Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

..έκανε δεσμό με την γυναίκα του καλύτερου του φίλου

zwza

Recommended Posts

πως το χειριζόμαστε ρε παιδιά αυτό το θέμα?

Έχω χάσει το μυαλό μου απο το πρωί που το ανακάλυψα.

Τι περνάει απο το χέρι μου να κάνω να μην τιναχτούν στον αέρα δυο οικογένειες, η μια με τρια μικρά παιδιά και η άλλη με δυο?

Επρόκειτο για τον αδερφό μου δυστυχώς που τα έμπλεξε με την γυναίκα του παιδικού του φίλου και έχουν και οικογενειακές φιλίες.

Μίλησα μαζί του, το παραδέχτηκε πως έχουν δεσμό εδώ και 1 μήνα και λίγο πολύ με απείλησε πως αν πω τίποτα θα την πάρει και θα φύγουν μαζί στο εξωτερικό.

Τι μπορώ να κάνω? Δεν τολμάω να κοιτάξω τα τρια ανηψάκια μου στα μάτια.

Πείτε καμια γνώμη γιατί το δικό μου το μυαλό είναι τόσο θολωμένο..

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Διαφημίσεις

• Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δύσκολη η κατάσταση. Απλά να σου πω πως τα βλέπω από τη δική μου σκοπια χωρίς να θεωρώ ότι είναι και η πιο σωστή: αν μιλήσεις, και ο αδερφός σου να μην αποφασίσει να χωρίσει, μπορεί να το αποφασίσει η νύφη σου ή ο παιδικός του φίλος και να διαλυθούν σίγουρα οι οικογένειες. Αν δεν μιλήσεις, υπάρχει έστω και μια μικρή πιθανότητα να συνειδητοποιήσει ο αδερφός σου το λάθος του και να το τελειώσει. Η νύφη σου δεν υποψιάζεται τίποτα;

ISGLp2.pngilpPp3.png

Πωπω.........τι να πω. Θελει προσοχη. Ο αντρας μου ειχε μια παρομοια κατασταση με παιδικο φιλο που ειχε δεσμο 7 χρονια με αλλη παντρεμενη, και πηγε και το ειπε χυμα μπροστα στην γυναικα του και σε αυτον και το αποτελεσμα? Η γυναικα του ηδη το ηξερε και το δεχοταν και ο αντρας μου βγηκε και ηλιθιος και κακος σε συμπεριφορα και ο παιδικος του φιλος συνεχισε να εχει την γκομενα και η γυναικα του βρηκε γκομενο και τα παιδια το εμαθαν και το εκαναν μοκο και τιποτα δεν εγινε στην τελικη απο το να χωρισουν τσανακια ο αντρας μου και ο φιλος του. Το οποιο βεβαια δεν τον χαλασε γιατι του ειχε ανακατωθει το στομαχι με ολες αυτες τις συμπεριφορες. Οτι κανεις θα εχει επιπτωση. Απο εκει και περα μιλαει μονο η δικη σου συνειδηση. Εγω δεν ξερω τι θα εκανα. Πιθανο να μην ανακατευομουν.......ή να μιλαγα στην κουνιαδα μου ΜΟΝΟ αν την εβλεπα οτι υποφερει και οτι υποψιαζεται. Αλλα σιγουρα θα την ελεγα χοντρα στον αδερφο μου και θα τον απομακρινα. Δεν μου αρεσε η απαντηση 'θα την παρω να φυγω στο εξωτερικο και στα α@δ....ια μου κοινως για τα παιδια μου'.....πολυ ανανδρο αυτο. Συγνωμη κιολας. Εσυ δεν φταις......αλλα με ενοχλησε η απαντηση του ΠΟΛΥ........στην τελικη δεν τιναζεις εσυ καμια οικογενεια στον αερα. Μια οικογενεια που το ενα της μελος (και βασικος πυλωνας στηριξης) συμπεριφερεται τοσο ψευτικα και με τετοια προδοσια........ειναι ηδη διαλυμενη, και συνηθως τετοια συμπεριφορα τυχαινει επαναληψης. Στατιστικα και τωρα να μην γινει τιποτα θα ξαναγινει στο μελλον και καπου θα το μαθει και η κουνιαδα σου.......δυστυχως.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Η γυναικα του ηδη το ηξερε και το δεχοταν και ο αντρας μου βγηκε και ηλιθιος και κακος σε συμπεριφορα ...

Κατά πάσα πιθανότητα αυτό θα γίνει αν μιλήσεις. Μην πεις τίποτα, σ' εκείνον που έπρεπε να το πεις, το είπες

μην ανακατευτεις!!!!!αν μιλησεις θα κλεισουν σιγουρα σπίτια!!

νομιζω πως σε λιγο καιρο το πάθος τους θα πάει περίπατο και θα το τελειωσουν απο μονοι τους!!!!

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Διαφημίσεις

να μην κανεις τιποτα,μπορει να ληξει σε λιγο η σχεση μπορει κ ποτε κ να περνανε το δικο τους γολγοθα.αν ειναι συνεπεις στις οικογενειες τουε μην ανακατευτεις καθολου

Συμφωνώ.Μην ανακατευτείς.

Ο αδερφός σου είναι μεγάλος άνθρωπος και θα πάρει μόνος του τις αποφάσεις του.

Διδυμούλες...20/10/08

μετά από 15 μήνες (7/1/10)ήρθε και το μικράκι μας!

Δυστυχώς εγώ απ αυτό που σου απάντησε κατάλαβα πως είναι ερωτευμένος μαζί της... Αφού δεν κατάφεραν να το πνίξουν (ή δεν θέλησαν) σημαίνει πως είναι αποφασισμένοι εως και να διαλύσουν τα σπίτια τους. Αυτή η κατάσταση στην οποία βρίσκονται όμως είναι φοβερά ψυχοφθόρα και ίσως το διαλύσουν σύντομα.

Άποψή μου να μην ανακατευθείς όσο δύσκολο κι αν είναι.

Ακυρώνει τα παιδιά του για έναν έρωτα και αυτό είναι το λάθος του, όχι αυτή καθεαυτή η εξωσυζυγική σχέση...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png

νομιζω πως σε λιγο καιρο το πάθος τους θα πάει περίπατο και θα το τελειωσουν απο μονοι τους!!!!

Σωστό...Καψα ειναι και θα τελειώσει...Κανένας δεν υπονομεύει την βασική του σχέση...Ούτε αυτή ούτε ο αδελφός σου...

Μείνε στην άκρη....κάνει τζίζ.

Οπου θεωρεις οτι σε παιρνει και πολύ πολύ απεξω απ έξω κράτα σταθερή την αποψη σου πως αυτό που κανει δεν σου αρεσει...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις και τις συμβουλές σας.

όταν είπα πως θα μιλήσω εννοούσα στην ερωμένη του, όχι φυσικά στην νύφη μου και στο άλλο το παλικάρι.

Εκεί η αντίδραση του ήταν πως αν το κάνω θα την πάρει και θα φύγει.

Αρα φοβάται..? Φοβάται μην τυχόν μάθει η ερωμένη του πως ξέρω την μεταξύ τους σχέση? Αν τα είχαν "μιλημένα" δεν θα μου έλεγε σκασίλα μου αν την πάρεις, σκασίλα μου και αν δεν την πάρεις?

Γι αυτό και άρχισα να το σκέφτομαι σοβαρά να της τηλεφωνήσω ή ακόμα και να πάω απο το σπίτι της και να της πω πως άρχισε το λαβ στορι τους να ακούγετε, να φροντίσει να απομακρυνθεί απο τον αδερφό μου, να κόψει τα κολητηλίκια με την νύφη μου και να αποσυρθεί απο την ζωή τους διακριτικά. Και μάλιστα για να μην την φέρω σε δύσκολη θέση να το κάνω αυριο το πρωί που ο αντρας της θα βρίσκεται στη δουλειά.

Τι λέτε?

Διαφημίσεις

όταν είπα πως θα μιλήσω εννοούσα στην ερωμένη του, όχι φυσικά στην νύφη μου και στο άλλο το παλικάρι.

Αρα φοβάται..? Φοβάται μην τυχόν μάθει η ερωμένη του πως ξέρω την μεταξύ τους σχέση? Αν τα είχαν "μιλημένα" δεν θα μου έλεγε σκασίλα μου αν την πάρεις, σκασίλα μου και αν δεν την πάρεις?

Γι αυτό και άρχισα να το σκέφτομαι σοβαρά να της τηλεφωνήσω ή ακόμα και να πάω απο το σπίτι της και να της πω πως άρχισε το λαβ στορι τους να ακούγετε, να φροντίσει να απομακρυνθεί απο τον αδερφό μου, να κόψει τα κολητηλίκια με την νύφη μου και να αποσυρθεί απο την ζωή τους διακριτικά. Και μάλιστα για να μην την φέρω σε δύσκολη θέση να το κάνω αυριο το πρωί που ο αντρας της θα βρίσκεται στη δουλειά.

Τι λέτε?

να μην το κανεις,ειναι ερωτευμενος κ γι αυτο το ειπε οτι θα φηεγει.θα σε μισησεικ δε θα ξερεις πως να το σωσεις μετα. μην κανεις το σωτηρα,μπορει να αποφασισει να χωρισει η με την κοπελα η με τη γυναικα του,θα αποφασισει αυτος κ οχι εσυ γιαυτον

αυτο το είναι ερωτευμένος δεν μπορώ να το καταλάβω.

Ερωτευμένος με ένα μινίκι πορνίδιο που πάντα το φουστάνι της είναι μέχρι τον αφαλό, που σίγουρα ο αδερφός μου είναι ένας ακόμα autoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadmin στην ζωή της που την "ταίζει" και σίγουρα θα πιστεύει πως βρήκε φλέβα χρυσού ώστε να λύσει όλα τα προβλήματα της ζωής της είτε οικονομικά είτε συναισθηματικά κενά.

Και απο την άλλη να υπάρχει μια γυναίκα δίπλα του 10 χρόνια τώρα, κυρία με τα όλα της,να του έχει χαρίσει 3 πανέμορφα παιδάκια να του στέκετε και με το παραπάνω σε όλα και κυρίως να τον κοιτάζει στα μάτια και να λιώνει.

Πάντα καμάρωνα για τον αδερφό μου, το καλό παιδί, που όλοι τον αγαπούσαν και τον εκτιμούσαν.

Το καλό παιδί τελικά είναι ένας άνανδρος, ένας αλήτης, δεν έχει συνείδηση δεν έχει ηθική, καμια αξία πλέον στα μάτια τα δικά μου. Βρήκε την γυναίκα του κολλητού του για να ξενοπηδήξει. Και μάλιστα την περίοδο που ο κολλητός του έτρεχε τον πατέρα του απο νοσοκομείο σε νοσοκομείο που τελικά πέθανε. Και το αίμα μου, ο λατρεμένος μου αδερφούλης αντι να σταθεί στον φίλο του..... παρηγορούσε τη γυναίκα του φίλου του.

Ε όχι δεν με ενδιαφέρει αν θα με μισήσει, τον έχω μισήσει πρώτη εγώ.

Ντρέπομαι για λογαριασμό του.

Με την νύφη μου ποτέ δεν είμασταν κολλητές, είχαμε πάντα όμως άριστες σχέσεις και ξέρω πως είναι μια καλή μανα και σύζυγος.

Τώρα αν το άλλο το τσόλι του κανε κανενα αεροπλανικό στο κρεβάτι γιατί είναι και έμπειρο- και τον έστειλε τον άλλον όπου στο διάβολο τον έστειλε, είναι πρόβλημα του.

Απο τα χέρια μου πάντως το τσουλί θα φύγει μαδημένο κι ας φύγει με αυτόν.

Κάλεσα και τον άλλο μου τον αδερφό που καταφθάνει επειγόντως σε λίγες ώρες απο το εξωτερικό που και η δική του θέση είναι δεν κάνουμε πλάτες ή το κόβουμε μαχαίρι ή ας πάει οπου στα τσακίδια θέλει τώρα όμως, δεν θα δώσουμε χρόνο να αναπτυχθει και άλλο το ειδύλιο.

Ευτυχώς αν αποφασίσει να φύγει δεν υπάρχει τίποτα ακόμη στο όνομα του απο αυτά που κληρονομήσαμε απο τον πατέρα μας, τα έχει η μαμά, οπότε θα τα περάσει όλα κατευθείαν στα εγγόνια της, άρα είναι και ξεβράκωτος με μηδέν ρευστό, αλλά είπαμε 8α τρώνε έρωτα.

Το κυριότερο μας μέλημα είναι να μην μάθει τίποτα η νύφη μας τουλάχιστον τώρα. Να την προστατεύσουμε όσο μπορούμε, δεν της αξίζει κάτι τέτοιο.

Και ο αλήτης ...ας του δώσει φώτιση ο θεός έστω και τώρα να καταλάβει την μεγα μαλακια που πάει να κάνει.

Ευχαριστώ για ακόμη μια φορά που με ακούσατε.

Αυτό δεν είναι απόλυτο....Μπορεί να κρατήσει χρόνια αυτή η κολόνια!!!!

Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα βγείς κακιά εσύ αν πείς κάτι να είσαι σίγουρη και θα βρείς τον μπελά σου αδίκως.....

Ξέρω σε τρώει ο πόνος η αγωνία και τι θα κάνουν...Παρόλο που είναι αδερφός σου είναι δική του η ζώη και αρκετά μεγάλος για να καταλάβει ότι αυτό που κάνει είναι λάθος και καταστροφικό για τις 2 αυτές οικογένειες....Όμως το κάνει και δεν μπορείς εσύ να συμβάλεις σε αυτό!!!

Κι εγώ στη θέση σου θα ήμουν τόσο θυμωμένη όσο είσαι κι εσύ.

Ντρόπη του, όχι τόσο για την εξωσυζυγική του σχέση, αλλά τόσο που δεν σεβάστηκε την φιλία, που είναι ιερό πράγμα.

Ο αδερφός σου δείχνει να μην έχει ηθικούς φραγμούς και αυτό είναι το χειρότερο.

Τι σου απάντησε, όταν τον ρώτησες για το πως θα νιώσει η γυναίκα του, όταν το μάθει;

Τα αγγελουδάκια του δεν τα σκέφτεται, όταν λέει ότι θα φύγει στο εξωτερικό;

Καλά μην τα πιστεύεις και όλα όσα λέει, τα λέει για να σε τρομοκρατήσει και να μη μιλήσεις.

Με τη γυναίκα του τα πηγαίνει γενικά καλά;

Στη μητέρα σου μίλησες; Μήπως τον συνετήσει εκείνη;

Εύχομαι να είναι μια μπόρα και να τελειώσει γρήγορα. Καλό κουράγιο!!!!!

Διαφημίσεις

Τι λέτε?

Αυτό το σενάριο εμένα μου φαίνεται τρελή κατινιά. Ενήλικες είναι. Στον αδερφό σου -ως όφειλες- μίλησες ήδη. Δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι άλλο.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Ερωτευμένος με ένα μινίκι πορνίδιο που πάντα το φουστάνι της είναι μέχρι τον αφαλό, που σίγουρα ο αδερφός μου είναι ένας ακόμα autoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadmin στην ζωή της που την "ταίζει" και σίγουρα θα πιστεύει πως βρήκε φλέβα χρυσού ώστε να λύσει όλα τα προβλήματα της ζωής της είτε οικονομικά είτε συναισθηματικά κενά.

Και απο την άλλη να υπάρχει μια γυναίκα δίπλα του 10 χρόνια τώρα, κυρία με τα όλα της,να του έχει χαρίσει 3 πανέμορφα παιδάκια να του στέκετε και με το παραπάνω σε όλα και κυρίως να τον κοιτάζει στα μάτια και να λιώνει.

Πάντα καμάρωνα για τον αδερφό μου, το καλό παιδί, που όλοι τον αγαπούσαν και τον εκτιμούσαν.

Το καλό παιδί τελικά είναι ένας άνανδρος, ένας αλήτης, δεν έχει συνείδηση δεν έχει ηθική, καμια αξία πλέον στα μάτια τα δικά μου. Βρήκε την γυναίκα του κολλητού του για να ξενοπηδήξει. Και μάλιστα την περίοδο που ο κολλητός του έτρεχε τον πατέρα του απο νοσοκομείο σε νοσοκομείο που τελικά πέθανε. Και το αίμα μου, ο λατρεμένος μου αδερφούλης αντι να σταθεί στον φίλο του..... παρηγορούσε τη γυναίκα του φίλου του.

Με την νύφη μου ποτέ δεν είμασταν κολλητές, είχαμε πάντα όμως άριστες σχέσεις και ξέρω πως είναι μια καλή μανα και σύζυγος.

Τώρα αν το άλλο το τσόλι του κανε κανενα αεροπλανικό στο κρεβάτι γιατί είναι και έμπειρο- και τον έστειλε τον άλλον όπου στο διάβολο τον έστειλε, είναι πρόβλημα του.

Κάλεσα και τον άλλο μου τον αδερφό που καταφθάνει επειγόντως σε λίγες ώρες απο το εξωτερικό που και η δική του θέση είναι δεν κάνουμε πλάτες ή το κόβουμε μαχαίρι ή ας πάει οπου στα τσακίδια θέλει τώρα όμως, δεν θα δώσουμε χρόνο να αναπτυχθει και άλλο το ειδύλιο.

Ευτυχώς αν αποφασίσει να φύγει δεν υπάρχει τίποτα ακόμη στο όνομα του απο αυτά που κληρονομήσαμε απο τον πατέρα μας, τα έχει η μαμά, οπότε θα τα περάσει όλα κατευθείαν στα εγγόνια της, άρα είναι και ξεβράκωτος με μηδέν ρευστό, αλλά είπαμε 8α τρώνε έρωτα.

Το κυριότερο μας μέλημα είναι να μην μάθει τίποτα η νύφη μας τουλάχιστον τώρα. Να την προστατεύσουμε όσο μπορούμε, δεν της αξίζει κάτι τέτοιο.

Και ο αλήτης ...ας του δώσει φώτιση ο θεός έστω και τώρα να καταλάβει την μεγα μαλακια που πάει να κάνει.

Ααααααααααααααααα, δεν είχα προλάβει να διαβάσω αυτό το μήνυμα όταν έγραψα το προηγούμενο μήνυμά μου.

Μα καλά, ποια νομίζεις ότι είσαι για να ανακατευτείς με αυτό τον τρόπο στη ζωή ενός ενήλικα ακόμα και αν πρόκειται για τον αδερφό σου;

Καταλαβαίνω το θυμό σου και τη ντροπή σου και την αγανάκτησή σου. Κι εγώ στη θέση σου πιστεύω ότι κάπως έτσι θα ένιωθα, όμως δεν πιστεύω ότι έχουμε δικαίωμα να ανακατευόμαστε με αυτό τον τρόπο στη ζωή και στις επιλογές κανενός.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

ούτε εγώ είχα διαβάσει το παραπάνω....Είσαι λάθος.....

Με πιο δικαίωμα το κάνεις αυτό??? Δεν έχεις αυτή την άδεια να επεμβάινεις έτσι στην ζωή του αδερφού σου και να μιλάς με αυτά τα λόγια...Είναι και οι 2 ενήλικες και καθορίζουν την ζωή τους και της οικογένειας τους....

Γιατί λες την άλλη κοπέλα "τσόλι"....Αυτή μπορεί να είναι το χειρότερο τσόλι του κόσμου όπως λες αλλά στην τελική αν ο αδερφός σου αν δεν ήθελε δεν θα έκανε ΤΙΠΟΤΑ δεν πα να ήταν η Αλεξανδράτου η ΙΔΙΑ....

Ποια είσαι εσύ που θα το κόψεις ΜΑΧΑΙΡΙ και κανονίζεις για την ζωή του???

Δεν είναι σωστό καθόλου αυτό που λές και που κάνεις...

Αν πας να της μιλήσεις εσύ τότε γίνεσαι χειρότερη από αυτήν. Αν είναι δυνατόν... Σε καταλαβαίνω να νοιώθεις οργή, αλλά ούτε να μιλάς έτσι γι αυτήν, ούτε να κάνεις κάτι. Μπορεί να τον ερωτεύτηκε βαθιά και να μη μπόρεσε να κρατηθεί. Πού ξέρεις?! Επίσης ας μη λεει κανείς μας μεγάλα λόγια και ηθικολογίες γιατί όλα από πάνω μας είναι! κ έχουμε κ παιδιά!

Μπορεί να είναι απλά ένα πάθος, μπορεί αυτοί οι άνθρωποι να βρήκαν το άλλο τους μισό.

Θα σε συμβούλευα να του μιλήσεις ήρεμα, να του πεις να σκεφτεί τί κάνει, γιατί κάνει αυτό που κάνει και να αναλογιστεί τί θέλει από τη ζωή του μετέπειτα και πως τη φαντάζεται λόγω με τις όποιε επιλογές κάνει...

αλλά ΜΗΝ της μιλήσεις και ΜΗΝ τη βρίσεις, ο αδερφός σου θα τα πάρει απίστευτα...

και δεν ειναι σωστό, είναι κίνηση χαμηλού επιπέδου.. συγνώμη

Καλά σοβαρολογείτε?

Έχουμε δυο "ανθρώπους" που δε σεβάστηκαν τίποτα και τάχα το π.....ά τους, είναι το μεγάλο πάθος?

Και βαλθήκατε να τρελάνετε τελείως την αδερφή που θέλει το δίκαιο?

Ακριβώς επειδή έχουμε παιδιά πρέπει να προσέχουμε τι λέμε...

Την κατινιά την έκαναν αυτοί οι δυο.......ο αδερφός και η άλλη......και προδοσία και πούλημα και καμμιά αξία...τέτοιο κόσμο θέλετε για τα παιδιά σας?

Καλά σοβαρολογείτε?

Έχουμε δυο "ανθρώπους" που δε σεβάστηκαν τίποτα και τάχα το π.....ά τους, είναι το μεγάλο πάθος?

Την κατινιά την έκαναν αυτοί οι δυο.......ο αδερφός και η άλλη......και προδοσία και πούλημα και καμμιά αξία...τέτοιο κόσμο θέλετε για τα παιδιά σας?

Άστα να πάνε :roll::roll::roll:!!!

Συμφωνώ μαζί σου!!!

Καλά σοβαρολογείτε?

Βρε παιδί μου είναι λάθος να μιλάει έτσι για τον αδερφό της το καταλαβαίνεις????

Μπορεί να νιώθει έτσι όπως νιώθει (και δεν έχει άδικο να νιώθει θίψη δυστηχία πόνο και όλα τα υπόλοιπα) αλλά η ζωή είναι δική του και κανένας δεν είναι σε θέση να τον συναιτήσει εκτός απο αυτόν τον ίδιο....

Η αδερφή θέλει το δικαιο αλλά δεν είναι σωστός ο τρόπος προσέγγισης.....ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΩΣΤΟΣ....

Την κατηνιά την έκαναν οι άλλοι 2 και συμφωνώ αλλά είναι δική τους η ζωή και τώρα πάει να γίνει κατίνα και η αδερφή (έτσι θα την πούν)???

Αν θέλαμε τέτοιο κόσμο για τα παιδιά μας θα τα μπλέκαμε και μείς με τους άνδρες των κολλητών μας....Αλλά δεν το κάνουμε πρώτον και δεύτερον πίστεψε με και να το κάναμε καμία αδερφή και αδερφός δεν θα μας σταμάταγαν γιατί πολυ απλά αυτό που θέλουμε να κάνουμε θα το κάναμε και δεν θα υπολογίζαμε κανέναν (ή μήπως εμείς οι ίδιοι δεν ξέρουμε ότι είναι λάθος?? Τα αδέρφια περιμένουμε να μας το πούν??).....

Ο τρόπος αντιμετώπισης της αδερφής δεν είναι καθόλου σωστός και πίστεψε με θα της γυρίσει δυστηχώς πάνω της μόνο και μόνο γιατί Η ΤΡΙΤΗ όσο και να μην το καταλαβαίνετε και δεν πρέπει να ανακατευτεί!!!

Πως θέλει προσεκτικούς χειρισμούς η κατάσταση θέλει, αλλά να μιλάμε για ηθικολογίες, και κατινιές είναι το άλλο άκρο......δεν έχει σημασία αν κάποια πράγματα τα κάνεις μόνο, αλλά και κατά πόσο τα δικαιολογείς και τα δέχεσαι...έτσι σαπίζει η κοινωνία..

Τέλος πάντων.....είναι πολύ δύσκολη η κατάσταση και όλοι φτύνουμε τον κόρφο μας που δεν είμαστε στη θέση της κοπέλας......ας λείψουν απλώς οι χαρακτηρισμοί....ή ας απευθυνθούν στους σωστές αποδέκτες....

H Zwza άνοιξε αυτό το thread για να μας περιγράψει μία κατάσταση και να μας ρωτήσει τη γνώμη μας αναφορικά με τη δική της θέση. Ε, λοιπόν, άσχετα από το τι άποψη έχω για τη συμπεριφορά του αδερφού της και της εξωσυζυγικής του σχέσης, επιμένω να πιστεύω ότι το να ανακατευτεί η Ζwza με τον τρόπο που περιγράφει ότι σκοπεύει να το κάνει εμένα μου φαίνεται τρελή κατινιά.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

πρεπει να δεις τον αδερφο σου σαν τον κολητο σου που ερχετε και σου εκμυστηρευετε αυτη την κατασταση...τι θα κανες?θα τον ελεγες μλκ ανηθικο και δεν ξερω γω τι αλλο θα θυμωνες μαζι του αλλα θα του λεγες οτι εγω σε αγαπω και θα δουμε μηπως βγαλουμε μια ακρη μαζι.1ον σκεφτεσε την ζωη σου χωρις την γυναικα σου και τα παιδια σου?μετα απο 1-2 χρονια θα φυγει η ''καψουρα''νομιζεις οτι ειναι ειναι ανθρωπος που θα σε καλυψει αυτη η γυναικα?της εχεις εμπιστοσυνη?απο την στιγμη που δεν τιμαει τον αντρα της και πατερα τον παιδιων της ποιος σου λεει οτι οταν βατωσει η σχεση σας δεν θα γυρισει αλλου το ματακι της?!

καταλαβες που το παω?τον αγαπας και νιωθεις τοσο οργισμενη γτ αυτη η ακτασταση ουσιαστικα γινετε μεσα στο σπιτι σου στην καρδια σου,εγω θα σου λεγα να κανεις ενα βημα πισω να ηρεμησεις και να δεις πως εσυ που ξερεις τον αδερφο σου θα μπορεσεις να τον πλησιασεις και να του δωσεις να καταλαβει τι μεγαλη μλκ κανει στην ζωη πρωτα απο ολα των παιδιων του!ολοι εχουμε τα προβληματα μας αλλοι λιγο αλλοι πολυ τα παιδια που φεραμε σε αυτον τον κοσμο δεν φταινε σε τπτ κι εσυ αδερφη του αντρα αυτου προσπαθησε για τα παιδια πρωτα και μετα για αυτον!

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif