Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ειμαι πολυ νεα για να γινω μαμα κ ομως θα γινω και θελω εστω μικρη υποστηρηξη


Recommended Posts

καταρχην καλη χρονια!!!

με το καλο το μωρακι σου και προσπαθησε να μην στενοχωριεσαι...

θα τα καταφερεις ειμαι σιγοθρη για αυτο αλλα να ξερεις οτι θα θυσιασεις πολλα απο αυτα που μια κοπελα της ηλικιας σου θα επρεπε να ζησει...αλλα αξιζει για το μωρο σου...

Φυσικα και δεν θα σταματησει η ζωη σου εδω,ολα μπορεις να τα κανεις μς βοηθεια φθσικα απο το περιβαλλον σου..και να σπουδασεις και να βρεις δουλεια και να ερωτευθεις ξανα...

Νομιζω οτι πρεπει να δωσεις ενα τελεσιδικο μηνυμα στον πατερα του παιδιου,και να μην διατηρεις φιλικη επαφη ...ετσι δεν θα καταφερεις να τον φερεις πισω...ισως αν σε δει αποφασιστικη και ανεξαρτητη να ξαναγυρισει...Μακρυα του!Σιγουρα δεν σε βλεπει σαν φιλη ,αλλα φαινεται οτι δεν σε αγαπαει ,τουλαχιστον οχι τοσο οστε να κανει τα παντα για να ειναι μαζι σου,τρομαξε και θελει να κανει την ζωη του...ειναι φυσικο ειναι μολισ 20 χρονων!

Οπλισου με υπομονη και πολλη αγαπη για το μωρακι σου...Σκεψου οτι στα 36 σου το παιδι σου θα ειναι 18!!!τελειο!!!

καλη λευτερια κοπελα μου!!!

ejdn5zdpe3acpa7l.pngejdn5zdpe3acpa7l.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το οτι θα'ναι το παιδι 18 και κεινη 36 ειναι πραγματι πολυ καλο.

Υποθετω οι κοπελες εδω αντιδρουν επειδη δεν εχει την εμπειρια ζωης που χρειαζεται για να δωσει τα καταλληλα εφοδια στο παιδι της.

 

Ενταξει,σε σχεση με τον τυπο συμπεριφερεται με ανωριμοτητα.Κανονικα,οφειλει να τον κραταει σε αποσταση.Και να καταλαβει πως με τον ανθρωπο του οποιου κουβαλας το παιδι και σου'χει ξεκαθαρισει πως δεν το θελει,απο αξιοπρεπεια και μονο,οχι ολα τα υπολοιπα δεν μιλας φιλικα στο διαδυκτιο.

 

Οφειλει να ξεκαθαρισει την θεση της,να δηλωσει τα θελω της,ε,ας του χωσει και τα μπενιλικια της για εκτονωση και τελος.

 

Οχι να τα λενε κιολας.

Αχ,θεε μου τι αλλο θ'ακουσω πια,για καθε κω..δο!!!

Link to comment
Share on other sites

το αγόρι σου είναι πάρα πολύ ανώριμο, νομίζω πως για το καλό του μωρού σου πρέπει να απομακρυνθείς από αυτό...

μόνο αν αποφασίσει πραγματικά να κόψει τον ομφάλιο λώρο, με τους γονείς του (δικιά του δουλειά και να τα βγάζετε πέρα με τα δικά σας λεφτά), να προχωρείσετε σε γάμο...

 

αν τελικά δεν παντρευτείτε η φιλική σχέση μαζί του είναι ότι καλύτερο για να έχει το μωρό τον πατέρα του...

 

και εγώ δεκαεννιά έκανα τον γιο μου (βέβαια είχε μπαμπά και τώρα περιμένουμε το τρίτο μας μωρό), αλλά αυτό που λέω είναι πως η ηλικία δεν είναι σημείο ανεπάρκειας ως μητέρα και είναι πολύ άσχημο που όλες οι συμφορουμήτισσες κολήσατε εκεί...

δηλαδή αν την ίδια ιστορία σας την έλεγε μια 36 χρονη τι θα λέγατε;;;;; (που υπάρχουν τέτοιες ιστορίες στο πάρεντς)

θα βρίζατε το άθλιο ανευθυνο πατέρα και θα στηρίζατε ψυχολογικά τη μητέρα.....

ε λοιπόν κάντε και τώρα το ίδιο γιατι αυτό που κάνετε λέγεται ρατσισμός.....

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν περιμενα τετοια αντιδραση, γιατι εβλεπα παρομοιες ιστοριες εδω κ ειπα να γραψω κ γω.οικογενεια μου εννοειτε πω Οσον αφορα τν ς ολη ξερουν κ με βοηθανε. Μενω στη θεσσαλονικη. Ειμαι 4 μηνων, σπουδαζω σε ενα ιεκ ομως λογο του οτι ειμαι εγκιος τν τελευταια χρονια δν μπορω να τν τελειωσω φετος. Για ποιο λογο να κανω φαρσα στ forum για τους γονεις? ποιος ο λογος? Ειδα οτι μηλατε για υοθεσια. Δεν ειμαι κ τοσο μωρο για να δωσω το παιδι μου στουσ αλλους κ ειδικα να τον σκωτωσο! Ναι δεν ειχα πατερα ομως αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειχα τιποτα ειμαι μοναχο παιδι κ ειχα τα παντα ειδικα αγαπη απλα με φοβιζει γιατι κ γω οταν ημουν μικρη ηθελα τον πατερα. Δεν σημαινει ομως οτι ειμαι αναιθηνη κ ειδικα οτι τα παιδι εχω για κατοικιδιο!!!!! Αν ειναι δυνατον!

το γνωρίζει η μαμα σου και τη λεει για τον πατερα του παιδιου σου...

μπραβο του .....εσενα τη σου λεει ...να συνεχιζεις να μιλατε μεσο ιντερνετ περι ανεμων και υδατων ...

νομίζω κοπελα μου οτι θα πρεπει γρηγορα να συνηδητοποιησεις ποια ειναι η κατασταση σου , ευτυχως τουλαχιστον οικονομικα οπως λες σε στηριζουν διοτι αν δεν το βλεπεις τωρα παιζει σημαντικο ρολο στο μεγαλωμα του παιδιου το οικονομικο και θα το δεις στην πορεια

Οσο αφορα το αγορι σου μην περιμενεις και πολλα απο αυτον δυστηχως ...αλλα βλεπω ισως η κατασταση να επαναλαμβανεται .... και ελπιζω να πεφτω εξω ....

Link to comment
Share on other sites

το αγόρι σου είναι πάρα πολύ ανώριμο, νομίζω πως για το καλό του μωρού σου πρέπει να απομακρυνθείς από αυτό...

μόνο αν αποφασίσει πραγματικά να κόψει τον ομφάλιο λώρο, με τους γονείς του (δικιά του δουλειά και να τα βγάζετε πέρα με τα δικά σας λεφτά), να προχωρείσετε σε γάμο...

 

αν τελικά δεν παντρευτείτε η φιλική σχέση μαζί του είναι ότι καλύτερο για να έχει το μωρό τον πατέρα του...

 

και εγώ δεκαεννιά έκανα τον γιο μου (βέβαια είχε μπαμπά και τώρα περιμένουμε το τρίτο μας μωρό), αλλά αυτό που λέω είναι πως η ηλικία δεν είναι σημείο ανεπάρκειας ως μητέρα και είναι πολύ άσχημο που όλες οι συμφορουμήτισσες κολήσατε εκεί...

δηλαδή αν την ίδια ιστορία σας την έλεγε μια 36 χρονη τι θα λέγατε;;;;; (που υπάρχουν τέτοιες ιστορίες στο πάρεντς)

θα βρίζατε το άθλιο ανευθυνο πατέρα και θα στηρίζατε ψυχολογικά τη μητέρα.....

ε λοιπόν κάντε και τώρα το ίδιο γιατι αυτό που κάνετε λέγεται ρατσισμός.....

η ηλικα των 18 δεν σημαινει ανωριμοτητα παντα ..... ομως αυτα που γραφει δηλωνουν μεγαλο βαθμό ανωριμοτητας και δυστιχως δειχνουν οτι το κορίτσι ψαχνει απεγνωσμενα την αγαπη και το ενδιαφερων ..... ...και την οικογενειακη θαλπωρη και στο μυαλο του επλασε μια οικογενεια που οταν μεινει εγκυος θα την αγαπανε ολοι παρα πολυ, ο φιλος της και οι γονεις του και οι πεθερα της θα την βοηθαει και στις δουλειες του σπιτιου

 

Δυστηχως το προβλημεα ειναι πολυ μεγαλυτερο απο αυτο που φενεται...

Ελπιζω να πανε ολα καλα με το μωρο και οταν γεννηθει με το καλο ,το κοριτσι να γινει μια αξια μανα ....ποτε δεν ξερεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η ηλικα των 18 δεν σημαινει ανωριμοτητα παντα ..... ομως αυτα που γραφει δηλωνουν μεγαλο βαθμό ανωριμοτητας και δυστιχως δειχνουν οτι το κορίτσι ψαχνει απεγνωσμενα την αγαπη και το ενδιαφερων ..... ...και την οικογενειακη θαλπωρη και στο μυαλο του επλασε μια οικογενεια που οταν μεινει εγκυος θα την αγαπανε ολοι παρα πολυ, ο φιλος της και οι γονεις του και οι πεθερα της θα την βοηθαει και στις δουλειες του σπιτιου

 

Δυστηχως το προβλημεα ειναι πολυ μεγαλυτερο απο αυτο που φενεται...

Ελπιζω να πανε ολα καλα με το μωρο και οταν γεννηθει με το καλο ,το κοριτσι να γινει μια αξια μανα ....ποτε δεν ξερεις

 

 

Aκριβώς , συμφωνώ απόλυτα. Το θέμα είναι η ανωριμότητα αν ηταν 18 χρονών και συνειδητοποιημενη οτι φερνει ενα παιδι στον κοσμο θα της ελεγα και μπραβο αλλα η κοπελα έμεινε εγκυος επειδη της ελεγε το αγορι της οτι θελει ενα μωρο .Ειναι εγκυος και ασχοληται με το αν θα της μιλησει στο fb. Δεν ειναι κουκλα το μωρο ουτε μεσο να κρατησουμε καποιον. Και φυσικα δεν την παροτρυνω να κανει εκτρωση ( ποτε δεν θα το εκανα ) ουτε μπορω ομως να χαιδευω αυτια και να λεω ποσο ανευθυνος και κακος ειναι ο πατερας και ισως ολα καποια μερα πανε καλα ανευθυνη ειναι η ιδια και πρεπει να ξυπνησει και να καταλαβει τι εχει να αντιμετωπισει απο εδω και μπρος.Ευχομαι οταν με το καλο γεννηθει το μωρο να συνειδητοποιησει οτι ειναι μανα γιατι ακομα δεν το εχει καταλαβει φερετε σαν ενα κοριτσακι που παιζει και περιμενει καινουργιο παιχνιδι.

Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς , συμφωνώ απόλυτα. Το θέμα είναι η ανωριμότητα αν ηταν 18 χρονών και συνειδητοποιημενη οτι φερνει ενα παιδι στον κοσμο θα της ελεγα και μπραβο αλλα η κοπελα έμεινε εγκυος επειδη της ελεγε το αγορι της οτι θελει ενα μωρο .Ειναι εγκυος και ασχοληται με το αν θα της μιλησει στο fb. Δεν ειναι κουκλα το μωρο ουτε μεσο να κρατησουμε καποιον. Και φυσικα δεν την παροτρυνω να κανει εκτρωση ( ποτε δεν θα το εκανα ) ουτε μπορω ομως να χαιδευω αυτια και να λεω ποσο ανευθυνος και κακος ειναι ο πατερας και ισως ολα καποια μερα πανε καλα ανευθυνη ειναι η ιδια και πρεπει να ξυπνησει και να καταλαβει τι εχει να αντιμετωπισει απο εδω και μπρος.Ευχομαι οταν με το καλο γεννηθει το μωρο να συνειδητοποιησει οτι ειναι μανα γιατι ακομα δεν το εχει καταλαβει φερετε σαν ενα κοριτσακι που παιζει και περιμενει καινουργιο παιχνιδι.

συμφωνω απολυτα παιδια,ενα μωρο δεν ειναι παιχνιδι.δε λεμε να το ριξει σε καμια περιπτωση.καλο θα ηταν να ειχε προλαβει την κατασταση αυτη αλλα απο τη στιγμη που αυτο το παιδακι ερχεται καλα θα κανει να συνειδητοποιησει τι ειναι αυτο που θα ακολουθησει.γεια το θεο ειναι 18 χρονων!!!!ολα οσα ηξερε μεχρι τωρα για ενα διαστημα θα κοπουν.βολτες καφεδες κλαμπακια,την περιμενουν κλαμματα ξενυχτια και ξεσκατισμα!!αυτο δεν εχει καταλαβει.το μονο που την απασχολει ειναι το αν θα γυρισει το αγορι της σε κεινη.αν ειχε το μυαλο μεσα στο κεφαλι της κι οχι απο πανω θα ειχε αφιερωθει στο πως θα μεγαλωσει το παιδι της και τι θα το ταισει και οχι πως θα βρει τροπο να κανει τον αλλο να γυρισει και να ενδιαφερθει.θα τον ειχει γραψει στα παλαιοτερα των υποδηματων της και θα ειχε κανει focus σε αυτο που εχει πραγματικη σημασια.ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΤΗΣ!!!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σου κοπελα μου!η αληθεια ειναι οτι ουτε εγω δεν περιμενα τετοια αντιδραση απο τις μαμαδες του φορουμ,αλλο λιγο και θα σε φανε...η κοπελα ειναι 18 χρονων μπορει πολυ καλα να αποφασισει τι θα κανει στη ζωη της κ απ το φορουμ ζητησε υποστηριξη κ οχι τη γνωμη σας για το αν θα κρατησει το παιδι η οχι.18 χρονων δε θεωρειται μπεμπα,εγω το μισο χρονο ξεγενναω 8χρονα στην αφρικη.δε λεω οτι ειναι ευκολη υποθεση το παιδι,αλλα αφου εχει αποφασισει η κοπελα να το κρατησει θα τα καταφερει!καποια κυρια παραπανω ειπε οτι θα στηριζεται η κοπελα σε ολη της τη ζωη στις πλατες της μαμας της και του παππου της!!(ειλικρινα οταν το διαβασα γελουσα μονη μου,απο ολες τις μεριες θελετε να βγειτε απο πανω!ελεος!)..λες και οι υπολοιπες μαμαδες του κοσμου δε στηριζονται σε γονεις,συγγενεις κτλ για να μεγαλωσουν τα παιδια τους.ποσες μαμαδες στο φορουμ λενε για τη βοηθεια που τους προσφερουν οι γονεις τους...και ναι εχω δει πολλες ανωριμες οικογενειες οπως του αγοριου σου,που ζητανε παιδια απ τις μελλουσες νυφες τους και μετα κανουν τους κινεζους,γι αυτο κοπελα μου σε καταλαβαινω απολυτα!δεν ειμαι κατα της αμβλωσης, αλλα αφου εχεις αποφασισει να το κρατησεις ,να το κρατησεις!!!εισαι πολυ τυχαιρη που εχεις και οικονομικη ανεση και την συμφωνη γνωμη των δικων σου και τη βοηθεια τους!με το καλο το μικρο σου!!!

Link to comment
Share on other sites

dld re kopelia (pou tis lete pos einai kai orimi) ti protreineis? kai epipleon me auta pou tis les tis kopelas pou einai k egguos dld me ormones asta na pane ti nomizeis oti kaneis, ti voithas?

 

Δες σε παρακαλώ πολύ το πρώτο μου ποστ και θα καταλάβεις.......ΔΕΝ της πρότεινα τίποτα, ΔΕΝ την κατηγόρησα για το μωρό, ΔΕΝ ανέφερα πουθενά τις λέξεις -έκτρωση- υοθεσία-............ Όταν λέω πρόσεχε-σκέψου, μιλάω καθαρά για την σχέση της με τον μορφονιό!Για το μωρό δε μπορεί να κάνει κάτι, τώρα θα τα λουστεί θέλει δε θέλει (και από ότι κατάλαβα το θέλει πολύ...απλά με λάθος τρόπο!) και μακάρι να μεγαλώσει ένα υπέροχο παιδί,απλά πρέπει να καταλάβει ότι αυτό κατά ένα μεγάλο ποσοστό θα το κάνει μόνη της και όταν λέω μόνη εννοώ χωρίς τον σύντροφο της!

 

Αυτός δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσει, και αν γυρίσει το μόνο που θα καταφέρει είναι να της διαλύσει τη ζωή.......Να πέσει φωτιά να με κάψει, αλλά πιστεύω πως έχουν υποθεί βαριές κουβέντες - σχέδια που έμειναν στη μέση - υποσχέσεις που έγιναν καπνός, μετά από όλα αυτά δε μπορώ να φανταστώ ότι όλοι αυτοί θα μπορέσουν να έχουν μια υγιή σχέση μεταξύ τους και ξαφνικά να γίνουν η απομίμηση του σήριαλ "παιδική χαρά".....

Για να γυρίσει πίσω αυτός ο ανέμελος 20χρονος που ήθελε τοοοοσο πολύ ένα παιδί, πρέπει να καλύπτει κάποιες προυποθέσεις, και ποιες είναι αυτές; 1.αγάπη 2. αφοσίωση 3. προστασία 4.ζεστασία, και η λίστα μου μπορεί να φτάσει μέχρι το 100 είπα τα πιο βασικά.....αυτός από τα στοιχεία που μας έχει δώσει η κοπέλα και από τα περιστατικά, δε μπορώ να πω ότι τα καλύπτει, οπότε δε μπορώ να την βοηθήσω στην ερώτηση της "Με αγαπάει και τον αγαπάω και θέλει να είναι μαζί μου, τι να κάνουμε;" γιατί αν δεις προσεχτικά αυτό ρωτάει, δε ρωτάει ούτε για το πως θα μεγαλώσει ένα παιδί μόνη, ούτε για το πως να να μάθει τα δικαιώματα του παιδιού προς το πατέρα, ούτε έχει πχ απορίες για το θηλασμό...Και για αυτό γίνομαι σκληρή, και για αυτό μιλάω απότομα, και για αυτό είμαι τόσο απόλυτη.......Το παιδί είναι κάτι το εντελώς ασήμαντο για αυτήν, ή τουλάχιστον αυτό μου δίνει να καταλάβω.....

Αυτό λέω αλλά από ότι βλέπω.....δεν με νιώθεις.........................

 

 

και όσο για το σχολιασμό της ωριμότητας μια κοπέλα το είπε, εσύ γιατί κλωτσάς; και αν θες να μάθεις γιατί το είπε διάβασε σε παρακαλώ πολύ το πρώτο μου ποστ...................

4c6c426cd0.png

 

Link to comment
Share on other sites

από τις απαντήσεις σου και μόνο φαίνεται ότι είσαι αποφασισμένη να το κρατήσεις......σου εύχομαι ένα γερό και τυχερό μωράκι

 

φρόντισε να μεγαλώσει σωστά (το σωστά βέβαια είναι σχετικό.....)

(αγάπη, τροφή, στέγη, παιδεία........)

 

η οικονομική εξάρτηση από την οικογένειά σου μπορεί να σε βοηθήσει στην αρχή αλλά μακροπρόθεσμα πρέπει να γίνεις και οικονομικά και γενικά ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ για να μεγαλώσεις έναν δυναμικό - ανεξάρτητο άνθρωπο

 

μην ελπιζεις και πολλά από το αγόρι σου..... είναι βαριά η καλογερική για έναν 20χρονο να αναλάβει ευθύνες και ούτε οι γονείς του είναι διατεθιμένοι....... ζήτησέ του να ξεκαθαρίσει τις προθέσεις του

 

πρέπει να έχεις συνεχή και τακτική επαφή με άτομα που μπορούν υπεύθυνα και με γνώσεις.....και να σε στηρίξουν και να σε συμβουλεύσουν

 

τι άλλο να πω όπως στρώσεις θα κοιμηθείς..... και τώρα και στο μέλλον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακι μου καλό, καλό κουράγιο απο εδώ και πέρα 8α το χρειαστείς!λοιπόν έχω βαρε8εί να ακούω εδώ μέσα είμαι μικρή και τι να κάνω και πως το έπα8α !εγώ προσωπικά διαβάζω μπλά μπλά μπλά αγάπησα έναν ανεύ8υνο μπλα μπλα μπλα μένω μ ένα παιδί στην αγκαλιά!:mad:......

κι εγώ στα 19 έμεινα έγκυος!και το κράτησα και το μεγάλωσα μαζί με τον καλό μου και έχουμε και 2ο.:Pμη βάζουμε λοιπόν τα 18ο αιτία για όλα όσα λες!το αγόρι σου υπο8έτω κι αυτός πρέπει να είναι απο εύπορη οικογένεια οπότε μάλλον φοβάται πως 8α χάσει την οικονομική υποστήριξη!8εωρώ ανευ8υνότητα του που έκανε αυτό που ή8ελε η μανούλα και ο μπαμπάκας!άσε που τώρα 8έλει δεν 8έλει έχει ένα παιδί μαζί σου!αλλά βρε κορίτσι μου εσύ ή8ελες δεν ή8ελες?:confused:δεν μας λες κάτι.τέλοςπάντων η μητέρα σου ξέρει οτι ο καλός σου και οι δικοί του τσινάνε?γιατί αν το ξέρει και δεν κάνει τίποτα μην περιμένεις βοή8εια.μήπως να πήγαινε να τους τρίξει λίγο τα δόντια να δούνε οτι και εσύ έχεις δικούς σου αν8ρώπους και δεν 8α σε κάνουν αυτοί ότι 8έουν?χτύπα κι εσύ λιγο το χέρι στο τραπέζι,ύψωσε λίγο φωνή να δουν οτι πλέον δεν είσαι άβουλο πλάσμα(γιατί προφανώς ήσουν όταν έμενες έγκυος)περιμένουμε νέα σου!

yqVVp2.pngms8nrdk5f.png

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση πρώτη - Ποιός είπε να διακόψει την κύηση?

 

Ερώτηση δεύτερη - Ποιά βοήθεια και συμβουλή ζητάει ακριβώς η κοπέλα μέσα από το μήνυμά της?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κοριτσια ενα οφ τοπικ και ομως καποιες ιδιωτικες κλινικες-μαιευτηρια κανουν αμβλωσεις μεχρη και στον 6 μηνα χωρις να εχει προβλημα υγειας το εμβρυο.....αν ειναι ποτε δυνατον δεν σεβομαστε τη ζωη..εχουμε καταντησει να λεμε σε καποιον ειμαι εγκυος,και να σε ρωταει -θα το κρατησεις??λες και μιλαμε για κανα σκυλι αδεσποτο.....ελεος!!χιλια συγνωμη για το οφ τοπικ..νεραιδα ελη και εγω 21 χρονων εμεινα εγκυος και ημουν μονη το αγορι μου δεν ηξερε τι ηθελε ασχετα που μετα σκεφτικε ωριμα σαν σωστος ανδρας!!τωρα ειμαστε στο δευτερο και ειμαι πραγματικα ευτυχησμενη!!εαν χριαζεσαι ψυχολογικη υποστηριξη εκτος απο εμας εδω υπαρχει και ο συλλογος αγκαλια..ημουν και εγω γραμμενη εκει...θα βοηθησουν πραγματικα και θα σε υποστηριξουν σχετικα με την αποφαση σου να κρατησεις το μπεμπακι σου!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι αλλά το αγόρι σου δεν νομίζω ότι σε αγαπάει, μπορεί να είναι ερωτευμένο και να νοιώθει πάθος για σένα αλλά άλλο η αγάπη και άλλο ο έρωτας που φθείρεται τόσο εύκολα μα ετα προβλήματα και τις ευθύνες. Η απόφαση είναι δική σου. Όσο για τα πεθερικά να ξέρεις ότι ουκ ολίγες πεθερές θέλουν μια καλή και καθαρή κοπέλα για το γίο τους για σχέση αλλά για γάμο και οικογένεια έχουν άλλα υπόψη τους. Αν το αγόρι σου επηρεάζεται τόσο πολύ δύσκολα θα μπορέσετε να κάνετε κάτι σοβαρό αφού οι γονείς του κρατούν τα ηνεία σε οικονομικό επίπεδο. Άπλά μην περιμένεις πολλά... αν θελήσεις να κρατήσεις το παιδάκι σου να ξέρεις ότι οι γονείς σου θα πρέπει να είναι δίπλα σου να σε στηρίξουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κατι δε κολλαει σε ολο αυτο

 

ποιος ανθρωπος ο οποιος ΣΠΟΥΔΑΖΕΙ κανει τοσο τρομερα ορθογραφικα λαθη!!

το αγορη

εγκιος

υποστηρηξη

σκωτωσο:shock:

ολη ξερουν (πλυθηντικος!)

και αλλα τετοια χαριτωμενα .αντε να κανεις ενα λαθος εκ παραδρομης αλλα εδω μιλαμε για ψυχρη δολοφονια του μπαμπινιωτη!

 

και το αλλο.λεει οτι μολις εμαθε οτι ειναι εγκυος το ειπε στο αγορι της απο το τηλ κ αυτος λακισε.(δηλαδη λογικα ηταν λιγων εβδομαδων) κ τωρα ενα μηνα μετα της μιλαει απο το μσν αλλα αυτη ειναι 4 μηνων:shock: καποιος δε τα λογαριαζει καλα μου φαινεται!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω φρικάρει με την απίστευτη ευκολία και σκληρότητα, που κριτικάρετε οι περισσότερες έναν άνθρωπο που αν μην τι άλλο, ζήτησε βοήθεια. Αγαπητή Αναστασία, η ανάγκη ένός ανθρώπου προφανώς για να ικανοποιήσει δικές του συναισθηματικές ανάγκες , να καλύψει το κενό που του άφησε η έλλειψη ανδρικής παρουσίας στη ζωή του, δεν την καθιστά αυτόματα ένοχη για έγκλημα α' βαθμού. Η ανωνυμία ενός φόρουμ και η διαδικτυακή απροσωπία, δεν μας δίνει το δικαίωμα να στήνουμε έναν άνθρωπο στα δέκα μέτρα και να τον λιθοβολούμε ειδικά όταν βρίσκεται σε μια κρίσιμη καμπή της ζωής του.

Δεν υπάρχουν άνθρωποι ανεύθυνοι κατά την γνώμη μου. Η κοπέλα αυτό είχε γνωρίσει και αυτό αναπαράγει. Δεν ευθύνεται για τα βιώματά της. Εγώ ακούω έναν άνθρωπο που διψάει να αγαπηθεί και να προσφέρει αγάπη. Αλλιώς δεν θα κρατούσε ένα παιδί στην ηλικία της.

Αγαπημένη μου Fairy, πιστεύω κι εγώ πως ο τύπος δεν αισθάνεται τίποτε για σένα. Μην προσπαθείς να του ανακαλέσεις συναισθήματα που ίσως δεν υπάρχουν , ή δεν τα έχει γνωρίσει. Ένας πατέρας δεν γίνεται με το ζόρι. Θα σε συμβούλευα να απευθυνθείς σε οργανισμούς προστασίας άγαμων μητέρων όπως σου ξαναπροτάθηκε πιο πάνω, που προσφέρουν πρώτα απ' όλα ψυχολογική υποστήριξη για σένα , που πιστεύω ότι θα χρειαστείς !

Τις καλύτερες ευχές για την νέα ζωή που έρχεται!

xldpp3.png

oKjKp3.png

Να σας καμαρώσω, όπως επιθυμείτε...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...