Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλημερα σε ολους ....

μιλαω για την tassimo ....

παγωμενο αφρογαλο φτιαχνεις μονος σου .

οπως φτιαχνουν στις καφετεριες βαζεις ενα δαχτυλο παγωμενο γαλα με 3,5 λιπαρα σε ενα ποτηρι και το χτυπας με το μηχανακι του φραππε.

τωρα για τις καψουλες με τοσες απεργιες δεν βρισκαμε γαλα στα μαγαζια οι καψουλες μας λειψανε ....εμεις που ειμαστε σε νησι στεναξαμε ...1,5 μηνας συνολο φετος δεν ερχοντουσαν ειτε καραβια ειτε φορτηγα ....ο βεροπουλος

πουλαει και το τσαι με την μεντα που εχουν στο siteκαι η carrefur εχει και το machiato caramel.....ρωτησα και συναδελφο σε αλλη πολη που την εχει παρει και αυτος παρελαβε σε οχτω μερες την παραγγελια του ....

εχει παραγγειλει κανει φιλτρου jacobs?....

επισης μπορειτε να κανετε και δοκιμες με διαφορετικα ροφηματα ....

παραθετω: Σοκολατα με γαλα απο τον machiato,καφες δυνατος +γαλα απο cappucino...τελειος!

Σοκολατα με καφε εσπρεσσο μια γουλια whiskey και αφρογαλο.....καλη χρονια

Οσο για τα carrefur θα μου επιτρεψετε να μεινω στα σχολια παραπανω .....

Επεξεργάστηκαν by ACIDBLACK
συμπληρωση κειμενου

Καλια στα ορη αρχοντας παρα στον καμπο δουλος .

Νατονε θωρεις απο ψηλα ειναι δικος σου ουλος .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 154
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα σε ολους ....

μιλαω για την tassimo ....

παγωμενο αφρογαλο φτιαχνεις μονος σου .

οπως φτιαχνουν στις καφετεριες βαζεις ενα δαχτυλο παγωμενο γαλα με 3,5 λιπαρα σε ενα ποτηρι και το χτυπας με το μηχανακι του φραππε.

τωρα για τις καψουλες με τοσες απεργιες δεν βρισκαμε γαλα στα μαγαζια οι καψουλες μας λειψανε ....εμεις που ειμαστε σε νησι στεναξαμε ...1,5 μηνας συνολο φετος δεν ερχοντουσαν ειτε καραβια ειτε φορτηγα ....ο βεροπουλος

πουλαει και το τσαι με την μεντα που εχουν στο siteκαι η carrefur εχει και το machiato caramel.....ρωτησα και συναδελφο σε αλλη πολη που την εχει παρει και αυτος παρελαβε σε οχτω μερες την παραγγελια του ....

εχει παραγγειλει κανει φιλτρου jacobs?....

επισης μπορειτε να κανετε και δοκιμες με διαφορετικα ροφηματα ....

παραθετω: Σοκολατα με γαλα απο τον machiato,καφες δυνατος +γαλα απο cappucino...τελειος!

Σοκολατα με καφε εσπρεσσο μια γουλια whiskey και αφρογαλο.....καλη χρονια

Οσο για τα carrefur θα μου επιτρεψετε να μεινω στα σχολια παραπανω .....

 

εμεις τουσ καναμε παραπονα για την καθυστεριση της παραγγελιας στη γραμμη εξυπηρετησεις κ μας εστειλν ΔΩΡΕΑΝ ξανα την παραγγελια.το φιλτρου ναι τον εχουμε παρει

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε τη Dolce Gusto. Είναι καταπληκτική.

Pashalitsa, η σοκολάτα, αν βάλεις τα ml που αναγράφει η συσκευασία, είναι υπεροχή. Είναι 220ml περίπου. ίδια με καφετέριας.

Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι.

Και παραγγειλαμε και από το site και ήρθαν αμέσως.

Βέβαια για εσπρεσσο χρησιμοποιούμε την nespresso. Πεεισοτερα αρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο το μεσημερι ειμαι κάτοχος της Dolce Gusto Piccolo , εχουμε ηδη πιει ενα Espresso, εναν Εspresso Intenso,ενα Caffe Lungo και εναν Nescafe Clasic πινω αυτη τη στιγμη.

Ο συζηγος δοκιμασε τους δυο εσπρεσσο και ειπε αυτο που ειπε και η Ματφαλντα οτι για εσπρεσσο αναλογο καφετεριας ειναι αριστος,μεστή γευση, ωραιο αρωμα και ενταση (ναι ναι ετσι ακριβως ειπε) για περισσοτερα αρωματα και ποικιλιες η Νεσπρεσσο ειναι καταλληλοτερη. Εγω παλι ηπια τους αλλους δυο, ο νες ειναι καταπληκτικος ωραιος καλη δοσολογια καφε , ωραια κρεμα απο πανω σαν της καφετεριας. Ο Caffe Lungo επισης πλουσιος και ωραιος! Μεχρι στιγμης ειμαι υπερευχαριστημενη για τα 48ευρω που εδωσα και τα υπολοιπα 45ευρω που γλιτωσα χε χε.

Το μονο αρνητικο ειναι οτι δεν σταματαει μονο του στα αναλογα μλ αλλα πρεπει εσυ να το σταματησεις, βεβαια με λιγη χρηση μαθαινεις τα αναλογα μλ στα δικα σου ποτηρια φλιτζάνια!

Εγω για την τιμη της μονο 48ευρω και το ευρος των ροφημάτων την συνιστω ανεπιφύλακτα!

Τωρα περιμενω ποτε θα βαρεθει η μητερα μου την Νεσπρεσσο που της πηραμε δωρο....για να την αποκτησω και εκεινη χε χε

 

Link to comment
Share on other sites

.....χτες κατεφθασε το κουριερ με τους εξτρα καφεδες ......ο φιλτρου ειναι απαιχτος ....επισης οι υπολοιποι καφεδες εσπρεσσο ειναι πολυ καλοι ....η σοκολατα milka ειναι πολυ καλη ....

ανα αναλογιστεις οτι η μηχανη ειναι ροφηματων και οχι εσπρεσσο .....

παρηγγειλα καφεδες starbucks αλλα θα περιμενω μερικες μερες λογω οτι οερχεται απο αγγλια .....επισης η μητερα μου δηλωσε οτι ο τιραμισου καφες ειναι πολυ καλος ....εγω βασικα ειμαι εσπρεσσακιας οποτε δεν τρελαινομε...

καλη χρονια σε ολους ....να δω που θα βαλω τοσες καψουλες....

σχετικα με την nespresso......ειναι καλη μονο για εσπρεσσο....εχω την cube αρκετο καιρο ....μονο και μονο οτι επρεπε να την βαλω να δουλεψει τρεις τεσσερισ φορες για να πιω ενα καλο καφε και τις τιμες τις ελληνικης αντιπροσωπειας την εβαλα στο κουτι της και στην αποθηκη....η tassimo επισης ρυθμιζεις παραπανω η λιγοτερο νερο ....πολυ καλο για να φτιαξεις RISTRETO η LUNGO....σοκολατα ....πινω LACTA ...

καλη χρονια σε ολους

Καλια στα ορη αρχοντας παρα στον καμπο δουλος .

Νατονε θωρεις απο ψηλα ειναι δικος σου ουλος .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

.....χτες κατεφθασε το κουριερ με τους εξτρα καφεδες ......ο φιλτρου ειναι απαιχτος ....επισης οι υπολοιποι καφεδες εσπρεσσο ειναι πολυ καλοι ....η σοκολατα milka ειναι πολυ καλη ....

ανα αναλογιστεις οτι η μηχανη ειναι ροφηματων και οχι εσπρεσσο .....

παρηγγειλα καφεδες starbucks αλλα θα περιμενω μερικες μερες λογω οτι οερχεται απο αγγλια .....επισης η μητερα μου δηλωσε οτι ο τιραμισου καφες ειναι πολυ καλος ....εγω βασικα ειμαι εσπρεσσακιας οποτε δεν τρελαινομε...

καλη χρονια σε ολους ....να δω που θα βαλω τοσες καψουλες....

σχετικα με την nespresso......ειναι καλη μονο για εσπρεσσο....εχω την cube αρκετο καιρο ....μονο και μονο οτι επρεπε να την βαλω να δουλεψει τρεις τεσσερισ φορες για να πιω ενα καλο καφε και τις τιμες τις ελληνικης αντιπροσωπειας την εβαλα στο κουτι της και στην αποθηκη....η tassimo επισης ρυθμιζεις παραπανω η λιγοτερο νερο ....πολυ καλο για να φτιαξεις RISTRETO η LUNGO....σοκολατα ....πινω LACTA ...

καλη χρονια σε ολους

 

Καλημερα και Καλή Χρονιά!

Μπορεις να μας δώσεις λινκ απο που παρήγγειλες τα ροφήματα?

 

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki, ή όποιος έχει dolce gusto,

δοκίμασες να φτιάξεις παγωμένο ρόφημα; πχ freddo;;από ότι καταλαβαίνω και οι δύο μηχανές έχουν συν και πλην. αλλά εάν η gusto φτιάχνει ένα freddo σε dt, ε, τότε έχει προβάδισμα!!

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki, ή όποιος έχει dolce gusto,

δοκίμασες να φτιάξεις παγωμένο ρόφημα; πχ freddo;;από ότι καταλαβαίνω και οι δύο μηχανές έχουν συν και πλην. αλλά εάν η gusto φτιάχνει ένα freddo σε dt, ε, τότε έχει προβάδισμα!!

 

τα ροφηματ που ηδη κυκλοφορουν δεν κανουν για κρυα γτ δεν λιωνουν.θα κυκλοφορησουν αλλα για freddo

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά μπορεί με την dolce να φτιάχνεις εσπρεσο ζεστό, να έχεις παγάκια στο ποτήρι και από πάμω να βάζεις το αφρόγαλα στην κρύα λειτουργία. ή κάνω λάθος;;(α, ρε τι σκέφτεται ο νους για ένα γρήγορο freddo!!):P

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως το φτιάχνει Κρισάντα, στο βιβλιαρακι που εχω λεει οτι τα φρεντο του βαζεις παγακια στο ποτηρι και μετα ξεκινας το ροφημα στην λειτουργια του κρυου νερου. Βεβαια εχει αλλες κάψουλες για φρεντο κτλπ αλλα και ετσι οπως λες σιγουρα γινεται.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω αγορασει και εγω πριν λιγες ημερες την tassimot65 με το φιλτρο νερου και εχω μια απορια. Αν παραγγειλω καφεδες starbucks απο to ebay θα τουςδιαβαζει τους κωδικους η μηχανη ή τσαμπα θα πεταξω τα χρηματα μου. Εννοω οτι επειδη διαβαζει τα barcode μηπωςδιαβαζει μονο αυτα που κυκλοφορουν στην ελλαδα?

Link to comment
Share on other sites

παντως και εγω που περιμενω να παραγγειλω απο την σελιδα τους δεν εχουν διαθεσιμα αυτα που θελω. kel πιστευω πως θα τα διαβαζει..παρε και ρωτα στην γραμμη εξυπηρετησης

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχω μπερδευτει....εδω δεν ειναι το θεμα για την Dolce Gusto? :confused::rolleyes:

Σημερα παρελαβα πρωι πρωι την παραγγελια μου απο το σαιτ τους http://www.dolce-gusto.gr σε αψογη συσκευασια και ολα οκ. Εκανα και ενα latte Macchiato και τωρα πια εφοσον εχω πιει απο ολα τα ροφηματα , μπορω να πω οτι καλά εκανα και την αγόρασα αξιζε και τα 48,5ευρώ της, το θεμα ειναι οτι απαξ και κανεις σωστα την δοσολογια νερου στο καθε ρόφημα δεν υπάρχει περιπτωση να απογοητευτεις.

Το μονο μειονεκτημα που βρισκω ειναι αυτο , οτι δεν σταματαει μονη της, αλλα αν μαθεις τις δοσολογιες εισαι οκ. Ολα τα ροφηματα ειναι πολυ καλα .

 

Τωρα μενει να βρω και τις υπολοιπες γευσεις που πουλανε στο εξωτερικο οπως πχ Μοκα , εσπρεσσο σε αλλη ποικιλια κτλπ.Οταν τα βρω θα ενημερωσω.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν αναφέρεσαι στην dolce gusto ναι θελουν ζάχαρη αλλα για την σοκολάτα θα σου προτεινα πρωτα να την δοκιμασεις και μετα να βαλεις αν θελεις, εμενα μου αρεσε και σκετη με ζαχαρη που εβαλε ο συζηξ ήταν πετιμεζι!

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχω μπερδευτει....εδω δεν ειναι το θεμα για την Dolce Gusto? :confused::rolleyes:

Σημερα παρελαβα πρωι πρωι την παραγγελια μου απο το σαιτ τους http://www.dolce-gusto.gr σε αψογη συσκευασια και ολα οκ. Εκανα και ενα latte Macchiato και τωρα πια εφοσον εχω πιει απο ολα τα ροφηματα , μπορω να πω οτι καλά εκανα και την αγόρασα αξιζε και τα 48,5ευρώ της, το θεμα ειναι οτι απαξ και κανεις σωστα την δοσολογια νερου στο καθε ρόφημα δεν υπάρχει περιπτωση να απογοητευτεις.

Το μονο μειονεκτημα που βρισκω ειναι αυτο , οτι δεν σταματαει μονη της, αλλα αν μαθεις τις δοσολογιες εισαι οκ. Ολα τα ροφηματα ειναι πολυ καλα .

 

Τωρα μενει να βρω και τις υπολοιπες γευσεις που πουλανε στο εξωτερικο οπως πχ Μοκα , εσπρεσσο σε αλλη ποικιλια κτλπ.Οταν τα βρω θα ενημερωσω.

 

καλαμαρακι εσυ με 48 ευρω απο πιο σαιτ την αγορασες???

Link to comment
Share on other sites

καλαμαρακι εσυ με 48 ευρω απο πιο σαιτ την αγορασες???

 

Απο το αμαζον απο που αλλου χε χε και με δωρεάν μεταφορικα με ups σε δυο μερες σπιτι μου!

 

να και το λινκ

(οταν την παρήγγειλα ομως ειχε 41,86λιρες=48,7ευρώ και απο οτι βλεπω την ανέβασαν παλι στις 60λιρες....)

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003LL2FTE/ref=oss_product

 

Link to comment
Share on other sites

Απο το αμαζον απο που αλλου χε χε και με δωρεάν μεταφορικα με ups σε δυο μερες σπιτι μου!

 

να και το λινκ

(οταν την παρήγγειλα ομως ειχε 41,86λιρες=48,7ευρώ και απο οτι βλεπω την ανέβασαν παλι στις 60λιρες....)

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003LL2FTE/ref=oss_product

 

ευχαριστω πολυ πολυ!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και ολες ζηταω συγνωμη που δεν απαντησα πιο γρηγορα

αλλα η δουλεια μου με αποροφαει περαν των κανονικων ρυθμων ζωης.

Λοιπον τα ΤΑSSΙΜΟ t-discs ετσι ονομαζονται τα δισκακια τα παραγγελνω απο το http://www.tassimo.gr αυτοι που εχουν μηχανες μπορουν να τις καταχωρησουν για να τους στειλουν δωρεαν δειγματα τα μεταφορικα ειναι 5 ευρω ,με 40 ευρω κι ανω τα μεταφορικα ειναι δωρεαν ....χρονοι παραδοσεις στην επαρχια απο 6-8 ημερες .Πληρωμη μεσω πιστωτικης καρτας .

Mαλλον πρεπει να ανοιξω καινουργιο θεμα ....αλλα φευγω ταξιδι σας ευχομε καλο σαββατοκυριακο

φιλικα

Αcidblack.

Καλια στα ορη αρχοντας παρα στον καμπο δουλος .

Νατονε θωρεις απο ψηλα ειναι δικος σου ουλος .

Link to comment
Share on other sites

με τις ευλογίες του καλαμαριδίου (thanks :-)!!!!) απέκτησα κ εγώ τη dolce gusto me 47 λίρες από amazon μέσα σε 3 ημέρες!! ο cappuccino τέλειος και ο lungo!διάβασα τις οδηγίες για τα ml και τις ακολούθησα πιστά, εκτός από τον cappuccinο. εκεί έβαλα σχεδόν μισή κούπα γάλα και μισή καφέ. έτσι μου είπε η κοπέλα που τους έφτιαχνε στα notos. για κάψουλες ψάχνω τώρα. τα πήρα με το dolcegusto.gr -έχει μεταφορικά 4? (για >45? δωρεάν). δηλαδή η μηχανή ήρθε δωρεάν από αγγλία και αυτοί για ενός αττικής το χαβά τους!έλεος!

Link to comment
Share on other sites

με τις ευλογίες του καλαμαριδίου (thanks :-)!!!!) απέκτησα κ εγώ τη dolce gusto me 47 λίρες από amazon μέσα σε 3 ημέρες!! ο cappuccino τέλειος και ο lungo!διάβασα τις οδηγίες για τα ml και τις ακολούθησα πιστά, εκτός από τον cappuccinο. εκεί έβαλα σχεδόν μισή κούπα γάλα και μισή καφέ. έτσι μου είπε η κοπέλα που τους έφτιαχνε στα notos. για κάψουλες ψάχνω τώρα. τα πήρα με το dolcegusto.gr -έχει μεταφορικά 4? (για >45? δωρεάν). δηλαδή η μηχανή ήρθε δωρεάν από αγγλία και αυτοί για ενός αττικής το χαβά τους!έλεος!

 

χε χε Μπράβο μπράβο! απο τα 90 εδώ ειναι σαφως καλυτερα οι 47λίρες!

Αντε και καλούς καφέδες!!!

Ωστε ετσι με τον καπουτσινο ε? Θα το δοκιμάσω και εγω και θα σου πω, μεχρι στιγμης και εγω εχω ερωτευτει τον lungo αλλα και τον εσπρέσσο κορτάδο που πηρα απο το σαιτ τους...ο εσπρεσσο ιντενσο μου πεφτει λιγο βαρυς . αν βρεις καψουλες σφυρα κλέφτικα!

 

Link to comment
Share on other sites

χε χε Μπράβο μπράβο! απο τα 90 εδώ ειναι σαφως καλυτερα οι 47λίρες!

Αντε και καλούς καφέδες!!!

Ωστε ετσι με τον καπουτσινο ε? Θα το δοκιμάσω και εγω και θα σου πω, μεχρι στιγμης και εγω εχω ερωτευτει τον lungo αλλα και τον εσπρέσσο κορτάδο που πηρα απο το σαιτ τους...ο εσπρεσσο ιντενσο μου πεφτει λιγο βαρυς . αν βρεις καψουλες σφυρα κλέφτικα!

 

κοριτσια να πω μια βλακεια που το βρηκατε στο amazon γιατι ειμαι λιγο ασχετη και δεν τη βρισκω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...