Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

να χωρισω;


kagly81

Recommended Posts

Τ

Νομιζω οτι αν τον αγαπας μπορεις να του δωσεις μια ευκαιρια αλλα με τον ορο οτι θα πηγαινετε μαζι σε συμβουλο γαμου ή θα πηγαινει σε ψυχολογο για να το ξεπερασει, οπωσδηποτε ολα σας τα λεφτα θα τα βαζετε σε δικο σου λογαριασμο (για να μην βρεθειτε ξαφνικα αφραγκοι με χρεη) και ας ελπισουμε οτι θα τα καταφερει!

Αν δεν δεχτει τοτε δεν σκοπευει να το κοψει οποτε...

 

Αυτό ακριβώς. Να πάτε σε σύμβουλο γάμου ή να επισκεφτεί αυτό το κέντρο απεξάρτησης για τζογαδόρους.

Πρόσεχε πολύ μην κάνεις παιδί.

Έχω προσωπική εμπειρία από τζογαδόρους.

Ο πεθερός μου, μέγιστος τζογαδόρος. Κι αυτός και τα 2 του αδέλφια. Οι οικογένειές τους πεινούσαν κι αυτοί παίζανε ομαδικώς.

Ο άντρας μου και τα αδέλφια του μεγάλωσαν μέσα στη στέρηση. Όσα λεφτά έβγαζε ο πεθερός μου τα έπαιζε. Η πεθερά μου δούλευε όλη μέρα μεροκάματα, για να μπορέσει να μεγαλώσει στοιχειωδώς τα παιδιά της.

Η αδελφή του συζύγου μου ήρθε στην Αθήνα μόνη της να σπουδάσει κι, επειδή ο πατέρας δεν της έδινε φράγκο (επειδή τα έπαιζε), η κοπέλα αναγκάστηκε και δούλευε, για να μπορέσει να σπουδάσει (έπλενε πιάτα σε εστιατόριο).

Ο άντρας μου δεν μπορούσε ούτε να πάει φαντάρος. Δούλεψε ένα χρόνο, ώστε να μαζέψει χρήματα, για να μπορέσει να πάει στο στρατό.

Ο αδελφός του συζύγου μου έμοιασε στον πατέρα του. Έβγαζε ένα σωρό λεφτά και ποτέ δεν είχε φράγκο στην τσέπη. Όχι, δεν έπαιζε χαρτιά, έπαιζε Πάμε στοίχημα, ΚΙΝΟ και στοίχημα στο τάβλι. Κυκλοφορεί εδώ και χρόνια με το ίδιο πουκάμισο, το ίδιο παντελόνι και το ίδιο σακάκι. Έβγαζε πάνω από 3.000 ευρώ το μήνα και ποτέ δεν είχε λεφτά στην τσέπη. Και έβλεπε εμάς που παίρνουμε κι οι δυο μαζί 2.000 ευρώ να είμαστε καλοντυμένοι, περιποιημένοι, να διασκεδάζουμε, να πηγαίνουμε διακοπές και μας έλεγε "τι ανάγκη έχετε εσείς, έχετε λεφτά". Ναι, έχουμε λεφτά, γιατί τα κάνουμε οικονομία.

Και το καλοκαίρι απολύθηκε από τη δουλειά του και δεν είχε ούτε να φάει. Του έδωσε ο άντρας μου 1.000 ευρώ και του είπε "μην τολμήσεις να μου ξαναζητήσεις λεφτά, αν βρεις δουλειά, καλώς, παίξτα, κάνε ό,τι θες, έναν καφέ μια φορά την εβδομάδα θα στον κεράσω αλλά μην περιμένεις λεφτά από εμένα". Και ο άντρας μου τήρησε το λόγο του και δεν του έδωσε τίποτε άλλο. Καμιά φορά έλεγα του άντρα μου να του δίνουμε 200 ευρώ το μήνα εμείς και 200 η κουνιάδα μου αλλά ο άντρας μου ήταν ανένδοτος, γιατί θεωρούσε ότι του κάνουμε κακό. Εγώ τον λυπόμουν αλλά ο άντρας μου έλεγε "όπως έστρωσε θα κοιμηθεί".

Α, και κάτι άλλο: οι τζογαδόροι (τους συμπεριλαμβάνω όλους, χαρτιά, καζίνα, στοιχήματα κλπ) δεν αλλάζουν. Είναι άρρωστοι και χρειάζονται βοήθεια. Κόβουν το πάθος είτε με βοήθεια από ειδικούς είτε, αν πέσουν πολύ πολύ μα πάρα πολύ χαμηλά (βλέπε φυλακή κλπ).

Πρόσεχε, κορίτσι μου, πρόσεχε πολύ.

Αν τον αγαπάς, κοίτα να τον βοηθήσεις με επίσκεψη σε ειδικούς, όχι με το να δίνεις δεύτερη και τρίτη ευκαιρία.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

.Ξερω οτι με αγαπαει και εγω τον αγαπαω αλλα αυτη τη στιγμη νιωθω ενα τεραστιο κενο.Δεν ντρεπομαι να το πω στους γονεις μου αλλα δεν θελω να τους στεναχωρω.Νιωθω τοσο μονη.Ουτε θελω να κρυβω λεφτα. Να μην εχω εμπιστοσυνη στο ιδιο μου το σπιτι.

 

Kagly εσένα σε αγαπαει, αλλά με το στοίχημα έχει πάθος. Και τα πάθη είναι συνήθως πολύ ισχυρά. Εγώ πιστεύω ότι αν θέλεις να του δώσεις μια δεύτερη ευκαιρία να γίνει υπό όρους. Να απευθυνθείτε σε κάποιον ειδικό, όπως στη γραμμή του ΚΕΘΕΕΑ που σου έδωσαν παραπάνω. Επίσης όσο και να μην σου αρέσει σαν ιδέα θα πρέπει να "προστατεύσεις" οικονομικά τον εαυτό σου. Πρόσεχε μη βρεθέίς και εσύ χρεωμένη. Και καλό θα ήταν να μαζεύεις καποια χρήματα σε έναν δικό σου λογαριασμό. Ποτέ δεν ξέρεις. Αν θέλεις να κάνεις ένα τεστ για να δεις αν όντως θέλει να αλλάξει, προτεινέ του να ζητήσει βοήθεια. Αν αρνηθεί, δεν είναι έτοιμος να ξεκόψει και πάλι τα ίδια θα κάνει.

Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα τεστ για να δεις αν αλλαξε(γιατι αυτο θα ισχυριζεται) αφησε πανω στο τραπεζι 100 ευρω.η δωστου 100 ευρω για καποιο σκοπο(πχ να παει να παρει κατι και πες οτι δεν εχεις ψιλα) αν γινουν καπνος θα εχεις βγει 100 ευρω χαμενη αλλα θα ξερεις την απαντηση στην ερωτηση σου''χωριζω?'' αυτο το τεστακι μη το κανεις τωρα.καντο σε ενα μηνα.για ενα μηνα το πολυ καθονται στα αυγα τους :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

,Α, και κάτι άλλο: οι τζογαδόροι (τους συμπεριλαμβάνω όλους, χαρτιά, καζίνα, στοιχήματα κλπ) δεν αλλάζουν. Είναι άρρωστοι και χρειάζονται βοήθεια. Κόβουν το πάθος είτε με βοήθεια από ειδικούς είτε, αν πέσουν πολύ πολύ μα πάρα πολύ χαμηλά (βλέπε φυλακή κλπ).

 

Συμφωνώ απόλυτα. Όλοι οι εθισμοι (τζόγος, αλκοολ, ναρκωτικα) θέλουν εξειδικευμένη βοήθεια. Είναι σπάνιες οι περιπτώσεις που μπορεί καποιος να ξεκολλήσει το μυαλό του χωρίς να βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

σε σεμιναριο ψυχολογιας που παρακολουθησα,σε αντιστοιχη περιπτωση απο κυρια που ηθελε την γνωμη του ψυχολογου για τον τζογαδορο αντρα της ειπε οτι πρεπει να κανει οτι κ σε εναν ναρκωμανη..να τον διωξει απο το σπιτι..μονο ετσι λεει υπαρχει περιπτωση να σωθει το ατομο,ο τζογαδορος δηλ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο τζογος δεν κοβεται.επαιξε τα μοναδικα λεφτα που ειχατε.τι σου λεει αυτο;

 

Έχω δυστυχώς την ίδια γνώμη.

Κρίμα να περνάς κάτι τέτοιο, δεν σου αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Μην γελιεσαι επειδη παιζει κινο και στοιχημα, ο ιδιος εθισμος ειναι. Ειδικα απο τη στιγμη που εφαγε το μισθο σου σε χρονο ρεκορ ενω δεν σας περισευουν...

Και ο θειος μου που ανεφερα κυριως κινο παιζει, μαλιστα επαιζε χρονια περιμενωντας να ρεφαρει ωσπου καποτε κερδισε καπου 80.000 ευρω! Ειχαν δανεια και πολλα χρεη, τα μισα ευτυχως τα εβαλε στα δανεια και τα αλλα μισα στο καζινο..τωρα φυσικα ειναι παλι υπερχρεωμενος.

Ειναι εθισμος καθε ειδους τυχερο παιχνιδι, προσεχε!

Link to comment
Share on other sites

σε σεμιναριο ψυχολογιας που παρακολουθησα,σε αντιστοιχη περιπτωση απο κυρια που ηθελε την γνωμη του ψυχολογου για τον τζογαδορο αντρα της ειπε οτι πρεπει να κανει οτι κ σε εναν ναρκωμανη..να τον διωξει απο το σπιτι..μονο ετσι λεει υπαρχει περιπτωση να σωθει το ατομο,ο τζογαδορος δηλ.

 

Sorry αλλά δεν νομίζω ότι σε κανένα πρόγραμμα δεν συμβουλεύουν να διώχνεις τους ναρκομανείς από το σπίτι. Σου λένε να θέτεις αυστηρούς κανόνες, να μην του δίνεις κλειδια κ.λπ. και ότι αν ο χρήστης φύγει οικειοθελώς από το σπίτι και μετά θέλει να επιστρεψει να μην τον δεχτείς με την πρώτη πίσω . Για τους τζογαδόρους δεν ξέρω αν ισχύουν άλλα. Αν και δεν νομίζω ότι ΄με το να διώξεις ένα άτομο από το σπίτι του το βοηθάς.

Link to comment
Share on other sites

ο τζόγος έχει κλείσει σπίτια και σπίτια με οικογένειες - παιδιά κλπ...έχει ξεκληρίσει οικονομικά ολοκληρες οικογένειες και περιουσίες...Εσύ τώρα τον έχεις τον ίδιο τον τζόγο μέσα στο σπίτι σου...

 

Τωρα που είναι νωρίς και δεν έχετε παιδάκι καλό είναι να το λήγεις πριν γίνουν αδιανόητα τα πράγματα και δεν μπορείς εύκολα να τον βγάλεις εξολοκληρου απο την ζωή σου....

 

Τι πάει να πεί τι θα πουν οι γονείς σου επειδή είσαι φρεσκοπαντρεμένη? Εσυ ζεις με αυτον και τρώς τα λούκια όχι αυτοί...Αν τους πείς τι συμβαίνει δεν νομίζω να σου πούν ότι κάνεις λάθος αφενός και αφετέρου δεν νομίζω να θέλουν το παιδί τους να ζεί με έναν εθισμένο τζογαδόρο....εσυ διαλέγεις τι θα κάνεις.....

 

Είναι καλυτερα να έχεις ένα παιδι και να χωρίσετε τότε και να αναγκάζεσε να τον έχεις ακομα στην ζωή σου λόγο του παιδιού σου???

Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα τεστ για να δεις αν αλλαξε(γιατι αυτο θα ισχυριζεται) αφησε πανω στο τραπεζι 100 ευρω.η δωστου 100 ευρω για καποιο σκοπο(πχ να παει να παρει κατι και πες οτι δεν εχεις ψιλα) αν γινουν καπνος θα εχεις βγει 100 ευρω χαμενη αλλα θα ξερεις την απαντηση στην ερωτηση σου''χωριζω?'' αυτο το τεστακι μη το κανεις τωρα.καντο σε ενα μηνα.για ενα μηνα το πολυ καθονται στα αυγα τους :rolleyes:

Τωρα συμφωνω..Αυτο μαλιστα ειναι το καλυτερο τεστ.Και οχι για μια φορα αλλα συνεχεια μεχρι να σθγουρευτει..Αν θελεις βεβαια η κοπελα να μπει στη διαδικασια αυτη ..

Αλλιως byebye και στη μαμακα της

Και εννοειται βοηθει α απο ειδικο

Τι να πω..Ο Θεος βοηθος

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σε όλες

Σημερα ειναι μια δυσκολη μερα για μενα,αλλα ας παρουμε τα πραγματα απο την αρχη.

Ειμαι παντρεμενη ενα χρονο, πριν το γαμο ήξερα οτι ο αντρας μου χρωσταγε μια καρτα ειπα οκ τον βοηθησα και ξεχρεωσε.μετα το γαμο τυχαινει να βρω ενα χαρτι απο μια τραπεζα που δεν ηξερα εκανα ενα χαμο οκ τον βοηθησα ξεχρεωσε.Ηταν λεφτα που χρωσταγε πριν καν με γνωρισει.περασαμε ενα οικονομικα δυσκολο καλοκαιρι πολυ δυσκολοομως.Εδω και δυο μηνες βαλαμε τα πραγματα σε μια σειρα και καταφεραμε να εχουμε καποια λεφτα στην ακρή.Οχι πολλά γυρω στα 2500.Σημερα πηγα να δω αν πληρωθηκα και ειδα οτι ταλεφτα δεν υπαρχουν.Τα επαιξε.ναι καλα ακουτε.κλαιω ολη μερα.Με παρακαλαει να μην τον αφησω και να κανουμε μια νεα αρχη.Απο τη μια δεν θελω να μεινω μαζι του και απο την αλλη δεν εχω που να παω.Οι δικοι μου ειναι μακρια και δω ειναι η δουλεια μου.εδω με το μισθομου μονο δεν θα μπορω να πληρωνω ενοικια κτλ.Παιδια δεν εχω ακομη.Αλλα πως να τοκανω αυτο στους γονεις μου πως να τους πω χωριζω ακομα ειμαι νιοπαντρη.Δεν εχω να μιλησω σε κανεναν.Πειτε μου τη γνωμη σας.

 

 

Το να κοιτάζεις τι θα πει ο ένας και ο άλλος είναι κακή αρχή, η ψυχή σου δεν είναι στρατιώτης σε στρατόπεδα άλλων, ακόμα κι αν αυτοί είναι οι γονείς σου. Δεν μπορείς να ζεις μέσα από τις εντυπώσεις που παρέχεις και αυτό αν ακόμα το αντέχεις αυτή τη στιγμή κάποια στιγμή θα αρχίσει να σε πνίγει, να σε τρώει από μέσα.

 

Κάνε ό,τι σε κάνει να αισθάνεσαι καλά. Όπως νιώθεις. Αν αυτός ο άνθρωπος σε κάνει να νιώθεις ανασφαλής, αν η εμπιστοσύνη σου προς αυτόν έχει πάει περίπατο και έχεις τη συνεχή έγνοια ότι από κάπου με κάποιο τρόπο θα στη φέρει οικονομικά, αν η σχέση σας έχει μετατραπεί σε ένα λούκι στο οποίο υπερτερεί της αγάπης, της ομορφιάς, της θετικότητας, των στόχων που σε γεμίζουν ενέργεια, η μιζέρια, οι ανησυχίες, το κυνήγι της οικονομικής βελτίωσης, θέλει τεράστια υπομονή και πείσμα και βαθύ συναισθηματικό υπόβαθρο και από τις δύο πλευρές για να μπορέσει να υπάρξει κάποια "διόρθωση", επιθυμητή και από τις δύο πλευρές. Για μερικά πράγματα όμως δεν είμαστε και έτοιμοι για αλλαγές ή μπορεί και να μη θέλουμε να τα αλλάξουμε και η όποια προσπάθεια περί του αντιθέτου από ένα άνθρωπο που μας αγαπά να είναι απλά πίεση για εμάς και χαμένος χρόνος για τον άνθρωπο μας.

 

Δεν μπορεί οποιοσδήποτε μέσω διαδικτύου να σου πει ότι έχει αντιληφθεί τον άντρα σου ή εσένα, θα είναι λάθος και ίσως σας κάνει και μεγαλύτερη ζημιά. Αν λοιπόν και ο άντρας σου θέλει όντως να "διορθώσει" αυτή τη συμπεριφορά που τον οδηγεί σε οικονομικές ατασθαλίες, να γίνει ένας πιο οργανωμένος άνθρωπος οικονομικά με κομπόδεμα και τραπεζικές καταθέσεις για ώρα ανάγκης και για μακρυπρόθεσμους standard στόχους, αν λοιπόν είναι ειλικρινής η πρόθεση του να αλλάξει και απλά δεν μπορεί να ελέγξει τα πάθη του, καθίστε και μιλήστε και προσπαθήστε να δείτε μαζί κάποιο ειδικό ψυχολόγο να σας κατευθύνει στα πρακτικά και τις λεπτομέρειες. Αν όμως εσύ προσπαθείς με το ζόρι να αλλάξεις ένα άνθρωπο που έμαθε να ζει και να είναι καλά έτσι, στα άκρα, στην ανοργανωσιά και στη σπατάλη και που μόνο έτσι είναι χαλαρός και άνετος και νιώθει ότι ζει καλά (που δεν είναι κατ'ανάγκη κακό να ζει έτσι), ίσως να πρέπει να κοιτάξεις κι εσύ μέσα σου, γιατί δεν μπορείς να δεχθείς αυτό τον άνθρωπο όπως είναι, με τη ζωή και τις συνήθειες του και γιατί αυτή η διάσταση χαρακτήρων, τρόπων ζωής και στόχων σε ωθεί να σκέφτεσαι το χωρισμό, την απομάκρυνση, σε απωθεί.

 

Πολλές φορές πιστεύουμε ότι πάει καλά η σχέση μας αν κάνουμε τον άλλο σαν εμάς, αν τον αλλάξουμε τόσο ώστε να τον φέρουμε στα μέτρα μας, να του επιβάλουμε τους δικούς μας αστικούς ή μικροαστικούς "τύπους", και αν δεν γίνεται, που συνήθως δεν γίνεται, ξινίζουμε και νιώθουμε ότι δεν μπορούμε να προχωρήσουμε. Το πρόβλημα όμως μπορεί να μην είναι στον άλλο που δεν αλλάζει, αλλά σε εμάς που δεν μπορούμε να συμβιώσουμε με μια κατάσταση διαφορετική από τους τύπους που υιοθετήσαμε στην οικογενειακή μας γκάμα, με μια ποικιλία, που δεν μπορούμε να προσαρμοστούμε, να περικόψουμε από τα ιδανικά μας, να αλλάξουμε κι εμείς στο κάτω κάτω... Μπορεί το πρόβλημα να είναι απλά στο συνδυασμό και όχι στα άτομα που τον απαρτίζουν.

 

 

Αν διαπίστωσες ότι θέλεις κάτι άλλο από τη ζωή σου, αδιάφορα αν θα το βρείς ή όχι εκεί έξω που πρίγκιπες δεν υπάρχουν, και αυτή σου η διαπίστωση είναι τόσο συγκεκριμένη που σου υπαγορεύει να βγείς από αυτό το γάμο, το ότι αυτός ο γάμος είναι πρόσφατος δεν θα πρέπει να σε απασχολεί. Ούτε η πρώτη είσαι ούτε η τελευταία που κάνει λάθος επιλογή συντρόφου και είναι υγιής επιλογή να αναζητάς το σύντροφο που σου συμπληρώνει τα κενά συντροφικότητας και με τον οποίο μπορείτε να συμβιώσετε και να συνυπάρξετε σε διάφορα επίπεδα. Δεν είσαι η μόνη σε αυτό τον κόσμο που διαπιστώνει στο έμπα του γάμου ότι δεν ταιριάζει με τον άνθρωπο της. Δεν υπάρχει λόγος να καταπιέζεσαι για οτιδήποτε, δεν υπάρχει κανένας κανόνας και καμία συνταγή ότι ο γάμος πρέπει να διαρκέσει 50 χρόνια, τη ζωή σου ΕΣΥ την κυβερνάς και εσύ πείθεις για τη λογικότητα και τη φυσιολογικότητα της όλους τους άλλους.

 

Η ανθρώπινη περιέργεια (που κάποτε μπορεί να εκφραστεί ως κακία, κακεντρέχεια, ειρωνία, χλευασμός) ποτέ δεν στερεύει, όσο κι αν την αποφεύγεις θα τη συναντήσεις στη μία ή στην άλλη περίπτωση, η συμβίωση διαφορετικών ανθρώπων είναι δύσκολο πράγμα, ειδικά σε μικρούς τόπους όπου δεν έχει ο καθένας τον απαραίτητο "χώρο" να κινηθεί και να αναπτύξει τη διαφορετικότητα του, που ελλείψει εναλλακτικότητας όλοι έχουν συνηθίσει να τρώνε το ίδιο "φαΐ", να μιλάμε με τον ίδιο τρόπο, να κινούνται με τον ίδιο τρόπο, να φοράνε τα ίδια ρούχα και η ομοιότητα τους να τους καθησυχάζει για τη φυσιολογικότητα τους.

 

Γράφεις σε ένα φόρουμ που μπαίνουν και γράφουν πολλοί, που άλλοι σαν εμένα μπαίνουν και δεν γράφουν ή γράφουν μια κάθε τόσο, έχεις ανάγκη να μιλήσεις, να επικοινωνήσεις, αλλά κανένας δε μπορεί να ξέρει τι χρειάζεσαι, τι θες; Κουράγιο, υπομονή, δύναμη; Επιβεβαίωση, συμμαχία, στήριξη σε μια απόφαση που έχεις ήδη πάρει; Απλά να τα πεις κάπου; Προσπάθησε να καταλάβεις κι εσύ τον εαυτό σου, οργάνωσε τις σκέψεις και τα συναισθήματα σου και αναζήτησε πρακτικές λύσεις.

 

Καλό σαββατοκυρίακο σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσακι μου επαιξε 2500ε σε κινο κ στοιχημα ενω ηταν τα μοναδικα σας λεφτα στη τραπεζα??????αν ειναι δυνατον!!!!!προσεξε το!!!δωσε του μια ευκαιρια αφου τον αγαπας,τελευταια κατα τη γνωμη μου....ξερεις γιατι???γιατι για να χαλασει 1εκ.σε τυχερα παιχνιδια...δεν....δεν φτανει μονο η αγαπη...χρειαζεται βοηθεια..απο ειδικο..θα το ξανακανει..

Link to comment
Share on other sites

Sorry αλλά δεν νομίζω ότι σε κανένα πρόγραμμα δεν συμβουλεύουν να διώχνεις τους ναρκομανείς από το σπίτι. Σου λένε να θέτεις αυστηρούς κανόνες, να μην του δίνεις κλειδια κ.λπ. και ότι αν ο χρήστης φύγει οικειοθελώς από το σπίτι και μετά θέλει να επιστρεψει να μην τον δεχτείς με την πρώτη πίσω . Για τους τζογαδόρους δεν ξέρω αν ισχύουν άλλα. Αν και δεν νομίζω ότι ΄με το να διώξεις ένα άτομο από το σπίτι του το βοηθάς.

 

κ ομως ετσι ειπε ο ψυχολογος

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

Εγραψα εδω γιατι ενιωσα την αναγκη καπου να το πω και σας ευχαριστω ολες, για την γνωμη σας. σιγουρα δεν περιμενω να βοηθηθω απο δω και διγουρα δεν με ξερετε αλλα η γνωμη της καθεμια απο σας για μενα ειναι ξεχωριστη. Αυτη τη στιγμη εγω νιωθω ενα κενο και ξερω με ποιον ειμαι.Δεν θελω να τον βλεπω οχι για τα λεφτα αλλα γιατι νιωθω οτι με κοροιδεψε.Ειμαι απολυτα συνηδειτοποιημενη και ξερω πολυ καλα τι θελω απο τη ζωη μου.αν αυτον δεν τον κανει ευτυχισμενο ο τροπος ζωης που κανει εμενα ευτυχισμενη δικαιωμα του. Ουτε θα χαραμιστω να τον αλλαξω γιατι αυτο δεν το θελω ουτε ειναι και σωστο.Εγω θελω να με συμπληρωνει και να τον συμπληρωνω οχι να κανω ανακαινισεις στο χαρακτηρα του.Ειμαστε μαζι 5 χρ και δεν ειχα αλλο προβλημα.Αυτη τη στιγμη δεν εχω παρει καμια αποφαση για το τι θα κανω.

ky1Ap2.png?YVrPElRM
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κοριτσι μου λες οτι ειστε 5 χρονια μαζι.ολα αυτα τα χρονια δεν επαιζε?ποε αρχισε?η επαιζε κρυφα απο εσενα?παντως να αρχισε τωρα..το αποκλειω..καποιος που ξεσηκωνει 2.500 ευρω κρυφα απο κοινο λογαριασμο για να παει να τα παιξει σημαινει πως ηδη παιζει καιρο κ δεν αρχισε τωρα

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ενα να πω οτι οποιος ειναι κολλημενος με το τζογο μονο τζογο σκεφτεται δεν θα αλλαξει πιστεψε με και αν τωρα παιζει τετοια ποσα φαντασου τι εχει να γινει αργοτερα οσο περναει ο καιρος παιζει ολο και πιο πολλα.... και τα κοριτσια σωστα λενε το παιδακι δεν θα αλλαξει την κατασταση αλλα θα την κανει ακομα χειροτερη...ακου και εμας που εχουμε πειρα σε αυτα:( (παιδια εννοω)

 

Συμφωνώ απόλυτα!

Link to comment
Share on other sites

ΧΩΡΙΣΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΠΑΙΖΑ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ(4ΧΡΟΝΙΑ)ΣΤΑΜΑΤΙΣΑ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ.ΜΑΣ ΕΙΡΘΑΝ ΚΑΤΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΡΕ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.ΠΙΓΑ ΚΑΙ ΕΠΑΙΚΣΑ ΠΑΛΙ.ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ 2 -3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ Ο ΞΑΝΑΚΑΝΟ.ΕΤΣΙ ΛΕΩ.ΤΩΡΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Ο πατερας μου επαιζε...κ εμεις δεν ειχαμε να φαμε γλυκεια μου στην κυριολεξια.Σταματησε καποια στιγμη το τζογο κ αρχισε το ποτο ;) το οποιο κ δεν σταματησε ποτε!Ευτυχως η μανα μου μετα απο 2 παιδια και 50 ευκαιριες τον σουταρε.

Το να παιξεις 200 ευρω κ να χασεις αντε παει στο καλο το καταλαβαινω( αν κ εγω προσωπικα ουτε τοσα δεν θα δεχομουν να χασω) αλλα τα μοναδικα χρηματα που ειχατε στην ακρη παει παααρα πολυ.

Αυτοι οι ανθρωποι χρειαζονται βοηθεια.

Ας ελπισουμε απλα να ηταν μια ανωριμη βλακεια του κ να μην επαναληφθει,διαφορετικα θα συμφωνησω σε ολα οσα σου εγραψε η Dimitra83.Τα χω βιωσει.

pEJHp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΧΩΡΙΣΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΠΑΙΖΑ ΠΑΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ(4ΧΡΟΝΙΑ)ΣΤΑΜΑΤΙΣΑ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ.ΜΑΣ ΕΙΡΘΑΝ ΚΑΤΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΡΕ ΑΠΟ ΚΑΤΩ.ΠΙΓΑ ΚΑΙ ΕΠΑΙΚΣΑ ΠΑΛΙ.ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ 2 -3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ Ο ΞΑΝΑΚΑΝΟ.ΕΤΣΙ ΛΕΩ.ΤΩΡΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟ.

 

τι σε οδηγησε εκει;

Link to comment
Share on other sites

Και η δική μου άποψη είναι ότι ο τζόγος είναι αρρώστεια που δεν θεραπεύεται ποτέ. Είμαι υπέρ των ευκαιριών αλλά το γεγονός ότι έπαιξε τα τελευταία σας χρήματα δεν χρήζει άλλης ευκαιρίας! Σκέψου την ζωή σου με αυτόν τον άνθρωπο (μελλοντικά) και πάρε την σωστή απόφαση..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Tha sumfoniso ki ego me kapoia koritsia epano oti an einai tzogos DEN allazei! TELOS! Den mporo na sou po ti tha kaneis esu tha to apofasiseis alla min kaneis paidaki mexri na deis ti ginetai, please.. Oso gia tous dikous sou akou ti tha sou po k exe to sto mualo sou, oti ki an niosoun oi guro sou an xoriseis esena apla DE se noiazei. Einai i zoi sou koukla mou kanenos allou.. Ki ekeinoi tha einai xaroumenoi an eisai esu. Edo xorizoun me paidia k pali orthopodoun k ta pane mia xara! k to an sou ftanei o misthos sou i oxi gia na xekiniseis moni den einai kritirio gia na apofasiseis an tha eisai me ton antra sou. Allo to ena allo to allo. Koita mesa sou ti kanei esena xaroumeni, alla oxi mono tora k sto mellon. Giati pistepse me an exeis ki ena paidaki aurio k den niotheis asfaleia apo ton antra sou tin evapses... Skepsou k mi viazesai! Euxomai to kalutero..

Link to comment
Share on other sites

ο τζογος ειναι αρρωστεια όπως τα ναρκωτικά και ο αλκοολίσμος, όλοι λένε οτι δεν θα το ξανακάνουν αλλά το παθός τους ειναι μεγαλύτερο απο την υποσχεσή τους.Σκέψου καλά πριν αποφασίσεις οτιδήποτε , αν τον αγαπας δωστου μια ευακρία αλλά μην πέσεις κι απο τα συννέφα αν ξανακάνει τα ίδια..και φυσικά προσεξε μην μεινεις εγκυος μεχρι να σιγουρευτεις για την αλλαγη του.

χαμογελάς κι ανθίζεις , άξιζε να ζήσω να σε δω .

Link to comment
Share on other sites

ο τζογος ειναι αρρωστεια όπως τα ναρκωτικά και ο αλκοολίσμος, όλοι λένε οτι δεν θα το ξανακάνουν αλλά το παθός τους ειναι μεγαλύτερο απο την υποσχεσή τους.Σκέψου καλά πριν αποφασίσεις οτιδήποτε , αν τον αγαπας δωστου μια ευακρία αλλά μην πέσεις κι απο τα συννέφα αν ξανακάνει τα ίδια..και φυσικά προσεξε μην μεινεις εγκυος μεχρι να σιγουρευτεις για την αλλαγη του.

συμφωνω αλλά η τελική επιλογη είναι σίγουρα δική σου , απλά η επομενη ευκαιρια που θα δωσεις πρεπει να είναι πολύ πολύ προσεκτική και να δεις πως αντιδρά στην πίεση κτλ ..

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να ξερετε οτι ο τζογος χρηζει ιατρικης βοηθειας. Καλο για μενα θα ηταν αν δωθει δευτερη ευκαιρια να γινει σε συνδιασμο με βοηθεια απο καποιον ειδικο. Δεν ειναι απλο πραγμα ο τζογος, οπως δεν ειναι και ο αλκοολισμος.....

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...