Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΛΕΝΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ!!!!


rad_mid

Recommended Posts

mariw μου, ολική έκανες ή επισκληρίδιο για την καισαρική;;

Δώσε μου σε παρακαλώ το τηλ. του Γαζή γιατί είναι αδύνατον να πιάσω γραμμή στο τηλεφωνικό κέντρο του Έλενα!!! Απάντησέ μου σε παρακαλώ στο mail [email protected] με ό,τι άλλες πληροφορίες έχεις για Έλενα και Γαζή!

 

Μαρινάκι έλαβα όλες τις πληροφορίες και σ ευχαριστώ πολύ! Θα αποφασίσω μεταξύ Σαλβάνου και Γαζή and I will let you know!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 390
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια και καλή λευτεριά!

Εγώ γέννησα τον Οκτώβρη στο Ελενα με την Γεωργιάδου. Ξεκινήσαμε για ΦΤ αλλα το παιδί δεν κατέβαινε και μου το πήρε με Ολική αναισθησία και καισαρική.

Γενικά στον ανώδυνο μας ειχαν πει οτι εχουν λίγους αναισθησιολόγους και επειδή η επισκληρίδιος θέλει πιο πολλή ώρα προτιμούν την ολική αναισθησία. Σε μισή ώρα σε εχουν ξεπετάξει στην ολική!

Σίγουρα και ο γιατρός που σε αναλαμβάνει, στα λεει αυτά απο την αρχή.

 

Η Γεωργιάδου είναι πολύ έμπειρη γιατρος, αλλά δεν είναι πολύ προσιτή, γιατί εχει απίστευτη δουλειά! Βασικά δεν θυμόταν ποτε΄το όνομα μου, πού και πού θυμόταν οτι ειχα μυωπια και τετοια.

Νομίζω οτι στα δημόσια αυτό παιζει στανταρ.

 

Για τα δωμάτια, και εγώ στον 5ο πήγα στα λουξ. Ειναι σίγουρα σαν ξενοδοχεία!!! τελεια! Οι καλύτερες μέρες της ζωής μου, παρα τους πόνους!

Είχα την μαμα μου ή τον αντρα μου εναλλαξ. Εχουν λιιγα δωμάτια ομως και μπορεί να μην υπαρχει κενό δωματιο οταν γεννήσεις. Δεν μπορείς να τα κλείσεις απο πριν, αλλά περιμενεις να αδειάσουν. Και παντα καποιο αδειαζει.

 

Αυτά!

Link to comment
Share on other sites

εγω γενναω σε λιγες μερες στο ελενα και πρεπει να σου πω οτι το μωρο το εχεις απο την αρχη εσυ στο δωματειο δεν υπαρχει αιθουσα νεογνων και δεν μπορεις να ζητησεις απο πριν δωματειο αλλα την μερα μολις γεννησεις κανονιζετε αυτο αλλα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα στο αν θες μονοκλινο πιστευω οτι παντα υπαρχουν καποια αδεια ητε απλα ητε λουξ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Καλημέρα σας μανούλες και μέλλουσες!!

Μόλις τώρα είδα το θέμα αυτό και θέλω να προσθέσω τα καλά μου λόγια για τον κ. Γαζή. Το έχω κάνει και σε άλλα θέματα παλιότερα, αλλά με μεγάλη μου χαρά το ξανακάνω.

Νομίζω όμως ότι τα είπε πολύ καλά και η mariw. Ακριβώς όπως τα περιέγραψε με πάνω από όλα το θέμα "άνθρωπος". Γέννησα μαζί του και τα 2 μου παιδάκια και πάντα ήταν πολύ ευδιάθετος αλλά και παράλληλα πολύ επεξηγηματικός και καλός επιστήμανας. Και όσες φορές ήμουν εντός των χειρουργείων, πρόσεξα τον τρόπο που τον αντιμετώπιζαν οι συνάδελφοί του (νοσοκόμες, αναισθησιολόγοι κτλ)

Τον συστήνω και εγώ ανεπιφύλακτα και οποιαδήποστε μανούλα ή μέλλουσα χρειάζεται πληροφορίες, είμαι στην διάθεσή της.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας μανούλες και μέλλουσες!!

Μόλις τώρα είδα το θέμα αυτό και θέλω να προσθέσω τα καλά μου λόγια για τον κ. Γαζή. Το έχω κάνει και σε άλλα θέματα παλιότερα, αλλά με μεγάλη μου χαρά το ξανακάνω.

Νομίζω όμως ότι τα είπε πολύ καλά και η mariw. Ακριβώς όπως τα περιέγραψε με πάνω από όλα το θέμα "άνθρωπος". Γέννησα μαζί του και τα 2 μου παιδάκια και πάντα ήταν πολύ ευδιάθετος αλλά και παράλληλα πολύ επεξηγηματικός και καλός επιστήμανας. Και όσες φορές ήμουν εντός των χειρουργείων, πρόσεξα τον τρόπο που τον αντιμετώπιζαν οι συνάδελφοί του (νοσοκόμες, αναισθησιολόγοι κτλ)

Τον συστήνω και εγώ ανεπιφύλακτα και οποιαδήποστε μανούλα ή μέλλουσα χρειάζεται πληροφορίες, είμαι στην διάθεσή της.

 

pesta kardia!!!!!etsi akrivws!!!!!!:-D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα σας μανούλες και μέλλουσες!!

Μόλις τώρα είδα το θέμα αυτό και θέλω να προσθέσω τα καλά μου λόγια για τον κ. Γαζή. Το έχω κάνει και σε άλλα θέματα παλιότερα, αλλά με μεγάλη μου χαρά το ξανακάνω.

Νομίζω όμως ότι τα είπε πολύ καλά και η mariw. Ακριβώς όπως τα περιέγραψε με πάνω από όλα το θέμα "άνθρωπος". Γέννησα μαζί του και τα 2 μου παιδάκια και πάντα ήταν πολύ ευδιάθετος αλλά και παράλληλα πολύ επεξηγηματικός και καλός επιστήμανας. Και όσες φορές ήμουν εντός των χειρουργείων, πρόσεξα τον τρόπο που τον αντιμετώπιζαν οι συνάδελφοί του (νοσοκόμες, αναισθησιολόγοι κτλ)

Τον συστήνω και εγώ ανεπιφύλακτα και οποιαδήποστε μανούλα ή μέλλουσα χρειάζεται πληροφορίες, είμαι στην διάθεσή της.

 

Καρδιά,

γεννάω και εγώ τον Οκτώβριο και σκέφτομαι για Έλενα λόγω οικονομικών δυσκολιών (η γιατρός μου ξεγεννάει Μητέρα ή Λητώ).

Υπάρχει πιθανότητα να με αναλάβει ο Γαζής ενώ είμαι σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη?:?:

Θα μπορούσες να μου δώσεις τηλέφωνά του για να επικοινωνήσω μαζί του? το mail μου είναι [email protected]

 

Χίλια ευχαριστώ!:D

Link to comment
Share on other sites

Καρδιά,

γεννάω και εγώ τον Οκτώβριο και σκέφτομαι για Έλενα λόγω οικονομικών δυσκολιών (η γιατρός μου ξεγεννάει Μητέρα ή Λητώ).

Υπάρχει πιθανότητα να με αναλάβει ο Γαζής ενώ είμαι σε τόσο προχωρημένη εγκυμοσύνη?:?:

Θα μπορούσες να μου δώσεις τηλέφωνά του για να επικοινωνήσω μαζί του? το mail μου είναι [email protected]

 

Χίλια ευχαριστώ!:D

 

Με το καλό σου εύχομαι narch και σύντομα να έχεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου.

Δυστυχώς από ότι γνωρίζω ο Γαζής δεν αναλαμβάνει προχωρημένες εγκυμοσύνες, γιατί θέλει να έχει τον έλεγχο από την αρχή. Παρόλα αυτά θα σου στείλω με πμ το τηλέφωνό του για να επικοινωνήσεις και να σου πει ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγώ πληρφορίες για τον Γαζή.. επιτρέπει την παρουσία του πατέρα στον τοκετό? πόσα χρήματα θα πάρει στο τέλος? είναι στα πρωινά ιατρεία και ποιες ημέρες? ερχεται μαζί στον υπέρηχο? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..

SSvbp3.pngjuBIp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

egrapsa kai ligo prin plirofories an diavaseis stin proigoumeni selida..den zitaei xrimata o gazis..afinei ton sizigo mesa mono an kanete mazi ta mathimata anodinou toketou pou einai ipoxreotika sto elena gia na einai o antras mesa..apogeymatina iatreia..tous iperixous tous kaneis moni alla meta tous pas kai tous vlepei ekeinos

Link to comment
Share on other sites

Στον Γαζή τελικά θα πάω από Σεπτέμβρη καθώς είναι εκτός για τις διαοκοπές του, έκλεισα όμως με τον Γιαλελή σήμερα.... έτσι κι αλλιώς θέλω να δω 2-3 και να καταλήξω επιτέλους με κάποιον γιατί μέχρι σήμερα τους άλλαζα .... σαν..... πουκάμισα.....

SSvbp3.pngjuBIp2.png
Link to comment
Share on other sites

Για ένα τσεκ απ μπήκα και να γνωρίσω τον ιατρό και τελικά .... έκανα εισαγωγή λόγω αιμοραγίας και επείγουσα αφαίρεση ινομυώματος.... :shock:... Ευτυχώς όλα πήγαν καλά!

Πολύ καλες εντυπώσεις και από ιατρό (πήγα όπως είπα και νωρίτερα να γνωρίσω τον Γιαλελή και τελικά βρέθηκα στο χειρουργικό του τραπέζι.... :shock:), από νοσοκόμες και γενικά από το νοσοκομείο. Επίσης ήταν καλη και η περίοδος καθώς δεν είχε κοσμο και εξυπηρετήθηκα άμεσα... Θα συναντηθώ σε κανα μήνα πάλι με τον Γιαλελή να μιλήσουμε κιόλας, πάντως φαίνεται καλός άνθρωπος και καλός επιστήμονας...

SSvbp3.pngjuBIp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

koritsia kalispera!eimai nea sto forum!!!!!!eimai 3 1/2 minwn kai exw giatro ton k.moyzala o opoios einai ekseretikossssss!!!!!!!!!!!(den exw kanena parapono)omws gia oikonomikous logous epelexa mazi me ton syzhgo mou na gennhsw sto dimosio k sygekrimena sto elena!!!!!!!!!!!!!isxyoun ayta gia tous anaisthisiologous pou akougonte???????(oti einai asxetoi k na min kanw episkliridio)k epeishs eimai anamesa se dyo giatrous!thn k.georgiadou k ton k.farmakidh !!!!!!!exw diavasei kala logia k gia tous dyo!perissotero gia ton kyrio farmakidh!!!!!!!exei gennisei kapoia prosfata se aytous tous giatrous?????efxaristw poly ek ton proterwn!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ιωάννα, εγώ σε πολλές προηγούμενες συζητήσεις έχω γράψει τα καλύτερα για τον Γαζή, αν και επαναλαμβάνω το θέμα "γυναικολόγος" είναι πολύ υποκειμενικό.

Όσον αφορά το έμπειρος μπορώ να πω πολύ. Και κρίνοντας από την δική μου περίπτωση και ακούγοντας τα όσα λέγονται μέσα στο Έλενα.

Σου στέλνω πμ με τα στοιχεία του

Link to comment
Share on other sites

Και μια φίλη είναι έγκυος και την παρακολουθεί γιατρός στο Έλενα.

Πηγαίνει πρωινά και της ζητάει, κάθε φορά, 50? και χωρίς απόδειξη (εννοείτε).

Της λέει να πηγαίνει σε συγκεκριμένα διαγνωστικά να κάνει εξετάσεις, τις οποίες χρυσοπληρώνει.

Ταρίφα ακόμα δεν της έχει πεί, αλλά απο άλλες που γέννησαν σε αυτόν, πριν ένα χρόνο, έμαθε οτι παίρνει 1500?.

 

Είναι εκμετάλλευση. Το σημαντικό είναι οτι πάς για φθηνότερα στα δημόσια και τελικά πληρώνεις περισσότερα. Διότι είναι μαύρα τα λεφτά.

Και εμείς στις αρχές της εγκυμοσύνης, είπαμε στο γιατρό οτι θέλουμε να πάμε σε δημόσιο για οικονομικούς λόγους. Ο γιατρός μας, μέχρι πρίν απο 2 χρόνια ήταν καθηγητής στο Αλεξάνδρας. Όταν του το είπαμε, μας είπε οτι έχει να μας συστήσει πολύ καλό γιατρό, αλλά αν το κάνουμε μόνο για τα λεφτά, μας είπε οτι θα πληρώσουμε μόνο το νοσοκομείο και εκείνος δεν θα πάρει αμοιβή.

Επίσκεψη δεν μας παίρνει, τις εξετάσεις (αίματος) τις κάνουμε όπου θέλουμε, και τους μεγάλους υπερήχους μόνο στο νοσοκομείο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα συμφερει να πας σε ιδιωτικο και να παρεις αποδειξη μπας και παρεις και κανα φραγκο πισω παρα σε δημοσιο που ειναι ολα μαυρα

 

 

οκ βρε κοριτσια πας σε δημοσιο ,βρισκεις γιατρο σου λεει ταριφα 1200 και μετα την γεννα δεν τα δινεις

 

ε τι θα σου κανει? καταγγελια στην αστυνομια??

 

εγω σκεφτομαι σοβαρα το Ελενα για γιατρο και γεννα οταν ερθει η ωρα αλλα αν ειναι να τα δωσω μαυρα ε οχι

δεν μου τα χαρισε κανεις για να τους τα χαρισω εγω

φυσικα λεω λογια τωρα ,οταν ερθει η ωρα μπορει να κανω την παπια και να πληρωσω και να πω και χιλια ευχαριστω:oops:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες! Μηπως καποια απο εσας ξερει ποσα παιρνουν οι αναισθησιολογοι στο ελενα; Τους δινω εγω οτι νομιζω; Μαλλον χλωμο. Γενναω με καισαρικη σε 20 μερες και δεν εχω ιδεα τι γινεται. Ο γιατρος μου ζητησε 1200 ευρουλακια ζεστα, ζεστα! Τον πληρωνω πριν την γεννα η' μετα; Sorry αν σας ζαλισα αλλα ειναι η πρωτη φορα και ειμαι ασχετη

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες! Μηπως καποια απο εσας ξερει ποσα παιρνουν οι αναισθησιολογοι στο ελενα; Τους δινω εγω οτι νομιζω; Μαλλον χλωμο. Γενναω με καισαρικη σε 20 μερες και δεν εχω ιδεα τι γινεται. Ο γιατρος μου ζητησε 1200 ευρουλακια ζεστα, ζεστα! Τον πληρωνω πριν την γεννα η' μετα; Sorry αν σας ζαλισα αλλα ειναι η πρωτη φορα και ειμαι ασχετη

 

ΚΑλημέρα και πρώτα από όλα με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!

 

Εγώ και στις 2 γέννες δεν έδωσα τίποτα στον αναισθησιολόγο γιατί πίστεψα ότι θα του δώσει ο γιατρός μου. Και΄μάλλον έτσι και έγινε. Βέβαια ο γιατρός μου δεν ζήτησε προκαταβολικά οπότε δεν μπορούσα και εγώ να το κάνω θέμα. Άσχετα εάν μετά του έδωσα κάτι για να τον ευχαριστήσω.

Πάντως ότι και να γίνει νομίζω οι "πληρωμές" γίνονται μετά την γέννα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημέρα και πρώτα από όλα με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!

 

Εγώ και στις 2 γέννες δεν έδωσα τίποτα στον αναισθησιολόγο γιατί πίστεψα ότι θα του δώσει ο γιατρός μου. Και΄μάλλον έτσι και έγινε. Βέβαια ο γιατρός μου δεν ζήτησε προκαταβολικά οπότε δεν μπορούσα και εγώ να το κάνω θέμα. Άσχετα εάν μετά του έδωσα κάτι για να τον ευχαριστήσω.

Πάντως ότι και να γίνει νομίζω οι "πληρωμές" γίνονται μετά την γέννα.

Σ'ευχαριστω! Αφου η πληρωμη ειναι μετα τη γεννα εχω μπει στον πειρασμο να μειωσω λιγακι την αμοιβη του γιατρου:oops:. Μαλλον ειναι λιγακι γυφτια ε; Εχω κανει μια λιστα στο μυαλο μου για ολα τα ωραια πραγματακια που μπορω να αγορασω μ'αυτα τα λεφτα:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω! Αφου η πληρωμη ειναι μετα τη γεννα εχω μπει στον πειρασμο να μειωσω λιγακι την αμοιβη του γιατρου:oops:. Μαλλον ειναι λιγακι γυφτια ε; Εχω κανει μια λιστα στο μυαλο μου για ολα τα ωραια πραγματακια που μπορω να αγορασω μ'αυτα τα λεφτα:lol::lol:

 

Γυφτιά???? Ενώ αυτός που τα ζήτησε έτσι στην ψύχρα???

Εάν μπορείς να το κάνεις, κάνε το. Για τον λόγο ακριβώς που λες, καλύτερα να πάνε στο παιδάκι σου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...