Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΕΞΗΣ......ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕΤΑΦΟΡΑ 2 ΕΜΒΡΥΩΝ ΓΙΑΤΙ ΤΟ 1 ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΖΩΗΡΟ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΥΤΟ.....ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΑΙΜΑ ΓΙΑ Ε2 ΚΑΙ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΚΑΙ ΕΝΩ Η ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΒΓΗΚΕ ΤΕΛΕΙΑ Η Ε2 ΒΓΗΚΕ ΛΙΓΟ ΧΑΜΗΛΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΩ ΤΑ CYCLACUR,KAI THN ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΝΑ ΠΑΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑ Ε2:confused:ΒΕΒΑΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟ ΡΟΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΛΛΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ:(ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα…Gemini85 συγχαρητήρια για την θετική σου χοριακή να πάνε όλα καλά!!! Vivoula 26 μην στενοχωριέσαι…τα cyclacur θα σε βοηθησουν…

Έκανα εμβρυομεταφορά 5 εμβρύων χθες και την επόμενη Παρασκευή θα κάνω χοριακή…Μου έβαλαν 3 βλαστοκύστες και 2 παραλίγο βλαστοκύστες…Αυτή τη φορά προσπαθώ να είμαι πιο αισιόδοξη γιατί και το ενδομήτριο μου έχει βελτιωθεί μετά την επεμβατική υστεροσκόπηση που έκανα το καλοκαίρι. Στο παρελθόν έχω ταλαιπωρηθεί με ενδομητρίωση, με υπερδιεγέρσεις με αποβολές με αρνητικές απαντήσεις με λεπτό ενδομήτριο οπότε όπως καταλαβαίνετε η ψυχολογία μου δεν είναι και στα ύψη… Το μόνο σίγουρο πάντως είναι ότι αυτή τη φορά δεν θα μπω στην παγίδα να αναζητώ συμπτώματα εγκυμοσύνης γιατί από πείρας πλέον ξέρω ότι δεν υπάρχουν και τα κάνουν όλα τα φάρμακα της εξωσωματικής… Είναι κάποια κοπέλα στην αναμονή για χοριακή αυτό το διάστημα??? Gemini85 πως πάει η εγκυμοσύνη σου???

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εμβρυομεταφορά 5 εμβρύων χθες και την επόμενη Παρασκευή θα κάνω χοριακή…Μου έβαλαν 3 βλαστοκύστες και 2 παραλίγο βλαστοκύστες…

 

ΠΕΝΤΕ??? :shock::shock::shock: Σε ποιο κέντρο έγινε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΕΞΗΣ......ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕΤΑΦΟΡΑ 2 ΕΜΒΡΥΩΝ ΓΙΑΤΙ ΤΟ 1 ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΖΩΗΡΟ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΥΤΟ.....ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΑΙΜΑ ΓΙΑ Ε2 ΚΑΙ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΚΑΙ ΕΝΩ Η ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΒΓΗΚΕ ΤΕΛΕΙΑ Η Ε2 ΒΓΗΚΕ ΛΙΓΟ ΧΑΜΗΛΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΩ ΤΑ CYCLACUR,KAI THN ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΝΑ ΠΑΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑ Ε2:confused:ΒΕΒΑΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟ ΡΟΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΛΛΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ:(ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ?

Μια χαρά τα νέα σου! 2 εμβρυα είναι καλα! Πόσα cyclacur έπαιρνες μέχρι τώρα? Αφου στα διπλασίασε σημαίνει οτι θα κάνουν τη δουλειά τους και τώρα...Σκέψου εγώ ακόμα παίρνω 6/μέρα!!! Απλά μου κάνει εντύπωση που σου είπε να κάνεις πάλι Ε2!!

Όπως και να χει, μην αγχώνεσαι! Να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου και να είσαι ήρεμη!!

 

Κορίτσια καλησπέρα…Gemini85 συγχαρητήρια για την θετική σου χοριακή να πάνε όλα καλά!!! Vivoula 26 μην στενοχωριέσαι…τα cyclacur θα σε βοηθησουν…

Έκανα εμβρυομεταφορά 5 εμβρύων χθες και την επόμενη Παρασκευή θα κάνω χοριακή…Μου έβαλαν 3 βλαστοκύστες και 2 παραλίγο βλαστοκύστες…Αυτή τη φορά προσπαθώ να είμαι πιο αισιόδοξη γιατί και το ενδομήτριο μου έχει βελτιωθεί μετά την επεμβατική υστεροσκόπηση που έκανα το καλοκαίρι. Στο παρελθόν έχω ταλαιπωρηθεί με ενδομητρίωση, με υπερδιεγέρσεις με αποβολές με αρνητικές απαντήσεις με λεπτό ενδομήτριο οπότε όπως καταλαβαίνετε η ψυχολογία μου δεν είναι και στα ύψη… Το μόνο σίγουρο πάντως είναι ότι αυτή τη φορά δεν θα μπω στην παγίδα να αναζητώ συμπτώματα εγκυμοσύνης γιατί από πείρας πλέον ξέρω ότι δεν υπάρχουν και τα κάνουν όλα τα φάρμακα της εξωσωματικής… Είναι κάποια κοπέλα στην αναμονή για χοριακή αυτό το διάστημα??? Gemini85 πως πάει η εγκυμοσύνη σου???

Σ'ευχαριστώ!! Δεν μπορώ να σου απαντήσω σ αυτή την ερώτηση γιατι ακόμα δεν το χω πιστέψει!!:shock::shock::shock: Δεν μπορώ ουτε να συνειδητοποιήσω οτι απευθύνεται σε μένα...Πάντως έιμαι καλα!!

Κι εμένα πολλά μου φαίνονται τα έμβρυα για να πω την αλήθεια....αλλά ο γιατρός σου καποιο λόγο φαντάζομαι θα είχε!!

Ευχομαι αυτή η φορά να έιναι η τυχερή σου...και μην ακούω τίποτα για κακή ψυχολογία!! Θα είσαι ξάπλα και ήρεμη για να περάσουν οι μέρες όσο πιο ανώδυνα γίνεται!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΩΣ ΕΞΗΣ......ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕΤΑΦΟΡΑ 2 ΕΜΒΡΥΩΝ ΓΙΑΤΙ ΤΟ 1 ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΖΩΗΡΟ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΑΥΤΟ.....ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΑΙΜΑ ΓΙΑ Ε2 ΚΑΙ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΚΑΙ ΕΝΩ Η ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΒΓΗΚΕ ΤΕΛΕΙΑ Η Ε2 ΒΓΗΚΕ ΛΙΓΟ ΧΑΜΗΛΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΩ ΤΑ CYCLACUR,KAI THN ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΝΑ ΠΑΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑ Ε2:confused:ΒΕΒΑΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟ ΡΟΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΛΛΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ:(ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ?

Μπραβο κοριτσι μου συγχαρητηρια καλως τα δεχτηκες!! μη σε ανησυχει τιποτα!! το σπορακι θα μεινει ασχετα με τα φαρμακα! ολα καλα θα πανε!! πειρπτωση κοπελας με εξωσωματικη, αδιαθετησε δεν πηγε καν για χοριακη, σταματησε τα φαρμακα, επινε, καπνιζε, χορευε κουραζοταν εκανε οτι μπορεις να φανταστεις και λιγο πριν την επομενη προσπαθεια συνειδητοποιει οτι ηταν εγκυος!! οποτε γινονται και αυτα! τα φαρμακα ειναι υποστηρικτικα ναι μεν αλλα αμα είναι να συμβει θα συμβει!!!!!

chris chris 5?? αφου απαγορευεται ακομα και πανω απο 40 ετων να εισαι μεχρι 4 πρεπει βαση νομου!! εδω εγω χρυσο τον εκανα τον γιατρο να μου βαλει 3 και οχι δυο αλλα ηταν ανενδοτος! λεει οτι αν κατσει μια τριδυμη κυηση ειναι πολυ επικυνδυνο και για τα μωρα και για τη μητερα! τελοσπαντων μη σε αγχωνω!! καλη επιτυχια!! θετικη σκεψη χρειαζεται!!!!!!!! μην ξεκινας με κακη ψυχολογια!! χαιδευε τη κοιλιτσα σου και φαντασου εικονες με μωρα!!! δεν μπορει καποια φορα θα ειναι η τυχερη!! ευχομαι ολοψυχα να ειναι η τελευταια!!!!!!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσακια, καλη εγκυμοσυνη gemini...vivoulla26, καλως δεκτηκες τα εμβρυακια σου.... ατε και συντομα μαι τριψιφια χοριακη...

τα νεα μου. ηρθα πριν απο λιγο απο τον γιατρο, 11 μερα μετρησαμε το ενδομητριο και ητανε 8.3.. πως σας φαινεται? θα ξαναπαω την παρασκευη το βραδυ ξανα...

αυτο που ηθελα να ρωτησω τα κοριτσια ειναι το εξης... για πιο λογο κανετε αναλυση Ε2 στα κατεψυγμενα? εμενα καμια φορα δεν με εβαλε να κανω αυτην την αναλυση? μηπως κανει λαθος? να ανυσυχω?? και ποσο εχει φτασει το ενδομητριο σας, για να ειναι ετοιμο για την εμβρυομεταφορα?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια, καλη εγκυμοσυνη gemini...vivoulla26, καλως δεκτηκες τα εμβρυακια σου.... ατε και συντομα μαι τριψιφια χοριακη...

τα νεα μου. ηρθα πριν απο λιγο απο τον γιατρο, 11 μερα μετρησαμε το ενδομητριο και ητανε 8.3.. πως σας φαινεται? θα ξαναπαω την παρασκευη το βραδυ ξανα...

αυτο που ηθελα να ρωτησω τα κοριτσια ειναι το εξης... για πιο λογο κανετε αναλυση Ε2 στα κατεψυγμενα? εμενα καμια φορα δεν με εβαλε να κανω αυτην την αναλυση? μηπως κανει λαθος? να ανυσυχω?? και ποσο εχει φτασει το ενδομητριο σας, για να ειναι ετοιμο για την εμβρυομεταφορα?

 

ΓΕΙΑ ΣΟΥ DOLINI!NA ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 8,5 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ....ΕΜΕΝΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΦΤΑΣΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 11 ΧΙΛΙΟΣΤΑ.ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ Ε2 ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΣΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ....

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ DOLINI!NA ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ!ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 8,5 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΚΑΙ ΠΑΝΩ....ΕΜΕΝΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΦΤΑΣΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 11 ΧΙΛΙΟΣΤΑ.ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ Ε2 ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΣΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ....

 

μπραβο κοριτσι μου τελεια!!! τι φαρμακα επαιρνες και βγηκε το ενδομητριο σου 11? εγω παιρνω 4 cuclacur,clexane,folicine, και 2 αυτοκολητα πισω στον πωπο....

 

τι επαιρνες εσυ? πηρες και καποια ενεση?

Link to comment
Share on other sites

μπραβο κοριτσι μου τελεια!!! τι φαρμακα επαιρνες και βγηκε το ενδομητριο σου 11? εγω παιρνω 4 cuclacur,clexane,folicine, και 2 αυτοκολητα πισω στον πωπο....

 

τι επαιρνες εσυ? πηρες και καποια ενεση?

ΟΧΙ ΕΠΑΙΡΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ 2 CYCLACUR,META 3,PREZOLON,UTROGESTAN,ΣΑΛΟΣΠΙΡΗ....ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ...

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΕΠΑΙΡΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ 2 CYCLACUR,META 3,PREZOLON,UTROGESTAN,ΣΑΛΟΣΠΙΡΗ....ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΙΓΑ...

 

ωραία!!! ποτε αρχισες το σαλοσπιρ (καταρχαν ειναι ασπιρινη) και ποτε το prezolon?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωραία!!! ποτε αρχισες το σαλοσπιρ (καταρχαν ειναι ασπιρινη) και ποτε το prezolon?

 

ΤΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΠΕΜΠΤΗ..ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ.ΤΑ CYCLACUR ΤΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΟΜΙΖΩ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ:confused:ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το σαλοσπιρ ειναι παιδικη ασπιρινη? και το prezolon κορτιζονη? φανταζομαι και εγω ανα πανε ολα καλα την παρασκευη θα τα αρχισω και εγω, μου ειπε περιπου τρεις μερες πριν την εμβρυομεταφορα....

Link to comment
Share on other sites

το σαλοσπιρ ειναι παιδικη ασπιρινη? και το prezolon κορτιζονη? φανταζομαι και εγω ανα πανε ολα καλα την παρασκευη θα τα αρχισω και εγω, μου ειπε περιπου τρεις μερες πριν την εμβρυομεταφορα....

 

ΑΚΡΙΒΩΣ;)ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΡΙΒΩΣ;)ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ!

 

 

EYXAΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.... ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝΕ ΟΙ ΜΕΡΟΥΛΕΣ....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια, καλη εγκυμοσυνη gemini...vivoulla26, καλως δεκτηκες τα εμβρυακια σου.... ατε και συντομα μαι τριψιφια χοριακη...

τα νεα μου. ηρθα πριν απο λιγο απο τον γιατρο, 11 μερα μετρησαμε το ενδομητριο και ητανε 8.3.. πως σας φαινεται? θα ξαναπαω την παρασκευη το βραδυ ξανα...

αυτο που ηθελα να ρωτησω τα κοριτσια ειναι το εξης... για πιο λογο κανετε αναλυση Ε2 στα κατεψυγμενα? εμενα καμια φορα δεν με εβαλε να κανω αυτην την αναλυση? μηπως κανει λαθος? να ανυσυχω?? και ποσο εχει φτασει το ενδομητριο σας, για να ειναι ετοιμο για την εμβρυομεταφορα?

Σ'ευχαριστώ πολύ!!!

Το ενδομήτριό σου μου φαίνεται μια χαρά. Η Ε2 έχει να κάνει με τα cyclacur γι αυτό και τη μετράνε νομίζω..

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

 

vivoula πως πάει η ξάπλα? Να σου ξαναευχηθώ καλή επιτυχία κιόλας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστώ πολύ!!!

Το ενδομήτριό σου μου φαίνεται μια χαρά. Η Ε2 έχει να κάνει με τα cyclacur γι αυτό και τη μετράνε νομίζω..

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

 

vivoula πως πάει η ξάπλα? Να σου ξαναευχηθώ καλή επιτυχία κιόλας!!!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ:(

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ:(

vivi τι ειναι αυτα που λες!!!!! θα σε μαλωσω!! αν ξεκινας με ασχημη ψυχολογια δεν θα πετυχει!! το αλφα και τωμεγα ειναι να αισθανεσαι ομορφα! δες τωρα τι λες και τι ακουνε τα εμβρυακια σου! χαιδευε τη κοιλιτσα σου μιλα τους!! να ξερουν οτι η μανουλα ειναι εδω και ολα θα πανε καλα μη σε ξανακουσω!!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημέρα,

3η ημέρα μετα την εμβρυομεταφορα και από αύριο λέω να βγω καμια βολτούλα γιατί μεσα στο σπίτι θα τρελαθώ...Όσον αφορά την ποσότητα των εμβρυων που μου τοποθετησαν, συνηθως 4 μου έβαζαν (είμαι 37-38) αλλα στο ξεπάγωμα των 12 αντί να φτάσουν σε βλαστοκύστες ένα 20% όπως αναμένουν φτασανε 5...τι να το έκανα το 1 το κακόμοιρο να το ξαναπαγώναμε ή να το καταστρέφαμε??!!!??? Οπότε τα βάλαμε και τα 5...Δεν έχω το φοβερό ενδομήτριο, έχω και την ενδομητρίωση, είναι και η ηλικία, οπότε σιγά μην πιάσουνε τα περισσότερα...εδώ ούτε ένα δεν κάθεται...Ότι κάτσει καλοδεχούμενο...

Στην κατάψυξη έχω και αλλες 6 βλαστοκύστες. Δίνω τρελή μάχη με τον εαυτό μου να είμαι χαλαρή αλλά επειδή εχω αποφασίσει ότι αν τελειωσουνε τα κατεψυγμένα μου δεν θα ξανακάνω αλλη προσπάθεια η πίεση μεγαλώνει....

Μακάρι να είναι για όλες μας η τελευταία φορά!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημέρα,

3η ημέρα μετα την εμβρυομεταφορα και από αύριο λέω να βγω καμια βολτούλα γιατί μεσα στο σπίτι θα τρελαθώ...Όσον αφορά την ποσότητα των εμβρυων που μου τοποθετησαν, συνηθως 4 μου έβαζαν (είμαι 37-38) αλλα στο ξεπάγωμα των 12 αντί να φτάσουν σε βλαστοκύστες ένα 20% όπως αναμένουν φτασανε 5...τι να το έκανα το 1 το κακόμοιρο να το ξαναπαγώναμε ή να το καταστρέφαμε??!!!??? Οπότε τα βάλαμε και τα 5...Δεν έχω το φοβερό ενδομήτριο, έχω και την ενδομητρίωση, είναι και η ηλικία, οπότε σιγά μην πιάσουνε τα περισσότερα...εδώ ούτε ένα δεν κάθεται...Ότι κάτσει καλοδεχούμενο...

Στην κατάψυξη έχω και αλλες 6 βλαστοκύστες. Δίνω τρελή μάχη με τον εαυτό μου να είμαι χαλαρή αλλά επειδή εχω αποφασίσει ότι αν τελειωσουνε τα κατεψυγμένα μου δεν θα ξανακάνω αλλη προσπάθεια η πίεση μεγαλώνει....

Μακάρι να είναι για όλες μας η τελευταία φορά!!!!

κοριτσακι επειδή βλεπω οτι εχεις ταλαιπωρηθει πολυ! ευχομαι σε λιγες μερες να μας πεις μια τριψηφια και γιατι οχι και τετραψηφια χοριακη!!!!! πολυ πολυ καλη επιτυχια!! πηγαινε καμια βολτουλα κανα σινεμαδακι αλλα ολα χαλαρα εε!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΑΙΣΘΗΜΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ:(

Aααααααα, δε θέλω τέτοια!!! Να σκέφτεσαι θετικά και όλα καλά θα πάνε!! Είπαμε θα έισαι ήρεμη και δε θα σκέφτεσαι τίποτα! Σου επιτρέπω άγχος μονο 1-2 μέρες πριν τη χοριακή που η αγωνία έχει χτυπήσει κόκκινο. Τώρα χαλάρωσε!!!

 

κοριτσια καλημέρα,

3η ημέρα μετα την εμβρυομεταφορα και από αύριο λέω να βγω καμια βολτούλα γιατί μεσα στο σπίτι θα τρελαθώ...Όσον αφορά την ποσότητα των εμβρυων που μου τοποθετησαν, συνηθως 4 μου έβαζαν (είμαι 37-38) αλλα στο ξεπάγωμα των 12 αντί να φτάσουν σε βλαστοκύστες ένα 20% όπως αναμένουν φτασανε 5...τι να το έκανα το 1 το κακόμοιρο να το ξαναπαγώναμε ή να το καταστρέφαμε??!!!??? Οπότε τα βάλαμε και τα 5...Δεν έχω το φοβερό ενδομήτριο, έχω και την ενδομητρίωση, είναι και η ηλικία, οπότε σιγά μην πιάσουνε τα περισσότερα...εδώ ούτε ένα δεν κάθεται...Ότι κάτσει καλοδεχούμενο...

Στην κατάψυξη έχω και αλλες 6 βλαστοκύστες. Δίνω τρελή μάχη με τον εαυτό μου να είμαι χαλαρή αλλά επειδή εχω αποφασίσει ότι αν τελειωσουνε τα κατεψυγμένα μου δεν θα ξανακάνω αλλη προσπάθεια η πίεση μεγαλώνει....

Μακάρι να είναι για όλες μας η τελευταία φορά!!!!

Να κάνεις οτι πιστεύεις εσύ οτι θα σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη!! Και οι μέρες περνάνε!! καλή επιτυχία να έχεις!!!

 

 

Τα δικά μου τώρα!! Χοριακή: 1350. Τη Δευτέρα πάω για υπέρηχο μπας και το δούμε το σπόρι....Τώρα αρχίζω και το πιστεύω.....

Link to comment
Share on other sites

gemini!! πολλα πολλα συγχαρητηρια και παλι!! πας για διδυμακια μου φαινεται!!!!!!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ!ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ!GEMINI TEΛΕΙΑ!ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΠΑΣ!ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ,ΜΑΛΛΟΝ ΤΙΣ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ:lol:

 

gemini!! πολλα πολλα συγχαρητηρια και παλι!! πας για διδυμακια μου φαινεται!!!!!!!!

 

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις ευχές και γενικότερα τη στήριξή σας!! Ευχομαι ολόψυχα και στα δικά σας!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τις ευχές και γενικότερα τη στήριξή σας!! Ευχομαι ολόψυχα και στα δικά σας!!

gemini μακαρι να ειμαστε στη θεση σου τον αλλο μηνα!! το θελω τοσο πολυυυυυυυ!!!!!!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια, χθες οπως σας ειπα ειχα ραντεβου με τον γιατρο μου, για να μετρησουμε το ενδομητριο... και απο 8.3 που ηταν την 11 μερα χθες ηταν μολις 8.6... ο γιατρος μου ειπε να παμε και αυριο την κυριακη το βραδυ να το ξαναμετρησουμε, εντωμεταξυ μου εχει αυξησει και τα cyclacur απο 4 στα 6..

Μου ειπε οτι θελει να φτασει στο 9 το ενδομητριο μου, για να παμε για εμβρυομεταφορα...αλλιως δεν το ρισκαρει να παμε με πιο χαμηλο..((

 

εσεις κοριτσια με τι ενδομητριο κανετε μεταφορα? οντως ειναι λιγο το 8.6?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...