι υπέροχες οι λαμπάδες!!

Είδες,άμα ο άνθρωπος δεν έχει καλλιτεχνική φύση,δεν εκτιμάει το χειροποίητο...

Τί ήθελαν,λαμπάδα με Gormiti??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έκανα και γω κάποιες προσπάθειες να φτιάξω ξωάκια απο τσόχα και κάτι κατάφερα... θα ανεβάσω αύριο φώτο να δείτε... Ελπίζω να σας αρέσουν... Γενικά πάντως απο το ψάξιμο που έριξα να βρω τσόχα υπάρχει απίστευτα μεγάλη ποικιλία και πάαααααρα πολύ μεγάλες διακυμάνσεις στις τιμές... Οι πιο έμπειρες που καταλήξατε; Είμαι απο Θεσσαλονίκη...

 

 

Μήπως μπορείς να μου πεις τί τιμές βρήκες και πού??

Link to comment
Share on other sites

Δεσποινα, η Χριστίνα θα σε βοηθήσει, καθότι ειναι συντοπίτισσά σου.

Βρε Χριστινιώ, αλήθεια περίμενα κάτι παραπάνω να είμαι ειλικρινής, ούτε ένα σχόλιο έστω αρνητικό δεν άκουσα. Δεν εκτιμήθηκε η τέχνη μου :D

Link to comment
Share on other sites

Δεσποινα, η Χριστίνα θα σε βοηθήσει, καθότι ειναι συντοπίτισσά σου.

Βρε Χριστινιώ, αλήθεια περίμενα κάτι παραπάνω να είμαι ειλικρινής, ούτε ένα σχόλιο έστω αρνητικό δεν άκουσα. Δεν εκτιμήθηκε η τέχνη μου :D

 

 

Τί ηλικίες έχουν τα βαφτιστήρια??Μήπως ήθελαν κάποιο συγκεκριμένο παιχνίδι,από τις πλαστικούρες του τζάμπο??

Link to comment
Share on other sites

Οχι είναι μικράκια, απο τους γονείς περίμενα κάποιο σχόλιο. Τεσπα, ας μη χαλάμε το τόπικ μας με τη γκρίνια μου, θα μου περάσει.

Να προτείνω κάτι? Να ανοιξουμε στο παρεντς καφέ θεμα για κατασκευές-χειροτεχνίες?

Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι,γκρίνιαξε ελεύθερα!!Και να ανοίξεις το θέμα,μακάρι να βρω το καλώδιο της μηχανής μου,να μπορέσω να ανεβάσω καμιά φωτό(λέμε τώρα),να σας δείξω και εγώ τις δημιουργίες μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 months later...

Ευχαριστώ πολύ, ίσως έπρεπε να είμαι πιο συγκεκριμένη :):)

θέλω κομμάτια φύλλων felt και νομίζω ότι πιο οικονομικά θα ήταν σε καταστήματα με υφάσματ ακαι όχι με ειδη χόμπυ. Σωστά. το κανγκαρού είναι οικονομικό;

και εννοώ στο κέντρο της Αθήνας, συγγνώμη που δεν το διευκρίνησα... :)

Ευχαριστώ και πάλι Γιουλα

46378a2c39.png

#2 RIP 7/12/2008 - Καλή αντάμωση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Εδώ και καιρό σκεφτομαι να αρχίσω το ράψιμο.Βλεπω στο ιντερνετ πολύ ωραία ζωακια που φτιάχνουν από felt και θέλω να το δοκιμάσω.

Με μια αναζήτηση που έκανα σε υλικά θα μου φτάσει ο κουκος αηδόνι αν πάρω όλα τα χρώματα felt γιατί είναι πανακριβο το τρέχον μέτρο. Εδώ λοιπόν θέλω τα φώτα σας!! Σκεφτομουν μήπως πάρω καμιά κουβέρτα φλις και να κάνω τις λεπτομέριες με φελτ.Αραγε θα βγει καλό ή τζάπα θα παιδεύομαι? Επίσης έχω παρατηρήσει ότι κάνουν μια ειδική βελονιά. Ξερετε που θα βρώ κανα βιντεάκι να δω πως γίνεται?

 

εγω ειχα αγορασει απο το etsy.com γιατι στην Ελλαδα ειναι πανακριβα.Βιντεακια θα βρεις απο το youtube αρκετα

9rQUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, ίσως έπρεπε να είμαι πιο συγκεκριμένη :):)

θέλω κομμάτια φύλλων felt και νομίζω ότι πιο οικονομικά θα ήταν σε καταστήματα με υφάσματ ακαι όχι με ειδη χόμπυ. Σωστά. το κανγκαρού είναι οικονομικό;

και εννοώ στο κέντρο της Αθήνας, συγγνώμη που δεν το διευκρίνησα... :)

Ευχαριστώ και πάλι Γιουλα

κατσε γιατι με μπερδεψες:D:Dμηπως εννοεις τσοχα;την τσοχα την βρισκεις με το μετρο το felt ομως στην ουσια ειναι η τεχνικη και τι εννοω,υπαρχουν σε διαφορους χρωματισμους κουκλες απο ακατεργαστο μαλλι και με την διαδικασια του φελτ δινεις οτι σχημα θελεις:Dτο μαγαζι αυτο που λεω δεν ειναι με ειδη χομπυ απλα σε αυτο θα βρεις τους πιο πολλους χρωματισμους σε μαλλι,και ειναι στο κεντρο της Αθηνας!!!αλλα για να σε βοηθησουμε πες μας τι ακριβως θελεις να φτιαξεις.........

insekten-0042.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...