Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απο ποτε αρχισαν οι αναγουλες σας?


Recommended Posts

Εμενα το πρωτο ξεκινησαν την 6 εβδομαδα και το ειχα μεχρι την 24 εβδομαδα....πολυ αναγουλα και εμετος !!Ε και τωρα σημερα το πρωι εκανε την εμφανιση της η αναγουλα και η ρουκετα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα ούτε αναγούλες ούτε τίποτα... Μόνο κάποιες μυρωδιές με ενοχλούσαν και αν δεν τις μύριζα ήμουν ΟΚ. Τώρα είμαι στην 7η εβδομάδα και απο την προηγούμενη εβδομάδα έχω μια μόνιμη ανακατωσούρα στο στομάχι χωρίς όμως να θέλω να κάνω εμετό. Απλά είναι μονίμως χάλια το στομάχι μου... Όταν τρώω είμαι λίγο καλύτερα.. Όταν παίρνω το χαπάκι του σιδήρου όμως ανακατεύομαι πολύ... με ανακατεύει η γεύση του .. Δεν είναι ακριβώς χάπι, είναι μασώμενο... ΟΙ σούπες κάνουν καλό? Δεν ξέρω τι να φάω...

bunbunsbu20080415_-1_My+child+is.png

 

dev272prs__.png

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη κοριτσια..περναει γρηγορα ο καιρος!!!

Ναι, ειναι δυσκολο, ολες σχεδον το περνανε (το 80% εχουν αυτα τα συμπτωματα)...

Θα περασουν οι μερες...Δεν ειστε μονες σας, ολες το περασαμε λιγο πολυ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ουφ... υπαρχουν οντως μερες που νομιζω οτι πιο χαλια δεν μπορει να ειναι το στομαχι μου... αλλες παλι ειμαι πολυ καλυτερα.... εχω παρατηρησει οτι με βοηθαει ο ελληνικος καφες. ενα μικρο φλυτζανακι την ημερα ελληνικο καφε.. ειναι και χωνευτικο και βοηθαει στις αναγουλες και τον πονοκεφαλο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εεε δεν μπορω, κοιμαμαι και εχω διπλα μου τη λεκανη

ενας εμετος μ ελειπε εμενα τωρα, με τοσα χαπια που πινω!!!!!

αλλα οι αναγουλες εκει, χωρις εμετους αλλα εκει, από την δεκατη εβδομαδα..... αλλα δεν εχω παραπονο!

χτες εστειλα τον καημενο τον αχαΐρευτο να μ βρει ανανα, κερασια, αρνι και σουτζουκακια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια.εγω αρχισα να εχω καουρες πριν ακομα μαθω οτι ειμαι εγγυος...αλλα ο εμετος αρχισε για τα καλα γυρω στην 5η-6η εβδομαδα και ειχα τρελαθει...εκανα 3-4 φορες εμετο την μερα και ημουν σαν αρρωστη...τωρα σε 10 μερες μπαινω στον 5ο και εχω 7-8 μερες που σταματησε το μαρτυριο...διαπιστωσα πως με χαλουσε και το μαγνησιο που επαιρνα..μου το ειχε δωσει ο γιατρος γιατι ειχα καποιο θεματακι στην αρχη.μολις το σταματησα κοπηκε μαχαιρι ο εμετος.τωρα νιωθω πολυ καλα!παντως βοηθαει πολυ το τζιντζερ το βραζεις με τσαι του βουνου (το πρασινο γιατι το μαυρο απαγορευεται)και ειναι τελειο!!!επισης οσο κουλο κιαν ακουγεται εμενα με βοηθουσε η τυροπιτα με σφολιατα...ηταν το μονο πραγμα που δεν με ενοχλουσε!!!υπομονη και θα περασει!!!

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...