Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γιαννίκος


vasdeli

Recommended Posts

Γεια σας!

 

Ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα θα γεννήσει στο ΓΑΙΑ με τον Γιαννίκο. Θα ήθελα λεπτομέρεις για τον γιατρό και το μαιευτήριο. Δεν πρόκειται για μένα αλλά για μια φίλη μου που είναι έγκυος και σε λίγες μέρες μπαίνει στον μήνα της. Έχει κάνει μια καισαρική και τώρα θα ήθελε να δοκιμάσει vbac και της είπανε για τον γυγκεκριμένο ότι αναλαμβάνει.

 

Σας ευχαριστώ

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ είχα τον Γιαννίκο αλλά γέννησα στο Λητώ το 2009. Εμένα με ανέλαβε στον 6ο μήνα της εγκυμοσύνης, είχα καλή εγκυμοσύνη και 2 φυσιολογικούς τοκετούς. Το ξέρω πως αναλαμβάνει vbac αλλά δεν είναι λίγο αργά για να την αναλάβει τώρα; Πάντως είναι καλός γιατρός και άνθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Ναι, κι εμένα μου φαίνεται αργά αλλά λέει να το προσπαθήσει...

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να χάσει κάτι. Ας προσπαθήσει και ας του εξηγήσει πως ψάχνει για γιατρό που είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού. Μακάρι να την δεχτεί, είναι πολύ καλός.

Με το καλό να γεννήσει η κοπέλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν τον ειχα ποτε αλλα τον ειχε η νυφη μου κ καποιες αλλες φιλες μου. ηταν ολες παρα πολυ ικανοποιημενες κ τον κρατησανε σε ολες τις εγκυμοσυνες τους.

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας ,

έχει γεννήσει καμία με τον Γιαννίκο Λάμπρο? έμεινε ευχαριστημένη? γενικά είναι υπέρ του φυσικολογικού τοκετού? ήταν ο άντρας σας μέσα?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεννησα 2 παιδια με τον Γιαννικο ενα στο λητω και ενα στο γαια και τα δυο με φυσιολογικο τοκετο φυσικα ειχα ξεπερασει τις 40 εβδομαδες και στα 2 στο δευτερο εφτασα τις 42.Ειναι πολυ καλος γιατρος αλλα πανω απο ολα ειναι παρα πολυ καλος ανθρωπος.Νομιζω οτι δεν θα εχει προβλημα να την αναλαβει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα την δεύτερη κόρη μου, όλα πήγαν καλά και ο γιατρός απλά άκουσε τι ήθελα και το σεβάστηκε. Δεν έκανε καμία παρέμβαση χωρίς την γνώμη μας και είναι ήρεμος πολύ πολύ. Τον άντρα μέσα το θεωρεί δεδομένο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 χρόνια μετά...

Καλημερα κοριτσια! 32 εβδομαδων με προηγηθεισα ινομυεκτωμη. Ο γιατρος μου μου λεει υποχρεωτικα καισαρικη. Πηγαμε στον Γιαννίκο, είδε το dvd και μου ειπε οτι χαλαρα παω για φυσιολογικο τοκετο και δεν εχω θεματα καθως τα ινομυωματα ηταν μικρα και σε μεγαλη αποσταση απο την μητρα. Ο γιατρος μου που μου προτεινει καισαρικη, ΔΕΝ ειναι καισαρικακιας (το εχω διασταυρωσει).

 

ΕΙπαμε να αλλαξουμε γιατρο με τον συζυγο λοιπον, και να παμε για φυσιολογικο με τον Γιαννίκο. Εχετε κατι να μου πειτε για τον συγκεκριμενο γιατρο? Τον εχει καμια? Γνωριζω οτι ειναι "διασημος" στα φορουμ και γενικα αναλαμβανει vbac και τα λοιπα...

 

Με πμ πρεπει να ειναι οι απαντησεις εφοσον αφορουν επωνυμο γιατρο? δεν ξερω...οτι μπορει, οποιος ξερει κατι, να με διαφωτισει, γιατι ειναι το πρωτο μας και ψαχνομαι πολυ (το ξερω οτι ειναι τελευταια στιγμη).

 

Ευχαριστω πολυ

Θέλω να σου κάνω, οτι η ανοιξη στις κερασιές...

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Σεβομαι απολυτα τις αποψεις σου αλλα πλεον η ιατρικη κοινοτητα γνωριζει και δεχεται οτι η φυσιολογικη οδος ειναι η πλεον καλη για το μωρο, και οχι το "Αστραπατσαριστο" μωρο. Για αυτο θελω φυσιολογικο τοκετο. Σ ευχαριστω και παλι για την βοηθεια σου

Θέλω να σου κάνω, οτι η ανοιξη στις κερασιές...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στον κ.Γιαννίκο στη 2η εγκυμοσύνη μου καθότι ήθελα να επιχειρίσω vbac.

 

Κατά τη γνώμη μου είναι εξαιρετικός γιατρός, λιγομίλητος και χαμηλών τόνων, αλλά "ταγμένος" στην επιστήμη του.

 

Από την προσωπική μου εμπειρία, είναι υπέρμαχος του φυσιολογικού και έχει τεράστια εμπειρία, αλλά έχει μέτρο σε αυτά που υπόσχεται και επιχειρεί.

 

Για παράδειγμα, στη δική μου περίπτωση, μου είχε ξεκαθαρίσει από την αρχή ότι θα περιμένουμε μέχρι τις 41+3 εβδομάδες. Όταν έφτασα στο όριο αυτό, και αφού είχα πάει στο μαιευτήριο 3 φορές με μέτριους πόνους και συσπάσεις και με είχαν στείλει πίσω στο σπίτι, μου είπε ξεκάθαρα ότι θεωρούσε την περαιτέρω αναμονή ρίσκο, και μου συνέστησε είτε μια ήπια πρόκληση (χωρίς όμως καλές προϋποθέσεις) είτε καισαρική. Επέλεξα το δεύτερο.

 

Αργότερα τον ρώτησα αν αναλαμβάνει φυσιολογικό μετά από 2 καισαρικές και μου είπε όχι γιατί θεωρεί ότι ο κίνδυνος είναι μεγάλος.

 

Θέλω δηλαδή να καταλήξω ότι δεν είναι και ο πλέον "σκληροπυρηνικός". Αυτό μπορεί για κάποιον να είναι καλό, αλλά για κάποιον άλλον όχι.

 

Στις 32 εβδομάδες δεν είναι αργά να αλλάξεις γιατρό. Κατά τη γνώμη μου, πέρα από τα άπειρα γνωστά οφέλη του φυσιολογικού τοκετού για το μωρό, υπάρχει και το πολύ βασικό ότι έχεις ήδη ένα χειρουργείο τύπου καισαρικής, και καλό θα ήταν να αποφύγεις ένα δεύτερο, ειδικά αν σκοπεύεις να κάνεις και άλλα παιδάκια. Σε κάθε πρόσθετη καισαρική δημιουργούνται συμφύσεις και αν ξαναχρειαστεί στο μέλλον να κάνεις καισαρική ή ινωμύωμα θα είναι ένα πολύ πιο δύσκολο χειρουργείο.

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εκφραστηκα οπως ηθελα προηγουμενως και προκειμενου να μην ξεκινησει καμια διαμαχη μεταξυ φτ και κτ , καθως ολες οι αποψεις ειναι απολυτα σεβαστες, θα ηθελα αν ειναι εφικτο να επικεντρωθουμε στο ποιος εχει να μου πει στοιχεια - γνωμες - εμπειριες για τον κο. Γιαννίκο και οχι στο αν πρεπει να αλλαξω γιατρο , αν πρεπει να κανω κτ κλπ.

 

Και παλι ομως, εκτιμω πολυ το γεγονος οτι μπηκες στην διαδικασια να μου απαντησεις και να καταθεσεις την προσωπικη σου αποψη

Θέλω να σου κάνω, οτι η ανοιξη στις κερασιές...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγα στον κ.Γιαννίκο στη 2η εγκυμοσύνη μου καθότι ήθελα να επιχειρίσω vbac.

 

Κατά τη γνώμη μου είναι εξαιρετικός γιατρός, λιγομίλητος και χαμηλών τόνων, αλλά "ταγμένος" στην επιστήμη του.

 

Από την προσωπική μου εμπειρία, είναι υπέρμαχος του φυσιολογικού και έχει τεράστια εμπειρία, αλλά έχει μέτρο σε αυτά που υπόσχεται και επιχειρεί.

 

Για παράδειγμα, στη δική μου περίπτωση, μου είχε ξεκαθαρίσει από την αρχή ότι θα περιμένουμε μέχρι τις 41+3 εβδομάδες. Όταν έφτασα στο όριο αυτό, και αφού είχα πάει στο μαιευτήριο 3 φορές με μέτριους πόνους και συσπάσεις και με είχαν στείλει πίσω στο σπίτι, μου είπε ξεκάθαρα ότι θεωρούσε την περαιτέρω αναμονή ρίσκο, και μου συνέστησε είτε μια ήπια πρόκληση (χωρίς όμως καλές προϋποθέσεις) είτε καισαρική. Επέλεξα το δεύτερο.

 

Αργότερα τον ρώτησα αν αναλαμβάνει φυσιολογικό μετά από 2 καισαρικές και μου είπε όχι γιατί θεωρεί ότι ο κίνδυνος είναι μεγάλος.

 

Θέλω δηλαδή να καταλήξω ότι δεν είναι και ο πλέον "σκληροπυρηνικός". Αυτό μπορεί για κάποιον να είναι καλό, αλλά για κάποιον άλλον όχι.

 

Στις 32 εβδομάδες δεν είναι αργά να αλλάξεις γιατρό. Κατά τη γνώμη μου, πέρα από τα άπειρα γνωστά οφέλη του φυσιολογικού τοκετού για το μωρό, υπάρχει και το πολύ βασικό ότι έχεις ήδη ένα χειρουργείο τύπου καισαρικής, και καλό θα ήταν να αποφύγεις ένα δεύτερο, ειδικά αν σκοπεύεις να κάνεις και άλλα παιδάκια. Σε κάθε πρόσθετη καισαρική δημιουργούνται συμφύσεις και αν ξαναχρειαστεί στο μέλλον να κάνεις καισαρική ή ινωμύωμα θα είναι ένα πολύ πιο δύσκολο χειρουργείο.

 

 

αχ κοπελα μου αυτα ακριβως σκεφτομαι και δεν θελω με τιποτα καισαρικη....Αυτα που μου λες για τον Γιαννίκο με βοηθουν πολυ, καθως στην παρουσα φαση δεν θελω καποιον να μου ταζει λαγους με πετραχηλια και τελικα να κινδυνεψω εγω και το μωρο....Δεν με νοιαζει πλεον να εχω τον φυσικο τοκετο που ονειρευομουν, αυτο το εχω απο καιρο διαγραψει...Μου αρκει να προσπαθησω, και ας καταληξουμε σε καισαρικη...Μου αρκει να πω οτι το παλεψα...να μην παω για σφαγη στις 37-38 εβδ. που η μπεμπα καν δεν θα το εχει επιλεξει μονη της....σ ευχαριστω πολυ και παλι!

Θέλω να σου κάνω, οτι η ανοιξη στις κερασιές...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ δε μπορώ να σε βοηθήσω στο ερώτημά σου, απλά θέλω να σου πω, ακόμη κι αν αποφασίσετε τελικά για προγραμματισμένη καισαρική, να μη δεχτείς με τίποτα το κλασσικό ραντεβού στις 38 εβδομάδες. Θα είναι η πρώτη σου, φόβος για τη μήτρα δεν υπάρχει, οπότε δεν υπάρχει και κανένας λόγος να βγει το μωρό πριν της ώρας του. Άστο να ολοκληρώσει την ανάπτυξή του και να διαλέξει την ημερομηνία των γενεθλίων του. Εκτός βέβαια αν στην πορεία δημιουργηθεί άλλος ιατρικός λόγος - πχ το μωρό γυρίσει με τα πόδια, αρχίσει να μειώνεται το αμνιακό υγρό ή φτάσετε πια στις 41 εβδομάδες και δεν υπάρχουν σημάδια ότι πλησιάζεις στον τοκετό. Οι πρώτες συσπάσεις είναι πολύ αραιές και ήπιες, μια χαρά προλαβαίνεις να πας και να σε ετοιμάσουν για την καισαρική, ό,τι ώρα κι αν είναι. Ειδικά αν θα γεννήσεις σε ιδιωτικό - αυτά πληρώνουμε άλλωστε. Οπότε καλό θα είναι να τα ξεκαθαρίσεις όλα αυτά στο γιατρό σου από τώρα. Όλα καλά να σου πάνε εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Διαγράφω την προηγούμενη απάντησή μου, καθότι εσφαλμένα νόμισα ότι η Marisa ενοχλήθηκε από το μήνυμά μου.

Επεξεργάστηκαν by novak
Misunderstanding :-)
Link to comment
Share on other sites

Διαγράφω την προηγούμενη απάντησή μου, καθότι εσφαλμένα νόμισα ότι η Marisa ενοχλήθηκε από το μήνυμά μου.

 

 

αχ!! οχι κοπελα μου, απο κανενος το μηνυμα δεν εχω ενοχληθει! μαλλον νομιζες οτι η απαντηση που εδωσα στην πρωτη κοπελα πηγαινε για εσενα! σε μπερδεψα!!!! παντως ουτε απο την πρωτη κοπελα, ουτε απο κανεναν δεν εχω κατι να πω κακο...καθε αλλο εκτιμω απεριοριστα οποιον κλεβει λιγο απο τον πολυτιμο χρονο του και με ωραιο τροπο μου απαντα!

Θέλω να σου κάνω, οτι η ανοιξη στις κερασιές...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγώ δε μπορώ να σε βοηθήσω στο ερώτημά σου, απλά θέλω να σου πω, ακόμη κι αν αποφασίσετε τελικά για προγραμματισμένη καισαρική, να μη δεχτείς με τίποτα το κλασσικό ραντεβού στις 38 εβδομάδες. Θα είναι η πρώτη σου, φόβος για τη μήτρα δεν υπάρχει, οπότε δεν υπάρχει και κανένας λόγος να βγει το μωρό πριν της ώρας του. Άστο να ολοκληρώσει την ανάπτυξή του και να διαλέξει την ημερομηνία των γενεθλίων του. Εκτός βέβαια αν στην πορεία δημιουργηθεί άλλος ιατρικός λόγος - πχ το μωρό γυρίσει με τα πόδια, αρχίσει να μειώνεται το αμνιακό υγρό ή φτάσετε πια στις 41 εβδομάδες και δεν υπάρχουν σημάδια ότι πλησιάζεις στον τοκετό. Οι πρώτες συσπάσεις είναι πολύ αραιές και ήπιες, μια χαρά προλαβαίνεις να πας και να σε ετοιμάσουν για την καισαρική, ό,τι ώρα κι αν είναι. Ειδικά αν θα γεννήσεις σε ιδιωτικό - αυτά πληρώνουμε άλλωστε. Οπότε καλό θα είναι να τα ξεκαθαρίσεις όλα αυτά στο γιατρό σου από τώρα. Όλα καλά να σου πάνε εύχομαι!

 

 

αγγελινα τι να πω...ετσι τα λεω κι εγω στον γιατρο μου και μου λεει οτι μετα τις 37 εβδ το μωρο απλως βαζει βαρος...και εγω ξερω οτι δεν ειναι ετσι.....αυτες ειναι παλιες αντιληψεις......τι να πω...αυτο παλευω...τουλαχιστον να αποφασισει η μπεμπα ποτε θα βγει....εστω αυτο...

Θέλω να σου κάνω, οτι η ανοιξη στις κερασιές...

Link to comment
Share on other sites

Απλώς; Απλό είναι να γεννήσεις (έστω) ένα λιποβαρές μωρό; Πάρε και τρίτη γνώμη, αν δε σε κάλυψε ο Γιαννίκος, αλλά το να πηγαίνουμε με προθυμία να γεννήσουμε ένα ουσιαστικά πρόωρο μωρό, είναι μια από τις μεγαλύτερες βλακείες του τελευταίου αιώνα. Σου το λέει αυτό μια γυναίκα που έχει κάνει 2 καισαρικές και δεν έχει υποστεί τη γνωστή πλύση εγκεφάλου. Αλλά να λέμε και του στραβού το δίκιο!

Link to comment
Share on other sites

Απλώς; Απλό είναι να γεννήσεις (έστω) ένα λιποβαρές μωρό; Πάρε και τρίτη γνώμη, αν δε σε κάλυψε ο Γιαννίκος, αλλά το να πηγαίνουμε με προθυμία να γεννήσουμε ένα ουσιαστικά πρόωρο μωρό, είναι μια από τις μεγαλύτερες βλακείες του τελευταίου αιώνα. Σου το λέει αυτό μια γυναίκα που έχει κάνει 2 καισαρικές και δεν έχει υποστεί τη γνωστή πλύση εγκεφάλου. Αλλά να λέμε και του στραβού το δίκιο!

 

 

αγγελινα μου συμφωνω, κι εγω εφριξα με αυτο που μου ειπε...γουρλωσα τα ματια.....και εχω και τον αντρα μου "μα εισαι γιατρος? ξερεις περισσοτερα απο τον γιατρο? " ξερεις...τα γνωστα....

 

ο Γιαννίκος με καλύπτει, μου αρεσει...Απλως ηθελα ετσι, να ακουσω και αλλων τις εμπειριες...ΕΙναι μεγαλο βημα στις 32 εβδ να αλλαζεις γιατρο...ΕΙδικα οταν ο δικος σου, ο οποιος σου εχει κανει την λαπαροσκοπηση, σου λεει οτι αν πας φυσιολογικα θα χαθει το μωρο και η μητρα σου.....

Θέλω να σου κάνω, οτι η ανοιξη στις κερασιές...

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, συνήθως δεν εκφράζω άποψη για γιατρούς από σου-πα μου-πες, γιατί ένας ασθενής εύκολα μπορεί να παρερμηνεύσει ή να μεταφέρει λανθασμένα κάτι. Ωστόσο, σύμφωνα πάντα με αυτά που λες, ο γιατρός σου φαίνεται να έχει βασικά πρόβλημα με τον τρόπο του τοκετού κι όχι με τον χρόνο.

 

Εγώ, λοιπόν, στη θέση σου, θα έκανα το εξής: θα έψαχνα για έναν ακόμη γυναικολόγο, την άποψη του οποίου θα μπορούσα να εμπιστευτώ κι αναλόγως θα αποφάσιζα.

 

Πάντως ανήκω κι εγώ στις γυναίκες που δεν πιστεύουν πως η καισαρική, αυτή καθ' εαυτή, βλάπτει το μωρό. Το όποιο "κακό" γίνεται επειδή το μωρό δεν είναι συνήθως έτοιμο να γεννηθεί, όταν γεννάμε με προγραμματισμένη καισαρική. Αν πας τη μέρα που σε έπιασαν οι πόνοι και θα γεννούσες ούτως ή άλλως, προσωπικά, δεν πιστεύω πως οι πιθανότητες να συμβεί κάτι κακό στο μωρό είναι μεγαλύτερες από ό,τι αν γεννηθεί φυσιολογικά.

 

Όσον αφορά τις επιπτώσεις στη μητέρα, αυτό είναι το ερώτημα που σηκώνει πολύ κουβέντα και είναι διαφορετικό από περίπτωση σε περίπτωση, γι' αυτό και επιβάλλεται την απόφαση να την πάρει μόνο ο γιατρός που θα αναλάβει και την ευθύνη του τοκετού.

 

Αν λοιπόν καταλήξεις στην καισαρική, λες στο γιατρό σου όμορφα κι ευγενικά, ότι, γιατρέ μου, θα σας ακούσω, αλλά θα μου επιτρέψετε κι εμένα να έχω λόγο στο πότε θα κανονίσουμε το ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, συνήθως δεν εκφράζω άποψη για γιατρούς από σου-πα μου-πες, γιατί ένας ασθενής εύκολα μπορεί να παρερμηνεύσει ή να μεταφέρει λανθασμένα κάτι. Ωστόσο, σύμφωνα πάντα με αυτά που λες, ο γιατρός σου φαίνεται να έχει βασικά πρόβλημα με τον τρόπο του τοκετού κι όχι με τον χρόνο.

 

Εγώ, λοιπόν, στη θέση σου, θα έκανα το εξής: θα έψαχνα για έναν ακόμη γυναικολόγο, την άποψη του οποίου θα μπορούσα να εμπιστευτώ κι αναλόγως θα αποφάσιζα.

 

Πάντως ανήκω κι εγώ στις γυναίκες που δεν πιστεύουν πως η καισαρική, αυτή καθ' εαυτή, βλάπτει το μωρό. Το όποιο "κακό" γίνεται επειδή το μωρό δεν είναι συνήθως έτοιμο να γεννηθεί, όταν γεννάμε με προγραμματισμένη καισαρική. Αν πας τη μέρα που σε έπιασαν οι πόνοι και θα γεννούσες ούτως ή άλλως, προσωπικά, δεν πιστεύω πως οι πιθανότητες να συμβεί κάτι κακό στο μωρό είναι μεγαλύτερες από ό,τι αν γεννηθεί φυσιολογικά.

 

Όσον αφορά τις επιπτώσεις στη μητέρα, αυτό είναι το ερώτημα που σηκώνει πολύ κουβέντα και είναι διαφορετικό από περίπτωση σε περίπτωση, γι' αυτό και επιβάλλεται την απόφαση να την πάρει μόνο ο γιατρός που θα αναλάβει και την ευθύνη του τοκετού.

 

Αν λοιπόν καταλήξεις στην καισαρική, λες στο γιατρό σου όμορφα κι ευγενικά, ότι, γιατρέ μου, θα σας ακούσω, αλλά θα μου επιτρέψετε κι εμένα να έχω λόγο στο πότε θα κανονίσουμε το ραντεβού.

 

σωστα..τα 3/4 της αγωνιας μου και της δυσαρεσκειας μου αν θελεις, θα φευγαν αν τουλαχιστον η μπεμπα εδινε το εναυσμα και καταληγαμε τελικως σε καισαρικη...να δωσει η ιδια ομως το οκ...οχι να την παρουμε στις 37-38 εβδ....Θα παρω και δευτερη γνωμη, και τριτη και τεταρτη....ευτυχως γνωριζω πολλους γιατρους που αναλαμβανουν τετοιες καταστασεις, Μιχαλοπουλο, Rosas, Δημητριου κλπ.

 

Ο γιατρος μου ειναι ΑΝΕΝΔΟΤΟΣ. οσο δεν φανταζεσαι...Μου ζηταει να του εξηγησω με τεκμηριωση, γιατι θελω να θεσω τη ν ζωη του παιδιου μου σε κινδυνο προκειμενου να παρει μονο 50 γρ επιπλεον...Και στην τελικη, καποιος που γνωριζει μονο αυτο. δηλ. οτι η προγραμματισμενη καισαρικη γινεται παντα στις 37-38 εβδ και οτι το παιδι απλως παιρνει βαρος μετα, οσο κι αν επιμενω εγω ξερεις τι θα μου πει? "ε πηγαινε κουκλιτσα μου λοιπον να γεννησεις με αλλον".....Εχω επιμεινει, εχω εξηγησει, εχω παρακαλεσει, δεν αλλαζει με τιποτα...ΤΟ κακο ειναι οτι αυτος μας εκανε την επεμβαση...τεσπα....θα δουμε..εχω τρεξιμο τωρα, και ειμαι και με την κοιλια στο στομα..

Θέλω να σου κάνω, οτι η ανοιξη στις κερασιές...

Link to comment
Share on other sites

Marisa1978 με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλίτσα! 32 εβδομάδες δεν είναι αργά για να αλλάξεις γιατρό, δεν είναι τελευταία στιγμή.

 

Για τον κύριο Γιαννίκο έχω να σου πω μόνο τα καλύτερα. Γέννησα την κόρη μου πριν από 1 χρόνο και με παρακολουθούσε από την αρχή. Όντως είναι υπέρμχανος του φ.τ. και του vbac, αλλά πάντα λαμβάνει υπόψη του όλες τις παραμέτρους. Σίγουρα δεν βάζει νυστέρι με το ζόρι αν δεν συντρέχει σοβαρός λόγος.

Την ίδια μέρα που γεννούσα εγώ, στο διπλανό δωμάτιο ήταν μια ακόμη κοπέλα που γεννούσε με τον ίδιο και ήταν ήδη 2 μέρες που προσπαθούσαν για vbac και δεν το έβαζαν κάτω. Τελικά κλείνοντας 2ο 24ωρο προσπαθειών και αφού η κοπέλα είχε πλέον κουραστεί προχώρησαν σε κ.τ.

 

Αν θες ζήτα και 3η γνώμη ή πήγαινε πάλι στον Γιαννίκο και συζήτα μαζί του. Μπορεί να είναι λιγομίλητος, αλλά είναι μετρημένος και αυτό που λέει ισχύει. Με είχε καθησυχάσει άπειρες φορές για τις όποιες ανησυχίες είχα και πάντα απαντούσε στο τηλέφωνο όταν κάτι τον ήθελα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...