Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"Μεγαλοι" ζωγραφοι ενωθειτε!! Χομπυ ζωγραφικη


Recommended Posts

Καλημερα σας,

Απο παλια ειχα μια κλιση στην ζωγραφικη.

Φετος επιτελους αποφασισα να παρω μερικα μαθηματα για να μπορεσω να βελτιωθω και να κανω ισως χ:cool: και κανενα πινακα για το σπιτι μου και για τους φιλους μου.

Τα μαθηματα αρχισαν εδω και 2 μηνες περιπου με ελευθερο σχεδιο και σκιες σε ακουαρελα με μολυβι και σημερα αρχιζουμε καμβα και λαδι.

Η δασκαλα της ζωγραφικης μας εχει κανει μια λιστα με τα υλικα που θα χρειαστουμε. Τα περισσοτερα τα εχω αγορασει. Αλλα εχω δυο αποριες

1. Μας εχει ζητησει να φοραμε ποδια για να μην λερωνομαστε με τα χρωματα.

Υπαρχουν ειδικες ποδιες και απο που μπορω να τις αγορασω???

 

2. Τι τσαντα συνηθως εχετε για να βαζετε ολα τα υλικα μεσα?????

(μπορει να ειναι χαζες οι ερωτησεις μου :roll:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για ειδικές ποδιές δεν είμαι σίγουρη αν υπάρχουν, αλλά μπορείς άνετα να φορέσεις πάνω από τα ρούχα σου ένα μακρύ και φαρδύ πουκάμισο (του άντρα σου πχ) ή μια μακριά κανονική ποδιά μαγειρικής. Την ποδιά μαγειρικής δεν θα την συνιστούσα γιατί αφήνει ακάλυπτα τα μανίκια.

Για τα υλικά (λαδοχρώμματα, πινέλα, ρολά καμβά) υπάρχουν σε καταστήματα με είδη ζωγραφικής κάποια ξύλινα βαλιτσάκια αλλά και πλαστικά (που είναι πιο ελαφρά στο κουβάλημα και πλένονται με βετέξ εσωτερικά αν υπάρξει κανένα ατυχηματάκι).

Άντε με το καλό, και σου εύχομαι σύντομα σε έκθεση στη Φιφθ Αβενιου!;)

Link to comment
Share on other sites

My beba μου και εσυ απο οτι καταλαβα προχωρημενη συναδερφος "τρελη ζωγραφος"

 

Ευχαριστω για τις ιδεες σου ειδικα αυτην με το πουκαμισο που αρεσε πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχα ναι είμαι! Πριν μερικά χρόνια μάλιστα είχα πάει σε ένα εργαστήρι για κάποιους μήνες. Πάντως, στο σαλόνι το δικό μου και της κουμπάρας μου κρεμασμένα είναι τα δικά μου έργα.;)

Link to comment
Share on other sites

χαχα ναι είμαι! Πριν μερικά χρόνια μάλιστα είχα πάει σε ένα εργαστήρι για κάποιους μήνες. Πάντως, στο σαλόνι το δικό μου και της κουμπάρας μου κρεμασμένα είναι τα δικά μου έργα.;)

 

και εγω ανυπομονω να δω τα εργα μου (Χαχα ψωναρα) κρεμασμενα στους τοιχους του σπιτιου μου.. ΚΑι αν και εγω ειμαι το ιδιο καλη με εσενα να τα δω και στο σπιτι της δικια μου κουμπαρουλας!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...