Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts

Επειδή τον ήξερα το φωτογράφο, τον ρώτησα αν θα είναι όπως την προηγούμενη φορά, και με ρώτησε εκείνος πόσο μου είχε ζητήσει πριν από δύο χρόνια. Κατάλαβα όμως μετά ότι δεν έχουν πολλές δουλειές, και αναρωτιέμαι αν θα μου τις έβγαζε φθηνότερα. Βέβαια τώρα τελείωσε, ντρέπομαι να πω κάτι άλλο....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αν ρωτησεις και καποιον αλλον;;; η ειναι φιλος σου και δε θες να δημιουργησεις θεμα;;;

 

Φίλος δεν είναι, αλλά είναι δίπλα στο φροντιστήριο στο οποίο δουλεύω και τον χαιρετάω συχνά... Ίσως βάλω άλλον να πάρει τηλ. να δω τι τιμή θα του πει!

Link to comment
Share on other sites

Φίλος δεν είναι, αλλά είναι δίπλα στο φροντιστήριο στο οποίο δουλεύω και τον χαιρετάω συχνά... Ίσως βάλω άλλον να πάρει τηλ. να δω τι τιμή θα του πει!

 

 

Νομίζω είναι καλή η τιμή....................

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Θα τα αποφύγω λοιπόν.

Πάντως τις μπομπονιέρες και του γάμου και της βάπτισης του μεγάλου μου από την Ρόμβης τις πήρα. Και τώρα για τους μεγάλους από κει θα τις πάρω (αν καταφέρω και πάω). Αλλά για τα παιδάκια χρεώνουν ένα χωνάκι χάρτινο 2ευρώ! Σιγά ένα χαρτάκι είναι τυλιγμένο. Γιατί να μην το φτιάξω μόνη μου; Κι αυτό είχα σκοπό να κάνω. Αλλά πήγα τζάμπο είδα αυτά με μισό ευρώ και τα πήρα. Μην "πέφτετε" επάνω μου. Ζούμε σε χαλεπούς καιρούς. Το δώρο του Πάσχα ήδη θα έρθει μειωμένο. Έχω και 3 παιδάκια.

 

Καλησπέρα,

ειπα πως δεν σε κρινω σε καμια περιπτωση:oops:και εννοειται πως ειναι δυσκολοι καιροι και ολοι προσπαθουν να μειωσουν ενα τεραστιο συνολικο κοστος βαπτισης;)

σημερα εκανα μια βολτα στα μαγαζακια που εχω αναφερει γιατι με καλυπτουν σε αυτα που ψαχνω και λογω χρονου ξερω καλυτερα τις περιοχες οποτε τελειωνω πιο γρηγορα...οποια ξερει αντιστοιχα μπορει να τα αναφερει εννοειται...

να σου βγαλω ενα κοστος χοντρικα μπορει να βγαινει λιγοτερο-περισσοτερο:

χωνακια χαρτινα τα 25=2,00

καραμελιτσες διαφορες γευσεις(γαλακτος-φρουτων κλπ) 7,20 (προτεινω Αθηνας-Ευριπιδου γωνιακο πολυ καλα προϊοντα και τιμες και εχει και κουφετα Χατζηγιαννακη)

κορδελα για να τυλιξεις πανω στο χωνακι ή να δεσεις απο πανω και στο τελειωμα να δεσεις καραμελιτσες ισως ή απλα φιογκακι να πω 5,00 εξαρταται απο το ειδος(κερινη,οργαντινα,σατεν)

δηλαδη αν το βαλουμε για 100 παιδακια κοστος 28,00 ευρω, το ατομο 0,28 λεπτα....

οταν λεω χωνακια εννοω:

1237814229-b-SEL%20%2017%20%20A.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα και από μενα!!!

Μπαινω καιρο στο φορουμ αλλα σημερα αποφασισα και να γραφτω για να σας δειξω ότι αν εχουμε διαθεση μπορουμε να κανουμε πολλα και με μικρο κοστος!!!

Βαπτιζει το μπεμπε της φιλη μου, οποτε ειμαστε σε αναζητηση… οποτε μετα από μια επιδρομη σε καποια από τα μαγαζια που αναφερετε εφτιαξα τα παρακατω…δεν εχουμε καταληξει σε κατι αλλα τα εκανα για να παρει μια ιδεα και να την εμπλουτισει αναλογως… δεν τα παω καλα με τους φιογκους οποτε ζητω επιείκεια…

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και από μενα!!!

Μπαινω καιρο στο φορουμ αλλα σημερα αποφασισα και να γραφτω για να σας δειξω ότι αν εχουμε διαθεση μπορουμε να κανουμε πολλα και με μικρο κοστος!!!

Βαπτιζει το μπεμπε της φιλη μου, οποτε ειμαστε σε αναζητηση… οποτε μετα από μια επιδρομη σε καποια από τα μαγαζια που αναφερετε εφτιαξα τα παρακατω…δεν εχουμε καταληξει σε κατι αλλα τα εκανα για να παρει μια ιδεα και να την εμπλουτισει αναλογως… δεν τα παω καλα με τους φιογκους οποτε ζητω επιείκεια…

 

 

 

 

 

 

για αγνωστο λογο και αιτια δεν εμφανιζει τις φωτογραφιες...:oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση... θα κοιταξω κι αυτα που μου εστειλες.

βασικα θα βαλω σε πορτοκαλι τσιγγινο κουβαδακι ενα γλαστρακι μαλλον με βασιλικο η αλλο φυτο και λεω να καρφωσω ενα ζαχαρωτο εκει... αρα θελω να ειναι καλο στη ποιοτητα, οχι μουφα τελειως...

Kαλη ιδεα τα τζαμπο. Τα φυτα απο που τα πηρες, φυτωριο?ποσο το ενα?

Link to comment
Share on other sites

τα φυτα μας τα παραγγειλε ενας φιλος του αντρα μου αλλα δε μας ειπε ποσο κανουν. μαλλον οταν τα παρουμε θα ξερω. παντως μπορεις εκεινη την εποχη σε φυτωριο να βρεις υπεροχα φυτα και με 50 λεπτα!!!! και 50 το κουβαδακι κι οτι αλλο θες. καλη τιμη νομιζω και κατι αληθινο...

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα θελω για να στολισω τα τραπεζια στο εστιατοριο μετα την βαφτιση...οποτε δεν θα χρειαστω πολλα, απλα μετα θα λεω στις κυριες να τα παρουν σπιτι τους...λετε να γινει σκοτωμος? Καμια 30 αρια λεω να φτιαξω, δεμενα με κορδελες λιλα ροζ που ειναι τα χρωματα μας. Βαφτιζουμε 17 Απριλιου οποτε η ανοιξη θα ειναι στο φορτε της(ελπιζω...)και πιστευω θα ειναι καλυτερο απο μπαλονια και τετοια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν θες για τα τραπεζια με φυτο μεσα μπορεις να παρεις πιο μεγαλα που θα εινια και πιο εντυπωσιακα... κι εχεις μπαλκονι κι ασχολησε μπορεις μετα να τα φυτεψεις εσυ!!! αλλιως μπορεις να βαλεις καραμελες, ζαχαρωτα η κατι τετοιο... αλλα και τα λουλουδια εκεινη την εποχη θα ναι στα πανω τους, δικιο εχεις....

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ σήμερα να μπω στους καταλόγους του Ναρλή αλλά με στέλνει ξανά στην αρχική σελίδα. Εχει αλλάξει τίποτα ? γιατί έως πριν λίγο καιρό δεν είχα πρόβλημα.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ σήμερα να μπω στους καταλόγους του Ναρλή αλλά με στέλνει ξανά στην αρχική σελίδα. Εχει αλλάξει τίποτα ? γιατί έως πριν λίγο καιρό δεν είχα πρόβλημα.

Kαι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω...νομίζω ότι φτιάχνουν το site και δεν έχουν "περάσει" τα καινούργια προιόντα. Ιδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα για ψώνια. Λοιπόν αρχικά βρήκα τα βαπτιστικά (έχω συνεννοηθεί με τους νονούς να τα πάρω όλα εγώ και να τα βρούμε στη συνέχεια). Τα αγορίστικα βαπτιστικά δεν μου αρέσουν καθόλου και είναι και πανάκριβα. Ένα συνολάκι Ασλάνης έχει 300ευρώ και ένα bambolino 280ευρώ. Πεταμένα λεφτά και δεν μου άρεσαν καθόλου. Τελικά πήγα στα Lapin και βρήκα συνολάκι παντελόνι λινό με πουκαμισάκι λευκό και ασορτί γιακά για τον έναν και το ίδιο ακριβώς με σαλοπέτα. Επειδή ήταν περσινά μοντέλα είχαν έκπτωση 50%. Ετσι με 130ε. καθάρισα και για τους 2. Αλλά ήμουν και τυχερή γιατί είχε μόνο το μούμερο που ήθελα και 2 τελευταία.

Κοίταξα στη Ρόμβης για μπομπονιέρες και αυτή τη φορά πραγματικά τις βρήκα πολύ ακριβές. γι'αυτό λοιπόν και εγώ θα ξανακαταλήξω στα Τζάμπο για τα φαναράκια που θέλω. Το φαναράκι κάνει 0,90 το ένα και στη Ρόμβης το έδιναν έτοιμο 1,90.

Επίσης βρήκα στην Αγίου Μάρκου σε ένα μαγαζί που δεν το πιάνει το μάτι σου πάμφθηνες λαμπάδες και κουτιά. 25 και 35ευρώ αντίστοιχα. Δεν είναι τίποτα το φοβερό. Εγώ έτσι κι αλλιώς θέλω να βάλω αληθινά λουλούδια επάνω. Έχει και σάιτ http://www.vaptisi.gr

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω...νομίζω ότι φτιάχνουν το site και δεν έχουν "περάσει" τα καινούργια προιόντα. Ιδωμεν...

 

Μετά από δεύτερη σκέψη μάλλον δεν έχουν φτιάξει ακόμα τις νέες τιμές!!! ειδωμεν

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπαίνω κανονικά. Μη πάτε εκεί που λέει βάπτιση μονο αλλά Γάμος-Βάπτιση

 

Nαι, στο "γάμος-βάπτιση" μπαίνω και εγώ κανονικά...Στο "βάπτιση" υπάρχει πρόβλημα!!!

Link to comment
Share on other sites

Οπου δω τροφιμο του ΤΖΑΜΠΟ εφυγε καρφί για τα σκουπίδια...

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ και θα συμφωνήσω -οσον αφορά στα τροφιμα πάντα...- με οσες υποστηριζουν πως αυτο ειναι καθαρά δουλειά ζαχαροπλαστείου και μάλιστα γνωστου...που εχουμε ξαναπάρει...

 

Νομίζω ότι τα Jumbo δεν έχουν άδεια για να πουλάνε τρόφιμα.......

.pngy3DLp3.png
Link to comment
Share on other sites

koritsia thelo na stoliso ta trapezia me tetragona koutia kai glifitzouria to eida sto site www.happyhappy.gr mipos xerete pou mporo na vro ta koutia se kales times?

 

 

Bάλε ακριβως την εικονα που θελεις για να σου πω πως θα την φτιάξεις ...

Εχεις βαλει την κεντρική σελίδα του καταστήματος...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

molis vrika tis parakato selides pou theoro oti exoun endiaferonta pragmata.gia rixte mia matia.

 

http://www.fasoulides.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=3%3A2009-03-12-12-06-05&catid=3%3A2009-03-12-12-02-58&Itemid=5〈=el

 

 

http://www.balloonsdecor.gr/view_cat.php?cat_id=298

 

http://www.e-efstathiou.gr/index.php?lang=1

 

αν ξερει κανεισ την παραπανω βιοτεχνια με τα βαπτιστικα ας μου πει εντυπωσεις για ποιοτητα κ τιμες

Link to comment
Share on other sites

Για όσες έχουνε παραγγείλει μπουμπουνιέρες από τον Ναρλή, επειδή πρεπει να αποφασίσω εαν θα τις πάρω από εκεί ή όχι θα ήθελα να μου πείτε πόσα περίπου πληρώσατε για μεταφορικά και με ποιον τρόπο ήρθαν.

Επίσης, επειδή σκέφτομαι να παραγγείλω γυάλινα διακοσμητικά πως σας φάνηκε η συσκευασία? υπάρχει περίπτωση να μου σπάσουν?

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα ολες τις μπομπο γαμου και βαφτισης απο Ναρλη 6 κουτες μεγάλες συν 4 καλάθια με μεταφορικη 18ευρω ήταν τα μεταφορικα...Τιποτα κατ εμε!

Και επειδη ηταν καδρακι με γυαλι φροντισαν και τα συσκευασαν καλα με τουλια κτλπ για να μη σπασουν και μου ειχαν πει αν σπασουν καποια να τους το πω και θα μου στειλουν δωρεαν συμπλήρωμα!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...