Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΩΡΑ ΜΟΝΤΕΛΑ??????


Recommended Posts

Εγώ είμαι αντίθετη με το όλο θέμα και αυτό δεν το λέω για να προσβάλλω καμία μαμά -να εξηγούμαι. Πάντα ήμουν αντίθετη σ' αυτά τα πράγματα για πολλούς λόγους σοβαρούς και λιγότερο σοβαρούς. Θα αρχίσω από τους λιγότερο και θα είμαι λίγο υπερβολική εδώ.

1) Δε μου αρέσει η έκθεση στις κάμερες κλπ και επίσης δε μου αρέσει να δημοσιοποιείται το πρόσωπό μου με και κυρίως χωρίς τη γνώση μου

2) Δε θέλω αυτό που δε μου αρέσει να κάνω σαν άνθρωπος να το κάνω στο παιδί μου (που αν δεν το προστατέψει η μάνα του -ποιός; ), το οποίο αφού θα είναι ανήλικο δε θα μπορεί να έχει και άποψη για το αν θέλει ή όχι. Δε θα θελα να γυρίσει μετά από χρόνια και να μου πει "εμένα με ρώτησες;"

3) Μόνο με τη σκέψη ότι το παιδί μου τραβάει όλα αυτά για το δικό μου ψώνιο και

4) Μόνο με τη σκέψη ότι το παιδί μου τραβάει όλα αυτά για να κερδίσω τα όποια χρήματα, μου έρχεται αποστροφή στη σκέψη

5) Τα παιδιά δεν πρέπει να εργάζονται. Αυτό όλοι το πιστεύουμε φαντάζομαι αλλά έχουμε το νου μας τα παιδιά σε τριτοκοσμικές χώρες ή των φαναριών. Σκεφτείτε τώρα τα δικά μας τα παιδιά που δεν έχουν καν την ανάγκη να το κάνουν και το κάνουν ..έτσι! Αναλογικό δεν είναι;

6) Τα παιδιά δεν έχουν ούτε τις άμυνες ούτε την ψυχική ωριμότητα να κατανοήσουν και να διαχειριστούν θέματα όπως casting-δημοσιότητα κλπ κλπ Το τελευταίο που θα ήθελα είναι ένα παιδί μπερδεμένο σε σχέση με το τί του γίνεται ή γιατί γίνεται, κ' το χειρότερο ένα παιδί ψώνιο.

 

Όσο γι' αυτό που άκουσα ότι το παιδί σκληραγωγείται και μαθαίνει τη χαρά της εργασίας, έχω να πω ότι υπάρχει το σχολείο για να μάθει να εργάζεται. Ο παιδικός σταθμός για κοινωνικοποίηση. Κι αυτά είναι κομμένα στα μέτρα του. Αν κάποιος γονιός θέλει να το μάθει να προσφέρει και να εργάζεται περισσότερο, μπορεί να το μάθει από μικρό να ασχολείται με θέματα του σπιτιού. Όπως για παράδειγμα μια φίλη από ξένη χώρα μου είχε πει ότι "τα παιδιά στη χώρα της από τη στιγμή που θα περπατήσουν, για να μη γίνουν τεμπέλικα τα βάζουν να κάνουν απλά πράγματα αλλά να μην κάθονται. Ακόμα και το πιο μικρό μπορεί να κάνει το πολύ απλό όπως να πάρει την αλατιέρα και να την πάει στο τραπέζι". Δε νομίζω ότι χρειάζεται κάτι περισσότερο.

 

Και κακά τα ψέμματα, ακόμα και με τις καλύτερες προθέσεις να γίνεται, πχ μια μαμά να έχει στο νου της ότι όταν μεγαλώσει το παιδί θα δει τον εαυτό του μικρό σε μια επαγγελματική φωτογράφιση (λες και δεν υπάρχουν άψογες ερασιτεχνικές κάμερες) όλο αυτό το πανηγύρι δε γίνεται για τα παιδιά.

Η φαντασία είναι πιο σημαντική από τη γνώση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 147
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ είμαι αντίθετη με το όλο θέμα και αυτό δεν το λέω για να προσβάλλω καμία μαμά -να εξηγούμαι. Πάντα ήμουν αντίθετη σ' αυτά τα πράγματα για πολλούς λόγους σοβαρούς και λιγότερο σοβαρούς. Θα αρχίσω από τους λιγότερο και θα είμαι λίγο υπερβολική εδώ.

1) Δε μου αρέσει η έκθεση στις κάμερες κλπ και επίσης δε μου αρέσει να δημοσιοποιείται το πρόσωπό μου με και κυρίως χωρίς τη γνώση μου

2) Δε θέλω αυτό που δε μου αρέσει να κάνω σαν άνθρωπος να το κάνω στο παιδί μου (που αν δεν το προστατέψει η μάνα του -ποιός; ), το οποίο αφού θα είναι ανήλικο δε θα μπορεί να έχει και άποψη για το αν θέλει ή όχι. Δε θα θελα να γυρίσει μετά από χρόνια και να μου πει "εμένα με ρώτησες;"

3) Μόνο με τη σκέψη ότι το παιδί μου τραβάει όλα αυτά για το δικό μου ψώνιο και

4) Μόνο με τη σκέψη ότι το παιδί μου τραβάει όλα αυτά για να κερδίσω τα όποια χρήματα, μου έρχεται αποστροφή στη σκέψη

5) Τα παιδιά δεν πρέπει να εργάζονται. Αυτό όλοι το πιστεύουμε φαντάζομαι αλλά έχουμε το νου μας τα παιδιά σε τριτοκοσμικές χώρες ή των φαναριών. Σκεφτείτε τώρα τα δικά μας τα παιδιά που δεν έχουν καν την ανάγκη να το κάνουν και το κάνουν ..έτσι! Αναλογικό δεν είναι;

6) Τα παιδιά δεν έχουν ούτε τις άμυνες ούτε την ψυχική ωριμότητα να κατανοήσουν και να διαχειριστούν θέματα όπως casting-δημοσιότητα κλπ κλπ Το τελευταίο που θα ήθελα είναι ένα παιδί μπερδεμένο σε σχέση με το τί του γίνεται ή γιατί γίνεται, κ' το χειρότερο ένα παιδί ψώνιο.

 

Όσο γι' αυτό που άκουσα ότι το παιδί σκληραγωγείται και μαθαίνει τη χαρά της εργασίας, έχω να πω ότι υπάρχει το σχολείο για να μάθει να εργάζεται. Ο παιδικός σταθμός για κοινωνικοποίηση. Κι αυτά είναι κομμένα στα μέτρα του. Αν κάποιος γονιός θέλει να το μάθει να προσφέρει και να εργάζεται περισσότερο, μπορεί να το μάθει από μικρό να ασχολείται με θέματα του σπιτιού. Όπως για παράδειγμα μια φίλη από ξένη χώρα μου είχε πει ότι "τα παιδιά στη χώρα της από τη στιγμή που θα περπατήσουν, για να μη γίνουν τεμπέλικα τα βάζουν να κάνουν απλά πράγματα αλλά να μην κάθονται. Ακόμα και το πιο μικρό μπορεί να κάνει το πολύ απλό όπως να πάρει την αλατιέρα και να την πάει στο τραπέζι". Δε νομίζω ότι χρειάζεται κάτι περισσότερο.

 

Και κακά τα ψέμματα, ακόμα και με τις καλύτερες προθέσεις να γίνεται, πχ μια μαμά να έχει στο νου της ότι όταν μεγαλώσει το παιδί θα δει τον εαυτό του μικρό σε μια επαγγελματική φωτογράφιση (λες και δεν υπάρχουν άψογες ερασιτεχνικές κάμερες) όλο αυτό το πανηγύρι δε γίνεται για τα παιδιά.

 

 

 

Με κάλυψες απόλυτα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

...Είτε αυτό ήταν μέσω διαφήμισης στην τηλεόραση,συμμετοχής σε talent show,σίριαλ,παιδική πασαρέλα,φωτογράφιση σε περιοδικό;

 

Εγώ όχι.

Όλη μου η ζωή

Δημήτρης(9/03/05)--Νικόλας(10/6/06)--Άσπα(7/1/09)--yQREp2.png

Link to comment
Share on other sites

πλακα μου κανετε? εγω διαπιστωσα οτι η κουνιαδα μου, χωρις να με ρωτησει εχει βαλει φωτο του παιδιου μου στο facebook κι εχω γινει εξαλη!!! οχι σε καμια περιπτωση. ουτε για τα εκατομμυρια ολου του κοσμου.. και θεωρω οτι οι γονεις που το κανουν εχουν πολλα απωθημενα κατα βαθος..(εννοω αυτοι που κυνηγουν διαφημιστικα κλπ)

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΧΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Οταν ημουν 16 μου εκαναν προταση για διαφημηση σαμπουαν. Μου εδιναν 500.000 και μια Virago, ή 1,000,000. Η μανα μου δεν ηθελε. Εγω επεμενα (ηλιθια εντελως). Μου την επεσε στην φωτογραφηση ο φωτογραφος (σε 16 χρονων παιδι ετσι?) και μετα με ηθελε λεει και τετ α τετ ο ιδιοκτητης της εταιρειας μοντελων ΧΩΡΙΣ την παρουσια της μανας μου.....φυσικα δεν πηγα ποτε και δεν εκανα τιποτα ποτε. Αλλα ειδα τι γινεται εκει μεσα......μακρια μας. Βεβαια σε βρεφος δεν γινεται αυτο αλλα δεν θελω η κορη μου να εχει ΚΑΜΙΑ επαφη με τετοια διεφθαρμενα κυκλωματα ΠΟΤΕ.....

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Γονείς κρατήστε τα παιδάκια σας μακριά από τέτοιες ιστορίες…

 

Πριν μερικά χρόνια δούλευα ως υπεύθυνη παραγωγής σε φωτογραφίσεις – διαφημίσεις – video clip. Και επειδή ήμουν αρκετά υπομονετική αλλά και μικρή σε ηλικία είχα αναλάβει (ας το πούμε) το πόστο με τα παιδάκια. Εγώ έκανα τα casting, εγώ διάλεγα τα παιδάκια, εγώ διάλεγα τα ρούχα, τα αξεσουάρ, τους κομμωτές, τους φωτογράφους, τα πάντα. Το τι ταλαιπωρία τραβούσαν αυτά τα παιδάκια, ήταν άλλο πράγμα.

 

Από μια σταλιά μώρα που δεν καταλάβαιναν τι γινόταν γύρω τους, μέχρι μεγάλα παιδάκια που μάλωναν ποιο θα φόραγε τα ποιο όμορφα ρούχα και θα φαινόταν περισσότερο στις φωτογραφίες. Και μια φωτογράφιση μπορεί να έπαιρνε από 6 ώρες έως μέρες… από τα χαράματα, έως αργά. Στο κρύο, στη ζέστη… και άλλα πολλά τέτοια, που δεν έχουνε τελειωμό…

 

Και μέχρι να φτάσουν να κάνουν μια φωτογράφιση επικρατούσε άλλη ταλαιπωρία… Απογοήτευση από τους γονείς, που την περνούσαν στα παιδιά τους και απογοήτευση από τα ίδια τα παιδιά όταν τελικά δε τα διαλέγαμε.

 

Για να μη σας πω και τα μεγάλα διαλείμματα που έχει το παιδικό modeling καθώς τα ρούχα τα φωτογραφίζουν σε συγκεκριμένα νούμερα, οπότε έπρεπε να πηγαίνουν στα casting γιατί άπλα το πρακτορείο ήθελε να δείξει στο πελάτη ότι έχει μεγάλη γκάμα παιδιών άσχετα αν και οι υπεύθυνοι του πρακτορείου γνώριζαν από την αρχή ότι τα παιδιά που στέλνει στο casting είναι μεγαλύτερα ή μικρότερα από αυτό που ζήτησε ο πελάτης. Και αυτά, τα κάνουν ΟΛΑ τα πρακτορεία.

 

Είναι πολύ μεγάλη ταλαιπωρία για τα παιδιά και όσον αφορά την έκθεση τους, δε το συζητώ… αυτό εξυπακούεται….

 

Όλες αγαπάμε τα παιδιά μας και τα βλέπουμε κουκλιά. Μπορούμε να τα βγάζουμε φωτογραφίες εμείς και να τα καμαρώνουμε όσο θέλουμε.

 

Εκτός αν σας έλειψαν τα 50-100 ευρώ που θα πάρετε για μια δουλεία του παιδιού σας.(ειρωνικά το λέω εννοείται)

 

Παρόλο που έχω ακόμα επαφή με όλα τα πρακτορεία, τις διαφημιστικές και τους φωτογράφους, το παιδί μου δε το έχω πάει ποτέ και ούτε θα το κάνω.

 

Όταν με το καλό μεγαλώσει και αν θελήσει να γίνει μοντέλο(ελπίζω να μη συμβεί ποτέ) ,θα καθίσω πρώτα να της πω μερικά πράγματα ως παραγωγός και ως μοντέλο που ήμουν κάποτε και αν εξακολουθήσει να το θέλει (και εγώ είχα σπάσει τα νεύρα της μάνας μου στα 16)τότε θα είμαι δίπλα της, σε κάθε δουλειά της, όχι μόνο για να την προσέχω, αλλά και για να την βάζω σε τάξη όταν θα παίρνουν τα μυαλά της αέρα(γιατί αυτό δε το γλιτώνει κανένα μοντέλο, μικρό ή μεγάλο).

 

Ναι και μια φορα που συμφωνω εγω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μαζι σου!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Εισαι πολυ ωραια τυπισσα.!

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα την πηγαινα αν μου ελεγε απο μονη της oti θα της αρεσε να δοκιμασει να κανει μια διαφημηση :|

 

Φυσικα παντα υπο την παρουσια μου

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

σιγα μη πηγαινα το παιδι μου για φωτογραφιση!να πεσει στα χερια του καθε ανωμαλου η φωτογραφεια του!κ να το ταλαιπωρω κ να το βαλω απο τοσο μικρο σε ενα τετοιο χωρο που αργοτερα θα γινει μια ψωναρα που θα το εχει παρει επανω της.κ τελος τα παιδια μου ειναι ομορφα αλλα οχι διαφημιστικα φυλλαδια που καταλιγουν σε καθε πορτα καθε ΑΓΝΩΣΤΟΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάντως κορίτσια την πήγα στο πρακτορείο, της έκλεισαν ένα casting έτσι για να δούμε πώς θα της φανεί, χωρίς πιέσεις. Πήγαμε, της άρεσε πολύ, έπαιξε και με τα άλλα παιδάκια και τελικά την πήρανε και γύρισε το διαφημιστικό μια χαρά. Εκεί που γινόταν το γύρισμα είχε πολλά παιχνίδια για τα παιδιά, που ήταν καμια 10αριά, κάτι σπιτάκια σε δέντρα κάτι κρεμαστές γεφυρούλες.....τρελάθηκαν τα πιτσιρίκια!!! Περάσανε τέλεια και πληρώθηκαν κιόλας. Απο τότε και μετά πήγαμε σε άλλο ένα casting και δεν έγινε κάτι. Το συνδιάσαμε με βόλτα στη έκθεση βιβλίου στο Σύνταγμα και περάσαμε τέλεια και πάλι. Η μικρή το διασκεδάζει πάρα πολύ αλλά έχω συννενοηθεί με το πρακτορείο να μη μας κλείνουν πολλά γιατί δεν θέλουμε να μπούμε στον χώρο. Χαβαλές να γίνεται! Άσε που τρελαίνεται απο την χαρά της όταν βλέπει τον εαυτό της στην τηλεόραση!! Δεν την ταλαιπωρούμε καθόλου και δεν επιμένουμε για τίποτα. Πάντως εκεί που πάμε στα casting έχω δεί ακραίες περιπτώσεις.......κάθομαι πάντα μακριά τους, αν και έχουμε πάει μόνο 2 φορές.

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

δε μαρεσει σαν εικονα να βγαζω λεφτα μεσα απο το παιδι μου.ακομα κ αν του τα βαζω σε ενα λογαριασμο δηλαδη δε θελω να του δωσω το μυνημα οτι σου μαζεψα λεφτα απο το σωμα σου...

προσωπικη μου αποψη φυσικα...κ εμενα στην ελλαδα μου ειχαν ζητησει την κορη οταν ηταν 3 ετων απο ενα φωτογραφειο.βγαλαμε φωτο για κορνιζες μεγαλες κ ειχε μια φωτο της στη βιτρινα κ μαλλον καποιος απο καποιο πρακτοριο την ειδε κ το φωτογραφειο χωρις να τους δωσει τα στοιχεια μου επικοινωνισε πρωτα μαζι μου.την ηθελαν για να κανουν διαφημιση σε σαμπουαν γιατι εχει παρα πολυ μακρια μαλλια.εκτος απο το οτι ειπα αμεσως οχι,απαιτησα να βγαλουν τη φωτο της κορης μου απο τη βιτρινα γιατι δε γουσταρω να την βλεπει ο καθε περαστικος.τωρα οι φωτο στο φορουμ ειναι μεγεθους 3χ3 εκατοστα δε νομιζω να ενδιαφερει καποιον τοσο αυτη η φωτο οσο μια κορνιζα μισο μετρο σε μια βιτρινα η σε φυλαδια

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω οτι πήγαμε για χαβαλέ και το παιδί το διασκέδασε......εξάλλου τα λεφτά δεν είναι και τόσο πολλά!!! Δεν είμαστε νταβατζήδες κοπελιά.....έχουμε και δουλειές και σπίτι και αυτοκίνητο και εξοχικό και δεν χρειαζόμαστε κάτι άλλο!!! Με τα λεφτά η μικρή διάλεξε και αγόρασε παιχνίδια για την ίδια και την αδερφή της! Ότι της άρεσε!! Και όταν την ζητήσανε για σίριαλ είπαμε όχι με την πρώτη! Είπαμε για πλάκα το κάναμε.....Να λές την άποψή σου αλλά πρόσεχε και λίγο!!!

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

:shock:

ειδες να αναφερω το ονομα σου καπου?

ειδες να ενδιαφερει καποιον αν εχεις εξοχικο η αυτοκινητο?ελεος με καποια ατομα που ψαχνουν αφορμη να επειδιξουν την περιουσια τους.δεν αναφερθηκα σε σενα.αν κοιταξεις στα πισω ποστ αναλυεται το χρηματικο θεμα.για να ειμαι ειλικρινης ουτε καν διαβασα το ποστ σου.τωρα που απαντησες διαβασα κ το προηγουμενο.

Link to comment
Share on other sites

απο μονη μου δεν θα την πηγαινα αλλα αν μου το ζητουσε σιγουρα θα προσπαθουσα παντως δεν θα της βαλω ουτε σκουλαρικι αν δεν μου το ζητησει η ιδια

εχω αφησει το δωματιο της αφτιαχτο να το διακοσμησει οπως εκεινη θελει εκτος απο το χρωμα του δωματιου που το εβαψα ροζ και μια μπορντουρα που θελω να βαλω ακομα για να μην μου δαινετε τοσο αδειο γιατι φανταζομαι για να εχει καποια αποψη στο πως το θελει και τι της αρεσει να βαλει στο δωματιο της θα εχει σε ενα χρονο απο τωρα

ασχετο με το θεμα αλλα ποτε αρχισαν τελικα τα παιδια σας να εχουν αποψη για την διακοσμηση του δωματιου τους και για τα παιχνιδια καιτα ρουχα που θελουν να τους παρετε????

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

ασχετο με το θεμα αλλα ποτε αρχισαν τελικα τα παιδια σας να εχουν αποψη για την διακοσμηση του δωματιου τους και για τα παιχνιδια καιτα ρουχα που θελουν να τους παρετε????

γυρω στα 2.5 η κορη μου αρχισε να διαλεγει ρουχα κ γενικα να εχει προσωπικη αποψη ΣΕ ΟΛΑ:rolleyes: αν δεν εβαζε τα ρουχα που ηθελε γινοταν της τρελης:shock:

Link to comment
Share on other sites

:shock:

ειδες να αναφερω το ονομα σου καπου?

ειδες να ενδιαφερει καποιον αν εχεις εξοχικο η αυτοκινητο?ελεος με καποια ατομα που ψαχνουν αφορμη να επειδιξουν την περιουσια τους.δεν αναφερθηκα σε σενα.αν κοιταξεις στα πισω ποστ αναλυεται το χρηματικο θεμα.για να ειμαι ειλικρινης ουτε καν διαβασα το ποστ σου.τωρα που απαντησες διαβασα κ το προηγουμενο.

Γνωριζόμαστε απο κάπου;;;;;;;Κόψε τους χαρακτηρισμούς......Δεν με ξέρεις! Καθόλου όμως λέμε......Έλεος και με άτομα σαν εσένα που είναι απόλυτα και νομίζουν οτι, για κάποιο λόγο, είναι ανώτεροι απο τους υπόλοιπους και τα ξέρουν όλα! Εξάλλου δεν είπα ούτε τι αυτοκίνητο έχω ούτε τι εξοχικο και που! Πώς έβγαλες συμπέρασμα οτι κάνω επίδειξη;

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

γυρω στα 2.5 η κορη μου αρχισε να διαλεγει ρουχα κ γενικα να εχει προσωπικη αποψη ΣΕ ΟΛΑ:rolleyes: αν δεν εβαζε τα ρουχα που ηθελε γινοταν της τρελης:shock:

:lol::lol::lol::lol:

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια και εγω ειμαι παντελως καθετη και αρνητικη στις φωτογραφησεις των μωρων και μικρων παιδιων , και εγω το θεωρω απαισιο να βγαζεις χρηματα μεσα απο ενα μικρο και αθωο παιδι , εντα3ει δεν ειπαμε οτι τα μαστιγωνουνε κιολας εκει , μια χαρα περιβαλλον υποθετω θα ειναι αλλα ρε κοριτσια ελεος δηλαδη , θα βαλω το μωρο μου σε διαδικασια φωτογραφησης ή κατι τετοιου ενω μπορουμε να περασουμε τις ωρες μας παιζοντας και πηγαινοντας τις βολτες μας .Επισης θελω να υπογραμμισω οτι συνηθως τετοια παιδια αμα συνεχισουνε τετοιες δραστηριοτητες , παρατανε σχολεια και διαβασματα και καταληγουνε κατι σαν μικρες τζουλιες , και η τζουλια εχει κανει φωτογραφηση 10 ετων πιτσιρικα για το lapin house , δεν ειπα οτι ολα θα γινουνε ετσι , αλλα αυτα δεν ειναι δραστηριοτητες για παιδια και μωρα , ουτε καν για την πλακα και το ψωνιο της μαμας .

Δημητρα μου συμφωνω σε οσα ειπες .

Κοπελια μαρμαρ να υπογραμμισω οτι εσυ μας επεδει3ες τα αμα3ια και τα εξοχικα 5 ποστ πιο πανω , κανε οτι θες με το παιδι σου αυτο αφορα αποκλειστικα εσενα , ομως η Δημητρα δεν μιλησε για σενα στο αρχικο της ποστ , ειπε τη γνωμη της γενικως και αοριστως .

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...