Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ ? ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ?


ΣΩΤΗΡΙΑ

Recommended Posts

Φέτος αυτές τις γιορτές νοιώθω λίγο μόνη . Ενώ έχω τον αντρούλη μου το παιδάκι μου και είμαι έγκυος ωστόσο τους ανθρώπους που ήθελα να μου σταθούν 3,5μήνες τώρα λόγω της κακής μου εγκυμοσύνης δεν μου στάθηκαν και το τηλέφωνο χτύπησε κανα δυο φορές. Αλλαξαν οι ανθρωποι τόσο πολύ με το που έμαθαν ότι ξανα είμαι έγκυος? Γιατί? απο ζήλια? τις τους χαλάει? Οταν συναντιόμαστε δεν γινόμαστε φορτικοί το παιδάκι μου δεν το παίρνω μαζί για να φαινομαστε όπως πάντα ζευγαράκια. Την ημέρα των Χριστουγέννων και μετά την αλλαγή του χρόνου πηγαίνουμε σπίτι τους το παιδάκι μου το παίρνω μαζί το βάζω στην κραβάτι τους ήσυχο ήσυχο και κοιμάται. Φετος δεν χτύπησε το τηλεφωνο ούτε για να πάμε μια φορά για καφέ ούτε στάλθηκε μήνυμα για το πως θα περάσουμε τις γιορτές. Γιατί ρε γαμώτο? φοβάμαι ότι τα χριστούγεννα το βράδυ μετά τις καθιερώμενες επισκέψεις θα είμαι εδώ στο παρεντς μπας και βρω καμια σας να μιλήσουμε ....:? σε καμια περίπτωση δεν υποτιμώ την παρέα του άντρα μου ίσα ισα περνάμε και μονοι μας καλα αλλα ξέρετε τώρα τι εννοώ ... κακά τα ψέματα εκεί που θα βρισκόμασταν με άλλα άτομα και θα λέγαμε καμια βλακεία μάλλον θα είμαστε οι 2 μας στο σπίτι μας εμείς και το παρεντς . Το ιδιο σκηνικο βλεπω να γινεται και την παραμονη της πρωτοχρονιας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και πού είναι το κακό με το παρεντς; Πλάκα κάνω... Μην το εκλαμβάνεις ως έλλειψη ενδιαφέροντος, μπορεί να μη θέλουν να γίνουν φορτικοί, μπορεί να σκέφτονται όπως εσύ, ότι δηλ. Η Σωτηρία έχει τώρα τον άντρα της, το παιδί της, την εγκυμοσύνη της, δεν θα ευκαιρεί (λέω εγώ τώρα). Γιατί δεν παίρνεις εσύ πρωτοβουλία;

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

Και πού είναι το κακό με το παρεντς; Πλάκα κάνω... Μην το εκλαμβάνεις ως έλλειψη ενδιαφέροντος, μπορεί να μη θέλουν να γίνουν φορτικοί, μπορεί να σκέφτονται όπως εσύ, ότι δηλ. Η Σωτηρία έχει τώρα τον άντρα της, το παιδί της, την εγκυμοσύνη της, δεν θα ευκαιρεί (λέω εγώ τώρα). Γιατί δεν παίρνεις εσύ πρωτοβουλία;

 

δεν έχω δείξε ποτε τέτοια σημάδια παραίτησης και αυτό που με στενοχωρεί....ακόμα και όταν κάποιες φορές δεν μπορούσα να βγω έστελνα τον άντρα μου για παρέα μαζί τους. Εγώ δεν θέλω να παρω την πρωτοβουλια να τους παρω τηλ.. να ζητιανέψω τι? παρεα? εφόσον δεν ηρθαν να με δουν 3,5μηνες τι να το κανω τωρα..... Σ'ευχαριστω παντως που μου απαντησες :)

Link to comment
Share on other sites

ειπες ειχες δυσκολη εγκυμοσυνη στη αρχη;

μηπως φοβούνται οτι δεν εισαι καλα; οτι συνέβει κάτι; και τι να σου πούνε; πώς πας και να τους πεις ...

 

τηλεφώνησέ τους εσυ και καλεσέ τους εσυ χριτσουγεννα ή παραμονη πρωτοχρονιάς. διάδοσε το νεο οτι ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Φέτος αυτές τις γιορτές νοιώθω λίγο μόνη . Ενώ έχω τον αντρούλη μου το παιδάκι μου και είμαι έγκυος ωστόσο τους ανθρώπους που ήθελα να μου σταθούν 3,5μήνες τώρα λόγω της κακής μου εγκυμοσύνης δεν μου στάθηκαν και το τηλέφωνο χτύπησε κανα δυο φορές. Αλλαξαν οι ανθρωποι τόσο πολύ με το που έμαθαν ότι ξανα είμαι έγκυος? Γιατί? απο ζήλια? τις τους χαλάει?

 

Σωτηρία

οι φίλοι/συγγενείς που κάνετε παρέα

έχουν οικογένεια και παιδιά;

 

 

Οταν συναντιόμαστε δεν γινόμαστε φορτικοί το παιδάκι μου δεν το παίρνω μαζί για να φαινομαστε όπως πάντα ζευγαράκια. Την ημέρα των Χριστουγέννων και μετά την αλλαγή του χρόνου πηγαίνουμε σπίτι τους το παιδάκι μου το παίρνω μαζί το βάζω στην κραβάτι τους ήσυχο ήσυχο και κοιμάται.

 

Απολογήσε????

Δεν το κατάλαβα αυτό......

 

Το παιδί σας είναι μέρος του εαυτού σας

κι εαν θέλουν εσάς

πρέπει να δεχτούν οτι είστε μια ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ!!

 

 

 

Θέλω να πιστεύω οτι είναι σύμπτωση η όλη φάση

και οτι δεν είναι όλα αυτά που σκέφτεσαι.....

 

....γιατί εαν ισχύουν έστω και στο ελάχιστο

 

τότε θα σου έλεγα να απομακρυνθείς απο τέτοιους φίλους

 

γιατί φίλοι που ζηλεύουν

είναι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ κι απο εχθροί!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειπες ειχες δυσκολη εγκυμοσυνη στη αρχη;

μηπως φοβούνται οτι δεν εισαι καλα; οτι συνέβει κάτι; και τι να σου πούνε; πώς πας και να τους πεις ...

 

τηλεφώνησέ τους εσυ και καλεσέ τους εσυ χριτσουγεννα ή παραμονη πρωτοχρονιάς. διάδοσε το νεο οτι ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!

 

:D:D:D αυτό κατάντησα να κάνω αν και δεν ειμαι τελείως καλά αλλα παρόλο αυτά φωή βοώντως ... εν τω μεταξύ μιλάμε για την 2η ξαδέλφη μου και το αγορι της που εδω και 1,5χρονο δεν ειναι το αγορι της ουτε και αυτοι ξερουν τι ειναι αλλα παρολο αυτα εμεις συνεχιζουμε και κανουμε ολοι μαζι παρεα μαζι και με τις υπολοιπες αδελφες της (εχει αλλες 2) αλλα πιο πολυ κανουμε με αυτους. Τα Χριστουγεννα θα τις δω γιατι θα παμε ολοι μαζι σε εναν θειο μου οποτε παντα συνηθιζαμε μετα να πηγαινουμε απο το σπιτι τους οπου εκει μας εβρισκε το αλλο πρωι ... ειμαι περιεργη τωρα που θα την δω στον θειο μου τι θα μου πει και τι θα κανει...

Link to comment
Share on other sites

ειπες ειχες δυσκολη εγκυμοσυνη στη αρχη;

μηπως φοβούνται οτι δεν εισαι καλα; οτι συνέβει κάτι; και τι να σου πούνε; πώς πας και να τους πεις ...

 

τηλεφώνησέ τους εσυ και καλεσέ τους εσυ χριτσουγεννα ή παραμονη πρωτοχρονιάς. διάδοσε το νεο οτι ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!

 

Ισα-ίσα που αυτοί θα έπρεπε να την πάρουν τηλέφωνο

για να την ρωτήσουν πως είναι!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι συμβαίνει σε μερικούς ανθρώπους.

 

Το ίδιο πέρασα και γω με τον άντρα μου.

 

Το 1ο τρίμηνο είχα πολύ άσχημη εγκυμοσύνη και δεν μπορώ να πω, μας συμπαραστάθηκαν όλοι. Μα όλοι.

 

Ενα συγκεκριμένο ζευγάρι που κάναμε κολλητή παρέα (κάθε μά κάθε Σαββατοκυριακο μαζί) άρχισε σιγά-σιγά να κόβει.

 

Είπαμε ΟΚ λογικό με τον άντρα μου, ίσως να μην θέλουν να ενοχλούν παρά του ότι εμεις του ζητούσαμε διαρκώς να βρεθούμε. Καταλαβαίναμε και μεις πως πλέον η κατάσταση μου μας εμποδιζε ν' ακολουθούμε αλλά μας έκανε εντυπωση πως τα Σαββατοβραδα που βρισκομασταν μεναμε παντα σπιτι με επιτραπεζια, dvd και delivery.. δεν καναμε κατι extreme ποτε...

 

Και αυτό το σιγά-σιγά ήρθε και έγινε τέλος σε μία σχέση χρόνων... απομακρύνθηκαν για άγνωστο λόγο τελικά.

 

Υποθέτω πως ήταν θέμα ζήλιας επειδή η συγκεκριμένη κοπέλα ήταν πολλά χρόνια με τον άνθρωπο αυτό, άργησαν να παντρευτούν και να τακτοποιηθούν ώστε να καταφέρουν να προσπαθήσουν για μωράκι. Αυτό όμως είναι μία αφορμή θεωρώ. Γαιτί το κάθε ζευγάρι έχει τους δικούς τους χρόνους για το κάθε πράγμα...

 

Anyway, μην στεναχωριεσαι οσο δυνατον, να περασεις ηρεμα και ομορφα με την οικογενεια σου φιλη μου! :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σωτηρία μου

οι φίλοι σας έχουν οικογένεια και παιδιά;

 

 

 

 

Απολογήσε????

Δεν το κατάλαβα αυτό......

 

Το παιδί σας είναι μέρος του εαυτού σας

κι εαν θέλουν εσάς

πρέπει να δεχτούν οτι είστε μια ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ!!

 

 

 

Θέλω να πιστεύω οτι είναι σύμπτωση η όλη φάση

και οτι δεν είναι όλα αυτά που σκέφτεσαι.....

 

....γιατί εαν ισχύουν έστω και στο ελάχιστο

 

τότε θα σου έλεγα να απομακρυνθείς απο τέτοιους φίλους

 

γιατί φίλοι που ζηλεύουν

είναι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ κι απο εχθροί!!

 

Δεν το έγραψα καλα εχεις δικιο τωρα το πρόσεξα και εγω. Εννούσα τελος παντων μια 2 φορες το μήνα που βγαίναμε για καφέ δεν το έπαιρνα το μωρο μαζι μου πρώτον για να μην το ταλαιπωρώ εκείνο πρωτα με το να το βάζω συνεχεια να καθεται σε μια καρεκλα και επειτα γιατι σεβομενη και την παρεα που ισως πχ για τους χ λογους να θελουν λιγο να πανε για ενα καφε να ηρεμησουν χωρις να θελουν ενα παιδακι στα ποδια τους. Βεβαια τετοια σημαδια δεν μου εδειξαν ποτε μα ποτε γι αυτο και οταν πηγαινουμε σπιτι τους και μας βρισκει το πρωι απο τις ατελειωτες πλακες και συζητησεις το παιδι το παιρνω παντα μα παντα μαζι μου χωρις να το αφηνω στις γιαγιαδες. Αν εβλεπα οτι στραβωναν εννοειται οτι δεν θα ηθελα καμια επαφη μαζι τους. Δεν βαζω την παρεα πανω απο την οικογενια μου. Σ'ευχαριστω που το επισυμανες γιατι ισως αναρωτιοταν και αλλη κοπελα και μου εδωσες και εμενα την δυνατοτηα να εξηγησω

Link to comment
Share on other sites

Mηπως βρε κοριτσι το κανουν για να ΜΗΝ σε ενοχλησουν επειδη ξερουν οτι υπεφερες? Παρε εσυ κανα τηλ......

 

Εχω παρει την ξαδελφη του προγηουμενη παρασκευη να πηγαιναμε απο το σπιτι να εβλεπαν και το μικρο καθως την τελευταια φορα ειχαν εκφρασει την επιθυμια οτι ηθελαν να το δουν και μου λεει οτι δεν θα ηταν σπιτι και θα τα πουμε αυριο. Περιμενα τηλεφωονο το Σαββατο τιποτα. Μπαινω στο facebook γιατι ήμουν σιγουρη οτι θα την πετυχαινα και ειδα οτι ειχε γενεθλια. Της μιλησα μεσω facebook της ευχηθηκα , ψυχρη δεν ηταν αλλα ουτε καν μου ειπε ελατε απο εδω μια βολτα που θα εσβηνε και το κερακι (το εμαθα απο την πρωτη μου ξαδελφη που μενουν σε διπλανες πολυκατοικες) .Επισης πρεπει να σας πω και το αλλο. Ειχαμε πριν μεινω εγκυος οτι αν μεινω το παιδι θελουμε να το βαφτησει ο Αντωνης (ο πρωην που ταυτοχρονα ειναι και νυν ουτε και αυτοι ξερουν ) γιατι εχουμε αριστες σχεσει οπως και η ξαδελφη μου αφου ολη μερα μαζι ειναι και συμφωνησε ο Αντωνσης. Μολις το μαθαμε πηραμε τηλ τον Αντωνη του το ειπαμε φυσικα δεν του ειπαμε τιποτα για την βαφτιση το αφησαμε σε αυτον. Μετα απο μια ωρα μου στελνει η ξαδελφη μου μηνυμα και μου λεει το παιδι θα το βαφτισουμε η εγω, η ο Αντωνης η και οι 2μαζι οτι θελετε εσεις. Εμεις κατα βαθος θελαμε τον Αντωνη μον αλλα της λεω και τους 2 φυσικα. Απο τοτε εχουμε να μιλησουμε. 2-3Φφορες εχουν μιλησει με τον αντρα μου και μια φορα εχουν βγει για καφε τιποτα αλλο ....

Link to comment
Share on other sites

Φέτος αυτές τις γιορτές νοιώθω λίγο μόνη .

δεν εισαι μονη... εχεις παρεα.... στη κοιλιτσα σου!!!:D:D

Την ημέρα των Χριστουγέννων και μετά την αλλαγή του χρόνου πηγαίνουμε σπίτι τους το παιδάκι μου το παίρνω μαζί το βάζω στην κραβάτι τους ήσυχο ήσυχο και κοιμάται.

 

αυτο δεν το καταλαβαινω, οταν υπαρχει παιδακι ολοι πρεπει να το σεβονται..

εχω παει σε γιορτες που οι μεγαλοι ειναι πιο ενοχλητικοι απο τα παιδακια

 

Φετος δεν χτύπησε το τηλεφωνο ούτε για να πάμε μια φορά για καφέ ούτε στάλθηκε μήνυμα για το πως θα περάσουμε τις γιορτές. Γιατί ρε γαμώτο?

οταν διαβασα το μυν. σου σκεφτηκα οτι καποιο μαλλον δεν θα ηθελαν να σε ενοχλησουν λογω της κακης σου καταστασης.

και εμενα καποιο ηταν πιο επιφυλακτικοι.

 

ειπες ειχες δυσκολη εγκυμοσυνη στη αρχη;

μηπως φοβούνται οτι δεν εισαι καλα; οτι συνέβει κάτι; και τι να σου πούνε; πώς πας και να τους πεις ...

 

τηλεφώνησέ τους εσυ και καλεσέ τους εσυ χριτσουγεννα ή παραμονη πρωτοχρονιάς. διάδοσε το νεο οτι ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!

 

συμφωνω πολυ!!!

 

φιλια γλυκεια μου, Σωτηρια...

ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ!!!!

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

οταν διαβασα το μυν. σου σκεφτηκα οτι καποιο μαλλον δεν θα ηθελαν να σε ενοχλησουν λογω της κακης σου καταστασης.

και εμενα καποιο ηταν πιο επιφυλακτικοι.

 

 

 

συμφωνω πολυ!!!

 

φιλια γλυκεια μου, Σωτηρια...

ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ!!!!

 

Ψυχη μου εσυ δεν μπορουσες να εισουν εσυ η ξαδελφη μου-φιλη μου :D.

Ολες σας θα ηθελα να εισασταν φιλες μου πραγματικα εχω γνωρισει πολυ αξιολογα ατομα. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ που υπαρχετε και εσεις και με ακουτε! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε μηπως χορευουν οι ορμονες και σου φαινεται οτι νιωθεις μοναξια????

 

τι να πω ... καποια στιγμη ομως δεν θα πονεσουν τα ποδια τους και θα σταματησουν να χορευουν....?:roll:

Link to comment
Share on other sites

Φέτος αυτές τις γιορτές νοιώθω λίγο μόνη . Ενώ έχω τον αντρούλη μου το παιδάκι μου και είμαι έγκυος ωστόσο τους ανθρώπους που ήθελα να μου σταθούν 3,5μήνες τώρα λόγω της κακής μου εγκυμοσύνης δεν μου στάθηκαν και το τηλέφωνο χτύπησε κανα δυο φορές. Αλλαξαν οι ανθρωποι τόσο πολύ με το που έμαθαν ότι ξανα είμαι έγκυος? Γιατί? απο ζήλια? τις τους χαλάει? Οταν συναντιόμαστε δεν γινόμαστε φορτικοί το παιδάκι μου δεν το παίρνω μαζί για να φαινομαστε όπως πάντα ζευγαράκια. Την ημέρα των Χριστουγέννων και μετά την αλλαγή του χρόνου πηγαίνουμε σπίτι τους το παιδάκι μου το παίρνω μαζί το βάζω στην κραβάτι τους ήσυχο ήσυχο και κοιμάται. Φετος δεν χτύπησε το τηλεφωνο ούτε για να πάμε μια φορά για καφέ ούτε στάλθηκε μήνυμα για το πως θα περάσουμε τις γιορτές. Γιατί ρε γαμώτο? φοβάμαι ότι τα χριστούγεννα το βράδυ μετά τις καθιερώμενες επισκέψεις θα είμαι εδώ στο παρεντς μπας και βρω καμια σας να μιλήσουμε ....:? σε καμια περίπτωση δεν υποτιμώ την παρέα του άντρα μου ίσα ισα περνάμε και μονοι μας καλα αλλα ξέρετε τώρα τι εννοώ ... κακά τα ψέματα εκεί που θα βρισκόμασταν με άλλα άτομα και θα λέγαμε καμια βλακεία μάλλον θα είμαστε οι 2 μας στο σπίτι μας εμείς και το παρεντς . Το ιδιο σκηνικο βλεπω να γινεται και την παραμονη της πρωτοχρονιας

Σωτηρια μαζι μας βεπω να τις περναμε τις γιορτες!!!απο τοτε που καναμε παιδι ολοι μας οι φιλοι εχουν απομακρυνθει,κανεις τους δεν εχει παιδι,και πιστευω οτι το κανουν γιατι εμεις πλεον δε μπορουμε να ακολουθησουμε τους δικους τους ρυθμους.πλεον δε μπορω να τρεχω στα κλαμπακια μεχρι τις 6 η ωρα το πρωι,πολλοι δε το καταλαβαινουν τι να κανουμε.αλλα τις γιορτες μαλλον εδω θα ειμαι και γω να δωσουμε ραντεβου!!!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

......ειναι ενα συνηθες φαινομενο.....οι παρεες διαλυονται...σε τετοιες περιπτωσεις....οταν δλδ καποια ζευγαρια απο την παρεα κανουν πρωτοι παιδακια αρχιζει ο διαχωρισμος.....δεν υπαρχουν κοινα ενδιαφερονται...και κοινες πορειες.....αλλά ξανασμιγουν μολις γινουν και οι υπολοιποι γονεις......

Πιστεψε με το εργο το χω ξαναδει....δεν ειναι η ιδεα σου οντως υπαρχει αποσταση.....αλλά θα σε καταλαβουν οταν και στην δικια τους ζωη μπει ενα μωρακι....λιγα χρονια υπομονη θελει μονο....ή να βρεις φιλους που εχουν ειδη μωρακια...

Θυμανε ενα φιλικο ζευγαρι μας ειχε κανει πρωτο απο την παρεα μας παιδακι....το ποσο βαριουμουνα να τους ακουω να μιλανε για το παιδι τους και για την ζωη τους δεν λεγεται:oops:(εγω τοτε ημουν αρραβωνιασμενη)και μαλιστα προσπαθουσα να τους αποφυγω στις εξοδους μου....περνοντας τα χρονια και κανοντας και εγω παιδια στην πορεια αναθεωρησα πολλα πραγματα....και φυσικα καταλαβα ποσο λαθος φερθηκα....:oops:

Link to comment
Share on other sites

ειπες ειχες δυσκολη εγκυμοσυνη στη αρχη;

μηπως φοβούνται οτι δεν εισαι καλα; οτι συνέβει κάτι; και τι να σου πούνε; πώς πας και να τους πεις ...

 

τηλεφώνησέ τους εσυ και καλεσέ τους εσυ χριτσουγεννα ή παραμονη πρωτοχρονιάς. διάδοσε το νεο οτι ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!

 

Συμφωνώ κι εγώ! Μπορεί να έχουν πάρει λάθος μήνυμα! Μη χαλαστείτε από παρεξήγηση, θα είναι κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω δείξε ποτε τέτοια σημάδια παραίτησης και αυτό που με στενοχωρεί....ακόμα και όταν κάποιες φορές δεν μπορούσα να βγω έστελνα τον άντρα μου για παρέα μαζί τους. Εγώ δεν θέλω να παρω την πρωτοβουλια να τους παρω τηλ.. να ζητιανέψω τι? παρεα? εφόσον δεν ηρθαν να με δουν 3,5μηνες τι να το κανω τωρα..... Σ'ευχαριστω παντως που μου απαντησες :)

 

κι εγώ έτσι αισθάνομαι, δεν είμαι έγγυος, αλλά μεγαλώνω το παιδάκι μου, δεν έχω δουλειά κι έχω μείνει σπίτι και νομίζω με ξέχασαν αρκετοί, έχω παράπονα από συγκεκριμένους ανθρώπους που νόμιζα ότι τους είχα σταθεί, βέβαια δεν είμαστε στην ίδια φάση, είναι ελέυθεροι, αλλά όλο εγώ ακόμη παίρνω τηλ., ούτε να δουν τι κάνω, ένα σινεμά να πάμε, δεν σκλαβώθηκα κιόλας, μπορεί να κρατήσει ο άντρας μου ή μητέρα μου το παιδί, δε θέλω και να παρακαλάω, αλλά μερικές φορές θέλω να αλλάξω παραστάσεις και νομίζω ότι με έχουν ξεχάσει όλες οι φίλες μου, παλιά δηλ. που έκανα το παν για να έρθουν όλοι, να κανονίσω, να μην δυσαρεστηθεί κανείς, να μην ξεχάσω κανένα, τότε ήμουνα καλή? τώρα με σκέφτονται μόνο φίλες με παιδιά, μπορεί να είναι και λογικό, αλλά από πότε κάποιος πάυει να είναι φίλος σου επειδή έκανε οικογένεια?

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι και αυτό ένα είδος ρατσισμού κακά τα ψέμματα...Το βιώνω και εγώ από τότε που γέννησα. Το τηλέφωνο χτυπάει ή απ τη μάνα μου ή απ΄τον αδελφό και τον άνδρα μου ή απ τη συνυφάδα μου. Κανένας άλλος πια δεν ενδιαφέρεται για εμένα, όλα μονοκονδυλιά σβησμένα... Λες και δεν έχω κάνει τίποτα γι αυτούς, λες και δεν ήμουν εκεί ότι κ αν τους συνέβαινε, λες και δεν έχουμε ζήσει στιγμές μαζί.

Νιώθω πως έχω χάσει τον σεβασμό που μου έδειχναν, όταν παραιτήθηκα απ τη δουλειά μου. Ακόμα μια απόδειξη ότι για κάποιους δεν ήμουν η ξαδέλφη/φίλη τους αλλά αυτή που δουλεύει εκει...

Και πως πονάει... Μου αρκεί να μαι με τον άνδρα μου και το παιδί μου και με όσους άνευ όρων και περιστάσεων θέλουν να ναι μαζί μου αλλά εξακολουθεί και πονάει όταν κοιτας πισω...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έτσι είναι! Η καθημερινότητα σε καταπίνει κανονικά. Κι εμείς Σωτηρία μου μία απ τα ίδια είμαστε. Δεν μας έχουν ξεκόψει... οι άλλοι απλά εμείς δεν έχουμε χρόνο να τους δούμε. Τους καλούμε στο σπίτι μας συνήθως το ΣΚ αλλά κι εγώ κουράστηκα. Χρειάζομαι στιγμές με την οικογένεια μου! Είπαμε την ημέρα των Χριστουγέννων να την περάσουμε οικογενειακά αλλά τελικά θα έχουμε πάλι κόσμο κ θα πρέπει να μαγειρεύω και να τρέχω από το πρωί. Την Παραμονή δουλειές και ψώνια... καταλαβαίνεις...

Δεν είμαι ακατάδεκτη ούτε αντικοινωνική αλλά δες και την άλλη όψη!

Link to comment
Share on other sites

Γιορτινές μέρες και είμαι έτσι --->:(

εμάς δεν μας απομάκρυναν λόγο εγκυμοσύνης (αν ήταν αυτός ο λόγος δεν θα είχα παράπονο, ας μου έκοβαν και την καλημέρα που λέει ο λόγος :rolleyes: ) αλλά επειδή πλέον μένουμε μαζί και το καλοκαίρι περνάμε και κουλούρα, θέλω να πω πως "υποτίθεται" εμείς γίναμε πιο..πως να το πω, ενήλικες......τους πέρνουμε τηλέφωνο να έρθουν στο καινούριο σπιτάκι μας για κανένα ποτάκι,να το χαρούμε όλοι μαζί, να μας κάνουν ποδαρικό και άλλος θα βγει αντροπαρέα, άλλες γυναικοπαρέα, άλλος θα βγάλει την γκ*μενα έξω, και καταλήγουμε μόνοι στο σπίτι............βγαίνουμε τα δυο μας δε λέω, και περνάμε καλά αλλά που και που θες να βλέπεις και καμιά άλλη φάτσα να πεις και 2 κουβέντες διαφορετικές....

Πάντως μη σκας, μέσα από αυτά βλέπεις ποιοι πραγματικά αξίζουν, και ποιοι είναι εκεί να χαρούν με τις χαρές σου,και να στεναχωρεθούν με τα βάρη σου....

Τώρα που το σκέφτομαι, *σε όποιους αρέσουμε για τους άλλους δε θα μπορέσουμε!* :mrgreen: με φούντωσες βραδιάτικα, χεχε!!!!!

1.png

 

Όταν ο ήλιος θα πάψει να ανατέλλει, ίσως τότε να πάψω να σου λέω σ΄αγαπώ...

Link to comment
Share on other sites

τι να πω ... καποια στιγμη ομως δεν θα πονεσουν τα ποδια τους και θα σταματησουν να χορευουν....?:roll:

 

Ναι αμε, μετα κανα χρονο που θα γεννησεις.....δεν τα θυμασε?......:-D Οσο για το θεμα μας μην παρεξηγεις θα ελεγα. Ξερεις ο καθενας μπορει να κουβαλαει φορτιο. Οχι απαραιτητα οτι εχει ατζεντα με σενα. Καταλαβαινεις πιστευω. Αστο και θα φανει στην πορεια.

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

και άλλος θα βγει αντροπαρέα, άλλες γυναικοπαρέα, άλλος θα βγάλει την γκ*μενα έξω, και καταλήγουμε μόνοι στο σπίτι............

 

Ξερεις πως λεγεται αυτο ? Οχι χαθηκαμε γιατι δεν σας γουσταρουμε. Χαθηκαμε γιατι μπηκαμε σε 'αλλο' χορο απο τον δικο σας. Συμβαινει και οταν συζεις, και οταν παντρευεσαι και οταν κανεις παιδια. Ειμαι πολυ κοντα με αυτους που εχουν παιδια, και μακρια αρκετα απο αυτους που δεν εχουν. Απο τους αδεσμευτους φιλους μου δε, ακομα πιο μακρια. Γιατι? Δεν σταματησα να τους αγαπω. Απλα 'μιλαμε' σε αλλο τονο πλεον. Δεν συμπλεουμε......και η ζωη δεν σταματαει να σε περιμενει να ερθουν και οι αλλοι μαζι......φυσικη εξελιξη ειναι αυτη. Μην σας τρομαζει..........

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...