Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

γραμμα προς τον υιο μου

Recommended Posts

Αγαπητε μου υΙε,

εδω και δυομιση σχεδον χρονια που γνωριζομαστε πιστευω οτι τοσο εγω οσο και ο πατερας σου καλυπτουμε καθημερινα την καθε σου αναγκη χωρις να ζηταμε κανενα ανταλλαγμα. Και παρ'ολο που ξερω ποσο αγαπας το θηλασμο και δε με πειραζει να συνεχισουμε για οσο εσυ θελεις, ηρθε νομιζω η ωρα να θεσουμε καποιους κανονες, ν'αλλαξουμε καποια βασικα πραγματα που κανεις απ'την ωρα που συνειδοτηποιησες την υπαρξη σου.

1) τα ζιζια μου ΔΕΝ ειναι δικα σου, ειναι δικα μου να τα διαθεσω οπως νομιζω εγω οτι πρεπει. Οταν λοιπον πινεις απ'το ενα και προσπαθει η αδελφη σου να πιει απ'το αλλο δε θα ανχτω να τη σπρωχνεις/τραβας μαλλια/γρατσουνας και να αρπαζεις το στηθος μου απ'το στομα της φωναζοντας "γκικο μου".

Οταν προσπαθει ο μπαμπας να πιει καλα κανεις και τον δερνεις, συνεχισε.

2) επισης τα ζιζια μου δεν ειναι απο λαστιχο για να τα παιρνεις μαζι σου βολτα. Αν λοιπον θελεις να χορεψεις "χοτ-ντογκ" με τον μικυ μαους, καλα θα κανεις ν'ανοιγεις το στομα και να μ'αφηνεις ησυχη, και οχι να δαγκωνεις τη θηλη πιστευοντας οτι το στηθος μου θα σε ακολουθησει στη μεση του σαλονιου. το οποιο με φερνει στον επομενο κανονα...

3)Δεν ειναι δυνατον να θηλαζεις και να με σπρωχνεις να φυγω συγχρωνως!!!! Καταλαβε το, εγω και τα ζιζια μου ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ.

4)μη νομιζεις οτι δε σε βλεπω οταν κοπανας το κεφαλι σου στον τοιχο κι ερχεσαι μετα να σε θηλασω επειδη χτυπησες! Δε γεννηθηκα χθες.

5)ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ποτε θα σταματησεις να χωνεις τα χερια σου οσο πιο βαθια στο στομα μου μπορεις κατα την ωρα του θηλασμου;;; Γιατι το κανεις αυτο;;;; Εδω κι εδω ειμαι να κανω τα ελαφρα δαγκωματακια δυνατα μπας και το κοψεις

6)το ιδιο ισχυει για τα αυτια, τη μυτη, τα ματια και, κυριως κατα τη διαρκεια της νυχτας, τις μασχαλες μου

7) Αχχχ, οι νυχτες... γιατι πουλακι μου... γιατι;;; Δεν τη λυπασαι τη μανουλα που εχει τοοοοσα χρονια να κοιμηθει;;; :-(

Ευχαριστω πολυ .

Με αγαπη,

η Μαμα σου x

Διαφημίσεις

• Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Διαφημίσεις

Διαφημίσεις

Από τα καλύτερα που έχω διαβάσει εδώ μέσα :D

Οταν προσπαθει ο μπαμπας να πιει καλα κανεις και τον δερνεις, συνεχισε.

Καταλαβε το, εγω και τα ζιζια μου ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ.

:lol: :lol: :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Διαφημίσεις

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!μπραβω κοπελα μου που αντεχεις και ας γελαμε εμεις οι γουρουνες!!!!χαχαχαχα πολυ καλο ηταν και ας κοντευω να γεννησω απο τα γελια!!!!ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!!

apHGp3.png

:lol::lol::lol:

Πρόσθεσε και το

δεν μιλάμε με στόμα γεμάτο ειδικά όταν αυτό που είναι μέσα στο στόμα είναι το κρέας ζωντανού όντως..... (και ζει με την αγωνία θα βγει η θηλή από εκεί μέσα ή όχι)...........

Ναι, ναι!

Επισης οταν τρωμε φαγακι δεν βαζουμε και το βυζακι στο στομα. Πρωτα καταπινουμε και μετα θηλαουμε. Δυσκολο να μασας στερεη τροφη και να θηλαζεις ταυτοχρονα...!

:lol::lol::lol:

Ναι, ναι!

Επισης οταν τρωμε φαγακι δεν βαζουμε και το βυζακι στο στομα. Πρωτα καταπινουμε και μετα θηλαουμε. Δυσκολο να μασας στερεη τροφη και να θηλαζεις ταυτοχρονα...!

Η πρώτη παπάρα:

1. Βάζουμε μια μπουκιά (ψωμί, τσουρέκι, κέηκ, κουλουράκι...) στο στόμα, την κρατάμε.

2. Παίρνουμε μια τζούρα γαλατάκι, κάνουμε παπάρα μέσα στο στόμα και μετά καταπίνουμε.

Καταπληκτικό, αλλά μια απορία την έχω βρε travellingmum, δε μπορώ να πω....

Δεν έκανες λάθος και αντί για "μήνες" έγραψες "χρόνια", ε???

αν έγραφε μήνες, πώς θα προλάβαινε να έχει ΚΑΙ αδελφή; (μικρότερη)

άσε που ένα μωρό 2,5 μηνών δεν κάνει τόσα!

οχι αγλαια, μεγαλυτερη ειναι η αδελφη (4) αλλα αυτος παλι επιμενει οτι του ανηκω αποκλειστικα! :confused:

Αυτο παλι να μας γεμιζουν το στηθος μασημενο φαγητο που το πας;

Τι αλλο εχουμε να προσθεσουμε μανουλες; :D

Μήπως κι ότι όταν έχουμε το ζιζί στο στόμα δεν κάνουμε εξάσκηση στο να γυρνάμε μπρούμυτα και αργότερα στο μπουσούλημα (εξακολουθώντας να έχουμε το ζιζί στο στόμα);

οχι αγλαια, μεγαλυτερη ειναι η αδελφη (4) αλλα αυτος παλι επιμενει οτι του ανηκω αποκλειστικα! :confused:

Αυτο παλι να μας γεμιζουν το στηθος μασημενο φαγητο που το πας;

δηλαδή και η τετράχρονη θηλάζει????

μπράβο υπομονή......