Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αγχος για πιθανη εγκυμοσυνη!


victoria.

Recommended Posts

οντως κ ειδικα αν καπνιζεις καλυτερα να μη παιρνεις αντισυλληπτικα

 

αυτο δεν το ειχα ξανακουσει για το καπνισμα και αντισυλληπτικα :? σε μια γνωστη μου της ειχαν δωσει και ας καπνιζε λετε να ειναι σε κανεναν γιατρο χασαπη???? ανησυχησα τωρα θα την παρω τηλ αμεσως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4η μερα μετα την επαφη εκανες πρεντικτορ κ βγηκε θετικο?στο κουτι λεει απο την πρωτη μερα καθυστερησης!δεν ειχε καν εμφυτευτει το κυταρο στη μητρα βρε...απο την 5η 6η μερα κ μετα...παντως παρα πολλες εδω μεσα εκαναν λογο για θετικο πρεντικτορ κ αρνητικη χοριακη

τελος παντων ακομα κ ο υπερηχος για να δειξει κατι πρεπει να εισαι πανω απο 4 εβδ δηλαδη να εχει ηδη καθυστερηση για να τον κανει.εγω ειχα κανει υπερηχο 3 εβδ κ 4 ημερων κ δεν εδειχνε τιποτα.μονο με τη χοριακη ειχε δειξει

 

ναι βγηκε θετικο και μετα απο 9 μηνες γεννηθικε ο μπεμπης μας... γενικα ποτε δεν κανω τεστ μετα απο καθηστεριση μολης με πιανει ανγχος....

Link to comment
Share on other sites

το πρεντικτορ αμα το αφησεις εστω και δευτερολεπτο πανω απο αυτο που λεει βγαινει σχεδον παντα θετικο καλυτερα μια χωριακη σε εναν μικροβιολογο κανει τα ιδια χρηματα και ειναι σιγουρα τα αποτελεσματα

 

κοριτσια μιλαμε γιατο πρεδικτορ το σομον κουτι??? διοτι παντα τα τεστ τα κραταω τουλαχιστος μια ωρα να ειμαι σιγουρη και ατο θετικο ποτε δεν φευγει η ροζ γραμμουλα και στο αρνητικο ποτε δεν εμφανιζεται ξανα...

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο!εννοειται πως δεν θα ξαναγινει χωρις προφηλαξεις!απλα προσπαθω να αποκλεισω καποιες πιθανοτητες!

 

Τον κάψατε τον κακομοίρη τον φίλο της :evil:

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

οσο για τα συμπτωματα στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα προβλημα με το ψυγειο:lol: (μου μυριζε) και πολυ πρυξιμο το στηθος ομως προσεχε αυτα τα ειχα στο δευτερο μηνα... στο μπεμπη δεν ειχα το στηθος επειδη θηλαζα ακομα... ουτε μυρωδιες,,, οσο για τις ναυτιες ειναι αυτο που ειπε καποια κοπελα πιο πανω οσο το σκεφτομουν ειχα εμετους οταν το ξεχνουσα ημουν μια χαρα.(ψυχολογικο)..καλυτερα στο γιατρο καλη μου να εισαι 100% σιγουρη η παρε τουλαχιστον τηλ..αλλα σιγουρα θα θελει εξεταση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο δεν το ειχα ξανακουσει για το καπνισμα και αντισυλληπτικα :? σε μια γνωστη μου της ειχαν δωσει και ας καπνιζε λετε να ειναι σε κανεναν γιατρο χασαπη???? ανησυχησα τωρα θα την παρω τηλ αμεσως

δεν κανει.ψαξε στο γκουκλ αντισυλληπτικα κ καπνισμα.υπαρχει κινδυνος θρομβωσης και καρδιακων προβληματων

 

Τον κάψατε τον κακομοίρη τον φίλο της :evil:

 

κ τι ηθελες να τις πουμε δηλαδη?α μπραβο καλα εκανες κ εκανες σεξ χωρις προφυλακτικο συγχαρητηρια αυτο να κανεις παντα μπραβο μπραβο εμοτικον που χειροκροταει!αυτα θα λες στην κορη σου?καταλαβα!

Link to comment
Share on other sites

δεν κανει.ψαξε στο γκουκλ αντισυλληπτικα κ καπνισμα.υπαρχει κινδυνος θρομβωσης

 

 

 

κ τι ηθελες να τις πουμε δηλαδη?α μπραβο καλα εκανες κ εκανες σεξ χωρις προφυλακτικο συγχαρητηρια αυτο να κανεις παντα μπραβο μπραβο εμοτικον που χειροκροταει!αυτα θα λες στην κορη σου?καταλαβα!

 

Η κόρη μου είπαμε. Παρθένα μέχρι τα 19! :-D

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

κ βασικα τι σχεση εχει αυτο?δηλαδη μετα τα 19 θα της λες να κανει σεξ χωρις προφυλακτικο?θες πολυ ενημερωση αγαπητε μου ...τι παει να πει τον καψαμε τον φιλο της?αντρικη αλλυλεγυη παιζει?προσπαθουμε απλα να προφυλαξουμε ενα κοριτσακι απο ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη κατι το οποιο συνεπαγεται κ εκτρωση κ αρα τη ζωη ενος εμβρυου-ανθρωπου

επισης ποτε δε ξερεις τι κουβαλαει ο καθε ενας.κ δε μιλαμε μονο για τον φιλο της.σημερα μπορει να ειναι ο κωστας αυριο ο γιωργος.18 χρονων ειναι.εχει ακομα μελλον.ουυυυ....μη κοιτας εγω που τον γνωρισα στα 18 κ τον παντρευτικα κιολας:P υπαρχουν κ τετοιες περιπτωσεις οκ αλλα το ΞΕΡΕΙΣ?ΟΧΙ! πως λοιπον σαρκαζεις κ ειρωνευεσαι ενα τετοιο θεμα που της λεμε ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΕΞ ΧΩΡΙς ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ!για πιο λογο?που καναμε λαθος?ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ βασικα τι σχεση εχει αυτο?δηλαδη μετα τα 19 θα της λες να κανει σεξ χωρις προφυλακτικο?θες πολυ ενημερωση αγαπητε μου ...τι παει να πει τον καψαμε τον φιλο της?αντρικη αλλυλεγυη παιζει?προσπαθουμε απλα να προφυλαξουμε ενα κοριτσακι απο ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη κατι το οποιο συνεπαγεται κ εκτρωση κ αρα τη ζωη ενος εμβρυου-ανθρωπου

επισης ποτε δε ξερεις τι κουβαλαει ο καθε ενας.κ δε μιλαμε μονο για τον φιλο της.σημερα μπορει να ειναι ο κωστας αυριο ο γιωργος.18 χρονων ειναι.εχει ακομα μελλον.ουυυυ....μη κοιτας εγω που τον γνωρισα στα 18 κ τον παντρευτικα κιολας:P υπαρχουν κ τετοιες περιπτωσεις οκ αλλα το ΞΕΡΕΙΣ?ΟΧΙ! πως λοιπον σαρκαζεις κ ειρωνευεσαι ενα τετοιο θεμα που της λεμε ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΕΞ ΧΩΡΙς ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ!για πιο λογο?που καναμε λαθος?ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!

 

Είπαμε. Ποστάρω εδώ μέσα αλλά άντρας είμαι.

 

Το παιδί ακούγεται πολύ καλό και υγειές. Προτείνω αντισυληπτικά.

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε. Ποστάρω εδώ μέσα αλλά άντρας είμαι.

 

Το παιδί ακούγεται πολύ καλό και υγειές. Προτείνω αντισυληπτικά.

 

το παιδι ακουγεται καλο κ υγειες:shock::shock: πες που απο που το εβγαλες το συμπερασμα αυτο...θελω απτες αποδειξεις!!!ε βεβαια αντισυλλιπτικα θα προτεινες εσυ..τι αλλο???γιατι να χασει ο αντρας το βολεμα του???να ξεφορτωθει ΚΑΙ αυτη την υποχρεωση!να μη βαζει καν προφυλακτικο!κ προτεινει κ αντισυλληπτικα χαπια!πολυ ευκολα χαπακωνεις τον κοσμο!ξερεις οτι μιλαμε για χαπια κ οχι για καραμελες:rolleyes: αλλα βεβαια χ@στικατε...εσεις θα τα παιρνετε?ισα ισα θα κανετε κ πιο ανετα τη δουλεια σας.αυτο δε θελετε παντα?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το παιδι ακουγεται καλο κ υγειες:shock::shock: πες που απο που το εβγαλες το συμπερασμα αυτο...θελω απτες αποδειξεις!!!ε βεβαια αντισυλλιπτικα θα προτεινες εσυ..τι αλλο???γιατι να χασει ο αντρας το βολεμα του???να ξεφορτωθει ΚΑΙ αυτη την υποχρεωση!να μη βαζει καν προφυλακτικο!κ προτεινει κ αντισυλληπτικα χαπια!πολυ ευκολα χαπακωνεις τον κοσμο!ξερεις οτι μιλαμε για χαπια κ οχι για καραμελες:rolleyes: αλλα βεβαια χ@στικατε...εσεις θα τα παιρνετε?ισα ισα θα κανετε κ πιο ανετα τη δουλεια σας.αυτο δε θελετε παντα?:rolleyes:

 

Είναι στη φύση του ανθρώπου να θέλει να κάνει πιο άνετα τη δουλειά του! :) ΤΑ προφυλακτικά μπορεί να σπάσουν ή μπορεί να μη βρίσκεις στο μεγεθός σου!

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Είναι στη φύση του ανθρώπου να θέλει να κάνει πιο άνετα τη δουλειά του! :) ΤΑ προφυλακτικά μπορεί να σπάσουν ή μπορεί να μη βρίσκεις στο μεγεθός σου!

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

να σαι καλααααααααα φοβαμαι μη ξυπνησω κ τα παιδια απο το γελιο!

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τον κάψατε τον κακομοίρη τον φίλο της :evil:

ε βεβαια για αλλη μια φορα τον αντρα θα υποστηριξεις..χοι την κοπελα που παιζει να ειναι εγκυος!!κορακας κορακου ματι δε βγαζει..

οσο για την κορη στα 19,ολοι οι πατεραδες τα ιδια ξερετε..ο,τι σας αφηνουν να ξερετε δλδ..

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ε βεβαια για αλλη μια φορα τον αντρα θα υποστηριξεις..χοι την κοπελα που παιζει να ειναι εγκυος!!κορακας κορακου ματι δε βγαζει..

οσο για την κορη στα 19,ολοι οι πατεραδες τα ιδια ξερετε..ο,τι σας αφηνουν να ξερετε δλδ..

 

AYTO!

Link to comment
Share on other sites

Είναι στη φύση του ανθρώπου να θέλει να κάνει πιο άνετα τη δουλειά του! :) ΤΑ προφυλακτικά μπορεί να σπάσουν ή μπορεί να μη βρίσκεις στο μεγεθός σου!

σιγα ρε γκουσγκουνη..κατουρα και λιγο!!

το οτι υπαρχουν και τα ΣΜΝ δεν παιζει κανεναν ρολο..μια χαρα υγιεις φαινονται ολοι μεχρι να την παθουν τη ζημια..και για τα 2 φυλα ισχυει αυτο..αλλα το βολεμα βολεμα..οι αρρωστιες γιατρευονται...:rolleyes::rolleyes:

 

 

Link to comment
Share on other sites

σιγα ρε γκουσγκουνη..κατουρα και λιγο!!

το οτι υπαρχουν και τα ΣΜΝ δεν παιζει κανεναν ρολο..μια χαρα υγιεις φαινονται ολοι μεχρι να την παθουν τη ζημια..και για τα 2 φυλα ισχυει αυτο..αλλα το βολεμα βολεμα..οι αρρωστιες γιατρευονται...:rolleyes::rolleyes:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεσε κοριτσακι πηγενε στο γυναικολογο κ αυτοσ θα σου πει τι να κανεισ, με το να σου λενε οτι δεν εισαι εγγυοσ στα σιγουρα γιατι δεν ειχεσ ωοριξια κτλ αυτα ειναι μπαρουφες, τραβα στο γιατρο κ πεσ του το κ θα σου πει να κανεισ χωριακη, αντε καλη τυχη!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ..........ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΣ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΓΑΠΑ ... ΕΛΠΙΖΩ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ .ΕΓΩΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΣΤΑ 19 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ...ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΓΟΝΗΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ...ΕΓΩ ΤΑ 2 ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΕΠΙΑΣΑ ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΑ ΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΚΙΟΛΑ Σ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΕΚΤΟΣ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ........ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΕΣΥ ΝΑ ΑΓΑΠΑΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΩΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΕΧΗΣ ΔΙΟΤΙ ΜΙΑ ΛΑΘΟΣ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑΞΗ ΟΛΟΙ ΣΟΥ ΤΗΝ ΖΩΗ.....................

Link to comment
Share on other sites

koritsia eimai 16 xronon kai eimai egguos den 3erw pws na to pw stous dikous mou tha me voithisete..??

Δεν νομίζω τώρα πλέον να μπορούμε να σε βοηθίσουμε σε κάτι πέρα απο το να σου πούμε να πάρεις όλο σου το θάρρος και να μιλήσεις κατά τη γνώμη μου και στους δύο μαζί. Μη φορτώσεις τη μητέρα σου με ένα μυστικό που δε θα μπορεί ίσως να το διαχειριστεί μόνη της. Οι γονείς είναι δυο και πρέπει και οι δυο απο κοινού να βοηθούν τα παιδιά τους. Προς θεού όμως μην κάνεις κάτι απο μόνη σου χωρίς να λάβεις τη βοήθειά τους. Μαγικοί τρόποι δεν υπάρχουν για να τους το πεις ούτε πλαγίως, ουτε να μη σοκαριστούν και αυτό είναι κάτι που πράπει να το αντιλιφθείς. Μετα το πρώτο τους σοκ είμαι σίγουρη οτι θα σε βοηθίσουν να βρείτε τη καλύτερη λύση βάση των δικών σου θέλω. Εσυ τι θέλεις να κάνεις με αυτό το παιδί;

Link to comment
Share on other sites

koritsia eimai 16 xronon kai eimai egguos den 3erw pws na to pw stous dikous mou tha me voithisete..??

 

1)Αν η ημερομηνία που γράφεις δίπλα στο όνομά σου είναι η ημ.γέννησης,τότε μάλλον είσαι 14,και όχι 16.

2)Προφυλακτικό?????Ξέρεις τι είναι και σε τι χρησιμεύει??

3)Πρέπει να το πεις στους γονείς σου το συντομότερο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...