Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"ΚΑΚΗ" ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΟ ΜΕ ΤΗ ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ!


Recommended Posts

ωραίο να σαι μαγείρισσα!

δε λέω να ναι τα παιδιά σε γυάλα όλα να τα δοκιμάσουν! πίτσα φτιάχνω μόνη μου και τη ξέρει, σουβλάκια παίρνω απ το χασάπη και ψήνω και τα ξέρει επίσης, τα κιντερ ναι 1 στο τόσο αλλά το κόλλημα μου είναι να ξέρω τι κάνει!!!! να τον ελέγχω κι όταν είναι να τρώει τέτοια να γίνεται μπροστά μου! τουλάχιστον τώρα που είναι 3 ετών μόνο.

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μια μαμα που ειχε ερθει για επισκεψη,βλεποντας τα παιδια μου να τρωνε τις μπαμιες τους μου ειπε οτι ειμαι τυχερη.....γιατι το δικο της τρωει μονο σκοφρετα...της απαντησα "που την βρισκει,παει στο περιπτερο μονο του?" κ μου εκοψε την καλημερα.........

 

Δηλαδή τι τις κακοφάνηκε??Γιατί εμάς αν μας δίναν σοκολάτα δεν θα την τρώγαμε τα παιδιά μας δηλ.χαζά΄είναι δεν ξέρουν να ξεχωρίζουν γεύσεις.

Εμένα μπισκοτόκρεμες και φαρίν λακτέ κτλ.δεν έφαγε ποτε κανα δυο φορές όμως που δοκίμασε Kinder δεν της φάνηκε άσχημο και ενίοτε μου ζητάει αλλά απλά τις λεώ ότι δεν έχω δεν της αγοράζω και τέλος ξεχνίεται.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μια καταγγελία γρήγορα μήπως και βάλουν μυαλό οι ανεγκέφαλοι! Κανονικά αυτός ο σταθμός θα έπρεπε να χάσει την άδειά του και οι "δασκάλες" να βρεθούν άνεργες!! Μήπως μόνο με τα κανάλια σωθεί η κατάσταση; Δηλαδή είμαστε στο έλεος του καθενός; εγώ αυτό έχω καταλάβει. Καμια ευσυνειδησία από τους "επαγγελματίες" και κανένας έλεγχος από τις αρχές. Πολύ ωραία, τέλεια, καλωσήρθατε στην Ελλάδα :(

 

 

Link to comment
Share on other sites

...μιλαμε για ΔΗΜΟΤΙΚΟ παιδικο σταθμο μαλιστα....

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

Με αγχώσατε τώρα!!!!!

Ενας απο τους πολλούς λόγους που ξεκινάμε τον παιδικό σταθμό

είναι και το θέμα του φαγητού!

 

Επειδή εμάς η μικρή είναι λιγόφαγη και γενικά μίζερη με το φαγητό

(το ένα της βρωμάει και το άλλο της ξινίζει...:roll:)

 

μας είπε ο παιδίατρος οτι η μόνη μας ελπίδα

είναι ο παιδικός σταθμός

στον οποίο θα βλέπει και τα άλλα παιδάκια να τρώνε

και τότε και εκείνη απο "άμιλλα"

θα κάνει το ίδιο...

 

Αλλά όχι να μάθει να τρώει πατατάκια και αηδίες!!!!!! :twisted:

 

Όταν ξεκινήσουμε (τον άλλο μήνα)

θα σας πω κι εγώ.... :?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με αγχώσατε τώρα!!!!!

Ενας απο τους πολλούς λόγους που ξεκινάμε τον παιδικό σταθμό

είναι και το θέμα του φαγητού!

 

Επειδή εμάς η μικρή είναι λιγόφαγη και γενικά μίζερη με το φαγητό

(το ένα της βρωμάει και το άλλο της ξινίζει...:roll:)

 

μας είπε ο παιδίατρος οτι η μόνη μας ελπίδα

είναι ο παιδικός σταθμός

στον οποίο θα βλέπει και τα άλλα παιδάκια να τρώνε

και τότε και εκείνη απο "άμιλλα"

θα κάνει το ίδιο...

 

Αλλά όχι να μάθει να τρώει πατατάκια και αηδίες!!!!!! :twisted:

 

Όταν ξεκινήσουμε (τον άλλο μήνα)

θα σας πω κι εγώ.... :?

 

sophie07, όταν θα ψάχνεις για παιδικό σταθμό, να τσεκάρεις και να συζητήσεις, μεταξύ άλλων και το θέμα διατροφής και εβδομαδιαίου προγράμματος φαγητού (αν τρώει το φαγητό του σταθμού ειδικά) με τους υπεύθυνους , πριν κάνεις εγγραφή.;)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Με αγχώσατε τώρα!!!!!

Ενας απο τους πολλούς λόγους που ξεκινάμε τον παιδικό σταθμό

είναι και το θέμα του φαγητού!

 

Επειδή εμάς η μικρή είναι λιγόφαγη και γενικά μίζερη με το φαγητό

(το ένα της βρωμάει και το άλλο της ξινίζει...:roll:)

 

μας είπε ο παιδίατρος οτι η μόνη μας ελπίδα

είναι ο παιδικός σταθμός

στον οποίο θα βλέπει και τα άλλα παιδάκια να τρώνε

και τότε και εκείνη απο "άμιλλα"

θα κάνει το ίδιο...

 

Αλλά όχι να μάθει να τρώει πατατάκια και αηδίες!!!!!! :twisted:

 

Όταν ξεκινήσουμε (τον άλλο μήνα)

θα σας πω κι εγώ.... :?

 

 

Καλά δε σημαίνει ότι όλοι οι σταθμοί είναι το ίδιο. Οι περισσότεροι είναι σωστοί. Το θέμα είναι να το ψάξεις λίγο και να μην πάτε σε κάποιον σαν αυτό που περιγράφη η φίλη μας εδώ.

 

Και ναι, ισχύει ότι στο σταθμό θα φάει ... θα βλέπει τα άλλα τα παιδάκια, θα νιώθει και πιο ελεύθερη (δε θα νιώθει το άγχος σου ότι πρέπει να φάει) και τελικά θα φάει.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Με αγχώσατε τώρα!!!!!

Ενας απο τους πολλούς λόγους που ξεκινάμε τον παιδικό σταθμό

είναι και το θέμα του φαγητού!

 

Επειδή εμάς η μικρή είναι λιγόφαγη και γενικά μίζερη με το φαγητό

(το ένα της βρωμάει και το άλλο της ξινίζει...:roll:)

 

μας είπε ο παιδίατρος οτι η μόνη μας ελπίδα

είναι ο παιδικός σταθμός

στον οποίο θα βλέπει και τα άλλα παιδάκια να τρώνε

και τότε και εκείνη απο "άμιλλα"

θα κάνει το ίδιο...

 

Αλλά όχι να μάθει να τρώει πατατάκια και αηδίες!!!!!! :twisted:

 

Όταν ξεκινήσουμε (τον άλλο μήνα)

θα σας πω κι εγώ.... :?

 

Δεν ειναι ολοι οι σταθμοι ετσι. Στο δικο μας τα παιδακια τρωνε πολυ υγιεινα και με μεγαλη ποικιλια, οσπρια, λαδερα, κοτοπουλο, κρεας, ζυμαρικα.

Πραγματι παρακινουνται το ενα απο το αλλο και τρωνε.

Η κορη μου ξαφνικα ειχε κοψει τις φακες (χωρις λογο) και βλεποντας τα αλλα να τρωεν τις αρχισε παλι.

 

Δηλαδή τι τις κακοφάνηκε??Γιατί εμάς αν μας δίναν σοκολάτα δεν θα την τρώγαμε τα παιδιά μας δηλ.χαζά΄είναι δεν ξέρουν να ξεχωρίζουν γεύσεις.

Εμένα μπισκοτόκρεμες και φαρίν λακτέ κτλ.δεν έφαγε ποτε κανα δυο φορές όμως που δοκίμασε Kinder δεν της φάνηκε άσχημο και ενίοτε μου ζητάει αλλά απλά τις λεώ ότι δεν έχω δεν της αγοράζω και τέλος ξεχνίεται.

 

Οταν ειχα απαγορευσει στους γονεις μου να δινουν στο παιδι μου σοκολατες, καραμελες, πατατακια κλπ, η μητερα μου με κοροιδευε λεγοντας μου οτι δεν μπορω ουτε κομπλεξικο να κανω το παιδι, ουτε να το κρατησω μακρια απο αυτα γιατι θα τα δει απο αλλα παιδακια.

 

Δεν εχω αντιρρηση οτι ετσι ειναι.

Ομως. Με το να μην εχω καθολου τετοια πραγματα μεσα στο σπιτι και με το να συνηθισω το παιδι μου να τρωει μαγειρεμενο φαγητο πετυχα 2 πραγματα.

Πρωτον να μην της πολυαρεσουν ολα αυτα και να μην τα συνηθισει και δευτερον να μην τα στερειται τελειως, αφου σε συγκεκριμενες περιστασεις (παιδικο παρτυ κλπ) τρωει λιγα πατατακια, λιγη τουρτα και ετοιμο χυμο.

 

Ετσι και σωστα τρεφεται το παιδι και εχει την αισθηση οτι μπορει μια στο τοσο να τρωει και κατι τετοιο.

 

Και φυσικα κι εγω που δουλευω εχει τυχει μερα να μην εχουμε προλαβει να μαγειρεψουμε (μαγειρευει κι ο αντρας μου) και να παρουμε κατι απ' εξω ή να βγουμε μια μερα οικογενειακως για φαγητο.

 

Κι εκει ομως αν θελεις, υπαρχουν και υγιεινες επιλογες για ενα παιδι.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ολοι οι σταθμοι ετσι. Στο δικο μας τα παιδακια τρωνε πολυ υγιεινα και με μεγαλη ποικιλια, οσπρια, λαδερα, κοτοπουλο, κρεας, ζυμαρικα.

Πραγματι παρακινουνται το ενα απο το αλλο και τρωνε.

Η κορη μου ξαφνικα ειχε κοψει τις φακες (χωρις λογο) και βλεποντας τα αλλα να τρωεν τις αρχισε παλι.

 

 

 

Οταν ειχα απαγορευσει στους γονεις μου να δινουν στο παιδι μου σοκολατες, καραμελες, πατατακια κλπ, η μητερα μου με κοροιδευε λεγοντας μου οτι δεν μπορω ουτε κομπλεξικο να κανω το παιδι, ουτε να το κρατησω μακρια απο αυτα γιατι θα τα δει απο αλλα παιδακια.

 

Δεν εχω αντιρρηση οτι ετσι ειναι.

Ομως. Με το να μην εχω καθολου τετοια πραγματα μεσα στο σπιτι και με το να συνηθισω το παιδι μου να τρωει μαγειρεμενο φαγητο πετυχα 2 πραγματα.

Πρωτον να μην της πολυαρεσουν ολα αυτα και να μην τα συνηθισει και δευτερον να μην τα στερειται τελειως, αφου σε συγκεκριμενες περιστασεις (παιδικο παρτυ κλπ) τρωει λιγα πατατακια, λιγη τουρτα και ετοιμο χυμο.

 

Ετσι και σωστα τρεφεται το παιδι και εχει την αισθηση οτι μπορει μια στο τοσο να τρωει και κατι τετοιο.

 

Και φυσικα κι εγω που δουλευω εχει τυχει μερα να μην εχουμε προλαβει να μαγειρεψουμε (μαγειρευει κι ο αντρας μου) και να παρουμε κατι απ' εξω ή να βγουμε μια μερα οικογενειακως για φαγητο.

 

Κι εκει ομως αν θελεις, υπαρχουν και υγιεινες επιλογες για ενα παιδι.

 

Kassiani Μάλλον λάθος κατάλαβες εγώ συμφωνω μαζί σου και εγώ δεν θέλω να τρωεί το παιδί μου τέτοια πράγματα και στα 2πάρτυ γενεθλίων και στην γιορτή της και στις δικές μας γιορτές κτλ.αποφεύγω και δεν παίρνω ποτέ πατατάκια ,φουντούνια κτλ.αλλά φτιάχνω μπομπες με γαλοπούλα και τυράκι ,καροτάκια αγγουράκια απλά πράγματα και υγιεινά και πατατάκια δεν έχει φάει ποτε.:?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sophie07, όταν θα ψάχνεις για παιδικό σταθμό, να τσεκάρεις και να συζητήσεις, μεταξύ άλλων και το θέμα διατροφής και εβδομαδιαίου προγράμματος φαγητού (αν τρώει το φαγητό του σταθμού ειδικά) με τους υπεύθυνους , πριν κάνεις εγγραφή.;)

 

Μας έδειξαν ένα μενού το οποίο φαινόταν καλό και υγιεινό...

το θέμα όμως είναι

θα το τηρούνε άραγε;;;;;

 

Τι να πω...θα δείξει!

Τα μάτια μας 14!!!

 

Μιας και θα είναι ιδιωτικός ο σταθμός που θα την πάμε

εαν ανακαλύψω κάτι τέτοιο

θα την πάρω κατευθείαν

και θα τους πω καθαρά τον λόγο!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά δε σημαίνει ότι όλοι οι σταθμοί είναι το ίδιο. Οι περισσότεροι είναι σωστοί. Το θέμα είναι να το ψάξεις λίγο και να μην πάτε σε κάποιον σαν αυτό που περιγράφη η φίλη μας εδώ.

 

Και ναι, ισχύει ότι στο σταθμό θα φάει ... θα βλέπει τα άλλα τα παιδάκια, θα νιώθει και πιο ελεύθερη (δε θα νιώθει το άγχος σου ότι πρέπει να φάει) και τελικά θα φάει.

 

Συμφωνω μαζι σου!

Εμεις οταν πηγαμε τη μικρη σταθμο,μας εδωσαν ενημερωτικο φυλλαδιο με το μενου καθε εβδομαδας!

Ξερω τι θα φαει το παιδι μου για πρωινο για μεσημεριανο...οσο για γαριδακια και τετοια ουτε για συζητηση...

Κι εμενα πολλα φαγητα δεν ηθελε ουτε να τα μυρισει,αλλα οπως λες σιγα-σιγα με τα αλλα παιδακια αρχισε να τρωει τα παντα!

Ολα ειναι θεμα επιλογης καλου σταθμου...

Link to comment
Share on other sites

Μας έδειξαν ένα μενού το οποίο φαινόταν καλό και υγιεινό...

το θέμα όμως είναι

θα το τηρούνε άραγε;;;;;

 

Τι να πω...θα δείξει!

Τα μάτια μας 14!!!

 

Μιας και θα είναι ιδιωτικός ο σταθμός που θα την πάμε

εαν ανακαλύψω κάτι τέτοιο

θα την πάρω κατευθείαν

και θα τους πω καθαρά τον λόγο!!

 

Εγω εκανα και κανω αιφνιαδιστικες επισκεψεις και τωρα πια μαθαινω και κατευθειαν απο το παιδι τι γινεται και διαπιστωνω (ευτυχως) οτι μου λενε αληθεια.

Σημειωτεον σε μια επισκεψη μου ειχα δει και την κορη της ιδιοκτητριας του σταθμου να τρωει μαζι με τα παιδακια.

Κατι καλο ειναι και αυτο...

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχα απαγορευσει στους γονεις μου να δινουν στο παιδι μου σοκολατες, καραμελες, πατατακια κλπ, η μητερα μου με κοροιδευε λεγοντας μου οτι δεν μπορω ουτε κομπλεξικο να κανω το παιδι, ουτε να το κρατησω μακρια απο αυτα γιατι θα τα δει απο αλλα παιδακια.

 

Δεν εχω αντιρρηση οτι ετσι ειναι.

Ομως. Με το να μην εχω καθολου τετοια πραγματα μεσα στο σπιτι και με το να συνηθισω το παιδι μου να τρωει μαγειρεμενο φαγητο πετυχα 2 πραγματα.

Πρωτον να μην της πολυαρεσουν ολα αυτα και να μην τα συνηθισει και δευτερον να μην τα στερειται τελειως, αφου σε συγκεκριμενες περιστασεις (παιδικο παρτυ κλπ) τρωει λιγα πατατακια, λιγη τουρτα και ετοιμο χυμο.

 

Ετσι και σωστα τρεφεται το παιδι και εχει την αισθηση οτι μπορει μια στο τοσο να τρωει και κατι τετοιο.

 

 

Εγώ πάντως αυτό που έχω δει είναι ότι είναι ανάλογα το παιδί. Κι εμείς δεν τά εχουμε καθόλου σπίτι και έχω απαγορεύσει στις γιαγιάδες όπως εσύ ... αλλά όταν τύχει και τα δει σε πάρτυ ή της δώσει κάποιος ένα kinder πχ (δεν τα απαγορεύω σε ειδικές περιπτώσεις για να μην της δημιουργήσω και ψυχολογικό) τα θέλει και πολύ μάλιστα. Σαν τρελλή κάνει μόλις δει τούρτα σε γεννέθλια, πέφτει κυριολεκτικά πάνω στο πιάτο μας να μας φάει. Και αν είμαστε έξω και παραγγείλουμε τοστ κι έχει πατατάκια θα τα φάει σαν τρελλή, αν δει καραμέλα θα με πρήξει να τη φάει. Ευτυχώς δεν έχει δει τις συσκευασίες από τα περισσότερα πράγματα και δεν τα αναγνωρίζει αλλά γενικά είναι πάρα πολύ γλυκατζού χωρίς εγώ να της έχω δώσει γλυκά (εκτός από τα μπισκοτάκια της nutricia) αλλά και χωρίς να της τα έχω απαγορεύσει σε ειδικές περιπτώσεις.

 

Άρα ακούγοντας από εσένα και από άλλες μαμάδες ότι με το να μη δίνουν στα παιδιά τους γλυκά κατάφεραν να μην τα πολυθέλουν ... το μόνο συμπέρασμα που μπορώ να βγάλω είναι ότι ναι μεν παίζει ρόλο αυτό αλλά το πιο σημαντικό είναι το καταραμένο το γονίδιο!!!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε Βερα κι εμενα τα θελει. Παιδακι ειναι, εδω τα θελω εγω η μοσχαρα...:P

Απλα με το να μην τα εχουμε μεσα στο σπιτι καταφεραμε να καταλαβει οτι τρωμε μεν και τετοια αλλα σε εξαιρετικες περιπτωσεις.

Δεν τα τρωμε δηλ για μεσημεριανο ουτε τρωμε γλυκα καθε μερα.

Ας πουμε καθε σαββατο χωρις να υπαρχει καποιο παρτυ πχ, της δινω ενα αβγουλακι σοκολατενιο. Της λεω "ειναι σαββατο, θα φαμε γλυκο"

 

Κι εγω δεν ειμαι η σουπερ μαμα

και σ' εμενα εχει τυχει να μην εχω φαγητο στο σπιτι ή να θελω να παω στου μανολη την ταβερνα βρε αδελφε...(ετσι λεει η κορη μου ολα τα εστιατορια, απ το γνωστο τραγουδι).

 

Απλα θελω να πω οτι η μονη λυση για την εργαζομενη μαμα δεν ειναι τα γνωστα μας γκουντις κλπ.

Υπαρχει και η λυση του ψητου κοτοπουλου με σαλατα για το παιδι.

Υπαρχει η πιτσα μαργαριτα οταν η ορεξη τραβαει λιγη πιτσα.

 

Με τις καραμελες ομως και τα γλειφιτζουρια της ειπα κατι να το καταλαβει.

"αυτα τα πραγματα δεσποινουλα εχουν μεσα χρωματα, ειναι σα να βαζεις να φας τις μπογιες σου. θελεις να φας μπογιες?"

της προτεινω λοιπον κατι αλλο, απο τα "απαγορευμενα" και ειμαστε ολοι ικανοποιημενοι.

Οσο και να σου κανει εντυπωση το παιδι το καταλαβε και προχτες που ειδαμε κατι εντυπωσιακα γλειφιτζουρια, μου ειπε "αυτα μαμα ειναι για παιχνιδι, δεν τρωμε μπογιες":rolleyes:

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άρα ακούγοντας από εσένα και από άλλες μαμάδες ότι με το να μη δίνουν στα παιδιά τους γλυκά κατάφεραν να μην τα πολυθέλουν ... το μόνο συμπέρασμα που μπορώ να βγάλω είναι ότι ναι μεν παίζει ρόλο αυτό αλλά το πιο σημαντικό είναι το καταραμένο το γονίδιο!!!

 

Αυτο το ατιμο το γονιδιο φοβαμαι:P

εμενα αμα μ' αφησεις λυτη, μπορω να τρωω μια τουρτα μπιτερ την ημερα!!!:cool:

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

πονεμένο αυτό το παίρνω το παιδί απ το σταθμό και το πάω αλλού!!! στα ιδιωτικά φοβούνται και δε κάνουν τέτοιες προχειρότητες μην ανησυχείτε. στους δημόσιους είναι το πρόβλημα, όπου υπάρχει βέβαια.

πως θα το πάρω το παιδί όταν πέρασαν 2 χρόνια για να γίνει δεκτή η αίτητή μου για το δημόσιο όσον αφορά τη φιλοξενία του παιδιού κι αφού χτύπησα πολλές πόρτες! όσες ανήκουν στο δήμο αθηναίων θα ξέρουν ίσως τι χαμός επικρατεί.

πως να το πάω στο ιδιωτικό που θα θέλω 350 το μήνα και άλλα τόσα για το δεύτερο παιδί που ακολουθεί του χρόνου? μεγάλο ποσό τα 700!

το θέμα είναι και στους δημόσιους σταθμούς να υπάρχει η ίδια προσοχή και το ενδιαφέρον όπως στους ιδιωτικούς, κι εν πάση περιπτώση όπου δε γίνεται αυτό να το προσπαθήσουν και να το απαιτήσουν οι ίδιοι οι γονείς.

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

πονεμένο αυτό το παίρνω το παιδί απ το σταθμό και το πάω αλλού!!!

 

 

Φυσικά...μόνο στα ιδιωτικά είναι εύκολο να το κάνεις!

 

Αφου πληρώνεις που πληρώνεις

να μην είσαι και ευχαριστημένος??

Link to comment
Share on other sites

...ΜΗ ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι στους ιδιωτικους ειναι καλυτερα...εγω εχω εμπειρια κ απο τα δυο,μιας κ ο δημητρης μου παει σε ιδιωτικο,επειδη λογω του αυτισμου που εχει,δεν τον εκαναν δεκτο στο δημοσιο (αλλη πονεμενη ιστορια...)απλα,οπως λεει κ η σοφια,στον ιδιωτικο,εχεις την ευχερια να φυγεις κ να πας σε αλλον,ψαξε-ψαξε ολο κ κατι καλο θα βρεις..ενω με το δημοσιο,σ αρεσει δεν σ αρεσει,δεν εχεις αλλη επιλογη,αφου σου εχουν κανει κ τη τιμη να δεχτουν το παιδι σου.....

τελος παντων,το παρτυ εγινε,κι εγω η αργοσχολη τους πηγα 100 κεφτεδακια φουρνου με λαχανικα κ μοσχαρισιο κιμα (ηταν κ το μοναδικο "φαγητο") τα οποια τα πιτσιρικια τσακισαν...δεν με αφησαν να ειμαι παρουσα,κι οταν πηγα να παρω τη βενετια,μας εδωσαν μια τεραστια σακουλα με σοκολατακια λακτα κ αυγα κιντερ,τα οποια εκρυψα επιμελως για να εχω αποθεματα τις δυσκολες μερες της εγκυμοσυνης μου.....

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...