Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΛΕΝΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ!!!!


rad_mid

Recommended Posts

Eχω μια παρομια ιστορία να σας πω .την πρώτη κορούλα μου την γέννησα στο Μητέρα η γιατρός μου ήταν πολύ καλή αλλά δεν είμαι ευχαριστημένη με το Μητέρα ,έτσι πήρα την απόφαση στο δεύτερο κοριτσάκι μου ,να πάω στο Έλενα .Είχα την ατυχία να μου συστήσουν τον Γεωργιάδη και να γεννήσω το παιδί μου με αυτόν. Γιατί? θα σαν πω με λίγα λόγια την ιστορία μου κάθε φορά που πήγαινα, μου έκανε τις ίδιες ερωτώσης σαν να με έβλεπε για πρώτο η φορά ,από την αρχή μου είπε ,ότι θέλει για καισαρική 1300ευρω και φυσιολογικό 1000ευρω.Μπικα στο νοσοκομείο χωρίς να με έχουν πιάσει πόνοι ,ούτε να έχουν σπάσει τα νερά αλλά γιατί έλεγε ,πως πρέπει να τελειώνουμε. Δυο μέρες πριν γεννήσω ,κάναμε έναν υπέρηχο μέσα στο νοσοκομείο ,όπου το παιδί ήταν περίπου 3800κιλα.δεν τον είδα να συγκινείτε .Ξέχασα να σου πω ότι από την αρχή του έλεγα πως θέλω να κάνω επισκλιρήδιο όπως έκανα και στην πρώτη γέννα και αυτός έλεγε καλά θα δούμε. Μου έβαλε λοιπόν ορό και μετά μου έσπασε τα νερά, από εκεί και πέρα ήταν το μαρτύριο μου ,να του φωνάζω να έρθει γιατί ποναω και αυτός πήγαινε ερχόταν ,στον διάδρομο έπιανε κουβεντούλα και είχε ταυτόχρονα και άλλες γέννες .από τον πόνο να φανταστείς είχα σηκωθεί, όρθια με τον ορό στο χέρι και να τον παρακαλάω να μου κάνει επισκιρηδιο ,ευτυχώς το μωρό κατέβηκε γρήγορα ,με πήγαν στο χειρουργίο όπου γεννήθηκε το μωράκι μου 4320κιλα .σε όλο αυτό το διάστηκα δεν βγήκε ούτε μια φορά στου δικού μου που περίμεναν απέξω, να τους πει, πώς πάνε τα πράγματα μόνο ο τραυματιοφορέας, που με πήγα στην αίθουσα τοκετού, ενημέρωνε τους δικούς μου .όταν βγήκε ο Γεωργιάδης στους δικού μου, τους είπε όλα καλά και ότι είμαι πολύ κακομαθημένη .Ξέχασε όμως ότι ήμασταν στο 2009 και όχι στο 1800 όπου οι ηρωίδες μανάδες γεννούσαν χωρίς καμία βοήθια και πόσο ακόμα που το παιδί ήταν μεγάλο αρκετά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 390
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

μηπως εννοει την γεωργιαδου???

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια κι εγώ στο Έλενα πάω.

Πήγα συστημένη σε γιατρό από μια φίλη μου που γέννησε με αυτόν και έμενε ευχαριστημένη. Φαίνεται σοβαρός και σωστός γιατρός. Είμαι στον τέταρτο μήνα και μέχρις στιγμής τον έχω δει 3 φορές, οπότε το βρίσκω φυσιολογικό να με ρωτάει κάθε φορά "τελευταία περίοδο πότε είχαμε"; Βέβαια δεν ξέρω τι γίνεται με τους άλλους γιατρούς. Γενικά μέχρι στιγμής μας έχει φερθεί πολύ καλά, είναι ευγενικός και όταν τον παίρνω τηλέφωνο ( τις ελάχιστες φορές που το έκανα δηλαδή) ήταν πάντα πρόθυμος να απαντήσει σε όλες μου τις ερωτήσεις. Την πρώτη φορά πήγα ύστερα από συνεννόηση μαζί του στα πρωινά ιατρεία που γινόταν της τρελλής και αποφάσισα να μην ξαναπάω ( άργησα 3 ώρες στη δουλειά μου και δεν ήξερα τι να τους πω) και τις άλλες 2 φορές πήγα στα απογευματινά, που έκλεισα ραντεβού και πήγα " κυρία" . Ενώ γενικά ακολουθεί σωστές μεθόδους δηλ. κοιτάζει πολύ προσεκτικά τις εξετάσεις, εξηγεί πολλά πράγματα και δεν φαίνεται να θέλει να ξεπετάξει τον ασθενή 2 πράγματα μου έκαναν πολύ εντύπωση: την δεύτερη φορά που πήγα στο απογευματινό ιατρείο μου είχε πει για κάποιον κολπικό υπέρηχο που θα κάναμε από τηλεφώνου και υπέθεσα ότι τον κάνει αυτός. Τελικά με έστειλε σε έναν ειδικευόμενο γιατρό που δεν ήξερε ούτε το μηχάνημα να πατήσει και ευτυχώς που δεν μου έκανε κολπικό να μου κάνει ζημιά, μου έκανε τον κανονικό υπέρηχο και τα βρήκε όλα καλά. Αλλά εγώ ενοχλήθηκα, γιατί πλήρωσα τόσα λεφτά στο απογευματινό ιατρείο για να μου κάνει ένας άσχετος τον υπέρηχο; Και το δεύτερο είναι ότι δεν υπάρχει κάποιου τύπου αρχείου ασθενούς. Εσείς που πάτε σε γιατρούς στο Έλενα κρατάνε κάπου σημειώσεις για σας; Τις τελευταίες φορές μου πήρανε πίεση και βάρος, αλλά όταν ρώτησα τη νοσοκόμα αν τα γράφουνε κάπου μου είπε ότι τα δείχνει στο γιατρό. Κι αυτός???? αφού το γραφείο του είναι παντελώς άδειο. Τέλος πάντων, τι να πω???

Νομίζω όμως ότι ως ένα σημείο για έμπειρους γιατρούς οι γεννήσεις είναι θέμα ρουτίνας. Εμείς βέβαια δικαιολογημένα αγχωνόμαστε και θέλουμε ιδιαίτερη προχοή και φροντίδα αλλά για αυτούς τους ανθρώπους που βλέπουν 50 έγκυες τη μέρα, είναι θέμα ρουτίνας και εύχομαι να μπορούν να ξεχωρίσουν τι έχει σημασία και τι όχι ώστε όταν υπάρχει όντως πρόβλημα να το εντοπίζουν.

Πάντως ακόμα δεν έχει γίνει θέμα για λεφτά για τον τοκετό. Την πρώτη φορά που τον ρώτησα όταν πήγα δεν μου είπε τίποτα για λεφτά και μου έκανε καλή εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Εγω αν τον ρωταγα για λεφτά και δεν μου έλεγε τίποτα, θα ανησυχουσα!

Η γέννα δεν είναι τόσο απλή περίπτωση. Δεν ξέρεις ποτε τι θα συμβεί. Έστω και 1% δεν ξέρεις ποτε!

Αρχείο πρέπει οποσδηποτε να κρατάει. Το πιο απλό πράγμα, τα κιλά. Πως θα ξέρει ποσά κιλά έχεις πάρει; Και τα κιλά μπορει να "δείξουν" πολλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγώ γεννάω σε 10 μέρες στο Έλενα και είμαι τρομοκρατημένη. Ο γιατρός μου δεν θυμάται ποτέ τίποτα, με ρωτάει ξανά και ξανά τα ίδια πράγματα και μου ζητάει συνέχεια λεφτά. Δεν τον βρίσκω ποτέ στο τηλέφωνο και δεν συζητάει. Είναι το πρώτο μου μωράκι και έχω ένα σωρό απορίες, τις οποίες μου λύνουν οι έγκυες που γνωριζω στο Έλενα περιμένοντας τον γιατρό μου. Έλπίζω να πάνε όλα καλά...

 

Μήπως γνωρίζετε την διαδικασία εισαγωγής στο Έλενα; θα πάω πρώτα να κλείσω δωμάτιο και μετά στον γιατρό ή το ανάποδο; Οι νοσοκόμες αλλάζουν το παιδί ή θα πρέπει να πάρω αποκλειστικη; ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ποιον γιατρο εχεις ?

οταν ειναι να γεννησεις (φυσιολογικα πιστευω) πας στα επειγοντα και ο συνοδος σου κανει μετα εισαγωγη και κανονιζει δωματιο .Εσυ εισαι μεσα και σε ετοιμαζουν .

Γιατι να παρεις αποκλειστικη ? αν γεννησεις φυσιολογικα τοτε μια χαρα θα φροντιζεις εσυ το παιδι σου αν κανεις καισαρικη θα εχεις καποιον συνοδο (μαμα πχ)

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

ο Γιαλελης ειναι καταπληκτικος γιατρος μην φοβασε τιποτα .

οι μαιες εκει θα σε βοηθανε οποτε χρειαζεσε με το μωρο ,γεννησα πριν 3 ευδομαδες και ηταν μια κοπελα με καισαρικη που δεν ειχε συνοδο και την βοηθουσανε σε ολα .

με το καλο να κρατησεις αγκαλια το παιδακι σου .

αν σκευτεσε για αποκλειστικη τοτε θα την χρειαστεις την πρωτη μερα .

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eχω μια παρομια ιστορία να σας πω .την πρώτη κορούλα μου την γέννησα στο Μητέρα η γιατρός μου ήταν πολύ καλή αλλά δεν είμαι ευχαριστημένη με το Μητέρα ,έτσι πήρα την απόφαση στο δεύτερο κοριτσάκι μου ,να πάω στο Έλενα .Είχα την ατυχία να μου συστήσουν τον Γεωργιάδη και να γεννήσω το παιδί μου με αυτόν. Γιατί? θα σαν πω με λίγα λόγια την ιστορία μου κάθε φορά που πήγαινα, μου έκανε τις ίδιες ερωτώσης σαν να με έβλεπε για πρώτο η φορά ,από την αρχή μου είπε ,ότι θέλει για καισαρική 1300ευρω και φυσιολογικό 1000ευρω.Μπικα στο νοσοκομείο χωρίς να με έχουν πιάσει πόνοι ,ούτε να έχουν σπάσει τα νερά αλλά γιατί έλεγε ,πως πρέπει να τελειώνουμε. Δυο μέρες πριν γεννήσω ,κάναμε έναν υπέρηχο μέσα στο νοσοκομείο ,όπου το παιδί ήταν περίπου 3800κιλα.δεν τον είδα να συγκινείτε .Ξέχασα να σου πω ότι από την αρχή του έλεγα πως θέλω να κάνω επισκλιρήδιο όπως έκανα και στην πρώτη γέννα και αυτός έλεγε καλά θα δούμε. Μου έβαλε λοιπόν ορό και μετά μου έσπασε τα νερά, από εκεί και πέρα ήταν το μαρτύριο μου ,να του φωνάζω να έρθει γιατί ποναω και αυτός πήγαινε ερχόταν ,στον διάδρομο έπιανε κουβεντούλα και είχε ταυτόχρονα και άλλες γέννες .από τον πόνο να φανταστείς είχα σηκωθεί, όρθια με τον ορό στο χέρι και να τον παρακαλάω να μου κάνει επισκιρηδιο ,ευτυχώς το μωρό κατέβηκε γρήγορα ,με πήγαν στο χειρουργίο όπου γεννήθηκε το μωράκι μου 4320κιλα .σε όλο αυτό το διάστηκα δεν βγήκε ούτε μια φορά στου δικού μου που περίμεναν απέξω, να τους πει, πώς πάνε τα πράγματα μόνο ο τραυματιοφορέας, που με πήγα στην αίθουσα τοκετού, ενημέρωνε τους δικούς μου .όταν βγήκε ο Γεωργιάδης στους δικού μου, τους είπε όλα καλά και ότι είμαι πολύ κακομαθημένη .Ξέχασε όμως ότι ήμασταν στο 2009 και όχι στο 1800 όπου οι ηρωίδες μανάδες γεννούσαν χωρίς καμία βοήθια και πόσο ακόμα που το παιδί ήταν μεγάλο αρκετά.

 

ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΈΝΗ δεν εισαι κακομαθημενος ειναι αυτος και εκτος αυτου και μακακας... ειναι ο ποιο μακακας γιατρος που εχω δει. Οταν εψαχνα γιατρο στο ΕΛενα μια πολυ γνωστη που κανει κουμαντο εκει μου ειπε αυτον με ειδε και μου ξεκαθαρισε οτι αυτος επισκληριδιο δεν κάνει και οτι εχει εναν δικο του τροπο με φαρμακα. Την ιδια μερα τον πηρα στο κινητο να τον ξεκαθαρισω γιατι δεν το ειχα καταλαβει καλα. Σηκωσε το τηλεφωνο μετα απο τρεις ωρες και εκτος αυτου οταν του ειπα πολυ ευγενικα οτι δεν ειχα καταλαβει για την επισκληρίδι οκαι οτι αν ηθελα τελικα δεν θα μπορουσα να κανω αρχισε να μου μιλαει τοσο ασχημα μα τοσο ασχημα και αποτομα μονο που δεν με εβρισε. Του εκλεισα το τηλεφωνο και ξεκαθαρισα στον αντρα μου οτι προτιμουσα να γεννησω στο σπιτι παρα με αυτον τον μακακα. Ευτυχως τον καταλαβα νωρις και την εκανα και βρηκα τον αγιο ανθρωπο που τετοιο δεν εχω ξαναδει απο ευγενεια απο τροπους απο το πως μου φερθηκε απο τον τοκετο που καναμε τι να πω. Απλα ησουν ατυχη που επεσε σε αυτον. αΛΛΑ στο λεω δεν εισαι εσυ κακομαθημενη μαλλον ο τυπος την βρισκει με το να βλεπει τις γυναικες α υποφερουν. Μακρυα και αλαργα.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον Γιαλελή και θα γεννήσω με καισαρική λόγω προβλήματος υγείας.

Συνοδό θα έχω μόνο τον άντρα μου και αυτον μόνο το βράδυ γιατί δουλεύει όλη μέρα.

 

 

Ο Γιαλλελης εχει κανει εγχειρηση ολικης αφαιρεσης οργανων στην πεθερα μου και τον γνωρισα εκει. Ειναι καταπληκτικος γιατρος και ηρεμος ανθρωπος. Και η κοπελα διπλα που ειχε πολλα ινωμυωματα τις τα εβγαλε ενω της ειχαν πει οτι δεν θα εκανε παιδι και τελικα μετα απο δυο χρονια μας καλεσε στην βαφτιση του μωρου της. Ερχοταν στο δωματιο και εβλεπε συνεχεια τις γυναικες. Εξαιρετικος ανθρωπος. Πιστευω οτι δεν εχεις να φοβηθεις. Αν το αντεχεις οικονομικα να του ζητησεις να συο κλεισει σουιτα μολις μπεις. Αξιζει κοστιζει 880 ευρω αλλα ειναι χλιδη. Οι μαιες ειναι πολυ καλες ολοι εξυπηρετικοι το μωρο το πηγαινεις εσυ η η συνοδος και το αλλαζουν αυτες και το μπανακι κανουν αυτοι. Αλλαζουν συνεχεια σεντονια, πετσετες τα παντα, ΚΑΙ ΤΟ φαγητο ειναι σουπερ. Ολα καλα να πανε μην ανησυχεις με το καλο να ερθει το μωρο σου.

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας. Έχοντας διαβάσει τα σχετικά θέματα για το Έλενα, μου έχουν μείνει άλυτες (ή τουλάχιστον χωρίς πολύ ξεκάθαρες απαντήσεις) οι εξής απορίες:

1) Για να κάνεις χοριακή, πρέπει να κλείσεις ραντεβού; Αν ναι, μετά από πόσες μέρες υπάρχουν διαθέσιμα ραντεβού; Πότε παίρνεις τα αποτελέσματα;

2) Πώς κλείνεις ραντεβού με τον γιατρό που σε παρακολουθεί; (πρωινά και απογευματινά ραντεβού)

3) Ο γιατρός που σε παρακολουθεί σου κάνει και τους υπερήχους (τους απλούς, όχι π.χ. αυχενική);

4) Αν ο γιατρός σου δέχεται μόνο με απογευματινό ραντεβού, αλλάζει κάτι;

5) Πώς γίνεται η πληρωμή στα απογευματινά ραντεβού; Πώς στα πρωινά; Ο γιατρός ζητάει έξτρα;

6) Για να κάνεις το μεγάλο πακέτο εξετάσεων στην αρχή της εγκυμοσύνης, κλείνεις ραντεβού; Πώς; Πόσο αργούν τα ραντεβού;

7) Μπορείς να βλέπεις τους δικούς σου κατά τις ώρες που διαρκούν οι ωδίνες; Μπορείς να τους μιλάς στο τηλέφωνο;

8 ) Επιτρέπεται στη γέννα να τραβήξουμε φωτογραφίες ή βίντεο;

9) Μπορείς να κρατήσεις το μωρό σου αμέσως μόλις γεννηθεί και να το βάλεις στο στήθος;

10) Με τη φύλαξη βλαστοκυττάρων τι γίνεται;

 

Όποιες έχετε σχετική εμπειρία, φωτίστε με, σας παρακαλώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω σε ό,τι γνωρίζω από αυτά:

1. μπορείς να πας σε μέρα που εφημερεύει (νομίζω μέρα παρά μέρα), ακόμα και απόγευμα και να ζητήσεις να κάνεις τεστ εγκυμοσύνης ούρων. Για χοριακή μπορείς να πας οποιοδήποτε πρωινό και να πληρώσεις στο ταμείο και μετά να σου πάρουν το αίμα. Δεν χρειάζεται ραντεβού, τα αποτελέσματα βγαίνουν την επόμενη μέρα συνήθως.

2. Για απογευματινά ραντεβού παίρνεις και κλείνεις ραντεβού μέσω τηλεφώνου στο Έλενα. Υπάρχει στο site τους. Σημειωτέον ότι α) πληρώνεις αρκετά χρήματα β) δεν δέχονται όλοι οι γιατροί στα απογευματινά ραντεβού. Καλύτερα να μιλήσεις απευθείας με τον γιατρό σου, η συνήθης πρακτική είναι α)συνεννοείστε τι ώρα θα βρεθείτε β) πας στο ταμείο και πληρώνεις τον υπέρηχο γ)κάνεις τον υπέρηχο δ)του τον πηγαίνεις να τον δει. Υπάρχουν και γιατροί που κάνουν οι ίδιοι τον υπέρηχο στην ασθενή τους, αλλά πρέπει και πάλι να τσεκάρεις με τον ίδιο. Τα πρωινά η αναμονή είναι μεγάλη, τα απογεύματα δεν έχει καθόλου αναμονή.

3. Σου απάντησα παραπάνω

4. Αλλάζει μόνο στο χρηματικό κομμάτι

5. α)πας στο ταμείο και πληρώνεις β)πας και περιμένεις την σειρά σου με το χαρτάκι

6. δεν χρειάζεται να κλείσεις ραντεβού, σου γράφει παραπεμπτικό ο γιατρός σου, πηγαίνεις και τα κάνεις την επόμενη μέρα ή αυθημερόν.

7. Γέννησα με προγραμματισμένη καισαρική, οπότε αναγκαστικά ήμουν μόνη μου. Στον φ.τ. επιτρέπεται ο σύζυγός σου να είναι μέσα μέχρι το τέλος, αρκεί να έχετε παρακολουθήσει 2 μαθήματα που κάνει το Έλενα και να έχετε το πιστοποιητικό.

8. Κατά τη γέννα δεν νομίζω ότι επιτρέπεται να τραβήξετε βίντεο ή φωτογραφίες, αλλά εναπόκειται στην κρίση του γιατρού. Αν κάνεις καισαρική είσαι μόνη σου, γιατί είναι χειρουργείο

9. ΦΥΣΙΚΑ!!!

10. Εμείς κάναμε δωρεά στην Ακαδημία (Δημόσια Τράπεζα). Είχαμε μαζί μας τα σύνεργα που απαιτούνταν, η γιατρός μας έκοψε κομμάτι από το λώρο και πήρε το υλικό που απαιτούνταν, καθώς και αίμα από εμένα, τα πήρε ο άντρας μου και τα πήγε στην Ακαδημία. Φυσικά χωρίς καμιά επιπλέον χρέωση.

 

Γέννησα το 2009, δεν γνωρίζω τι μπορεί να έχει αλλάξει από όλα αυτά. Συνεννοήσου με τον γιατρό σου, γιατί κάθε γιατρός έχει δικό του σύστημα από ό,τι κατάλαβα.

Με το καλό και αν θυμηθείς κάτι άλλο, εδώ είμαστε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια!

Είμαι αισίως στον 5ο μήνα της κύησης και μόλις αποφάσισα ότι δεν θέλω να τα σκάσω στο ιδιωτικό που είναι ο γιατρός μου! Είδα τα μονόκλινα στο Έλενα και λέω εντάξει, κοροϊδία είναι να σκάσω τα 5πλάσια για να είμαι και σε τρίκλινο!

Όποια μπορεί να μου συστήσει κάποιον καλό γιατρό θα της ήμουν ευγνώμων!

Έχω δει πολλά ονόματα εδώ μέσα κι έχω μπερδευτεί. Το πρώτο που με ενδιαφέρει είναι να είναι ηθικός άνθρωπος (όσο γίνεται) και να μη με βλέπει σαν πορτοφόλι, αλλά σαν εγκυμονούσα! Επίσης από ό,τι κατάλαβα δεν αναλαμβάνουν όλοι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη, ε?

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Είμαι αισίως στον 5ο μήνα της κύησης και μόλις αποφάσισα ότι δεν θέλω να τα σκάσω στο ιδιωτικό που είναι ο γιατρός μου! Είδα τα μονόκλινα στο Έλενα και λέω εντάξει, κοροϊδία είναι να σκάσω τα 5πλάσια για να είμαι και σε τρίκλινο!

Όποια μπορεί να μου συστήσει κάποιον καλό γιατρό θα της ήμουν ευγνώμων!

Έχω δει πολλά ονόματα εδώ μέσα κι έχω μπερδευτεί. Το πρώτο που με ενδιαφέρει είναι να είναι ηθικός άνθρωπος (όσο γίνεται) και να μη με βλέπει σαν πορτοφόλι, αλλά σαν εγκυμονούσα! Επίσης από ό,τι κατάλαβα δεν αναλαμβάνουν όλοι σε προχωρημένη εγκυμοσύνη, ε?

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά!

 

 

 

fantasy σου έστειλα π.μ

zl9Up2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γειά σας,

 

παρακαλώ λάβετε υπόψη τον τίτλο του θέματος,

και προσπαθήστε να παραμείνετε εντός αυτής της θεματολογίας.

 

Τα ποστ που αναφερονται σε αναζήτηση γιατρού ή πληροφορίες για το γιατρό

μεταφέρθηκαν στην αντίστοιχη ενότητα Μαιευτήρες-Γυναικολόγοι και πιο συγκεκριμένα στοΓυναικολόγος στο Έλενα

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Maria ampelokipi, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)

 

 

Θέλω να ρωτήσω άλλα 2 πράγματα, αν μπορείτε να με βοηθήσετε

 

1) 'Εχει γεννήσει κάποια κοπέλα με τον Γιαλελή και να έκανε καισαρική (όχι προγραμματισμένη) με επισκληρίδιο;

 

2) Τι διαφορά έχουν τα απλά μονόκλινα από τα λουξ; Σε ποιον όροφο είναι τα απλά και σε ποιον τα λουξ;

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...