Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΩΡΑ ΜΟΝΤΕΛΑ??????


Recommended Posts

καλα δεν ειναι κ τοσο τραγικο αμα εχεις ενα ομορφο παιδακι να το πας σε καποιο casting. κ σιγουρα μια τετοια ενεργεια δεν μπορει να κανει ενα παιδι αργοτερα να φτασει σε ασχημα επιπεδα. ειναι θεμα του γονιου να το κρατησει κ να το προσγειωσει αμα δει οτι παιρνουν τα μυαλα του αερα.κ

εγω δεν το χω κανει , αν κ εχω πολυ κοντινο μου ατομο για μεσο που δουλευει ως παραγωγος διαφημισεων) πιο πολυ γιατι βαριεμαι την ολη διαδικασια να πηγαινουμε εκει να στηνομαστε τις ωρες κλπ κλπ. κ ο δικος μου ειναι κ λιγο αντικοινωνικος κ αμα δει πολυ κοσμο κ φωτα κλπ κλπ μαλλον θα..σαλταρει.οποτε το αφηνω. παντως πολυ μα πολυ πιο αρνητικη θα ημουν αν μου ελεγε ο γιος μου στα 11 κ στα 12+ να κανει casting που ειναι πιο επικυνδυνη ηλικια, παρα τωρα.

αλλα οσοι γονεις το κανουνε, καλα κανουν κ ο καθενας ας μεγαλωσει τα παιδια του οπως νομιζει.το οτι βγαζουμε χρηματα απο αθωες ψυχες κλπ πιο πολυ μεγαλοποιει τα πραγματα παρα ανταποκρινεται στη πραγματικοτητα. δεν ειναι πια κ τοσο εκμεταλλευση. στη τελικη αυτα τα χρηματα για τα ιδια τα παιδια πηγαινουν, συνηθως.

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 147
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

απλα εχω να πω πως δε το επαιξα ανωτερη γιατι δεν διαφημισα τιποτα προσωπικο!ουτε ειμαι ατομο που προσπαθει να βρει ευκαιρια να επιδειξει την περιουσια του.ειπα τη γνωμη μου γενικα για το θεμα.οτι ναι ποτε δε θα πηγαινα ουτε μια φορα το παιδι μου για διαφιμηση κ προτιμω να της δωσω εγω 50 ευρω να αγορασει οτι θελει σαν δωρο.αυτο!δεν αναφερθηκα ονοματικα σε κανεναν.αν αναφερα ονομα θελω κοπι το ποστ μου.δικαιωμα της καθε μανας αν θελει να κανει το παιδι της μοντελο οπως δικαιωμα της κ αν δε θελει.κ αν η γνωμη μου ειναι αντιθετη με καποιων αλλων δεν ειναι λογος για επιθεση!οι περισσοτερες σαυτο το θεμα εχουν πει τα ιδια με μενα.κ καλα εκαναν γιατι ειναι δικαιωμα τους!γιατι λοιπον να θεωρηθω εγω οτι μιλησα μεμονομενα για καποιο ατομο?

Link to comment
Share on other sites

Ποστάρω το παρακάτω μήνυμα μήπως και δεν το προσέξατε κάποιοι!!

Μπράβο anti1980!

Είδες που εδώ συμφωνούμε απόλυτα??? ;)

 

Γονείς κρατήστε τα παιδάκια σας μακριά από τέτοιες ιστορίες…

 

Πριν μερικά χρόνια δούλευα ως υπεύθυνη παραγωγής σε φωτογραφίσεις – διαφημίσεις – video clip. Και επειδή ήμουν αρκετά υπομονετική αλλά και μικρή σε ηλικία είχα αναλάβει (ας το πούμε) το πόστο με τα παιδάκια. Εγώ έκανα τα casting, εγώ διάλεγα τα παιδάκια, εγώ διάλεγα τα ρούχα, τα αξεσουάρ, τους κομμωτές, τους φωτογράφους, τα πάντα. Το τι ταλαιπωρία τραβούσαν αυτά τα παιδάκια, ήταν άλλο πράγμα.

 

Από μια σταλιά μώρα που δεν καταλάβαιναν τι γινόταν γύρω τους, μέχρι μεγάλα παιδάκια που μάλωναν ποιο θα φόραγε τα ποιο όμορφα ρούχα και θα φαινόταν περισσότερο στις φωτογραφίες. Και μια φωτογράφιση μπορεί να έπαιρνε από 6 ώρες έως μέρες… από τα χαράματα, έως αργά. Στο κρύο, στη ζέστη… και άλλα πολλά τέτοια, που δεν έχουνε τελειωμό…

 

Και μέχρι να φτάσουν να κάνουν μια φωτογράφιση επικρατούσε άλλη ταλαιπωρία… Απογοήτευση από τους γονείς, που την περνούσαν στα παιδιά τους και απογοήτευση από τα ίδια τα παιδιά όταν τελικά δε τα διαλέγαμε.

 

Για να μη σας πω και τα μεγάλα διαλείμματα που έχει το παιδικό modeling καθώς τα ρούχα τα φωτογραφίζουν σε συγκεκριμένα νούμερα, οπότε έπρεπε να πηγαίνουν στα casting γιατί άπλα το πρακτορείο ήθελε να δείξει στο πελάτη ότι έχει μεγάλη γκάμα παιδιών άσχετα αν και οι υπεύθυνοι του πρακτορείου γνώριζαν από την αρχή ότι τα παιδιά που στέλνει στο casting είναι μεγαλύτερα ή μικρότερα από αυτό που ζήτησε ο πελάτης. Και αυτά, τα κάνουν ΟΛΑ τα πρακτορεία.

 

Είναι πολύ μεγάλη ταλαιπωρία για τα παιδιά και όσον αφορά την έκθεση τους, δε το συζητώ… αυτό εξυπακούεται….

 

Όλες αγαπάμε τα παιδιά μας και τα βλέπουμε κουκλιά. Μπορούμε να τα βγάζουμε φωτογραφίες εμείς και να τα καμαρώνουμε όσο θέλουμε.

 

Εκτός αν σας έλειψαν τα 50-100 ευρώ που θα πάρετε για μια δουλεία του παιδιού σας.(ειρωνικά το λέω εννοείται)

 

Παρόλο που έχω ακόμα επαφή με όλα τα πρακτορεία, τις διαφημιστικές και τους φωτογράφους, το παιδί μου δε το έχω πάει ποτέ και ούτε θα το κάνω.

 

Όταν με το καλό μεγαλώσει και αν θελήσει να γίνει μοντέλο(ελπίζω να μη συμβεί ποτέ) ,θα καθίσω πρώτα να της πω μερικά πράγματα ως παραγωγός και ως μοντέλο που ήμουν κάποτε και αν εξακολουθήσει να το θέλει (και εγώ είχα σπάσει τα νεύρα της μάνας μου στα 16)τότε θα είμαι δίπλα της, σε κάθε δουλειά της, όχι μόνο για να την προσέχω, αλλά και για να την βάζω σε τάξη όταν θα παίρνουν τα μυαλά της αέρα(γιατί αυτό δε το γλιτώνει κανένα μοντέλο, μικρό ή μεγάλο).

Link to comment
Share on other sites

:shock:

ειδες να αναφερω το ονομα σου καπου?

ειδες να ενδιαφερει καποιον αν εχεις εξοχικο η αυτοκινητο?ελεος με καποια ατομα που ψαχνουν αφορμη να επειδιξουν την περιουσια τους.δεν αναφερθηκα σε σενα.αν κοιταξεις στα πισω ποστ αναλυεται το χρηματικο θεμα.για να ειμαι ειλικρινης ουτε καν διαβασα το ποστ σου.τωρα που απαντησες διαβασα κ το προηγουμενο.

 

χαχαχαχαχα γεια σου βρε κοπελα μου με τα ωραια σου. Πολυ σωστη. :-P:razz::-P:razz:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ασχετο με το θεμα αλλα ποτε αρχισαν τελικα τα παιδια σας να εχουν αποψη για την διακοσμηση του δωματιου τους και για τα παιχνιδια καιτα ρουχα που θελουν να τους παρετε????

 

Τωρα αμα σου πω οτι καμια φορα της βαζω μπλουζα για να φυγουμε, παει κατευθειαν στον καθρεπτη και αν δεν της αρεσει την τραβαει να την βγαλει και μου συνοφρυωνεται.....:lol::lol::lol: χαχαχα (οφ τοπικ συγνωμη)......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Όλες αγαπάμε τα παιδιά μας και τα βλέπουμε κουκλιά. Μπορούμε να τα βγάζουμε φωτογραφίες εμείς και να τα καμαρώνουμε όσο θέλουμε.

 

Και πως θα σκάσει απ΄τη ζήλια η γειτόνισσα

βρε Antiνακι μου??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απαπα με τιποτα δεν θα το εκανα, νομιζω πως δεν ειναι σωστο ως προσ το ιδιο το μωρο .. δεν τα ρωταει κανεις..θελουν αυτα να γινουν μοντελα??

 

Προκειμένου να βγάλουν κάποιοι τα αποθυμένα τους....

....δεν νοιάζονται για το τι θα μπορούσε να θέλει το παιδάκι!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

HELLO EVERYBODY.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΦΡΕΣΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΤΡΙΓΥΡΝΑΝΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ (ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ 40 ΗΜΕΡΩΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ).ΑΝ ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΟΝΤΕΛΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ ALTER KID SONGS.ΘΑ ΕΝΙΩΘΑ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ ΝΑ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΤV ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΘΑΡΑ ΠΑΙΔΙΚΟ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΑ CASTINGS ΤΗΣ ΣΙΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΕΚΠΟΜΠΗΣ?ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ.

Link to comment
Share on other sites

HELLO EVERYBODY.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΦΡΕΣΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΤΡΙΓΥΡΝΑΝΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ (ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΕ 40 ΗΜΕΡΩΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ).ΑΝ ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΟΝΤΕΛΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΟΥ ALTER KID SONGS.ΘΑ ΕΝΙΩΘΑ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ ΝΑ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΤV ΣΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΘΑΡΑ ΠΑΙΔΙΚΟ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΑ CASTINGS ΤΗΣ ΣΙΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΕΚΠΟΜΠΗΣ?ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ.

 

Διάβασε άπο την αρχή αυτό το τόπικ και θα καταλάβεις ποιοι λέμε τι!....

Καλή απόφαση!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγώ από μόνη μου δε θα πήγαινα με τίποτα το παιδί μου σε πρακτορείο. Κυρίως επειδή τα παιδιά την ψωνίζουν από μία ηλικία και μετά, συν ότι ταλαιπωρούνται και η απόρριψη μπορεί να τους προκαλέσει προβλήματα. Η δεκατριάχρονη κόρη μου όμως, πριν από κανένα μήνα μου είπε πως θέλει να την πάω σ' ένα πρακτορίο μοντέλων, έτσι να δοκιμάσει μία φορά να δει τον εαυτό της σε καμία διαφήμηση ή περιοδικό. Είναι πολύ όμορφη, όλοι μας το λένε, αλλά δεν ξέρω εάν αυτή η εμπειρία θα είναι προς όφελός της. Εσείς τι λέτε; Χρειάζομαι επιγόντως τη βοήθειά σας!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα αν το θέλει πραγματικά πολύ να την πας και να είσαι συνέχεια δίπλα της. Να μην είσαι συνεχώς αρνητική μαζί της αλλά να ξέρει ότι θα προτιμούσες να ασχολιθεί με κάτι άλλο της ηλικία της.

Εξήγησε της πρώτα ποια σειρά έχουν αυτές οι δουλειές, ποιες απογοητεύσεις και ποιες παγίδες και αν εξακολουθήσει να θέλει να πάει, τότε απλά πάρτην από το χέρι και πηγαίνετε μαζί. Δυστυχώς στην ηλικία που είναι έχει πλέον άποψη και θα είναι δύσκολο αν το θέλει πολύ να την πείσεις για το αντίθετο.

Άσε που δε θα αργήσει πολύ να γίνει 18 χρονών και να το κάνει από μόνη της απλά και μόνο γιατί θα το έχει απωθημένο… και τότε θα είναι πολύ άσχημα τα πράγματα, γιατί και δε θα βλέπει καθαρά λόγο απωθημένου και δε θα θέλει να την προσέχεις και να είσαι από δίπλα της.

 

Φρόντισε μόνο να βρεις ένα καλό πρακτορείο ώστε να μην σας εκμεταλλευτούν…

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Anti1980 ευχαριστώ πολύ. Μετά από μια δύωρη κουβέντα περί του θέματος κατάλαβα πως το θέλει πραγματικά. Ξέρεις μήπως κανένα πρακτορείο για παιδιά αυτής της ηλικίας επειδή είμαι τελείως άσχετη με το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εμενα η μικρη μου ήτνα στο πιο γνωστο πρακτορειο για παιδια (το ειδα σε καποια μυνηματα αναρτημενο).

Πηγαμε σε 3 καστινγκ (φοβερη ταλαιπώρια), οπου στην μικρη αρεσε διότι ειχε πολλα παιδάκια.

Τελικα μετα απο καποιο καιρο μας ρωτησαν αν θελαμε να συμμετέχουμε χωρις καστινγκ (ειχε επιλεγει απο τις φωτο της μονο) στην πιο επιτυχημένη σειρά της τελευταιας 5ετίας στο mega.

Παρεπιπτοντως είναι και η μοναδικη σειρα στην ζωή μας που εχουμε παρακολουθήσει. Η αλήθεια είναι οτι πολυ χαρήκαμε (ασε που δεν θα ειχαμε και το καστινγκ).

Το γυρισμα εγινε στο παλιο αερολιμένα του Ελληνικου, μεσα σε ενα αεροπλάνο κλεισμένο 7-8 χρόνια, Ιουνιο μηνα νταλα ο ηλιος και απο την σκόνη δεν μπορουσες να ανασάνεις. Κλειστες πορτες και παραθυρα για να εχουν το σωστο φωτισμο. Ασε που το σενάριο ελεγε οτι η μικρη πρεπει να φοραει στο ματι γαζα διότι υποτιθεται οτι γυριζε απο εγχειρηση στην Αγγλια (ουτε για πλακα το ζουζουνι μου δεν καθησε να της τον βαλουν). Ετυχώς την στιγμη του γυρισματος εβλεπε το μπουμ (ετσι δεν λενε το μεγαλο μικροφωνο πανω απο τα κεφαλια των ηθοποιών) και καθόταν ησυχη. Τελειωνει το πρωτο πλανο και βγαινουμε για 2 λεπτα εξω να παρει αερα. Οτνα καναμε να ξαναμπουμε κλαμα το παιδί!!!!!!! Δεν μπορουσα να την ησυχάσω. Τελικα δεν τραβηξαν το 2ο πλανο και επειδη μας ειδαν οτι νιωσαμε αβολα μας εξήγησαν οτι δεν τους πειραζε που εκλαιγε το παιδι ισα-ισα αυτο ήθελαν αλλα δεν μπορουσαν και εκεινοι να το ταλαιπωρήσουν αλλο.

Θυμαμαι κατεβενουμε τις σκαλες του αεροπλανου, μπαινουμε στο αυτοκινητο, δινουμε νερο στο μωρο και το αλλαζουμε, καθόμαστε στις θεσεις μας κοιτιομαστε και λεμε ταυτόχρονα: ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!!

Ουτε τα χρήματα δεν εχουμε παει να παρουμε για να καταλάβετε.

Και αν θελετε την γνωμη μου και απο τα οσα ειδα στα καστινγκ, οι μαμαδες που πηγιαναν τα παιδια τους ή ήτνα κακασχημες ή τοσο κουκλες που το ενιωθες οτι εβγαζαν τα δικα τους πωθημένα (και εγω το δικο μου εβγαλα και επειδη το συνειδητοποιησα σταματησα εγκαιρως).

Το παιδί μαθαίνει στο μπραβο και στο ζητω και το αναζητά παντα: στην περιπτωση της Τζουλιας (την οικογενεια της οποιας γνωρίζω και δεν εχει και τελειως αδικο για τον πατερα της) με κόστος την τιμη και τν υποληψή της!

Η κουκλιτσα μου ελπίζω να ομορφύνει τον κόσμο με το λαμπερό της μυαλό και οχι με το λαμπερό της χαμόγελο!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εμενα η μικρη μου ήτνα στο πιο γνωστο πρακτορειο για παιδια (το ειδα σε καποια μυνηματα αναρτημενο).

Πηγαμε σε 3 καστινγκ (φοβερη ταλαιπώρια), οπου στην μικρη αρεσε διότι ειχε πολλα παιδάκια.

Τελικα μετα απο καποιο καιρο μας ρωτησαν αν θελαμε να συμμετέχουμε χωρις καστινγκ (ειχε επιλεγει απο τις φωτο της μονο) στην πιο επιτυχημένη σειρά της τελευταιας 5ετίας στο mega.

Παρεπιπτοντως είναι και η μοναδικη σειρα στην ζωή μας που εχουμε παρακολουθήσει. Η αλήθεια είναι οτι πολυ χαρήκαμε (ασε που δεν θα ειχαμε και το καστινγκ).

Το γυρισμα εγινε στο παλιο αερολιμένα του Ελληνικου, μεσα σε ενα αεροπλάνο κλεισμένο 7-8 χρόνια, Ιουνιο μηνα νταλα ο ηλιος και απο την σκόνη δεν μπορουσες να ανασάνεις. Κλειστες πορτες και παραθυρα για να εχουν το σωστο φωτισμο. Ασε που το σενάριο ελεγε οτι η μικρη πρεπει να φοραει στο ματι γαζα διότι υποτιθεται οτι γυριζε απο εγχειρηση στην Αγγλια (ουτε για πλακα το ζουζουνι μου δεν καθησε να της τον βαλουν). Ετυχώς την στιγμη του γυρισματος εβλεπε το μπουμ (ετσι δεν λενε το μεγαλο μικροφωνο πανω απο τα κεφαλια των ηθοποιών) και καθόταν ησυχη. Τελειωνει το πρωτο πλανο και βγαινουμε για 2 λεπτα εξω να παρει αερα. Οτνα καναμε να ξαναμπουμε κλαμα το παιδί!!!!!!! Δεν μπορουσα να την ησυχάσω. Τελικα δεν τραβηξαν το 2ο πλανο και επειδη μας ειδαν οτι νιωσαμε αβολα μας εξήγησαν οτι δεν τους πειραζε που εκλαιγε το παιδι ισα-ισα αυτο ήθελαν αλλα δεν μπορουσαν και εκεινοι να το ταλαιπωρήσουν αλλο.

Θυμαμαι κατεβενουμε τις σκαλες του αεροπλανου, μπαινουμε στο αυτοκινητο, δινουμε νερο στο μωρο και το αλλαζουμε, καθόμαστε στις θεσεις μας κοιτιομαστε και λεμε ταυτόχρονα: ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!!

Ουτε τα χρήματα δεν εχουμε παει να παρουμε για να καταλάβετε.

Και αν θελετε την γνωμη μου και απο τα οσα ειδα στα καστινγκ, οι μαμαδες που πηγιαναν τα παιδια τους ή ήτνα κακασχημες ή τοσο κουκλες που το ενιωθες οτι εβγαζαν τα δικα τους πωθημένα (και εγω το δικο μου εβγαλα και επειδη το συνειδητοποιησα σταματησα εγκαιρως).

Το παιδί μαθαίνει στο μπραβο και στο ζητω και το αναζητά παντα: στην περιπτωση της Τζουλιας (την οικογενεια της οποιας γνωρίζω και δεν εχει και τελειως αδικο για τον πατερα της) με κόστος την τιμη και τν υποληψή της!

Η κουκλιτσα μου ελπίζω να ομορφύνει τον κόσμο με το λαμπερό της μυαλό και οχι με το λαμπερό της χαμόγελο!!!

 

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ!!!!!! Μπραβο κοριτσι μου. Τι σημαινει το θελει το παιδι. Το παιδι θελει τα ερεθισματα που ΕΣΥ του δινεις......ελεος.....με τα αποθυμενα τα δικα μας πανω στα παιδια μας. Ελεος!!!!!!!!!!:twisted: Και η 9χρονο προγονη μου κουκλαρα ειναι (ολοι το λενε) και οταν της το λενε ξερετε τι λεω ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ? 'ειναι ομορφη οχι μονο εξω αλλα μεσα στην καρδια της και ΑΥΤΟ μετραει'.......παντα με κοιταει και χαμογελαει. ΠΟΤΕ δεν ζητησε μπουρδες με τηλεοραση και μοντελιν, ΔΕΝ ειναι το στυλ της και αμφιβαλλω αν θα το κανει ποτε. Γιατι? γιατι αυτη την ροττα πηρε απο το σπιτι/σπιτια της......εμ.....ουφ.......πια

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Anti1980 ευχαριστώ πολύ. Μετά από μια δύωρη κουβέντα περί του θέματος κατάλαβα πως το θέλει πραγματικά. Ξέρεις μήπως κανένα πρακτορείο για παιδιά αυτής της ηλικίας επειδή είμαι τελείως άσχετη με το θέμα;

 

Πρώτα απʼ όλα Annu δεν είμαι από Αθήνα οπότε δεν γνωρίζω πρακτορεία εκεί… Δεύτερον και να γνώριζα κάποιο, δε θα σου το πρότεινα γιατί δε θα μπορούσα να πάρω τέτοια ευθύνη…

 

Είμαι τελείως αντίθετη με αυτό το θέμα και το έχω ξαναπεί και εγώ προσωπικά το παιδί μου δε θα το πήγαινα με τίποτα. Παρόλα αυτά αν ήμουν στη θέση σου και το ζητούσε τόσο έντονα ώστε να έχω το φόβο που σου έγραψα ποιο πάνω, τότε αφού πρώτα το συζητούσα πολύ σοβαρά μαζί της (όπως πολύ καλά έκανες) και αφού την προετοίμαζα για αυτά που έχει να δει και να τραβήξει, θα την πήγαινα μια βόλτα για να το δει και με τα μάτια της. Αυτό δε σημαίνει όμως ότι θα την τραβούσα και από το χέρι, ούτε και ότι θα την έκανα εύκολη όλη αυτή τη διαδικασία περί πρακτορείου κ.λπ. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ…

0sShp3.png

 

PGnvp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια να σας πω ειμαι κι εγω μια χαζομαμα που εχω το ομορφοτερο αγορακι του κοσμου! Αλλα μηπως υπαρχει κανενα μωρο που ειναι ασχημο ρε κοριτσια? Μαμαδες μη τρελενεστε!!!!! εδω κολλαει η παροιμια αλλος κανεις δεν γεννησε μονο η Μαριω το Γιαννη! Ελεος.....

Και σε μενα περασε η ιδεα,δεν λεω, να εκθεσω το παιδι μου να δουνε ολοι τι ομορφο που ειναι,γιατι αυτη ειναι η πραγματικοτητα και οχι ταχα για εμπειρια και αλλες βλακειες που διαβασα.Ευτυχως ομως εχω τον αντρα μου που ειναι προσγειωμενος ανθρωπος και με συνεφερε εντελως!

Λεμε εμεις οι μαμαδες εχει μπλε ματια,εχει πρασινα ματια,ειναι ξανθια,ειναι ψηλος ε και? Πολλα μωρακια ειναι ετσι...

Μου φτανει που τον βλεπω και τον καμαρωνω καθε μερα εγω δεν χρειαζεται να τον κανω επειδειξη.

Και αν δεν πειστηκατε με αυτα μην ξεχνατε ποσοι ανωμαλοι περνουν φωτο παιδιων και με μονταζ τα κανουν πρωταγωνιστες σε πορνοταινιες και περιοδικα:-( Δεν νομιζω να αρεσε σε καμια μαμα ενα τετοιο θεαμα...

Γι αυτο πριν σκεφτειτε να ικανοποιησετε το ψωνιο σας σκεφτειτε και προστατεψετε το παιδι σας.

'θηλαζω αει διδασκομενη'

XAICp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Α πα πα πα πα.

 

Με τίποτα και για κανένα λόγο όμως.

 

Όταν ο Ανδρέας ήταν λίγων μηνών μου τον ζήτησαν για να κάνει τη διαφημιστική καμπάνια πολύ γνωστών καταστημάτων ρούχων με ακριβές μάρκες. Στο δρόμο έγινε η κουβέντα και η πρόταση, τον είδαν και μου έδωσαν την κάρτα τους. Η εν λόγω κυρία έκανε το PR των συγκεκριμένων καταστημάτων και με σταμάτησε στο δρόμο όπως είπα ήδη. Από το στυλ που μου το πρότεινε νομίζω πως θα πίστευε πως άνοιξε η τύχη μας. :mad:

 

Αφού με είδε πως στράβωσα, μου "έταξε" καλά χρήματα και εκεί απο-στράβωσα. Οταν το είδε και αυτό που είπε πως φυσικά θα τα βάλω στην άκρη για το μέλλον του παιδιού μου. :?:mad: .

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ κανέναν λόγω που θα έβαζα το παιδί μου σε αυτή τη διαδικασία....

Link to comment
Share on other sites

Κατηγορηματικά, κάθετα και οριζόντια και προς πάσα κατεύθυνση ΟΧΙ. Για τους παρακάτω λόγους:

 

1. Δεν θέλω να βγάλω λεφτά από το παιδί μου, θέλω να βγάλω λεφτά για το παιδί μου.

2. Δεν βρίσκω κανένα λόγο να τον υποβάλλω σε ταλαιπωρία τέτοιου είδους.

3. Με στενοχωρεί ιδιαίτερα η εικόνα μικρών παιδιών σε πασαρέλα. Δεν ξέρω, ίσως είμαι υπερβολική αλλά μου θυμίζουν τσίρκο με το θηριοδαμαστή να τα μαθαίνει περπάτημα με κούνημα, πόζες και άλλες αηδίες που δεν θυμίζουν σε τίποτα παιδάκια. Χαλάει τρομερά την αισθητική μου ένα μικράκι 3-4 χρονών να λικνίζεται σαν τη Ναόμι Κάμπελ και η μαμά να καμαρώνει από κάτω. Σόρι αλλά δεν είναι εικόνα παιδιού αυτή.

4. Ο γιος μου είναι πολύ μικρός, άρα δεν κινδυνεύει να "ψωνιστεί". Κινδυνεύει όμως η μαμά (εγώ δηλαδή) ή ο μπαμπάς. Δε μου χρειάζεται καμία δόση ψώνιου, ευχαριστώ δε θα πάρω - και προς αποφυγή παρεξηγήσεων, μιλάω για μένα προσωπικά (είμαι επιρρεπής στο ψώνιο, γι΄αυτό και με προστατεύω).

5. Αν ένα παιδάκι είναι λίγο μεγαλύτερο και καταλαβαίνει, είναι πολύ πιθανό να αρχίσει να λέει και να κάνει "κουλά" μόνο και μόνο επειδή είναι το "παιδάκι από τη διαφήμιση".

KjMfp2.png

 

Together we stand, divided we fall

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Εγω πιστευω ειναι θεμα αρχων.....

Και το σημαντικοτερο ποσο κοντα εισαι με το παιδι...

Εαν επιμενει μπες μες στον κοσμο της και αλλαξε την

πορεια που εχει στο μυαλο..

Link to comment
Share on other sites

Αν είναινα δω τα παιδιά σε φωτογραφίες θα ήθελα να κρατάνε ένα μετάλιο,να βραβεύονται για την δημιουργια τους,να είναι στις εφημερίδες για την ανακύκλωση,να κρατάνε σύμβολο ειρηνης.να είναι μοντέλα για την οικολογική συνείδηση......και τα λοιπά και τα λοιπά......ελπίζω να με καταλαβατε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...