Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΑΤΕ


Κ61207

Recommended Posts

:roll:

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 484
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω ειμαι υπαλληλος σε μελετητικη εταιρια στη Θεσσαλονικη.Εχω τελειωσει ενα τμημα Πληροφορικης Δημοσιου ΙΕΚ και εχω αδεια διδασκαλιας Αγγλικών (εχω 2 Proficiency).Σταματαω τελος Δεκεμβριου και θα ξαναπαω μεσα Μαιου στη δουλεια.Ηθελα να παρω το εξαμηνο αλλα το αφεντικο μου μου ειπε οτι δεν μπορει χωρις εμενα και ειπα αντε να του κανω τη χαρη και να γυρισω νωριτερα.Αλλα βεβαια περιμενουμε και μεταθεση του στρατιωτικου συζυγου του χρονου και μπορει να ξανασταματησω (οριστικα πλεον) το καλοκαιρι.Μετα ή θα γινω κι εγω χαρωπη νοικοκυρα ή θα κανω κανενα ιδιαιτερο Αγγλικων ή και τα δυο ή τιποτα απο τα δυο.Υγεια να εχουμε και βλεπουμε....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εχω τελειωσει προγραμματισμο Η/Υ σε ΤΕΙ.ειμαι διορισμενη στη Νομαρχια Αθηνων .για την ωρα απολαμβανω την αδεια ανατροφης παιδιου και απο φθινοπωρο παμε για δουλεια.

as1cCuh0g411210Nzc3NjRkdnwwMDAwNDVkYnxNeSBiYWJ5IGlz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια εγώ είμαι αστυνομικός δουλεύω εδώ και 13 χρόνια αυτή την στιγμή απολαμβάνω την άδεια ανατροφής τέκνου για ένα χρόνο και περνάω υπέροχά με τον πρίγκιπα μου . Τον Ιούλιο του 2009 γυρνάω στη δουλεία ... : :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Το επάγγελμα μου ήταν οικονομολόγος-λογίστρια

και το εξάσκησα για 10 χρόνια.

Μπούχτισα!!

Πρίν 2 χρόνια αγόρασα βιβλιοπωλείο στο Ίλιον

και πλέον μπορώ να λέγομαι βιβλιοπώλισσα.!!!

:lol::lol::D:D

Κωνσταντίνος 30-03-2004

Χριστίνα-Λαμπρινή 7-11-2008

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια ειμαι φαρμακοποιος. δουλευα σε ενα φαρμακειο εδω κ 2,5 χρονια αλλα σταματησα γιατι οπως ειχα πει το αφεντικο παντρευτηκε και εβαλε την γυναικα του. τωρα ειμαι στις ετοιμασιες για το δικο μου φαρμακειο(επιτελους) και πιστευω μεχρι το νεο ετος να ειναι ετοιμο!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι φιλόλογος. Τα πρωινά δουλεύω σε ένα ιδιωτικό σχολείο, τα απογεύματα σε ένα φροντιστήριο και τα βραδάκια κάνω ιδιαίτερα. Πήξιμο!!Αν όμως μεινω έγκυος κρατάω μόνο το σχολείο και κόβω μαχαίρι όλα τα άλλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και απο μένα κορίτσια! Εγώ δουλεύω σε τουριστικό γραφείο τα εδώ και 15 χρόνια, με κατι τρελά ωράρια σε περίοδο καλοκαιριού!! 'Εμεινα στο σπίτι μέχρι να γίνει η μπουμπού μου 6 μηνών, και μετά πάλι στην δουλεία. 'Οπου αμέσως μετά παραιτήθηκα για μια αλλη δουλεια πιο κοντά στο σπίτι μου και με τα ωράρια προσπαθώ να κρατάω το 8ώρο και να μήν ξεφευγει!! Τώρα λέμε και για δευτερο! Να δώ πως θα είναι αραγε τότε!! χιχι

GEBnp3.pngcRvDp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα και από μένα!

Γράφω εδώ και άτι μήνες στο φόρουμ, αλλά πρώτη φορά συστήνομαι πιο λεπτομερώς...

 

Λοιπόν, το πρώτο μου πτυχίο είναι στη Ψυχολογία, την οποία και ποτέ δεν έξάσκησα, το δεύτερο (συπληρωματικό) στο Κινηματογράφο, το οποίο έκανα παράλληλα με τη τότε δουλειά μου σα βοηθός σκηνοθέτη σε διαφημιστικά. Μετά από 4 χρόνια σε αυτό το χώρο ήρθε ο έρωτας και τον ακολούθησα στη Κρήτη, όπου και έμεινα 2 χρόνια τρώγοντας τα έτοιμα.

Επιστροφή στην Αθήνα, παντρεμένοι πια, φτιάξαμε ένα ξενώνα στις Σπέτσες και εγώ στη συνέχεια έκανα ένα Μεταπτυχιακό στην Αρχ. Εσωτ. Χώρων.

Επίσημα δηλώνω διακοσμήτρια λοιπόν, αλλά προσωρινά δηλώνω μέλλουσα μαμα!

Με τον άντρα μου (που διδάσκει Γαλλικά) κρατάμε τον ξενώνα τα καλοκαίρια, και οσονούπω ανοίγουμε ένα ηλεκτονικό κατάστημα με βιολογικά προϊόντα για εγκύους και bebe.

Ουφ! τα'πα! :D:D:D

M9fdp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα εγω ειμαι στρατιωτικος πηρα αδεια απο τν μαρτιο τοθ 2008 και επιστρεφω σε δυο μηνες.. το θεμα ειναι οτι δν μπορω να αφησω το ζουζουνακι μου..... :cry:

22/09/2008

30/05/2011

01/04/2013 ΤΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με τον άντρα μου (που διδάσκει Γαλλικά) κρατάμε τον ξενώνα τα καλοκαίρια, και οσονούπω ανοίγουμε ένα ηλεκτονικό κατάστημα με βιολογικά προϊόντα για εγκύους και bebe.

 

πολυ ενδιαφερων ακουγεται αυτο!! το ξεκινησατε??

 

αν ναι, στειλε μου το λινκ με πμ (για να μη θεωρηθει διαφημιση)

Link to comment
Share on other sites

fistikaki σε ευχαριστώ για το σχόλιο.

Σε τρεις μήνες υπολιγίζουμε να ανοίγουμε.

Δεν θέλω να στείλω τίποτα πριν συνεννοηθώ με τον admin.

Θέλω να είμαι πολύ τυπική με το θέμα γιαυί από αυτό το forum έχω πάρει πάρα πολλά, και δεν θέλω να εκμεταλλευτώ τίποτα.

Θα φροντίσω όμως να κάνω διαφήμιση (πληρωμένη) στο site έτσι κι αλλιώς.

 

Μέχρι τότε, έχουμε καιρό, όμως. Προσπαθώ να προλάβω να κάνω τις πρώτες συνεργασίες με τους προμηθευτές πριν γεννήσω (τα πρώτα πειράματα στα ποϊόντα θα τα λουστεί η καημένη η κορούλα μου)! Αυτό σημαίνει ότι , ότι πουλάει το κατάστημα θα είναι σίγουρα πρώτα δοκιμασμένο! :wink:

M9fdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τωρα δουλευω στην τραπεζα κανα δυο φορες το μηνα ετσι για να ξεσκαω, να διατηρω την επαφη μου με τη δουλεια και φυσικα για να δινω στον αντρα μου το χρονο του με το παιδι που το θεωρω πολυ σημαντικο.

 

ΣΥΓΓΝΩΜΗ, ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ?

 

Επειδή και εγώ σε τράπεζα δουλεύω αλλά με θέλουν κάθε μέρα κανόνισε μου καμμία μεταγραφή. :D:D:D:D

 

Συμφωνώ!!! Μεταγραφή γρήγορα!!!!!!

Κι εγώ τραπεζικός. Με 9μηνη άδεια αυτή τη στιγμή.

 

Eμενα μου την κόψανε την εννιάμινη και συμβιβαστήκαμε με μόνο ένα τρίμηνο. Φεβρουάριο επιστροφή!!!!

 

Καλησπέρα αν και "πιο παλιά" δεν το είχα δει αυτό το ποστ....

Κι εγώ σε Τράπεζα δουλεύω και έχω την απορία.... γιατί και πως σου κόψανε την 9μηνη????????????? αλλο και τούτο... :roll:

Εγώ πάντως παω για δουλειά τον Οκτώβρη :cool::D

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 56...τοσες δημοσιευσεις ανακαλυπτω οτι δε εχω αναφερθει εδω:Ειμαι αισθητικος κοριτσια και δουλευω με ραντεβου (εννοω οτι δεν εχω στουντιο).

Επειδη ομως εχω πολλα ονειρα και πιανουν τα χερια μου στην κουζινα γενικοτερα (Μικρασιατικη καταγωγη με πολιτισες γιαγιαδες) αρχιζω να σκεφτομαι το ενδεχομενο παρασκευη παραδοσιακων προιοντων (μαρμελαδες σπιτικες και λικερ) οπως επισης τουρτες για παιδικα παρτυ (με αγνα υλικα σκετα κομψοτεχνηματα) και να τα προμηθευω σε οποιον ενδιαφερετε.Το δουλευω ακομη ομως.

FWusp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ημουν αισθητικος με καλα οργανωμενο ινστιτουτο αισθητικης και ταυτοχρονα διδασκα σε τεε και ιεκ..εμεινα εγκυος με εξωσωματικη σε διδυμα και μου ηρθε αιμα τοτριτο μηνα.Μεσα σε μια νυχτα τα παρατησα ολα και εδω και 6 χρονια ειμαι μια χαρωπη νοικοκυρουλα........... :P:P:P

.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπερα σασ εγω δουλευω securicor τηλ.κεντρο σε καπνοβιομηχανεια ειμαι 30 χρονον με λενε δροσοσταλια και το δευτερο ονομα μου ειρηνη και ειμαι 4 μηνον εγκυοσ. αυτα.

ha geino mama

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...