Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΔΙΕΞΟΔΟ


piko

Recommended Posts

Προβλεπω οτι το2011(στις αρχες του)θα πεσουν οιτιτλοι τελους.Τιποτα δεν εχει αλλαξει.Εχω κουραστει τοσο ψυχικα που απορω γιατι ειμαι ακομα σαʼυτη τη σχεση , για το παιδι για μια αγαπη που πιστευα οτι υπηρχε , για το κοσμο.Αυτη δεν ειναι η γυναικα που αγαπησα .Τετοιο παρτακια ανθρωπο δεν περιμενα οτι ειχα διπλα μου.Εκεινη και το σοι της ηταν οι θεοι και εγω αυτος που τους σταυρωνε για δεκα χρονια.Αυτη η σχεση ηταν το μεγαλυτερο λαθος της ζωης μου με ενα θαυμα ,το μονακριβο μου γιο.Ευχαριστω για τα σχολια σας ,ελπιζω να βοηθησουν αλλους .Εγω δυστυχως επελεξα λαθος ανθρωπο να αγαπησω.Καλη χρονια σε ολους με υγεια.

 

αχ κ οχι..να μη βλεπω τετοια κ "αποσυντονιζομαι κ εγω:rolleyes:

θα το παλεψουμε το πραμα!!τα εχω σκεφτει κ εγω αλλα το δικο μου συμπερασμα ειναι πως δε θα λυσω ενα προβλημα αλλα θα δημιοργησω αλλα τοσα κ μετα με βλεπω με ηρεμηστικα..

αλλωστε την ευτυχια στο σπιτικο μας ψαχνουμε

καλη χρονια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 185
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

φιλη mamousia ειμαι 37 και αισθανομαι συναισθηματικα γερος.Αφησα μεγαλη γειτονικη σου πολη για ενα [χωριο] πιστευοντας οτι βρηκα την αληθινη αγαπη , μπουρδες.Αν μπορεις πηγαινε μαζι του σε συμβουλο.Εγω πηγα γιατι με αυτα που ακουγα πιστευα οτι ημουν αλλος ανθρωπος.Τελικα καταλαβα οτι ο λαθος ανθρωπος ειναι εκεινη.Λαθος για μενα γιατι ενα αδιαφορος ψυχρος και παρτακιας ανδρας θα ταιριαζε μαζι της , καποιος που θα ηταν κηφινας.Το email μου ειναι [email protected] στειλε μηνυμα για να σου πω περισσοτερα για τη συμβουλο.την αγαπη την κερδιζει καποιος τελικα δεν πρεπει να τη δινεις απλοχερα οταν αυτα που σου δινει ο αλλος ειναι πικρα και αδιαφορια.Μαγκια μου οτι εκανα για το γαμο μου-κανενας δεν χανεται.

Link to comment
Share on other sites

πλύσου ντύσου σενιαρίσου και μες την καλή χαρά βγαίνε ...... σταμάτα τα παρακάλια και τα πολλά πολλά .......

κανε την λιγάκι να ζηλέψει.......

σε έχει δεδομένο.......

Link to comment
Share on other sites

Με το να της λες χωρίζουμε νομιζει οτι απλά την απειλεις κ θα δείχνει περισσοτερη αδιαφορια για εκδίκηση. Αν θέλεις να το παλέψεις κάνε αυτο που σου λέει η Corina...ντυσου, φτιάξου κ να βγαίνεις έξω. Μην την προειδοποιεις ώρες πριν οτι θα λείψεις. Μιση ώρα πριν βγεις πες της οτι κάτι έγινε κ πρέπει να πάς έξω για ένα ποτο. Καντο συστηματικά ομως. Όσο ωραίος να είναι ένας άντρας, οσα λεφτά κ να έχεις πρέπει να κάνει εγκεφαλικό κλικ σε μια γυναικα. Αν όλη την μέρα της μουρμουρας, την αφηνεις να κάνει οτι θέλει χωρις κυρώσεις το έχασες το παιχνιδι. Ολοι θελουμε προσωπικο χρόνο, ομως η γυναικα σου νομιζω οτι το παράκανε. Ομως βρισκει κ τα κάνει. Παντως εμένα αν με ειχε τοοοοσο ελευθερη θα ξεχνουσα οτι ειμαστε αντρογυνο κ θα ξενερωνα. Ολες μας λιγο αδιαφορια την θελουμε βρε παιδι μου. Έτσι για να τηρουμε τα πατροπαράδοτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

πλύσου ντύσου σενιαρίσου και μες την καλή χαρά βγαίνε ...... σταμάτα τα παρακάλια και τα πολλά πολλά .......

κανε την λιγάκι να ζηλέψει.......

σε έχει δεδομένο.......

 

Έτσι ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα , ξέρεις είναι λάθος να δίνουμε τα ΠΑΝΤΑ στον άλλον πρεπει να κραταμε και κάτι για τον εαυτό μας. Δόθηκες ολοκληρωτικά στην γυναίκα σου και την οικογένεια της ξεχνόντας την δικη σου οικογένεια ,φιλους, αναγκες, γιατι έτσι αισθανοσουν γιατι την αγαπουσες,ησουν ερωτευμένος κλτ. Ομως δυστυχώς αυτο πνίγει τον αλλον κανεις δεν θέλει διπλα του καποιον που έχει γατζωθει επανω του και που εχει ξεχασει τον εαυτο του. Για μένα ,λυπαμαι που το λεω αλλα το παιχνιδι είναι ηδη χαμενο αν υπαρχει ενα τελευταιο χαρτι να παιξεις είναι οτι σου είπε η φίλη Corina αλλα πάνω απο όλα να ξαναβρεις τον εαυτό σου.

Καλή χρονιά σου ευχομαι και να πάνε όλα καλύτερα και οπως τα επιθυμεις το 2011

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση, θα συμφωνήσω κι εγώ με την κορινα. Αν όντως είσαι αποφασισμένος να σώσεις το γάμο σου κάντο. Όταν κάποιον τον θεωρούμε δεδομένο τότε ότι και να κάνει δεν μας συγκινεί.

Όταν όμως αισθανθούμε ότι τον χάνουμε βγάζουμε νυχια και διεκδικούμε! Δυστηχώς ή ευτυχώς αυτή είναι η φύση της γυναίκας!

Κάντην να νιώσει ότι σε χάνει οριστικά.

Αν πάλι εχεις αποφασίσει πως δεν υπάρχει ελπίδα να τα βρείτε ξανά, κάνε πάλι το ίδιο (να ντυθείς,να φτιαχτείς και να βγεις), αλλά αυτή τη φορά για διαφορετικούς λογους. Για σενα!

AtKRp3.png
Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνείσω με τα κορίτσια και είναι κάτι που πιάνει.....και εγώ το έκανα σε μια δύσκολη φαση στη σχεση μας με τον άντρα μου...τότε δεν είμασταν παντρεμένοι.....όταν άρχισα να ψωνίζω να ντυνομαι και να το γράφω πατόκορφα......βέβαια μέσα μου έβραζα......πολλές φορές έλεγα πως θα φύγω.....στον εαυτό μου με την μόνη διαφορά πως εκεινος ήξερε πως αν έφευγα δεν θα ξαναγυρναγα.....αλλά ήθελα να ήμουν εντελως σίγουρη πως αν θα έφευγα θα έφευγα γιατι θα είχα κάψει και το τελευταιο χαρτί μου..........όταν λοιπόν άρχισα να δείχνω αδιάφορη για την πάρτη του να ντύνομαι ωραια να βάφομαι άρχισαν δειλά δειλά.....τα πρωτα σχόλια......

είχε τυχει να έχουμε συχνες εξοδους εκεινη την περίοδο και έβλεπε να με κοιτάνε.....του έδειξα και εγω με τον τρόπο μου πως αν δεν θέλει 1 αυτός εγώ δεν θέλω 10....και έκανα αυτό που είπε η συμβουλος....έκανα πράγματα για μένα....δεν ξενοκοιταξα δεν φλερταρα με άλλους.....απλά άρχισε να βλέπει ......ωχ το σιγουράκι..........ξύπνησε και δεν είναι απίκο πιά..............

εμεις βέβαια έχουμε προβλημα με την μανα του....σήκω και φύγε.....απο το σόι την επιρεαζουν....

εμένα ο άντρας μου δούλευε με τους γονεις του και έμεναν απο πάνω μας.....σε πληροφορώ απο τότε που σταμάτησε να δουλευει μαζί τους και απο τότε....που έφυγε η πεθερά μου απο πάνω μας....μετακόμισε αλλόυ.....βρήκαμε την ησυχία μας....άλλος άνθρωπος έγινε....επιτέλους νοιάζεται πιο πολυ για το αν θα έχει να φάει το παιδι του και μοιραζόμαστε πλέον τα σχεδια του για δουλειά ακουει την γνωμη μου.....ζητάει την γνωμη μου.....

βέβαια έχω την αδερφή του.............αντικαταστάτη της μάνας του.....δεν τολμάμε να κάνουμε τιποτα...πρεπει να τα μάθουν όλα....αλλά επειδη είμαστε πιο κοντά ηλικιακά τις μπιχτές μου τις ριχνω και όταν ενοχλούμε το δείχνω.....τέλος οι ευγένιες......

δείξε και εσυ στο σοι της πως φτάνει πια.......οικογενεια είστε οι 3 σας.....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

πλύσου ντύσου σενιαρίσου και μες την καλή χαρά βγαίνε ...... σταμάτα τα παρακάλια και τα πολλά πολλά .......

κανε την λιγάκι να ζηλέψει.......

σε έχει δεδομένο.......

 

Aμ δεν τον έχει δεδομένο....κερατωμένο τον έχει!

922316fbi6gpetld.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις συμβουλες σας.Δεν νομιζω οτι εχω παραμελησει τον εαυτο μου ή οτι δεν βγαινω.Και πιστεψτε με συναναστρεφομαι λογω δουλειας με πολλες γυναικες .Το προβλημα μου ειναι αυτο που λαμβανω εντος των τοιχων και τι συναιβαλε σ΄αυτο.Το σιγουρο ειναι οτι πλεον κοιταω περισσοτερο τις δικες μου αναγκες και το τι ικανοποιει εμενα .Στην τελικη , ας σχολιασετε την ατακα οπως θελετε , υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες.... Κουραστηκα να περιμμενω ή να προσπαθω μονος.Μονη μου προτερεοτητα ειναι μονο ο γιος μου.Καλη χρονια με υγεια σε ολους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οταν ενα ζευγαρι σταματα να μιλα ή να κανει ερωτα υπαρχει προβλημα.Και μονο οταν το θελουν και οι δυο λυνονται ολα τα προβληματα, πανω σε μια βαση που λεγεται αγαπη.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ενα ζευγαρι σταματα να μιλα ή να κανει ερωτα υπαρχει προβλημα.Και μονο οταν το θελουν και οι δυο λυνονται ολα τα προβληματα, πανω σε μια βαση που λεγεται αγαπη.

 

Eγώ θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου!!

Όσο κι αν το παλευει κάποιος, όταν η προσπάθεια δεν είναι κοινή, δεν υπάρχει και αποτέλεσμα...

Να μην ξεχνάς όμως πως για την κατάσταση έχεις κι εσύ μερίδιο ευθύνης, έτσι;

Όταν ένα ζευγάρι απομακρύνεται φταινε και οι δύο...

AtKRp3.png
Link to comment
Share on other sites

πλύσου ντύσου σενιαρίσου και μες την καλή χαρά βγαίνε ...... σταμάτα τα παρακάλια και τα πολλά πολλά .......

κανε την λιγάκι να ζηλέψει.......

σε έχει δεδομένο.......

ΣΥΜΦΩΝΟ απολυτα μαζι σου ....................:o

πηγα και εγω να κανω το ιδιο λαθος ..οπως ο φιλος ο πικο

ομως ξυπνησα ασχολιθικα με μενα να κανω πραγματα που ευχαριστουν και εμενα οχι μονο τον αντρα μου αν ηθελε να ακολουθηση καλος αν οχι παλι με γεια του με χαρα του μας τελειωσε το κοροιδο .....το 2008

Ταρακουνήθηκε πολυ δεν πιστευε στα ματια του τερμα τα λογια πραξης πλεον η αλλαγές και ναι ,ειχε αποτελεσμα ισως διοτι με αγαπουσε αληθεινα και οταν ειδε οτι μπορει να φυγω και δεν θα ανεχομαι πλεον την αδιαφορεια του τοτε ειναι που αλλαξε και αυτος και τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα πλεον και φτου φτου ολα καλα αλλα την αλλαγη την εκανα εγω πρωτα σε μενα και για μενα

Οσο αφορα το σοι και την οικογενεια του ανεχωμουν πολλα τωρα μονο τα απαραιτητα λεω την γνωμη μου δυνατα και σε οποιον αρεσει και σε οποιον δεν αρεσει δικο του προβλημα πλεον .......:wink:

Link to comment
Share on other sites

Οταν ενα ζευγαρι σταματα να μιλα ή να κανει ερωτα υπαρχει προβλημα.Και μονο οταν το θελουν και οι δυο λυνονται ολα τα προβληματα, πανω σε μια βαση που λεγεται αγαπη.

θα συμφωνησω μαζι σου ....................... και η καλή σου επαιξε και εχασε δωστης να καταλαβη αλλη μια φορα οτι το πουλακι ετοιμαζεται να πεταξη σε αλλο δεντρο ....να το καταλαβει ομως καλ να εισαι σιγουρος οτι το καταλαβε .....

Link to comment
Share on other sites

Εχετε νιωσει ποτε οτι ο ανθρωπος που ειναι διπλα σας ειναι τελικα ή εχει γινει με τον καιρο ενας ξενος.Πως ειναι δυνατον να εχεις δωσει αγαπη , τρυφεροτητα ,τον εαυτο σου ρε αδερφε σε μια σχεση, σε εναν ανθρωπο και να νιωθεις τοσο κενος απο τον αλλο?Ειναι δυνατον να εισαι δωσμενος τοσο σε μια σχεση , να εισαι απασχολημενος απο τα καθημερινα , να προσφερεις σε πραξεις και συναισθηματα ισως και για τους δυο και να συνειδητοπειεις καποια στιγμη οτι αυτος ο ανθρωπος δεν σου ταιριαζει? ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΩ.Ισως τελικα ειναι και θεμα τυχης για τον ανθρωπο που διαλεγουμε.Τα πραγματα αλλιως ξεκινουν και αλλιως καταληγουν.Ισως καποιοι αντεχουν τις δυσκολιες και συνεχιζουν δινοντας και καποιοι αλλοι απλως λιποταχτουν .Ειμαι αυτος που της δινει ασφαλεια , σιγουρια , τρυφεροτητα,αγαπη αλλα.....Αυτη ηταν παντα εγω δεν την καταλαβα πραγματικα.Ετσι αγαπαει.Οι αναγκες μου(τρυφεροτητα, ερωτισμος και προσεγγιση απο μερους της,εκφραση της αγαπης μεσα στην καθημερινοτητα)δεν μπορουν να ικανοποιηθουν.Τελικα φιλες και φιλοι οι ανθρωποι δεν αλλαζουν μονο οταν περνουν δυσκολιες αλλα και οταν θεωρουν κατι δεδομενο και σιγουρο.Ισως μονο αν χασει κατι σιγουρο (που αντικειμενικα ολοι οι φιλοι και γνωστοι τη μακαριζουν για την τυχη της)νακαταλαβει την αξια μου.Και μαλλον για εκει οδευω.Δεν ειναι στο χαρακτηρα μου ουτε να ξενοπηδ...., ουτε να ψευδομαι ,οποτε καλυτερα να εισαι μονος και να πονας παρα να πονας για καποιον που δεν αξζει.Απλα ετσι ειναι η ζωη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου φιλε μου πικο

σου ειχα γραψει πριν λιγες μερες(αν θυμασαι)

εγω" την εκανα την κινηση μου" κ τα πραγματα εχουν φτιαξει...ω,ναι αλλαξαν σε μια μερα ενω ειχαμε για πολυ καιρο προβλημα

του εγραψα ενα γραμμα:lol:(3 α4 μπρος πισω:shock::rolleyes:)

ξερω πως ακουγεται χαζη ιδεα αλλα για εμενα ηταν η εσχατη λυση μιας κ καθε προσπαθεια για διαλογο κατεληγε με το να λεει ο καθενας τα δικα του,εγω να κλαιω κ εκεινος να νευριαζετε περισσοτερο

του εγραψα λοιπον το πως νιωθω ΤΩΡΑ,το πως βλεπω τη σχεση μας κ πως θα ηθελα να ειναι..του ζητησα να μου γραψει το πως νιωθει,τι θα ηθελε,τι παραπονα εχει κτλ

πριν το δωσω πιστευα θα μου "το φερει στο κεφαλι"λεγοντας πως ειναι παιδιαστικα,πως δεν εχω να κανω αλλο τιποτα ολη μερα κ αλλα τετοια..

οχι ομως..μετα απο 6 χρονια ξυπνησα το βραδυ οταν καταλαβα πως με αγκαλιασε σφιχτα

απο εκεινη τη μερα γινονται προσπαθειες κ ειμαστε ΠΟΛΥ καλυτερα

αυτο που μου ειπε εκεινος ειναι πως ναι ειχα δικιο..πως αφησε λιγο τα πραγματα στη τυχη με το καιρο κ τις τοσες υποχρεωσεις ,αλλα οχι οτι δε μ αγαπαει η αλλαξε κατι στο πως νιωθει για εμενα..πως δε καταλαβε πως αυτο με επηρεαζε σε τετοιο βαθμο,πως μπερδευοταν οταν "χωρις λογο"γυρναγε σπιτι κ με εβλεπε νταουνιασμενη η μεσα στη τσιτα χωρις να του εξηγω..

τωρα που το θυμαμαι οντως καποιες φορες το εκανα:oops:

ονειρευομουν τη τελεια σχεση..πχ τον αντρα μου να γυρναει απο τη δουλεια κ να με παιρνει αγκαλια κ οταν εκεινος γυρναγε κ μου ελεγε απλα "τι γινετε"?εγω φουντωνα απο τα νευρα μου κ γινομουν αποτομη..εφευγε κ αυτος μετα κ πηγαινε στη κρεββατοκαμαρα..σκεφτομουν εγω-καλα αντι να με ρωτησει τι εχω παει κ κοιμαται??ποσο αναισθητος μπορει να ειναι??

κ αλλα τοσα νευρα..

εκεινος ομως δεν καταλαβαινε τιποτα,ο πολεμος γινοταν μεσα μου..

 

 

δε το καταλαβαινα ομως γιατι αυτο το λουκι με ειχε παρασυρει..

οχι αλλες ευθυνες δε πηρα..φταιει κ βεβαια φταιει κ το καταλαβε απλα θελω να σου πω(απο τη δικη μου εμπειρια)μηπως να μη κανεις το δικο μου λαθος?να μη κοιμασαι κ ξυπνας με την ιδεα της προβληματικης σχεσης?

γνωμη μου ειναι να κανεις ενα καλο ξεκαθαρισμα,το ιδιο να ζητησεις κ απο εκεινη κ μετα ασε να κυλησουν λιγο τα πραγματα μονα τους..

θυμασαι το "ζητιανευω ενα φιλι"?ΤΕΡΜΑ!!κανε τη κινηση εσυ γιατι το αισθανεσαι..δε θελει εκεινη?ΑΣΤΟ μη καθεσαι να αναλυεις το πως κ γιατι..

 

κ ξαναλεω ενα καλο ξεκαθαρισμα χωρις ταμπου κ κανενα εγωισμο θα ηταν το καλυτερο...αν δε σου φαινεται χαζο γραψτης κ εσυ

εγω το προτιμησα γιατι ημουν ηρεμη,με συγκροτημενες τις σκεψεις μου κ πανω απο ολα χωρις ΕΓΩΙΣΜΟ γιατι κακα τα ψεμματα οταν εχουμε ενα διαλογο κ αρχισει να γινεται πιο εντονος,τσουπ αυτος ο ρημαδης ο εγωισμος εμφανιζεται... μπαινει πρωτος κ κατσικωνεται!!

αν το κανεις μη ξεχασεις να ζητησεις κ απο την ιδια να σου γραψει αν θελει

..αναλυστε,τηριστε,ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ

 

εευχομαι τα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Μα οτι γινοταν ηταν επειδη το ενιωθα εγω.Μεχρι ποτε? Πως θα ενιωθες οταν μια γυναικα (προκειμενου να γινει μανα )δινεται ερωτικα αλλα απο κει και μετα το κοβουμε μαχαιρι?Σε πληροφορω φιλη mamoysia οτι τα εχω πει ολα και οχι σε στιγμες εντασεις και επαναλαμβανω δεν παρακαλεσα ποτε για φιλι ή κατι αλλο.Ειμαι μικροτερος της σε ηλικια,δεν την παντρευτηκα γιατι ηταν πλουσια ή γιατι αυτη ηταν ομορφη και εγω ασχημος(με γλυκοκοιτανε αρκετες συναδερφισες μου σε πληροφορω) αλλα γιατι την ερωτευτηκα.Σε πληροφορω οτι το ατομο που αγαπησα μου καλυπτει πλεον 0 αναγκες μου(δεν περιμενω να με ταισει,να κανει δουλειες για μενα, μιλω αποκλειστικα στο συναισθηματικο τομεα οπου νιωθω κενος).Αφηνεις τον κοσμο σου(φιλους , οικογενεια ,περιβαλλον οπου μεγαλωσες )και πας να ζησεις στο δικο της μερος ξενος,για να ειναι αυτη καλα , δεν αλλαξε ουτε οικογενειακο ,ουτε εργασιακο περιβαλλον(εγω τα αλλαξα ολα)δινεσαι σε αυτο το ατομο και στην οικογενεια της (γιατι την αγαπας),εισαι αποδεκτος απο το περιβαλλον γυρω σου τοσο επαγγελματικα οσο και για την οικογενεια σου και ξαφνικα νιωθεις οτι ολα ηταν ενα ονειρο που κατεληξε εφιαλτης.Ευτυχως που παιρνω αγαπη απο το γιο μου(μου εμοιασε)αλλιως...Τελικα ξενερωσα εντελως προσπαθω για κατι που με αφηνει ανικανοποιητο , κενο.Εχω προτεινει εδω και καιρο να παμε ενα διημερο οι δυο μα ς, να χαλαρωσουμε, να βρουμε το δρομο μας -η απαντηση θα δουμε (μολις γυρισε απο διημερο μετις φιλες της - η καταπιεση μου σε ολο το μεγαλειο).Πως να φτιαξεις διαθεση οταν το μονο που ακους ειναι οτι ειναι κουρασμενη , την πονα το κεφαλι της , η μεση της , τα ποδια της ειναι ακεφη(ολα αυτα με μενα )με τις φιλες στο τηλεφωνο ή οταν βγαινει πεταει.Τριτο ατομο δεν παιζει (βεβαια δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια).TEΡΜΑ ... ευχαριστω για τις συμβουλες.

Link to comment
Share on other sites

pikoΕχω προτεινει εδω και καιρο να παμε ενα διημερο οι δυο μα ς, να χαλαρωσουμε, να βρουμε το δρομο μας -η απαντηση θα δουμε (μολις γυρισε απο διημερο μετις φιλες της - η καταπιεση μου σε ολο το μεγαλειο).Πως να φτιαξεις διαθεση οταν το μονο που ακους ειναι οτι ειναι κουρασμενη , την πονα το κεφαλι της , η μεση της , τα ποδια της ειναι ακεφη(ολα αυτα με μενα )με τις φιλες στο τηλεφωνο ή οταν βγαινει πεταει.Τριτο ατομο δεν παιζει (βεβαια δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια).TEΡΜΑ ... ευχαριστω για τις συμβουλες.

 

piko Καλημερα και απο εμενα και προπαντων να βρεισ οριστικη και πραγματικη λυση στο προβλημα σου

Δεν μου αρεσουν 2 πραγματα ( ισως να φανω λιγο συντηρητικη )

1) (μολις γυρισε απο διημερο μετις φιλες της )

Δηλαδη πηγαινει ο καθενας μονος του διημερα ή διακοπες και η οικογενεια σας που ειναι ?

Γιατι οχι μαζι σου ?

2)Πως να φτιαξεις διαθεση οταν το μονο που ακους ειναι οτι ειναι κουρασμενη , την πονα το κεφαλι της , η μεση της , τα ποδια της ειναι ακεφη(ολα αυτα με μενα )με τις φιλες στο τηλεφωνο ή οταν βγαινει πεταει.

Εχεις δικαιο αλλα μηπως ολα αυτα ειναι μια καλη - ωραια σεμνη δικαιολογια και αποφυγη του να εισατε μαζι ( ΛΕΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΟΛΑΣ )

3) Τριτο ατομο δεν παιζει (βεβαια δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια)

Χωρις να θελω να κανω τον .....διαβολακο μηπωε να το εψαχνεσ λιγο περισσοτερο (ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΟΛΑΣ )

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταια 8 χρονια ειχαμε οι δυο μας 2 διημερα μαζι.Διακοπες παντα ολοι μαζι και τα τελευταια 4 χρονια με την αδερφη της γιατι της λειπει!!!Νιωθει οτι ολα τα κανουμε μαζι και θελει προσωπικο χρονο(μεχρι πριν απο ενα χρονο που πεθανε ο πεθερος)καναμε πολλες φορες αντιθετες βαρδιες λογω του μικρου, εβγαινε οποτε ηθελε με τις φιλες της και καλως και κακως εχουμε κοινους γνωστους(φιλους, κουμπαρους κ.λ.π.)και βγαινουμε και μαζι.Δεν καταπιεσα ποτε (μη μιλας , τι φορας , τι ωρα θα γυρισεις, που θα πατε).Για ψωνια με φιλες, στο παιδοτοπο με αλλες μαμαδες, εξω με γνωστους ,ο προσωπικος χρονος για μας που πηγε?Ρε αδερφε τι κανει μια γυναικα για να αναψει τον ανδρα της?Πως κραταει μια σχεση ζεστη?Απλα θελω η γυναικα μου αυτο που νιωθει (αν τελικα νιωθει τιποτα γιατι αμφιβαλω γι΄αυτο) να μου το δειχνει με απλους τροπους και οχι με το να ειναι απλα διπλα μου.Δεν μου κανει καρδια να γυριζω σπιτι ( με εξαιρεση τις στιγμες του μικρου).Και το θεμα δεν ειναι αν περνω καλα εκτος του σπιτιου(αυτο γινεται) αλλα το τι περνω απο τη συντροφο μου.Τι σημαινω για κεινη , ποιος ειναι ο ρολος μου και πως φροντιζεις αυτον που αγαπας.Στα 38 και νιωθω γερος που δεν δικαιουται τιποτα στη ζωη του(ελλειψη τρυφεροτητας, σεξ ,αρνηση για δευτερο παιδι -πριν εμφανιστουν τα προβληματα τον τελευταιο χρονο).Αλλα μ΄αγαπαει.

Link to comment
Share on other sites

της εχεις πει πως αισθανεσαι..εκεινη τι σου λεει??δειχνει να σε καταλαβαινει,παιρνει μερος σε αυτο η μονολογεις?

δε γινεται να της λες δεν αντεχω αλλο,πατωσαμε κ εκεινη να μην εχει μια απαντηση,αποψη,εστω κ αντιρισση..:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτη εχει το προβλημα , ετσι νιωθει. Τελεία.Η προσπαθεια της σχετιkα με μενα οτι ειναι διπλα μου.Πως, δινοντας τι , ικανοποιοντας αναγκες ποιανου, συμμετεχοντας σε ποιες κοινες δραστηριοτητες?Ξερεις πολλους ανδρες(που στις δουλειες του σπιτιου και οχι μονο ειναι πρωτοι για να ειναι ξεκουραστοι οι συντροφο τους)που δεν θελουν ενα γλυκο λογο ,μια αγκαλια οταν γυρνουν σπιτι?Δεν εχει κανενα προβλημα να λαμβανει τα δικα μου (χαδια , φιλια , μασαζ, αγκαλια παντα στο βραδινο υπνο ,οποαιδηποτε ενδειξη αγαπης , ερωτισμου και τρυφεροτητας προκυπτει απο μενα ) αλλα εκεινη απλα ειναι διπλα μου.Ετσι αισθανεται, δεν θελει αλλον ερωτικα , δεν ειμαι λιγος γιʼαυτη, αισθανεται σιγουρια,ασφαλεια , ειμαι καλος πατερας αλλα....Αλλα εγω νιωθω κενος.Ομως δεν ηταν ετσι, εκτος αν δεν ηθελα εγω να το πιστεψω.Ακουω εδω για γυναικες που ζητουν τρυφεροτητα , κατανοηση ,αγαπη απο τους ανδρες τους και εγω νιωθω μαλ..... γιατι τα εδωσα και μαλλον δεν εκτιμηθηκαν.Βλεπω συναδελφους ή φιλους, που πιστευω οτι δεν προσφερουν στους συντροφους τους αυτα που χω δωσει εγω(συναισθηματικα και οχι μονο) και ειναι αρχοντες.Τινα πω!!

Link to comment
Share on other sites

με ολο το θαρρος πικο

μηπως να σηκωνες κεφαλι?δε λεω πως θα δωσει λυση στο προβλημα(καταρχην δε ξερω πως ακριβως ειστε κ αν τα κανει χειροτερα αυτο)..αλλα να παρεις κ εσυ λιγο τα πανω σου βρε αδερφε

γιατι οκ ειστε κουλ ζευγαρι..την αφηνεις να βγαινει εξω κ μπλα,μπλα,μπλα αλλα αυτο με το διημερο δεν πεφτει πολυ?οχι το να παει μονη της αλλα το να μην πηγαινετε ΚΑΙ μαζι..

η αυτο με τους γονεις!να επιβληθεις..οτι ακου να δεις αποφασισες να κανεις δικη σου οικογενεια οταν δεχτηκες να με παντρευτεις,φροντισε λοιπον για αυτη την οικογενεια..δεν ειπαμε να μην αγαπαει τους γονεις της αλλα εστω κ διακοπες θα επρεπε να της πεις να κανετε μονοι σας!!

εγω εχω παρει τα πανω μου πικο..με ειιχα χασει,με νοσταλγησα κ στο τελος καταλαβα πως μονο εγω μπορω να κανω κατι

παρε τα πανω σου..

Link to comment
Share on other sites

Αυτη εχει το προβλημα , ετσι νιωθει. Τελεία.Η προσπαθεια της σχετιkα με μενα οτι ειναι διπλα μου.Πως, δινοντας τι , ικανοποιοντας αναγκες ποιανου, συμμετεχοντας σε ποιες κοινες δραστηριοτητες?Ξερεις πολλους ανδρες(που στις δουλειες του σπιτιου και οχι μονο ειναι πρωτοι για να ειναι ξεκουραστοι οι συντροφο τους)που δεν θελουν ενα γλυκο λογο ,μια αγκαλια οταν γυρνουν σπιτι?Δεν εχει κανενα προβλημα να λαμβανει τα δικα μου (χαδια , φιλια , μασαζ, αγκαλια παντα στο βραδινο υπνο ,οποαιδηποτε ενδειξη αγαπης , ερωτισμου και τρυφεροτητας προκυπτει απο μενα ) αλλα εκεινη απλα ειναι διπλα μου.Ετσι αισθανεται, δεν θελει αλλον ερωτικα , δεν ειμαι λιγος γιʼαυτη, αισθανεται σιγουρια,ασφαλεια , ειμαι καλος πατερας αλλα....Αλλα εγω νιωθω κενος.Ομως δεν ηταν ετσι, εκτος αν δεν ηθελα εγω να το πιστεψω.Ακουω εδω για γυναικες που ζητουν τρυφεροτητα , κατανοηση ,αγαπη απο τους ανδρες τους και εγω νιωθω μαλ..... γιατι τα εδωσα και μαλλον δεν εκτιμηθηκαν.Βλεπω συναδελφους ή φιλους, που πιστευω οτι δεν προσφερουν στους συντροφους τους αυτα που χω δωσει εγω(συναισθηματικα και οχι μονο) και ειναι αρχοντες.Τινα πω!!

 

έχεις δίκιο.......τα συναισθήματα σου και ο τρόπος που τα εκφράζεις δείχνουν ότι έχεις κάνει πολλά....το θέμα ειναι οκ.....η γυναικα σου ειναι αυτη που περιγράφεις....και πολυ σωστά είπες πολλές θα ζήλευαν και θα ήθελαν να είναι στη θέση της....εσυ εκτος απο όλα αυτά τα άσχημα πράγματα που λαμβάνεις.....τι θα κάνεις?

θα μεινεις σε μια σχέση τελειωμένη....λες και εισαι 60 χρονων? ή θα φύγεις?

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που παω να κουβεντιασω το προβλημα η απαντηση της ειναι τα ιδια θα λεμε , ομως στην πραξη δεν αλλαζει τιποτα.Αν δεν ενιωθα πραγματα fenaki λες να καθομουν εδω να εγραφα ή να ημουν σε κανενα καφε με καμια πιτσιρικα.Εχω ξενερωσει , ομως εχω μοχθησει γιʼαυτη την οικογενεια και για αυτα που εχουμε αποκτησει.Προσπαθω να κανω το τρελο , τον κλοουν αλλα μπαστα...Ειναι δυνατον μια γυναικα να αισθανεται πραγματα και να μην μπορει να τα εκφρασει.Ποσο δυσκολο ειναι να πεις σε αυτον που ειναι διπλα σου, σε ολα, σʼαγαπω ή να τον παρεις μια αγκαλια?Μα σε περνω (την ωρα του υπνου) ειναι η απαντηση.Κανεις προσπαθεια να ερθεις κοντα με τον αλλο και η απαντση της <ειναι ερωτικη προσεγγιση αυτη?>.Μα αν δεν σε αρεσει κανε εσυ?Δεν ακουσα ποτε θελω αυτο (ή να μου το δειξει με τον τροπο της)τοσο στην ερωτικη μας ζωη οσο και στην συναισθηματικη.Οσο για την οικογενεια της δυστυχως δεν εκοψε ποτε τον ομφαλιο λωρο και την παντρευτηκα και αυτη, δεν καταλαβε οτι σʼυτη την οικογενεια ειμαστε εγω εκεινη και το παιδι μας.Φθινοπωρο -ανοιξη τα πεθερικα στο σπιτι μας και το καλοκαιρι εμεις εκει λογω του μικρου και τις διακοπες μαζι μετην αδερφουλα της.Οσο για τους δικους μου οποτε ηθελα μπορουσα να παω μονος μου.Ξερεις mamoysia γιατι δεν ηρεμουν τα πραγματα , γιατι ξυπνησα και διεκδικω πραγματα για μενα και για την οικογενεια μου(ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΙΡΑ), γιατι ζητω απο τη συντροφο μου να κανει πραγματα για μενα που δεν τα εκανε , γιατι θελω να ζησω οσα στερηθηκα ολα αυτα τα χρονια( περιμενοντας αποτον αλλο να τα κανει εκτιμοντας τον ανθρωπο που εχει διπλα του).Αν νιωθει οτι θα ειναι καλυτερα μονη της με γεια της με χαρα της.Θελω να ζησω και να νιωσω αυτα που αξιζω.Και αξιζω.Προσπαθω τα πραγματα να κυλησουν οσο ποιο ηρεμα γινεται για χαρη του γιου μου.Θα ζησω σαν 38 οχι σαν 60.

Link to comment
Share on other sites

πηγαίνετε σε ένα ειδικό μαζί........

θέσε την προ των ευθυνών της.....

πες της ότι θέλεις να σε βοηθήσει.....να δούμε τι θα κάνει.....

πες της ότι απομακρύνεσαι ερωτικά αλλά θέλεις να σωθεί ο γάμος ....να ταρακουνηθεί λίγο......

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...