Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κοιλια μετα την καισαρικη


pegi

Recommended Posts

δεν ξερω αν σας κανει να νιωθετε καλυτερα αλλα εμενα τωρα εφυγε αυτο το απαισιο πραγμα :twisted: που περιγραφετε :lol::lol:

19 μηνες μετα την καισαρικη......

υπομονη.... :wink:

επισης μεχρι τωρα δεν ειχα και αισθηση στο σημειο γυρω απο την τομη ενω τωρα εχω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 189
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω γεννησα πριν απο 3 μηνες με φυσιολογικο και παρ' ολα αυτα η κοιλια μου ειναι τοσο ΧΑΛΙΑ που δε νομιζω οτι προκειται να επανελθει,πραγμα που υποστηρτιζει και η μανα μου που ειναι γιατρος. Μου λεει οτι κατα πασα πιθανοτητα θα χρειαστω κοιλιοπλαστικη!!! :o

 

Φοβερά υποστηρικτική η μητέρα!!! Εντυπωσιάστηκα!!! Εκτός από γιατρός έχει και μαντικές ικανότητες!!!!

 

Το σώμα δεν επανέρχεται τοσο γρήγορα και η επαναφορά δεν σταματά.

 

Γέννησα με καισαρική, 2,5 μήνες μετά είχα 2,5 παραπανίσια κιλά αλλά η κοιλιά μου ήταν σαν ένα μικρό κρεμασμένο σακουλάκι.

 

Στους 7 μήνες έκανα μασάζ craniosacral (στο google θα δείτε τι είναι ) και 3 μέρες μετά το μασάζ η κοιλιά μου ήταν πλάκα!!! Μετά από 3 εβδομάδες άρχισε πάλι να φαίνεται κάπως. Έκανα μασάζ κάθε 3 περίπου εβδομάδες για ένα διάστημα και αργότερα όταν ξεκίνησα γυμναστική κυκλοφορούσα με την κοιλιά έξω με χαμηλοκάβαλα τζην. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Στους 7 μήνες έκανα μασάζ craniosacral (στο google θα δείτε τι είναι ) και 3 μέρες μετά το μασάζ η κοιλιά μου ήταν πλάκα!!! Μετά από 3 εβδομάδες άρχισε πάλι να φαίνεται κάπως. Έκανα μασάζ κάθε 3 περίπου εβδομάδες για ένα διάστημα και αργότερα όταν ξεκίνησα γυμναστική κυκλοφορούσα με την κοιλιά έξω με χαμηλοκάβαλα τζην. :wink:

 

αγλαια , μπορεις να μας πεις μερικα πραγματα για αυτο???

που γινεται???σε ιδιωτικο κεντρο , σε νοσοκομειο??? :roll::roll::roll:

ποσες επισκεψεις χρειαζονται???? :roll::roll::roll:

το κοστος ???????απαγορευτικο??? :roll::roll::roll:

 

αχ εμενα , μου εχει μεινει μια πετσα-που δεν κρεμαει, απλα υπαρχει!!!.

παντα!!! ειχα μια κοιλια πλακα!!και τωρα υπαρχει αυτο!!

κοιλιοπλαστικη δεν παιρνει μαλλον ...........δεν υπαρχει κατι να κοπει........

 

τι να πω???τι τραβαμε και εμεις οι μανουλες???

 

αν μπορεις να μας δωσεις καποιες παραπανω πληροφοριες.

σε ευχαριστω πολυ πολυ..............

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια, και γω καισαρική έκανα το Μάιο του 2006 και τα χριστούγεννα του ίδου έτους ήμουν όπως πριν. Γυμναστική έκανα 3 μήνες μετά την καισαρική. Τώρα πάω για το δεύτερο και με αγχώσατε ομολογώ. Είχατε πάρει αρκετά κιλά;;;;;

Link to comment
Share on other sites

εγω 18!!!(για διδυμα μου ειπε ο γιατρος μια χαρα. :roll::roll::roll: )

περιμετρος κοιλιας 1.20 στον ογδοο!!ειχε τσιτωσει!!!δεν πηγαινε αλλο!! :lol::lol::lol::lol:

 

κιλα δεν εχω παραπανω!!52 ειμαι τωρα οπως και πριν μεινω εγκυος. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγώ 20 αλλά έχουν φύγει τα 18

η σακούλα σακούλα όμως :?

 

θα τσεκάρω αυτό που είπε η Αγλαΐα μας κι αν είναι θα της στήσω ανδριάντα στο περιστέρι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αχ, νομίζω ότι η πλαδαρή κοιλιά με τη γυμναστική και τα ειδικά προϊόντα ίσως και να συμμαζευτεί. Άλλωστε δεν έχουν όλες οι γυναίκες κοιλιά-πλάκα. Εμένα η κοιλιά μου ήδη στο τέλος της πρώτης εγκυμοσύνης είχε χαραχτεί με δεκάδες ραγάδες που δεν νομίζω να φεύγουν. Έτσι, όταν έχασα τα κιλά είχα μια πλαδαρή ΚΑΙ σακουλιασμένη-σημαδεμένη κοιλιά. Το χειρότερο είναι ότι τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη έχει τσιτώσει η κοιλιά και γυαλίζουν οι ραγάδες. Σαν έργο τέχνης είμαι...Η φαντασία μου στερεύει για το ποιο θα είναι το μέλλον της κοιλιάς μου....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εκανα καλα που ανοιξα αυτο το θεμα παντως <<χαιρομαι>>με την καλη εννοια που βρηκα και αλλες κοπελες που σας απασχολει τι ιδιο προβλημα,γιατι νομιζα οτι μονο εμενα σκιστηκε η κοιλια μου και τελος παντων ουτε να τη βλεπω δε θελω....τη σιχαινομαι...μακαρη να χεις δικιο αγλαια γιατι θελω να κανω κατι διαφορετικα θα πεσω σε μελαγχολια ειδικα τωρα που κοντευει το καλοκαιρακι.

Πηγα και πηρα και ενα υπεροχο μπικινι περσι της MED μπλε ηλεκτρικ και απο οτι βλεπω θα το χαρησω πουθενα γιατι οσο το βλεπω τοσο τρελλαινομαι.....

Link to comment
Share on other sites

το μπικινι αυτο το ξερω!το πηρα σε μαυρο...με το διπλο κορδονακι κ την μεταλλινη λεπτομερια μπροστα δεν ειναι?εγω κοριτσια τι να πω που εκανα λιγες ραγαδες στο μπροστινο μερος του ποδιου κ στο γονατο?στην κοιλια τιποτα!!!εμενα η τομη ειναι πολυ χαμηλα.εκει που ξεκινανε οι τριχες.ειναι η δευτερη καισαρικη κ εγινε ακριβως πανω στην πρωτη...εμενα πιο πολυ με ενοχλουν τα ποδια μου που παχυναν.η κοιλια ενταξει...δεν ειναι τοσο τραγικα.ουφ!πλησιαζει κ καλοκαιρι.μηπως να κανουμε μια λιποαναροφηση?

ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ( 9/12/05 ), ΜΠΕΜΠΑ ( 20/3/08 )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια, ψυχραιμια. Καταρχην να σας ζησουν τα ζουζουνια σας.

Ειναι η τριτη καισαρικη που εκανα και η κοιλια μου ειχε τσιτωσει τοσο που πρωτα πηγαινε η κοιλια μου και μετα εγω, με 13 κιλα επιπλεον, καλα για καισαρικη. Εχω σκοπο να κανω, αυτο που εκανα και στα προηγουμενα παιδια. Καταρχην, κοιτας τα παιδια στα ματια και οχι την κοιλια σου και τα υπολοιπα τα αφηνουμε να συμβουν σιγα σιγα, χωρις βιασυνη.

Ερχεται η ανοιξη. Δε σας αρεσει η γυμναστικη; Το καροτσι και εξω, στις ανηφορες, με εντονο περπατημα, να ανεβουν οι παλμοι και με σφιχτη κοιλια.

Αν σας αρεσει το τρεξιμο, το καλυτερο.Το σωμα αλλαζει και δυναμωνει, ειδηση δε θα παρετε το ποτε εσφιξε το σωμα. Και μετα απο αυτο, κοιλιακους σε στρωματακι γυμναστηριου, στο σπιτι και δυσκολο να μη στρωσει αυτη η κοιλια.

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα μόλις 11 κιλά στα δίδυμα και τα έχασα πολύ γρήγορα. Ούτε αντιμετώπισα προβλήματα χαλάρωσης, ραγάδων κτλ. Το βαθούλωμα όμως στο σημείο της τομής της καισαρικής δε λέει να φύγει...

Ελίνα, μαμά του Θάνου-22/8/2003, της Εύας και της Χριστίνας (ομοζυγωτικά δίδυμα)-15/6/2006!

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι κακό να κλαιγόμαστε για λίγα παραπάνω κιλά και για μια κοιλίτσα και για έναν αριθμό ραγάδων, μπροστά σε αυτό το θαυματάκι που μας χάρισε ο Θεούλης ενώ άλλες γυναίκες τρώνε τις ορμόνες χρόνια και χρόνια και δεν τους νοιάζε να γίνουν μπαλόνια απο το πρήξιμο και βάζουν σε κίνδυνο την ίδια τους τη ζωή προκειμένου να αποκτήσουν έστω και ένα μωράκι. Αν και εμένα με στεναχωρεί το σωσίβιο και προσπαθώ με δίαιτα να χάσω, σκέφτομαι αυτά και δεν παραπονιέμαι.

Link to comment
Share on other sites

εγω μετα απο 13 μηνες εχω μια κοιλια ασ τα να πανε,και τηλ στο γιατρο μουνα τον ρωτησω γιατι ο ομφαλος μου ειναι εξω,και γενικως στη περιοχη το σχημα ειναι καπως...

ε και τελικα πηγα σε χειρουργο ο οποιος μου ειπε οτι ειναι μια μικρη(προς το παρον)ομφαλοκηλη που ειχα απο πριν,με την εγκυμοσυνη χειροτερεψε,ε και καλο θα ηταν να με "κοψει" καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Είναι κακό να κλαιγόμαστε για λίγα παραπάνω κιλά και για μια κοιλίτσα και για έναν αριθμό ραγάδων, μπροστά σε αυτό το θαυματάκι που μας χάρισε ο Θεούλης ενώ άλλες γυναίκες τρώνε τις ορμόνες χρόνια και χρόνια και δεν τους νοιάζε να γίνουν μπαλόνια απο το πρήξιμο και βάζουν σε κίνδυνο την ίδια τους τη ζωή προκειμένου να αποκτήσουν έστω και ένα μωράκι. Αν και εμένα με στεναχωρεί το σωσίβιο και προσπαθώ με δίαιτα να χάσω, σκέφτομαι αυτά και δεν παραπονιέμαι.

 

Προσωπικά -και νομίζω και οι υπόλοιπες κοπέλες- δεν κλαιγόμαστε, απλώς ενδιαφερόμαστε και για την εμφάνισή μας κάτι που κατά τη γνώμη μου είναι απολύτως υγιές. Φυσικά τίποτα δεν είναι πιο σημαντικό από τα παιδιά μας, απλώς το ίδιο θα έλεγα και με λίγο καλύτερη κοιλίτσα...

Και εγώ θα έκανα τα πάντα για να αποκτήσω παίδί... Και πάλι μετά θα προσπαθούσα να ξαναβρώ τον εαυτό μου.

Ελίνα, μαμά του Θάνου-22/8/2003, της Εύας και της Χριστίνας (ομοζυγωτικά δίδυμα)-15/6/2006!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
εγω 18!!!(για διδυμα μου ειπε ο γιατρος μια χαρα. :roll::roll::roll: )

περιμετρος κοιλιας 1.20 στον ογδοο!!ειχε τσιτωσει!!!δεν πηγαινε αλλο!! :lol::lol::lol::lol:

 

κιλα δεν εχω παραπανω!!52 ειμαι τωρα οπως και πριν μεινω εγκυος. :)

 

KAI ΕΓΩ EXΩ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ 2 ΜΗΝΩΝ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 17,5 ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΤΑ 6 ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η ΛΕΚΑΝΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΑΡΔΥΝΕΙ ( ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ)

ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΤΕ ΕΠΕΝΕΡΧΕΤΑΙ Η ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ Η ΛΕΚΑΝΗ ?

Link to comment
Share on other sites

εγω 18!!!(για διδυμα μου ειπε ο γιατρος μια χαρα. :roll::roll::roll: )

περιμετρος κοιλιας 1.20 στον ογδοο!!ειχε τσιτωσει!!!δεν πηγαινε αλλο!! :lol::lol::lol::lol:

 

κιλα δεν εχω παραπανω!!52 ειμαι τωρα οπως και πριν μεινω εγκυος. :)

 

KAI ΕΓΩ EXΩ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ 2 ΜΗΝΩΝ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 17,5 ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΤΑ 6 ΚΙΛΑ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η ΛΕΚΑΝΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΦΑΡΔΥΝΕΙ ( ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ)

ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΤΕ ΕΠΕΝΕΡΧΕΤΑΙ Η ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ Η ΛΕΚΑΝΗ ?

 

Κοριτσάκι μου θα πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή... Το σώμα σου χρειάστηκε 9 μήνες για να ανοίξει ωστε να χωρέσει τα διδυμάκια σου, περίπου τόσο θέλει και για να μαζέψει πάλι, εκτός αν είσαι η Πετρουλάκη! :lol:

2 μήνες είναι πολύ μικρό διάστημα για να σου ξανακάνουν τα ρούχα σου μετά από δίδυμα. Μην αγχώνεσαι, και μόνο με τη γυμναστική που κάνεις με 2 μωράκια ταυτόχρονα, και τα κιλά θα χάσεις και το σώμα σου θα ξανάρθει στα ίσια του, απλώς θέλει ακόμα χρόνο! :wink:

 

Κι εγώ που είχα πάρει μόνο 11 κιλά στις διδυμούλες μου, η κοιλιά μου και η μήτρα είχαν διαταθεί τόσο πολύ που χρειάστηκαν αρκετοί μήνες για να δείχνει υποφερτή... Βέβαια εξαρτάται και από το σώμα της κάθε γυναίκας, δεν απαιτείται ο ίδιος χρόνος σε όλες τις περιπτώσεις αλλά και πάλι 2 μήνες είναι πολύ λίγο.

Ελίνα, μαμά του Θάνου-22/8/2003, της Εύας και της Χριστίνας (ομοζυγωτικά δίδυμα)-15/6/2006!

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω ευελπιστώ να πάνε όλα καλά και να γεννήσω φυσιολογικά πάντως δυο ξαδέρφες μου που έχουν κάνει καισαρική οι κοιλιές τους είναι μαύρα χάλια. Δυστυχώς όλα τα πράγματα έχουν και το κόστος τους και γι' αυτό οι κοπέλες που κάνουν καισαρική απο επιλογή και όχι απο έσχατη ανάγκη θα πρέπει να το ξανασκεφτούν πολύ σοβαρά....εκτός κι αν τους τρέχουν απ' τα μπατζάκια σαν την Μενεγάκη που λέτε :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω ευελπιστώ να πάνε όλα καλά και να γεννήσω φυσιολογικά πάντως δυο ξαδέρφες μου που έχουν κάνει καισαρική οι κοιλιές τους είναι μαύρα χάλια. Δυστυχώς όλα τα πράγματα έχουν και το κόστος τους και γι' αυτό οι κοπέλες που κάνουν καισαρική απο επιλογή και όχι απο έσχατη ανάγκη θα πρέπει να το ξανασκεφτούν πολύ σοβαρά....εκτός κι αν τους τρέχουν απ' τα μπατζάκια σαν την Μενεγάκη που λέτε :)

 

Καλημερα και απο μενα

εγω απο προσωπικη εμπειρια δεν πιστευω πωσ εχει να κανει με την καισαρικη η χαλαρη κοιλια αλλα με το ποσα λικα πηρες στην εγκυμοσυνη. Γεννησα 5/3/8 με καισαρικη και ειχα παρει μολις 5 κιλα. Μια βδομαδα μετα την γεννα ζυγιστηκα και ειχα χασει 12 κιλα ( 5 της γεννα συν επτα) και ι κοιλια μοθ ειναι οπωσ και πριν. Και δεν ξεκινισα εγκυμοσυνη με λεγα κιλα αλλα στα ανωτερα μου 68 ! Μιν αγχωνεστε με τοσο τρεξιμο με το μωρο και τον θηλασμο ολα τηα φυγουνε ε και να μεινει κατι χαλαλι για τα μωρακια μας.

Elias+Christina τα μωρα μασ πρεπει να ειναι συνολιμικα νωμιζω

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites

Εγω ευελπιστώ να πάνε όλα καλά και να γεννήσω φυσιολογικά πάντως δυο ξαδέρφες μου που έχουν κάνει καισαρική οι κοιλιές τους είναι μαύρα χάλια. Δυστυχώς όλα τα πράγματα έχουν και το κόστος τους και γι' αυτό οι κοπέλες που κάνουν καισαρική απο επιλογή και όχι απο έσχατη ανάγκη θα πρέπει να το ξανασκεφτούν πολύ σοβαρά....εκτός κι αν τους τρέχουν απ' τα μπατζάκια σαν την Μενεγάκη που λέτε :)

 

Καλημερα και απο μενα

εγω απο προσωπικη εμπειρια δεν πιστευω πωσ εχει να κανει με την καισαρικη η χαλαρη κοιλια αλλα με το ποσα λικα πηρες στην εγκυμοσυνη. Γεννησα 5/3/8 με καισαρικη και ειχα παρει μολις 5 κιλα. Μια βδομαδα μετα την γεννα ζυγιστηκα και ειχα χασει 12 κιλα ( 5 της γεννα συν επτα) και ι κοιλια μοθ ειναι οπωσ και πριν. Και δεν ξεκινισα εγκυμοσυνη με λεγα κιλα αλλα στα ανωτερα μου 68 ! Μιν αγχωνεστε με τοσο τρεξιμο με το μωρο και τον θηλασμο ολα τηα φυγουνε ε και να μεινει κατι χαλαλι για τα μωρακια μας.

Elias+Christina τα μωρα μασ πρεπει να ειναι συνολιμικα νωμιζω

 

 

Η χαλαρή κοιλιά δεν έχει καμία σχέση με την καισαρική! Το πρόβλημα της καισαρικής είναι μόνο το βαθούλωμα στο σημείο της τομής.

Η χαλαρή κοιλιά έχει να κάνει με τα κιλά, την ελαστικότητα του δέρματος, το πόσο διατάθηκε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, το αν πρόκειται για γυμνασμένο σώμα ή όχι και άλλους παράγοντες. Σε πάρα πολλές περιπτώσεις μόνο η απώλεια των κιλών δε λύνει το πρόβλημα της χαλαρότητας, χρειάζεται σίγουρα και γυμναστικούλα.

 

Εμένα πάντως εκτός του βαθουλώματος της καισαρικής, η κοιλιά μου δεν είναι τόσο χαλαρή όσο φουσκωμένη εξαιτίας της μήτρας που ακόμα δεν έχει μαζέψει πλήρως αν και θήλασα για 10 μήνες που βοηθάει σημαντικά. Βλέπετε παρά τα μόλις 11 κιλά που πήρα, είχε διαταθεί τόσο πολύ με τα δίδυμα που όση είμαι σε ύψος ήμουν και σε πλάτος!

 

Έχω αρχίσει λιγάκι να ανησυχώ... Λέτε να φαίνομαι για πάντα ολίγον έγκυος από δω και μπρος; Οι κόρες μου είναι σχεδόν δύο χρονών...

Ελίνα, μαμά του Θάνου-22/8/2003, της Εύας και της Χριστίνας (ομοζυγωτικά δίδυμα)-15/6/2006!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

[/color

EIMAI ΦΡΕΣΚΙΑ!ΚΑΙ ΓΩ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ!ΕΒΑΛΑ 11ΚΙΛΑ ΚΑΙ 23 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!ΧΑΛΑΛΙ ΟΜΩΣ!ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ!ΧΑΖΟΜΑΜΑ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κι εγώ με καισαρική γέννησα τώρα στις 23/06/08. Για την κοιλιά τι να πω?Με περνάνε για έγκυο 6 μηνών περίπου...Αλλά δεν με νοιάζει έχω την μπεμπούλα μου :D:D Υγεία πάνω από όλα και θα φτιάξουν όλα τα άλλα σιγά σιγά.Μην ξεχνάμε ότι σε 9 μήνες έγινε το σώμα μας στρογγυλό στρογγυλό.Οπότε δεν ξαναφτιάχνει από την μία μέρα στην άλλη..Ήθελα να ρωτήσω πρήξιμο μετά από την καισαρική από κάτω είχατε??(εξωτερικά εννοώ)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα 12/06, είχα πάρει 12 κιλά και τώρα πρέπει να χάσω άλλα 4 (όχι ότι προσπαθώ όμως - όλο παγωτά τρώω :lol: ). Η κοιλιά μου φαίνεται σαν να είμαι 3 - 4 μηνών έγκυος. Εντωμεταξύ, η τομή μου φαίνεται ακόμη πολύ, σε μια πλευρά της μάλιστα είναι κάπως μπορντώ - ελπίζω με τον καιρό να ξεθωριάσει.

Το θέμα είναι ότι τα παλιά μου ρούχα δεν μου πολυκάνουν ακόμα, κυρίως οι φούστες και τα παντελόνια - τα μπλουζάκια ου- κάτι τιραντέ, ξώβυζα κτλ - μου κάνουν, αλλά όσο να'ναι, το σουτιέν του θηλασμού που ξεπροβάλλει μέσα από αυτά δεν είναι ό,τι καλύτερο :roll:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν γέννησα την πρώτη μου είπαν να φορέσω κορσέ.Όταν το είδα στη διπλανή μου είπα αποκλείεται να φορέσω εγώ τέτοιο πράγμα.Το μόνο πράγμα που μετάνιωσα ήταν που δεν είπα στη γιατρό να με συμμαζέψει λίγο με μια πλαστική(λόγω περιττών κιλών).Οπότε όταν αδυνατίσω(ακόμα τρομάρα μου να κάνω δίαιτα) μάλλον και εμένα κρεμασμένη θα είναι.Συμφωνώ όμως με τις προλαλήσαντες ότι η τομή είναι νεκρό δέρμα και γι' αυτό γίνεται ότι γίνεται.Δεν πειράζει τα μπουμπούκια μας να είναι καλά και εμείς σιγά-σιγά θα σουλουπωθούμε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...