Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΟΡΙΑ ..ΜΕ ΥΠΝΟ ΜΩΡΟΥ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ..ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ 3 ΣΕ 1 ΤΗΣ PEG PEREGO.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΜΙΖΩ ΣΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ?ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ Η ΚΟΥΝΙΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΑΣ.ΚΑΙ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΕΜΠΕ??ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ :confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ πάντως είχα πάρει επίσης ένα καρότσι 3 σε 1 από το neonato και το πόρτ μπεμπέ ήταν σούπερ άνετο...τους πρώτους μηνες εκεί την κοιμόταν η μικρή μας, το έβαζα και στη βάση κ μετακινούμασταν εύκολα στα δωμάτια κ ηταν πολύ βολικό γιατί έπιανε σχετικά λίγο χώρο στο δωμάτιο μας. Επομένως η καλαθούνα δε σου χρειάζεται..τον τόπο θα σου πιάνει και μετά από λιγο καιρό θα σου τη δίνουν στα νεύρα τα τόσα αξεσουάρ, οι συσκευές κ τα σχετικά του μωρού. Απλά αν δε χωράει κούνια στο δωμάτιο σας θα πρέπει σχετικά νωρίς δηλ. πριν κλείσει τους 4 μήνες να την μεταφέρεις στο δωμάτιο της και στην κούνια της για να μη στριμώχνεται πλέον στο πορτ μπεμπέ.

Ελπίζω να βοήθησα...:rolleyes:

353a4d5f55.png

eNortjKzUjIyNDG2sFCyBlwwFYkC1w,,49.png

Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις καλαθούνα αν πάρεις το 3 σε 1 γιατί δεν θα σου χρειαστεί, την ίδια δουλειά κάνουν! Εγώ αναγκάστηκα να πάρω και μάλιστα από το μαιευτήριο γιατί γέννησα πρόωρα και δεν είχε έρθει ακόμα το καρότσι 3σε1 που είχα παραγγείλει!

Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις καλαθούνα αν πάρεις το 3 σε 1 γιατί δεν θα σου χρειαστεί, την ίδια δουλειά κάνουν! Εγώ αναγκάστηκα να πάρω και μάλιστα από το μαιευτήριο γιατί γέννησα πρόωρα και δεν είχε έρθει ακόμα το καρότσι 3σε1 που είχα παραγγείλει!

 

Α, και φυσικά στο πρώτο τρίμηνο κοιμάται άνετα στο πορτ μπεμπέ. Μια άλλη λύση αν αισθάνεσαι άβολα με το πορτ μπεμπέ, που θα σε βγάλει για κανένα εξάμηνο, είναι το λίκνο, δηλαδή ένα μικρό κουνιστό κουνάκι, που εμένα με βόλεψε πάρα πολύ γιατί δεν είχα αγοράσει κούνια!

Link to comment
Share on other sites

Το πορτ μπεμπέ της PegPerego είναι από τα μεγαλύτερα της αγοράς, οπότε με ένα extra στρωματάκι άνετα το κοιμίζεις μέχρι 2-3 χρονών (αναλόγως βέβαια το μέγεθος του μωρού). Μπορείς επίσης να αγοράσεις και την ειδική βάση που κλειδώνει πάνω το πορτ μπεμπέ και να το έχεις δίπλα σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το πορτ μπεμπέ της PegPerego είναι από τα μεγαλύτερα της αγοράς, οπότε με ένα extra στρωματάκι άνετα το κοιμίζεις μέχρι 2-3 χρονών (αναλόγως βέβαια το μέγεθος του μωρού). Μπορείς επίσης να αγοράσεις και την ειδική βάση που κλειδώνει πάνω το πορτ μπεμπέ και να το έχεις δίπλα σου.

Μέχρι 2-3 (!!) χρονών να κοιμάται άνετα σε πορτ μπεμπέ??? ΑΔΥΝΑΤΟΝ! Το παιδάκι μετά το εξάμηνο ειδικά χρειάζεται χώρο...δεν κοιμούνται τα μωρά σα..μαρμαρωμένα σε μια σταθερή θέση!

353a4d5f55.png

eNortjKzUjIyNDG2sFCyBlwwFYkC1w,,49.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι και 3 χρονών βρε κορίτσια! 4 μηνών εμείς τη βγάλαμε από το λίκνο αν και χώραγε ακόμα σε ύψος, γιατί ήθελε να στριφογυρνάει στον ύπνο της και νευρίαζε!

Το λίκνο εμένα μου αρέσει πιο πολύ από καλαθούνα γιατί έχει καλύτερο στρώμα, αλλά νομίζω μια χαρά θα είναι στο πορτ μπεμπέ το μωράκι, με έξτρα στρωματάκι, αν υπάρχει. Τώρα για πόσον καιρό, δε σου υπόσχομαι, εξαρτάται από την ανάπτυξή του!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 2-3 (!!) χρονών να κοιμάται άνετα σε πορτ μπεμπέ??? ΑΔΥΝΑΤΟΝ! Το παιδάκι μετά το εξάμηνο ειδικά χρειάζεται χώρο...δεν κοιμούνται τα μωρά σα..μαρμαρωμένα σε μια σταθερή θέση!

συμφωνω απολυτα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν εχω παιδι τον Φασουλα αλλα τριων μηνων το παιδακι μου δεν χωραγε πια στο πορτ μπεμπε και το μεταφεραμε στην κουνια. Η παιδιατρος μας ειπε οτι τα μωρακια πρεπει σε αυτη την ηλικια να μπορουν κινηθουν να κανουν δηλαδη την κινηση ρολογακι για να εξελισσονται οι κινησεις τους. Μεσα στο πορτ μπεμπε ειναι αδυνατον.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...