Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εξωσωματική με κατεψυγμένα ωάρια / έμβρυα


Recommended Posts

Κορίτσια επέστρεψα με 3 εμβρυάκια-βλαστοκύστες. Ο γιατρός δε μου έιπε συγκεκριμένα διαιρέσεις αλλά ήταν πολύ καλά λέει. By the way, από τα 6 άνταξαν τα 4 μου είπαν.

Τώρα ξάπλα και αναμονή. Σε 11 μέρες έιπε χοριακή.

Καλή επιτυχία και σε σας!!!

 

newbie, donatela σας ευχαριστώ!!!

 

vivoula εσύ τι νέα απ το γιατρό??

συγχαρητηρια εγκυουλα μου!!!!!! γιατι εισαι εγκυουλα τωρα πια!!!!!!!!!!! με το καλο να μεινουν τα μωρακια σου και να υποδεχτεις 1, 2, η 3 σε 9 μηνες!!!!! λενε ότι οι βλαστοκυστες εχουν μεγαλύτερες πιθανοτητες επιτυχιας!! να σε ρωτησω, τα εκανε βλαστοκυστες αφου βγηκαν απο την καταψυξη?? τωρα ξαπλα πολυ ξαπλα μονο για τουαλετα θα σηκωνεσαι 2-3 μερουλες και μετα χαλαρα θα περιφερεσαι μεσα στο σπιτι και εξω βολτουλες!!! πολυ πολύ καλή επιτυχια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! α και κατι αλλο τι φαρμακα σου εδωσε απο δω και στο εξης??

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

συγχαρητηρια εγκυουλα μου!!!!!! γιατι εισαι εγκυουλα τωρα πια!!!!!!!!!!! με το καλο να μεινουν τα μωρακια σου και να υποδεχτεις 1, 2, η 3 σε 9 μηνες!!!!! λενε ότι οι βλαστοκυστες εχουν μεγαλύτερες πιθανοτητες επιτυχιας!! να σε ρωτησω, τα εκανε βλαστοκυστες αφου βγηκαν απο την καταψυξη?? τωρα ξαπλα πολυ ξαπλα μονο για τουαλετα θα σηκωνεσαι 2-3 μερουλες και μετα χαλαρα θα περιφερεσαι μεσα στο σπιτι και εξω βολτουλες!!! πολυ πολύ καλή επιτυχια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! α και κατι αλλο τι φαρμακα σου εδωσε απο δω και στο εξης??

 

Καλά διάβασα το "εγκυούλα" και λέω"σε μένα αναφέρεται??" Μου φάινεται ολίγον απίστευτο!!! Το ελπίζω όμως και το έυχομαι;)

Λοιπον, τα έμβρυα τα κατάψυξε 3 ημερών και για τη μεταφορά σήμερα τα έβγαλε από την Τρίτη, δηλ άλλες 3 μέρες πες...

Τώρα παίρνω cyclacur, utrogestan, & prezolon.

Ναι ξάπλα είμαι αλλά όλο και βρίσκω δικαιολογίες να σηκώνομαι και να περιφέρομαι :oops: Απλά τα κάνω όλα αργά, και δεν χρησιμοποιώ σκάλες και δε σηκώνω βάρη. Λες να χρειάζεται να έιμαι τελέιως τάβλα???

Εσύ ετοιμάζεσαι για τη μεταφορά?? Πότε έιχες κάνει την εξωσωματική?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια επέστρεψα με 3 εμβρυάκια-βλαστοκύστες. Ο γιατρός δε μου έιπε συγκεκριμένα διαιρέσεις αλλά ήταν πολύ καλά λέει. By the way, από τα 6 άνταξαν τα 4 μου είπαν.

Τώρα ξάπλα και αναμονή. Σε 11 μέρες έιπε χοριακή.

Καλή επιτυχία και σε σας!!!

newbie, donatela σας ευχαριστώ!!!

vivoula εσύ τι νέα απ το γιατρό??

 

Δεν έχουν διαίρεση οι βλαστοκύστες (μου τις έδειξε η εμβρυολόγος σε φωτό). Είναι έμβρυα ένα βήμα πριν την εμφύτευση. :D Το 4ο που περίσσεψε τι το κάνατε;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!ΤΕΛΕΙΑ ΝΕΑ GEMINI 85!ME TO ΚΑΛΟ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΧΟΡΙΑΚΟΥΛΑ!ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ,ΚΑΙ ΜΕ ΒΡΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ 8 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΧΥΝΕΙ Κ ΑΛΛΟ....ΓΙΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΕ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 25 ΤΟΥ ΜΗΝΑ:D:D:DΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΑΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑ Ε2,ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ.ΑΥΤΑ....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν διαίρεση οι βλαστοκύστες (μου τις έδειξε η εμβρυολόγος σε φωτό). Είναι έμβρυα ένα βήμα πριν την εμφύτευση. :D Το 4ο που περίσσεψε τι το κάνατε;

 

Συγκέκριμένα εκεί που ήμουν τάβλα στην κατα τ' άλλα ανετότατη πολυθρονίτσα, ρώτησα πως είναι τα έμβρυα?? Λέει τελεια! Του λέω βλαστοκύστες οπως είχαμε πει?? ναι μου λέει. Δε μου έδειξε τίποτα άλλο. Και μετα είπε η εμβρυολόγος οτι από τα 6 έζησαν τα 4 , και σου τοποθετούμε 3 βλαστοκύστες. Και μετά υπογράψαμε ένα χαρτί οτι δεν υπάρχουν άλλα έμβρυα στην κατάψυξη... Αυτά!

Δε ρώτησα και πολλά η αλήθεια έιναι. Ο γιατρός όμως ήταν πολύ αισιόδοξος. Τώρα για το 4ο έμβρυο κατάλαβα οτι σταμάτησε να διαιρείται...

Εσύ βλαστοκύστες είχες βάλει? Ήσουν ξάπλα για μέρες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ!ΤΕΛΕΙΑ ΝΕΑ GEMINI 85!ME TO ΚΑΛΟ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΧΟΡΙΑΚΟΥΛΑ!ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ,ΚΑΙ ΜΕ ΒΡΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ!ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ 8 ΧΙΛΙΟΣΤΑ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΧΥΝΕΙ Κ ΑΛΛΟ....ΓΙΑ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΕ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 25 ΤΟΥ ΜΗΝΑ:D:D:DΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΑΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑ Ε2,ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ.ΑΥΤΑ....:rolleyes:

 

Άντε ωραία! Κοντεύεις κι εσύ!! Σε ποια μέρα είσαι σήμερα?

Link to comment
Share on other sites

Εσύ βλαστοκύστες είχες βάλει? Ήσουν ξάπλα για μέρες?

 

Όχι, έβαλα έμβρυα 8 κυττάρων. Έχω όμως 2 βλαστοκύστες κάβα. :lol:

 

ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΣΤΙΣ 8:p

 

Καλή αρχή. :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! :)

 

Βλέπω ότι μεγαλώνει πολύ η παρέα. Ωραία :)

 

Καλως ορίσατε στην παρέα μας κορίτσια και καλή επιτυχία στην προσπάθεια σας.

 

Μόμεντ, Ινόπη, Μάγκι, Ζουζού τι κάνετε; Που είστε; Μπήκα σήμερα να δω νέα σας και βλέπω ότι χαθήκατε. Ελπίζω να είστε καλα. Ξεκινήσε καμία σας προσπάθεια; Εγώ μου φαίνεται θα το αναβάλω για μετά τα χριστούγεννα!!!! Δεν βλέπω νωρίτερα έτσι που μας χώνουν να πληρώνουμε τα πάντα! Επιτέλους έφτιαξα τον υπολογιστή μου που ήθελε σέρβις και αφού φτιάξαμε και τις γραμμές είμαι πάλι κοντά σας! Α! Το νεφρό μου πέρασε μάλλον πέσανε οι πέτρες και ησύχασα. Αλλά ακόμα παιδεύομαι με την ουρολοίμοξη!!!! Δεν ξέρω φέτος πολύ αντιβίωση πέφτει μέχρι να καθαρίσει ο οργανισμός μου θα χιονίζει έξω!!!! :) Κορίτσια περιμένω νέα σας. Φιλιά.

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά διάβασα το "εγκυούλα" και λέω"σε μένα αναφέρεται??" Μου φάινεται ολίγον απίστευτο!!! Το ελπίζω όμως και το έυχομαι;)

Λοιπον, τα έμβρυα τα κατάψυξε 3 ημερών και για τη μεταφορά σήμερα τα έβγαλε από την Τρίτη, δηλ άλλες 3 μέρες πες...

Τώρα παίρνω cyclacur, utrogestan, & prezolon.

Ναι ξάπλα είμαι αλλά όλο και βρίσκω δικαιολογίες να σηκώνομαι και να περιφέρομαι :oops: Απλά τα κάνω όλα αργά, και δεν χρησιμοποιώ σκάλες και δε σηκώνω βάρη. Λες να χρειάζεται να έιμαι τελέιως τάβλα???

Εσύ ετοιμάζεσαι για τη μεταφορά?? Πότε έιχες κάνει την εξωσωματική?

γεια σας και απο εμενα!!!!! ναι ναι κουκλα μου πιστεψε το εισαι εγκυος!!!!!! ευχομαι να πεις μια τριψηφια χοριακη σε 10 μερες!!!!!! εγω αυριο ξεκιναω τις ενεσεις καταστολης και θα περιμενω να αδιαθετησω μακαρι να ξερα ποτε!!! αληθεια prezolon τι δοση σου εδωσε και μεχρι ποτε θα το παιρνεις? αλλοι γιατροι δίνουν κορτιζόνη αλλοι οχι! καλο ειναι τις 2 3 πρωτες μερες να εισαι περισσοτερο στο κρεβατι για να γινει η εμφυτευση αλλιως παρακαλω να περιφερεσαι απο καναπε σε καναπε! δουλευεις? αν ναι ποτε θα πας για δουλεια ελπιζω τουλαχιστον την αλλη εβδομαδα! εγω οταν την ξανακανω με το καλο θα παρω δυο εβδομαδες αδεια οχι για να ειμαι κρεβατι αλλα για να απαλλαγω πιο πολυ απο το αγχος της εργασιας! μετα την 4 5 μερα μπορεις να βγαινεις και βολτουλες αλλα χαλαρα εεε??

βιβη μου αντε κοντευει ο καιρος!!!!! με το καλο!!!!!

μαριρεν μου μαλλον εμφανιστηκαμε εμεις και εξαφανιστηκαν οι παλιες κοπέλες!!!

φιλακια πολλααααααα!!!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ήσουν ξάπλα για μέρες?

 

Ξέχασα ν' απαντήσω σ' αυτό! :oops: Το έγραψα κι αλλού όμως. Τις πρώτες δυο μέρες έμεινα σπίτι, όχι απαραίτητα ξαπλωμένη, απλά ήμουν χαλαρή. Πιο πολύ καθόμουν στον υπολογιστή. Την τρίτη μέρα βγήκα κι έγω και πήγα σε παιδικά γενέθλια. Βέβαια ήμουν συνέχεια καθιστή. Την τέταρτη μέρα πήγα σε ταβέρνα και την επομενη κανονικά στη δουλειά. Η δουλειά μου είναι 80 χλμ μακριά και οδηγώ 2μισυ ώρες πάνε-έλα. Ο γιατρός με διαβεβαίωσε ότι δεν επηρρεάζει το αποτέλεσμα της εξωσωματικής η δουλειά ή η μετακίνηση, εφόσον δεν κουράζομαι πολύ. Ακόμα πηγαίνω στη δουλειά και θα συνεχίσω σίγουρα μέχρι να κάνω τον πρώτο υπέρηχο. Μετά βλέπουμε.

 

Στην προηγούμενη εξωσωματική είχα πάρει άδεια μέχρι τη χοριακή, αλλά το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό. Και να σκεφτείς ότι είχα μείνει 2 ολόκληρες βδομάδες σπίτι, τις περισσότερες ώρες ξαπλωμένη.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα!!!!! ναι ναι κουκλα μου πιστεψε το εισαι εγκυος!!!!!! ευχομαι να πεις μια τριψηφια χοριακη σε 10 μερες!!!!!! εγω αυριο ξεκιναω τις ενεσεις καταστολης και θα περιμενω να αδιαθετησω μακαρι να ξερα ποτε!!! αληθεια prezolon τι δοση σου εδωσε και μεχρι ποτε θα το παιρνεις? αλλοι γιατροι δίνουν κορτιζόνη αλλοι οχι! καλο ειναι τις 2 3 πρωτες μερες να εισαι περισσοτερο στο κρεβατι για να γινει η εμφυτευση αλλιως παρακαλω να περιφερεσαι απο καναπε σε καναπε! δουλευεις? αν ναι ποτε θα πας για δουλεια ελπιζω τουλαχιστον την αλλη εβδομαδα! εγω οταν την ξανακανω με το καλο θα παρω δυο εβδομαδες αδεια οχι για να ειμαι κρεβατι αλλα για να απαλλαγω πιο πολυ απο το αγχος της εργασιας! μετα την 4 5 μερα μπορεις να βγαινεις και βολτουλες αλλα χαλαρα εεε??

βιβη μου αντε κοντευει ο καιρος!!!!! με το καλο!!!!!

μαριρεν μου μαλλον εμφανιστηκαμε εμεις και εξαφανιστηκαν οι παλιες κοπέλες!!!

φιλακια πολλααααααα!!!!!

 

Κοιτα στην αρχή μου φαινόταν καλύτερα...τώρα όσο περνάνε οι μέρες νιώθω λίγο κάπως. Αυτό γιατί ναι μεν είμαι ξάπλα αλλά η ψυχολογία κάποιες στιγμές της μέρας έιναι χάλια. Μάλλον μου την έχει βαρέσει το "μέσα" και νευριάζω χωρίς λόγο :o Αλλά θέλω να κάνω οτι καλύτερο μπορώ τουλάχιστον τώρα στην αρχή!Θα δείξει!

Prezolon μου έδωσε πρωι-βράδυ γιατί έχω θετικά αντιπυρηνικά αντισώματα (δείχνουν αυτοάνοσο νόσημα).

Αδεια έχω μέχρι το τεστ. Πήρα όλες τις μέρες γιατί έιμαι ταλάιπωρη εκπαιδευτικός και δουλέυω εκτός νομου και δεν ήθελα να το διακινδυνεύσω!

 

Καλή αρχή και σε σένα!!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα ν' απαντήσω σ' αυτό! :oops: Το έγραψα κι αλλού όμως. Τις πρώτες δυο μέρες έμεινα σπίτι, όχι απαραίτητα ξαπλωμένη, απλά ήμουν χαλαρή. Πιο πολύ καθόμουν στον υπολογιστή. Την τρίτη μέρα βγήκα κι έγω και πήγα σε παιδικά γενέθλια. Βέβαια ήμουν συνέχεια καθιστή. Την τέταρτη μέρα πήγα σε ταβέρνα και την επομενη κανονικά στη δουλειά. Η δουλειά μου είναι 80 χλμ μακριά και οδηγώ 2μισυ ώρες πάνε-έλα. Ο γιατρός με διαβεβαίωσε ότι δεν επηρρεάζει το αποτέλεσμα της εξωσωματικής η δουλειά ή η μετακίνηση, εφόσον δεν κουράζομαι πολύ. Ακόμα πηγαίνω στη δουλειά και θα συνεχίσω σίγουρα μέχρι να κάνω τον πρώτο υπέρηχο. Μετά βλέπουμε.

 

Στην προηγούμενη εξωσωματική είχα πάρει άδεια μέχρι τη χοριακή, αλλά το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό. Και να σκεφτείς ότι είχα μείνει 2 ολόκληρες βδομάδες σπίτι, τις περισσότερες ώρες ξαπλωμένη.

 

Συμφωνώ σε αυτά γιατί σου δημιουργούν καλύτερη ψυχολογία μάλλον. Αλλά δεν ξέρω είναι η πρώτη εξωσωματικη και δεν ξέρω πως θα διαχειριστώ το αρνητικό...Φοβάμαι μη μου ρίξω τα βάρη. Εχω πει θα κάτσω ξάπλα άλλη μια μέρα και μετά θα κάνω καμιά βόλτα σιγά σιγα!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε αυτά γιατί σου δημιουργούν καλύτερη ψυχολογία μάλλον. Αλλά δεν ξέρω είναι η πρώτη εξωσωματικη και δεν ξέρω πως θα διαχειριστώ το αρνητικό...Φοβάμαι μη μου ρίξω τα βάρη. Εχω πει θα κάτσω ξάπλα άλλη μια μέρα και μετά θα κάνω καμιά βόλτα σιγά σιγα!!

 

ειναι καλυτερα να βγεις λιγο εξω να κανεις καμμια βολτα να χαλαρωσεις και να μην σκεφτεσαι αρνητικα.....εγω ειχα κατσει μονο 3 μερες ξαπλα και μετα σηκωθηκα πηγαινα βολτες μαγειρευα....και δοξα το θεο ειχα θετικο αποτελεσμα:D και μενα ηταν η πρωτη μου εξωσωματικη και οταν πλησιαζαν οι μερες καποια στιγμη αγχωθηκα και σκεφτηκα μηπως βγει αρνητικο αλλα ειπα οτι εγινε εγινε τωρα δεν μπορω να αλλαξω τπτ και χαλαρωσα και μαλιστα μια μερα πριν τη χοριακη δεν ειχα πονακια και ξεπρηστηκε το στηθος μου αλλα και παλι ειπα οτι ηταν να γινει εγινε.....γι'αυτο σου λεω σε καταλαβαινω ξερω τι περνας ομως προσπαθησε να εισαι θετικη να σκεφτεσαι αισιοδοξα....ολα θα πανε καλα εγω ειμαι πολυ αισιοδοξη για σενα....σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη:D:D ποτε σε ειπαν να πας για χοριακη?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!ΝΑΙ ΝΤΟΝΑΤΕΛΑ ΜΟΥ ΠΛΗΣΙΑΖΩ.....ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ,ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ...ΑΥΡΙΟ ΠΑΩ ΓΙΑ Ε2 ΚΑΙ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ!ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω κοριτσια την πρώτη φορά εμεινα μια βδομαδα σπιτι, μετα την 4η μερα πηγαινα καμια βολτουλα και τη δευτερη βδομαδα για δουλεια.. το αποτελεσμα ηταν θετικο και μετα πάει... φοβαμαι οτι επαιξε λιγο ρολο το άγχος που ειχα στη δουλεια εκεινη τη δευτερη βδομαδα αναμονης.. τωρα λεω να κατσω δυο βδομαδες οχι απαραιτητα ξαπλα αλλα να ειμαι χαλαρη και ξεκουραστη στο σπιτι μου.. δεν ξερω......!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα ν' απαντήσω σ' αυτό! :oops: Το έγραψα κι αλλού όμως. Τις πρώτες δυο μέρες έμεινα σπίτι, όχι απαραίτητα ξαπλωμένη, απλά ήμουν χαλαρή. Πιο πολύ καθόμουν στον υπολογιστή. Την τρίτη μέρα βγήκα κι έγω και πήγα σε παιδικά γενέθλια. Βέβαια ήμουν συνέχεια καθιστή. Την τέταρτη μέρα πήγα σε ταβέρνα και την επομενη κανονικά στη δουλειά. Η δουλειά μου είναι 80 χλμ μακριά και οδηγώ 2μισυ ώρες πάνε-έλα. Ο γιατρός με διαβεβαίωσε ότι δεν επηρρεάζει το αποτέλεσμα της εξωσωματικής η δουλειά ή η μετακίνηση, εφόσον δεν κουράζομαι πολύ. Ακόμα πηγαίνω στη δουλειά και θα συνεχίσω σίγουρα μέχρι να κάνω τον πρώτο υπέρηχο. Μετά βλέπουμε.

 

Στην προηγούμενη εξωσωματική είχα πάρει άδεια μέχρι τη χοριακή, αλλά το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό. Και να σκεφτείς ότι είχα μείνει 2 ολόκληρες βδομάδες σπίτι, τις περισσότερες ώρες ξαπλωμένη.

καλα βρε κοριτσι μου και 2,5 ωρες μεσα στο αυτοκινητο δεν ειναι κουραση?? εγω το μετρο επαιρνα μονο εκεινη τη δευτερη βδομαδα και πάλι ενιωθα τοσο καταβεβλημενη! και μιλαμε για μιση ώρα πηγαινε ελα τη μερα!! τι να πω δεν ξερω.. πραγματικα δεν ξερω αν επηρεαζει η ξαπλα το αποτελεσμα!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα!

gemini καλη επιτυχία!!!!!!!!!! είναι δύσκολη η αναμονή αλλά και ωραία να ξέρεις ότι μπορεί να μεγαλώνουν μέσα σου!

έχω γράψει σε αλλα τόπικ μιας και δυστηχώς με όλα όσα έχω κάνει έχω εμπειρία από πολλούς διαφορετικούς τρόπους προσπάθειας! τι να γίνει....

τώρα δοκιμάζουμε κάτι ακόμα. Καταψύχουμε το σπέρμα.... συλλέγουμε κάθε τρεις μέρες και το καταψύχουμε μέχρι να εχουμε την κατάλληλη ποσότητα-ποιότητα για την εξωσωματική....'εχει καμιά σας παρόμοια εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα!

gemini καλη επιτυχία!!!!!!!!!! είναι δύσκολη η αναμονή αλλά και ωραία να ξέρεις ότι μπορεί να μεγαλώνουν μέσα σου!

έχω γράψει σε αλλα τόπικ μιας και δυστηχώς με όλα όσα έχω κάνει έχω εμπειρία από πολλούς διαφορετικούς τρόπους προσπάθειας! τι να γίνει....

τώρα δοκιμάζουμε κάτι ακόμα. Καταψύχουμε το σπέρμα.... συλλέγουμε κάθε τρεις μέρες και το καταψύχουμε μέχρι να εχουμε την κατάλληλη ποσότητα-ποιότητα για την εξωσωματική....'εχει καμιά σας παρόμοια εμπειρία?

ολινα γραψε στο φόρουμ αζωοσπερμια.. ειναι μια κοπέλα απο εκει η βασιλικη που εχει αντιστοιχη εμπειρια στη ίδια φάση και μπορει να σε βοηθησει!!!!!

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

ειναι καλυτερα να βγεις λιγο εξω να κανεις καμμια βολτα να χαλαρωσεις και να μην σκεφτεσαι αρνητικα.....εγω ειχα κατσει μονο 3 μερες ξαπλα και μετα σηκωθηκα πηγαινα βολτες μαγειρευα....και δοξα το θεο ειχα θετικο αποτελεσμα:D και μενα ηταν η πρωτη μου εξωσωματικη και οταν πλησιαζαν οι μερες καποια στιγμη αγχωθηκα και σκεφτηκα μηπως βγει αρνητικο αλλα ειπα οτι εγινε εγινε τωρα δεν μπορω να αλλαξω τπτ και χαλαρωσα και μαλιστα μια μερα πριν τη χοριακη δεν ειχα πονακια και ξεπρηστηκε το στηθος μου αλλα και παλι ειπα οτι ηταν να γινει εγινε.....γι'αυτο σου λεω σε καταλαβαινω ξερω τι περνας ομως προσπαθησε να εισαι θετικη να σκεφτεσαι αισιοδοξα....ολα θα πανε καλα εγω ειμαι πολυ αισιοδοξη για σενα....σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη:D:D ποτε σε ειπαν να πας για χοριακη?

 

κορίτσια καλημέρα!

gemini καλη επιτυχία!!!!!!!!!! είναι δύσκολη η αναμονή αλλά και ωραία να ξέρεις ότι μπορεί να μεγαλώνουν μέσα σου!

QUOTE]

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Χοριακή μου είπε 11 μέρες μετα δηλ 27/09. Εχω βάλει 3 βλαστοκύστες. Λες αν κάνω χοριακή στις 10 μερες δε θα δείξει??

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα κάνε ότι σου είπε. υπάρχει περίπτωση να σου δείξει πολύ χαμηλά & να απογοητευτείς άδικα ενώ θα είσαι σίγουρα! κάνε μια μέρα υπομονή-από ότι ξέρω κάθε μέρα είναι σημνατική στην αρχή για να είσαι σίγουρη!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα!

gemini καλη επιτυχία!!!!!!!!!! είναι δύσκολη η αναμονή αλλά και ωραία να ξέρεις ότι μπορεί να μεγαλώνουν μέσα σου!

QUOTE]

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Χοριακή μου είπε 11 μέρες μετα δηλ 27/09. Εχω βάλει 3 βλαστοκύστες. Λες αν κάνω χοριακή στις 10 μερες δε θα δείξει??

 

κι εγω θα σου ελεγα να πας την ημερα που σου ειπαν....κανε λιγο ακομη υπομονη και το ονειρο σου θα βγει αληθινο....αλλωστε εμεινε μια βδομαδα ακομη χαλαρωσε χαιδεψε την κοιλιτσα σου και μιλα στα εμβρυακια σου!!!:D

Link to comment
Share on other sites

καλα βρε κοριτσι μου και 2,5 ωρες μεσα στο αυτοκινητο δεν ειναι κουραση?? εγω το μετρο επαιρνα μονο εκεινη τη δευτερη βδομαδα και πάλι ενιωθα τοσο καταβεβλημενη! και μιλαμε για μιση ώρα πηγαινε ελα τη μερα!! τι να πω δεν ξερω.. πραγματικα δεν ξερω αν επηρεαζει η ξαπλα το αποτελεσμα!!

 

Είναι μεγάλη κούραση, έχεις δίκιο. Σήμερα ειδικά εξαντλήθηκα. Θα πάρω άδεια το συντομότερο. Απλά δεν ήθελα να κάθομαι σπίτι μέχρι να κάνω τη χοριακή, ήταν καλύτερο που απασχολούσα το μυαλό μου με τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Είναι μεγάλη κούραση, έχεις δίκιο. Σήμερα ειδικά εξαντλήθηκα. Θα πάρω άδεια το συντομότερο. Απλά δεν ήθελα να κάθομαι σπίτι μέχρι να κάνω τη χοριακή, ήταν καλύτερο που απασχολούσα το μυαλό μου με τη δουλειά.

παρε αδειουλα και ξεκουρασου!!!! και ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου να εχουμε το πολυποθητο αποτελεσμα!!!!!!!!!!!!!! ναι μεν απασχολεις το μυαλο σου αλλα εγω θα φροντισω εκεινη τη περιοδο να το απασχολώ με κανα σινεμαδακι, κανενα καφε! οχι τη δουλεια!!! :) :) :)

Κρατώ το θαυματάκι μου αγκαλιά, και χάνομαι στα μάτια του τα γαλανά..

Αγία μου Ειρήνη σε ευχαριστώ.. Παναγιά μου, Άγιε Ευφραιμ..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...