Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αγχος για πιθανη εγκυμοσυνη!


victoria.

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βρε victoria.!!! μακαρι να πανε όλα καλα...τι να πω.....εμεις το κυνηγαμε κατι μηνες και εσυ με την πρωτη τσουπ...εγω σου λεω να μην αγχονεσαι...και επισης μη κανεις το λαθος που κανουν ολα τα κοριτσια στην ηλικια σου...ΜΗ ΤΡΕΞΕΙΣ ΣΕ ΦΙΛΕΣ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!τι παραπανω απο εσενα μπορει να ξερει ενα κοριτσακι 19 χρονων σαν εσενα..τι συμβουλη μπορει να σου δωσει και τι βοηθεια;;; πες το στους δικους σου...εισαι δεν εισαι σιγουρη ωστε να εχεις ενα στηριγμα!! πιστευω θα σε βοηθησει... όσο για εσενα veronica080896 και εγω δεν το πολυ πιστευω αλλα και ετσι να ειναι....τωρα αν πω να προσεχες θα ειναι λιγο κακιουλα...πες το και εσυ στους δικους και οτι σε φωτησει κανε...

1.png

 

Όταν ο ήλιος θα πάψει να ανατέλλει, ίσως τότε να πάψω να σου λέω σ΄αγαπώ...

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο απ' όλα θα ήταν να το πεις στους γονείς σου .. Είτε ντρέπεσαι , είτε φοβάσαι πάρε δύναμη και θάρρος και να τους το πεις. Μπορείς να τους πεις ότι όλοι κάνουμε λάθη στη ζωή μας κι εσένα αυτό ήταν λάθος σου αλλά έγινε και δε μπορείς να γυρίσεις το χρόνο πίσω και να το αλλάξεις . Να τους πεις ότι τους αγαπάς και όσο και να τους ντρέπεσαι , είναι οι μόνοι που σ' αγαπάνε περισσότερο από κάθε άλλον σε αυτή τη ζωή και ξέρεις ότι θα σε βοηθήσουν όσο μπορούν . Να το πεις και στους δυο .

Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά αλλά ρε κορίτσια προσέχετε!!

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε. Ποστάρω εδώ μέσα αλλά άντρας είμαι.

 

Το παιδί ακούγεται πολύ καλό και υγειές. Προτείνω αντισυληπτικά.

 

Ακουγεται (?!) υγιες?

 

Φιλε rasputin καλο το χιουμορ (το οποιο παραδεχομαι οτι απο αλλα ποστ σου που εχω διαβασει, διαθετεις) αλλά αν μου επιτρεπεις σε τετοια θεματα, τα οποια ενδεχομενως διαβαζουν πολλοι εφηβοι και μπορει να παρουν...ιδεες, πρεπει να δειχνουμε και καποια υπευθυνοτητα.

 

Εχω εργαστει σε κεντρο με εφηβους οι οποιοι ειχαν κολλησει ενα σωρο ασθενειες λογω μη χρησης προφυλακτικου.... ειναι απαραδεκτο σημερα να χανονται νεα παιδια, επειδη δεν πανε μεχρι το περιπτερο. Οπως ειναι απαραδεκτο να μπαινουν νεες κοπελες σε περιπετειες με εγκυμοσυνες για το τιποτα. Τωρα για τις δικαιολογιες για τη χρηση του, ε! Υπαρχουν σε πολλους τυπους και σε...ολα τα μεγεθη. Ετσι, πληροφοριακα το λεω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακουγεται υγιές!!!!! χαχαχαχαχαχααχα πολυ καλό!!!!

Σορυ που γελάω, αλλά ο φίλος μας με βοήθησε πολύ!!! Βλέπετε είμαι Τεχνολόγος -Μικροβιολόγος και βρήκα μια νέα τεχνική και πολύ οικονομική!!! ¨οταν θα μου έρχονται στο εργαστήριο για ανάλυση για HIV και ηπατίτιδες θα τους λέω " τι να σε τρυπάω βρε παιδί μου τώρα ,κάτσε καλύτερα να τα πούμε , να σε ακούσω κι ολας και θα σου πω!!!!"

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα γελάσαμε πρωί πρωί!!!

 

Πέρα απ την πλάκα παιδιά ΕΛΕΟΣ, θέλει προσοχή το θέμα, δεν είναι αστείο, ρωτιστε με κι εμένα που έπρεπε να πω σε ανθρώπους ότι "συγνώμη αλλά είστε θετικός για hiv" και να είναι τόση η άγνοια μερικών που να με ρωτάνε αν περνάει με αντιβίωση.....

ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ!!!


 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εχω σχεση τον τελευταιο ενα χρονο.... Προσφατα αποφασισαμε να κανουμε σεξ χωρις προφυλαξη τις μερες που περιμενα περιοδο... Θεμα νοσηματων δεν τιθεται γιατι ηταν η πρωτη μας φορα.... Δεν εκσπερματισε μεσα, προσεχαμε πολυ... Υπαρχει περιπτωση να εχει παει κατι στραβα;;;; Απαντηστε μου γρηγορα γιατι κοντευω να πεθανω απ το αγχος μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσι μου γλυκό, αφου γνώριζες οτι μετά την ελεύθερη πράξη θα έχεις αυτό το άγχος γιατί μπήκες σε αυτή τη διαδικασία; Σε ευχαριστεί η κατάσταση και το άγχος που βιώνεις (πιθανότατα χωρίς λόγο βέβαια); Δε σε μαλώνω γλυκιά μου αλλά θέλω να σκεφτείς λίγο και η έπόμενη σου φορά να είναι πιο υπεύθυη. Οσο για τα νοσήματα ποτέ δε ξέρεις τι μπορεί να έχει ο άλλος. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

GEIA SAS,ME LENE ATHINA.H9ELA NA KANW MIA ERWTHSH DIOTI EXW POLU ANXOS ME AUTO TO 9EMA.PRIN 3 MERES EKANA ERWTA ME TO AGORI MOU.DEN HTAN H PRWTH MOU SEXOUALIKH EPAFH KAI 3ERW PWS PANTA PREPEI NA XRISIMOPOIOUME PROFULAKTIKO.DUSTUXWS OMWS AUTH TH FORA KANAME MEGALH APERISKEPSIA..DEN TELEIWSE MESA MOU ALLA EGW FOVAMAI MHPWS EXEI SUMBEI KATI...YPARXEI TETOIA PERIPTWSH..?EPISHS 9ELW NA PW PWS PERIMENW MERIODO SE MIA EVDOMADA PERIPOU..EXW POLU ANXOS..EUXARISTW...:confused::roll:

Link to comment
Share on other sites

DUSTUXWS OMWS AUTH TH FORA KANAME MEGALH APERISKEPSIA..DEN TELEIWSE MESA MOU ALLA EGW FOVAMAI MHPWS EXEI SUMBEI KATI...YPARXEI TETOIA PERIPTWSH..?

 

Εξαρτάται τί εννοείς απερισκεψία ακριβώς... Αν και, εφόσον δεν τελείωσε μέσα, είναι σχεδόν απίθανο - όχι όμως αδύνατο.

Link to comment
Share on other sites

GEIA SAS,ME LENE ATHINA.H9ELA NA KANW MIA ERWTHSH DIOTI EXW POLU ANXOS ME AUTO TO 9EMA.PRIN 3 MERES EKANA ERWTA ME TO AGORI MOU.DEN HTAN H PRWTH MOU SEXOUALIKH EPAFH KAI 3ERW PWS PANTA PREPEI NA XRISIMOPOIOUME PROFULAKTIKO.DUSTUXWS OMWS AUTH TH FORA KANAME MEGALH APERISKEPSIA..DEN TELEIWSE MESA MOU ALLA EGW FOVAMAI MHPWS EXEI SUMBEI KATI...YPARXEI TETOIA PERIPTWSH..?EPISHS 9ELW NA PW PWS PERIMENW MERIODO SE MIA EVDOMADA PERIPOU..EXW POLU ANXOS..EUXARISTW...:confused::roll:

 

Θα σου πω την αληθεια...ναι υπαρχει περιπτωση να εγινε και χωρις να το καταλαβει.Ολοι οι αντρες σε καποιες φασεις της ζωης του εχουνε προωρη εκσπερματωση.Μακαρι να μην ειναι η τυχαιρη σας....Καλα θα κανετε να μη παιζετε με τετοια θεματα....Θα ηθελες σε λιγο καιρο να βρεθεις παντρεμενη με παιδι απο το πουθενα?Η να στο κρεβατι χειρουργειου με κινδυνο να μη κανεις ποτε παιδια στο μελλον?Η αληθεια ειναι ωμη....Μακαρι να μην εχετε κατι τετοιο και να το ξανασκεφτεις καλυτερα την επομενη φορα....μια στιγμη φτανει για να αλλαξει μια ζωη.

Link to comment
Share on other sites

GEIA SAS,ME LENE ATHINA.H9ELA NA KANW MIA ERWTHSH DIOTI EXW POLU ANXOS ME AUTO TO 9EMA.PRIN 3 MERES EKANA ERWTA ME TO AGORI MOU.DEN HTAN H PRWTH MOU SEXOUALIKH EPAFH KAI 3ERW PWS PANTA PREPEI NA XRISIMOPOIOUME PROFULAKTIKO.DUSTUXWS OMWS AUTH TH FORA KANAME MEGALH APERISKEPSIA..DEN TELEIWSE MESA MOU ALLA EGW FOVAMAI MHPWS EXEI SUMBEI KATI...YPARXEI TETOIA PERIPTWSH..?EPISHS 9ELW NA PW PWS PERIMENW MERIODO SE MIA EVDOMADA PERIPOU..EXW POLU ANXOS..EUXARISTW...:confused::roll:

Οι περισσότερες πιθανότητες για να μείνεις έγκυος είναι 14 μέρες πριν την περίοδο. Νομίζω λοιπόν πως είναι δύσκολο να έχεις μείνει έγκυος. Αλλά μην πάρεις θάρρος, πάντα προφυλακτικό ;)

?Η να στο κρεβατι χειρουργειου με κινδυνο να μη κανεις ποτε παιδια στο μελλον?

Υπάρχει αυτός ο κίνδυνος? :confused: Νόμιζα πως ίσχυε για πιό παλια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφού στα τυφλά γίνεται. Δε χρησιμοποιεί ο γυναικολόγος υπέρηχο την ώρα της έκτρωσης... Και πέρα απ'αυτό, είναι η διακοπή μιας φυσιολογικής για το γυναικείο σώμα διαδικασίας. Πάντα το παρα φύσιν έχει μεγαλύτερους κινδύνους, ακόμα και στις μέρες μας...

I believe in miracles, they happen every day:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

οι μερες κοριτσια δεν ειναι σταθερες που μπορει να γινει η συλληψη. το γιο μου τον επιασα την 26 μερα του 32 ημερων κυκλου μου!!!!

εαν δε θες να εχεις παρατραγουδα να μηνκανεις τετοιες απερισκεψιες!!!ειναι μια ζωη!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια!!!!! Σας παρακαλω μην απαντατε σε τετοιες βλακειες! Βαριουνται καποιοι κ γραφουν οτι τους κατεβει! Μυαλο οντως πολλες δν εχουν αλλα τι να κανουν γνωριζουν! Ενα τεστ κ συζητηση με τους γονεις δν χρειαζεται να τους τα πουμε εμεις Αντε γιατι τσαντιζομαι!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

γεια σας..έχω μια απορία που με προβληματίζει πάρα πολύ..είμαι 20 χρονών. τις προάλλες ήμουν με τον φίλο μου και νόμιζα ότι μου πήρε την παρθενιά με δάχτυλο. δεν έβγαλα αίμα όμως εκείνη τη μέρα. επίσης ακούμπησε το μόριο του πάνω στο δικό μου μόνο επιφανειακά, χωρίς ποτέ να μπει μέσα μου, παρά τα πολλά υγρά και από τη μεριά μου και από τη δική του μεριά. μετά από κανά 2 μέρες πάλι με δάχτυλο χωρίς να πονέσω και χωρίς τίποτα έβγαλα περισσότερο αίμα, που διήρκησε 2 εικοσιτετράωρα. πονάνε οι θηλές μου ελαφρώς και σήμερα έβγαλα κόκκινες κηλίδες, σημάδια που διάβασα ότι μπορεί να σημαίνουν εγκυμοσύνη..σε 2 με 4 μέρες περιμένω να αδιαθετήσω, αλλά δεν μπορώ να περιμένω για να ρωτήσω..υπάρχει περίπτωση χωρίς να υπάρχει ολοκλήρωση στην σεξουαλική πράξη, και απλά με εξωτερική επαφή και υγρά να μείνω έγκυος;;;ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Αναστασία εάν στο δάχτυλό του υπήρχε σπέρμα τότε ναι γίνεται να μείνεις έγκυος. Αλλά μου φαίνεται απίθανο οπότε ουδέν λόγος...

Να θυμάσαι ότι η αντισύλληση δεν είναι ο μοναδικός λόγος για χρήση προφυλακτικού. Το πιο απλό είναι να έχει ο άλλος κανένα κονδύλωμα (σαν σπυράκι) και έστω με την επαφή, με τα δάχτυλα, με το σάλιο εκεί... να το κολλήσειςςςςς....Ψάξε και διάβασε γι' αυτά μη κάνω ανάλυση εδώ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας..έχω μια απορία που με προβληματίζει πάρα πολύ..είμαι 20 χρονών. τις προάλλες ήμουν με τον φίλο μου και νόμιζα ότι μου πήρε την παρθενιά με δάχτυλο. δεν έβγαλα αίμα όμως εκείνη τη μέρα. επίσης ακούμπησε το μόριο του πάνω στο δικό μου μόνο επιφανειακά, χωρίς ποτέ να μπει μέσα μου, παρά τα πολλά υγρά και από τη μεριά μου και από τη δική του μεριά. μετά από κανά 2 μέρες πάλι με δάχτυλο χωρίς να πονέσω και χωρίς τίποτα έβγαλα περισσότερο αίμα, που διήρκησε 2 εικοσιτετράωρα. πονάνε οι θηλές μου ελαφρώς και σήμερα έβγαλα κόκκινες κηλίδες, σημάδια που διάβασα ότι μπορεί να σημαίνουν εγκυμοσύνη..σε 2 με 4 μέρες περιμένω να αδιαθετήσω, αλλά δεν μπορώ να περιμένω για να ρωτήσω..υπάρχει περίπτωση χωρίς να υπάρχει ολοκλήρωση στην σεξουαλική πράξη, και απλά με εξωτερική επαφή και υγρά να μείνω έγκυος;;;ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

απίθανο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

κοριτσια γεια σας! θελω πραγματικα την βοηθεια σας! λοιπον μεχρι τωρα ο κικλοσ μου ηταν σταθερος! εβλεπα περιοδο καθε 27 μερες! τις 2 τελευταιες φορες που αδιαθετισα αλλαξε και τωρα εχει 2 συνεχομενες φορες που βλεπω καθε 23 μερες! στην αρχη πιστευα οτι ηταν λογω της αλλαγης κλιματοσ και χωρασ επειδη εφυγα για σπουδες αλλα αφου την επομενη φορα παλι αδιαθετισα στις 23 μερες! Πριν λιγες μερες επεστρεψα ελλαδα και ηρθα σε επαφη με τον φιλο μου! Με τον κικλο των 23 μερων ημουν στην 17 μερα οταν ηρθαμε σε επαφη! αλλα φοβαμαι μηπως αλλαξε παλι και εγινε 27 μερες! αν εγινε αυτο τοτε ΗΜΟΥΝ ακριβως στις κρισιμες μου μερες! Λοιπον στην αρχη μπηκε για πολυ λιγο μεσα χωρις προφυλακτικο αλλα στην συνεχεια εβαλε και τελιωσε μεσα στο προφιλακτικο αφοθ τραβηχτικε! Συμφωνα με τις 23 μερε; περιμενω σημερα να μου ερθει περιοδος αλλα ακομα τιποτα! αγχωθικαα πολυ! πεστε μου την γνωμη σας! ευχαριστω! :cry:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας! θελω πραγματικα την βοηθεια σας! λοιπον μεχρι τωρα ο κικλοσ μου ηταν σταθερος! εβλεπα περιοδο καθε 27 μερες! τις 2 τελευταιες φορες που αδιαθετισα αλλαξε και τωρα εχει 2 συνεχομενες φορες που βλεπω καθε 23 μερες! στην αρχη πιστευα οτι ηταν λογω της αλλαγης κλιματοσ και χωρασ επειδη εφυγα για σπουδες αλλα αφου την επομενη φορα παλι αδιαθετισα στις 23 μερες! Πριν λιγες μερες επεστρεψα ελλαδα και ηρθα σε επαφη με τον φιλο μου! Με τον κικλο των 23 μερων ημουν στην 17 μερα οταν ηρθαμε σε επαφη! αλλα φοβαμαι μηπως αλλαξε παλι και εγινε 27 μερες! αν εγινε αυτο τοτε ΗΜΟΥΝ ακριβως στις κρισιμες μου μερες! Λοιπον στην αρχη μπηκε για πολυ λιγο μεσα χωρις προφυλακτικο αλλα στην συνεχεια εβαλε και τελιωσε μεσα στο προφιλακτικο αφοθ τραβηχτικε! Συμφωνα με τις 23 μερε; περιμενω σημερα να μου ερθει περιοδος αλλα ακομα τιποτα! αγχωθικαα πολυ! πεστε μου την γνωμη σας! ευχαριστω! :cry:

 

ηρέμησε.. απίθανο να είσαι έγκυος ...

περίμενε 4 με 5 ημέρες γιατί πάλι μπορεί να έχει αλλάξει ο κύκλος σου ..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...