Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μυθομανής πεθερός;


Thaumataki

Recommended Posts

Κορίτσια σήμερα το πρωί είχαν έρθει τα πεθερικά μου. Όσο ασχολιόταν η πεθερά μου με το μικρό, βρήκα ευκαιρία να κάνω καμιά δουλίτσα! 2 φορές χτύπησε το τηλέφωνο και το σήκωσε ο πεθερός μου και καμία από τις 2 δε με έδωσε!!!!!:shock:

Τη μία φορά ήταν διαφημιστικό και είπε πως και καλά είμαι εξωτερικό και τη δεύτερη, ήταν ο θείος μου και του είπε και καλά πως λέιπω από το σπίτι.

Όταν το ρώτησα γιατί, μου 'πε και καλά να μη με απασχολήσει!

Γιατί;;;;;;;;;;;;;;;;

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κάτι άλλο που αρχίζει από Μ μου έρχεται στο νου, αλλά όχι μυθομανής... Τέλος πάντων, συμβουλή μου είναι (αν μου επιτρέπεισ) να τον δικαιολογήσεις γιατί φαίνεται ότι το έκανε με καλή πρόθεση.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νομιζω οτι υπερβαλλεις!δεν εκανε και τιποτα τρομερο ο ανθρωπος.εξαλλου στο ειπε δεν το εκρυψε,κι εγω θα συμφωνησω με τα κοριτσια πως το εκανε με καλο σκοπο για να κανεις ανενοχλητη τις δουλειες σου.εμενα παντως δεν θα με πειραζε καθολου...καμια φορα ειμαστε και εμεις οι νυφες!!!!!!!απο την μυγα ξυγκι παμε να βγαλουμε!!!!!!την τριχα τριχια την κανουμε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, γενικά με τον πεθερό μου δεν έχω και τις καλύτερες επαφές το έχω αναφέρει και σε άλλα ποστς.....

Οκ, το διαφημιστικό τηλεφώνημα, ας μη μου το έδινε...το θείο μου όμως γιατί να μη μου το δώσει;;;;;;;;;;;;; Εκεί σπάζομαι! Κι ας του 'λεγε πως έχω δουλειά κι οχι πως λείπω.

Και οκ, δεν έκανα κάτι το τόοοοσο τρομερό ώστε να μη μου το δώσει.

Το τηλέφωνο το σήκωσε με δική του πρωτοβουλία! Το σπίτι του παιδιού του, είναι και δικό του λέει.....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ότι κακώς σήκωσε το τηλ εκτός και αν του το είπες εσύ. Σε αυτή την περίπτωση μπορεί να νόμιζε ότι τον έβαλες να το σηκώσει για να ξεφορτωθεί όποιον έπαιρνε. Δεν νομίζω ότι είναι μυθομανής. Μάλλον κακή συνεννόηση. Άλλη φορά να σηκώνεις εσύ τα τηλ ή να διευκρινίζεις ότι θέλεις να σε δίνουν όποιος και αν είναι στην άλλη γραμμή.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Τωρα διάβασα τη διευκρίνησή σου. Εκεί θα βάλεις φρένο. Δεν είναι το σπίτι του παιδιού του, αλλά το σπίτι του γιου του και δικό σου και μόνο. Γιατί με τη δική του λογική έχουν λόγο και όλα τα πεθερικά στο σπίτι σας (συμπεριλαμβανομένων των γονιών σου!). Μην ξαναφήσεις τέτοιες πρωτοβουλίες και να είσαι κάθετη.

Εγώ ξέρεις τι θα έκανα? Θα έπαιρνα αμέσως τον θείο μου και θα του έλεγα ότι είμαι σπίτι και ότι ο πεθερός μου είπε ψέμματα. Θα τον ξεμπρόστιαζα επιτόπου!

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε καλά βρε κορίτσι μου δεν έχεις ακούσει που λενε "το γήρας ουκ έρχεται μόνο του";

Σε αυτές τις ηλικίες δεν είναι να ξεσυνερίζεσαι, πιο πολύ τα δικά σου νεύρα σπάνε, αυτοί Βούδες...δεν καταλαβαίνουν μία, το βιολί τους...

Αυτό που είπε βέβαια ότι το σπίτι του παιδιού του είναι και δικό του σπίτι σηκώνει πολύ συζήτηση, ελπίζω να μην το εφαρμόζει γενικότερα και να ανακατεύεται στη ζωή σας...

Εδώ κολλαει γάντι το "μακριά και αγαπημένοι" ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα κάνω!!!!

Όσον αφορά το σπίτι, ποιανού είναι κλπ., μού 'χει ξαναπεί πως για να μαζέψει ο γιός του τα λεφτά και να αγοράσει ένα τέτοιο σπίτι, στερήθηκαν πολλά πράγματα! Και τού πα, δηλαδή οι δικοί μου τράπεζες έκλεβαν;;;;;

Και μου απάντησε ''Άλλο το ένα κι άλλο το άλλο. Εμείς εδώ δεν είμαστε φιλοξενούμενοι κορίτσι μου''....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά βρε κορίτσι μου δεν έχεις ακούσει που λενε "το γήρας ουκ έρχεται μόνο του";

Σε αυτές τις ηλικίες δεν είναι να ξεσυνερίζεσαι, πιο πολύ τα δικά σου νεύρα σπάνε, αυτοί Βούδες...δεν καταλαβαίνουν μία, το βιολί τους...

Αυτό που είπε βέβαια ότι το σπίτι του παιδιού του είναι και δικό του σπίτι σηκώνει πολύ συζήτηση, ελπίζω να μην το εφαρμόζει γενικότερα και να ανακατεύεται στη ζωή σας...

Εδώ κολλαει γάντι το "μακριά και αγαπημένοι" ;)

Απαπαπαπα...ευτυχώς μένουμε σε άλλα προάστια!

Με τον άντρα μου, τα είχαμε ξεκαθαρίσει....μακριά από γονείς! Οχι πως θέλουν το κακό μος, αλλά πολλές φορές δημιουργούνται παρεξηγήσεις από το πουθενά.

Οχι, προς το παρόν οι ''νόμοι'' του δεν εφαρμόζονται εδώ μέσα. Αλλά μου τη σπάει που πολλά πρωινά, τώρα που είμαι σε άδεια λόγω του μωρού και δε δουλεύω, έρχεται τελείως ξαφνικα!!!:shock: Άμα μου 'ρθει στις 9 το πιο λογικό είναι να είμαι με το νυχτικό ή τις πυζάμες και μου κάνει ''Καλά ακόμη έτσι είσαι;'' και του κάνω κι εγώ ''Καλά τέτοια ώρα για απρόσκλητες επισκέψεις είναι;'':twisted:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτός δεν είναι ο μυθομανής πεθερός, είναι ο κάνω-ότι-βλακεία-μου-έρθει πεθερός... :lol: Να τον γνωρίσω στον δικό μου... Ταιριάζουν...!

Μυθομανής, μυθομανής......

Πίνει χάπια για την πίεση και κάτι άλλα, και καλά κάνει πως τραυλίζει ώρες-ώρες για να τον λυπούμαστε!!!! Κι άμα τον πιάσουν τα διαόλια του κι αρχίσει τα ''γαλλικά'', του περνάνε όλα και ροδάνι πάει η γλώσσα...!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μυθομανής, μυθομανής......

Πίνει χάπια για την πίεση και κάτι άλλα, και καλά κάνει πως τραυλίζει ώρες-ώρες για να τον λυπούμαστε!!!! Κι άμα τον πιάσουν τα διαόλια του κι αρχίσει τα ''γαλλικά'', του περνάνε όλα και ροδάνι πάει η γλώσσα...!

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!!!! Καλέ αυτός είναι κελεπούρι...! Τσάμπα εισιτήριο στο τσίρκο!! :lol::lol::lol:

 

Κάτι τέτοια κάνει κι ο δικός μου... Από τη μια πεθαίνει κι από την άλλη άμα του πεις "έχω στιφάδο, να σου βάλω λίγο;" στρώνεται πρώτος στο τραπέζι... Άσε, μην το ψάχνεις... Από ψέμα δε.... Μιλάμε για χοντράδες.... Πράγματα που μπορεί να σε κάνουν ακόμα και να τσακωθείς με το σόι σου χωρίς κανένα λόγο εκτός από το ότι ανοίγει το στόμα του και λέει ότι μπούρδα του έρθει. Σε καταλαβαίνω...! Πάντως, να ξέρεις ότι για να εκτεθείς πουθενά εξ'αιτίας του είναι δύσκολο... Το σόι του σίγουρα τον ξέρει τι είναι και το σόι σου ξέρει εσένα, όποτε... Γράψ' τον!

Link to comment
Share on other sites

Μυθομανής, μυθομανής......

Πίνει χάπια για την πίεση και κάτι άλλα, και καλά κάνει πως τραυλίζει ώρες-ώρες για να τον λυπούμαστε!!!! Κι άμα τον πιάσουν τα διαόλια του κι αρχίσει τα ''γαλλικά'', του περνάνε όλα και ροδάνι πάει η γλώσσα...!

 

χα,χα,χα! Ενα ένα μας τα λες!

Όποτε σου ξαναπεί ότι στερήθηκε για το γιο του θα του απαντάς ότι όλοι οι γονείς ΟΦΕΙΛΟΥΝ να στερούνται για τα παιδιά τους χωρίς να το κάνουν θέμα, όπως θα κάνεις και εσύ με τα δικά σου παιδιά.

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

χα,χα,χα! Ενα ένα μας τα λες!

Όποτε σου ξαναπεί ότι στερήθηκε για το γιο του θα του απαντάς ότι όλοι οι γονείς ΟΦΕΙΛΟΥΝ να στερούνται για τα παιδιά τους χωρίς να το κάνουν θέμα, όπως θα κάνεις και εσύ με τα δικά σου παιδιά.

Kαι μετά αναρωτιέμαι από πού έμοιασε η κουνιάδα μου.....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά τώρα... Πως σου ρθε να ξεκινήσεις τέτοιο ποστ? Εννοώ τι ήθελες ακριβώς? Επιβεβαίωση στην εκτίμηση πως είναι μυθομανής ή κάτι άλλο?

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά τώρα... Πως σου ρθε να ξεκινήσεις τέτοιο ποστ? Εννοώ τι ήθελες ακριβώς? Επιβεβαίωση στην εκτίμηση πως είναι μυθομανής ή κάτι άλλο?

Aπλή συζήτηση....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαι μετά αναρωτιέμαι από πού έμοιασε η κουνιάδα μου.....

 

Σοβαρά τώρα.... Αν ο άντρας μου είχε αδερφό θα νόμιζα πως είσαι η νύφη μου.... Κι οι δικές μου πάντως (έχω και 2 γμτ την τύχη μου) "χτυπημένες" είναι.... Κληρονομικά πάνε αυτά φαίνεται κι ΕΥΤΥΧΩΣ που ο άντρας μου έμοιασε στη μάνα του...! Ευτυχώωωωωωςς!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα.... Αν ο άντρας μου είχε αδερφό θα νόμιζα πως είσαι η νύφη μου.... Κι οι δικές μου πάντως (έχω και 2 γμτ την τύχη μου) "χτυπημένες" είναι.... Κληρονομικά πάνε αυτά φαίνεται κι ΕΥΤΥΧΩΣ που ο άντρας μου έμοιασε στη μάνα του...! Ευτυχώωωωωωςς!!!!!!!!!!!

Ki εμένα 2 έχει!

Αλλά η μεγάλη είναι μια χαρά συννενοήσιμη! Αυτή έμοιασε στην πεθερά μου, όπως κι ο άντρας μου.

Η μικρή ίδια ο πατερούλης της!!!!!!!!!!!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά τώρα... Πως σου ρθε να ξεκινήσεις τέτοιο ποστ? Εννοώ τι ήθελες ακριβώς? Επιβεβαίωση στην εκτίμηση πως είναι μυθομανής ή κάτι άλλο?

 

Να πει τον πόνο της βρε αδερφέ η κοπέλα... κουμάντο θα της κάνεις; :twisted:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά τώρα... Πως σου ρθε να ξεκινήσεις τέτοιο ποστ? Εννοώ τι ήθελες ακριβώς? Επιβεβαίωση στην εκτίμηση πως είναι μυθομανής ή κάτι άλλο?

Το θέμα είναι εσύ τι περιμενες να διαβάσεις και απογοητεύτηκες!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...