Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κουράγιο beba και καλή επιτυχία μπέμπα της beba.


Recommended Posts

η μπέμπα της "beba" κάνει την πρώτη επεμβασούλα της αύριο. εύχομαι καλή - καλή επιτυχία. όποια άλλη θέλει ας βάλει εδώ τη θετική της ενέργεια για να πάνε όλα καλά :):):)

bpGZp3.png

ooAsp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα , ονομάζομαι Μαρία και το κοριτσάκι μου έχει λαγόχειλο. Εγώ δεν το γμώριζα κατα την περίοδο της εγκυμοσύνης. Εχουμε προγραμματίσει το χειρουργείο στο ΜΗΤΕΡΑ σε δύο βδομάδες περίπου .Εύχομαι όλα να πάνε καλά και είμαι σίγουρη πως θα πάνε και για τις δυό μας .Να μην ανησυχείς, στην αρχή το σοκ είναι κάπως μεγάλο , αλλά μετά θα κοιτάς το μωρό σου και αυτό δεν θα βλέπεις την σχιστία .Εγω το ξεχνάω ότι το έχει . Πήγαμε και εμείς σε πολλούς γιατρούς και μας διαβεβαίωσαν ότι το θέμα είναι καθαρά αισθητικό και ότι με μια σειρά χειρουργείων θα είναι όλα καλά . Έχω μιλήσει και με άλλους γονείς που είχαν την ίδια εμπειρία , καί μου είπαν ότι δεν είναι τίποτα . Μην στεναχωριέσαι , αν και καταλαβαίνω την αγωνία σου. Σε λίγο καιρό θα κρατάς το μωράκι σου και θα δείς οτι όλα θα πάνε καλά . Θα χαρώ πολύ να σε βοηθήσω σε οτιδήποτε χρειαστέις. Αν θέλεις μπορω να σου στείλω photo της κορούλας μου. Σε φιλώ

bpGZp3.png

ooAsp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας το ίδιο. dimidana όντως η μπεμπόυλα μου λαγόχειλο και σκίσιμο στο φατνίο. Ο γιατρός είναί ο ΣΤΡ.... όπως σωστά κατάλαβες.Η πρώτη επέμβαση θα γίνει στις 15 Απριλίου. Μας είπε ότι ένα 30-40% χρειάζεται μια διορθωτική επέμβαση σε 1 χρόνο . Επίσης όσον αφορά το σκίσιμο στο φατνίο(ούλο) η επέμβαση θα γίνει πριν βγούν τα μόνιμα δόντια δηλάδη 6-7 χρονών . Στο ενδιάμεσο θα την παρακαλούθεί μια ομάδα γιατρών όπου έιναι εξιδεικευμένοι . Μία συνάδελφος μου έχει αγοράκι με λαγόχειλο και λυκόστομα . Έχει κάνει την επέμβαση και για τα δύο και το παιδάκι είναι κουκλί.Στην αρχή τρεφόταν με ειδικό μπιμπερό αλλά λίγες ώρες μετά την επέμβαση κανονικότατα. Αυτά επιδιορθώνονται , να μην ανησυχεις , θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά . Το κόστος της εγχείρησης είναι περίπου 6000 μαζί με τα νοσήλεια . Ακριβώς θα σου πω σε λίγες μέρες .Ο γιατρός που θα κάνει την επέμβαση είναι ο Λαζ...;;; Αυτή η φιλή μου την είχε κάνει σε αυτόν και έιχε μείνει πολύ ευχαριστημένη ! Σου λέω το παιδάκι της είναι κουκλί. Είχα πάει και εγώ και είμουνα ενδιάμεσα αλλά τελικά επιλέξαμε τον Στρ....Θα σου στείλω νέα , απο την αλλή εβδομάδα . Να προσέχεις τον ευατό σου και να σκέφτεσαι θετκά!!!!!!!!!!!!!!Σε φιλώ ...

bpGZp3.png

ooAsp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμένα με στηρίζει όσο μπορεί σε αυτά τα μηνύματα και σίγουρα θα έκανε το ίδιο για όλες μας. όσες καταλάβατε περί τίνος πρόκειται προσευχηθείτε μαζί μου να πάνε όλα τέλεια άυριο...

bpGZp3.png

ooAsp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Όλα θα πάνε καλά. Ο συγκεκριμένος κρανιοπροσωποχειρούργος είναι πολύ καλός αποδεδειγμένα. Γνωρίζω κι εγώ περιπτώσεις που τις διόρθωσε. Ανάλογο πρόβλημα είχε η Φώφη Γεννηματά. Καλή επιτυχία στο μωρούλι :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να πανε ολα καλα για το κοριτσακι μας!!!!!

 

Περιμενουμε με αγωνια τα νεα!!!! :D

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...