Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ-ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΑΝΤΟΣ ΤΥΠΟΥ


Recommended Posts

labrinoula δεν την ξερω την μαρκα αλλα την βρισκω ακριβη.σε ελληνικο e-shop εχει 17,90 τα 250 μλ σαμπουαν-αφρολουτρο :confused::confused: και σε ξενο 10 ευρω.εγω προσωπικα τα θεωρω ακριβα......αυριο θα εχω στα χερια μου τα nature baby organics απο iherb

 

 

http://www.iherb.com/Nature-s-Baby-Organics-Shampoo-Body-Wash-Lavender-Chamomile-16-fl-oz-473-ml/21540?at=0

 

διπλασια ποσοτητα,πολυ καλη τιμη (7,5 ευρω) και 0 hazard score.

 

Και εγω αυτο παιρνω και ειμαι ευχαριστημενη δεν τσουζει και στα ματια τωρα πηρα να ης δοκιμασω και την μαλακτικη μαλλιων, απλα ενημερωτικα ρωτησα για τα αλλα. Τι μεταφορικα πληρωνεις απο το iherb?Την αλλη φορα αποκει θα παρω .Τελικα πολυ ακριβα τα ελληνικα σαιτ ελεος:evil::evil: τζαμπα λεφτα.....

Ευχαριστω και για τος απαντησεις περι σοδας θα παω στα makro να παρω κ εγω ποσοτητα

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 5,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εγω αυτο παιρνω και ειμαι ευχαριστημενη δεν τσουζει και στα ματια τωρα πηρα να ης δοκιμασω και την μαλακτικη μαλλιων, απλα ενημερωτικα ρωτησα για τα αλλα. Τι μεταφορικα πληρωνεις απο το iherb?Την αλλη φορα αποκει θα παρω .Τελικα πολυ ακριβα τα ελληνικα σαιτ ελεος:evil::evil: τζαμπα λεφτα.....

Ευχαριστω και για τος απαντησεις περι σοδας θα παω στα makro να παρω κ εγω ποσοτητα

 

4 δολαρια μεταφορικα :shock::shock::shock:.αλλα ειναι μεχρι βαρος 1360 γραμμαρια.δεν σε αφηνει να βαλεις παραπανω,θα πρεπει για περισσοτερα πραγματα να κανεις 2η παραγγελια.οταν πας στο καλαθι σου,σου λεει και το βαρος του καλαθιου σου.εχει μακραν τις καλυτερες τιμες και τα πιο φθηνα μεταφορικα!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

απο iherb δεν έχω πληρώσει ποτέ (3 φορές έχω παραγγείλει) και τώρα που πήρα Krill oil απο mercola πάλι δεν πλήρωσα τίποτα.....

καλά που το είπες για τα μανο:mrgreen:

 

μου ήρθαν και μένα απο του Μερκόλα τα είχα μοιράσει σε 2 αποστολές και πλήρωσα στο ταχυδρομείο 3 και κάτι ευρώ έκαστο.

 

Βρε Rosie πως τα καταφέρνεις και τα καταπίνει ο μικρός ?

δεν είναι και τοσο μικρά, για το krill oil εννοώ..

του εξηγούσα.. ο καημένος το μάσησε αηδίασε..

τώρα το βάζω στο φαγητό αλλά είναι τόσο πυκνό το λάδι αυτό που το

μισό μένει στην κάψουλα..

 

για το krill oil των γυναικών.. έχει και μια προειδοποίηση.. δεν το έφερα μαζί μου

να το γράψω.. πάντως κάτι για συγκεκριμένη πάθηση καρδιάς αν έχεις να μην τα παίρνεις..

δεν μπορώ να πω ότι χάρηκα... :-(

 

για τα μανό και εγώ έχω πάρει και έμειναν αχρησιμοποίητα...

άσε ας μην τα βάφω καλύτερα... :-(

Link to comment
Share on other sites

διαβάζω αυτά που γράφετε για τα soap nuts και είναι πολύ ενδιαφέροντα! Όταν τα βράζετε και μετά χρησιμοποιείτε το υγρό που βγαίνει για το πλύσιμο των ρούχων, φαντάζομαι ότι οι καρποί είναι πια άχρηστοι, έτσι; Στην επόμενη πλύση πρέπει να βραστούν διαφορετικοί καρποί, όχι οι ίδιοι;

 

δεν είναι απαραίτητο να τα βράσεις αν πλένεις στους 60 βαθμούς

εγώ γεμίζω το σακκουλάκι βάζω παραπάνω από όσο λέει πλένω στους 60 βαθμούς και το χρησιμοποιώ 2 φορές.

 

Για πλύσεις σε μικρότερη θερμοκρασία τότε χρειάζεται βράσιμο και απο ότι θυμάμαι που έχουν πει τα κορίτσια αν το ζουλίξεις μετά και βγάζει αφρό σημαίνει ότι έχει και άλλο προς εκμετάλευση !!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι απαραίτητο να τα βράσεις αν πλένεις στους 60 βαθμούς

εγώ γεμίζω το σακκουλάκι βάζω παραπάνω από όσο λέει πλένω στους 60 βαθμούς και το χρησιμοποιώ 2 φορές.

 

Για πλύσεις σε μικρότερη θερμοκρασία τότε χρειάζεται βράσιμο και απο ότι θυμάμαι που έχουν πει τα κορίτσια αν το ζουλίξεις μετά και βγάζει αφρό σημαίνει ότι έχει και άλλο προς εκμετάλευση !!!!!!!!!!!

 

Εγώ απο δική μου ανασφάλεια τα βράζω

και για τους 60! :mrgreen:

 

Ετσι είμαι σίγουρη οτι έχουν βγάλει όλη τους την σαπωνίνη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε Rosie πως τα καταφέρνεις και τα καταπίνει ο μικρός ?

δεν είναι και τοσο μικρά, για το krill oil εννοώ..

του εξηγούσα.. ο καημένος το μάσησε αηδίασε..

τώρα το βάζω στο φαγητό αλλά είναι τόσο πυκνό το λάδι αυτό που το

μισό μένει στην κάψουλα..

 

Τα μασάει και τα καταπίνει μετά χωρίς πρόβλημα! :lol:

 

Έχεις θρομβοφιλία και ανησυχείς για το Krill?

Εγώ πάντως που έχω και πρόβλημα με την κυκλοφορία του αίματος στα πόδια μου (μου έμεινε κιρσός από τη δεύτερη εγκυμοσύνη :-( )τα παίρνω.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι απαραίτητο να τα βράσεις αν πλένεις στους 60 βαθμούς

εγώ γεμίζω το σακκουλάκι βάζω παραπάνω από όσο λέει πλένω στους 60 βαθμούς και το χρησιμοποιώ 2 φορές.

 

Για πλύσεις σε μικρότερη θερμοκρασία τότε χρειάζεται βράσιμο και απο ότι θυμάμαι που έχουν πει τα κορίτσια αν το ζουλίξεις μετά και βγάζει αφρό σημαίνει ότι έχει και άλλο προς εκμετάλευση !!!!!!!!!!!

 

Μήπως έχεις πλύνει με τα soap nuts πάνες βαμβακερές; Έχω παραγγείλει τις bumgenius και κάνω έρευνα για το πιο απορρυπαντικό είναι το καταλληλότερο, ώστε να μην υπάρχουν ερεθισμοί στο δέρμα του μωρού και να διατηρούνται σε καλή κατάσταση οι πάνες!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλες!

Εχετε υπόψη σας για καμια ενυδατική κρέμα προσώπου για δέρμα με ακμή;

Τους 2 τελευταίους μηνες όλο και βγάζω κάποια σπυράκια τα οποία αργούν να φύγουν και δυστυχως βγάζω και καινούρια κυρίω; στη βάση του λαιμού στο πλάι κατω από τα αυτιά!

Ανέκαθεν είχα πρόβλημα ακμής αλλά μου είχε περάσει, είχα χρόνια να βγάλω τόσα μαζεμενα που να επιμένουν. Σκέφτηκα τις βιολογικές κρέμες μήπως με πειράζει καποια από αυτές που χρησιμοποιώ.

Αν ξέρετε καποιο προϊόν θα με εξυπηρετούσατε πολυ!

Ευχαριστω!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις πλύνει με τα soap nuts πάνες βαμβακερές; Έχω παραγγείλει τις bumgenius και κάνω έρευνα για το πιο απορρυπαντικό είναι το καταλληλότερο, ώστε να μην υπάρχουν ερεθισμοί στο δέρμα του μωρού και να διατηρούνται σε καλή κατάσταση οι πάνες!

 

Για ένα επτάκιλο πλυντήριο γεμάτο από λερωμένες πάνες βάζω τα εξής (στους 60 βαθμούς):

 

1. 8-10 μισούς καρπούς soap nuts.

2. 50 ml (περίπου μισό ποτήρι) με σόδα.

3. 50 ml (περίπου μισό ποτήρι) με βόρακα.

 

Κι εγώ έχω τις Bumgenius, αυτές από βιολογικό βαμβάκι.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Για ένα επτάκιλο πλυντήριο γεμάτο από λερωμένες πάνες βάζω τα εξής (στους 60 βαθμούς):

 

1. 8-10 μισούς καρπούς soap nuts.

2. 50 ml (περίπου μισό ποτήρι) με σόδα.

3. 50 ml (περίπου μισό ποτήρι) με βόρακα.

 

Κι εγώ έχω τις Bumgenius, αυτές από βιολογικό βαμβάκι.

 

ο βόρακας είναι σκόνη; τον διαλύεις σε 50 ml νερό; και τι εννοείς "μισούς" καρπούς; Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν έχω αγοράσει ακόμα τους καρπούς, οπότε δεν έχω ιδέα ούτε πώς είναι στην όψη και δυσκολεύομαι λίγο να σε παρακολουθήσω!!!!! Ακριβώς τις ίδιες πάνες έχω παραγγείλει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο βόρακας είναι σκόνη; τον διαλύεις σε 50 ml νερό; και τι εννοείς "μισούς" καρπούς; Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν έχω αγοράσει ακόμα τους καρπούς, οπότε δεν έχω ιδέα ούτε πώς είναι στην όψη και δυσκολεύομαι λίγο να σε παρακολουθήσω!!!!! Ακριβώς τις ίδιες πάνες έχω παραγγείλει.

 

O βόρακας είναι σκόνη, όπως και η σόδα, και πάνε και τα δύο κατευθείαν στον κάδο.

Όταν πάρεις τους καρπούς θα καταλάβεις τι εννοώ.

 

Καλύτερα όμως να κάνεις ερωτήσεις περί πανών στο ανάλογο τόπικ:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=29650

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

O βόρακας είναι σκόνη, όπως και η σόδα, και πάνε και τα δύο κατευθείαν στον κάδο.

Όταν πάρεις τους καρπούς θα καταλάβεις τι εννοώ.

 

Καλύτερα όμως να κάνεις ερωτήσεις περί πανών στο ανάλογο τόπικ:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=29650

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

έχω "πατεντούλα" για όποια ενδιαφέρεται...είχα πάρει το αφρολουτρο αυτό http://www.iherb.com/Earth-Mama-Angel-Baby-Angel-Baby-Shampoo-Body-Wash-5-3-fl-oz-160-ml/21427?at=0 και τελείωσε....με βόλευε πολύ η αντλία του όταν έπλενα τον μπέμπη στον νιπτήρα....έβαλα προχθές μέσα στο μπουκαλάκι αυτά τα "νερουλά" που λέγαμε beaming baby και μου το βγάζει με αφρό:cool:....τουλάχιστον δεν θα πάει χαμένο:)

gNrhp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Τα μασάει και τα καταπίνει μετά χωρίς πρόβλημα! :lol:

 

Έχεις θρομβοφιλία και ανησυχείς για το Krill?

Εγώ πάντως που έχω και πρόβλημα με την κυκλοφορία του αίματος στα πόδια μου (μου έμεινε κιρσός από τη δεύτερη εγκυμοσύνη :-( )τα παίρνω.

 

μπα σε καλό του και βρωμάνε ψαρίλα !!!!!!!!!!!!!!!

 

αν έχω δεν το ξέρω.. ελπίζω όχι !! :-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

rosie θυμαμαι οτι σχεδον μαζι ειχαμε κανει παραγγελια απο ιherb,εσενα σου εχουν ερθει?εμενα φυγανε 29/11 και ακομα να ερθουν:?:-?

 

Είχα κάνει δύο παραγγελίες, η μια ήρθε την προηγούμενη βδομάδα, η άλλη όχι.

Αλλά έχω και μια ειδοποίηση από το ταχυδρομείο, ίσως να είναι αυτή αν και έχω παραγγείλει online ένα σωρό πράγματα τον τελευταίο καιρό!

 

Αν καταφέρει και πάει ο άντρας μου στο ταχυδρομείο αύριο θα σου πω αν είναι αυτά.

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

rosie μου να σε ρωτήσω κάτι, όταν παρήγγειλες από healthy-house.co.uk πόσο καιρό έκαναν να έρθουν;

 

Καμιά βδομάδα, αλλά τώρα με την κακοκαιρία στην Αγγλία και τις απεργίες εδώ φαντάζομαι θ' αργήσουν (έχω παραγγείλει κι άλλα πράγματα εδώ και καιρό από το feelunique.com και ακόμη τα περιμένω).

“The only thing we have to fear is fear itself” Franklin D. Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έκανα 2 παραγγελίες στο Iherb στις 29/11 και ακόμα δεν έχουν έρθει! Και σε ένα άλλο site από Αυστρία παρήγγειλα 19/11 και ακόμα τίποτα! Αμάν αυτά τα ταχυδρομεία!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...