Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αιμα τις γονιμες μερες


Recommended Posts

ειμαι τρομοκρατημενη κοριτσια, εχω αιμα αλλα δεν εχω περιοδο. ειμαι στις γονιμες μερες. εκανα τον προηγουμενο μηνα τεστ παπ κ ολα καλα. μηπως ημουν εγκυος αλλα ηταν νωρις και δεν φανηκε και τωρα κατι ασχημο συμβαινει? αυριο λεω πρωι πρωι να κανω μια χοριακη και μετα θα τηλ τον γιατρο μου. αλλα μεχρι να περασει το βραδυ πειτε μου τι νομιζετε..

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ultraviolet και μια φίλη μου είχε καφέ υγρά στις γόνιμες και πήγε γυναικολόγο και της είπε ότι έχει μεγάλα ωάρια και όπως κατεβαίνουν από τις σάλπιγγες καμιά φορά τραυματίζονται, σπάνε της είπε αν θυμάμαι καλά και γι αυτό τα καφέ υγρά. Τώρα εσύ οταν λες αίμα εννοείς αίμα κόκκινο? γτ αν είναι καφέ υγρά είναι πολύ πιθανό να ισχύει το ίδιο και για σένα.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι καφέ υγρά ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΑΙ! έχω κάθε μήνα τις γόνιμες μέρες και θεωρείται απολύτως φυσιολογικό! συμβαίνει σε πολλές γυναίκες.

Τώρα αν είχες αιμορραγία κανονική σηκώνω τα χέρια ψηλά! ψάξου!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 χρόνια μετά...

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα το πρωί ξυπνώντας πήγα τουαλέτα και είχα κόκκινο έντονο αίμα αρκετή ποσότητα και υποψιαστηκα πως θα μ έρθει η περίοδος... να σημειώσω πως προβληματίστηκα γιατ είμαι στις γόνιμες μέρες μου αλλά λέω οκ... όμως Μέχρι τώρα δεν Μ έχει έρθει κάτι... Μόνο λίγο ροζ αιματακι... εχω πονο στην μέση σαν περίοδο... Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ?? Εχω ήδη ένα μωράκι 10 μηνών και η αλήθεια είναι πως αχχωθηκα γιατ δεν σκεφτόμαστε για τώρα το δεύτερον.

. Έχει τύχει σε καμία  κ τελικά να μην ήταν τίποτα και να τς ήρθε η περίοδος??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ninika84 είπε:

Αν δεν παίρνετε τις απαραίτητες προφυλάξεις , τότε υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος.

Είναι απίθανο δλδ να μου έρθει περίοδος στην μέση του κύκλου?? Ή να είναι κάτι άλλο??

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα μπορεί τις μέρες που έχεις ωορρηξία να έχεις λίγο αίμα.Μου έχει συμβεί. καλο θα ήταν να μιλήσεις με το γυναικολόγο σου.Αν πάλι με το σύζυγο δεν παίρνετε προφυλάξεις καλό θα ήταν να κανείς και ένα τεστ

Link to comment
Share on other sites

Just now, ninika84 είπε:

Κοιτα μπορεί τις μέρες που έχεις ωορρηξία να έχεις λίγο αίμα.Μου έχει συμβεί. καλο θα ήταν να μιλήσεις με το γυναικολόγο σου.Αν πάλι με το σύζυγο δεν παίρνετε προφυλάξεις καλό θα ήταν να κανείς και ένα τεστ

Ναι θα πάρω την γυναικολόγο απλά είπα κυριακάτικα να μην την ενόχλησω...  τώρα  έχω λίγο ροή.. Όπως είναι προς το τέλος της περιόδου..  τόσο είχες κ εσύ ή σταγόνες??Μήπως είναι ωορρηξία ...

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον είναι από την ωορρηξια. Ισως κ κανένας μικροτραυματισμος

Εχει τυχει να εχω σε ωορρηξια, μάλιστα θυμαμαι σίγουρα μια φορα 3μερες συνεχόμενα να φοράω σερβιετακι, αλλα δ λερωνομουν με μεγάλη ποσοτητα

Αν είσαι έγκυος λογικα από τον προηγούμενο κυκλο

Τόσο σύντομα νέα περίοδος δ νομιζω

Μιλά κ με τον γιατρο. Ισως ειναι τπτ ορμονικο, καμια κυστη

Link to comment
Share on other sites

Just now, vicky86 είπε:

Πιθανον είναι από την ωορρηξια. Ισως κ κανένας μικροτραυματισμος

Εχει τυχει να εχω σε ωορρηξια, μάλιστα θυμαμαι σίγουρα μια φορα 3μερες συνεχόμενα να φοράω σερβιετακι, αλλα δ λερωνομουν με μεγάλη ποσοτητα

Αν είσαι έγκυος λογικα από τον προηγούμενο κυκλο

Τόσο σύντομα νέα περίοδος δ νομιζω

Μιλά κ με τον γιατρο. Ισως ειναι τπτ ορμονικο, καμια κυστη

Από τον προηγούμενο κύκλο δεν νομίζω Αφού αρχές του μήνα είχα κανονικά περίοδο! Ευχαριστώ πολύ θα επικοινωνήσω και αύριο με την γιατρό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Tzeni tzeni είπε:

Ναι θα πάρω την γυναικολόγο απλά είπα κυριακάτικα να μην την ενόχλησω...  τώρα  έχω λίγο ροή.. Όπως είναι προς το τέλος της περιόδου..  τόσο είχες κ εσύ ή σταγόνες??Μήπως είναι ωορρηξία ...

 

Kαμιά φορά υπάρχουν κυκλοι χωρίς ωορρηξία που συνήθως είναι σύντομοι και τότε η περίοδος ξεκινά με λιγο αίμα, σαν το τέλος και αυξάνεται η ροή τις επόμενες. Δεν είναι πολύ συνηθισμένο αλλά συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΑΡΓΚ είπε:

 

Kαμιά φορά υπάρχουν κυκλοι χωρίς ωορρηξία που συνήθως είναι σύντομοι και τότε η περίοδος ξεκινά με λιγο αίμα, σαν το τέλος και αυξάνεται η ροή τις επόμενες. Δεν είναι πολύ συνηθισμένο αλλά συμβαίνει.

Μπορεί να είναι κ αυτό... γιατ έχω έντονους πόνους Όπως στην περίοδο απλά έχω λιγότερο αίμα..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Tzeni tzeni είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα το πρωί ξυπνώντας πήγα τουαλέτα και είχα κόκκινο έντονο αίμα αρκετή ποσότητα και υποψιαστηκα πως θα μ έρθει η περίοδος... να σημειώσω πως προβληματίστηκα γιατ είμαι στις γόνιμες μέρες μου αλλά λέω οκ... όμως Μέχρι τώρα δεν Μ έχει έρθει κάτι... Μόνο λίγο ροζ αιματακι... εχω πονο στην μέση σαν περίοδο... Υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ?? Εχω ήδη ένα μωράκι 10 μηνών και η αλήθεια είναι πως αχχωθηκα γιατ δεν σκεφτόμαστε για τώρα το δεύτερον.

. Έχει τύχει σε καμία  κ τελικά να μην ήταν τίποτα και να τς ήρθε η περίοδος??

Το έχω πάθει. Δυο φορές θυμάμαι σίγουρα γιατί ήμουν σε διακοπές και είχα ξενερώσει. Τη μια φορά είχα αρκετό αίμα για 2 μέρες και κόπηκε (μεσοκυκλική αιμορραγία νομίζω μου το είχε πει ο γιατρός ή κάτι σχετικό) και την άλλη αρκετές μέρες σαν περίοδο κανονική. Είχα πάει στο γιατρό και τις 2 φορές, δεν ήταν τίποτα. Σε κάθε περίπτωση πήγαινε να σε δει να είσαι σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Anna3011 είπε:

Το έχω πάθει. Δυο φορές θυμάμαι σίγουρα γιατί ήμουν σε διακοπές και είχα ξενερώσει. Τη μια φορά είχα αρκετό αίμα για 2 μέρες και κόπηκε (μεσοκυκλική αιμορραγία νομίζω μου το είχε πει ο γιατρός ή κάτι σχετικό) και την άλλη αρκετές μέρες σαν περίοδο κανονική. Είχα πάει στο γιατρό και τις 2 φορές, δεν ήταν τίποτα. Σε κάθε περίπτωση πήγαινε να σε δει να είσαι σίγουρη.

Δεν απαντά η γιατρός... προφανώς δεν θα έχει επιστρέψει ακόμα... Σήμερα Μ ηρθε κανονικά η περίοδος οποτε μάλλον κάτι τέτοιο θα Είναι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...