Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts

Καλά ακούγεται. Βέβαια εγώ γύρω στις 100 μπομπο θέλω χωρις καλάθια οπότε αν και είμαι πιο μακρυα από εσένα πιστεύω να μην είναι πολυ ακριβά.

Να σε ρωτησω κάτι άλλο, σχετικά με τα κουφέτα. Επειδή θέλω να έχω τις μπομπο τουλάχιστον 2 βδομάδες νωρίτερα από την βάπτιση για κάθε ενδεχόμενο μήπως χαλάσουν τα κουφέτα όλο αυτόν τον καιρό?

Δεν ξέρω εάν δέχονται π.χ. να στείλουν μόνο τις μπομπο σαν τεμάχια και να φτιάξω εδώ το τούλι με τις καραμέλες.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλημερα! Χτες πηγαμε βολτουλα στην εκθεση γαμος βαπτιση στο ανατολικο αεροδρομιο. Εισοδος δωρεαν. Αρχικα η εκθεση δεν ηταν τιποτα το ενδιαφερον κ τα μαγαζια δεν ειχαν τιποτα πρωτοτυπο. Ολοι εχουν εναν ιδιο καταλογο με τα κουτια κ τις λαμπαδες. Ειδα ομως φοβερους στολισμους. Δε ρωτησα τιμες αλλα καποιοι ειχαν στολισει φανταστικα. Οπως επισης κ μπομπονιερες κ προσκλητηρια ...ΧΑΜΟΣ ...για να διαλεξεις...

Αυτο τελικα που θελω να πω ειναι οτι απο ολους ξεχωρισα μια γλυκητατη κοπελα που τα φτιαχνει ολα μονη της κ ενα πακετο βαπτισης απο μερια νονου χωρις το φορεμα κ παπουτσια παει γυρω στα 500 ευρω. Πιστευω οτι ειναι καλα απο την αποψη οτι οτι κι αν ζητησεις μπορει να στο φτιαξει. Η κοπελα εχει κ σαιτ στο ιντερνετ. dory.gr Δειτε μια μιατια. Νομιζω αξιζει.

RSvcp2.png wNVQp2.png
Link to comment
Share on other sites

500 χωρις το φορεμα και τα παπουτσια;;;

Πανακριβα ειναι...

500 -πριν 4 χρονια ομως -πειραμε απο το Lapin...ολο το πακετο...

Καλά...πάνε και 4 χρονια αλλά λετε να εχουν ακριβύνει τοοοοοσο πιά;;;

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

500 χωρις το φορεμα και τα παπουτσια;;;

Πανακριβα ειναι...

500 -πριν 4 χρονια ομως -πειραμε απο το Lapin...ολο το πακετο...

Καλά...πάνε και 4 χρονια αλλά λετε να εχουν ακριβύνει τοοοοοσο πιά;;;

Συμφωνώ. Πανάκριβη!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μπορει να θεωρειται ακριβη αλλα μην ξεχνατε τα κανει ολα μονη της κ σου φτιαχνει οτι θες. Εγω την εβαλα γιατι καποιοι τα διαθετουν τα λεφτα , οπως επισης πολλοι ψαχνουν το κατι διαφορετικο. Το πορτοφολι του καθενος ειναι διαφορετικο. Εγω παντως πριν 4 χρονια που βαφτισα πληρωσα μονο το κοστουμακι του μικρου 350 ευρουλακια απο το lapin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κ το σετ που μου εδιναν ηταν ενα κερι για λαμπαδα με μια κορδελα κ μια τσαντα αθλια. Παντα για τα δικα μου γουστα βεβαια. Τελος παντων οποια κοπελα ενδιαφερεται ας δει το σάιτ της. Δειτε τα λαδοπανα... ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!

 

Επισης μενω περαμα στον πειραια. Υπαρχει ενα συνοικιακο μαγαζι που μου δινει το σετ της βαπτισης παλι χωρις φορεμα κ παπουτσια 320 ευρω. Εχει οτι εχουν ολοι οι αλλοι απλα σε πολυ καλυτερες τιμες. Οποια ενδιαφερεται να στειλω πμ με τηλ. Δεν εχει σαιτ στο ιντερνετ.

 

Αυτα ... απλα θελω κι εγω να βοηθησω..οποια κοπελα ενδιαφερεται.

RSvcp2.png wNVQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Εμείς με τον νονό πήραμε όλο το κουτί της βάφτισης κομπλέ, με παπουτσάκια babywalker, φόρεμα και ζακετάκι lapin, λαδόπανα απο βιοτεχνία με πολύ καλές ποιότητες, λαμπάδα lapin σετ με το φόρεμα, κεράκια, λαδάκι και τα μαρτυρικά όλα μαζί 400?. Απλά ήταν σχέδιο που κυκλοφόρησε τον Απρίλη κι εμείς το πήραμε Σεπτέμβρη και μας το δώσανε προσφορά γιατί είχαν ήδη βγεί τα χειμωνιάτικα. Βέβαια για να πετύχουμε την τιμή και να βρούμε κι αυτό που μας άρεσε στο νούμερο που θέλαμε τα πήραμε απο Σεπτέμβρη ενώ βαφτίζουμε την άλλη εβδομάδα.

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Δεν τα πήρα απο βιοτεχνία,τα πήρα απο κατάστημα, απλά για τα λαδόπανα μου έδιξε η κοπέλα της Lapin που ήταν σετ με το φόρεμα και ήταν υπέροχα αλλά στοίχηζαν 120 ? και μου έδειξε ένα προσπέκτους(όνομα βιοτεχνίας δεν ξέρω) που τα λαδόπανά τους είχαν 40? και επειδή αυτά μου είχε πάρει η κουμπάρα μου στην μεγάλη και τα ήξερα τα προτίμησα. Εντάξει δεν είναι ίδια η ποιότητα με της lapin αλλά είναι αρκετά προσεγμένα. Αν θές μπορώ να ρωτήσω για την βιοτεχνία και να σου στείλω πμ αύριο.

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , δέν ξέρω εάν κάνω καλά και ρωτώ εδώ , όμως , μήπως κάποια απο σας είχε συνεργασία με την εταιρία Eλξις που έχει μέσω internet υλικά και διάφορα άλλα για βαπτήσεις???

Διότι παρήγγειλα κάποια πράγματα , έστειλα και τα χρήματα , και τώρα δέν μπορώ με τίποτε να επικοινωνήσω μαζί τους.. έστειλα και email , έστειλα και μήνυμα σε κινητό , πήρα και σε σταθερό αλλα τίποτε...

Την εταιρία την ανακάλυψα απο κάποιο forum... μήπως έχετε κάποια εμπειρία?Για να μήν ανησυχώ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περαστικά....Εχουμε γράψει πολλές που την πατήσαμε για τον κυριουλη...

Μαλλον δεν τα διάβασες...

Ειναι στον κόσμο του Μαλμπορο ο τυπάκος και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι κάθε φορά που αναφέρομαι σαυτόν

Μονο αν πάς απο εκει και του στήσεις καρτέρι κάτι μπορει να γινει...

Εγώ θυμάμαι επαιρνα κάθε 3 λεπτά τηλέφωνο και κάπου στις 60 κλήσεις...(χωρις υπερβολη...λέω θα σου σπάσω τα νεύρα βλάκα αλλά θα το σηκώσεις...δεν μπορει...) το απάντησε

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά ακούγεται. Βέβαια εγώ γύρω στις 100 μπομπο θέλω χωρις καλάθια οπότε αν και είμαι πιο μακρυα από εσένα πιστεύω να μην είναι πολυ ακριβά.

Να σε ρωτησω κάτι άλλο, σχετικά με τα κουφέτα. Επειδή θέλω να έχω τις μπομπο τουλάχιστον 2 βδομάδες νωρίτερα από την βάπτιση για κάθε ενδεχόμενο μήπως χαλάσουν τα κουφέτα όλο αυτόν τον καιρό?

Δεν ξέρω εάν δέχονται π.χ. να στείλουν μόνο τις μπομπο σαν τεμάχια και να φτιάξω εδώ το τούλι με τις καραμέλες.

 

Δεν υπάρχει προβλήμα εγώ παρήγγειλα μόνο για τις μπομπονιέρες τις παιδικές μπρελόκ σφυρίχτρες μόνο τα αξεσουάρ για να τα βάλω εγώ σε πουγκάκι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , δέν ξέρω εάν κάνω καλά και ρωτώ εδώ , όμως , μήπως κάποια απο σας είχε συνεργασία με την εταιρία Eλξις που έχει μέσω internet υλικά και διάφορα άλλα για βαπτήσεις???

Διότι παρήγγειλα κάποια πράγματα , έστειλα και τα χρήματα , και τώρα δέν μπορώ με τίποτε να επικοινωνήσω μαζί τους.. έστειλα και email , έστειλα και μήνυμα σε κινητό , πήρα και σε σταθερό αλλα τίποτε...

Την εταιρία την ανακάλυψα απο κάποιο forum... μήπως έχετε κάποια εμπειρία?Για να μήν ανησυχώ??

 

Στην προηγούμενη βάπτιση μας είχα πάρει μπουμπουνιέρες από το έλξις, μου τις έφερε συνεπέστατα στην εκκλησία, αλλά ενώ είχα παραγγείλει δύο σχέδια στις κορνίζες, μου έβαλε κυρίως από το ένα. Παρόλα αυτά και αυτήν τη φορά παράγγειλα από εκεί τις μπουμπουνιέρες. Στο τηλέφωνο θα τον βρεις το βράδυ νομίζω εγώ τον πέτυχα πολλές φορές τη μέρα που τον έψαχνα αλλά κάθε φορά με έκλεινε για να τον πάρω αργότερα γιατί είχε πολύ κόσμο. Όντως έχει πάρα πολύ κόσμο. Καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα μόνο τα κουφέτα , 7 κιλά.Με τα χίλια ζόρια τον βρήκα τελικά , και μου είπε οτι θα τα στείλει αύριο και θα τα έχω μεθαύριο... για να δουμε...

 

Eγώ τα κουφέτα, τα παρήγγειλα από το eshopgamou, στη Θεσσαλονίκη (και μένω Αθήνα!!!):rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ψάχνοντας (για ...στη φορά) για μπομπονιέρες βάφτισης βρήκα αυτή την ιστοσελίδα που από ό,τι διάβασα παραπάνω αρέσουν σε κάποιες κοπέλες http://www.partytimeshop.com. Δεν έχω παραγγείλει και δεν έχω ψάξει και πολύ απλά είδα κάποιες π.χ. αυτή που βγάζει καραμελίτσες δεν έχει ουσιαστική διαφορά από την ίδια σε αγγλικό site...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε προσκλητηρια σαν αυτό που μπορώ να βρω

http://www.evendi.gr/dat/4DDD62F6/image.jpg?634068433711711250

 

ρίξε μια ματία στο http://www.vladimiros.gr

 

και στα προσκλητήρια mastoras, πρέπει να έχει κορώνες

αλλά είναι κάπως ακριβά...

Εχει και στο μαγαζί που σου είπα, αλλά είναι χειροποίητα τα συγκεκριμένα και είναι κ εκεί ακριβά

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πηγα σε ενα μαγαζι στο bellissimo (αγια βαρβαρα σιφνου & θησεως) ειχε μεγαλη ποικιλια σε μπομπονιερες και βαπτιστικα με καλες τιμες και καλη εξυπηρετηση :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Anastasia μου δεν χρειάζεται να πας εως εκει! Εχει τα παντα στο σαιτ του http://www.narlis.gr ειναι (τουλάχιστον απο την δική μου ερευνα) ο ποιο οικονομικός σε ολα !!! Την ιδια μπομπο που εβρισκα εδω θεσσ με 2,5 και 3 ευρω εκεινος μου την έδωσε 1,45ευρω!!! Εκει εκανα και τις νυφικες και τις παιδικες και σιγουρα θα τον ξαναπροτιμήσω, εξυπηρετικότατα ολα τα παιδια που δουλευουν εκει και ολα μια χαρα, στα στελνει με μεταφορική , εγω πχ για 6 κουτες μπομπο δηλαδη 600μπομπονιέρες και 4 καλάθια πλήρωσα στην μεταφορική 18ευρω μονο!

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση Kalamaraki. Είδα τους καταλόγους του και πραγματικά έμεινα και εγώ με τις τιμές του. Απλά λέμε να πάμε στην Καβάλα για να διαλέξουμε τα ρούχα κτλ. Άλλο να βλέπεις τις φωτογραφίες και άλλο να τα αγγίζεις. Θα κάνουμε και μικρή εκδρομούλα. Απλά έχω ένα μικρό φόβο μην τους κουβαλήσω όλους εκεί και τελικά δεν αξίζει. Αν κάποιος άλλος έχει σχόλια ας μας πεί.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...