Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts

Όσον αφορά τον Ναρλή, αύριο περιμένω με κούριερ τις δικές μου μπομπό και θα σας πω. Από τιμή αν και ανα τεμάχιο ήταν φθηνότερες μαζί με τα μεταφορικά το κόστος ήρθε περίπου το ίδιο με το να τις παρήγγελνα από ενα κατάστημα εδώ. Με μεταφορική βέβαια θα ήταν φθηνότερα αλλά έχω γυαλικά μέσα και φοβόμουν μήπως σπάσουν γιατί θα ερχόταν μέσω 2 μεταφορικών.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια ετοιμάζω και γω τη δικιά μας βάπτιση και θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρετε κανένα εργαστήριο χρυσοχοϊας να πάρει ο νονός τον σταυρό σε τιμή χονδρικής? Ή έστω κάποιο κατάστημα με οικονομικές τιμές?

Δεν ξέρω αν ήδη υπάρχει κάτι αλλά λόγω χρόνου δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλα τα θέματα.

 

Ευχαριστώ!!

nNJMp3.png

14rjp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα!εμεις σε δυο μηνες βαπτιζουμε τις μικρες μας διδυμες αδελφες!!!4 στο συνολο παρακαλω!!! λογο επαγγελματικης εμπειριας(διακοσμητρια) τα εχω αναλαβει ολα εγω!!!απο εδω μου εφταξαν και το κειμενακι της βαπτισης και τις ευχαριστω πολυ!λοιπον ηθελα να πω οτι η βαπτιση θα εχει θεμα το καρουσελ και βρηκα στο adorex πολυ ωραια και σχετικα σε καλες τιμες!νομιζω οτι αξιζει τον κοπο.

οποια κοπελα ενδιαφερεται για στολισμο βαπτισης η γαμου στην κρητη μπορω να το αναλάβω με προσιτες τιμες και ακόμα και κατασκευή μπομπονιέρας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μήπως ξέρει καμία που μπορώ να βρω καλαμάκια για μπαλόνια;

Επίσης έχετε καμιά ιδέα που μπορώ να τα βάλω μέχρι να τα δώσω στα παιδάκια;

Θα μπορούσες να τα βάλεις σε φελιζόλ το οποίο θα έχεις στολίσει,σε καφασάκια ή μπορείς να πάρεις απο jumbo χρωματιστά τσίγκινα κουβαδάκια κ να τα βάλεις εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να τα βάλεις σε φελιζόλ το οποίο θα έχεις στολίσει,σε καφασάκια ή μπορείς να πάρεις απο jumbo χρωματιστά τσίγκινα κουβαδάκια κ να τα βάλεις εκεί.

Και φελιζόλ από πού θα βρω;

Link to comment
Share on other sites

Και φελιζόλ από πού θα βρω;

 

κανονικα πουλανε στα μαγαζια με μονωτικα υλικα(υαλοτουβλα, κεραμιδια κτλ) αλλα αν θελεις λιγο, μπορεις να ζητησεις κανενα κομματι απο καμια οικοδομη, αν δεις καμια στο δρομο σου. δεν ειναι τιποτα σπουδαιο γι'αυτους.

a0emy25qixu8hjtz.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγα σε μπαλονάδικο της γειτονιάς μου να πάρω καλαμάκια και το έτοιμο μπαλόνι με καλαμάκι το έχει 0,50ε.! Και θα φέρει στην εκκλησία και στάντ στολισμένο στα χρώματα της βάπτισης. Οπότε τα πήρα έτοιμα και τελείωσε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μήπως ξέρετε κανένα εργαστήριο χρυσοχοϊας να πάρει ο νονός τον σταυρό σε τιμή χονδρικής? Ή έστω κάποιο κατάστημα με οικονομικές τιμές?

bebinos δες εδω...http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=23277

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kalamaraki θελω να παραγγειλω κια εγω μπομπο απο τον Ναρλη. Ειπαμε αν τον επισκεφτουμε μιας και ο συζυξ ειναι απο εκει.....αλλα δεν ξερω αν θα προλαβω....

 

 

Τι ειδους περιπου μπομπο πηρες?? Σμαλτο? Φιλντισι? Γυαλι?? Γιατι ειδα κατι μπομπο του Παριση...και δεν ξερω αν ειναι ακριβουτσικες...δεν γραφει τιμες σε ολα του Παριση αλλα σε πολυ λιγα δειγματα...σε 5-6 νομιζω!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλά εσείς που τα ξέρετε όλα μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε με κάτι???

έχω βρει τις παρακάτω μπομπονιέρες αλλά θεωρώ πως η τιμή τους είναι ακριβή 2.00 ευρώ με το ΦΠΑ. Μήπως τις έχετε δει σε κάποιο από τους καταλόγους της χονδρικής (narli, parissi, adorex έχω κοιτάξει ήδη) ή μήπως σε κάποιο κατάστημα???

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

 

pd-10590376.html

 

http://www.invitations.webtype.gr/shop/pd-10590376.html

 

pd-909986421.html

http://www.invitations.webtype.gr/shop/pd-909986421.html

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλά εσείς που τα ξέρετε όλα μήπως θα μπορούσατε να με βοηθήσετε με κάτι???

έχω βρει τις παρακάτω μπομπονιέρες αλλά θεωρώ πως η τιμή τους είναι ακριβή 2.00 ευρώ με το ΦΠΑ. Μήπως τις έχετε δει σε κάποιο από τους καταλόγους της χονδρικής (narli, parissi, adorex έχω κοιτάξει ήδη) ή μήπως σε κάποιο κατάστημα???

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

 

pd-10590376.html

 

http://www.invitations.webtype.gr/shop/pd-10590376.html

 

pd-909986421.html

http://www.invitations.webtype.gr/shop/pd-909986421.html

 

 

Σου απάντησα σε αλλο τοπικ

 

Ναι το βρήκα όμως στο Ηράκλειο.

 

Υπάρχουν μάλλον 2 εταιρείες. Η μια το βγάζει σε ροζ - σιελ και το έχω βρει με 2,50?

 

Η άλλη το βγάζει σε πορτοκαλί, κόκκινο, πράσινο, κίτρινο και μωβ. Σε ένα κατάστημα (balloon planet νομίζω είναι αλυσίδα) το βρήκα 1,50 τελειωμένο και 1,20 να το φτιάξεις εσύ. Σε ένα άλλο τοπικό κατάστημα το βρήκα για να το φτιάξω εγώ με 0,90. Αν δεν βγάλεις άκρη ή δεν βρεις πιο οικονομικά μπορώ να τα αγοράσω να σου τα στείλω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου απάντησα σε αλλο τοπικ

 

Ναι το βρήκα όμως στο Ηράκλειο.

 

Υπάρχουν μάλλον 2 εταιρείες. Η μια το βγάζει σε ροζ - σιελ και το έχω βρει με 2,50?

 

Η άλλη το βγάζει σε πορτοκαλί, κόκκινο, πράσινο, κίτρινο και μωβ. Σε ένα κατάστημα (balloon planet νομίζω είναι αλυσίδα) το βρήκα 1,50 τελειωμένο και 1,20 να το φτιάξεις εσύ. Σε ένα άλλο τοπικό κατάστημα το βρήκα για να το φτιάξω εγώ με 0,90. Αν δεν βγάλεις άκρη ή δεν βρεις πιο οικονομικά μπορώ να τα αγοράσω να σου τα στείλω.

 

Πρώτον, σε ευχαριστώ πάαααρα πολύ και δεύτερον με σκλαβώνεις με αυτό που γράφεις ότι μπορείς να μου τα στείλεις εσύ!!!! :D

 

Το καλό είναι πως έχω αρκετούς γνωστούς στο Ηράκλειο και αν δεν μπορέσω να βρω κάτι αντίστοιχο σε αυτή την τιμή όλο και κάποιον θα "αγκαρέψω"! Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου στείλεις τη διεύθυνση για το μαγαζί που τα βρήκες 0,90 ???

 

Και πάλι σε ευχαριστώ πάααααρα πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησα σε αλλο τοπικ

 

Ναι το βρήκα όμως στο Ηράκλειο.

 

Υπάρχουν μάλλον 2 εταιρείες. Η μια το βγάζει σε ροζ - σιελ και το έχω βρει με 2,50?

 

Η άλλη το βγάζει σε πορτοκαλί, κόκκινο, πράσινο, κίτρινο και μωβ. Σε ένα κατάστημα (balloon planet νομίζω είναι αλυσίδα) το βρήκα 1,50 τελειωμένο και 1,20 να το φτιάξεις εσύ. Σε ένα άλλο τοπικό κατάστημα το βρήκα για να το φτιάξω εγώ με 0,90. Αν δεν βγάλεις άκρη ή δεν βρεις πιο οικονομικά μπορώ να τα αγοράσω να σου τα στείλω.

Αχ αν μπορεισ μου λεσ σε παρακαλώ και εμένα που το βρήκεσ με 0.90 και εγω Ηράκλειο μένω!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς ψωνίσαμε τελικά από το ΑΦΗΤΕΧΝΟ στην Καλλιθέα.Επειδή απόφασίσαμε για πολύ κλειστή βάπτιση, πήγαμε εκεί γιατί είχε πολύ ιδιαίτερα μαρτυρικά (το είχα δει στο αντίστοιχο τόπικ στο parents). Είπαμε αφού είμαστε λίγοι να κάνουμε κάτι ξεχωριστό που θα μείνει.Τελικά είχε και πολύ πρωτότυπες μπομπονιέρες και τα πήραμε όλα από εκεί (μπομπονιέρες μοιράσαμε αρκετές). Τα μαρτυρικά ήταν δερμάτινα βραχιολάκια, ευτυχώς που είχα κάνει λίγα παραπάνω και όχι ακριβώς όσοι ήταν οι παριστάμενοι γιατί έγιναν ανάρπαστα. Πάντως τώρα που τελειώσαμε πρέπει με λύπη να πω ότι σε ελάχιστα μαγαζιά ήταν καλή η εξυπηρέτηση.Μιλάμε για είδη που πωλούνται με κέρδος τουλάχιστον 100% και σε αντιμετωπίζουν λές και σου κάνουν χάρη.

nCE2p3.png

 

Όποιος προτιμά την ασφάλεια έναντι της ελευθερίας δεν του αξίζει να έχει τίποτα από τα δύο

Link to comment
Share on other sites

Εμείς ψωνίσαμε τελικά από το ΑΦΗΤΕΧΝΟ στην Καλλιθέα.Επειδή απόφασίσαμε για πολύ κλειστή βάπτιση, πήγαμε εκεί γιατί είχε πολύ ιδιαίτερα μαρτυρικά (το είχα δει στο αντίστοιχο τόπικ στο parents). Είπαμε αφού είμαστε λίγοι να κάνουμε κάτι ξεχωριστό που θα μείνει.Τελικά είχε και πολύ πρωτότυπες μπομπονιέρες και τα πήραμε όλα από εκεί (μπομπονιέρες μοιράσαμε αρκετές). Τα μαρτυρικά ήταν δερμάτινα βραχιολάκια, ευτυχώς που είχα κάνει λίγα παραπάνω και όχι ακριβώς όσοι ήταν οι παριστάμενοι γιατί έγιναν ανάρπαστα. Πάντως τώρα που τελειώσαμε πρέπει με λύπη να πω ότι σε ελάχιστα μαγαζιά ήταν καλή η εξυπηρέτηση.Μιλάμε για είδη που πωλούνται με κέρδος τουλάχιστον 100% και σε αντιμετωπίζουν λές και σου κάνουν χάρη.

Να σου ζήσει το μωράκι σου. Το ΑΦΗΤΕΧΝΟ δεν το έχω ακούσει. Καλά που μας το είπες γιατί βαφτίζει η φίλη μου το μωράκι της. Θα το επισκευτούμε. Συμφωνώ για αυτό που λες σχετικά με την εξυπηρέτηση στα μαγαζιά. Εμείς πήγαμε προχτές σε ένα μαγαζί με βαφτιστικά, που έχει χιλιοαναφερθεί στο forum, στο Αιγάλεω. Στην αρχή της είπαμε ότι θέλουμε να τις φτιάξουμε μόνες μας και να ρίξουμε μια ματιά. Ενώ κοιτάζαμε τις βιτρίνες με τα είδη για μπομπο μας ρώτησε η υπάλληλος αν θα παραγγέλναμε κι όταν της είπαμε "όχι σήμερα" έκλεισε τα φώτα στις βιτρίνες. Απαράδεκτο. Τι να πω και με τέτοια κρίση θα έπρεπε να είναι προσεκτικότεροι.

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει το μωράκι σου. Το ΑΦΗΤΕΧΝΟ δεν το έχω ακούσει. Καλά που μας το είπες γιατί βαφτίζει η φίλη μου το μωράκι της. Θα το επισκευτούμε. Συμφωνώ για αυτό που λες σχετικά με την εξυπηρέτηση στα μαγαζιά. Εμείς πήγαμε προχτές σε ένα μαγαζί με βαφτιστικά, που έχει χιλιοαναφερθεί στο forum, στο Αιγάλεω. Στην αρχή της είπαμε ότι θέλουμε να τις φτιάξουμε μόνες μας και να ρίξουμε μια ματιά. Ενώ κοιτάζαμε τις βιτρίνες με τα είδη για μπομπο μας ρώτησε η υπάλληλος αν θα παραγγέλναμε κι όταν της είπαμε "όχι σήμερα" έκλεισε τα φώτα στις βιτρίνες. Απαράδεκτο. Τι να πω και με τέτοια κρίση θα έπρεπε να είναι προσεκτικότεροι.

 

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.Συνήθως δεν προτείνω πράγματα, γιατί τα γούστα διαφέρουν, αλλά νομίζω αν βολεύει η περιοχή αξιζει να πάτε.Έχει νορμάλ τιμές, δηλ. με το χρήματα που μου ζήταγαν αλλού για απλό χρωματιστό χάρτινο κουτάκι πήρα μεταξωτό πουγκί με μεταλλικό χρωματιστό διακοσμητικό και οι ιδιοκτήτες είναι ευγενέστατοι.Να δεις τι είχα πάθει σε ένα πολύ γνωστό μαγαζί στο Περιστέρι.Η ιδιοκτήτρια μας αντιμετώπισε λες και είχαμε πάει για επαιτεία!

nCE2p3.png

 

Όποιος προτιμά την ασφάλεια έναντι της ελευθερίας δεν του αξίζει να έχει τίποτα από τα δύο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.Συνήθως δεν προτείνω πράγματα, γιατί τα γούστα διαφέρουν, αλλά νομίζω αν βολεύει η περιοχή αξιζει να πάτε.Έχει νορμάλ τιμές, δηλ. με το χρήματα που μου ζήταγαν αλλού για απλό χρωματιστό χάρτινο κουτάκι πήρα μεταξωτό πουγκί με μεταλλικό χρωματιστό διακοσμητικό και οι ιδιοκτήτες είναι ευγενέστατοι.Να δεις τι είχα πάθει σε ένα πολύ γνωστό μαγαζί στο Περιστέρι.Η ιδιοκτήτρια μας αντιμετώπισε λες και είχαμε πάει για επαιτεία!

 

Λες να είναι το ίδιο μαγαζί?????

Link to comment
Share on other sites

Ο νονός της μπέμπας μου αγόρασε όλα τα της βάπτισης από ένα νέο κατάστημα στη γειτονιά μας και έμεινε κατενθουσιασμένος (και με τιμές και με την εξυπηρέτηση από τα 2 κορίτσια που είναι ιδιοκτήτριες). Μένουμε Δυτική Αττική (Καματερό) και το συστήνω σε γονείς και νονούς. Εγώ, έκλεισα από εκεί τις μπομπονιέρες (τις οποίες και μου τις άφησε 20 λεπτά φθηνότερα, από ότι την είχα βρει στην Νέα Ιωνία (ακριβώς την ίδια μπομπονιέρα!) Το κατάστημα βρίσκεται στη Λεωφόρο Γούναρη και έχει και ιστοσελίδα:http://www.preciousmoments.gr

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σας, ψάχνω για την κουμπάρα μου για να φτιάξουμε τις μπομπονιέρες, μπαίνω στο narlis αλλά δεν έχει τιμές, πρέπει να στείλω εμαιλ που να ρωτάω για κάθε κωδικό ή το βλέπω κάπου αλλού, please help. Διάβασα πολύ καλά λόγια εδώ στο φόρουμ και λέμε να το δοκιμάσουμε στέλνει και σε όλη την Ελλάδα απ' ότι είδα.

dBPlp3.png MDOFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια,περασα απο το καταστημα ef amore ή eflam

και ενω μου έλεγαν τιμές οταν μου έδειχνα τα ρουχαλάκια στο τέλος οταν τους ζήτησα να τα μου τα γράψουν σ ενα χαρτι, μου είπαν οτι αυτες οι τιμές που μου ειχαν αναφέρει ειναι χωρις ΦΠΑ γιατι ειναι καταστημα χονδρικής και οτι πρεπει να προσθέσω το φπα, μου φάνηκε ύποπτο γιατι δεν εχει αναφερθεί ποτε κατι τετοιο στο forum.επίσης τα παπουτσια που ειναι ετοιμα μου είπαν 70 ευρω + φπα, ενω το κουτι εγραφε επανω 78 λανική και σε αλλο καταστημα τα ειχα βρει παλι 78 ευρω. Επισης στο site τους εχει το φορεμα 120 ευρω (δεν αναφέρει τιποτα για φπα) και στο καταστημα για το ιδιο μου ειπε 190 +φπα. Οσες μανουλες εχετε ψωνισει απο εκει, σας ελεγαν τις τιμες χωρις το φπα ή με κοροιδεψαν?

Link to comment
Share on other sites

Επισης σχετικα με το παραπανω καταστημα ειχαν αφιερωθεί πρόσφατα 1-2 σελιδες "διαμαχης" μεταξύ των μελών του forum, αλλα δεν μπορώ να βρω σε ποιά ενότητα και σε ποιά σελίδα είναι. Εαν θυμαται καμια μανούλα ας με ενημερώσει να τα ξαναδιαβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...