Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ!!!


Recommended Posts

Ευγενία μου καλησπέρα.

Νομίζω είναι πολύ καλό το βάρος του μωρού, μην στεναχωριέσαι. Και μιας φίλης μου το μωρό δεν έβαζε βάρος μετά τις 36, λόγω παλιάς μεγάλης αποκόλλησης κι έτσι πήγε με πρόκληση στις 37 εβδ(2500γρ).Τελικά γέννησε καισαρική γιατί ανέβασε παλμούς το μωρό και δεν ήθελαν να ρισκάρουν.

Οπότε η απόφαση είναι δική σου. Εγώ θα επέλεγα προγραμματιςμένα ωδίνες για φυσιολογικό, αν και δεν είναι το καλύτερο... Δεν ξέρεις πόσο θα σου πάρει να κάνεις διαστολή κτλ.

Όπως και να ΄χει με το καλό να δεις το μωράκι σου!!

Θα περιμένουμε νέα σου

 

Joa μου, δεν αγχώνομαι τόσο με το βάρος του μωρού. Δόξα τω Θεώ που έφτασε και τα 3 κιλά! Είμαι ευχαριστημένη! Μου είπε όμως ο γιατρός μου οτι αν σήμερα στο καρδιοτοκογράφημα φανεί οτι ζορίζεται στην κοιλιά, θα πρέπει να πάμε με πρόκληση. Δεν είναι κρίμα, τώρα που ανέβηκε ο πλακούντας και το παιδί είναι μικρό, να ταλαιπωρηθώ με πρόκληση επειδή δεν μπορούμε να περιμένουμε να σπάσουν τα νερα; :?

 

Ευγενία μου ο γιατρος τι προτιμά να κάνετε? με πρόκληση μπήκα και γω στο πρώτο μου. Αλλα αφού δεν έβαλε πολυ βαρος χωρις να ειμαι γιατρος γιατί δεν το προχωράτε? συγνώμη Ευγενία μου μήπως δεν έπρεπε να τα πω αυτά?

 

Pani μου, όλα θα κριθούν απο το σημερινό NST. Ο γιατρός μου είπε οτι προτιμά να πάμε φυσιολογικά και να εξαντλήσουμε όλο το χρονικό περιθώριο. Αρκεί να το επιτρέψουν οι συνθήκες που αντιμετωπίζει ο μικρός βέβαια! Μη ζητάς συγνώμη, ο,τι σκέφτεσαι να μου το λες και να το κουβεντιάζουμε! Κι εγώ δεν είμαι ειδήμων! Τις γνώμες σας θέλω για να βρω την καλύτερη λύση! Μου είπε οτι με την πρόκληση μπορεί να ταλαιπωρηθώ όλη νύχτα με υπόθετα και φοβήθηκα. Θα σας πω νέα σήμερα όταν γυρίσω απο το Ιασώ.

 

Με το καλό να δεις το αγοράκι σου γλυκιά μου!Να ξέρεις πως με οποίο τρόπο κι αν γεννήσεις,Φ.Τ. ή κ.τ.,με ή χωρίς πρόκληση κ πόνο...όλα αυτά δεν θα σε νοιαζουν την στιγμή που θα τον αντικρίσεις το μωράκι σου...που θα ακούσεις πρώτη φορά το κλάμα του κ θα τον πάρεις στην αγκαλιά σου!Θα νιώθεις πως ξαναγεννιεσαι!Κι εγώ αυτό νιώθω κάθε φορά που αντικριζω την μονάκριβη μου,ακόμα κ αν έχουν περάσει 4 μήνες από τότε! Ένιωσα πως η ζωή με αποζημιωνε για όσους πόνους κ δάκρυα είχα περάσει...Ακόμα κ τώρα που γράφω θέλω να την έχω αγκαλιά μου (αλλά κοιμάται!)!!

Καλή λευτεριά κ με έναν πόνο!!!Θα περιμενουμε νέα από εσένα κ το μπεμπε σου!!!

 

Κέιλι, σε ευχαριστώ πολύ! Λίγες μέρες έμειναν και με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα τον έχω δίπλα μου κι εγώ! Εχθές του μίλησα λίγο μπας και τον μεταπείσω να βγει! Έχει βολευτεί για τα καλά στην κοιλιά ο μπόμπιρας και σου λέει: πού να βγαίνω τώρα;;; Χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 364
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Joa μου, δεν αγχώνομαι τόσο με το βάρος του μωρού. Δόξα τω Θεώ που έφτασε και τα 3 κιλά! Είμαι ευχαριστημένη! Μου είπε όμως ο γιατρός μου οτι αν σήμερα στο καρδιοτοκογράφημα φανεί οτι ζορίζεται στην κοιλιά, θα πρέπει να πάμε με πρόκληση. Δεν είναι κρίμα, τώρα που ανέβηκε ο πλακούντας και το παιδί είναι μικρό, να ταλαιπωρηθώ με πρόκληση επειδή δεν μπορούμε να περιμένουμε να σπάσουν τα νερα; :?

 

 

 

Pani μου, όλα θα κριθούν απο το σημερινό NST. Ο γιατρός μου είπε οτι προτιμά να πάμε φυσιολογικά και να εξαντλήσουμε όλο το χρονικό περιθώριο. Αρκεί να το επιτρέψουν οι συνθήκες που αντιμετωπίζει ο μικρός βέβαια! Μη ζητάς συγνώμη, ο,τι σκέφτεσαι να μου το λες και να το κουβεντιάζουμε! Κι εγώ δεν είμαι ειδήμων! Τις γνώμες σας θέλω για να βρω την καλύτερη λύση! Μου είπε οτι με την πρόκληση μπορεί να ταλαιπωρηθώ όλη νύχτα με υπόθετα και φοβήθηκα. Θα σας πω νέα σήμερα όταν γυρίσω απο το Ιασώ.

 

 

 

Κέιλι, σε ευχαριστώ πολύ! Λίγες μέρες έμειναν και με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα τον έχω δίπλα μου κι εγώ! Εχθές του μίλησα λίγο μπας και τον μεταπείσω να βγει! Έχει βολευτεί για τα καλά στην κοιλιά ο μπόμπιρας και σου λέει: πού να βγαίνω τώρα;;; Χαχαχα!

Περιμένουμε νέα σου

NDMNp3.png5oZhp3.png
Link to comment
Share on other sites

 

 

Κέιλι, σε ευχαριστώ πολύ! Λίγες μέρες έμειναν και με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα τον έχω δίπλα μου κι εγώ! Εχθές του μίλησα λίγο μπας και τον μεταπείσω να βγει! Έχει βολευτεί για τα καλά στην κοιλιά ο μπόμπιρας και σου λέει: πού να βγαίνω τώρα;;; Χαχαχα!

 

Να σε καλά Ευγενία μου,κι εσύ και ο μπομπιράκος σου!!!Κι εγώ κάτι παρόμοια έκανα τις μέρες εκείνες, μίλαγα,της διάβασα παραμυθάκια (όλη την βιβλιοθήκη που είχα κι εγώ έως 10 ετών),της τραγούδαγα και τέτοια. Πάλι καλά που έφτασε τα 3 κιλά,εμένα βγήκε 2.722 στην 39η εβδομάδα (το'χει πάρει βέβαια τώρα το βάρος),και η νοσοκόμα έλεγε πωπω ένας κορίτσαρος που βγαίνει και εγώ φαντάστηκα κανένα μωρό 5 κιλα!!!

Σίγουρα έχει βολευτει για τα καλά εκεί το μωράκι...ειδικά τα αγοράκια που είναι και μαμάκιες...εμένα η μητέρα του κουνιάδου μου ακόμα του λέει έλα να σε βάλω στην κοιλιά μου,μου λείπεις αγόρι μου κ εκείνος λέει έρχομαι!!!!!

Μην φοβάσαι για τίποτα...εγώ όταν ήμουν μικρή (3 ετών) ρώταγα την μαμά μου πως με γέννησε,έφριξα απ'τα λίγα που μού είπε (σου βάζουν μια ένεση...σου λένε να σπρώξεις...πονάς...δεν μπορείς να αναπνεύσεις...-δεν ήταν τρελλή η μαμά μου που μου τα'λεγε αυτά,και ευτυχώς που μου τα'πε...πέθανε εκείνο τον χρόνο,κι αν περίμενα απ'την γιαγιά μου να μου τα πει...σώθηκα) είχα κατατρομάξει.Και τελικά όταν μπήκα να γεννήσω,μέχρι και ο ορός μου φαινόταν ωραίος...(μακάρι να είναι έτσι και σε εσένα!!!).

Με το καλό!!!!!!!!!!!!:P:p:p:p

Η Σεμέλη μου είναι η ηλιαχτίδα της ζωής μου:Νοέμβριος 2013!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια μου, γυρίσαμε πριν λίγο απο το NST. Ο κύριος είναι άρχοντας μέσα στην κοιλιά! 38 εβδομάδων και 4 ημερών πλέον και περνάει άψογα! Περιμένουμε επομένως κι αυτή τη βδομάδα μπας και με πιάσουν οι πόνοι αλλιώς ξαναπάω στο γιατρό μου απο Δευτέρα για νέα κολπική εξέταση... Μακάρι να μη χρειαστεί και να σας έχω ευχάριστα μέχρι τότε! Προς το παρόν πονάκια μηδέν και συσπάσεις ελάχιστες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια μου, γυρίσαμε πριν λίγο απο το NST. Ο κύριος είναι άρχοντας μέσα στην κοιλιά! 38 εβδομάδων και 4 ημερών πλέον και περνάει άψογα! Περιμένουμε επομένως κι αυτή τη βδομάδα μπας και με πιάσουν οι πόνοι αλλιώς ξαναπάω στο γιατρό μου απο Δευτέρα για νέα κολπική εξέταση... Μακάρι να μη χρειαστεί και να σας έχω ευχάριστα μέχρι τότε! Προς το παρόν πονάκια μηδέν και συσπάσεις ελάχιστες.

 

Εμ βέβαια άρχοντας:...ζεστασιά,φαγητό,ασφαλεια....τι λέμε τώρα!!!!Σου εύχομαι να μην χρειαστεί νέα κολπική εξέταση,αλλά ακόμα κ αν χρειαστεί...όλα καλά θα πάνε (στα Πα και παρακάτω!!!!).Φιλιά στο ζουζουνι σου...

Η Σεμέλη μου είναι η ηλιαχτίδα της ζωής μου:Νοέμβριος 2013!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Του άνοιξε και το δρόμο ο πλακούντας και τον περιμένουμε!

Άντε με το καλό... Φυσιολογικά να έρθει και με εύκολη διαστολή πάνω απ΄ όλα!!

Κοιμάσαι τα βράδια Ευγενία μου;

Εγώ κάποιες μέρες σαν πουλάκι, κάποιες μέρες βασανίζομαι ακόμη...

Και ο δρόμος είναι μακρύς, ακόμη 30 εβδομάδων είμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Του άνοιξε και το δρόμο ο πλακούντας και τον περιμένουμε!

Άντε με το καλό... Φυσιολογικά να έρθει και με εύκολη διαστολή πάνω απ΄ όλα!!

Κοιμάσαι τα βράδια Ευγενία μου;

Εγώ κάποιες μέρες σαν πουλάκι, κάποιες μέρες βασανίζομαι ακόμη...

Και ο δρόμος είναι μακρύς, ακόμη 30 εβδομάδων είμαστε!

 

Κοιμάμαι με διακοπές. Έχω πολλές καούρες και αναγκάζομαι να ξυπνάω κάθε τόσο για νερό και κατά συνέπεια για τουαλέτα. Στον 7ο ήταν χειρότερα γιατί ήθελα να είμαι σίγουρη οτι ακούω το παιδί και ξύπναγα πιο συχνά. Πριν λίγο καιρό έβλεπα και κανέναν εφιάλτη και πεταγόμουν αλλά ευτυχώς πέρασαν!

Δεν είναι πολύ μακρύς ο δρόμος joa μου! Θσ περασει γρήγορα ο καιρός, θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω.. Κι εγώ έχω συνέχεια έγνοια να νιώθω το μωρό. Ευτυχώς την ακούω συχνά και ξεχνιέμαι. Και το βράδυ ξυπνΆω κι εγώ για νερό και τουαλέτα και μετά δεν με παίρνει με τίποτα ο ύπνος.. Ξέρω ξέρω..

Άντε, θα περιμένουμε κι άλλα νέα σου, όταν ξαναπάς στο γιατρό σου.

Να προσέχετε!!

Φιλάκια στην κοιλίτσα σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Έχω μια απορία κι όσες γεννήσατε θα ξέρετε να μου απαντήσετε: διάβασα οτι όταν πλησιάζει ο τοκετός, τα παιδάκια ηρεμούν και δεν είναι πολύ κινητικά στην κοιλιά. Ισχύει κάτι τέτοιο; Εγώ εδώ και δυο μέρες έχω πονάκια περιόδου και σουβλιές στον κόλπο σαν να με τρυπάνε καρφίτσες αλλά ο μπέμπης μου είναι υπερκινητικός!

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται.Μερικές φορές ισχύει αυτό που λες,άλλες όπως στην δική μου δεν καταλαβαίνεις καμία διαφορά στην κίνηση του μωρού,και άλλες που το μωρό "παρταρει" για τα καλά τις τελευταίες του ώρες μες στην κοιλιά της μαμάς (με αποτέλεσμα εσύ να μην μπορείς να πάρεις ανάσα απτό γρονθοκοπημα).Μην στηριζεσαι στην κίνηση του μωρού για το αν έχει η μεγάλη ωρα ή όχι (σου εύχομαι να έχει έρθει!!!!).

Η Σεμέλη μου είναι η ηλιαχτίδα της ζωής μου:Νοέμβριος 2013!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες! Έχω μια απορία κι όσες γεννήσατε θα ξέρετε να μου απαντήσετε: διάβασα οτι όταν πλησιάζει ο τοκετός, τα παιδάκια ηρεμούν και δεν είναι πολύ κινητικά στην κοιλιά. Ισχύει κάτι τέτοιο; Εγώ εδώ και δυο μέρες έχω πονάκια περιόδου και σουβλιές στον κόλπο σαν να με τρυπάνε καρφίτσες αλλά ο μπέμπης μου είναι υπερκινητικός!

 

Ευγενία μου εμένα ηταν υπερκινητικός μέχρι το έλος και τις τελευταίες μερες ειδικά την τελευταία ειχα πολλούς πόνους περιόδου και σουβλιες όπως αυτές που λες

NDMNp3.png5oZhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεννηθήκαμε κι εμείς! Στις 5/3 στις 23:58 το βράδυ! Όλα καλά, φυσιολογικά, χωρίς πολύ κόπο! Αύριο, μεθαύριο βγαίνουμε! Σας εύχομαι να σας πάνε όλα καλά και να κρατήσετε γρήγορα τα μωράκια σας!

dxF6p2.png

Oxkbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεννηθήκαμε κι εμείς! Στις 5/3 στις 23:58 το βράδυ! Όλα καλά, φυσιολογικά, χωρίς πολύ κόπο! Αύριο, μεθαύριο βγαίνουμε! Σας εύχομαι να σας πάνε όλα καλά και να κρατήσετε γρήγορα τα μωράκια σας!

 

Να σου ζήσει!!!Άντε γρήγορα στο σπίτι σας και να καμαρωσετε το μπεμπακι σας όπως επιθυμείτε!!!!

Η Σεμέλη μου είναι η ηλιαχτίδα της ζωής μου:Νοέμβριος 2013!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεννηθήκαμε κι εμείς! Στις 5/3 στις 23:58 το βράδυ! Όλα καλά, φυσιολογικά, χωρίς πολύ κόπο! Αύριο, μεθαύριο βγαίνουμε! Σας εύχομαι να σας πάνε όλα καλά και να κρατήσετε γρήγορα τα μωράκια σας!

 

Φανούλα μου!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Να σας ζήσει η μικρούλα!!! Όλα καλά και φυσιολογικά λοιπόν! Τι καλύτερο! Με το καλό να πάτε σπίτι σας τώρα!

Εγώ σήμερα απο τις 7 το πρωί έχω πόνους περιόδου και όταν σηκώθηκα είχα λίγα καφεκόκκινα υγρά. Θα το παρακολουθήσω και βλέπουμε. Δεν θεώρησα σκόπιμο να πάρω τον γιατρό μου.

Link to comment
Share on other sites

Γεννηθήκαμε κι εμείς! Στις 5/3 στις 23:58 το βράδυ! Όλα καλά, φυσιολογικά, χωρίς πολύ κόπο! Αύριο, μεθαύριο βγαίνουμε! Σας εύχομαι να σας πάνε όλα καλά και να κρατήσετε γρήγορα τα μωράκια σας!

Τι υπέροχα νέα!

Να σου ζήσει, καλές σαράντα και καλή επιστροφή στο σπιτάκι σας Φανούλα μου:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάμε στο Ιασώ κορίτσια μου να δούμε τι γίνεται. Πήρα το γιατρό μου και είπε να πεταχτώ να με δουν για διαστολή. Οι πόνοι είναι ανά 20 λεπτο περίπου και ορισμένοι είναι τόσο δυνατοί που μου κόβεται η ανάσα. Ελπίζω να μην είναι false alarm!

Link to comment
Share on other sites

Φανούλα μου!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Να σας ζήσει η μικρούλα!!! Όλα καλά και φυσιολογικά λοιπόν! Τι καλύτερο! Με το καλό να πάτε σπίτι σας τώρα!

Εγώ σήμερα απο τις 7 το πρωί έχω πόνους περιόδου και όταν σηκώθηκα είχα λίγα καφεκόκκινα υγρά. Θα το παρακολουθήσω και βλέπουμε. Δεν θεώρησα σκόπιμο να πάρω τον γιατρό μου.

 

Ευγενία τελικά τι έγινε??

Η Σεμέλη μου είναι η ηλιαχτίδα της ζωής μου:Νοέμβριος 2013!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάμε στο Ιασώ κορίτσια μου να δούμε τι γίνεται. Πήρα το γιατρό μου και είπε να πεταχτώ να με δουν για διαστολή. Οι πόνοι είναι ανά 20 λεπτο περίπου και ορισμένοι είναι τόσο δυνατοί που μου κόβεται η ανάσα. Ελπίζω να μην είναι false alarm!

 

Ο θεος μαζί σου Ευγενία μου

NDMNp3.png5oZhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, γεννήσαμε!!!! Έφτασα με διαστολή 3 και πόνους ανά 20λεπτο και μέσα σε μια ώρα φτάσαμε διαστολή 7! Ζήτησα επισκληρίδιο γιατί δεν άντεχα άλλο και στις 8:30 κρατούσα τον μπεμπάκο μου! 2900γραμ. τελικά. Τρομερά συναισθήματα... Τον θήλασα κανένα 20λεπτο και μετά μου τον πήραν. Τα χω χαμένα με το θηλασμό προς το παρόν.Ζήτησα αποκλειστικό και θα μου τον φέρνουν όποτε κλαίει.

Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον. Το μωρό μου μου έκανε το καλύτερο δώρο στη γιορτή της γυναίκας! Θα σας ξαναγράψω σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, γεννήσαμε!!!! Έφτασα με διαστολή 3 και πόνους ανά 20λεπτο και μέσα σε μια ώρα φτάσαμε διαστολή 7! Ζήτησα επισκληρίδιο γιατί δεν άντεχα άλλο και στις 8:30 κρατούσα τον μπεμπάκο μου! 2900γραμ. τελικά. Τρομερά συναισθήματα... Τον θήλασα κανένα 20λεπτο και μετά μου τον πήραν. Τα χω χαμένα με το θηλασμό προς το παρόν.Ζήτησα αποκλειστικό και θα μου τον φέρνουν όποτε κλαίει.

Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον. Το μωρό μου μου έκανε το καλύτερο δώρο στη γιορτή της γυναίκας! Θα σας ξαναγράψω σύντομα!

 

Να σου ζήσει γλυκιά μου ο μπεμπης,και με το καλό να πάτε σπίτι σας!Πολύ χαίρομαι ποΥ όλα πήγαν καλά!Με το καλό κ σε όλες τις υπόλοιπες μανούλες που περιμένουν τα μωράκια τους!!!

Η Σεμέλη μου είναι η ηλιαχτίδα της ζωής μου:Νοέμβριος 2013!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, γεννήσαμε!!!! Έφτασα με διαστολή 3 και πόνους ανά 20λεπτο και μέσα σε μια ώρα φτάσαμε διαστολή 7! Ζήτησα επισκληρίδιο γιατί δεν άντεχα άλλο και στις 8:30 κρατούσα τον μπεμπάκο μου! 2900γραμ. τελικά. Τρομερά συναισθήματα... Τον θήλασα κανένα 20λεπτο και μετά μου τον πήραν. Τα χω χαμένα με το θηλασμό προς το παρόν.Ζήτησα αποκλειστικό και θα μου τον φέρνουν όποτε κλαίει.

Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον. Το μωρό μου μου έκανε το καλύτερο δώρο στη γιορτή της γυναίκας! Θα σας ξαναγράψω σύντομα!

 

Ευγενία μου καλημέρα!!

Μας συγκίνησες πρωί πρωί... Ευτυχώς που πήγαν όλα καλά, γέννησες φυσιολογικά και αναλόγως εύκολα. Καλά έκανες και ζήτησες επισκληρίδιο..

Μπράβο κοπέλα μου, να είστε καλά και οι δυο σας, γερό τυχερό και ευλογημένο μωράκι!

Καλή ξεκούραση και περιμένουμε κι άλλα νέα σου όταν βρεις λίγο χρόνο.

Είδες... Όλα πήγαν όπως ήθελες... Φυσιολογικά :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, γεννήσαμε!!!! Έφτασα με διαστολή 3 και πόνους ανά 20λεπτο και μέσα σε μια ώρα φτάσαμε διαστολή 7! Ζήτησα επισκληρίδιο γιατί δεν άντεχα άλλο και στις 8:30 κρατούσα τον μπεμπάκο μου! 2900γραμ. τελικά. Τρομερά συναισθήματα... Τον θήλασα κανένα 20λεπτο και μετά μου τον πήραν. Τα χω χαμένα με το θηλασμό προς το παρόν.Ζήτησα αποκλειστικό και θα μου τον φέρνουν όποτε κλαίει.

Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον. Το μωρό μου μου έκανε το καλύτερο δώρο στη γιορτή της γυναίκας! Θα σας ξαναγράψω σύντομα!

 

Μπράβο Ευγενία μου δόξα το θεό. Συγχαρητήρια να το χαίρεσαι να ναι παντα υγιέστατο και καλοτυχο

NDMNp3.png5oZhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...