Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καταστήματα με είδη βάφτισης


renik

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας... :D

Για ρούχα, κοίταξα και εγώ στo Frattina (ίδιο με το Lapin) και μου άρεσαν πολύ τα μεμονωμένα ρουχαλάκια. Επίσης, μου είπαν για τα ikks και το stock τους, βρίσκεται κάπου στο Ελληνικό (θα πάω να δω την Πέμπτη).

Αυτό που με προβληματίζει είναι για την λαμπάδα και το υπόλοιπο σετ. Ψάχνω κάποια κοπέλα να τα κάνει χειροποίητα... Από το topic αυτό, έψαξα και βρήκα μία στην Αγία Παρασκευή...Αλλά το ψάξιμο, δεν τελειώνει... :wink:

Πάντως, σας ευχαριστώ πολύ πολύ

:D:D:D Ματς μουτς

 

εχει ξαναγραφτει εδω,αλλα το ξαναλεω μιας και ψαχνεις για χειρποιητα. Πολυ πιο μεγαλη ποικιλια απο αυτα που εχουν στο σάιτ, πολυ καλη ποιοτητα και πολυ καλες τιμες. http://eflam.wordpress.com/

Πεταλουδιτσα μου εισαι η ζωη μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πήρα τηλέφωνο διάφορες εταιρείες για μπαλόνια (αυτά με το ήλιο) και απογοητεύτηκα :cry::cry::cry:

Καλά, είναι τόοοοοοσο ακριβά??? Μου είπαν, ότι για τον μπαλονοστολισμό να υπολογίζω από 190€ έως ...όσο φτάσει. Εγώ νόμιζα ότι τα μπαλόνια είνια πιο φθηνά...

Έχετε υπόψιν σας μπαλόνια με ήλιο, πιο οικονομικά??? :roll:

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης εχθές, πήγα σε διάφορα μαγαζιά για βαπτιστικά...Πήγα και στο εφ. Τα θετικά είνια πολλά: Φοβερά ξύλινα κουτιά, χειροποίητες λαμπάδες με όποιο θέμα θέλουμε, παπουτσάκια όλων των ειδών, πολύ πολύ οικονομικά όλα αυτά (συγκρίνω με άλλα μαγαζιά που έχουν ίδια πράγματα), φοβερή εξυπηρέτηση. Το αρνητικό (κατά την γνώμη μου) είναι ότι τα ρουχαλάκια για τα αγοράκια δεν είναι πολύ πολύ μοντέρνα. Ενώ η ποιότητά τους είναι πολύ καλή, τα σχέδιά τους είναι λίγο ξεπερασμένα (πιστεύω να μην παρεξηγηθώ, αλλά νομίζω ότι είναι σημαντικό να γράφονται όλες οι γνώμες, ε?)

Πήγα κα ιστα stock των επώνυμων (lapin, marasil, grand) μαγαζιών, τα οποία έχουν πολύ καλές τιμές, αλλά έχουν περιορισμένο αριθμό βαπτιστικών...

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Elisa και εγώ ρώτησα εδώ στην Θεσσαλονίκη. 5-6 μπαλονάκια μαζι με ενα βαρίδιο κοστίζουν 25,00 Ευρώ σε μαγαζί με είδη πάρτυ το πιο οικονομικό.

Ενω σε μαγαζί που στα φερνουν στην εκκλησία από 150,00 - 300,00.

Είχα διαβάσει εδώ στο forum ότι μπορείς να παραγγείλεις και στα Jumbo κάτι για 1,00 το μπαλόνι. Θα το ψάξω τώρα ξανά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ και εγω βρε Ελιζα ακριβως το ιδιο σκεφτηκα για τα βαπτιστικα του εφ... :(

Ειχα τοσο ενθουσιαστει πριν παω με τις καλες τιμες που λεγανε ολοι...

Χειροποιητα εχει και η Dory στην Γλυφαδα αλλα ειναι πιο ακριβα, οπως ξερουμε συνηθως, οτι πληρωνεις παιρνεις... :roll:

Βαφτιζω και εγω το μικρουλι μου και η νονα ειναι η αδερφη μου που δεν εχει ιδεα οποτε ψαχνω εγω να τα βρω.

zQI8.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

ELIZA καλησπέρα!

Είμαι και εγώ στο ψάξιμο για μπαλόνια. Ρίξε μια ματιά εδώ http://balloonissimo.gr/products.php?prd_cat_id=12

και εδώ επίσης http://www.4uthesite.com/products.php?pid=6511&pc=306

Αν μάθω κάτι νεώτερο θα σου πώ.

Link to comment
Share on other sites

Θα τα κοιταξω και εγω τα μπαλονια, με ενδιαφερουν...

Οσο για τα ρουχα ειδα κατι πολυ ομορφα και πολυ καλες τιμες στο Παλαιο Φαληρο πανω στην Αγιου Αλεξανδρου, οπως ανεβαινεις απο παραλια στο δεξι σου χερι, δεν θυμαμαι πως λεγεται αλλα απο ολα τα μαγαζια που εχουμε παει μεχρι τωρα αυτο μας αρεσε πιο πολυ. Ειχε ενα σετακι με καπρι παντελονακι τελειο!!!! Μαλλον απο εκει θα παρουμε. Λεω εγω τωρα που αλλαζω γνωμη 20 φορες την ημερα... :roll:

zQI8.jpg.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήρα τηλέφωνο διάφορες εταιρείες για μπαλόνια (αυτά με το ήλιο) και απογοητεύτηκα :cry::cry::cry:

Καλά, είναι τόοοοοοσο ακριβά??? Μου είπαν, ότι για τον μπαλονοστολισμό να υπολογίζω από 190€ έως ...όσο φτάσει. Εγώ νόμιζα ότι τα μπαλόνια είνια πιο φθηνά...

Έχετε υπόψιν σας μπαλόνια με ήλιο, πιο οικονομικά??? :roll:

 

Εγώ προχθές είχα 2 μαργαρίτες - βλέπε φωτό και 6 συνολικά ματσάκια από 3 μπαλόνια κάθε ματσάκι και σαν βάσει 5-6 μικρά γεμισμένα με άμμο. Στο τέλος τα ματσάκια αυτά τα μοίρασα στα παιδάκια και τις μαργαρίτες τις πήρα στο κέντρο!!! Συνολικό κόστος 155€baftisi095.jpg

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ πηρα τιμη για μια μπαλονοκατασκευη γοργονα γυρω στα 2μ και μας ειπαν 55 ευρω και θα το φερουν στην εκκλησια...

Από πού;;; Θέλω και εγώ...

Κι εγώ το θέλω αυτό.

qcvQp3.pngy83hp2.png
Link to comment
Share on other sites

Tι ομορφιές είναι αυτές;;; Θα μας στείλετε κ εμάς τις διευθύνσεις να πάμε να ρίξουμε μια ματιά;;; Οικονομικά και ωραία :wink: ; Όχι, 300? η σύνθεση :roll: ...

 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, η δ/νση είναι : Μ. Ασίας & Αγ. Φωτεινής 75τηλ. 2102724526 με το που κατέβεις στον σταθμό Ν. Ιωνίας προς την μεριά που το τρένο πάει προς Πειραιά προχωράς στον πεζόδρομο και είναι ένα στενάκι στο αριστερό σου χέρι. Νέα παιδιά εξυπηρετικά και σωστοί στην ώρα παράδοσης , όταν πήγα ήταν όλα στολισμένα και με περίμενε για να δει ότι όλα καλά. Το καβαλέτο το στόλισα εγώ - το είχα πάρει από ΙΚΕΑ

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω για 2 θεορατους τον μυκι και την μυνη 2 ονοματα γραμενα και μπαλονια στα τραπεζια του κεντρου 100 ευρω

ειχα ξανακανει βαπτηση σε αυτο το μαγαζη και εμεινα πολυ ευχαριστημενη!!

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω για 2 θεορατους τον μυκι και την μυνη 2 ονοματα γραμενα και μπαλονια στα τραπεζια του κεντρου 100 ευρω

ειχα ξανακανει βαπτηση σε αυτο το μαγαζη και εμεινα πολυ ευχαριστημενη!!

Αμαρυλλίς μου πολύ καλές τιμές γι'αυτά που περιγράφεις. Κάνε ένα κόπο, πουλάκι μου, να γράψεις και εσύ διεύθυνση και τηλέφωνο του μαγαζιού. Τώρα που θα βγω στους δρόμους, θα τα χρειαστώ.

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν απευθυνομαι στο σωστο τοπικ τωρα, αλλα να σας ρωτησω... κορδελες με τυπωμενο ονομα οπως εδω http://www.an-agapas.gr/node/798/?page=15 και ημερολογια σαν αυτα http://www.an-agapas.gr/node/949/?page=17 που αλλου μπορω να δω για να συγκρινω τιμες?

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν απευθυνομαι στο σωστο τοπικ τωρα, αλλα να σας ρωτησω... κορδελες με τυπωμενο ονομα οπως εδω http://www.an-agapas.gr/node/798/?page=15 και ημερολογια σαν αυτα http://www.an-agapas.gr/node/949/?page=17 που αλλου μπορω να δω για να συγκρινω τιμες?

 

Αυτες τις κορδελες τις ειχα δει και εγω και μου αρεσαν, ρωτησα τα κοριτσια του forum και μου ειπαν για το suxess.gr. Σκεφτομαι να παω να ριξω μια ματια για να διαλεξω την κορδελλα αυτες τις μερες. Θα παρω αυριο τηλ. και θα σου πω οταν παω. Για τα ημερολογια, δεν τα εχω δει μεχρι στιγμης πουθενα... Εχει πολυ πρωτοτυπα πραγματα,το συγκεκριμενο site,αλλα "ψιλοτσιμπημενα" νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν απευθυνομαι στο σωστο τοπικ τωρα, αλλα να σας ρωτησω... κορδελες με τυπωμενο ονομα οπως εδω http://www.an-agapas.gr/node/798/?page=15 και ημερολογια σαν αυτα http://www.an-agapas.gr/node/949/?page=17 που αλλου μπορω να δω για να συγκρινω τιμες?

 

ego tiposa kordela me to onoma kai tin imerominia vaftisis tou mikrou mou apo ton mparka , oxi to kentriko katastima stin athina alla ena ypokatastima stin peania, mou stoixise ta 300m (einai standard, den mporei na tipothei ligotero) 100evro , distixos den gnorizo poso stoixizei apo to suxess, pantos psaxto oso mporeis.

wobz4vsv31g4fym5.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!!

Είμαι κι εγώ μια συμπάσχουσα στο θέμα της βάφτισης, βαφτίζω την κορούλα μου στα τέλη Μαίου.

Επειδή όμως είμαι και αρκετά παλαβή, με την καλή έννοια (ελπίζω :wink: ), είχα αρχίσει πολύ νωρίς το ψάξιμο για όλα.

Γενικά μου αρέσει να τα φτιάχνω μόνη μου, όσο έχω ελεύθερο χρόνο και κατάφερα και έφτιαξα προσκλητήρια και μαρτυρικά (θα ανεβάσω φωτος μόλις μπορέσω).

Αλλά δεν προλάβαινα να ασχοληθώ και με τις μπομπονιέρες κι έτσι έψαξα για έτοιμες.

 

Λοιπόν, μετά από αρκετό ψάξιμο στο ιντερνετ και αρκετό περπάτημα στο κέντρο της Αθήνας, ανακάλυψα ένα μαγαζί στην Ρόμβης που έχει ασυναγώνιστες τιμές με ΟΣΑ άλλα μαγαζιά είδα.

Δεν έχει ΜΕΓΑΛΗ ποικιλία, αλλά βρήκα μέσα σχεδόν ό,τι έβλεπα και αλλού με αισθητή διαφορά στις τιμές.

Κάτι τέτοιο εμένα πάντα με πονηρεύει, ιδίως για το θέμα ποιότητας. Αλλά ειλικρινά, δε μπόρεσα να βρω κάποια διαφορά. Ίδιος τρόπος ή χρόνος παράδοσης, ίδιος αριθμός κουφέτων, ίδια ποικιλία κουφέτων, δυνατότητα τροποποίησης ή άλλων συνδιασμών.

Για να σας δώσω ένα παράδειγμα, βρήκα το κλασικό κουτάκι (ριγέ ή πουά) τυλιγμένο με φαρδιά σατέν κορδέλα και στο δέσιμο ένα μπρελόκ-λουλούδι (πλαστικό αλλά αρκετά χαριτωμένο) στα 0.90 ευρώ! :shock: Με 5 κουφέτα επιλογής σου, κλασικό με αμύγδαλο, καρδούλες με σοκολάτα, πιτσιλωτά (σα βοτσαλάκια) με σοκολάτα, χρωματιστά με σοκολάτα και smarties. Του Χατζηγιαννάκη! Αν θέλετε τα καινούρια που είναι με αμύγδαλο και γέμιση σοκολάτας ή φρούτων, νομίζω ότι τα φέρνει απλά λίγο ακριβότερα (δε ρώτησα πόσο).

Τον ρώτησα αν μπορώ να αλλάξω το μπρελόκ και να βάλω ένα φοβερό μαγνητάκι-πριγκήπισσα με γκλίτερ και ποδαράκια κρεμαστά με χάντρες (όσες τα έχετε δει καταλάβατε τί εννοώ) και η τιμή έγινε 1.30 ευρώ! Τον ρώτησα γιατί το μπρελόν ήταν τόσο φθηνό και μου είπε ότι είναι από τον περσινό κατάλογο...

Την ίδια μπομπονιέρα με την πριγκήπισσα τη βρήκα στα περισσότερα μαγαζιά γύρω στα 2 ευρώ.

 

Σας τον συστήνω, είναι εξυπηρετικός και δέχεται παζάρια ιδίως αν ο αριθμός μπομπονιερών είναι μεγάλος.

Επειδή εγώ παρήγγειλα 250 τεμάχια, μου έριξε την τιμή από 1.80 σε 1.60 το τεμάχιο!

Όσες λοιπόν βγείτε στα μαγαζιά της Αθήνας για ψάξιμο, δε χάνετε τίποτα να ρίξετε μια ματιά στο μαγαζί του. Δε θα συγκλονιστείτε :) από την ποικιλία, αλλά υπάρχει δυνατότητα επιλογής από καταλόγους. Στην πριγκήπισσα που βρήκα εγώ είχε ένα σχέδιο, αλλά στον κατάλαγο είχε 4-5 σχέδια ακόμα! :wink:

 

Είναι λοιπόν ο,

Γεώργιος Κοττάς

Ρόμβης 26, Αθήνα

τηλ. 210 3220133

 

Δεν έχω κανένα προσωπικό συμφέρον, ούτε καμία σχέση μαζί του... :oops:

Αν θεωρηθεί διαφήμιση τότε ας κρίνουν οι administrators και ας διαγράψουν το μήνυμά μου. :oops:

Απλά επειδή έχω ήδη περάσει από ένα γάμο και μια βάφτιση (του γιού μου) έχω δει το πόσο μας εκμεταλεύονται σε όλα αυτά τα "απαιραίτητα".

Εξωφρενικές τιμές σε προσκλητήρια, 3 ευρώ το κομμάτι όταν το κόστος δεν ξεπερνάει τα 50-60 λεπτά! Τρελά ποσοστά κέρδους.

Τα μαρτυρικά που έφτιαξα μου στοίχισαν 55 λεπτά το κομμάτι και έξω βρήκα παρόμοια (όχι ίδια και φυσικά πολύ "φτωχότερα") με 2 ευρώ.

 

Μακάρι να μπορούσα να τα φτιάξω όλα μόνη μου, αλλά δε υπάρχει χρόνος με 2 παιδιά....

 

Καλή συνέχεια σε όλους και καλό ψάξιμο!

Με το καλό να βαφτίσουμε τα αγγελούδια μας!

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

xazomama μπήκα κι εγώ πριν από 1 μήνα κατά τύχη σ'αυτό το μαγαζάκι(όταν βάφτισε ο άντρας μου την ανηψούλα του είχαμε ψωνίσει βαπτιστικά από ένα άλλο μαγαζί στην Αγ. Μάρκου και από το ίδιο πήραμε και τις μπομπονιέρες στη βάφτιση της κόρης μου, αλλά ξεκίνησα το ψάξιμο από Ρόμβης γιατί είχα διαβάσει ότι έχει διάφορα μαγαζάκια με υλικά για μπομπονιέρες, μήπως τις φτιάξω μόνη μου στο γιο μου). Ο άνθρωπος μου είπε να ξαναπεράσω τον Απρίλη, για να μπορεί να μου δείξει καλοκαιρινά βαφτιστικά(η βάφτιση του γιου μου θα γίνει 28 Ιουνίου), αλλά μου έκανε εντύπωση η τιμή που μου είπε και κράτησα την κάρτα του. Για μπομπονιέρες δε ρώτησα, αλλά θα πάω εκεί τη νονά πρώτα, γιατί 300-350 ευρώ για πλήρη βάπτιση είναι η χαμηλότερη τιμή που βρήκα. Ελπίζω να μου αρέσουν και τα ρουχαλάκια, γιατί δε θέλω κοστούμια, σακάκια και τέτοια...Στο μαγαζί που είχα ψωνίσει παλιότερα μου είπαν ότι υποχρεωτικά θα βάλουν σακάκι ή μπουφανάκι-δε θέλω ούτε το ένα ούτε το άλλο!!!

.png .png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!!

Γενικά μου αρέσει να τα φτιάχνω μόνη μου, όσο έχω ελεύθερο χρόνο και κατάφερα και έφτιαξα προσκλητήρια και μαρτυρικά (θα ανεβάσω φωτος μόλις μπορέσω).

 

Ενδιαφέρομαι κι εγώ για τα μαρτυρικά. Αν θες στειλε πμ από που πήρες τα υλικά. Και φωτο, αν γίνεται. Βλέπεις δεν "πιάνουν" και πολύ τα χέρια μου για τέτοια πράγματα...

.png.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...