Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αγχος για πιθανη εγκυμοσυνη!


victoria.

Recommended Posts

αγχωνομαι γιατι αν πραγματι ημουν στις κρισιμες μου μερες δεν υπαρχει περιπτωση εγκυμοσυνης απο τα προσπερματικα υγρα?

 

πολύ σπάνια..

τώρα για να είσαι σίγουρη γιατί δεν παίρνεις ένα τεστ ή γιατί δεν κάνεις μια β-χοριακή???

αυτά θα δείξουν σίγουρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 117
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θα περιμενω μεχρι την τεταρτη και αν οχι θα κανω τεστ! αλλα εχει μια εβδομαδα που το στηθος μου ειναι φουσκωμενο ομως τιποτα ακομα

 

όσο αγχωνεσαι τόσο δεν θα σου έρχετε.. ηρέμησε και θα δεις σε 1-2 μέρες θα σου έρθει..

μπορεί να είναι και απο την αλλαγή του καιρού..

εμένα μου ήρθε με το που άλλαξε ο καιρός 6 μέρες νωρίτερα

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινά σε ευχαριστω πολυ! εχεις δικαιο ,πρεπει να ηρεμησω! θα σε ενημερωσω για οποιαδηποτε νεα :)

 

άντε και να δεις όλα καλά θα πάνε..

ενημερωσέ μας.. φιλάκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Γεια σας!!! Ειμαι η αναστασια 19 χρονων... και θα ηθελα πολυ τις γνωσεις σας.. εχω κα9υστεριση τρεις μερες ... περιττο να πω οτι το αγχος μου εχει φτασει στα ουρανια.. διοτι ο κυκλος μ ειναι παντα στα9ερος.. λετε να αλλαζει??? Δεν ειχαμε κανενα ατυχημα με το αγορι μου.. αλλα πως γινεται να αργει τοσο.. το αγορι μ ειναι πλ υπευθυνο ατομο και το εμπιστευομαι μ λεει να μην αγχονομαι και οτι ολα ειναι καλα.. αλλα δεν 3ερω ρε παιδια.. σημειωση ηταν να μ ερ9ει στις 2 του μηνα και στην 1η του μηνος πηγα για μπανιο και το νερο παγακι.. μηπως μ κοπηκε η περιοδος? Αχ σας παρακαλω απαντηστε μου.. καλες γιορτες και καλη ανασταση σε ολες σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!! Ειμαι η αναστασια 19 χρονων... και θα ηθελα πολυ τις γνωσεις σας.. εχω κα9υστεριση τρεις μερες ... περιττο να πω οτι το αγχος μου εχει φτασει στα ουρανια.. διοτι ο κυκλος μ ειναι παντα στα9ερος.. λετε να αλλαζει??? Δεν ειχαμε κανενα ατυχημα με το αγορι μου.. αλλα πως γινεται να αργει τοσο.. το αγορι μ ειναι πλ υπευθυνο ατομο και το εμπιστευομαι μ λεει να μην αγχονομαι και οτι ολα ειναι καλα.. αλλα δεν 3ερω ρε παιδια.. σημειωση ηταν να μ ερ9ει στις 2 του μηνα και στην 1η του μηνος πηγα για μπανιο και το νερο παγακι.. μηπως μ κοπηκε η περιοδος? Αχ σας παρακαλω απαντηστε μου.. καλες γιορτες και καλη ανασταση σε ολες σας!!!

 

Καλημερα.....εαν οπως δεν συνεβη καποιο "ατυχημα" κατα την διαρκεια του σεξ....τοτε πολυ πιθανον να αλλαξες ο κυκλος σου λογω του "σοκ" που υπεστει απο το πολυ κρυο νερο....ειναι καθαρη αντιδραση του οργανισμου λογω αλλαγης συνθηκων....μην στεναχωριεσαι...χριστος ανεστη και καλο πασχα!!!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

geia sas kai apo emena kai xronia polla!eimai 28 kai edw kai mia evdomada eimai kapws!adiathetw 29 maiou alla exw kapoia sumptwmata pou den mporw na katalavw an einai pithanh egkumosunh h oxi!exw kaoures kai tash gia emeto thelw sunexeia na komamai h na kathomai enw egw pote den hmoun etsi panta koimomoun vrady kai tis upoloipes wres ths hmeras hmoun mesa sthn yperentash!to oti den eimai kala to parathrhse mia filh mou kai me evale sto trypaki na to psaxw mias kai egw pote den koimomoun meshmeri kai anarwtithike ti exw!ektos autou epina 3 kafedes thn hmera kai ekana arketa tsigara shmera me to zori ekana 1 tsigaro kai auto to petaxa mias kai h geysh kai h myrwdia me ekanan na thelw na kanw emeto!to stomaxi mou einai sunexeia kapws alla auto pou me provlhmatizei pio polu einai oti to sthithos mou exei pristei kai me ponaei elafra kai exoun petaxtei kai kapoies fleves pou prwta den tis eixa!mporei kapoia na mou apanthsei ti na kanw?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

geia sas kai apo emena kai xronia polla!eimai 28 kai edw kai mia evdomada eimai kapws!adiathetw 29 maiou alla exw kapoia sumptwmata pou den mporw na katalavw an einai pithanh egkumosunh h oxi!exw kaoures kai tash gia emeto thelw sunexeia na komamai h na kathomai enw egw pote den hmoun etsi panta koimomoun vrady kai tis upoloipes wres ths hmeras hmoun mesa sthn yperentash!to oti den eimai kala to parathrhse mia filh mou kai me evale sto trypaki na to psaxw mias kai egw pote den koimomoun meshmeri kai anarwtithike ti exw!ektos autou epina 3 kafedes thn hmera kai ekana arketa tsigara shmera me to zori ekana 1 tsigaro kai auto to petaxa mias kai h geysh kai h myrwdia me ekanan na thelw na kanw emeto!to stomaxi mou einai sunexeia kapws alla auto pou me provlhmatizei pio polu einai oti to sthithos mou exei pristei kai me ponaei elafra kai exoun petaxtei kai kapoies fleves pou prwta den tis eixa!mporei kapoia na mou apanthsei ti na kanw?

 

 

εχω μπερδευτει λιγο..ειναι να αδιαθετησεις 29 μαιου?τι κυκλο εχεις?

Link to comment
Share on other sites

geia sas kai apo emena kai xronia polla!eimai 28 kai edw kai mia evdomada eimai kapws!adiathetw 29 maiou alla exw kapoia sumptwmata pou den mporw na katalavw an einai pithanh egkumosunh h oxi!exw kaoures kai tash gia emeto thelw sunexeia na komamai h na kathomai enw egw pote den hmoun etsi panta koimomoun vrady kai tis upoloipes wres ths hmeras hmoun mesa sthn yperentash!to oti den eimai kala to parathrhse mia filh mou kai me evale sto trypaki na to psaxw mias kai egw pote den koimomoun meshmeri kai anarwtithike ti exw!ektos autou epina 3 kafedes thn hmera kai ekana arketa tsigara shmera me to zori ekana 1 tsigaro kai auto to petaxa mias kai h geysh kai h myrwdia me ekanan na thelw na kanw emeto!to stomaxi mou einai sunexeia kapws alla auto pou me provlhmatizei pio polu einai oti to sthithos mou exei pristei kai me ponaei elafra kai exoun petaxtei kai kapoies fleves pou prwta den tis eixa!mporei kapoia na mou apanthsei ti na kanw?

 

 

 

 

Καλησπερα....χριστος ανεστη...

Καταρχην δεν καταλαβα καλα...ειναι να διαθετησεις 29 μαιου????? απαντησε μου σε αυτο πρωτακαι θα σου οω τα υπολοιπα....και γραψε μουν εαν ειχες αυτο το διαστημα επαφες για να καταλαβω τι συμβαινει ακριβως....

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

εχω μπερδευτει λιγο..ειναι να αδιαθετησεις 29 μαιου?τι κυκλο εχεις?

 

Και εγω μολις αυτο ρωτησα γιατι μπερδευτηκα....

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εαν ειναι να αδιαθετησεις 29 μαιου και εφοσον εχεις σταθερο κυκλο αυτο σημαινει οτι μεχρι πρωτινος ειχες περιοδο....οποτε τι σε προβληματιζει???? ειχε επαφες και τον προηγουμενο μηνα και φοβασαι μην εισαι εγκυος?????

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 10 months later...

Καλησπερα!! Χρειαζομαι τη βοηθεια σας!! Ειμαι 18 χρονων ο κυκλος μου συνηθως δεν ηταν σταθερος αλλα τους τελευταιους μηνες σταθεροποιηθηκε καθε 20 μερες! Ηρθα σε επαφη με τον συντροφο μου χωρις προφυλαξη 18 μερες μετα την πρωτη ημερα της περιοδου μου εκεινος βεβαια τραβηχτηκε..τωρα εχω 20 ημερες καθυστερησης και πρισμενο στηθος!! Τι να κανω??? Και παλια ειχα ενα μηνα καθυστερηση και γενικα η περιοδος μου κανει διαφορα περιεργα...εχω σημαδια περιοδου αλλα τιποτα ακομα! Πριν λιγες μερες οταν ουρησα εβγαλα λιγο αιμα!! Τι συμβαινει???? Εχω τρελαθει απο το αγχος μου!!!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι ειδικός,έχω την εντύπωση ότι κύκλος κάτω των 21 ημερών είναι ανωορρηκτικός.Επομένως,σε κάθε περίπτωση,χρειάζεσαι συμβουλή γυναικολογου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γειά σας. Είμαι καινούργια στο forum οπότε πιστεύω να γράφω στο σωστό ποστ. Είμαι 17 χρονών, και πρόσφατα ολοκλήρωσα με το αγόρι μου. Το πρόβλημα είναι πως δεν το είχαμε σχεδιάσει και δεν είχαμε προφυλακτικό. Η όλη πράξη διήρκησε σχεδόν 3 λεπτά. Παρόλο που ήμουν αρκετά ενημερωμένη για το θέμα της αντισύλληψης και για το σεξ εκείνη την στιγμή παρασύρθηκα και δεν σκεφτόμουν καθαρά. Δεν πρόλαβε να ολοκληρώσει, αφού συνήλθα και του είπα να σταματήσει. Αυτό συνέβη 8 μερες πριν και από τότε έχω χάσει ειλικρινά τον ύπνο μου. Έχω αγχωθεί πάρα πολύ γιατί ξέρω ότι υπάρχει κίνδυνος εγκυμοσύνης μόνο από τα προσπερματικά υγρά. Έχω ψάξει πολύ για αυτό το θέμα και αλλού διαβάζω ότι γίνεται να μείνεις έγκυος από τα υγρά αυτά μόνο εαν ο άντρας έχει εκσπερματώσει νωρίτερα και δεν έχει ουρήσει. Αλλού διαβάζω ότι οι πιθανότητες να μείνεις έγκυος έτσι είναι πάρα πολλές. Το αγόρι μου μού είπε πως είχε εκσπερματώσει το πρωί, αλλά τι στο καλό;! Δεν θα είχε πάει τουαλέτα για 12 ολόκληρες ώρες;! Αυτό που με καθησυχάζει είναι πως διαβάζω περιπτώσεις γυναικών που είχαν τέτοιο φόβο, αλλά τελικά δεν ήταν έγκυες και πως το αγόρι μου είπε πως έχει δοκιμάσει αυτή την μέθοδο αρκετές φορές, αλλά δεν υπήρξε "ατύχημα" και πως εκείνος δεν βγάζει ποτέ τα υγρά, πράγμα που δεν πιστεύω πως είναι δυνατόν αλλά τέλος πάντων. Ο κύκλος μου δεν είναι καθόλου σταθερός, αλλά τον μάρτιο μου ήρθε περίοδος στις 20, τώρα είναι 22 απρίλη και δεν έχει έρθει ακόμη! Ούτε συμπτώματα περιόδου έχω! Είναι πιθανόν η περίοδός μου να καθυστερεί λόγω άγχους; Ειλικρινά ας με βοηθήσει κάποια, να μου πει αν οι πιθανότητες να είμαι έγκυος είναι υψηλές. Από πότε μπορώ να κάνω το τεστ και να είναι έγκυρο; Πραγματικά έχω πολύ άγχος, έχω πολύ μεγαλύτερα όνειρα από το να γίνω μαμά στα 17 μου! Έχω σκοπό να μιλήσω στη μητέρα μου για να επισκεφθούμε γυναικολόγο, αλλά θα με σκοτώσει αν είμαι έγκυος.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανόν η περίοδός μου να καθυστερεί λόγω άγχους; Ειλικρινά ας με βοηθήσει κάποια, να μου πει αν οι πιθανότητες να είμαι έγκυος είναι υψηλές. Από πότε μπορώ να κάνω το τεστ και να είναι έγκυρο;

Ειναι πιθανο να καθυστερει λογω αγχους.

Ειναι υψηλές και οι πιθανοτητες να εισαι έγκυος.

Μετρα πόσο ηταν ο μεγαλύτερος κύκλος που ειχες και κανε τεστ την επόμενη μερα, κατά προτίμηση αιματολογικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι σχεδόν 20 χρονών και έκανα σεξ με τον φίλο μου χωρίς προφυλακτικό. Το ότι είναι λάθος το ξέρω. Και μάλιστα επαναλαμβανόμενο λάθος. Αφήνοντας το θέμα των νοσημάτων, γνωρίζω πλήρως, φοβάμαι για εγκυμοσύνη. 16η μέρα, σεξ χωρίς προφύλαξη, και ναι, τελείωσε μέσα. Έχω σχετικά σταθερό κύκλο. Μέχρι πρόσφατα 28 ακριβώς. Τις τελευταίες φορές κάνει κάτι κουλά. Χάπι δεν πήρα, τα θεωρώ επικίνδυνα. Και δεν είναι και όλοι οι οργανισμοί ίδιοι. Πόσο πιθανό είναι να είμαι έγκυος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι σχεδόν 20 χρονών και έκανα σεξ με τον φίλο μου χωρίς προφυλακτικό. Το ότι είναι λάθος το ξέρω. Και μάλιστα επαναλαμβανόμενο λάθος. Αφήνοντας το θέμα των νοσημάτων, γνωρίζω πλήρως, φοβάμαι για εγκυμοσύνη. 16η μέρα, σεξ χωρίς προφύλαξη, και ναι, τελείωσε μέσα. Έχω σχετικά σταθερό κύκλο. Μέχρι πρόσφατα 28 ακριβώς. Τις τελευταίες φορές κάνει κάτι κουλά. Χάπι δεν πήρα, τα θεωρώ επικίνδυνα. Και δεν είναι και όλοι οι οργανισμοί ίδιοι. Πόσο πιθανό είναι να είμαι έγκυος;

 

Αρκετα εως πολυ πιθανο.

Αφου γνωριζεις πως λειτουργει το αναπαραγωγικο συστημα του ανθρωπου,γιατι εκανες ελευθερα sex;Μηπως κατα βαθος θελεις να γινεις μανουλα;

Link to comment
Share on other sites

Πίστευα, όπως έχει γίνει κάθε φορά άλλωστε, πως δεν θα τελειώσει μέσα. Ήταν κακή συνεννόηση. Δεν κατάλαβα και ότι τελείωσε... Γενικώς ήταν θεωρητικά "ατύχημα". Θεωρώ πως είμαι πολύ νέα για κάτι τέτοιο. Και εκείνος επίσης είναι πολύ νέος. Πόσες μέρες μετά πρέπει να κάνω τεστ για να μην βγει λάθος;;

Link to comment
Share on other sites

Θεώρησες επικίνδυνο να πάρεις το χάπι και θεωρείς ακίνδυνο να κολήσεις κάποιο νόσημα ή να μπεις στην διαδικασία μιας ανεπιθύμητης εγκυμοσύνης?Τι να πω..

Και για να απαντήσω στην ερώτησή σου,ναι είναι πάρα μα πάρα πολύ πιθανό να είσαι έγκυος.

Καλό κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...